cineman

okres Praha
filmem ....

<< předchozí 1 2 3
    • 18.11.2018  00:21

Celej film jsem nějak odolával, ale pak přišlo Wembley a vybouchlo to. Při Radio Ga-ga to vybouchlo.

• 9.5.2016  16:02

Herci září autenticky ve svých rolích tak pevně, jako by to ani nehráli. Těch pár pohledů v soudní síni, mluvilo za vše. Jedno z nejlepších filmových přelíčení. Vítězem je naštěstí Kramer.

• 2.2.2014  12:43

Po druhém shlédnutí zařazuji do TOP. Pro ty, jež sedí doma na kavalci a nepřetržitě sní o dalekých cestách, je film balzámem na duši. Především je film ale pro ty, kteří ve své denodenní práci jak na běžícím páse zapomínají na své sny a ztratili kuráž to změnit. Pro ty je inspirací. A takové filmy má smysl točit.

• 12.1.2014  20:38

Nečekal jsem, ze se mě takový příběh absolutně emočně nedotkne. Přerod hlavního hrdiny ze svobodného občana na řetězy svázaného otroka je nepochopitelně odfláknutý a slabý stejně jako hlavní hrdina v přímém srovnání s některými vedlejšími až epizodními rolemi. Film navíc nemá čím překvapit a je lehce předvídatelný. Silný příběh, slabé zpracování.

• 7.10.2013  20:34
    Rivalové (2013)

Kvůli takovým zážitkům miluju filmy. Občas je to čekání ve společnosti nepovedených paskvilů příliš dlouhé, ale pak se někdo vytasí z takovouhle rychlodráhou. Ruce se potí, svaly jsou v křeči a nedýchám. Wow, to byla jízda.

• 4.7.2013  22:18

Zase jsem jednou doplatil na svojí chorobnou zásadu neodcházet předčasně z kina. Nemocný scénář a vykuchané dialogy v hlavní roli na jednom suchym poli plném tupých hochů. Bene, plný hub si kameru na ramena neber.

• 4.7.2013  15:09

Už dlouho jsem neviděl tak úžasný herecký (dvoj)výkon. Nepotřebuju, aby mě film za každou cenu šokoval. Tady se dostavily emoce díky slovům a projevům v tak nepřátelském prostředí jako je politika. Emoce na 90%.

• 3.7.2013  11:57

Hrůzný osobní příběh je ztvárněn s pomocí nehybných loutek sem tam doplněný dobovými záběry a na pozadí je poeticky převyprávěn způsobem monotóního čtení knihy. Jako vždy mám pocit, že porota z Cannes oceňuje spíše téma než formu.

• 2.7.2013  22:11
    Simon Killer (2012)

Asi nebudu jediný, kdo si oddychl, když bručící lišák Brady odjel konečně bručet zpátky do USA. Bohužel to bylo až na konci filmu.

• 2.7.2013  18:58

Vyšňupnutý šnek, smrtící utahování korzetu a orgastické zvuky vyplňující výslechovou místnost nemůžou zachránit nudnou frašku nastavujíci zrcadlo třeba i totalitnímu režimu. Bad choice Variety.

• 2.7.2013  17:50
    XL (2013)

Vítej studený Islande, vítej ožralá a zfetovaná kamero. To, co vidíte na plakátech, budete sledovat úmorných 90 minut. Ano, noční můra plavající ve slizu. Pro všechny alkoholiky dobrá zpráva, že Nohavicova teorie alkoholického kopce funguje - čím víc chlastáte, tím víc stoupáte na vrchol. Pro všechny ostatní další důvod, proč se vyhýbat soutěžní sekci na MFFKV.

• 2.7.2013  13:45

Rád chodím na filmy, které ve mně dokáží vyvolat jakékoliv emoce. Vlastně takové filmy vyhledávám. Když to má pak jeden film ve svém popisu, utíkám za tím. Humorný a dojemný, muzikální a komorní zároveň je snímek belgického režiséra, který před lety v Karlových Varech úspěšně představil své Smolaře. Přeskakování v čase během děje není na obtíž a postavy, které jsou skvěle zahrané, se tak divákovi odhalují postupně až do samého konce. Zatím nedojemnější film letošního vážného festivalu.

• 1.7.2013  16:44

Nepochybuji, že poslouchat před dvě hodiny filozofickou interpretaci filmů, reklam či mediálně známých světových činů lámanou angličtinou může pro někoho být kinosálovou noční můrou. Avšak komentáře Slavoje Žižeka, který provází diváka celým dokumentem a jeho vtipný způsob vyprávění zasazený do zaranžovaných scén filmů ani chvíli nenudí. Pro fanoušky filmu nutnost.

• 30.6.2013  16:55
    Tore tančí (2013)

Film, který se mi okamžitě vybavil při sledování Toreho, byl Hankeho Funny Games. Tento film je ale jiný. Hlavně tím, že vidíte více do motivů obou protistran a nesledujete jen nevysvětlitelné šokující bezpráví na slabších jedincích. Když je v příběhu přidána rovina náboženské sekty a bezhlavé víry, může se vám stát, že budete sledovat násilnické chování s očekáváním, co všechno je hlavní hrdina schopen ustát. Místy husté atmosféře velmi pomáhá elektrizující hudba. V první minutě začne rezonovat a nepustí vaší pozornost až do samého konce. Výborný provokativní debut režisérky i hlavního herce.

• 30.6.2013  16:14
    Milo (2013)

Hnědý případ toho jak hledání originálního tématu za každou cenu může skončit v prdeli. Scénář se zřejmě sepisoval na záchodovém prkýnku během pracovní doby. Nuda, kterou ani ohlodaný úd nezachrání. Jedno malé díky směrem k tvůrcům, že ani na vteřinu neukázali řitní otvor zblízka. Před návštěvou rizikového sálu užijte kvalitní probiotika.

• 30.6.2013  03:03

Církevní pedofilie léčená humornou a trochu nečekanou cestou pomsty. Režisér si vybral pro diváky smích na místo slz a krev na místo pár facek. Svým podáním nenabízí rozřešení ožehavého tématu morálních úpadků a excesů v katolické církvi, ale jednu z možných lidských reakcí na takové události v rodině v podání skvěle zahrané matky ukazuje vcelku expresivně.

• 29.6.2013  16:27

Český národ na talíři jak v historické knize. Skvělé postavy servírované nejlepšími herci. Jasné téma, místy ale trochu zdlouhavé. Jediné, co tomuhle snímku chybělo, byla projekce restaurované verze ve Velkém sále na MFFKV se symbolickým předáním ceny režisérovi a standing ovation. To je již minulostí.

• 29.6.2013  01:25

Pokud máte chuť na odpočinkový, prvoplánový a sympatický film, hledejte dál. Tak jako jindy můžete toužit po zakončení filmu svatbou nebo narozením šesterčat, zde držíte palce nenápadnému muži, který má nejlepší léta evidentně za sebou. Vidí svět trochu jinýma očima, nepoužívá zubní pastu Paradontax a jeho kůže drží pohromadě silou vůle (a taky díky pár kouskům izolepy). Někdy je hold těžké zapadnou mezi ostatní.

• 5.5.2013  21:41
    Iron Man 3 (2013)

Takhle to vypadá, když vysokorozpočtovej biják natáčí fanoušek a ne machr, co alespoň rozpozná film od guláše. Scénář se musel psát úplně sám. Jako když vaříte a je vám jedno pořadí, kdy tam co hodíte. Hlavně tam musíte hodit VŠECHNO. Všechno, co už jsme někde viděli a navíc pár slz v oku Tonyho/mechanika, to by na drama mohlo stačit. Pak přece všichni budou spokojený. Podobné okrádání času, jako za starých časů Spidermana 3, navíc s hudbou vyvolávající křeče mozkový kůry. Film drží na nohou humor jako starých časů Iron Mana prvního a Ben Kingsley.

• 7.7.2012  19:12
    Pokoj 237 (2012)

Když se oprostím od povedeného sestřihání ukázek brilantních Kubrickových filmů, je dokument pouze snůškou několika individuálních odlišných hypotéz o významech všeho druhu. Některé zní zajímavě, jiné jsou přitažené za vlasy. Lidé věří, čemu chtějí věřit. Tím spíš, když se najde alespoň jeden člověk, co s vámi sdílí potrhlý názor. Můžete si hned myslet, že jste na to kápli. Ve většině případů ale půjde pouze o ujeté konspirační teorie typu, že 01/09/11 byl útok USA na USA. Každý ať si to přebere sám.

• 7.7.2012  10:04
    Klip (2012)

Záměr šokovat explicitními sexuálními scénami je zjevně jediný hloupý důvod, proč si tvůrci dali práci s produkcí takového šrotu. Nálety scén, které se monotóně valí na diváka v sekvencích příprava na party-party-porno-party, nemají, kromě okrajové ukázky vlivu disfunkčních a ignorantských rodin na chování nezletilých, co nabídnout. To je mi převratné zjištění.

• 6.7.2012  11:22
    Ráj: Láska (2012)

Výsek současné společnosti ukázán v celé své kráse a hrůze. A kdo pak je tady ten hnusák - zámožný, znuděný a zdegenerovaný "vyspělý" občan nebo chudý afričan lačný po penězích? Na tuhle hru jsou potřeba dva. Dva lidi.

• 5.7.2012  17:23
    Iron Sky (2012)

Když se pár lidí rozhodne splnit si sen a vyprodukovat fanouškovský film o nacistech zosnujících útok z Měsíce na Zemi, jdete je skupinově podpořit do kina, protože je dobře, že takový kousky vznikají. Typ filmu, u kterého nemůžete mít vysoké očekávání, ale stejně na něj jdete. Film čerpá z pár dobrých nápadů. Ohraje se rychle, ale kvalita překvapí. Čekal jsem úchylný céčko, přišlo slušný béčko.

• 5.7.2012  15:14
    Polski film (2012)

Režisér si pozval své kámoše/dobré herce, aby mu zahráli ve filmu sebe/dobré herce. Dokumentárním stylem zaznamenává jejich životy při natáčení filmu a sem tam více či méně střídá fiktivní příběh ve filmu z realitou filmu samotného. To jsou tak jediné chvilkové momenty, kdy se musíte namáhat s přemýšlením. Mohla z toho být pořádná slátanina, ale ze všech postav čiší taková pohoda a přirozenost, že jejich příběh a kadence humoru dokáže dlouho bavit. Ke konci zábava slábne, ale když už nic jiného, tak se jedná o svěží vánek na českém filmovém nebi komedií.

• 4.7.2012  19:19

Sekce Variety opět boduje skvělým způsobem. Dojemný a především originálně vtipný příběh handicapovaných kamarádů není ani tak o cestě za ztrátou panictví jako o chuti žít na plno. A je to silné poselství, když to sledujete z pohledu fyzicky postižených osob. Příběh je tak humorný, že trochu snižuje sílu vážných scén. Odzbrojující je ale optimismus, který z filmu stříká do všech stran. Nechtělo se mi filmu říct své "Hasta la vista, baby".

• 4.7.2012  18:50

Klasická skromná festivalová komedie, která pobaví a polechtá, ale nechá divákovu duši bez šrámů a život ve stejným rytmu. Bez dobrých hereckých výkonů by film chutnal jako malinová Huba Buba, co je po šedesáti vteřinách bez chuti. Takhle těch 84 minut uplyne stejně rychle a dobře jako posezení u jednoho Kozla (myšleno středně dobré pivo).

• 3.7.2012  21:44

Žít tak na světě pratuři, přežili by jen nebojácní lovci.

• 3.7.2012  20:59

V tunelu, odříznutý od spojení s vnějším světem, byl snad každý. Trochu jiný pohled z podzemí různých metropolí nabízí dokument režiséra, který obhajuje vítězství z karlovarské soutěže dokumentů v roce 2006. Ukazuje klipovité průjezdy stanicemi, hektické nástupy a výstupy na architektonicky rozmanitých nástupištích a hlavně zpovědi lidí, kteří tráví jízdou metrem děsivou dávku svého životního času. Mohl ale ukázat mnohem víc. Podle mě nevyužité téma. Co máte společného s ostatními kolem vás můžete zjistit shlédnutím tohoto dokumentu nebo prostou komunikací s lidmi při další návštěvě prostředí metrosystému.

• 3.7.2012  16:03
    Mars a Avril (2012)

Film se odehrává někdy v době na přelomu třetího tisíciletí a kromě nemutantních lidí je v něm svět vyobrazen jako v Japonsku v blízké budoucnosti. Pestrobarevná vizuální stránka se ohraje stejně jako hudba z bizarních nástrojů participujícího ansánblu. Ke konci je v ní slabý příběh doslova utopen. Hlubší rozměr filmu mi zůstal utajen.

• 2.7.2012  19:41
    Mazel (2012)

Málokdy mám pocit, že by ve filmu mělo padnout méně slov. Přímočarý a naprosto předvídatelný film mi nenabídl jiný pohled na vztah matka-syn. Snad jen "Medvídkovo" svalstvo, které zabírá půlku obrazu, zobrazuje, že i velký člověk může být v jádru malinký jak hrášek. Ovšem pokud někdo snad čeká, že získá soukromou zpověď kulturisty nebo náhled do jeho komunity, tak ho mohu ubezpečit, že se více dozví soustředěným pohledem na sadu činek.

<< předchozí 1 2 3