vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

Skype: koptacz

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 23.1.2018  19:24
    Lady Bird (2017)

Průměrný film o něčem, co je celkové téma neustále. Přijde mi, že takovýhle film vyjde každý rok, aby byl zastoupen na Oscarech. Takové jiné Chlapectví. Bez toho časového procesu. Prostě další film co ukazuje dospívání v Americe. Jde o rutinu, která není nijak speciální, ale nemusí hned omrzet. Má potenciál na Oscary.

• 22.1.2018  19:34
    Ozark (TV seriál) (2017)

1. série: Tento seriál se rozbíhal pomalu. Měl svoje těžší momenty, který byly duchem někde jinde a dělalo to dojem průměrně lepšího seriálu. Je zvláštní, že to všichni srovnávali s Breaking Bad a mně to vůbec nepřišlo. Až když jsem byl touto myšlenkou osvícen, tak místo toho, abych na seriál koukal více skeptický, začal jsem vidět spojitosti a seriál pro mě dostal nový dech. Nevím jestli to bylo i tím, že toho předvedl více v rámci drama žánru a napětí, nebo i tím, že charaktery postav pro mě začali být velmi silné a každá linka měla co nabídnout. Koukat na něco takového byl hned jiný zážitek a velmi jsem se s atmosférou dokázal ve výsledku ztotožnit. Za mě osobně veliké překvapení a jeden z nejlepších seriálových kousků, speciálně od Netflixu letos. Netflixácký Breaking Bad.

• 22.1.2018  19:33
    Ozark - Série 1 (série) (2017)

• 21.1.2018  13:45
    Godless (TV seriál) (2017)

Godless je poklona. Ať už starým dobrým westernům a nebo i novější tvorbě. Je zde vhozená epičnost, která dokáže chytnout a skvěle propracovaný děj, který svůj příběh má. Je mi jasné, že atmosféra westernu a celkově pojatý příběh jako tento nemusí chytnout každého. Nicméně i když jsem mohl být skeptický, na té vlně pozitivity jsem se svezl. A velmi rád, jelikož na to mohu pomýšlet jako super jednorázový kousek. Tady by mi ani nevadilo pokračování, ale pokud se to obejde bez něj, nezlobil bych se. Nakonec bych to i spíše uvítal. Postavy nebyly nudné. Každá měla jistý úděl příběhu k čemu ho nabídnout a to, že to bylo výborně natočené je už jen krásný dovětek na konec.

• 19.1.2018  22:17

McDonagh je mistr konfrontačního a bleskovýho příběhu. Dokáže příběh odvyprávět s naprostou nadsázkou a recesí v jedné scéně a v další, ve které můžete ve tváři nalézt slzy. Mohl bych mu křivdit, že náš tvůrce dost přehání a dělá scény podle toho, aby se líbili jemu samotnému a to, že už to vypadá lehce bizarně a nebo zvláštně je vedlejší. I to se ale ve výsledku cení jako ta nespoutanost filmu. Krom toho film působí až neuvěřitelně příjemně i s tím, že jeho samotný konec sice nese jisté poselství jak to bývá, ale je to prostě další otevřený konec, který přináší diskuze a neuspokojení. To, že jde o neuvěřitelně originální příběh není třeba se zmiňovat.

• 18.1.2018  20:41

Velmi zvláštní kousek, který minulý rok a skoro už letošní rok přinesl. Film má svůj příběh a věřím tomu, že si najde své příznivce zábavy nebo i dějin a taky věřím, že i tvůrci jsou s filmem spokojení. To jim neberu a v jistém ohledu mají pravdu. V rámci mé subjektivity, ale budu trochu oponovat. Film má spousty naprosto zbytečných momentů. Vzhledem k tomu, jak je i film temně a atmosféricky pojmenovaný, čekali byste temnou atmosféru. Tomu dejte sbohem. Film nemá problém si dělat ze všeho srandu, ať už je to líbání prdelí, přičemž ta scéna je tak neupřímná až to bolí. Oldman za tuto roli získal Glóbus. Taky bych tvrdil, že to má své důvody, ale vzhledem k tomu, co jsem viděl a i s kým v těchto kategoriích soupeřil se mi to zdá lehce zvláštní. Ale kdo já jsem abych soudil. Spousty zbytečných a zmatených záběrů, kde Churchill spíše připomíná počátky Alzheimerovy choroby. A třeba scéna z metra hraje čistě na city a sentiment, abyste soucítili. Čím více se s filmem seznamujete tak tím vám připadá horší. Až na konec, který probíhá ve formě reparátu. Snaží se to zachránit, ale moc mu to ani nejde, jelikož si to pokazil už dávno. Film mě ve výsledku nudil, což jsem docela dlouho nezažil u u filmů, u kterých jsem to naopak i docela čekal. Ach, ta věčná a zbytečná škoda.

• 16.1.2018  21:28
    Odnikud (2017)

To, co na filmu dokáže být nejhorší, může paradoxně být i nejlepší. V tom ohledu, že film dokáže být neuvěřitelně normální až stejnosměrný, ale dokáže i vzít za srdce. Celou první půlhodinu až hodinu čekáte, že to bude někam směřovat, pak přijde soud, kde dojde k nějakým trauma zvratům. To, že Diane Kruger celý film hraje dokonale a Oscarově asi nemusím zmiňovat. Pak to přijde do vyhrocených emocí v rámci finále a i toho jak její příběh prožíváte a nevím jak vám, ale já posledních oněch dvacet minut hrozně prožíval a byl napjatý jako při hororu. To asi musím na celém filmu prostě vyzdvihnout. Nicméně přijde mi, že každý evropský film je dělaný podle nějaké šablony, protože všechny jsou dělány jistou suchostí, která filmu škodí v rámci diskuze a distribuce, ale dělá ho vždy v tom jedinečným. Film s mezinárodními ambicemi nicméně.

• 6.1.2018  14:30

Za mě osobně nezajímavý přínos. Robert Rowlingová možná dokáže napsat dobrou detektivku, o tom se časem asi přesvědčím třeba i sám, ale v rámci zpracování do televize už je to trochu bída. Chápu, že si to najde své fanoušky, pro mě to spíše byla necharakterní směsice příběhu, který mě nedokázal nijak zaujmout. Což je takový ta důležitá věc proto, aby to člověk dokoukal. U mě se toto přesně nestalo. Možná moje škoda. Nevím. Nicméně do budoucna pro mě zbytečně ztracený čas s dalšími sériemi.

• 1.1.2018  21:16
    Bright (2017)

Primárně je na tom super ten nečekaně originální nápad. Ano, sice zkombinování moderního roku 2017 s fantasy věcmi, které se zdají jako ze středověku, je to prostě zvláštní. Proto nejlépe funguje fantasy tohoto typu do lidského jakoby středověku. O to to je zajímavější. Dokáže se to rozrůst do mnohem zajímavějších částí a sfér, o kterých by si jinak nechal člověk jenom zdát. Je to neuvěřitelně suprově nakročené k vybudování více filmů, o což už se i Netflix snaží. Je to dobře natočené a dává to smysl. Pro ten vesmír, pro který to je vytvořeno a snad ho dostaneme v další dávce. Negativní ohlasy mně snad přijdou jenom kvůli tomu, že to je prostě Neflix. Asi nepochopím.

• 31.12.2017  12:14
    Sněhulák (2017)

Sněhulák je zvláštní hříčka přírody. Předně vzato, má dobrou kameru i herecké výkony. Dejme tomu. Hudba je oříšek v tom, že je dobrá a pan Beltami na ní odvedl skvělou práci. Nicméně chybí tomu takový ten temný thrillerový tón, který měl jenom dokonalým doplňkem k dokonalému filmu. Hudba spíše připomíná někdy také kriminálníku, ale dějově o takových pár desítek let zpátky. Jakožto obrovskou fanda knížky zde bude hodně popichování. Ještě si vrtkavě pamatuju "trailer" na knihu sehraný nějakými herci. Tam byl problém, že i tenhle trailer byl lepší tento na oficiální film. S tím, že bůh ví jak by tohle všechno dopadlo, kdyby se toho opravdu ujal Scorsese. Už jenom podle toho by to byl jeden z nejlepších filmů roku. Film především vynechává nejepičtější momenty knihy. Finální dopadení, k tomu potřebné detaily, dechberoucí momenty jednoho slova, na které je Nesbø fakt machr. Tím, že ty ve filmu nejsou je tím jenom dokázáno, že filmaři si netroufali natočit film podle knihy. Sněhulák je v celku smutná ukázka toho jak nedělat adaptace. Sám o sobě mě film, ale nezaujal natolik, abych ho dokázal úplně hodnotit jako takový. Trochu jsem se až bál, že tento film bude dobrý. Když nyní vidím, že není mám třeba stále šanci ho vyzdvihnout ve své podobě (doufám, že mi prominete tohle ego okénko, ale už od první kapitoly jsem si představoval jak by moje verze Sněhuláka vypadala a stále si za ní jdu... takže možná jednou...)

• 26.12.2017  14:29

Je neuvěřitelně těžké nějak konstruktivně a objektivně hodnotit něco, na co jste se neuvěřitelně těšilo a něco co vás v podstatě zklamalo. Další díl Star Wars je totálně jiný než sedmička. Což je jeho největší klad i největší zápor. Sedmička vsadila na nostalgii. To bylo trnem v oku mnoha lidí, ale mě to prostě vzalo. Zde se nacházíme v těžké situaci kde konečně vidíme originalitu, ale za jakou cenu? Za tu, že se vlastně už ani nedíváme na Star Wars? Máme zde spousty epických momentů, a taky spoustu těch na které musíme čumět jestli si z nás tvůrci vlastně nedělají prdel. Vizualizace má i něco do sebe. Každá scéna má své divné momenty a i ty epické. Lehce se bojím toho jak to vlastně v rámci celé série půjde dál. Neuvěřitelně se těším na to, co se stane, ale zároveň se bojím, že závěr onoho všeho bude naprosto zničující v rámci provedení. Jednoduchý popis patří pro zklamání. Ale zároveň i pro naději. Budu cenit originalitu. Tím to, ale vlastně končí.

• 26.12.2017  12:38

Spousta lidé mě za to bude peskovat, ale nedá se to moc srovnávat s hraným Grinchem z počátku století. Tohle je prostě nesmrtelná klasika, kterou labužníci znají od nás i díky Sám doma, ale spousta věcí tomu chybí. Především asi to, že si ani nezvykneme na Grinche jako postavu a už je vlastně proměna s koncem. V mnoha lidmi nenáviděném hraném filmu, pro mě však milovaném, máte spoustu času si na Grinche zvyknout, nenávidět ho, milovat ho a soucítit s ním. Alespoň jednou za rok pro to máte slabost. Na mě neuvěřitelně zbrklé a uspěchané.

• 22.12.2017  22:17
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

1. série: Je to hodně zvláštní případ. Je asi důležité nejdříve říci, že jsem si seriál představoval jinak. Myslel jsem si, že budeme zabrušovat lehce do sci-fi. Myslel jsem si, že pojedeme osmdesátkovou atmosféru v nějaké alternativní realitě kde detektivové se budou lidem dostávat nějak do hlavy nebo tak. Něco jako Minority Report. Ale místo toho se detektivové dostávali do hlavy jinak. Upřímně řečeno, psychologie je moje téma. Je to má vášeň a je to jedna z mých největších zálib. Seriál do toho skvěle uvede a neustále se v tom nimrá. Ten rozjezd je sice pomalý, ale něco se v tom najde. Někdo to kouzlo objeví, někdo taky ne. Nejde pro mě o něco dokonalého, ale je to obrovský potenciál, který mistr Fincher objevil, vytvořil a ostatní v tom snad budou skvěle pokračovat dál. Má to nakročeno dobře. Asi opravdu nepůjde o seriál, který se bude rozvíjet k naprosté dokonalosti a každá série bude mega lepší a mega lepší, ale spíše to bude něco na co se vždy rád podívám. Už vzhledem k tomu jak jsem se přistihl, že jsem se na poslední dva díly vyloženě těšil.

• 22.12.2017  22:10
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

• 21.12.2017  19:52
    Špindl (2017)

[Viděno na předpremiéře ve Špindlerově Mlýně] Upřímně jsem asi čekal větší sračku. Ve výsledku je to jen další vychcanej film, který ani není nikterak vtipný nebo zajímavý. Něco jako Snowborďáci akorát místo pro nadržený puberťáky to je pro starý babky. Starý v ohledu nějak cca 40 let, ty který moc nemají sexuální partnery, kterým by v těle kolovala krev a tak se drží na baterkách. Příběh se houpe tak nějak do nikam a už hnedka je vám skoro jasné jak to celé skončí vlastně. Primárně je to zase jenom další blbá propagace krásného horského města jako na zimní pražskou osadu pro zazobaný blbečky. Viděno dennodenně za vás. Ale to už je jiný prohnilý příběh. Upřímně mnohem prohnilejší než tento. Padesátka duel o nejdebilnější a nejlepší film ze Špindlu za poslední roky docela vyhrála.

• 18.12.2017  18:48

Abych pravdu řekl je to zvláštní norská symfonii. Je to souhra zvláštních nesrovnalostí a neemočních stavů, ale co byste ve výsledku čekali od norského filmu. Postupně vlastně zjišťujete, že to ani tak není drama jako hodně mrazivá, satirická a černá komedie s prvky drastiky. S tím že tento popis to podle mě vystihuje jak nejlépe může. Scény, kdy postavy jen umírají a Stellan se tomu už pomalu jenom směje je už jen kapitola sama o sobě. Nejdříve nezáživný film. Ale když jsem začal chápat, co se mi snaží ukázat a jak začalo se mi to líbit čím dál víc. Hodnocení asi lehce přeafektované, ale mně to takhle asi ve výsledku přijde super.

• 10.12.2017  13:55
    The Sinner (TV seriál) (2017)

Taková ta klasická šedivá a jednorázová jednohubka, která má, co nabídnout, ale jen na pár dílů a sama si to moc dobře uvědomuje. A je to z toho cítit a už jenom tím, to vypadá jako taková neslaná nemastní show. Nejde o nic extrémně zajímavého. I přesto ale vhodné pro nějakou tu "zábavu", která proběhla. Ale v celku brzy se na to půjde dát zapomenout. Možná až moc.

• 3.12.2017  21:05
    Odpojit (2012)

Drama z dnešní doby v podstatě jako vyšité. Už jenom kvůli názvu samotnému i výstižné. Herci rozehrají své akce přímo mistrně a vytváří mezi sebou skvělou symbiózu. Lehkou věcí tady, že jde o něco jako dramatický Pulp Fiction, už jenom kvůli dějovým linkám,které dokáží zaujmout, ale přeci jen nyní s odstupem času si vzpomínám jenom na dvě primárně. A to kvůli tomu, že hlavně ta jedna a to ta s kyberšikanou, což je téma, které mě nikdy nijak nevzalo, ale zde se to dokázalo podat naprosto poutavě na vysoké úrovni. Klidně jenom o tom by se dal udělat film jako takový, sice kratší, ale podle mě suprový. Nicméně zpomalené finále všech dějových linek bylo na nejvýš epické. Důležitá záležitost.

• 3.12.2017  20:48

Nejde o nic průlomového, ale filmový průmysl se nám snaží ukázat dalšího v celku zajímavého detektiva, který je ztvárněn velice dobrým hercem. Zde je asi hlavně vidět, že Atkinson ve výsledku zvládne i víc než jen komedie a co víc, mistra Beana. Dokáže i opak a s ním i překvapit. Jak říkám, provedení nikterak úžasné, ale ve výsledku velice příjemné na prozkoumávání.

• 29.11.2017  18:32

Taková nijaká, neslaná, nemastná něco jako komedie od pana Krobota, který popisuje příběh jedné nijaké díry někde v českém pohraničí. Je to až zvláštní, že někdo v podstatě z ničeho vytvoří takovýto film. Tak či onak, nejde o nic průlomového, ale krása asi hádám tkví v tom, že jde o jenom jednoduchý opis něčeho, co se lehce děje, ale ne nijak, aby to člověka bohužel zaujalo. Nijak mě to o čas neokradlo. Kupodivu.

• 27.11.2017  20:23
    Hannibal (2001)

To, co Ratner v podstatě vládl s Červeným drakem, Ridley Scott lehce přecenil. Červený drak měl primárně slabinu v tom, že tam byl až moc velký význam na zbytečnou love story. Tady byl problém spíš v tom, že určitá nechutnost, která fungovala v Drakovi nyní působila nijak umělecky, ale jednoduše nechutně. S tím, že člověk vlastně ani neví jestli scéna s prasaty byla dobrá nebo ne. Jestli scéna s mozkem byla dobrá nebo ne. Jestli to působilo epicky nebo stupidně. Taky si člověk připadá všeljak, když hlavní postava je nahrazena jinou herečkou. Není to nic neobvyklého, ale taky nic příjemného. Dokáže to překvapit. Ale za jakou cenu?

• 23.11.2017  21:34

Poté, co jsem měl zkušenost s českou divadelní inscenací, bylo mi jasné, že se obohatím i o originální francouzský zážitek, ale alespoň filmový. A ono nejde o špatný kousek. Česká verze si k tomu připsala pár oplzlých vtipů, jinak by to u nás asi ani nešlo a jinak šlo o perfektní zpracování. Film má kouzlo v tom, že si hraje se záběry a dává to zcela jinou dynamiku. Proto scény, které jsem už znal byly i tak vtipné a zábavné. To na tom filmovém podání bylo ve výsledku to nejlepší. Skvělé pobavení. O tom není pochyb.

• 22.11.2017  16:28
    John Wick 2 (2017)

Zdálo by se, že John bude mít pokoj. Ale hned v po první sekvenci se dozvídáme, že má ještě nějakou práci. A o ní se to točí. A film vlastně i plní to, co se od něj čeká. Akční scény, kde je slyšet střelba a výstřiky krve do všech stran jsou opět zde. Mým silným trnem v oku primárně je to, že zde bije do očí to, jak hlavní postava nemůže zemřít, ač samozřejmě má nějaká ta bebíčka, tak stejně nepřátelé, kteří jdou proti němu vlastně když můžou střílet tak to nedělají a jen čumí jak je někdo zabíjí. To je samo o sobě naprosto debilní až to bolí. I tak to vlastně nikomu nevadí. Protože divák dostane, co chce a John Wick zůstane celý. Zároveň finále samo o sobě je trailerem na třetí a snad i finální díl. A velice dobrým trailerem. Že bych i zvážil návštěvu kina.

• 20.11.2017  19:38

Ono je horko těžké posuzovat horko těžký brambor. Primárně asi je problémem to, že DC si jede tu svou. Je to jako tvrdohlavá holka, která radši chytne chřipku než aby si od vás vzala nabídnutý kabát. Je toho dost co k vysmívání. Ať už je to Aquaman, který chtě nechtě vlastně dělá Thora. Ať už je to Flash, který se snaží být roztomile vystříkanej z toho, že je v týmu s Batmanem a Supermanem, a přitom spíše je tak nějak roztomilo-trapně vystříkanej. Ať už je to ten kluk z Ruska, který až vyroste bude Gordan Freeman. Je toho dost. Primárně asi je zde vidět snaha naplácat, co nejvíc znamejch ksichtů do jednoho filmu, protože samotné DC ví, že je třeba už v jiných filmech neuvidíte. Proto je zde Alfred, který dělá spíše takového všehoposkoka a taky komisař Gordon, který by mohl mít skvělou charakterní část, ale to spíš do Gotham filmů, protože přeci jen, proč by sakra byl komisař Gordon v Lize spravedlnosti. S tím, že to je jako kdyby i samotní DC věděli, že se potápějí. DC je něco jako TOP 09. S tím, že Ray Fisher zde rozhodně nebude Dominik Feri. "Jak se opovažuješ šahat na Matku?" - praví Stepní vlk a já si vzpomenu na své dětství. Film je pro mnoho lidí odsouzen k záhubě už jenom z principu. Což je ve výsledku škoda. Film by se ale přeci jen dal pojmout i tak jinak. Tak líp. Sice by hrál na klišé ve stylu Marvelu, ale to se vlastně vracíme k té dívčí tvrdohlavosti. DC se totiž snaží tolik experimentovat, i když ví, že si to nemohou dovolit a zároveň si jet tu svou, že kašlou na to, že to nefunguje. Nebo jakoby funguje. Ale buďto tak, že to klasický konzument nepochopí a nebo tak, že to působí béčkově. S tím, že DC má neuvěřitelné problémy se záporáky. Mezitím, co Joker a Lex dokázali vnést neodolatelné kouzlo, tak o Stepním vlkovi jsme vlastně ani nikdy neslyšeli. Ani ne kvůli tomu, protože by nebyl mainstream, ale spíše kvůli tomu, že DC ho ani nechtělo propagovat. Trailery chtěli vsadit na to, že JL bude vtipné, akční a plné rockových pecek. S tím, že dopadla klasika v tom, že hlášky v trailerech byly jediné v celém filmu a pecek jsem se dočkali jen dvakrát. Když Aquaman jde tvrdit létající upíry a když jedou titulky. Což je docela dost málo. Hlavně protože, ta Aquaman scéna ač epická, tak stále nezapadá do finálního kontextu. Zack je na konci svých sil. A nedivím se mu. Potom, co se mu stalo v osobním životě a poté co všichni jeho filmy pucovaly na cáry se asi nemůžeme divit. Je spíše zábavné, že by si zasloužil pauzu, což je věc, kterou měl Joss Whedom, který přišel JL a vlastně i celý DC zachránit. Ale ač se snažil, moc se mu to nepovedlo. A teď je otázka, jestli ho Avengers nezruinovali natolik, aby neposlal jejich konkurenta ke dnu. To ještě asi ukáže čas. Ve výsledku, je smutné, že jediné, co mělo Justice League udělat bylo překonat třetího Thora. A přitom to bylo tak jednoduchý. Ruku na srdce třetí Thor je v porovnání s jinými Marvel filmy a především třetím Kapitánem Amerikou silný hovno. Tak málo stačilo. Upřímně, ale jde o to, že já jsem spokojen. Ale jsem jeden z mála. A to je sakra problém. Byl čas to všechno vyzdvihnout z prachu. Ale my stále oprašujeme. A ve výsledku co může být po čtyřech letech horšího?

• 17.11.2017  21:31

Problémem asi je především za zainteresovanost. Pokud se a film podívá někdo, kdo nikdy neviděl Peťanovo video a speciálně jeho mini filmy, tak nebude vědět která půlnoc bije. Právě v tom to bylo asi ve výsledku "super". Že ten film byl zakomponovaný s tím, co vlastně Peťan dával dohromady. Což bylo něco jako Santuláš (což je podle mě z těch "rádoby youtube" mrcasin jedno z nejlepších co u nás existuje) a nebo právě onen Ruch. Ono to má i příběh. Jediné, co je, tak je asi konec. Budu tu ten z mnoha/z mála, co ten konec lehce odsoudí. Ne ani protože by nezapadal. Ale on je vyloženě blbej. Je blbej proto, že kluci tam budují skoro až svůj vlastní super vesmír se svým vlastním příběhem a ono se pak ukáže, že to vlastně bylo celé o ničem, protože si to jenom Petrklíč píše do pécéčka a STN na to jenom čumí jak vyoraná plyš. Ta atmosféra a příběh jsou dvě věci, které jsou celou dobu budovány a pak jedním ladným sfouknutím jako by se nechumelilo zbořeny. A to je ten problém. Jinak by za mě šlo o skvělý počin. Jenom to dokazuje to, že Petr a Petr mají co nabídnout, jen to chce čas a možná jenom větší práci na scénáři. Co se týče technického zpracování, bohužel ani super kamera nedělá práci za vás. Kluci to neodflákli. Jenom některé záběry byly dle mého zbytečně z detailu a nebo jinak. Šlo o to provést toho diváka jenom lehce jinak a tu vizuální cestu mu usnadnit.Jinak za mě kupodivu dobrý. Kluci to mají teďka blbý, že musí už jenom gradovat své kvality výš. Což bude těžké, ale oni to zvládnou. Musí.

• 13.11.2017  21:19

Stačilo mi ve výsledku pět minut. Pět minut mi stalo, abych si nějak uvědomil jaký pocit z filmu vlastně budu mít. A vzhledem k tomu, že to bylo velice zábavných pět minut, nechť se posoudí samo. Ono těch prvních několik minut hlavně i eskaluje k tomu, že film bude docela silně a dost nechutný. Což také je, ale ne tolik upřímně jak jsem se sám lehce bál. A nebo to bylo i ve výsledku špatně? Kdo ví. Právě ony nechutnosti byli silně vystřídány budováním postav hlavně jakožto záporáka a jeho femme fatale. Především jde o to, že příběh, kdy Hopkins nepomáhá čistě Jodie Foster na jiném případu je samo o sobě jiná. Tohle je to, co jsme po Mlčení jehňátek chtěli vidět. A taky, že jsme vlastně dostali. A dle mého ve velice důstojném ohledu. Troufal bych si říci, že není nad klasiku.

• 12.11.2017  12:24
    Katyň (2007)

Každý stát a především národ se vyrovnává se svou historií jinak. Hlavně druhá světová válka je věc, která spojuje skoro všechny. My Češi se s tím vypořádali jako kdyby ublíženě v podobě Lidic a nebo Habermannovým mlýnem. Američané až s nadsázkou, přehnaně a moc heroicky akčně, Britové třeba konstruktivně, a Němci radši zachytávali jenom pády říše, protože by se báli kritiky, že asi Němci točí film pro nácky. Kdo ví? Poláci se do toho nicméně pustili podobně jako my. Opisem některé přímé události z jejich historie. S tím, že oni to ještě vzali komplexně po celou světovou válku. je zde vidět jejich národní hrdost, kterou si udržovali věky a taky nyní udržovat budou. Bohužel zrovna polský nacionalismus dneska je silně přes čáru a my Češi se k tomu tvrdě přibližujeme. Nicméně zpracování filmu je na tom skvěle. Dokáže příběh popsat barvitě a zajímavě. Nejde sice o nějaký opus magnum, ale stále jde o skvěle popsaný příběh, který dokazuje, že každá zem se musí nějak se svou historií srovnat po svém. Poláci natočili Katyň. A je to jen dobře.

• 12.11.2017  11:46
    The Circle (2017)

Jakožto současný současný novopečený sledovatel seriálu Black Mirror si docela živě dokážu představit tuto zápletku jako jednu epizodu tohoto seriálu. Asi je zde nutno zmínit, že ani tak nejde o nic průlomově originálního, ale já zde konstatuji své milované klišé. A to takové, že mě to jednoduše bavilo. Film popisuje jednoduchý a zároveň duchaplný příběh, který dává smysl a má příběh. S tím, že je to skvěle doplněno velice dobrým výkonem Emmy Watson a dokonalým výkonem Toma Hankse. K tomu asi není moc ve výsledku co říct.

• 11.11.2017  17:48

[NEDOKOUKÁNO] A já se ani nedivím. Po vzoru toho, že ani nevím jestli jsem film vypnul, protože jsem ani nevěděl jestli jde o dokument nebo hraný film a nebo protože mi vadily neustálé lopaťácké, vyplešlé, xenofobně rasistické kecy. Což se není samozřejmě čemu divit, když jde o film o náckovi a náckovském okolí. To by mi asi ani ve výsledku ani tak nevadilo, jsem na to zvyklý, ale spíše asi jde o tu chaotiku. Vít Klusák sklidil kritiku za to, že je to vykonstruované. Nechápal jsem. Teď se nestačím divit. Skvelý námět přeměněný v neklid a nejistotu, jelikož film vlastně nemá dokumentaristické prvky. A tam je zakopaný čokl. Mám silnou nechuť film dokoukávat. A ve výsledku. Asi ani o moc ošizen nebudu.

• 9.11.2017  21:40

Zvláštní to poběhlina. Film, který vypadá zcela normálně se dokáže už během prvních deseti minut zvrtnout v něco, co asi nevíte co je. Jednoduše řečeno příběhově je film až neuvěřitelně podivný, jelikož v něm všichni Poirotovi mastí ego, některé dialogy ani nedávají smysl a scény jsou takové umělé až to bolí. Branagh je skvělý herec. To je jasné od počátku. Ta režie je spíše nyní mainstreamová, ale nějak je zde cítit asi menší touha k návratům ke kořenům, kde Lumet vlastně se stejnou knihou kdysi dávno odstartoval ono Poirotovské šílenství. Film to což o to není špatný, kamerové záběry a i efekty k tomu v prostředí hor bůhví kde vyzní skvěle, ale problémem stále zůstává ta touha to udělat zbytečně akční, ta touha u toho i pobavit, což je na takovýto film nepřípustné. Celé to vypadá vlastně neúplně. Ale i tak to ve výsledku i s hudbou koresponduje v nepříliš špatný film. Který je hlavně nabitý hvězdným obsazením. Ale nedokážu ani ve snu zaručit, že si třeba za rok vůbec na film kdy vzpomenu.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41