vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

ICQ: Nemám již asi deset let
Skype: koptacz
Jabber: WTF?
MSN: Moc sexu neškodí
Yahoo: Nehoo

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 25.5.2017  11:11
    Taboo (TV seriál) (2017)

Taboo zanechává pachuť čehosi hořkého přímo v ústech. Ona tajemnost, temnota a jistá zvrácenost celému seriálu padne. Nejvíc je na tom ve výsledku zajímavé, že rozhodně nejde o nudný seriál. To rozhodně ne. Délka každého dílu je v celku úměrná zábavě. A i když se v nejednom momentu ztratíte, není to vyloženě katastrofa. Je zde asi vidět propracovanost, která je zde asi hlavně protože nejde o nějaký uměle vytvořený seriál obrovskou společností najatými lidmi za peníze, aby něco dali dohromady. Ne. Toto je dílo otce a syna rodiny Hardy, kteří si chtěli dát záležet. A zde máme Taboo.

• 21.5.2017  13:35
    Vejška (2014)

Ach, vy kluci počmáraní. Stejně tak jako Gympl byl hlavně vychcávka pro lidi, o kterých ten film i byl, zde je to to samý. Jenom o pár let posunutý. Co se týče kamery, má super obraz a má i dobrý záběry. No a tím to hezky končí. Vorel natočil jeden hezký film a pak nato (ne)kvalitně navazoval již zmíněný Gympl, tento film a mnoho dalších. Včetně toho jak oprcat miliardáře. K tomu moc asi ani není co říct. Humor v podstatě nulový, příběh o ničem, je to jenom další promrdávka pro typ těchto lidí, a scénář je jak z porna. Herci, kteří normálně umí hrát se v tomto filmu chovají jako účastníci dramatického kroužku v páté třídě. S tím, že nevím jestli je ptáče tak špatnej herec, že ho nikam neobsazujou, a nebo jenom je to rodinný podnik. V každém případě to film o nic víc neoceňuje. Já vlastně ani nevím, co k tomu víc dodat. Dostávají mě lidi, kteří mluví, že jde o nejlepší český film. Možná to je tím, že jste jiný český film nikdy neviděli.

• 21.5.2017  12:28
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Deadpoole, střes se. Máš tady konkurenci! Český antihrdina Bench zasahuje, aby svou demencí a stupiditou dobyl nejedno dívčí a nebo divákovo srdce. Problémem je to, že Obkokot nebo jak se jmenujou, dělají stejný fuck up jako udělali další americká studia u dalších seriálů. Vydáme pět dílů, pak dalších pět, pak třeba tři, a pak ten poslední. S měsíčními intervaly. Geniální. A debilní. Já sám o sobě mám velice barevný smysl pro humor. Ale hold nemám asi přímo ten smysl pro humor v tomto ohledu. Navíc se ve fotbale už pár let neorinetuju. Ale jsem rád, že Štáfek dělá i něco jinýho než Die Straße.

• 20.5.2017  18:10
    Vrtěti psem (1997)

Hodně zajímavě provedeno. Něco co dává "vrtěti psem" lehce jiný význam. Bláznivý význam. Význam i vcelku zajímavého filmu. Dvojka Hoffman a De Niro vytváří také skvěle doplňující se páreček. Film co se mi asi podruhé moc pravděpodobně do rukou nedostane, ale hádám, že jde o zkušenost.

• 18.5.2017  16:52
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

V celku milé překvapení na menší otevíračku nového seriálového roku nebo sezóny. Hodně dobré herecké obsazení obsazení, kde si věkové kategorie podávají roku, hlavní trojice včetně a padesátileté a stále prcatelné (seriál sám dokazuje) Laury Dern. Přičemž u každé skoro desetiletý interval. Hodně zajímavý příběh kde všechno do sebe umí zapadnout a není to vyloženě plýtvání času. Hlavně cením skvělý finální plot twist, který jsem opravdu nečekal. Navíc propracovaný příběh každé postavy. Příjemný kousek.

• 17.5.2017  16:59

Tak dlouho se chodí se sklenicí pro absint až ledvina praskne. Tak moc se vetřelci rodí až se záda utrhnou. Asi zde se opět projeví můj silný skepticismus. Asi se stále nemohu odprostit od toho, že od momentu natočení původního Vetřelce se ono téma jenom przní, przní a przní. Celé už je to docela dost silně ubohé a stereotypní. Prometheus byl zajímavý poznatek o tom co se tedy vlastně dělo. Místo odpovědí spíše přinesl další otázky. A mezitím co toto ne jakožto Prometheus 2, ale Vetřelec, mělo značce zlepšit reputaci, tak celé to dává věci další otázky. Kupříkladu to, proč se vlastně David v prvním díle chová normálně a "ve dvojce" mu nenávratně rupne v rozhledně. Nebo spíš v křemíkovém obvody. Musím asi uznat i to, že moje únava a nespavost na kterou jsem na předpremiéru šel mě přiměla toho si tolik nevšímat detailů a souvislostí a o mnoho jsem se asi i připravil. A sice asi to, že je zajímavá myšlenka, že Aliena tak jak ho známe vlastně vytvořil android a že ještě předtím byla spousta hybridů, které vidíme i v Prometheovi a nebo zde. Opět ale jde o podstatu věci, že to celé nabízí ještě více otázek než odpovědí. Což by se přesně dít nemělo. A už jenom samotné zpracování bere za své. Scotty má v tomto ohledu vždycky tak nějak problémy. A sranda byla, že jsem na tenhle film šel s jistotou, že bude líp, jelikož to je zase v jeho rukách. Ale pak jsem si uvědomil, že to bylo v jeho rukách celou dobu. Mimochodem láska Fassbender loves Fassbender byla zábavná. Nejhorší na tom je, že celý film má neuvěřitelně nevyužitý potenciál. Finální scéna Das Rheingold byla naprosto uchvacující a byla by jenom dokonalou tečkou v závěru skvělého filmu. Problémem zůstává že oněch předchozích sto patnáct minut zase tak super nebylo. Zrovna teďka jsem přemýšlel nad tím, že kdyby v roce 2012 se na Prometheuse vykašlali a zkusili by restart v podobě seriálu, nejen že by předběhli dobu, ale udaly by ji určitý směr a stali by se jejími proroky. Místo toho se točí pokračování, které mají světlé okamžiky a ne světlé celky. Na jednu stranu vítám zprávu, že Ridley chce točit dál. Alespoň se tím určí jestli jde o ždímání potencionální však nerealizovatelné myšlenky a nebo snaha o to opravdu udělat něco dobrého. Ukáže čas. Ale jakože první zkušenost s IMAXem jakože nic extra.

• 11.5.2017  20:42

Ten Ritchie si neustále ukusuje jiné a jiné jablko a stále silnější sousto. Začalo to hezky konfrontačními akčními bizarní komediemi, přehouplo to se to v nějaké béčka, která nechť zůstanou v zapomnění, poté anglická klasika z 19. století, dobovkou uprostřed Studené války, no a nakonec anglická legenda z z dob stovkových. Rád bych asi rozjel nějaké úžasnosti a konkrétnosti o tom jak je film dobrý nebo špatný. Ale asi budu mluvit v jinotajích, jelikož Ritchie pohnul litosférickými deskami jako dokonalá hudba, svižná a přehledná akce, stylové CGI, strhující příběh a tento pohyb vyvolal obří vlnu tsunami, na kterou já jsem prostě svévolně nasedl a vezl se na ní až do titulků. Samotná hudba a výprava by si zasloužila pět hvězd jako takových i samotného Oscara. Jenom je lehce smutné, že když se podíváme na jiný režisérům film a to The Man from UNCLE, tak zjistíme, že pokračování tohoto filmu je tak trochu v nedohlednu a jsou zde jenom čisté nepodložené spekulace. Představa toho, že takto skončí i pokračování tohoto eposu a že na něm nebude ona svižná Guyova stopa, je celkem smutné. Dokážu si představit, že by toto byl jeden z mála filmů, na které bych šel i dvakrát do kina. Zatím bych to hodnotil asi jako jeden z nejlepších filmů roku. Takže se koukejte kurva snažit. Tady máte co překonávat. O dva dny později: Víte jak jsem psal, že bych na to ještě někdy stal. Tak se dneska právě stalo. A názor neměním. Naopak se kurva víc utvrzuji. Jestli song The Politics & The Life nebude nominován na Oscar, tak se naseru. "We all look away. But that's the difference between the man and the king."

• 8.5.2017  14:47
    American Gothic (TV seriál) (2016)

Když jsem hloubal nad tím jak bych toto ohodnotil, tak se toto dá charakterizovat jednoduše slovem "jednohubka". V podstatě suprová show, kterou sledujete v mém případě třeba týden nebo dva, v celku se dobře bavíte, postavy mají charaktery, není to žádná cheapy záležitost, kde postavy nemají rozum a má to i v celku napínavou detektivní zápletku. U tohoto seriálu si ale nedokážu představit druhou sérii. Nejenom, že by to nezapadalo, ale docela by to zničilo i celkový dojem z toho seriálu. Jsem rád, že opět někde vidím mistra Starra, kterému tahle role z půlky seděla a z půlky totálně ne. Budu doufat, že ho uvidím konečně i v něčem dalším. Rozkrývání pravdy o této rodině se mohlo pojmout všeljak. Mohla to být třeba i šestidílná, ne-li i třídílná mini série, který by se odehrávala v uzavřeném prostoru a tajemství by se samo pomalu a jistě odhalovalo. Ale to asi moc vykrádám Deset malých černoušků co? Nevadí. Reputace dobrá. Až na pár slabších dílů skvělá minisérie.

• 8.5.2017  12:43
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

1. série: Je těžké psát komentář k něčemu k čemu máte poznámky celou dobu, ale jelikož to není běh na krátkou trať tak na drtivou většinu zapomenete. Už asi jde o tu atmosféru. Střední škola v Americe, američtí teenageři, drogy, sex, alkohol, dramata. Celkově to zní buďto jako skvělé sociologické drama a nebo jako klasická teenage kravina, která je třeba vtipná, ale stupidně. Tohle je naštěstí první případ. Hlavně samotné téma tohoto seriálu je mi blízké, hlavně protože mě podobný nápad na seriál taky několikrát samotného napadl. Je dost možné, že i seriál podchytil novou módu a stejně tak jako se vrátily do módy vinyly, tak to samé nyní bude s kazetami. A nedivil bych se. A přijde mi vtipné, že jsem tohle předpovídal už asi dva roky zpátky, možná i víc. Asi to tady musím zmínit, ale humorná je taky popularita seriálu. Chápu, že logicky, když je něco nové a kvalitní tak se o tom mluví. Ale tentokrát z děr vylezli i hadi a štíři bez svatého Jiří, kteří ani normálně nevědí, co seriál vlastně je. To celé je na tom lehce skandální a mě jako misantropa to silně utvrzuje v demenci a manipulovatelnosti lidstva. Ale už v rámci výzkumu mi bylo jasné, že se na to sám podívám a nakonec se tak stalo i dřív než jsem čekal. A na jednu stranu toho nelituji. Určitě však si to nezaslouží mít takový bum. Zasloužilo by si to stejnou propagandu jako skoro každý druhý seriál, který vyšel ať už v tomto roce a nebo v tom předchozím. Rozhodně jde o kousek na který budu dlouho vzpomínat a nenechám si ujít další sérii, ale ta propagace kolem toho je prostě směšná. V každém případě. Mně osobně nejvíc úsměvné na tom přijde už jenom to, že všichni jsou paf a totálně hotoví z příběhu jako takového (což já samozřejmě taky), ale spíš jsem každou epizodu obdivoval a žasl nad geniálním zpracováním seriálu, práce s kamerou, práce se střihem i samotné výpravy. Amatéři, plačte.

• 5.5.2017  20:57
    Pozemšťan (2007)

Neuvěřitelně podaný krátký film skoro z prostředí divadelní hry. Na jednu stranu nejde o film, který by mě naprosto uchvátil, ale musím prohlásit, že v rámci námětu i atmosférického zpracování jde o neuvěřitelný film. Spíš jde o to, že to vyprávění, kde mohlo ještě epicky pokračovat tak spíš nečekaně a i smutně skončilo. Ale na jednu stranu šlo o neskutečné rozuzlení na závěr. Spíše hodně slabších pět, protože jsem neměl onen "pětihvězdičkovej feeling", ale i přesto jde o něco téměř uchvacujícího.

• 3.5.2017  19:32
    Neutečeš (2014)

Příběh o tom, jak když si zaprcáš, tak získáš démona, který tě bude provázet na každém kroku. Hodně zajímavá metafora. Problémem je, že tento démon už existuje. Jmenuje se AIDS. Asi nejvíc za vyzdvihnutí stojí hudba, která kombinuje všechno epické a děsivé a dát toto všechno dohromady je prostě opravdu um hodný nejednoho skladatele. Dále to moc nestojí ani tolik za řeč. Jakože koncept zajímavý a já někdy mám rád i otevřené konce. Ale já nevím. Tohle je pro mě jenom další film, který vlastně nijak nekončí.

• 2.5.2017  18:38

Příběh tak neuvěřitelně originální a tak skvěle zpracovaný, že jde z toho hlava kolem. Už samotná myšlenka filmu nese neuvěřitelné poselství s tím, že film by mohl mohl naflákat na prdel všem cikánkám, jelikož takováhle předpověď budoucnosti se jen tak nevidí. Člověk nad tím jenom žasne.

• 2.5.2017  15:46
    Poupata (2011)

Místy hodně dobré momenty s dobrými hláškami. Asi se nedivím, že to získalo Lva, protože to v jistém ohledu je oprávněné. Já nicméně nemůžu udělit nějaký větší obnos hvězd, protože i když se mi to vlastně líbilo, problémem stále zůstává to, že je to jenom další český film, který má blízko k podobenství prostě tím, že popisuje dění v naší zemi mezi lidmi. Je to prostě klasické drama, které vlastně když se nad tím tak zamyslíme, tak nikam nevede. Nemá to žádný průřez dějem, který by naznačil nějakou katarzi, vyvrcholení nebo něco podobného. Ve výsledku je to řadovka. A je toho škoda.

• 2.5.2017  13:21

Miluju filmy, které se odehrávají v malém a uzavřeném prostoru, protože potom jde hodně často o komunikační práci se scénářem, která se musí cenit. V tomto případě když to řeknu dysfemisticky, tak se nic nemá přehánět. Scénář zde je proveden neuvěřitelně, jelikož nás musí na hodinu a půl zabavit jenom v malé rakvi. To nic není proti tomu, že koukáme na Ryana jak se snaží dostat ven za každou cenu. A bez mobilu by byl ten film mnohem nudnější. V jistém ohledu je to neuvěřitelně dobře odvedená práce. Film je pěkná sviňárna, že do posledního momentu věříte a pak najednou se to celé zpřehází a celé vás to zradí. Jak hnusné. I tak nikdo nemůže popřít, že jde o originální a velice přínosný kousek do osobní i světové filmotéky.

• 2.5.2017  13:13

Člověk se nemůže prostě zbavit dojmu, že kouká na Vyměřený čas. Spíš jeho horší pokračování nebo tak nějak. Navíc je zajímavé, že jsem se k tomuhle filmu dostal díky trendu "Modrá velryba", ale tak co no. Film kupodivu není rozestavěný, že by se na to nedalo koukat. Problémem spíš je, že spousta momentů je neuvěřitelně příšerných na dívání a hlavně i to, že když se za celým tím filmem podíváte tak zjistíte, že postava Vee je prostě totálně blbá. Když jsem se zamyslel nad tím jak moc originální film vlastně je, tak jsem zjistil, že vlastně je, ale podobné téma zde už bylo hodněkrát formulováno jinak, takže jde spíše dejme tomu o inspiraci od jiných neúplně přímo stejných filmů. Tak či onak, hodnotím podle zábavy a ta byla. Jenom ten scénář byl někdy spíš hra o nervy než o život.

• 30.4.2017  20:35
    Billions (TV seriál) (2016)

Tohle je přesně ten seriál, který vím, že mě nebude bavit. Ale hej lidi, já to zkusil, takže alespoň něco ne? Tohle je přesně Sázka na nejistotu mezi seriály. Já prostě vím, že mě to nebude bavit, takže ani nehodlám nějak ztrácet svůj čas a ani snižovat zbytečně hodnocení seriálu. Ani jeden bysme z toho nevyšli dobře. Silně mimo mě.

• 30.4.2017  15:35
    Malý princ (2015)

Skoro až nepopsatelné. Nejdříve jsem se bál, že půjde o nějakou depresivní seanci, která ani nebude končit příliš šťastně. Ale ono to bylo jinak. Já jakožto asi rozmazlený divák zvyklí na Dreamworks a DisneyPixar jsem byl jednoznačně skeptický. A zbytečně. Film se záhy rozjede, jenom musíte chytit tu správnou pointu. A hlavně film rozkrývá různé jinotaje knihy a převádí je do jiného měřítka. Pro mne asi literárně méně všímavé naprosto dokonalé. Zároveň dětské. Asi málokdo z dětí by v tom měl něco vidět, ale alespoň jde pro mě o super entrtejment. A pokud dospělý nechápou. Tak jsou vážně divní. Naprosto skvěle pojaté, na to se prostě celou sobu čekalo. Nikdo asi nenatočí lepší, autentičtější a skoro až "nadčasovější" kus inspirovaný a nebo přímo udělaný dle Malého prince. Menší mínusové a bezvýznamné body bez mého milovaného opilce (alespoň odkaz byl) a bonusové plusové body za střídání animace spolu s nostalgií na Fimfárum. Pro mě prostě a jednoduše zážitek. K slzám nebylo daleko.

• 30.4.2017  14:42

Jakože hodně zajímavé. Film mě už zaujal z toho úhlu pohledu, že to je takový ten horor ve stylu americana konce devadesátých let (v tomto případě teda už nové století, ale furt ne tak hrozný), který ještě měl nějaké jisté originální kvality před příchodem hororové recyklačky over and over again. Už jenom kvůli tý atmosféře. Ale ta je tady jiná. Už skoro od začátku celý film vyznívá hrozně zvláštně až je to trhlý. Příběhově je to až neuvěřitelně originální (a asi si dokážu představit tu popularitu, když z toho vznikly další čtyři filmy), ale zpracování je zvláštní. Jakože ty efekty vypadají dost hustě, ale princip je v tom, že i když já jsem člověk co na toto mystično a kouzlo náhod sám věří, tak tady je to skoro až stupidní a bizarní v tom horším slova smyslu. Je to jako koukat na příběh chlápka, kterýho když si chtěl koupit los tak ho málem srazil náklaďák s nitroglycerinem a pak vyhrál stotisíc a jelikož byl první výherce tý loterie tak k tomu dostal milion jako bonus. Chápete kam tím mířím? I když pták sere na auto, nikdy se nevysere na jedno a to samý místo.

• 28.4.2017  11:21
    Batesův motel - Série 5 (série) (2017)

Aha. No ty vole. Je asi těžké hodnotit celý seriál v nějakém shluku. Zároveň asi nevím jak bych to celé komentoval, kdybych na seriál koukal již od roku 2013, přičemž jsem na něj koukal necelý rok. Ale i přesto je to pro mne speciální zážitek, protože jsem na seriál vlastně koukal díle po díle právě skoro onen celý rok. Asi si dokážu představit, že seriál vychází v televizi a já bych se na něj díval, ale celé mi to nějak nezapadá. Asi bych se později na něj koukal čistě z krajní nouze, hlavně protože tohle není úplně můj šálek kávy. Pět sérií by se dalo klidně smrsknout na tři. Je tam sice vidět Normanův pokrok, ale stále jde o to, že je to jenom o hádání se jeho a jeho matky a ta nedá samozřejmě pokoj ani ze záhrobí. Tvůrcům se musí nechat, že udělali zajímavý konec. Hlavně takový, že vlastně ani na pověstné Psycho nenavazuje. Což je překvapivý, ale zároveň je to podřezaná větev, protože tím seriál ztratil vlastně smysl.

• 27.4.2017  16:16
    REC (2007)

Ach kde je ta doba pevných kamer. Asi odešli jako něco jiného pevného po čtyřicítce. Nejdřív jsem si říkal, co kurva za horor bude, když se bude odehrávat v hasičské stanici. O čem to bude? Dojde jim Inergen? Ale ono se to nakonec převrhne vlastně do zombie apokalypsy, kdy vy vlastně ani nevíte o co tam kurva jde. Celé se to točí okolo babiček, holčiček, co rády koušou. Ohooo, tak takhle žhavej fakt nejsem. Taky Pablem (Escobarem), který pracuje s kamerou a má asi první historický případ rakoviny brňavky. Když jsme byli asi v necelé půlce filmu, měl jsem chuť to upřímně vypnout, protože se na to nedalo koukat. Chápu, že šlo o navození autentičnosti jako "aaa, lidi, tady se fakt něco děje", ale někdy bych vyměnil kus autentičnosti za kus stability. Nejednomu člověku by to udělalo radost. Upozornění! Film způsobuje mořskou nemoc. I tak ale jde o zajímavý koncept. A to, že jsem se párkrát upřímně lekl je úctihodné. Ale ne dost.

• 26.4.2017  21:05

Určitě zde budu vyzdvihovat atmosféru. Ta totiž filmu skvěle kraluje a tvůrci o tom věděli. Taky příjemné herecké obsazení napovídá lecčemu. Pro mě dokonalá atmosféra. Stísněný prostor. Kreativní a upovídaný scénář. A neotřelý příběh. Pro mnoho lidí asi spíše negativní rozuzlení, protože ona tématika může nejednomu člověku uškodit a to chápu. Nejsem taky úplně spokojen s kdejakým umělým jumpscarem. I tak ale musím říct, že spolu se Smrt ve tmě je toto jeden z nejlepších atmosférických hororů za poslední dobu.

• 26.4.2017  15:54

Je zajímavé, že tento film je starý jako já sám a přitom se otázka "hrozby" NSA začala řešit až teprve před pár lety. V celku dost zajímavé. Skoro až podobenství. Film, který v na konci minulého století vypadal jako dobré sci-fi je dneska krutá realita. Tleskám. Hodně dobře rozpracovaný příběh s detaily, které na sebe nenechají čekat a jsou vyžité skvěle kuprospěchu celého filmu. Tohle asi ani nepotřebuje větší komentář. Dobře odvedená práce. Až nečekaně moc dobrých hvězd v celém filmu. Tleskám.

• 25.4.2017  19:45
    Chaplin (1992)

K tomu asi není co říct. Skvělé životopisné drama o jednom z největších velikánů filmu a celý film je vlastně jedna velká oslova a pocta jeho práce a jména. Asi nemusím říkat jak zarážející je Robertova role. Chaplina dokázal napodobit přímo dokonale a jestli měl snad někdy za něco dostat Oscara tak asi za toto. Navíc ta podoba je dokonalá a tak nějak zjistíte, že jeho výkon je vůči jiným hercům jednoduše nezaměnitelný. Na konci skoro nad celým tím příběhem ukápne i ta slzička.

• 23.4.2017  19:49
    Goliath (TV seriál) (2016)

Goliath trpí klasickým "netlix syndromem". Dlouhá stopáž, žádná ctnost vůči tomu tam prdnout největší kvanta nezajímavostí a nudy. Celé je to sporné. Mezitím, co některé díly jsou uspokojující, tak některé jsou taková nuda, že si myslíte, že koukáte na záznam sjezdu svědků Jehohových. Celému tomu kraluje Thornton a jeho nepopiratelný herecký talent. No a ta Parker "na stará" kolena bude hrát snad ve všem. Celé to dává dohromady zajímavý příběh, alespoň na těch pár epizod. Ale problém je v tom, že vás to tak nudí, že se základní fakta, která byla řečená už v prvním díle, se dozvídáte skoro až ve čtvrtém. Druhá série asi nebude. A je to jenom dobře. Asi bych to nedal.

• 23.4.2017  19:39
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

Nenávist. Tak by se dala popsat v mnoha kritikách Konášova tvorba včetně této. Na jednu stranu asi chápu negativní kritiku, ale ta mnohdy spočívá pouze v breku a nářků, které s tím nijak nesouvisí. Ano, můžeme říct, že nejedna zajímavost v pořadu je jenom věc, kterou člověk najde na internetu, ale na druhou stranu, skoro každý druhý člověk se dneska na internetu živí tím (nebo dokonce i bohatne), že sbírá na internetu fakta a předělává je k obrazu svému. Konáš je jenom natolik vyčůranej a chytrej, že to dělá taky. Pořad opravdu obsahuje kdejaká fakta z dokumentárních filmů interpretů, z wikipedie, nebo ze zajímavostí z karaoketextů. Ale hold někdo nemá čas číst kvanta slohů. Lidi, skoro každý biografický film je o faktech a to samé Slavné dny. Vyroste lidi.

• 23.4.2017  12:07
    Legion (TV seriál) (2017)

Výlet do hlavy schyzofrenika. Na tom by někdo vydělal miliony jako na zábavním parku. Neuvěřitelně zpracovaný seriál, který přiláká nejednoho Marvel a nebo X-Men fandu. S tím, že je to pořádný záhul. Tenhle seriál mi potvrzuje jeden důležitý fakt. Že dělat tento styl příběhů je pro seriál skoro sebevražda. Kdyby byl Legion film, vešlo by se toho tam sice méně, ale trvalo by vám jenom pár minut, než byste pochopili o co jde. Jelikož v tomto díle je tolik zvratů, že i otrlí fanoušci horský dráhy se pozvraceli šestkrát. Takhle koukáte na asi tři díly, a když už si myslíte, že to chápe. Bum. A zase víte prd. Což neříkám, že je špatně. Ale odradí to nejednoho diváka, který po druhém nebo třetím dílu prostě ztratí nervy. K tomu se víc říct asi nedá. Asi nemusím mluvit o tom, že jsem od toho čekal něco víc. Ale já jsem alespoň stále patřil mezi lidi, kteří princip tohoto všeho pochopili. Ale uvidíme co přinesou zítřky. Zatím to bylo interní a personální. Možná až moc.

• 23.4.2017  10:28
    Lovec trolů (2010)

Záležitost VFX. Film doporučený grafickým expertem, což je záležitost zajímavého příběhového zážitku s ne moc, ale přesto hodně dobré efektové práce. Menší Záhada troll bitch. Found footage z toho jak Norové začali někoho pronásledovat a vyklubal se z toho hon na bájné postavy. V rámci originality deset bodů. V rámci efektů něco pod to, ale stále se musí říct, že jde o pokrokový kus. Chybí mi v tom ten freeping efect, ale to není nic, co by mi rvalo srdce. A tím to končí. Ale hodně dobře.

• 22.4.2017  11:40

Ale tak proč ne. Legendy české moderní komedie se lehce dali dohromady a vytvořili lehké pokračování Žen v pokušení a Mužích v naději. Dvojka jako Vejdělek a Hoffman už to má asi mezi sebou zažitý no a tak z hlavně asi z Vejdělkovi tvůrčí iniciativy přichází tento film jako scenáristický a režijní Hoffmanův debut. Asi největším trnem v oku celýho filmu je Horský jehož práce jako Láska a láska a Život je život je (buďme upřímní) v celku silná kupa sraček. No a hnojem by to mohlo zavánět i zde. Průhlednost filmu je v jistém ohledu silná. Ale film obsahuje dobré humorné prvky a příjemnou odpočinkovou hudbou. Na jednu stranu asi výplachárna pro ženský, která musí končit co možná největším emancipačním happy endingem. I přesto. Větší zábava a nebo lepší pokoukání než u spousta jiných filmů nebo dokonce rádoby vtipných komedií. Ve výsledku, děkuju za toto.

• 20.4.2017  21:38
    Darlings (2015)

Co si budeme, žádná světoborná dokonalost to jako není, ale pořád je to někdy i lepší koncept, než který vídám v reálných projektech. Tohle je ještě dobrý. Podobné projekty se mi čím dál víc vyhýbají a spousta lidí si asi dokáže představit proč. Ale stejně, not bad.

• 19.4.2017  21:33
    Dredd (2012)

Jednoduše příběh o tom jak se přijela řešit vražda a vznikl z toho nápad, že by se mohl odstranit jeden velký problém, který byl problémem už dlouho. To zní fajn. Hlavně když postavy postupují patry jako v nějaké 8-bitové hře. V celém ono filmu je cítit jistý um, ale také totální zmatení, které proudí jak je film udělaný a jaké jsou v něm efekty. Neúsměv Karla Urbana byl vskutku k popukání z toho úhlu pohledu jak to zároveň bylo ireleventní. Nu což.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37