vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

ICQ: Nemám již asi deset let
Skype: koptacz
Jabber: WTF?
MSN: Moc sexu neškodí
Yahoo: Nehoo

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 19.9.2017  19:36
    Švýcarák (2016)

Film, co jsem pustil jen tak a nevěřil bych, že by na mě udělal dojem. Ale on udělal. Kupodivu. Je to bláznovství ode mě. Zcela chápu negativní odezvy, i jakékoliv jiné, ale asi to k tomu prostě patří. I mně spoustu částí prostě nezapadala do sebe, ale stejně jsem jel na té prdící vlně a nějak si to užíval. Nakonci je pak tolik zvratů, že se to ani nedá sledovat, ale není to tak strašný. Dá se to. Jo já vím. Ale stejně... já si to užil. Taky za to asi můžou skvělé herecké výkony.

• 17.9.2017  19:22
    Atypical (TV seriál) (2017)

Skvěle provedený seriál, který má v sobě nevšednost a originalitu a je prostý. To je asi hlavní jeho kouzlo. Seriál se zaobírá normálními denními věcmi a problémy, které ovšem v podání Sama zní skoro úplně jinak a vidíte je jinak a jeho rodina mu v tom skvěle sekunduje. Co víc si přát? Všední humor, který nikomu neublíží, ale není na kolaps ze záchvatu smíchu. Ale já si tuto rodinu velice oblíbil. Rapaport se role otce zhostil skvěle a Leigh v roli matky byla také skvělá, ale v úloze dobré matky je těžké si ji představit po roli, kde všem nadávala do zmrdů a negrů. Ano, pane Tarantino, mluvím na Vás. Z nevinného malého seriálu se pro mě stal jeden z nejlepších kousků tohoto roku. A samozřejmě se těším na druhou sérii, která bude mít určitě co nabídnout. Nádhera!

• 17.9.2017  19:03

Jednoznačně jako velký kino zážitek. Skvělá práce s kamerou a hudební tón i hlavně díky zpěvům dělá taky své. Ale chybí tomu pro mě ten efekt, který hledám. Takový ten faktor toho, že se dívám na dobrý film. Prostě někdo jde do lesa a je z toho průser. K tomu tam je onen kouzelný sexuální stimulant a už to frčí. Nějaký ten kozlík a čert na koze jel. Pro mě to nemělo dostatek příběhu. Ale jako tvůrčí rozjezd dobrý. Lehce připomíná Černou smrt. Co říct. Kdo se bojí, nesmí do lesa.

• 16.9.2017  18:09

Příběh o snad největší manipulaci v historii lidstva. Příběh o naprosté fanatičnosti a neuvěřitelném nesmyslu. Já ani nevím jak na toto vlastně reagovat. Spíše jako kdybych měl hodnotit samotnou scientologii než film. Film je totiž naprosto strhující. Ze začátku se bojíte jak to bude vypadat, ale celý problém a příběh je vám servírován zcela jasně a přesně. Jako vždy objevuje zcela neuvěřitelné a šokující věci, které vás nenechají klidnými. Je to jednoduše neuvěřitelné. Navíc pod záštitou HBO si s tím více vyhráli a vypadá to skvěle. Prostě dech beroucí.

• 14.9.2017  18:22

Už od začátku v celku zajímavý projekt. Koukat na youtubery na plátně kina je sice skoro až neobvyklé a jako kdyby to nějak k sobě nepatřilo, ale stejně si na to zvyknete. Hlavně je zde hezky vidět jak je YouTube oblíbený na ČSFD, jelikož normální film s premiérou dneska by už měl několik desítek ohodnocení a přitom jsem já sám sedmý, kdo něco takového dělá. Jednoznačně je to přínosný film. Spíše tak nějak pro dospělejší publikum, aby pochopili a viděli, na co jejich děti vlastně koukají a proč asi. Jakože názor člověka je názor člověka a každý ho má jiný, ale dám filmu horší ohodnocení než tři hvězdy beru lehce skepticky, protože film není natočený špatně. A to, že se na to někdo podíval jenom aby na to mohl nadávat je podle mě kravina a hovádství nejvyššího kalibru. Nezastavím youtubery, ale snažím se na to dívat kriticky. Prostě je to normální náhled do života lidí, který sledují sta tisíce lidí. Krom toho je super, že se zde i na chvilku objeví GoGo, protože film tak vlastně dostane svému názvu. Jediné, co bych možná já lehce vytkl bylo, že kamera byla trochu nepřipravená jelikož byla někdy až zbytečně moc blízko obličejům a některé detaily byly rozmazané. Což byla škoda největší, protože kvalita obrazu byla více než dobrá. Jednoduše, mega film to není, ale není to žádná katastrofa. "odpad!" může dát jen člověk, který je slepý, protože ani nedokáže ocenit maličkost jako třeba dobrou kvalitu obrazu a nebo výpravné prvky.

• 12.9.2017  21:08
    To (2017)

Ani nevím kdy jsem byl naposledy na filmu, u kterého jsem se bál, lehce se těšil až skončí, protože už se nechci bát, ani že bych se lekal. Taky hodně udělá kino. A zde to platí několikanásobně. King má mnohdy smůlu na adaptace. Letošek přinesl jeden film, který se snaží vtěsnat ságu do jednoho, a horor který se lehce snaží o to samé, ale vychází mu to. Parta děcek působí skvěle a sehraně. Lehce se zde hraje na svobodu všeho, jelikož film si nebere servítky ani v rámci násilí ani v rámci jazyku. Samý pindíky, péra, vagíny, debilové, jen to lítá. To je možná lehce zvláštní, protože film se až strašně moc podobá Stranger Things, už samo o sobě mluví jezdění na kole a taky i to, že jedné z nejviditelnějších postav se zhostil Finn Wolfhard. Ten film si celkově s námi hraje. Vlastně se s ní přímo vznášíme. Kamera nás vede kam Jung chce a mi se tomu nebráníme. Nemůžeme. Hudba si drnčí, křečí a cvrčí jak chce a my to musíme poslouchat. Hudba ve skutečnosti není moc charakterní, ale stále mi přijde, že neexistuje hudba, která by se pro film hodila lépe. King je v tomto ohledu naprosté monstrum, ale stále ho milujeme. Milujeme knihu a i lehce asi i tento film, jelikož každým v něm najde důvod se ptát. Najde důvod se vznášet. Jestli je něco pravda, tak hlavně to, že Bill si tu roli opravdu užíval. Možná až moc. Ehm. S tímhle klukem si dlouho žádná nevyjde. Jeden z nejšpinavějších, nejstrašidelnějších a celkově asi i nejlepších hororů, co byl za poslední dobou natočen. A to se cení v dnešní době. A to se cení i v rámci mé skepse vůči hororovému žánru. Tak se nechme vznášet.

• 10.9.2017  21:16
    Génius (TV seriál) (2017)

1. série: Seriál, který dělá to, co každý jiný. Je udělaný z téměř pochybné produkce a proto nevíte, co od toho čekat. Přeci jen od seriálů zde je HBO, Netflix, AMC a bůh ví kdo ještě. Dost asi nejednoho překvapilo, když History channel přišel s Vikings, ale kupodivu to nejen vyšlo, ale vytvořil se z toho i kult částečně. Alespoň já považuju Vikings za jeden z nejvlivnějších seriálů současnosti. V každém případě nyní s tímto krokem přichází i National Geographic. Kanál, který je sice zajímavý, ale já osobně jsem na něj nikdy nekoukal a ani bych si nedokázal představit, že bych koukal. O to víc je super jak NG využili dnešní trendy a dobu ve svůj prospěch. Tím, že vytvoří seriál, tím, že seriál je zajímavý, tím, že seriál je naučný a hlavně sakra tím, že seriál je velmi dobře natočený. Nedělali to žádní amatéři, nebylo to ani dílo na rychlo. Já ve výsledku nemám co vytknout. Super práce s kamerou i se střihem, příběh je lehce chaotický v "současnosti" a s flashbacky. Trochu menší problém vidím ve scénáři. Příběh je sice odvyprávěn dobře, ale dialogy, speciálně konfrontační scény byly po dvou dílech omývání neustále toho samého dosti otravné a špatné. To chápu jakožto negativní faktor na seriálu, co může být vytýkáno. Jinak nevím, co by zde bylo špatně. Ještě možná nejeden divák může být zklamán, že hlavní hvězda Geoffrey Rush je prezentován v první díle a poté ho uvidíme až na konci. Dovolil bych si říct, že hlavními herci zde spíše byly mladé postavy. A to silně. Já nicméně nemám problém. Projel jsem za dva dny. Beze studu, bez litování.

• 10.9.2017  21:15
    Génius - Einstein (série) (2017)

• 9.9.2017  11:18

Potěš pánbůh. Kdokoliv ač existující nebo fiktivní. Dle komentářů a hlavně hodnocení, které zde vidím v celku od velké většiny, mám problém s tím, že zde budu čůrat proti hurikánu. Ale nemůžu si pomoci. Twin Peaks dávali smysl onu kouzelnou první sérii, na kterou v celku s láskou vzpomínám. Poté jsem se to začalo dostávat níž a níž až jsme klesli na samé dno. Ta třetí série je ještě něco pod tím dnem. Pod mořem. Někde v Číně nebo kde. Pro spousty fanoušků dokončení chybějícího článku.To chápu, je to super, že jsme viděli dokončení tohoto amerického snu. Tím to ale končí. Spousta lidí chápala zapadnutí všeho do všeho. Úplně všechno dávalo perfektní smysl. Bubáci, mluvící elektrovětve... slušnej trip. Ale bohužel. Nejsem fanda něčeho, co absolutně nedává smysl. Ovšem, bude tu spousta lidí, že jsem nemyslící a nekulturní prase, ale jsem spíš normální divák. Divák, který rád přemýšlí, podívá se i na něco komplikovaného. Ale nerad ztrácím čas u něčeho, co jednoduše nedává smysl. Bohužel, bohudík, je to pravda.

• 9.9.2017  10:51

Němci jsou v tom nějak kovaný. Je jasný, že filmů na těchto témat je hodně i z různých zemí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že Němci toto řeší napříč vším. Film je německý, ale dost připomíná nízkorozpočtový nebo nezávislý Hollywood. Lehce opět omývané téma, ale ani zde není ani tak vystavována homosexualita a její problémy jako spíš sobectví, ignoranci a demenci postav jako takových. Což je na dané téma lehce nevyužitý potenciál. V celku zajímavý film, který se nakonec ukáže jako lehce nezajímavý. Škoda no.

• 4.9.2017  13:55
    Vřískot 4 (2011)

Happy ending jak z Ulice. Spíš mě sere to, že spoiler z toho jak skončí čtvrtý díl bylo už u zajímavostí u trojky. Fakt díky blbečku. Upřímně řečeno spíš mě na tom štve to vykrádačství a neoriginalita. To, že je to lepší než trojka je bezesporu, protože v ní se postavy chovali jako bez kůry mozkové. Zde jsou postavy spíše nesnesitelné. Zvláštně Emmu Roberts nechápu jak po tomhle filmu může mít někdo rád. Kdybych ji viděl na ulici, tak bych ji dal hnedka ťafku mezi oči. Ale ve výsledku se točíme na stejném kolotoči. Ty filmy jsou si všechny tak podobné, že do sebe splývají a vlastně nevytvářejí nic zajímavého. Jsou to jen slabé odvary a bezduché kopie originálu s tím, že absolutně nechápu jak toto celé napříč tím vším mohl stále režírovat Craven. Je to jako kdyby někdo postupně ponižoval a ničil své vlastní dítě na které by byl hrdý. Je to vlastně humus a ostuda filmu. Ale furt to byla prdel.

• 4.9.2017  11:03
    Vřískot 3 (2000)

Problémem je prostě to, že se omývá neustále to samé dokola. Trojka i dvojka kopírujou jedničku a s ní veškeré stereotypy a špatnosti. Celé dvě pokračování jsou postavené na tom, že beru to nejhorší a jediné co mě na jedničce štvalo a vyzdvihují to do nebe. Je to smutné. Hlavně kvůli tomu, že je celé přeafektované, smutné a neprofesionální. Camea známých hvězd sice funguje hezky, ale nic to nemění na tom, že film je natočen ukrutně špatně.

• 4.9.2017  00:55
    Vřískot 2 (1997)

Lehké klišé a opakovačka z jedničky, akorát na jiný způsob. Lehce upravený příběh s možností lepšího plot twistu. Film se jedničce prostě nevyrovná, už protože je to je to spíše kopírka onoho kultu, ale já mnohdy koukám na zábavu a ta kupodivu proběhla. Více humorné, než strašidelné. Bohužel.

• 3.9.2017  18:54

Jeden z nejbláznivějších filmů vůbec. Ale v tom dobrém. Film postavený na jednoduchém vztahu a příběhu, poté se rozvětvující do několika příběhů. Nejednou s velice zvláštními vtipy a lehce trapnými a divnými situacemi. Ale i pár dobrými vtipy. Celý film hlavně eskaluje k dokonalým posledním asi dvaceti minutám a zahradní párty, která neustále eskaluje a graduje až do nebes a vy se nestačíte divit a smát se tomu bizáru. K tomu celému vyvrcholení je ten film udělán a připravován a ten je na tom i nejlepší. Rozhodně by si zasloužilo tři hvězdy za nejednu trapnou situaci a vytvořené scény, ale to finále prostě nemůžu já jako člověk prostě opomenout. Proto hodnotím líp. Ale i tak jdeme ruku v ruce s něčím zvláštně špatným a příšerně dobrým.

• 3.9.2017  14:18
    Death Note (2017)

Je nutno podotknout, že jsem jako debil (protože mě primárně zajímal tento remake, který všichni nenávidí, ale lidi, co je mám v oblíbených chválí) viděl nejdřív všech asi 37 dílů anime, abych zde nevypadal a nebyl jako totální pozér. No a potom všem jsem zde. Naplněný touhou vidět jak to Amerika zase posrala. Je nutno také říci, že nestojím ani na jedné straně. Anime bylo pro mě obohacující zážitek, který se mi však více než deseti díly prvotními do paměti zřejmě nezapíše. A film si nyní můžeme zhodnotit. Prvně je nutno říct, že to na mě klasicky opět působilo jako komedie. V moment kdy začal Nat Wolff volat o pomoc když viděl boha smrti ve mně vyvolalo záchvat smíchu jako dlouho ne. A nebylo to, to jediné. Hned první sekvence, nebo scéna dejme tomu byla humorná sama o sobě. To jak si předávali postavy mezi sebou peníze bylo asi stejně přirozené jako srát při pohřbu na rakev. To že poté se to točí kolem toho, že hlavní postava prcá, zabíjí, pak zabíjí a zase prcá a pak prcá i když zabíjí je debilní kapitola sama o sobě. Je taky hold těžké vecpat třicet sedm dílů anime do jednoho filmu. Zvlášť s tím, když hlavní ženská hrdinka je stejně otravná jako v anime a navíc tam má mnohem více prostoru než je zdrávo. To, že Light není úplně takový sobecký zmrd vítám, ale zase je pro změnu naivní ťulpas. Ryuk hlavně nepůsobí jako Lightův rádce a něco jako pomocník, ale spíše někdo kdo mu naopak chce zmařit plány. Všechno je naservírováno všem na podnose a vše se řeší samo. Zde moc nechápu prostě jak někdo toto může hodnotit pozitivně. Kamera je v celku dobrá, stejně tak efekty a střih. O to není pochyb. Ale stále to nic nemění na tom, že příběh je naprostá slátanina, která anime tvrdě znásilňuje do análu. A i kdyby ne, tak znásilňuje lepší jiné filmy tím, že jim lehce kazí pověst. Krom toho, já vím a mám i někdy rád otevřené konce. Ale tohle není otevřený konec. Tohle bylo spíš jako kdyby si někdo uvědomil, že jim došli prachy na dotočení posledních asi patnácti minut a tak se na to prostě vysrali. Nicméně bylo hustý vidět v titulcích jak se to vlastně lehce natáčelo. To je nevídané, originální, lehce ještě zbytečně nadčasové, ale dobré. V každém případě, anime jede a tenhle film válcuje. A to ne protože to je anime, ale protože anime od filmu alespoň dává trochu smysl a stupidní. Těch padesát procent je asi nejlépe vystihující číslo, co jsem kdy takto viděl.

• 3.9.2017  13:47
    The Mist (TV seriál) (2017)

Přemrštěné očekávání a nadšení, které končí jak jinak než bouřlivým zklamáním. Stephen King nemá prostě štěstí. Znám jenom jednu jedinou jeho adaptaci, která si získala mé srdce a byla vysoce kvalitní a to Kubrickovo Osvícení (v rámci hororu), které ale zase nenáviděl autor předlohy. No a co teď s tím. Temná věž taky nenadchla masy lidí jako tomu zřejmě mělo být. Mlha dostala dobrý i nadprůměrný film, který s knihou je údajně ruku v ruce a nyní v duchu mainstreamu a seriálu zde máme toto. Je nutno říct, že ono to zase není zpracování až tak špatně. Problém je klasicky scénář a tupost tvůrců. Postavy se chovají jako debilové a diletanti postrádající základy logického myšlení. S tím, že to jde ruku v ruce s tím, že se příběh musí natáhnout na několik dějových linek a být v naprostém nesouladu s původním dílem. Asi nemusím říkat, že by seriál byl trilionkrát lepší kdyby se to natáhlo na těch deset nebo osm dílů a celý by se to odehrávalo v onom minimarketu a mělo by to jasných pár hlavních postav. To je na tom to smutné. Ani nemluvím o to, že seriál nemá konec. A pokud je to velice nelákavé a stupidní lákadlo na druhou sérii. Tak asi máte smůlu. Jestli tohle dostane druhou sérii tak asi něco podpálím, jelikož Vinyl ji nedostal. A přitom šlo o jeden z nejlepších seriálů posledních let.

• 31.8.2017  17:48
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Když nebudu započítávat Pokemony a podobné dětské kravinky, tak vlastně mohu mluvit o tom, že toto bylo mé první anime. Navíc jsem k němu přišel jako slepý k houslím. Nějak na mě vyskočilo, že vyšel hraný americký remake od Netflixu a nějak jsem si řekl, že ho musím vidět. Ale nechtěl jsem být ignorant a pozér, takže jsem se musel obětovat vidět i tyto kousky. S tím, že anime je pro mě španělská víska, do které jsem ani nikdy nechtěl vstoupit. O to více mi spadla čelist, když jsem po prvních asi pěti dílech zjistil, že mě Death Note neuvěřitelně baví. V podstatě nešlo o žádné nechuťárny a oplzlosti, ale o lehce fantastický, ale přesto skvěle faktický, propracovaný a co pro mě byla slabost, jako kriminální thriller příběh. Poté už to lehce jelo z kopce, protože to, na čem byl celý seriál postaven a bylo na něm to nejzajímavější, či-li konfrontace a anonymní boj mezi Kirou a L byla ta tam. Šlo už o handrkování s tím, že jeden vlastně toho druhého znal, jenom si to nemohli dokázat. Poté se do toho ještě zapletka naivní a otravná holka a šlo do kopru. V tom nejhorším ohledu, protože kopr fakt nenávidím. No a poté už jsou to nějaké Kirovi kličky, smyčky, frčky, pičky, že se v tom začnete ztrácet a přestane to dávat smysl. Jako jo, asi jsem méně důvtipný nebo jednoduše blbý, ale já Kirovi záměry a podobné kraviny nechápal a byly upřímně ukradené. No a poté se během jedné epizody všechno vyřeší a je zářný happy ending. Jak říkám skoro u každého seriálu. Vadou je zdlouhavá délka. Super je, že jde o dvaceti minutové kousky. Nic nemění však na tom, že kdyby seriál (anime, oukej hnidopiši) měl třeba dvanáct dílů a spoléhal se na to v čem byl dobrý cca prvních šest dílů, tak by šlo o jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl. Ale takto z toho bylo jenom několik hodin strávených u něčeho, co bylo dobré jen asi do půlky a pak to šlo dole vodou. Věčná škoda. Obrovský potenciál ztracený v nudě. Stále ale oceňuji napínavé a skvěle udělané epizody. A co víc, skvělou muziku, která mě opravdu skvěle překvapila. Po dopsání tohoto komentáře se autor dozvěděl, že epizod není 26, ale 37, takže se na zbytek bude muset podívat a rozhodující verdikt napíše zde poté: Jak jsem chápal tak menší teleport o pět let později. Nicméně bez nějakých zajímavostí. Opět je zde pár blbečků, kteří se můžou z Kiry po*rat a lidi co ho chtějí dostat. Celkově vzato jsem čekal, že už půjde o pravzácnou Kirovu budoucnost, kterou bude někdo sabotovat, ale ono nic. Docela škoda, ale nedá se s tím co dělat. Epizody mnohdy vypadají úplně bezmyšlenkovitě, jde neustále o jedno a to samé a některé postavy se chovají bez mozku. I tak konec je sám o sobě známkou satisfakce a dobře se na to konečně po tom všem kouká. Ale jak říkám věčná škoda. Hlavně titulní hudební podkres byl původně super, pak se to změnilo na japonský death black metal.

• 27.8.2017  15:01

No blahodárná svatá prostato! Heureka, zrodil se bůh! Stanley Kubrick bude pro mě jeden z těch režisérů, kteří zřejmě oslovili tunu lidí a změnili filozofie chápání vesmíru a análního koitusu, ale mně z toho nakonec bylo více bližší to druhé než to první. Ale nechci tady někoho popudit. Jde čistě o můj subjektivní pohled. Je mi jasné, že zde je film, který je kult a oslovil miliony lidí po celém světě. Mně hlavně přišlo, že Kubík nám chtěl ukázat to, co v něj je. Chtěl nám naservírovat všechny jeho nápady a poznatky a my jsme mu to vesele žrali. Přes mordující se opice začínaje, dvou minutou tmou a valčíkem procházejíce a zemským embryem končívaje. Já bych to nazval Interstellarem bez příběhu. Naprosto oceňuji efekty, která na konec šedesátých let vypadají neuvěřitelně a úctihodně. V tomto ohledu smekám. Jediná zápletka byla vlastně v příběhu astronautů a počítače, kde se nás již zde snaží upozornit na stroje a jejich možnou silnou inteligenci na zničení lidstva. To je celý. Pořád přemýšlíme, co tím chtěl básník říci. To je problém filozofie. Člověk řekne: "Hele, hovno!", a filozof oponuje: "Ne, ne, to je tvoje máma!". Velice by mě zajímalo jaké božské a nadpozemské teorie a myslící prostředky by zde lidé vymysleli. Ó bohové, jaké dary jste nám to přinesli. Pardon. Pro mě tohle bude asi navždy film, který skoro až nabádá k tomu, aby napálil lidstvo v tom, že si z nás pan Kyblík vlastně vystřelil. A docela dost. Asi jsem buran, asi mesiáš. Zhodnoťte sami. Furt jde o to, že nikdo neví o čem to je, a když jo, tak to nedokáže vysvětlit.

• 27.8.2017  14:36
    Podfu(c)k (TV seriál) (2017)

Záleží na úhlu pohledu. Pokud se na to díváme s láskou na původní film, tak můžeme s přehledem říct, že toto je průměrná kravinka. Tvůrci se snažili předělat kult a rozšířit ho do deseti epizod. Nicméně zásadním problémem je ten, že v moment, co se vyřeší jeden problém přijde nějaký další, který je na dvě epizody zaměstná a takhle to jde pořád dokola. Tohle je vlastně asi nejkratší telenovela na světě. Pokud, ale mluvíme o tom, že se někdo snažil udělat lehce vtipný seriál s nějakým příběhem, tak se mu to víceméně dejme tomu povedlo. Ale žádná sláva to rozhodně není. Skoro žádná než sláva. Přesně nějak deset a dost. Možná i méně.

• 23.8.2017  12:35

John Green na filmovém plátně opět útočí na naše srdce. Je jasné, že tento film není nic pro každého. Je mi jasné, že se to mnoha lidem nelíbí a také chápu ono hodnocení. Pro mě šlo o klasický kousek na letní pokoukání, oddechovku, ale hlavně spíše menší doják. Tak či onak, je jasné, že příběh nedopadne tak šťastně jak bychom si barvili. Cením originalitu. Cením herecké výkony. Cením hezky natočený film.

• 23.8.2017  11:50

Jeden z nejskloňovanějších filmů všech dob. Už kvůli chytlavému a dobrému názvu. Tento film je hlavně sám o sobě pro mě lehce blízký, jelikož Looney Tunes film byl jeden z mého mladí, no a toto je jeden jeho zřejmě kvalitnější předchůdce. Mým hlavním problém je to, že samotná hlavní postava byla pro mě zcela nezáživná a co víc i otravná. V tomhle ohledu je to cvokárna. I tak musím prostě uznat dobrý a zajímavý příběh. Hlavně udělat v té době takovýto polohraný a poloanimovaný film je prostě něco. Za mně lehce horší, ale pořád jeden z těch nadprůměrný.

• 20.8.2017  20:26

Lemony Snicket film je velice zvláštní už jenom v tom ohledu, že je jiný než ostatní. Skoro bych i věřil, že ho natočil Tim Burton. V jeho rukách by to bylo zřejmě velmi zajímavé. Původně jsem si hlavně myslel, že půjde o film, jde Jim Carrey bude dávat pastičky na malé dětičky a oni se z toho budou muset dostávat. Film je nakonec mnohem promyšlenější a inovativnější, ale k mé smůle pro mě nepříliš zajímavý. Rozhodně zde bylo hodně zajímavého, ale já si lehce připadal jako kdybych koukal na film z jiné dimenze a je to něco jako kdyby Jerry neustále utíkal před Tomem, ale ne tak zajímavé nicméně. Finální věc, kterou říká i Olaf, že oni sami jsou zrůdy je naopak velmi na zamyšlenou a velice drsné. I přesto Jimovi toho záporáka nejde moc věřit. Což je velká škoda.

• 20.8.2017  12:39

Kdyby mi někdo řekl, že LEGO si vlastně vybuduje svůj vlastní filmový vesmír a bude to jeden z nejlepších vůbec, tak bych tomu asi nikdy hlavně nevěřil. Ale oni dokázali vytvořit první všehochuť, která si našla tisíce ne-li miliony fanoušků. Nyní se prokazují druhým kouskem. Trochu netradičním, protože zde vlastně mluvíme o úplně jiném universu a jiné story line. A přesto se to dá skloubit.Což nechápu. Moje mánie na dánské kostičky je zpět a po dlouhé době jsem schopen si představit, že bych si zase koupil onu kouzelnou stavebnici. Natož, že Batman je můj nejoblíbenější superhrdina, tak hlavní postava zde se mi hned ze začátku znechutila a bylo mi hned jasné, že to celé bude muset sám napravit a napravit sebe klasika. Úplně normální klišé příběh. Kdyby nebylo té triliardy vtipných momentů a humorných situací. Tohle bylo něco. Nedokážu si skoro představit, že by v jedné jediné scéně bylo něco nevtipného. I jenom v rámci úšklebku. Sice může jít i o zcela dětinský humor, ale pro mě dostačující na to, abych se bavil. Cením, že na rozdíl od LEGO příběhu se to obešlo bez zásahu lidského světa. To je na tom to skvělé a jedinečné. Krom toho, v jakém filmu byste viděli Batmana bojujícího s King Kongem a Sauronem? Zároveň je to totální nevkusná kravina a zároveň zaručuje dokonalost. To je na tom to tuplem skvělé. Harry Potterovi trvalo sedm let, sedm knížek a osm filmů porazit Voldemorta. Batman to zvládl za pět minut. Ha?!

• 19.8.2017  14:10

V drtivé většině případů se snažím filmy dokoukat. A taky hodnotím jenom filmy, co jsem dokoukal. Ale tady nemůžu splnit ani jedno. Film je po více jak půlhodině téměř absolutně nezáživný. Mela Brookse mám rád. Dokázal vytvořit kulty, i zapadlé kousky, které mně připadají hvězdné. Vtipy a humor téměř nulový. A to jsem film před mnoha lety viděl asi od půlky a líbil se mi, ale teď se to nedá skousnout. Tohle zde zůstane, ale i když mi to trhá srdce, něco takového ohodnotit nemůžu. Nebylo by to předně objektivní.

• 18.8.2017  20:29

Další kousek z dětství, který jsem měl možnost za celý život vidět dejme tomu dvakrát. A v paměti mi stále zůstaly menší fragmenty. Stále i bez minulosti jde opět o originální a novátorský kousek. Hlavně i ten jeden co mě bavil. A to cením nejvíce. Dokážu si představit, že jsem toto neviděl naposledy.

• 18.8.2017  14:28

Tohle je jeden ten kousek plnohodnotný z mého dětství. V dospívání ještě jedno připomenutí a nyní do třetice za život všeho dobrého. Je v tom asi vloženo hodně citu a vzpomínek, jelikož to je jeden z mála kousků, který si jsem schopen dlouhodobě pamatovat. Pro mě za mě, skvělý příběh, který se jednoduše neztratí.

• 18.8.2017  12:48

Asi se primárně logicky hodí k Vánocům, ne úplně ke konci horkého léta. I tak oceňuji skvělou animaci. Příběhově vzato jde o oživení kousku, který je vyprávěn již několik stovek let a vždy to tak nějak fungovalo. Je hlavně zvláštní, že u hlavní postavy, vidíme progres v podstatě hned. Je to bojácná osoba, která se začala lepšit okamžitě, když jenom se ji nezdála klika u dveří. S takovým císařem z Není král jako král to bylo mnohem těžší. I tak zde mluvíme o skvělém počinu pro děti a přínosným kouskem. Ne ovšem dokonalém.

• 16.8.2017  14:40

Další můj film z dětství, který silně upadl v zapomnění. Film ve výsledku však ničím extrémně zajímavý, vtipný nebo originální. Hlavní postava sama o sobě není nějak extrémně sympatická a animace působí zvláštním způsobem vyblitě. Nejde o to, že by to bylo extrémně špatné, ale je to nevýrazné a smutně řečeno až nicotné.

• 16.8.2017  12:00

Z nějakého důvodu pro mě kultovní záležitost, i když jsem film nikdy neviděl. Asi hlavně protože jsem vždy viděl něco jako trailer na tento film předtím než jsem se díval na Přestávku na DVD. Ale nikdy jsem tento film přesto neviděl. Celkově vzato jsem hned ze začátku věděl, že hlavní postavu budu ze srdce nenávidět. A to se i vyplnilo, bylo jasné, že se nakonec napraví a to se i stalo, ale stále vím, že to pro mě byla jedna z nejotravnějších postav jakou jsem kdy v Disney nebo celkově jakémkoliv filmu viděl. Pořád jde v rámci humoru o jeden z nejlepších a nejzábavnější kousek od Disney. A tím pádem je zde za mě spokojenost.

• 15.8.2017  15:34

Další příběh, který se v rámci historie zapsal do nejednoho srdce a myslí tisíce lidí. Ale do mého ne. V životě jsem řádně tento film neviděl a stejně jako zde bylo pár odkazů tak ne tak znatelných, ale lehkých. Taky moc nechápu to, že u Herkula žádný stud s Diem a podobnými a tady místo Poseidona Triton, ale tak dejme tomu. Pro mě slabší kousek, který v mém dětství nebyl. Ale pro mnoho lidí prostě kult. Finále samo o sobě docela nečekaně morbidní.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40