vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

ICQ: Nemám již asi deset let
Skype: koptacz
Jabber: WTF?
MSN: Moc sexu neškodí
Yahoo: Nehoo

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 19.7.2017  18:47
    Black Books (TV seriál) (2000)

Humor Dylana Morana je pro mě hodně zvláštní. Někdy mám chuť se smát jako blázen a jindy si říkám, co se to sakra děje. Nyní ale můžeme koukat na čistě jeho plně charakterový počin. A celkově vzato všechny tyto (troufám si říct až bohužel) jenom tři série u mě proběhly dobře. Kultovní řekl bych. Spousty skvělých scén i vtipných hlášek. Někdy bizarní, ale co ne že?

• 17.7.2017  21:59

Trefné, vtipné, milé, roztomilé a mohl bych pokračovat snad do nekonečna. Příběh podle skutečnosti, který je až neuvěřitelný, že může být pravdivý, ale jednoduše si uvědomíte, že je ze života. Navíc konverzace s rodiči o islámu a víře je nadčasová, příhodná a dokonale na zamyšlenou. Sluníčkáři budou jásat a islamofobové nenávidět. Ideální místo pro mě, který si užíval celý film. Včetně skvěle viditelného progresu ve vztahu Kumaila a rodičů Emily. A co víc. Všechny roli bezesporu dokonale až oscarově zahrané. Karlovy Vary přenesli nesuchý a dle stavu očních víček až vlhce mokrý film, na který budu s láskou vzpomínat. Letošní topka. "Oh, ledmisiwhucutdedbi!" Láska na Zoe Kazan pokračuje!

• 15.7.2017  13:31
    Volný pád (2013)

Volný pád vypráví příběh, který je stále i v dnešní době velice originální a jelikož filmů o tomto málo není, tak podobné téma ještě dlouho asi i originální bude. Ukazuje problematiku gay komunity, diskriminaci, ale i personální a osobní problém osoby, která se houpe mezi heterosexualitou a homosexualitou a snaží se žít dál. Není to nic převratného a dokonalého, ale je to na mé gusto dobře natočené a pojednává to o problémech, které v mainsteamu ukázala jenom Zkrocená hora. Jeden film. Fuj.

• 2.7.2017  15:47
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Pro mě osobně totální ztráta času. Nezáživný příběh bez zábavy a nějakého potřebného háčku, který by mě nutil se dívat na nové díly. Rád jsem se tohoto konečně zbavil. Jediné, na co se dalo koukal byla Bledel a Strahovski. A to neříkám v rámci sexismu, ale v rámci toho, abych vážně ukázal jak to bylo na prd. Druhá sezóna má pro mě jasný zákaz. Mrhání časem by to bylo.

• 30.6.2017  17:48

Romantická klasika a zároveň výplach. Ale kvalitní. To se musí nechat. Jeden z těch filmů, který opravdu stojí za to a má, co nabídnout. Důležitý bod ve filmografii. Ať se vám to líbí nebo ne, jde o jeden z těch filmů, který nemusíte vidět, ale znáte ho. Prostě kult.

• 30.6.2017  15:50

Pro děti asi zábavné, promyšlené a k popukání. Hlavně něco, co je zabaví. Pro mě tuna klišé a kýče, který se táhne téměř od začátku až do konce. Vím, že tohle není film, který budou soudit kritici na poli inovacích a originality, ale jde primárně o to, že tohle jsem viděl v tuně jiných filmů, ať už animovaných nebo ne. A logicky já se nechci neustále jenom dívat na něco, co už jsem mnohokrát viděl. Jednička suprová, dvojka má světlé momenty. Und das ist alles.

• 29.6.2017  20:18
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Vždy zde bude rozpor. Čtyřdílní a velice přínosný rozhovor asi s nejmocnějším mužem na planetě toho přinesl dost. Problém je, kolik z toho lid bude vnímat a poslouchat, a kolik z toho také byla pravda. To jsou bohužel věci, které se asi nikdy nedozvíme. Ale hned to dělá dojem Ruska s lidskou tváří. Bude zde spousta fanatiků, kteří budou hlásat sláva Putinovi i Stoneovi, ale budou tu i ti skeptici, co to budou považovat za ztrátu času a idealismus. A já fanatiky rád nemám a nerad chodím z extrému do extrému. Takže se označím za realistu. A šalamounsky mohu snad jen jednoduše říct, že na všem bylo něco z pravdy a něco ze lží. Něco fanatické a něco umírněné. Je spíše docela zvláštní, že bylo natočeno dvacet hodin, dostaneme necelé čtyři a v každém díle se najde třeba deseti nebo dvaceti minutová část, která je neustále omývání něčeho dokola a nebo je to nudné. I tak, přínosné. To nemůže nikdo popřít. A pokud ano, tak je to blbec.

• 29.6.2017  18:57
    Auta 3 (2017)

Pro mě neumírající klasika. Auta ve mně od roku 2016 zanechali místo v srdci, které bude přetrvávat. Dvojka přišla lehce zvláštně. Průměrně, ale ve výsledku dobře. A zde máme plnohodnotné pokračování. Film se odvíjí vlastně tak jak by měl. Lehce dobré hlášky na klasické úrovni a pohodová suprová atmosféra. Problémem už spíše později je, že mi nesedí příběh. Sice dává smysl a i když vyvrcholení může být hezké a roztomilé, tak pro mě to spíše bylo lehce zavádějící a zklamalo mě to. Ale s tím asi nejde co dělat. Nejvíce mě spíše zaráží, že natož, že mělo jít vlastně o vyvrcholení celé "ságy" tak to tak moc nevypadalo. Lehce ano, ale opravdu čistě okrajově. To už i jednička udělala za sebou lepší tečku než toto. Jakožto obrovský fanda jedničky musím bohužel mluvit lehce o zklamání. Ale pořád to pro mě dost znamenalo a šlapalo to.

• 28.6.2017  16:24
    Wonder Woman (2017)

Je zajímavé, že žena řekne, že jde o feministický film, a já jakožto chlap zase tvrdím, že jde o docela sexistický film. No a teď kdo si vybere za správné? Jde o to, že chápu, že postava nosí svou zbroj, která je pro ni ikonická. Ale nejeden člověk mužského pohlaví nezačne slintat (a to je ještě ten dobrý případ), když vidí, ty různé roznožky, parakotouly a v podstatě permanentně poloobnažené ženské tělo asi jedné z nejkrásnějších hereček současnosti. Ono by tohle až tak nebyl problém. Kvůli tomu nešílím. Každý film od DC prostě musí mít nějakou silnou slabinu a nikdy nebude dokonalý. A je docela i paradox, že tento zatím asi nejlépe hodnocení díl od DC je podle mě takřka nejhorší. Sebevražedný oddíl bylo sice béčko samo o sobě, ale bylo to dobrý béčko a i když Batman vs Superman dodnes je trnem v oku, stále si stojím zatím, že prostě finální plot nedával smysl. Ale to nic nemění na tom, že to bylo zábavné pokoukání, což cením nejvíce. Tady je prostě problém ten hrozný scénář. V jedné chvíli kdy v podstatě málem Gadot ohodnotí Pineovi jeho koule a "šíp lásky", tak jsem si myslel, že si někdo musí dělat srandu. A ono to takhle převládá pořád. Neřekl bych, že se postavy chovají jako retardi, ale neustále jsem měl pocit, že se dívám na film, který napsal někdo, kdo dříve točil porno a napsal sem tam nějaký dialog do filmu, ve kterém hraje Ben Stiller. Jak říkám, paradox jako prase. Uvidíme, co přinese první oficiální týmovka, protože ta asi bude rozhodovat o všem.

• 24.6.2017  20:55
    Uteč (2017)

Smekám. Prostě smekám. V dnešní době vytvořit kvalitní horor plný napětí a strachu je těžké. A v rámci psychologie je to ještě těžší. Ale ono se to povedlo. Dnes v roce 2017. Neuvěřitelné. Sice uznávám, že v rámci celkového rozuzlení s těma nepravděpodobnými lobotomiemi to asi moc nevychází, ale je to detail, který jsem schopen přehlídnout. Protože zde byla budováno dokonalá atmosféra a napětí vysokého typu. Jako kdybych se vrátil do časů, kdy horory ještě za něco stály. Děkuji.

• 24.6.2017  20:43
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. série: Better Call Saul jsem měl v hlavě už delší dobu, ale mohl jsem se k tomu krůček po krůčku dostat až po dokoukání a odpočinutí okolo Breaking Bad. Důležité je, že to hold Breaking Bad není, ale pokud máte zlomené srdce z Baby Blue, tak já special love, I have for you. Better Call Saul není žádná pecka, na kterou byste koukali bez zastavení pořád a pořád dokola, ale je to dobrá záplata na bebíčko. Na Saula jako postavu si velmi rychle zvyknete a začnete ho mít rádi. První série umí mít nějaké tempo, ale bohužel umí i docela viditelně zpomalit. Ale co... pořád je toto skvělá jízda. 2. série: Druhá série už dostává spád. Je jasné, že v první se musíme seznámit s postavami a nějak si uspořádat jejich charakterové vlastnosti atd. O to víc se může se sebevědomým vrhnout do tohohle nášupu dalších deseti dílů. Líbí se mi jak vztah Jimmyho s Chuckem je gradován ještě před dějem seriálu a jak je vidět, že mezi nimi to nikdy nebylo za dobře, jak se někdy v seriálu může zdát. Seriál trochu začíná být i o Mikeovi, což je super odlehčení do jiné linie příběhu. Ale je to těžké porovnávat, protože obě jsou ve druhé sérii super. Seriál se pomalu začíná podobat svou chytlavostí a super příběhem na Breaking Bad, a to je přeci jenom to, co nejeden z nás očekává. Neříkám, že to je taková pecka, ale rozhodně se to začíná chytat. Finále... neuvěřitelné. 3. série: Sezóna je těžká. Zvlášť když během ní sledujete asi deset seriálů a nebere to konce. A přeci jen jsou zde seriály, na které je příjemné se dívat. Na které je otřesné se dívat. A které jsou dokonalé. A s hrdostí mohu říci, že toto je třetí případ. Better Call Saul se první sérií hezky rozjel, druhou začínal gradovat a nyní už jste plně v té bouři, kde kolem vás už lítají blesky. Skoro každá epizoda je lepší a lepší a neustále se prostě něco děje. A je to super. V jistém ohledu můžu říct, že mě to baví snad i více než samotné Breaking Bad. Saul má prostě něco do sebe a neustále mě to dokáže pohánět dál. Prostě. Čekám napjatě na čtvrtou sérii.

• 24.6.2017  20:40
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

2. série: Druhá série se hned první epizodou osvědčila jako něco, co nejen perfektně naváže na první sérii, ale bude hrdě pokračovat v následujícím odkazu. Pravdou je, že první díl je hodně tučný špek, na které budete jet a mazat skoro až do osmého dílu, kde vás zbytek nějak pomalu a jistě přestane bavit tím, že ani sami nevíte, co se tam děje a proč něco, co by mohlo být na deset minut se hrne a švihá do deseti i více epizod. Kevin Spacey s diváku komunikuje méně, což je škoda, protože to je hlavní tahoun a traidmark seriálu, místo toho spíše do kamery kouká s tím svým zadostiučiněným pohledem. Vše se to ale zkompenzuje poslední epizodou, která je téměř v každém ohledu masterpiece. Looking forward to season 3 and 4. 3. série: Třetí série dle mého disponuje dokonalostí gargantuovských proporcí. Mnoha lidí tuto série z oněch tří zatím hodnotí jako nejslabší, ale kupodivu mne přišla nejsilnější. Nevím jestli se lidé vyžívají v politických smyčkách, kterým bych neporozuměl ani kdybych to viděl na potřetí. Někteří tomu asi hold rozuměli více než já a proto se jim druhá série tolik líbila. Ale tahle série dominovala především tím, že jsem ani jedné epizodě nedal méně než pět hvězd. Proč? Protože třetí série disponovala jednoduchým příběhem, který byl hladký a přímý, což se mi líbilo mnohem více. Jo beru, je to spíše trochu politika for dummies, ale i tak se mi spíše líbí to, když se mohu dívat na jednu sérii s tím, že vše chápu a přijde mi příjemné sledovat každou epizodu, než abych půlku série ani nevěděl o co se jedná. Take your vote for America Works. Take your vote for Frank Underwood. Take your vote for season 4! 4. série: Ouuuu shiit. No dobrá, předem asi musím říct, že čtvrtá série je takový lehký kompromis mezi druhou a třetí sérií. Kombinuje vyšší politiku a intriky druhé série a jednoduchost a kouzlo prostého příběhu ze třetí série. To z této série dělá něco speciálního, ale zároveň i lehké zklamání. Každá série má prostě nějaký trademark a tady je v podstatě už zastaralý aspekt. Ale to není zase taková katastrofa. Joel Kinnaman hezky oživil děj, ve kterém se politika konečně dostává i jinam než mezi demokraty. Trochu mne mrzí, že Kevin ztrácí kontakt s diváky. Je čím dál menší, což je v celku smutné, jelikož je na tom postavený celý seriál. Stalo se toho hodně a proto je hodnocení a kritika této série o to těžší. Každopádně já jsem spokojen a natěšen na pátý počin. Finále se lehce vyrovnává s tím nepřekonatelným z druhé sérky. That's right. We don't submit to terror. We make the terror. 5. série: Jako smaženice neuvěřitelného rozměru. Natěšenost samo o sobě a k tomu celému jde ruku v ruce. Končí to hlavně úžasnou dávkou akce, politikaření a Kevina Spaceyeho. Ten ze začátku opět moc s diváky nekomunikuje, ale poté se dostane klasicky ke slovu a stojí to za to. Clair se taky ke slovu párkrát dostane. Celé se to ale v negativním slova smyslu točí okolo voleb, rezignací, náhrad, voleb... je to trochu na palici a člověka to brzy omezí. A opět je v tom kliček jak na háčku na ryby. Rozhodně bych nehodnotil negativně. Ale problém je asi primárně to, že se tam omývají věci, kterým ne každý rozumí a zdají se být monotónní. I tak já mám u sebe spokojenost. Takže sláva!

• 24.6.2017  20:37

• 24.6.2017  20:14
    American Gods (TV seriál) (2017)

Seriál, který přišel zcela nečekaně. A stal se i nečekaně populární. A je to pěkná smažkárna. Hned po prvním díle si říkate, jestli náhodou nejde o vtip. A ono by šlo o tak dokonalou show, kdyby jste si tohle neříkali u každého dílu. Myšlenka je úžasná, originální a dobrá. Jediným obrovským trnem v oku vlastně je, že ten boj. Je mi jasné, že to je kvůli tomu, aby to mělo nějaký jasný spor, ale aby bojovali staří bohové proti novým, či-li lidé proti technologiím je samo o sobě kravina. Je to jako kdybych já nebo kdokoliv kdo čte tento komentář chtěl uškrtit wifi připojení. I tak nepopírám suprové momenty, které seriál provázely a je asi v jistém ohledu jasné, že se těším na druhou sérii a samozřejmě na ni budu koukat. Ale pořád mi v tomto seriálu prostě něco nesedí. Pořád mi tam bude něco haprovat. Každopádně tleskám. O tomto seriálu se ještě dlouho bude mluvit. A přál bych si celkem tak tři série. Víc by stejně asi nedávali smysl.

• 24.6.2017  19:57
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Třetí série s menším zpožděním, ale přece. I tak jde o věc, nad kterou se musíme zamyslet. Pro mnoho "fanoušeků" prvních dvou sérií jde zde o v celku silné zklamání, jelikož se zde vlastně nic nedělo. S tím bych zase tolik nesouhlasil. Každý díl měl skoro něco do sebe. Ale celkově bych sérii hodnotil spíše průměrně až nadprůměrně. Nebyl to žádný úžasný napínavý odvaz, na který bych se těšil. Byla zde asi jedna epizoda, která byla naprosto bezchybná a jedna, která byla totální kravina. To jinak asi moc hodnotit nejde. Snad se tedy vyšvihnou a nebudeme tak dlouho čekat na čtvrtou a lepší sérii.

• 22.6.2017  22:05

Mnohými velmi vyzdvihovaný film, který si své plusy jednoznačně zaslouží. Ať už šlo o v celku zajímavý námět, poté dobře převedený scénář a nebo jistou inovaci v natáčení. Absolutně předně nevím jak se mi povedlo stáhnout dánský film ve francouzštině, ale budiž. Ten problém je spíše později v tom, že film nemá nějaký ten háček, který by mě nějak donutil se o film nějak více zajímat. Ve výsledku mě to nezaujalo téměř nijak. Pak je tu věc, za kterou mě asi kde kdo ukamenuje, že melu hovna, ale pardon lidi, ale tohle nemůžu přejít. Protože po technické stránce je tenhle film katastrofa. To, že kvalita kamery je nízká, je v celku pochopitelné, ale to, že ta kamera je asi prvních pět minut naprcaná v nějaké toaletní ruličce a že se třese jako Filip na podzimní volby, je věc druhá. V jeden moment mi kamera připadala i v tohle jak už jsem napsal až inovativní, ale spíše to vypadalo směšně. Krom toho je kapitola samo o sobě mikrofon v záběrech. To je taky kapitola. Tohle je chyba hodná začátečníka u pornofilmů. Zvlášť když tohle je věc, která se dá úplně lehce napravit. A přesto je to ve finálním snímku. To je docela smutné ale. Normálně na tyhle technické věci kašlu, ale jeden můj moudrý přítel mi dává na srdce ať si dávám pozor i na technické věci a že to není jenom o scénáři a příběhu. Já si ho dávám. A proto zde brečím.

• 22.6.2017  19:35
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

• 22.6.2017  18:50

Příběh o tom jak Geraldu Butlerovi ruplo v bedně a stal se ctihodným občanem, příběh, který mnoho lidí tolik nedocení, ale mně to přišlo nadprůměrné dost. Asi mám slabost pro nějaké zapeklité situace a případy nebo tak, ale jak si postava hrála s jinými a nakonec i oni s ní. Čekal jsem, že jim dá trochu víc zabrat, ale ono toto neproběhlo. Ale tak neříkám, že je to špatně. Rozhodně podle mě film, který si zaslouží jistý druh docenění, protože opravdu nejde o špatný film.

• 18.6.2017  11:25

Menší zklamání v podobě toho, že je to film o jedné z nejkultovnějších postav hororu a přitom ji v tomto originál filmu ani neuvidíte. Uvidíte jen pobláznění mamču, skrz kterou mluví její malinký roztomilý Jason. Tenhle film je v tomhle ohledu zajímavý. A přeci jsem byl jen překvapen, protože jsem to nečekal, že? Jediné co je debilní je hold ten sexuální podtext. Za každou cenu si zaprcatit a pak v klidu skapat. Je to docela smutné, že i tato prvotina v tomto ohledu moc kvality nepobrala. A prznení této značky asi dalšíma devíti filmy tomu nenapomáhá. Snad nový restart celého tohoto "vesmíru" pomůže a tvůrci konečně natočí film, ze kterého si mladší generace v rámci tohoto kultu něco vezmou. Protože já si z toho vzal jen nekvalitní obrys.

• 3.6.2017  12:54
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

1. série: Tento seriál má velký potenciál. Dokáže člověka zaujmout a umí být v mnoha ohledech zajímavý. Problémem je, že to celé působí tak "telenovelácky" a utahaně, že chápu lidi, kteří se přes to nedostanou. Je to dlouhý seriál a zřejmě ještě dlouhý bude a i přesto, že se vždy neřeší kraviny, stejně je to běh na velmi dlouhou trať. Celkově bych to ohodnotil jako méně zábavnější a víc prosťácké House of Cards. A taky seriál je život ze stínu tohoto velikána.

• 28.5.2017  11:18

Pro fanoušky této nejpopulárnější a asi i nejlepší německé a i německy zpívající kapely asi povinnost. Proto se nevyhnula ani mně. Ať už po hudební stránce kapely, po show stránce kapely a nebo i práce na záznamu jako takovém se jedná zřejmě o zhola bezchybnou práci. Asi bych nedoporučoval sledovat lidé s problémy s epilepsií, jelikož střih je rychlý a svižný jako Vin Diesel v jakémkoliv filmu. Stříhat tento film musel být zážitek na celý život. A taky neuvěřitelná práce, který by se měla bezmezně ocenit. Skvěle zabrané, skvěle zpracováno. Hodnotit show samotné kapely by bylo zbytečné. Ta je totiž dokonalá vždycky. Ten žár jsem cítil z Paříže až sem.

• 26.5.2017  21:58

Cesta a brouzdění oceánem pokračuje. Piráti jsou celkově prostě dětská a úžasná záležitost, která se v jistém ohledu furt může nějak ždímat a vychází to. Čtvrtý díl schytal ostrou kritiku. A přitom se podle mě povedl skvělý kousek. Upřímně jsem měl ze čtyřky i lepší pocit než z tohoto dílu. Možná kvůli tomu, protože měli charakter. Salazar jakožto hlavní záporák někdy působí hodně směšně a nemá takový respekt a charakterní rysy jako třeba Černovous, Barbossa a nebo i docela mega záporák jako Davy Jones. Bez Barbossy by to celkově nebylo ono a je super, že je zde dokončený struggle ohledně Bludného Holaňdana. Škoda jen, když přemýšlím zpětně, že nezlanařili ještě i Skarsgårda, jen tak aby to bylo tip ťop. Trochu jsem se bál po scéně, kdy celá tlupa hned na začátku jede přes celé město s barákem za sebou. Dost mi to připomnělo Rychle a zběsile. Pak mě to nechalo neklidným celou dobu. Ve výsledku ani nevím jak to celé zhodnotit. Rozhodně to byla super zábava, ale smutné spíše je jak moc mi to připomnělo jak mám rád první díl a že si ho musím co nejdřív pustit. Asi i když šlo opravdu o poslední díl, stejně bych viděl rád opravdu poslední šesté dobrodružství, kde by mohla i sehrát roli Penelope. Byl bych už na sto procent spokojen.

• 25.5.2017  11:11
    Taboo (TV seriál) (2017)

Taboo zanechává pachuť čehosi hořkého přímo v ústech. Ona tajemnost, temnota a jistá zvrácenost celému seriálu padne. Nejvíc je na tom ve výsledku zajímavé, že rozhodně nejde o nudný seriál. To rozhodně ne. Délka každého dílu je v celku úměrná zábavě. A i když se v nejednom momentu ztratíte, není to vyloženě katastrofa. Je zde asi vidět propracovanost, která je zde asi hlavně protože nejde o nějaký uměle vytvořený seriál obrovskou společností najatými lidmi za peníze, aby něco dali dohromady. Ne. Toto je dílo otce a syna rodiny Hardy, kteří si chtěli dát záležet. A zde máme Taboo.

• 21.5.2017  13:35
    Vejška (2014)

Ach, vy kluci počmáraní. Stejně tak jako Gympl byl hlavně vychcávka pro lidi, o kterých ten film i byl, zde je to to samý. Jenom o pár let posunutý. Co se týče kamery, má super obraz a má i dobrý záběry. No a tím to hezky končí. Vorel natočil jeden hezký film a pak nato (ne)kvalitně navazoval již zmíněný Gympl, tento film a mnoho dalších. Včetně toho jak oprcat miliardáře. K tomu moc asi ani není co říct. Humor v podstatě nulový, příběh o ničem, je to jenom další promrdávka pro typ těchto lidí, a scénář je jak z porna. Herci, kteří normálně umí hrát se v tomto filmu chovají jako účastníci dramatického kroužku v páté třídě. S tím, že nevím jestli je ptáče tak špatnej herec, že ho nikam neobsazujou, a nebo jenom je to rodinný podnik. V každém případě to film o nic víc neoceňuje. Já vlastně ani nevím, co k tomu víc dodat. Dostávají mě lidi, kteří mluví, že jde o nejlepší český film. Možná to je tím, že jste jiný český film nikdy neviděli.

• 21.5.2017  12:28
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Deadpoole, střes se. Máš tady konkurenci! Český antihrdina Bench zasahuje, aby svou demencí a stupiditou dobyl nejedno dívčí a nebo divákovo srdce. Problémem je to, že Obkokot nebo jak se jmenujou, dělají stejný fuck up jako udělali další americká studia u dalších seriálů. Vydáme pět dílů, pak dalších pět, pak třeba tři, a pak ten poslední. S měsíčními intervaly. Geniální. A debilní. Já sám o sobě mám velice barevný smysl pro humor. Ale hold nemám asi přímo ten smysl pro humor v tomto ohledu. Navíc se ve fotbale už pár let neorinetuju. Ale jsem rád, že Štáfek dělá i něco jinýho než Die Straße.

• 20.5.2017  18:10
    Vrtěti psem (1997)

Hodně zajímavě provedeno. Něco co dává "vrtěti psem" lehce jiný význam. Bláznivý význam. Význam i vcelku zajímavého filmu. Dvojka Hoffman a De Niro vytváří také skvěle doplňující se páreček. Film co se mi asi podruhé moc pravděpodobně do rukou nedostane, ale hádám, že jde o zkušenost.

• 18.5.2017  16:52
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

V celku milé překvapení na menší otevíračku nového seriálového roku nebo sezóny. Hodně dobré herecké obsazení obsazení, kde si věkové kategorie podávají roku, hlavní trojice včetně a padesátileté a stále prcatelné (seriál sám dokazuje) Laury Dern. Přičemž u každé skoro desetiletý interval. Hodně zajímavý příběh kde všechno do sebe umí zapadnout a není to vyloženě plýtvání času. Hlavně cením skvělý finální plot twist, který jsem opravdu nečekal. Navíc propracovaný příběh každé postavy. Příjemný kousek.

• 17.5.2017  16:59

Tak dlouho se chodí se sklenicí pro absint až ledvina praskne. Tak moc se vetřelci rodí až se záda utrhnou. Asi zde se opět projeví můj silný skepticismus. Asi se stále nemohu odprostit od toho, že od momentu natočení původního Vetřelce se ono téma jenom przní, przní a przní. Celé už je to docela dost silně ubohé a stereotypní. Prometheus byl zajímavý poznatek o tom co se tedy vlastně dělo. Místo odpovědí spíše přinesl další otázky. A mezitím co toto ne jakožto Prometheus 2, ale Vetřelec, mělo značce zlepšit reputaci, tak celé to dává věci další otázky. Kupříkladu to, proč se vlastně David v prvním díle chová normálně a "ve dvojce" mu nenávratně rupne v rozhledně. Nebo spíš v křemíkovém obvody. Musím asi uznat i to, že moje únava a nespavost na kterou jsem na předpremiéru šel mě přiměla toho si tolik nevšímat detailů a souvislostí a o mnoho jsem se asi i připravil. A sice asi to, že je zajímavá myšlenka, že Aliena tak jak ho známe vlastně vytvořil android a že ještě předtím byla spousta hybridů, které vidíme i v Prometheovi a nebo zde. Opět ale jde o podstatu věci, že to celé nabízí ještě více otázek než odpovědí. Což by se přesně dít nemělo. A už jenom samotné zpracování bere za své. Scotty má v tomto ohledu vždycky tak nějak problémy. A sranda byla, že jsem na tenhle film šel s jistotou, že bude líp, jelikož to je zase v jeho rukách. Ale pak jsem si uvědomil, že to bylo v jeho rukách celou dobu. Mimochodem láska Fassbender loves Fassbender byla zábavná. Nejhorší na tom je, že celý film má neuvěřitelně nevyužitý potenciál. Finální scéna Das Rheingold byla naprosto uchvacující a byla by jenom dokonalou tečkou v závěru skvělého filmu. Problémem zůstává že oněch předchozích sto patnáct minut zase tak super nebylo. Zrovna teďka jsem přemýšlel nad tím, že kdyby v roce 2012 se na Prometheuse vykašlali a zkusili by restart v podobě seriálu, nejen že by předběhli dobu, ale udaly by ji určitý směr a stali by se jejími proroky. Místo toho se točí pokračování, které mají světlé okamžiky a ne světlé celky. Na jednu stranu vítám zprávu, že Ridley chce točit dál. Alespoň se tím určí jestli jde o ždímání potencionální však nerealizovatelné myšlenky a nebo snaha o to opravdu udělat něco dobrého. Ukáže čas. Ale jakože první zkušenost s IMAXem jakože nic extra.

• 11.5.2017  20:42

Ten Ritchie si neustále ukusuje jiné a jiné jablko a stále silnější sousto. Začalo to hezky konfrontačními akčními bizarní komediemi, přehouplo to se to v nějaké béčka, která nechť zůstanou v zapomnění, poté anglická klasika z 19. století, dobovkou uprostřed Studené války, no a nakonec anglická legenda z z dob stovkových. Rád bych asi rozjel nějaké úžasnosti a konkrétnosti o tom jak je film dobrý nebo špatný. Ale asi budu mluvit v jinotajích, jelikož Ritchie pohnul litosférickými deskami jako dokonalá hudba, svižná a přehledná akce, stylové CGI, strhující příběh a tento pohyb vyvolal obří vlnu tsunami, na kterou já jsem prostě svévolně nasedl a vezl se na ní až do titulků. Samotná hudba a výprava by si zasloužila pět hvězd jako takových i samotného Oscara. Jenom je lehce smutné, že když se podíváme na jiný režisérům film a to The Man from UNCLE, tak zjistíme, že pokračování tohoto filmu je tak trochu v nedohlednu a jsou zde jenom čisté nepodložené spekulace. Představa toho, že takto skončí i pokračování tohoto eposu a že na něm nebude ona svižná Guyova stopa, je celkem smutné. Dokážu si představit, že by toto byl jeden z mála filmů, na které bych šel i dvakrát do kina. Zatím bych to hodnotil asi jako jeden z nejlepších filmů roku. Takže se koukejte kurva snažit. Tady máte co překonávat. O dva dny později: Víte jak jsem psal, že bych na to ještě někdy stal. Tak se dneska právě stalo. A názor neměním. Naopak se kurva víc utvrzuji. Jestli song The Politics & The Life nebude nominován na Oscar, tak se naseru. "We all look away. But that's the difference between the man and the king."

• 8.5.2017  14:47
    American Gothic (TV seriál) (2016)

Když jsem hloubal nad tím jak bych toto ohodnotil, tak se toto dá charakterizovat jednoduše slovem "jednohubka". V podstatě suprová show, kterou sledujete v mém případě třeba týden nebo dva, v celku se dobře bavíte, postavy mají charaktery, není to žádná cheapy záležitost, kde postavy nemají rozum a má to i v celku napínavou detektivní zápletku. U tohoto seriálu si ale nedokážu představit druhou sérii. Nejenom, že by to nezapadalo, ale docela by to zničilo i celkový dojem z toho seriálu. Jsem rád, že opět někde vidím mistra Starra, kterému tahle role z půlky seděla a z půlky totálně ne. Budu doufat, že ho uvidím konečně i v něčem dalším. Rozkrývání pravdy o této rodině se mohlo pojmout všeljak. Mohla to být třeba i šestidílná, ne-li i třídílná mini série, který by se odehrávala v uzavřeném prostoru a tajemství by se samo pomalu a jistě odhalovalo. Ale to asi moc vykrádám Deset malých černoušků co? Nevadí. Reputace dobrá. Až na pár slabších dílů skvělá minisérie.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38