Sorjonen (2016) (seriál)

Tak to byla vážně metla! Každý případ mě vtáhl, při každém mne mrazilo. Malý spoiler: musím pochválit konce případů, ve kterých byli padouši vždy lapeni reálně a bez okolků. Naopak nikdo neřešil, že by třeba Janinu a spol mohl taky někdy hlídat nějaký kolega ze sboru, když se ví, že po ní jdou 🤣🤷

Známí neznámí (2021)

Tak to se povedlo, řezala jsem se od začátku téměř do konce - ten byl trochu alternativní, ale víc nebudu spamovat 😊

Batman (2022)

To se vážně povedlo. V žádném případě nesrovnávejte s ostatními batsnímky, to zkrátka nejde. Tohle je z úplně jiného těsta a Pattinson je vynikající! Věříte mu všechno - když je za Bruce, máte depku s ním. Zoe Kravitz je zatraceně přitažlivá Catwoman, nejspíš proto dostala víc prostoru, než by se dalo čekat 😊

Služka (2021) (seriál)

Víc Reginy, Danielle a míň té šílené matky, a bylo by to na 5. Super příběh, hezké zpracování, stalo to za to

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nevyrovnané, afektované, scénář poněkud děravý. Spoilovat nebudu, ale každý lehce bystrý divák musel od začátku vědět nebo alespoň tušit, kdo má prsty v celé hře, indicií tam byla hromada. Líbily se mi charaktery jednotlivých soutěžících, koncept hry byl zajímavý, ale jak už tady mnohokrát zaznělo, je to takový mišmaš saw, Hunger Hanes, Únikovky apod. Konec totálně pohřbil myšlenku.. Rada nad zlato: koukejte v originále, ne v angličtině 🙏🙏

Duna (2021)

Epická podívaná. Spoiler: chyběl mi tam Petir a důležitá informace o původu Jessicy, kterou se jinak dozví jen čtenáři. A obsazení černé ženy do role bílého muže? To bylo vážně pro smích. Toto všechno jsou ale jen zrnka písku v jinak perfektní Duně, která věrně kopíruje knižní předlohu, včetně spousty trefných dialogů. Vytáhnout a zfilmovat z nadupané knihy to, co pochopí i nezasvěcení, se tentokrát povedlo (narozdíl od Lynchovy verze). Hudba jen dokonale podtrhla strhující podívanou, která se nás snaží připravit na ohromující finále. Jen tak dál, moc se těším. Rebecca mile překvapila, táhla celý film kupředu.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Něco tomu chybělo a zůstala spousta nezodpovězených otázek. Zároveň mi seriál nenabídl nic nového a originálního - naopak, přišel mi jako vykrádačka 3 knih, ale co si budem povídat, už se těžko vymýšlí nové zápletky.. linka se synáčkem mi přišla trochu mimo, totéž část s Jehovisty. Bez nich bych nejspíš hvězdu přidala. A vykreslení Islandu jako země feťáků, alkoholiků a jiných trosek se mi ani trochu nelíbilo. Vždyť Island toho má tolik co nabídnout a byl vykresleny v tom nejhorším světle (podobně jako naše Pustina, po které jsem si říkala, že si na Moravě žijeme jako králové). V neposlední řadě musím poukázat na nelogické chování policistů. Neustálé výlety do tmy nebo za potenc.pachateli bez posil a bez zbraní, to je katastrofa. Ukázat se na místě činu bez šprcky - kór, když ji mají ostatní členové týmu.. Na druhou stranu nechci říct, že to bylo špatné, jen jsem spíš náročnější divák, co se kriminálek a detektivek týče. Herci v hlavních rolích (i ten ajťak) na severskou detektivku určitě zazářili, mě zaujali. Pokud bude pokračování, ráda kouknu.

Ovládací panel
2 body