vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

ICQ: Nemám již asi deset let
Skype: koptacz
Jabber: WTF?
MSN: Moc sexu neškodí
Yahoo: Nehoo

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 17.11.2017  21:31

Problémem asi je především za zainteresovanost. Pokud se a film podívá někdo, kdo nikdy neviděl Peťanovo video a speciálně jeho mini filmy, tak nebude vědět která půlnoc bije. Právě v tom to bylo asi ve výsledku "super". Že ten film byl zakomponovaný s tím, co vlastně Peťan dával dohromady. Což bylo něco jako Santuláš (což je podle mě z těch "rádoby youtube" mrcasin jedno z nejlepších co u nás existuje) a nebo právě onen Ruch. Ono to má i příběh. Jediné, co je, tak je asi konec. Budu tu ten z mnoha/z mála, co ten konec lehce odsoudí. Ne ani protože by nezapadal. Ale on je vyloženě blbej. Je blbej proto, že kluci tam budují skoro až svůj vlastní super vesmír se svým vlastním příběhem a ono se pak ukáže, že to vlastně bylo celé o ničem, protože si to jenom Petrklíč píše do pécéčka a STN na to jenom čumí jak vyoraná plyš. Ta atmosféra a příběh jsou dvě věci, které jsou celou dobu budovány a pak jedním ladným sfouknutím jako by se nechumelilo zbořeny. A to je ten problém. Jinak by za mě šlo o skvělý počin. Jenom to dokazuje to, že Petr a Petr mají co nabídnout, jen to chce čas a možná jenom větší práci na scénáři. Co se týče technického zpracování, bohužel ani super kamera nedělá práci za vás. Kluci to neodflákli. Jenom některé záběry byly dle mého zbytečně z detailu a nebo jinak. Šlo o to provést toho diváka jenom lehce jinak a tu vizuální cestu mu usnadnit.Jinak za mě kupodivu dobrý. Kluci to mají teďka blbý, že musí už jenom gradovat své kvality výš. Což bude těžké, ale oni to zvládnou. Musí.

• 13.11.2017  21:19

Stačilo mi ve výsledku pět minut. Pět minut mi stalo, abych si nějak uvědomil jaký pocit z filmu vlastně budu mít. A vzhledem k tomu, že to bylo velice zábavných pět minut, nechť se posoudí samo. Ono těch prvních několik minut hlavně i eskaluje k tomu, že film bude docela silně a dost nechutný. Což také je, ale ne tolik upřímně jak jsem se sám lehce bál. A nebo to bylo i ve výsledku špatně? Kdo ví. Právě ony nechutnosti byli silně vystřídány budováním postav hlavně jakožto záporáka a jeho femme fatale. Především jde o to, že příběh, kdy Hopkins nepomáhá čistě Jodie Foster na jiném případu je samo o sobě jiná. Tohle je to, co jsme po Mlčení jehňátek chtěli vidět. A taky, že jsme vlastně dostali. A dle mého ve velice důstojném ohledu. Troufal bych si říci, že není nad klasiku.

• 12.11.2017  12:24
    Katyň (2007)

Každý stát a především národ se vyrovnává se svou historií jinak. Hlavně druhá světová válka je věc, která spojuje skoro všechny. My Češi se s tím vypořádali jako kdyby ublíženě v podobě Lidic a nebo Habermannovým mlýnem. Američané až s nadsázkou, přehnaně a moc heroicky akčně, Britové třeba konstruktivně, a Němci radši zachytávali jenom pády říše, protože by se báli kritiky, že asi Němci točí film pro nácky. Kdo ví? Poláci se do toho nicméně pustili podobně jako my. Opisem některé přímé události z jejich historie. S tím, že oni to ještě vzali komplexně po celou světovou válku. je zde vidět jejich národní hrdost, kterou si udržovali věky a taky nyní udržovat budou. Bohužel zrovna polský nacionalismus dneska je silně přes čáru a my Češi se k tomu tvrdě přibližujeme. Nicméně zpracování filmu je na tom skvěle. Dokáže příběh popsat barvitě a zajímavě. Nejde sice o nějaký opus magnum, ale stále jde o skvěle popsaný příběh, který dokazuje, že každá zem se musí nějak se svou historií srovnat po svém. Poláci natočili Katyň. A je to jen dobře.

• 12.11.2017  11:46
    The Circle (2017)

Jakožto současný současný novopečený sledovatel seriálu Black Mirror si docela živě dokážu představit tuto zápletku jako jednu epizodu tohoto seriálu. Asi je zde nutno zmínit, že ani tak nejde o nic průlomově originálního, ale já zde konstatuji své milované klišé. A to takové, že mě to jednoduše bavilo. Film popisuje jednoduchý a zároveň duchaplný příběh, který dává smysl a má příběh. S tím, že je to skvěle doplněno velice dobrým výkonem Emmy Watson a dokonalým výkonem Toma Hankse. K tomu asi není moc ve výsledku co říct.

• 11.11.2017  17:48

[NEDOKOUKÁNO] A já se ani nedivím. Po vzoru toho, že ani nevím jestli jsem film vypnul, protože jsem ani nevěděl jestli jde o dokument nebo hraný film a nebo protože mi vadily neustálé lopaťácké, vyplešlé, xenofobně rasistické kecy. Což se není samozřejmě čemu divit, když jde o film o náckovi a náckovském okolí. To by mi asi ani ve výsledku ani tak nevadilo, jsem na to zvyklý, ale spíše asi jde o tu chaotiku. Vít Klusák sklidil kritiku za to, že je to vykonstruované. Nechápal jsem. Teď se nestačím divit. Skvelý námět přeměněný v neklid a nejistotu, jelikož film vlastně nemá dokumentaristické prvky. A tam je zakopaný čokl. Mám silnou nechuť film dokoukávat. A ve výsledku. Asi ani o moc ošizen nebudu.

• 9.11.2017  21:40

Zvláštní to poběhlina. Film, který vypadá zcela normálně se dokáže už během prvních deseti minut zvrtnout v něco, co asi nevíte co je. Jednoduše řečeno příběhově je film až neuvěřitelně podivný, jelikož v něm všichni Poirotovi mastí ego, některé dialogy ani nedávají smysl a scény jsou takové umělé až to bolí. Branagh je skvělý herec. To je jasné od počátku. Ta režie je spíše nyní mainstreamová, ale nějak je zde cítit asi menší touha k návratům ke kořenům, kde Lumet vlastně se stejnou knihou kdysi dávno odstartoval ono Poirotovské šílenství. Film to což o to není špatný, kamerové záběry a i efekty k tomu v prostředí hor bůhví kde vyzní skvěle, ale problémem stále zůstává ta touha to udělat zbytečně akční, ta touha u toho i pobavit, což je na takovýto film nepřípustné. Celé to vypadá vlastně neúplně. Ale i tak to ve výsledku i s hudbou koresponduje v nepříliš špatný film. Který je hlavně nabitý hvězdným obsazením. Ale nedokážu ani ve snu zaručit, že si třeba za rok vůbec na film kdy vzpomenu.

• 8.11.2017  19:31

Hlavní problém je asi to, že to je vlastně o ničem. Dokument, co popisuje Richarda Müllera v nějakém určitém stádiu jeho života s několika záběry na minulost. A tím to končí. V podstatě nic konkrétního z jeho života. Vše si musíte bez pardonů domyslet a nebo vědět už předem. To je asi problém. Je mi jasné, že tvůrci to mysleli jinak a třeba nějak různorodě. Ale primárně když koukám na skoro až biografický dokument, tak nějak čekám, že se o dané osobě dozvím víc. Bohužel z dvou řádků wikipedie jsem se dozvěděl za deset vteřin víc než z hodinu a půl dlouhého filmu. A to je dle mého silně špatně.

• 3.11.2017  21:09

Já vlastně ani nevím jak komentovat. Když film byl prapůvodně oznámen už nevím kolik let zpět, tak jsem cítil jistou epičnost v sobě. Ragnarok přeci jen znamená konec všeho. Jenže pak přišli ty osmdesátkový plakáty a nápisy a bylo zle. Film podle mě už jenom v tomto směru ztratil hodnotu. Poté přišli zvěsti o vtipných scénách a možnosti podobnosti se Strážci galaxie (což je jedna z mých nejméně oblíbených sérií vůbec) a to už oheň byl nejen na střeše, ale i v kuchyni. Zasadit humor do finále trilogie a co víc jen pár filmů před koncem celé filmové několika roční série je podle mě čin více než barbarský. Sice osvěžující, ale není to, to co bych primárně čekal. Ono to sice i v tomto případě v rámci celku funguje, ale spíš jde o to, že to je jako cibule s pařížským dortem. Hlášky nemůžou vynahradit fakt, že film vlastně ani nefunguje jak má. Problémem ani není to, že by byl Thor vtipný. Problém je, že on nikdy nebyl a teď najednou je. To je to, co nedává smysl a je jako pravačka na očko. Nejlepší nakonec však byly scény s Odinem nejlepší. Plus k tomu Jeff Goldblum si roli vyloženě užíval a proto i scény s ním byly ty z lepších. Podívejme se třeba na třetího Captaina Americu. Dokázal zakončit svou vlastní dějovou linku s klasickým Marvel humorem, ale zároveň s naprostou epikou, který nás nechala, aby naše emoce prostě proudily. A to bylo něco! Celkově vzato je třetí Thor lehce hybridní kousek, který skoro nikam nezapadá. To ho dělá suprovým i naprosto debilním filmem.

• 3.11.2017  20:43

Až vrcholově skvělý film. Dokument pojednávající o závodnících Moto GP je asi hlavně speciální v tom, že se v mém hledáčku objevil čistě kvůli velmi pozitivnímu hodnocení. Ale o to ani nejde. Jde o to, že mě osobně motocyklové závody skoro vůbec nezajímají a krom Valentina Rossiho zde vlastně nikoho neznám. Ale o to víc se právě tento film dokonalým jelikož mě dokázal tam vtáhnout do centra dění a do světa Moto GP až z toho bolí. Každá informace byla skvělá a přínosná, každý portrét byl něčím osobitý a zajímavý. Celý film byl v tomto ohledu skvělý. Dokáže zaujmou i laika a neznalce, což je ve výsledku do nejdůležitější.

• 3.11.2017  18:04

V celku povedené dílo. Spor mezi dvěma sestrami, který je pojednaný jako horor. Alespoň se o to snaží. Ale já nevím. Něčím mi to vadí. Není to asi to, co bych očekával. Onen tehdejší velkofilm. Čekal jsem to lepší než Sladká Charlotte, ale přitom ta pro mě byla strop oné "Davis/Crawford" jízdy. Toto tomu v podstatě ani nijak nemohlo konkurovat. Což je dost smutné. A škoda. I tak je to tvrdá čtyřka. Až moc.

• 28.10.2017  17:29
    GLOW (TV seriál) (2017)

1. série: Kupodivu velké překvapení. Dívání se na toto bylo původně spíše záležitost mého dobrého pocitu, že jsem viděl něco, co bylo na tento rok velmi kladně hodnocené. Ani jsem nečekal, že by se z toho vyvrtalo něco, co by se mi v podstatě i líbilo, nebo minimálně by mi to přišlo sympatické. Silné ženy, jdou dělat wrestling. Zde alespoň je vidět, že wrestling umí být i zajímavý. Hlavně se mi líbí, že každá epizoda nemá snad více než pětatřicet minut, protože tvůrci ví, že srát tam toho víc nemá cenu a bylo by to nudné. Tímto je seriál i zajímavý a zábavný. Dokážu si i představit, že bych se díval na další sérii, a bavila by mě. Jako jedno z mála od Netflixu.

• 28.10.2017  17:29
    GLOW - Série 1 (série) (2017)

• 28.10.2017  14:46

toto je neuvěřitelně těžké hodnotit. Druhá série byla jedna z nejočekávanějších věcí tohoto roku. Pro mě stoprocentně. Už z principu zde jde o to, že se ztrácí originalita, jelikož se s hrdiny vlastně znáte. A hlavně i s tím, co je může čekat. Celé to působí hlavně až nostalgicky. Opět ty samé postavy. Stejná hudební část. Jede si to ve svých kolejích, ale objevuje to pro nás nové a až zvláštní stanice. Postavy se musí vypořádat s novými trably, které sice dávají smysl, ale možná vyzní se stereotypy. Taky je asi problém, že v první sérii jsem se směřovali jenom na to, kde je Will Byers a kdo je Eleven. To jsou dejme tomu dvě dějové linky. Druhá série St se v tomto spíše podobá Game of Thrones. V podstatě každá postava má svou linku a své trable. Ty se buď zkříží nebo ne, a nebo si ještě ke všemu na to musíte počkat. Je důležité říct, že z né každého mraku bude věčně pršet. Na druhé sérii se podepsala menší kreativní vyčerpanost. Mluví za to i to, že postavy se mnohdy chovají irelevantně. Tvůrci třebas totálně pohřbili Dustinův charakter. Samotnému se mi to nerado říká, ale myšlenkové pochody některých dávají stejný smysl jako mnohých postav ve Walking Dead a to už je urážka největšího kalibru. Je to zbytečná a obrovská škoda. Stále ale zde hraje jistá vlna z té první série. Tato je oproti originální o poznání horší, ale pořád jde o jedno z nejlepších, co jsme mohli tento rok a možná i celkově vidět. S velkou láskou budu doufat, že tato série byla poslední. Alespoň s našimi hrdiny z Indiany. Nedá se než poděkovat za skvělé dva roky.

• 28.10.2017  11:24

Spousta lidí shazuje a tvrdí jak to bylo oproti první sérii hrozné. Možná je to tím, že mě první série nijak extrémně nezaujala. Možná je to tím, že už jsem ji viděl nějakých těch pár tun pátků zpátky a nebo mám slabost i pro slabší kousky. Druhá série True Detective měla jasně daný příběh. To, že tam spíš bylo víc a víc smyček a zápletek do sebe, které ani mně vlastně moc nedávali smysl je věc druhá. Proto nehodnotím nijak extra pozitivně. Ono jde primárně o to, že se tam alespoň děje něco zajímavýho. Nemá to vyloženě kouzlo první série, ale zase koho to sere. Návrat ke kořenům by nemusel být špatný nápad. Nicméně si nemyslím, že by druhá série byla nějakým způsobem příšerná.

• 24.10.2017  20:41

Zajímavý kousek, který popisuje smutný příběh jedné nešťastné dívky. Film sám o sobě je však lehce prázdný. Příběh popisuje sice dobře, nicméně tak zvláštně až nezáživně, že kdyby skutečnost nebyla sama o sobě napínavá a zajímavá, tak nevím. Němci jsou takový malý evropský Hollywood. Ale svůj vlastní. Originální netolik světový jazyk a dělá si ve svém vesmíru vlastní filmy. O homosexualitě, o řešení světových problémů, o sociologických výzkumech. Němci jedou v mnoha ohledech. Někdy točí dokonalosti. Někdy průmerné kousky. Leč zajímavé. Jako třeba tento.

• 24.10.2017  11:37

Nějakým způsobem vrcholová tvorba Bette Davis. Její herecký výkon ve výsledku nezná mezí. I přesto, že film není známí ani nijak lidmi vyzdvihovaný jedná se o skvěle propracované dílo s dobrým příběhem, skvělými zvraty a promyšlenými intriky ve stylu Agathy Christie. Sice se rozjíždí pomalu, ale poté za to stojí. Skvělá plnohodnotná napínovka ze starých časů, která nějakým záhadným způsobem skvěle "navazuje" na Psycho. Sice dávám nižší ohodnocení, protože ne každé zlato se třpytí, ale stále jde o jeden z nejlepších kousků ve svém žánru a své doby vůbec. Pokud bude Co vlastně stalo s Baby Jane? jen o stupínek lepší jak je prezentováno, tak půjde o jeden z nejlepších filmů vůbec.

• 23.10.2017  12:25
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

1. série: Když se daří tak se daří. King tentokrát v rámci kriminální selanky a napínáku, která jen tak nemá obdoby. Hlavně ve formě seriálu. Krom toho, autor ani nepotřebuje hororové prvky, když si vystačí s jeho klasickou nechutností a brutálností. Do hororu nechutný a slušný brutál. Do krimi thrilleru velice slušný a potřebný prvek. Asi proto, jde o tak skvělý seriál od neznámého studia a stanice. Povedlo se. I díky skvělým hereckým výkonům. Záporák je ve výsledku nechutný sám o sobě, nicméně mohl být lehce vyspělejší, ale i tak byl v jistém ohledu geniální. Rozhodně na to nebudu vtpomínat jako na dokonalost samu. Ale jednoznačně silný článek celého roku.

• 23.10.2017  12:24
    Mr. Mercedes - Série 1 (série) (2017)

• 15.10.2017  19:58

Na jisté poměry až roztomilý příběh. Bohužel jde stále o to, že to je další Podivuhodný případ Benjamina Burtona, další Pozemšťan, akorát v romantickém a nebo víc milostném úhlu pohledu. Pro někoho brak, pro někoho dobrý druh zábavy. A já asi nemám problém s nějakým brakem. Nejde sice o film, který bych ještě do konce života viděl několikrát, ale stále nejde ani o špatný film. Ať už v rámci příběhu nebo i zpracování.

• 12.10.2017  22:11

Příběh sám o sobě je zvláštní v tom, že je hustý jak umí být zajímavý a zároveň ne. Některé scény mě drželi, některé jsem vlastně zaspal, takže se nedá mluvit, že bych film viděl plnohodnotně celý nebo ho alespoň plně vnímal. O to víc, jsem asi byl lehce překvapen finálním rozuzlením. V každém případě spíš zde šlo o to vidět slábnoucí hvězdu jako Joan Crawford aneb jak se z jedné z nejkrásnějších žen na planetě a ženy dramatu a romantiky vlastně stala hororová babizna. Nic moc nepřinese. Na tehdejší dobu hlavně tahoun po Co se vlastně stalo s Baby Jane?.

• 9.10.2017  21:46

Dokážu si představit, že na tehdejší dobu šlo o unikátní velkofilm. A i přesto, že by nejeden člověk prskal, že to je starý film, který je o ničem, tak mi se zde jevil opak. Film to není nikterak převratný, ale dokáže popsat kvalitním způsobem mezilidské vztahy a jejich problémy jak se na drama sluší a patří. S tím, že je humorné jak je si film lehce v rámci dramatu podobný s All about Eve. V rámci dramatické stránky nebo i tím, že oba filmy vlastně začínají od konce. Ve výsledku na štíru, ale stálo to za to.

• 8.10.2017  21:11
    Vše o Evě (1950)

Je až zvláštní, že celý děj tohoto vlastně opisuje děj samotného Feud. Akorát mimo realitu, ale ve filmu. A přesto. Intriky mezi herci, vlézavost, dominance, prostě showbyznys. Na tehdejší dobu až podezřele nadčasový kousek. S hereckými skvělými výkony a se vším všudy. Ne nějak extrémně zářivé ani dokonalé, ale poutavé a jak jsem řekl na tehdejší dobu skoro až sociologické sci-fi.

• 7.10.2017  14:51

Hodně zajímavě pojaté. Hlavně je zde vidět jak Babiš je ve skutečnosti zvláštní a kontroverzní osoba. Mezitím, co někteří lidé své "odhalující" až investigativní dokumenty dostávají po velkých akcích nebo až po smrti, tak pan Babiš vlastně na výsluní své kariéry. A to je přeci jen, jen dobře. Trnem v oku je možná pojetí dokumentu. Lehké střihy, prostřihy, puzzlovité odkrývačky a podobné vychytávky působí sice inovativně, ale nějak amatérsky a uměle. Chaoticky. Je skoro zvláštní, co něco takového dokáže přinést. Film není nějak extrémně dobrý. Hlavně v té investigativní části. Ale dokáže ukázat spoustu věcí, které něco odkryjí a snad i někomu otevřou oči. Po zhlédnutí jsem byl upřímně šokován a znechucen. Přeci jen, bavíme se zde jenom o části zemědělství. Nezapomeňme na dluhopisy, MAFRA, Čapí hnízdo. toho je víc než dost. A dalo by to asi klidně na jeden film, který by toho odkryl až až. Musíme čekat. Příznivci (slepci) budou mávat rukou. někomu to snad otevře oči. Musíme doufat.

• 7.10.2017  13:06
    Feud - Bette and Joan (série) (2017)

Z nějakého důvodu to na mě udělalo skvělý dojem. Možná to bylo kvůli skvělým a autentickým výkonům herců. Zahrát role a navíc zahrát teatrálnější hraní ve stylu padesátých a šedesátých let je neuvěřitelné umění. Možná je to dokonalým intrem, které hudbou neuvěřitelně připomíná Hitchcockovy klasiky a je i skvěle animačně a barvitě podkreslena. Může to být i tím, že seriál je zasazen do pro mě skvělého prostředí a vypadá naprosto skvěle. Nenudí mě. Na rozdíl od jiných. Drží si drive a každý díl něco nabídne. To kouzlo Hollywoodu a sporu dvou hereček mě prostě vzal. Foxové nyní sázejí na seriály kde každá série se specializuje na problém v tématu seriálu a funguje to a zní to skvěle. Viz American Crime Story. A ono to zde funguje skvěle. "My mother always said don´t say anything bad about the dead. Only say good. Joan Crawford is dead. Good."

• 7.10.2017  13:05
    Feud (TV seriál) (2017)

• 7.10.2017  11:55
    Rick a Morty - Série 3 (série) (2017)

Držíme se svatých standardů. Nic nijak extrémně nevybočuje ani neposouvá hranice. Spíš jde o to jak moc jste k seriálu napojeni a jaký k němu máte citový vztah. Epizody jsou někdy slabší, někdy lepší a vše jde ruku v ruce. S tím, že první díl přišel mnohem dřív a nějak nás přiblížil k cíli jako celé nové série. Rozhodně neshazuji kvality posledního kousku, ale Rick and Morty pro mě bude asi hlavně prvek seriálu, na který je možné se těšit, s chutí podívat, ale nikdy na tom nebudu nějak ujíždět. Ale už nyní je to kult. A bohužel i mainstream.

• 3.10.2017  20:29
    Wind River (2017)

Ono je někdy těžké něco popsat. V tomto případě to platí několikanásobně více. Nějak jsem hlavně spíše myslel, že film u mě projde s nadprůměrným hodnocením, ale ono nakonec dojde na výbornou. Film sám o sobě vypráví skvělý příběh. Takový, který mi sedne, má dobrý námět a ten nakonec dokáže i skvěle využít. Přeci jen Sheridan pracuje jen s dobrými náměty. Finální verze Sicaria mě sice nějak nenadchla, nicméně Hell or High Water mělo velice líbivý kontext, který ve výsledku se plně nezúročil, ale stále to splnilo jisté očekávání. Přijde mi, že Sheridan hlavně dává lepší koncept za druhým a čím víc jde dál, tak tím víc mu přicházím na chuť. V jistém ohledu, mrazivý Wyoming, vražda, detektivní zápletka a hlavní postava, která má co nabídnout. Takový ty postavy, co se v něčem specializují a jsou v tom ohledu zkušený jsou do filmu super. V tomto případě lovec. Krom toho hudba hraje hezky celou dobu do karet každé scéně a pak když si uvědomíte, že ji má vlastně na svědomí Nick Cave, tak víte odkud vítr fouká. Krutě ze severu. K tomu prostě asi není, co říct. Film jen připomíná, že lidé jsou zvířata vypuštěná z klece. A napětí zde taky roste, to je bez pochyb. Když před koncem vyvstane onen faktický titulek a vy si vzpomenete, že to je podle skutečnosti, tak zamrazí. Prostě skvělé. Kupodivu bude v rámci atmosféry a ucelenosti bude tvrdě soupeřit s mým velice očekávaným Sněhulákem.

• 3.10.2017  19:54

Bez pochyb jeden z nejprůlomovějších a nejdůležitějších milníků ve filmové historii. Loutkový kousek, který grafiků, lidem od efektů a filmařům jednoduše protočil panenky. V rámci příběhu uspokojivé. Svůj příběh to má a hraje si s ním velmi dobře. V podstatě by to bylo klidně na nějakou trilogii nebo něco takového. Pro mě nicméně ne tolik záživné. Takovýmto loutkovým filmům jsem nikdy nepropadl a nikdy mě nijak extrémně nezajímaly. Spíše mě i nějak bezdůvodně odpuzovali a nějak se i ve výsledku divím, že jsem film vlastně dokoukal. Ale neříkám. Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně pozitivní v rámci respektu.

• 29.9.2017  15:15

Po roce jsem se vrátil na místo činu. Před více než rokem jsem viděl drtivou většinu Hitchcockových děl a uvědomil jsem si, že nejen, že není neomylný, ale, že za vyzdvihnutí z jeho tvorby stojí prakticky málo. Což je dosti smutné. I tak ale opět se nacházíme v bodě, když jsem objevil filmy, které jsem měl uložené, ale neviděl jsem je. A jeden z nich je právě tento. Člověk by hlavně řekl, že ona pauza někoho osvítí a hlavně nastane stav odpočinku. Bohužel ne. Film pro mě prakticky neměl příběh. Dívka se zamiluje do hlavní postavy (klasika), poté spolu něco podnikají (klasika), jejich linky jsou plněny spoustou konverzací, žádnou zápletkou ani akcí (klasika) a nakonec i ending, který vlastně nic neříká a uzavírá film stejně jako kdyby ho uzavřeli ve dvacátý minutě filmu. Obrovská škoda. Nevýslovná.Ale už asi si zvyknu na to, že od Hitchcocka se mi opravdu budou líbit asi jenom čtyři filmy.

• 29.9.2017  10:38

Pro mnoho lidí zážitek o řád níž. Jsem schopen chápat, jelikož k těmto lidem cítím jistou empatii, jelikož sdílím jejich poznámky. Nicméně téměř žádná z nich by nebyla taková, že bych si nějak uvědomil, že toto byl špatný film. Ve skutečnosti naopak. Lidem je trnem v oku ona stopáž, což v celku chápu, přeci jen já kdybych si nevšiml něčeho, že je něco delší a neupozornil bych na to, nebyl bych to já. Viz drtivá většina Netflix materiálu. Mnoho scén by mohlo být redukováno, o tom není pochyb. Tím ale bych asi uzavřel negativní okénko. Pozitiva? Film je opět mega vtipný. Začal jsem po zhlédnutí filmu bez konkurenčně milovat Eltona Johna, jelikož jeho scény jsou totální strop. Záporačka jako Julianne Moore je až překvapivě skvělá a hlavně originální. Krom toho, i když víte, kdo ve filmu všechno hraje, tak stále když se díváte na film pořád vás překvapí kdo všechno se na plátně objeví. To je asi taky chyba, že herců je zde hořký přehršel, což není problém, ale takový můj velice oblíbený Jeff Bridges ve filmu dostane pramálo prostoru. Ale přeci jen... kolik prostoru dostal M v bondovkách? Pár procentní. Když už jsme u šéfů, mohlo se lehce mluvit více o originu nového hlavního Kingsmana, ale ve výsledku by to bylo zbytečné, ale chybělo mi to. Nepočítám to, že tvůrci dle mého udělali zásadní chybu, že do traileru vpustili Colina Firtha. Jeho comeback, mohl mít bez náznaků, či ukázky, kulervoucí účinky. Když už se ale dostaneme do varu, tak to jede. Agent Peña vytáhne v baru svůj bič a vy víte, že zde bude na co koukat. Hlavně já osobně, když jsem si uvědomil, že Kingsman a Statesman budou spolupracovat, tak jsem opravdu byl ve svém živlu. Ve výsledku ten film kombinoval vše, co mám rád na Kingsmanovi a nebo celkově na až řekl bych "superhrdinovských" filmových formátech. Akční scény odvádí svou práci skvěle se správným hudebním podtónem. Scéna v kostele sice zůstane nezapomenutelná, ale když v "Dineru" začal hrát cover na Word Up, tak jsem se už jen vezl na tý skvělý vlně. Hudba v tomto filmu udělá v podstatě všechno. Když Mark Strong propukne ve zpěv Johna Denvera, tak jde o jednu z nejemotivnějších scén vůbec. Není co dodat. Budou zde odpůrci, budou zde fanoušci. Já jsem druhá skupina. Hrdá druhá skupina. Čekám na třetí epický díl a taky na třeba spin-off ve stylu Statesmana. Rozhodně mají taky co nabídnout.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41