Avari.73

Tomáš Jůn

okres Jihlava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 7.7.2019  12:15

Těžká bída. Prý nejlepší série psali nedávno. To určitě. Kýč jak prase. Každé dvě minuty se řeší vztahová dramata hraničící s trapností na úkor mytologie a důležitějších věcí. Stranger things se přehouplo do komediální roviny, která bohužel není ani vtipná, jen trapná. První dva díly jsou odpad, pak se to mírně zlepší. Asi jediný plus je Billy. A tolik kokotin jsem dlouho neviděl. Na tohle už fakt nemám. Ten Zaklínač dopadne.

• 24.6.2018  11:00

První polovina výborná, druhá slabší. Stalo se akorát to, co tvůrci avizovali od začátku - dostat dinosaury z ostrova. O to se pokoušel už Spielberg a narazil, protože lidi chtějí vidět zábavný park. Ale o něm to ve skutečnosti není a sloužil jen k vytvoření ještěrek. Zdejší opsané komentáře natvrdlých lidí mě nechávají chladným stejně jako v případě Ztraceného světa. Trikově o level dál než minule, herci fajn a dojde i na emoce. Vtipná je kritika typu "vím, že postavy neumřou, nemám o ně strach". Nechápu, proč by měl pořád někdo umírat. A hlavně to sedí od lidí, co se cpou marvelovkama. Sice nejde už o událost a revoluci, ale stejně je to pořád zábavný film, který si na nic nehraje. A je to určitý odpočinek od všech těch komiksáren, co nás rok co rok zaplavují.

• 23.5.2018  19:19

To nejhorší, co se této značce mohlo stát, je Disney. Raději si práva měl nechat Lucas. Tohle je hrozná sračka. Sedmičku snad vezmu ještě na milost.

• 7.4.2018  22:40

Starý dobrý Spielberg. Natáčet to někdo jiný, tak se mu to rozpadne pod rukama. Já si to užil maximálně.

• 20.3.2018  10:19

Warneři posrali co mohli. Pod záminkou rodinných důvodů odstavili Snydera, dosadili místo něho průměrného patlala Whedona a dostali jsme odpornou patlaninu. Chápu, že je těžké sledovat, jak Marvel/Disney vydělává těžké miliardy, ale tohle... Je jasný, že Snyder měl připravený cca tříhodinový flák. Jedna třetina ale zůstala ve střižně, kterou už nikdo neuvidí, druhou si Whedon upravil po svém a třetí dotočil sám. Vznikl z toho guláš, kde na postavy není čas. Za zmínku stojí jen sympatičtí Cavil (co s ním tady provedli??), Affleck a Gadot. Ezra je otravnej a Momoa zase nemá co hrát. Jop, a říkal jsem, že nesnáším digitální kameru? Hlavně, když ji neumí někdo použít. A tady jde ruku v ruce s hnusnými triky. Od začátku mělo DC zvolit úplně jiný koncept pro svůj svět.

• 3.3.2018  14:48

Dobrý fóry, skvělý Jeff Goldblum, ale i tak je to nehorázný maglajz. Triková stránka je špatná (rozuměj hnusná), infantilní barvičky trhají oči a na planetě s odpadky už to začne drhnout a nudit. Do toho totálně nevyužitá Cate. Takže je tu další márvelovka z pásové výroby s nulovým přínosem pro filmový svět. Kde jsou ty časy, kdy filmař dal filmu trikový otisk s ruční prací. Naposledy mne napadá snad jen Pán prstenů. A když se koukám na Jurský park (1993!), tak by jeden brečel, že ten film vypadá lépe jako ty dnešní 3 až 5x dražší břečky. P.S. Asi jen Nolan zůstal věrný a nepodlehl vábení digibordelu.

• 15.2.2018  13:55

Marnost. Pokud to Netflix nemyslí s filmy vážně, tak ať se na jejich natáčení raději vysere.

• 24.1.2018  12:13
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Faktem je, že si Zeman nevytřel zadek jen s Drahošem, ale i s Primou. Ta to absolutně nezvládla ve všech myslitelných směrech v čele s Voříškem. Zeman je i ve svém věku skvělý rétor. Drahoš zase nevěděl, jak má odpovídat. Kroutil se, koktal, popíral to, co řekl před vteřinou apod. A Horáček a spol mu pověděli, že když nebude vědět, tak má vytáhnout kartu s Ruskem a Čínou, ačkoli to nemělo souvislost. Zeman by se měl sice odebrat na svou chatu a přenechat to jiným. Jenže komu? Drahošovi určitě ne. Pořad jako takový odpad.

• 6.1.2018  09:47

Tady si Denis naběhl podobně jako jistý rejža Interstellaru. Jedno dlouhé velké nic bez zajímavých postav a děje. Vše se vejde do jedné věty "Leto chce děti". Scénář je tak na jednu A4 roztahaný do tří hodiny s vtipným záporákem díky své nulové popisnosti, čímž přesně odpovídá i samotnému film. Zároveň jsem už alergický na schéma vyvoleného spojeného ze dvou znepřátelených skupin. Jediné plus je fantastický audiovizuál, čímž splňuje podobnost s výše jmenovaným Interstellarem.

• 27.12.2017  08:27

Hrozná sračka. Jediné, co stojí za zmínku je Keaton. Bohužel nemá tolik prostoru kolik by si zasloužil. Holland je otravnej jak prdel a k tomu ve škole asi jediný běloch. Zároveň ta márvelácká generičnost mě sere čím dál víc.

• 17.8.2017  08:38

Hrozná volovina, je tam totiž létající drak. (ironie k místním Martinovým boys) Trefný komentář od Muruka. - - - Krásná ukázka debility některých místních individuí, kteří tento osudově emocionální fantasy náhul dávají hodnocením na úroveň Dračího doupěte a obdobných perel. To, co tvrdí o tomto dílu a hlavně o sedmé sérii platí spíše pro ně.

• 16.7.2017  09:36

Škoda těch kravin ve druhé polovině.

• 10.4.2017  19:50
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

4K HDR - naprostá bomba. Tohle rve sítnici. Překrásná kamera, úžasné záběry, které může závidět kdejaký blockbuster.

• 28.3.2017  21:09
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Stala se z toho pěkná sračka. První série legendární, pak už jen hledat povedené jednotlivé díly napříč sérií.

• 21.3.2017  08:59

Pěkně natočený, skvělá akce, což je u Baye zvykem. Dokázal jsem překousnout i politické výmysly, což je co říct. Dialogy ale bolí.

• 20.3.2017  15:31
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Jj, ČT už neví do jak velkých sraček skočit. Ale podle tvorby je aspoň poznat kdo je kdo...

• 18.3.2017  14:24

Nejlepší X men od druhého dílu. Všichni herci jednou na maximum. Vlastně bych neměl co vytknout, akorát to tempo. Občas se slušně šlápne na plyn, pak zvolní... Dost možná přijde divné, že děti s takovými schopnostmi utíkají před vojáky, kteří ani nestřílí. Ale to jsou spíše menší kazy. Uvidíme, třeba časem více Logana docením. Takhle měla série vypadat od začátku.

• 18.3.2017  08:29

Parádní vizuál, ale za ten scénář bych nakopal do prdele.

• 3.3.2017  21:39

Nejlepší film roku 2016. Citlivě zpracované válečné drama se sympatickým obsazením. Škoda, že místo takových filmů jsou oceňovány teploušoviny jako Moonlight. Leccos to ale o Hollywoodu a USA vypovídá...

• 20.12.2016  08:19

Fuqua nezklamal a po Artušovi přišel s další charismatickou sebrankou, kdy je vám znova každá postava úplně ukradená. Na originál se to opravdu nechytá. Ten film je přesně v duchu zbytkové hudby Jamese Hornera. Aspoň jsem se nenudil a plus je určitě i krásná kamera v 1080p/4K. Spotřební zboží.

• 17.12.2016  10:51

Bod dolů za stupidně zbytečný digitální omlazování, jinak si spíše tento díl zaslouží recenze jaké měla epizoda 7.

• 3.12.2016  08:23

Hvězda za hudbu, jinak hrozná splácanina bez hlavy a paty. Snyder je jinde a asi mu ani studio nekecá tolik do vize. Jop, a Joker je přehrávající kokot z MTV.

• 12.11.2016  07:56
    Příchozí (2016)

Pa pa Interstellare. Ukázková filmařina, která naráží jen na pomalé tempo, jenž nemusí vyhovovat každému. Musím smeknout před Amy, Denisem, Bradfordem, a zvukaři. Uvidíme, co druhé zkouknutí. 8/10

• 8.10.2016  10:02

Snažím se držet si odstup co nejvíce, protože původní dva díly jsou fajn komedie i na dnešní dobu. Tohle pokračování/restart je opravdu hrozná slátanina s příšerným obsazením. Dvě hvězdy snad jen za pár vtipů (Hemsworth) a ty cameo role, i když tedy bez humoru. Pro Hollywood je dnes asi strašně těžký napsat vtipný scénář bez narážek na sex a dalších fekálních perverzností. Už mě taky sere tlačení feminismu, buzerantů a dalších exotů mladým.

• 7.10.2016  21:05
    Jason Bourne (2016)

Jsem spokojen. Kvalitní práce, bohužel s příchutí vynuceného zboží. Slušně nastartovaný "restart" série, který nejvíce připomíná první díl i se zbytečně stupidním pádem z baráku, který vytrhává z jinak realistického tonu. Matt Damon si jede svoje, na co jsme zvyklí, stejně jako Tommy Lee Jones. Překvapením je skvělá Vikanderka.

• 2.10.2016  08:38

Poměrně slušně nakousnutá mytologie, ale tím výčet kladů končí. Starší generace se snaží, jenže nestačí zachraňovat tuhle hovadinu od sračkovosti. Skladatel David Arnold taky citelně chybí. Smutné vidět, že film z roku 1996 vypadá lépe než ten z 2016. S tímhle Emmerich zaspal dobu.

• 16.9.2016  20:31
    Hranice smrti (2007)

Jednoduše řečeno jde o neskutečné hovno, které jsem nudou raději přetáčel. Gore efekty? A kde? Atmosféra? Nikde. Směšné? To každopádně.

• 2.4.2016  09:07

Dal bych tři, ale čtyři jsou za to, že čekám, co přinese půl hodiny materiálů navíc na blu ray. Doufám, že se změní k lepšímu tempo vyprávění, především pokud jde o prostřední akt, a hlavně spousta nesmyslů, kdy postavy něco činí, aniž by divák věděl, jak k tomu poznání došly. Hromada nelogičností a já doufám, že většinu napraví právě rozšířená verze. Tento film si ale odstřelení opravdu nezaslouží. Už kvůli (končeně) pořádnému Affleckově Batmanovi, který je od Keatona konečně tím pravým netopýřím mužem. Bale byl vynikající herec, ale jako Batman byl mizerný a ona Nolanova trilogie vlastně nebyla ani tak o něm, jako spíše o druhých. Na Affleckovu sólovku se opravdu těším.

• 24.1.2016  11:13

Hvězda za výpravu, jinak hrozný sranec plný zbytečných žvástů a neděje.

• 27.9.2015  09:01
    Habermannův mlýn (2010)

Manipulativní srágora pražské kavárny, která si hraje s fakty, jak kníže s Vaškem pískli. Je to překroucené až hanba. - Habermann i jeho žena byli Čechoněmci, a především – nebyl ubit místní lůzou, ale zastřelen ze msty svým známým, holičem Pazourem. - Jako jeden z vrahů je ukázán Pospíchal, což je změněné jméno Zdeňka Pospíšila, skutečné osoby zakladatele bludovských lázní, který za války pomáhal odboji a po únoru 1948 strávil 11 let ve vězení. Že Pospíšil zavraždil Habermanna, je spekulace, proti které vystupují jeho příbuzní, kteří se zároveň dlouhou dobu snaží o restituci lázní. - Němci nepopravili 9 místních českých občanů za to, že by v lese zastřelili dva německé vojáky, ale popravili ve skutečnosti 23 rukojmí za spolupráci s partyzány. -

<< předchozí 1 2 3 4 5 6