vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

Skype: koptacz

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 14.10.2018  14:53
    Apostle (2018)

Dokázal bych hned vyjmenovat tunu filmů, které jsou tomuto tématu podobné až z toho bolí. Nemusí jít vyloženě o vykrádání nebo podobné praktiky, ale mnohdy se chcete podívat na nějaký ten kvalitní materiál v oblasti jednoduchého atmosférického hororu. A ono vás to vhodí do něčeho jako je Černá smrt a nebo Čarodějnice. Na tom všem by se dalo skvěle pracovat. Ve výsledku dostanete něco, co zavání kultem kolem kterého se sjíždí silné bomby LSD říznuté THC. Nejde o to, že by to nefungovalo, ale je to taková cvokařina, že z toho bolí někdy. Věci, které se ale nedají moc upřít je to, jak je film skvěle natočený, atmosférický v určitém směru a doplněn geniální hudbou, kterou si prostě užijete. O hereckém výkonu Dana Stevense moc ani nejde pochybovat. Zábavička proběhla. Ještě ale, aby se to plně chápalo muselo by být šmejděníčko šmejdění.

• 14.10.2018  14:21
    22 July (2018)

Letošek je asi super pro otevírání norských ran. Minulost si nevybírá. Spíše mi přijde zvláštní, že kolem Utøyi bylo takového povyku okolo a příšerností, aby to vůbec mohlo vzniknout, že se to málem nakonec nestalo, tak se až k neuvěření, že někdo jako Netflix si vzal něco podobného na paškál a po svém. Tady se s tím moc nemažou. Breivik je vidět hned ze začátku a jde hned do akce. A je jasné, že ani jak už v prvně zmíněném filmu, tady asi dvě a půl hodiny po ostrově běhat nebudeme. Vžijeme se do postavy přeživšího, zažijeme obavy vlády o bezpečnost, o právní záležitosti, rozsudek, život po tragédii. Dozvíme se hodně. Jen na ty emoce není moc dávám důraz. Zemřelo až moc lidí na to, aby pocity byly zaznamenány tak jak se to povedlo zde. Není to tak jednolité, což nabízí prostor pro to, aby se dělo více věcí. Ale ty se roztahují na dvě a půl hodiny. Mnoho možností pro to chybovat. I pro někoho jako je Greengrass.

• 13.10.2018  23:21

Start uměl být dost krkolomný. Ale díl po dílu se dokážete naladit na náladu seriálu, smysl pro humor a i jeho určitou filozofii. Subjektivně. Představa, že tohle vše se bude prohlubovat a zlepšovat je více a více vzrušující. Vše doplněno hereckými výkony dabingu na úrovni a touhou seriál maratónovat. Konečně něco v tomto styl od Netflixu, po měsíci zdarma. Jeden velký světlý zítřek čeká.

• 6.10.2018  13:37
    Final Space (TV seriál) (2018)

1. série: Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození.

• 6.10.2018  13:37
    Final Space - Série 1 (série) (2018)

• 5.10.2018  18:10
    Venom (2018)

Je to jeden z nejzvláštnějších počinů roku. Na tom se shodne hodně lidí. Už jenom tím, že nemá vůbec dobré ohodnocení kritiků a i lidi celkově mají ohledně tohoto filmu vítr. Může za to asi i to, že ve filmu se půl hodinu děje velký prd a poté se nahází několik zvratů a rychlých příběhových záležitostí až vám z toho jde hlava kolem. Hlavně film se tváří hororově, kdy se lidé smějí a má problém v tom, že je to horor, pak jen superhrdinovská klasika, pak tak trochu komedie. Nevyberete si.

• 1.10.2018  20:59

Netflix a jeho prvotina. Filmový epos. A to je asi ten problém. Africké problémy jsou jedny z nejvážnějších a také nejzanedbávanějších. Už jenom to tak nějak celé toto omlouvá, ale není to nejsilnější materiál. Je to podáno po svém, ale ani ne tak záživnou formou. Vy tak nějak sledujete ty hrůzy, co hlavní postava zažívá, ale ač jsou sebevíc hrozné, tak se nedokážete na přímo s tím vším smířit. Hlavně se spíše vžít do hlavy hlavní postavy a nějak s ní více soucítit a porozumět tomu všemu humbuku okolo. Škoda nevyužitého potenciálu. Asi tolik.

• 1.10.2018  19:00
    The Dragon Prince (TV seriál) (2018)

Seriál, která mne zaujal ve výsledku už jenom svou existencí. Dal jsem tomu šanci a nelitoval. Příběh, který trochu připomíná svého Pána prstenů, je víc dětinský, a není úplně vážný o čemž svědčí i jejich smysl pro humor. Ale příběh to má pln potenciálu a napětí, které tak nějak hledáte. Určitě uvítám rád další sezóny, které jednoznačně mají, co nabídnout.

• 20.9.2018  21:46
    Safe (TV seriál) (2018)

Zajímavý příspěvek do diskuze dramatických krimi příběhů. Zvláště od Netflixu. Objevujeme se v příběhu, který nejdříve vypadá v celku nijak, ale poté dostane svůj charakter. Udrží si ho? Jak kdy a jak v čem. Je to napsáno velmi zvláštním způsobem, kdy vlastně všechny postavy kolem lžou té hlavní a ve výsledku se vždycky ukáže, že vždycky mu nakonec někdo lhal. Ani bych neřekl, že se postavy chovali jako bezmozci jak se někdy stává, ale spíše zde byl problém onoho lhaní, které se už během pár epizod stalo notorické. To ani nepočítám to, že celé to působí lehce tuctově. Trochu mi to v tomto připomínalo American Gothic. Je zde vidět myšlenka, která umí být dobře zpracovaná, ale je vidět, že kdyby v tom bylo trochu více práce, tak by to třeba i v něčem vyznělo lépe. Samotné rozuzlení je zajímavé, ale zbytek se dá nějak předpokládat. Alespoň z mého úhlu pohledu. Nicméně nemohu popřít, že jsem se na nové díly netěšil a toto celé jsem dokázal nějak v pohodě přemaratonovat. Nadprůměrně dobré. Se zbytečnou tuctovkou.

• 19.9.2018  17:13
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

This is America. Sacha Baron Cohen uměl vždycky upozornit na něco primitivního a naprosto irelevantního svůj způsobem, na který si každý jen tak netroufne. Ten způsob umí být i docela odpudivý. Nevím jaká byla strategie pro první díl, ale byla dost kontroverzní sama o sobě. I na mé poměry. I tak se zadařilo. Sledoval jsem seriál do konce a nelitoval jsem. Toto je důkaz toho, jak Amerika umí být světu pro smích. Ve výsledku neuvěřitelný kousek, který se vlastně nedá trumfnout.

• 15.9.2018  14:28
    Disenchantment - Série 1 (série) (2018)

Paralely na život z prostředí středověkého fantasy jako vyšité. Jednoduché na pohled, s určitou zábavou, která někdy je níž někdy výš. Rozhodně skvělé na odpočinek, kdy nemusíte nijak hrotit příběh, který umí pobavit a překvapit. Nicméně nejde o nijak extrémně skvělý počin, ale je to určitá náplast za Futuramu, která pod Netflixem asi bude žít hodně dlouho.

• 9.9.2018  20:18

Po více jak čtrnácti letech se opět setkává. Trochu jinak, ale přesto vlastně v rámci příběhu na minutu přesně poté, kde vlastně předtím skončila. Člověkem vlastně lomcuje nostalgie. Je v tom něco speciálně kouzelného, a i když jsem si myslel, že nebudu hodnotit vyloženě pozitivně nakonec se povedl opak. Nastíním proč. Uvědomil jsem si, že mám určitý vztah k jazzové muzice a nikdy jsem asi nevěděl proč. Tohle je samozřejmě čistě hypotéza, ale v kině mě i při tomto zážitku silně chytil soundtrack. A ten přeci jen trochu něco společného s jazzem má. Taky musím uznat, že Pixar nezklamal. Z příběhu, který v traileru vypadal dost slabě, se vyklubal vtipný, napínavý a plnohodnotný příběh plný humoru a opětovnou lásku k hrdinům a s tím, co se s nimi vlastně stane. Hvězdy září skrz animované postavy a perfektně spolu pracují. Prostě nepřišlo žádné zklamání. To se nedá nic dělat.

• 31.8.2018  15:47
    Preacher - Série 3 (série) (2018)

Stejně jako u druhé série se mi stal problém, že jsem nevěděl, že seriál už vlastně vychází. O to víc jsem si mohl onu nádheru užít najednou. Druhá série nebyla špatná, ale v rámci hrátek kolem, humoru a atmosféry se stala třetí série naprostou bombou. Hlavně jsem rád, že se více vrátila určitá epičnost a humor, která pomalu předtím vyprchávala. Obrovská natěšenost na další sérii. Konečně vzestup.

• 29.8.2018  22:41
    Maska (1994)

Jak koukám tento film umí být slzou, ale i trnem v oka mnoha lidí. Já patřím k slzám. Těch od smíchu převážně. Tak nějak jsem i tušil, že mě film bude bavit a dokazoval to jako vždy geniální Jim Carrey a ne úplně příběh k zahození. Takováto hrdinská originalita tu zde snad ještě nebyla. Když si to tak vezmete tak Maska je vlastně takový předchůdce Deadpoola, ale mnohem spontánnější a tvůrci se na svou dobu sice báli krve a vulgarismů, ale nebáli se udělat co možní nejvíc bláznivé. A to se jim právě povedlo. Za mě osobně bude zde mnoho hlášek, které jsou prostě kultovní a nezapomenutelné a tak to taky zůstane.

• 27.8.2018  16:49
    GLOW - Série 2 (série) (2018)

GLOW byl pro mě seriál, na který si pamatuji jako na docela zajímavé překvapení. První série měla jasný děj, který nebyl vůbec nezajímavý a tvůrci z toho dokázali docela dost vytřískat. Je vtipné, že u komentáře k první sérii jsem napsal, že si dokážu představit, že by mě druhá série i bavila. Ono to mohla. Ale nestalo se. Hned u prvního dílu mi bylo jasné, že GLOW ztratilo svoji zář a bude to něco, co mě bude dalších deset dílů nudit. Plácání se v jednom a tom samém skoro celých oněch deset dílů bylo opravdu smutné a celkově jsem o život postav přestal jevit zájem. Jednoduše řečeno, jako další předsevzetí. Nedokážu si moc představit, že bych koukal na třetí sérii. Pokud bude poslední jsem schopen to obětovat. Jinak to moc nadějně nevidím.

• 27.8.2018  14:48
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Primárně je nutno říci, že jsem se nikdy nechytil onoho stylu, které zde vládl. Specifická záležitost, která si své oblíbence určitě našla. Já mám rád specifické styly, ale problémem je, že šance, že se trefí do vašeho vkusu je silně malá. Když už tedy. Zde nebyl tento případ vůbec. Znělo to celé dobře, ale nakonec z toho nebylo nic než pro mě ne moc napínavý příběh, který se hrabal v postavách tak moc, že se zapomnělo na pointu a nic se z toho vlastně nevyřešilo. Nebyl jsem schopen se natolik ponořit do příběhu, abych si užil zvraty nebo gradaci děje. Je to smutné. Pro mnohé nejlepší seriál letoška. Pro mě asi jeden z nejhorších a nejnezáživnějších věcí letošního roku. A i na delší dobu. Asi si za pár měsíců ani nevzpomenu, že jsem toto vůbec viděl. Jinak ale cením výběr Amy Adams s Sophia Lillis. To je geniální.

• 20.8.2018  14:54
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Ten rozjezd byl trochu složitější. A těžší. Věc, která byla dost stejná i u těch lepších dílů bylo to, co asi mělo být principem i této celé série, že je to prostě naivní show. Postavy se chovají jako malé děti, což i ve výsledku jsou, jejich chování je na úrovni zombies z Walking Dead a dělají věci, které vlastně nemají žádnou adekvátnost. Je mi jasné, že je to hold lehkost mladých a neklidných lidí, kteří hledají sami sebe. Ale je dost smutné, že Netflix vykrádá sám sebe v podobě seriálů z nedaleké minulosti s mladými hlavními hrdiny. Zde ale žijí svůj normální život. Který umí být dost nudný, ale zároveň i mnohdy zajímavý. V tomto ohledu mne nakonec i seriál ve finální rovince zajímal. Což se nakonec, u některých na které v této době koukám ani moc nedá říct. Druhá série je nejistotou, možná je to dobře, možná i ne. Nejde o podprůměr, ale zatím ani o nadprůměr.

• 19.8.2018  18:11

U tématu Ku-Klux-Klanu jsem ještě trochu zůstal. Dokud je to téma, ze kterého mohu plně čerpat. I když to se ve mne drží i tak dlouhodobě. Zabrousil jsem i trochu do historie, kdy i tvůrci udělali to samé. Hlavně se ale zajímali o téma staré jenom 24 let. Na rozdíl od mého obdivovaného BlacKkKlansman se zde objevilo to, co mi v onom filmu chybělo, ale zde to bylo zpracováno tak reálně, že to bylo i těžké na koukání. Brutalita a v podstatě reálné lynčování v moderní historii, které jednoduše nemá obdoby. Jediné, co asi bylo hlavním trnem v oku pro mě osobně bylo to, že charaktery nebyly ani tolik propracované. Pokud by se něco stalo hlavním dvou protagonistům asi si nedokážu představit, že bych je nějak extrémně litoval. Zvlášť to co moc nefungovalo bylo to, když jeden o druhém tvrdí, že to je zrůda a blázen, ale přitom vám nezbývá, než mu věřit, protože to prostě říká a asi ví, co mluví. Ale takovýchto filmů je potřeba víc. Zvláště dnes. A nejen v Americe.

• 18.8.2018  12:21

Ku-Klux-Klan je věc, která mě vždycky zajímala. Idea nacistického smyšlení v 21. století je neuvěřitelná. Zvlášť někde, kde ani nacismus neoperoval. K tomu přičtěme dobovou atmosféru a jede to samo. Film je natočený takovým stylem, který mi jasně ukázal, že se mi film bude líbit. A tématem to nakonec ani tolik nemuselo být ovlivněno. Film se někdy tváří místo určité brutálnosti, která v něm mohla být, spíše naivně a až moc sluníčkářsky. Film je nicméně zpracován skvěle s paralelami na dnešní dobu, které jsou poté i vysvětlena se samotnou Virginií. Smutná záležitost, která je vesele a dobře zpracována. A další rest z Varů.

• 17.8.2018  12:21

Opět menší reparát z Varů. Film mě zaujal jak svým původem, tak co více i příběhem. To, co se moc nedozvíte je vlastně to, jak je film vlastně natočený. Střihem opravdu neměl moc práce. Film je natočený jako kdyby jste vy sám byl neviditelný přežívají v této velké seanci hrůzy. Chvíli to trvá než se to rozjede. To je zaplněno trochu iracionálním a lehce nepochopitelným chování postav. A co víc, trochu zvláštními konverzacemi. Poté se to ale rozjede na plné pecky. Až tak nečekaně, až to ve vás hrkne a v kině se začnete bát o svůj vlastní život. Tohle se ve vás udrží několik pár dobrých minut. Poté je najednou pustý klid a řešení situací. Poté určitý citový výplach a další střelba. Ale to už jste v určitém slova smyslu v klidu. Byl zde i určitý moment filmu, kdybych až naznačil, že jsem se nudil. Sice to zní barbarsky, ale nekonečná absence střihu a sice kvalitní, ale neustálá akční kamera vás nadchne v první půlhodině a poté už to neustále upadává. Emoce s vámi, ale ve výsledku hýbou neustále. A výsledek celého děje to završí. V rámci úcty k divákům jsme neviděli nikdy vrahovi do očí ani do obličeje. Nebyl ani jmenován. To na jednu stranu děsivé, ale silně neosobní. Ale chápu to jako úctu filmu k obětem. Každopádně neuvěřitelné. V určitém ohledu tomu nemohu uvěřit.

• 13.8.2018  10:47
    Hastrman (2018)

Pro mne osobně asi jeden z těch českých filmů poslední doby, u kterého jsem si řekl, že koncept může být více než zajímavý. Pro mnoho lidí však tato lukrativita trochu pokulhává. A dokážu si představit proč. Hastrman je kniha stará pár let, ale ve výsledku, kdyby mi někdo řekl, že Urban žil v době s Máchou nebo Erbenem ani bych se nedivil. Ani kdyby tento film režíroval Brabec (ale ten je zaneprázdněn tím, že točí sračky). Moc bych v tom nepoznal rozdíl. Má to tak nějak stejnou atmosféru a vypadá to na tu záležitost stejně. Za to právě primárně přidávám bonusové body jako takové. K tomu spolu s tou dobou připisuji i to, že postavy se někdy chovají jako totální bezmozci, kteří přehodnocují hodnoty dle počasí a rychlosti větru. Co se týče zpracování jako takového bych měl pár výhrad k tomu všemu, ale nějakým způsobem jak je to Havelkův režisérský debut na jednu stranu musím smeknout, jelikož na ony poměry to není k zahození. Hlavně i celkové rozuzlení mě dost překvapilo a ani jsem to nečekal, že se to zvrtne až takhle. Líbí se mi ale, že někdo si vezme na paškál lehce českou mytologii a lidovost a snaží se s ní něco udělat. Ale mínusové body za někdy divnolidi a za menší guláš v přehoupávání děje.

• 12.8.2018  16:00
    Trust (TV seriál) (2018)

O Getty family se zajímalo v této době dost lidí. Neskončilo to však nějak valně o některých případů. Toto nicméně bylo silně vyzdvihováno lidmi. A ve výsledku oprávněně. Film se zakládá na tom, že nám v celku jednoduše nastavuje charaktery spolu s problémy. To poté začne kolísat. Dostaneme se i k zajímavému body, kdy Brendan Fraser, jehož kariéra je v celku jeden velký otazník se najednou projevuje v seriálu více a co víc jako vypravěč a asi největší sympaťák. Celá jeho část funguje skvěle, i když je trochu zvláštní, že ji vidíme trhaně a asi jenom ve čtyřech dílech. Celý příběh je podán velmi zřetelně a dle mého i docela výstižně. Jediné, co ve výsledku chybí je to, že nevíme co se stalo dál. A to ten příběh zrovna milý není. Včetně toho, že ten sympatický kluk se předávkoval kokainem, dostal šok a byl upoután do konce života na vozíku. Smutný příběh od začátku do konce.

• 12.8.2018  13:19
    Génius - Picasso (série) (2018)

Je trochu zvláštní po Albertu Einstainovi sledovat příběh někoho jako je Pablo Picasso. Ten muž géniem bezpochyby byl, ale je zvláštní se od fyzika přesměrovat k malíři. Nicméně talentu jako takovému. Příběhu plného žen, taškařicí, umu, strastí, ale také asi štěstí. Jestli je něco, co jsem skoro zapomněl, že opravdu bylo a vlastně jsem za to první sérii vyzdvihoval tak to bylo neuvěřitelně plynulé přecházení příběhu a hlavně dokonalá práce se střihem. To zde trochu opadlo, ale v menší míře, to zde stále můžeme najít. Seriál byl hodně shazován s novou sérií tak moc, že to vypadalo, že naděje umírá. Ono spíše asi šlo o to, že lidi nevěděli jak se mají přeorientovat, což se jim asi ani nedivím, ale určitě to nestálo za to, to celé takto zbytečně shazovat. Jde spíše o to, že onen ten příběh jako takový zase není nijak moc hravý a jak bych řekl barevný. Celou dobu sledujeme vlastně to jak Picasso maluje, stárne, je trochu paličatý, egoistický se smyslem pro empatii a hlavně neustále střídá ženské až z toho bolí. Je to dost smutné, jelikož to nemusí být k zahození, ani pojaté to není špatné, ale v podstatě celý jeho život se točil v kruzích. Ale nemám moc, co vytknout. Horší než první série, ale jednoznačně stále něco, co za to stojí.

• 9.8.2018  18:58
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Za mě osobně neuvěřitelné překvapení. O Vzteklině jsem četl a bylo to vyzdvihováno neuvěřitelným způsobem. Pravda byla v podstatě skutečností. Hned ze začátku vás to hodí do tajemna něčeho až nadpřirozeného. Postupem času se dostáváme někam k objektivním záležitostem, a i když se z toho začíná někdy stávat klasická kriminálka, stále je perfektně natočená a má své napětí. V podstatě jsem za poslední týden koukal na několik seriálů, které byly převážně americké a nebyly špatné. Ale nejvíc z nich mě stejně chytla a bavila Vzteklina. Ať nikdo neříká, že Češi neumí.

• 5.8.2018  17:17

Příběh se jako takový zaměřuje hlavně na vraha, jehož příběh má asi více co říci. Nemůžeme se tedy divit. Versace byl určitě velmi inspirující a geniální člověk, ale asi ne natolik, aby tento seriál mluvil primárně o něm. Je to až vzácně skvělé. Sledujete vraha, na kterého dejme tomu neutrální názor. Pak ho začnete nenávidět za to jak se chová, a pak s ním ve výsledku až i soucítíte. To je variace, kterou na vás vybafne další dobře zpracovaná sezóna seriálu, který má skvělý potenciál nám zpopularizovat a zjistit více o vraždách v Americe. Tato série taky dokázala odvyprávět příběh v podstatě od konce po začátek. A fungovalo to! Ta práce umí mít mouchy, ale jde o něco neopakovatelného a dokonalého.

• 4.8.2018  18:39
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Westworld je neuvěřitelný oříšek. Ořech úplný. Hotový kokos. Nemohu upřít, že mne tento seriál neustále láká svou tajemností, která se zde objevuje a má stále co nabídnout. Když vlastně dokoukáte celou druhou sérii tak zjistíte, že opět není nic jak má být a jak jste si mysleli. A to je asi to, co zde lidi stále drží. A já se jim upřímně ani moc nedivím. Westworld měl obrovský potenciál. Po první sérii jsem si říkal, že ten potenciál byl silně zahozen, ale asi stále z toho je to, co tvůrci chtěli. A diváci to hlavně ocenili. A poté je tu ale to předtím. Ano, to pozlátko někde je. Problém je v tom, že je zde v podstatě deset dílů o ničem. Hodinový materiál, který nemá vlastně tolik, co nabídnout. Jenom se neustále motáte v něčem, co má dělat gradaci příběhu a přitom ona se z toho stává nechtěně natahovací béčková slátanina. To je na tom nejsmutnější. Skoro se mi chce brečet nad tím jaký potenciál ten seriál vlastně má. A zahazuje ho zbytečnostmi, které jsou opravdu smutné.

• 2.8.2018  20:37

Opět něco mimo Karlovy Vary. Film, který jsem tam chtěl vidět snad nejvíce ze všech a skončilo to tak, že jsem si musel počkat měsíc do Prahy. A i to bylo o hubu. Setkáváme se zde s mým oblíbeným pseudožánrem klaustro-filmem. Jako obvykle a co možná nejlépe se ani zde vlastně nehnete z místnosti. Tedy tady spíše z budovy, abych nepřeháněl. Film má neuvěřitelnou atmosféru. Seznamujete se s postavou a u ní je neustále více objevován rys jejího charakteru a její příběh jako takový. Poté přijde i linka samotná. A tak nějak, i když byste rozuzlení mohli čekat, film vás dokáže držet tak, že nad alternativy docela nepřemýšlíte. Neuvěřitelná symfonie přesně tak jak jsem čekal. Jen hrajte, mistře!

• 30.7.2018  14:52

Já vlastně ani moc nevím, co napsat. Jde o oplodňovák ve světě filmu. To je jasné napoprvé. Nicnéně i přes naprosto křečující a děsivé scény plné klišé bych nemohl říci, že mě film nebavil. Primárně jde o počin, který je hold dělaný Abbou pro fanoušky Abby. To má logický následek toho, že se to bude líbit fanouškům Abby. Nepokládám se za nějakého velkého fan boye, ale zároveň bych neřekl, že je tato hudba špatná. Spíše naopak. To, že zpracování filmu je pro dívky pubertálního intelektu, který kupodivu sledují převážně šedesátileté babičky je docela tabu. Co si budeme. Je to mainstream jak prase. Je to trochu hovadina. Ale viděl jsem i horší. A to dostávali i třeba ocenění.

• 21.7.2018  23:28

Film, který mi unikal a v podstatě jsem o něm ani nijak nevěděl. Perfektní herecké obsazení, které si tak nějak jde ruku v ruce a popisuje dojemný příběh podle skutečnosti. Režie a styl filmu je pojat trochu všestraně a skoro až béčkově. Ale v rámci děje, hereckých výkonů a vývoje to nakonec končí dobře. Rozhodně důležitý film.

• 21.7.2018  18:47
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Já vlastně moc ani nevím co říci. Všichni o tom mluvili jako o události roku. Trochu undergroudové, ale přeci. A ona nakonec i byla. Ale jinými různými směry. První díl mě naprosto nadchl. Jednalo se o naprosto neuvěřitelný formát, který normálně nemá obdoby. A v tomto směru se to dost a tvrdě drželo. První díl byl prostě The Wolf of Wall Street v jiném kabátě. Já si říkal, že jsem narazil na něco více než výjimečného. Druhý díl byl klasický flashbackový. Což ani tolik nevadilo. Více jste se vcítili do hlavní postavy. No a pak přijde tvrdý a divný zvrat, kdy se najednou posunete v ději o skoro deset let a všechno je jinak. Je to sentimentálnější, emotivnější a sušší. Až neuvěřitelně moc. A opět to není špatné. Jen z mé strany došlo k neuvěřitelnému zklamání, jelikož jsem byl zvyklý na neuvěřitelný formát prvního dílu. Poté se posunete o dalších bůh ví kolik let a opět je všechno jinak. A pak je finále, kde nic moc také není při starém. Ve výsledku je to dynastie příběhu Patricka Melrose. Jak příhodné. Celé je to zpracované neuvěřitelně autentickým a svým způsobem.První díl bude neustále pro mě něčím výjimečným. And nothing else actually matters.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45