vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

Skype: koptacz

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 13.6.2018  10:12
    Posel z Liptákova (divadelní záznam) (1997)

Další Cimrmanovská nálož. Tentokráte pro mě zajímavý hra už jenom kvůli prostředí a vyprávění filmu Nejistá sezóna. Vždy jsem si tím pádem myslel, že jde o skvělý kus. Co si ale budeme, ty semináře jsou originální a skvělý nápad, ale z celého představení to bývá nejslabší část. Zvlášť když vlastně máte seminář, po něm následuje krátká inscenace, poté seminář a další inscenace. Je to jako pít projímadlo s vodou, ale není to díkybohu takové utrpení. Samotné představení Vizionář je prostě skvělé. Má vše co potřebuje a nádherně to spolu funguje. Stále je tam problém v tom, že ze více jak sto minutové hry se bavíte v celku krátký čas. Z úcty k tradici...

• 12.6.2018  21:57
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Hodně zajímavý příspěvek do pranice. Už jenom z principu věci, že hra jako taková vypadá zajímavě. Ona i zajímavá je, ale postupem času si vlastně i uvědomíte, že ty vtipy jako takový vám sednou, protože to je založeno na přeafektovanosti a nebo různých pazvucích. Jelikož je toto váš smysl pro humor a děláte podobné kraviny taky, tak se vezete automaticky. Dokážu si představit, že se tento kousek někomu nelíbí, protože když si to tam vezmete, tak celá hra je vlastně o ničem. Tak nějak se jenom vezete na dobré bizarnosti a nějak to vychází. Jsou silnější kousky, možná i slabší. Kdo ví? "To je Josef Říha." - "A to je mi pěkné. Pročpak nevstaneš Zdeňku, když tě volám, co?"

• 7.6.2018  17:55
    Deadpool 2 (2018)

I po skoro týdnu, co jsem film zhlédl budí to stále ve mě vášně. To není tak obvyklé. Hlavně ne u těch, u kterých bych si myslel, že mě automaticky osloví. Pokračování Deadpoola mohlo být asi i jinačí, kdyby zůstalo ve starých režisérských rukou. Ale to je jen domněnka. Já se vlastně ani nemůžu rozhodnout jestli se mi film líbil. Jednoznačně to bylo horší než jednička. Ta nějak šlapala a měla jasný cíl. Tady to vypadalo, že ani tvůrci neví sami jak chtěj, aby film navazoval a vypadal. Máme jednoho záporáka, ten umře, a pak zjistíme, že máme nového záporáka. A pak zase zjistíme, že on záporák není tak máme nového. To ani nemluvím o tom, že se film normálně rozjíždí tak dvacet minut. Tady to trvalo hodinu. HODINU. To je hodně i na pěti hodinový film. Ale je mi jasné, že potřebovali zalepit díry a nevydat film dlouhý hodinu a půl. I tak jde dle mého i selhání stavby příběhu, které by tvůrci měli mít už dávno v malíku. I tak, když to ale vezmeme kolem a kolem, tak on ten film není tak špatný. Určitě nejde o něco, z čeho bych skákal radostí, ale ono to nějak splnilo mé očekávání. Velmi slabé, ale takové. Nicméně ty vysoká procenta, co zde jsou si ten film nezaslouží ani za mák.

• 7.6.2018  17:08

Zvláštní skládačka. Dokument to je, velmi neortodoxní a zvláštní, ale funguje tak jak má. Popisuje hlavně Metallicu snad v nejsložitější situaci v jaké kdy byla a nedělá jí to dobře. A my to zde vidíme z první ruky. To ani nemluvím o tom, že je zde zachycená kapela, kdy se chce skoro pozabíjet, taky natáčejí album a James jde nečekaně i do alkoholové léčebny. Je to trochu zvláštní, protože se zde řeší i trochu jiné problémy, než by to bylo u normálních lidí. Jelikož toto jsou milionáři, problémy mají stejné, ale jejich průběhy vypadají nepřirozeně jinak. Zároveň i způsob vyjadřování zúčastněných je sice přímý, ale i přesto odlišný a zvláštní. Skoro až v tom špatném slova smyslu. Jde bez pochyb o skvělé zaznamenání. Krom toho já mám album St. Anger velmi rád, ale spousta lidí tu změnu stylu nepochopí. To jsem asi taky čekal. Že se zde vlastně vysvětlí proč Metallica přestala hrát heavy metal a tak trochu vsadila na experimentální punk. To ve výsledku chybělo filmu nejvíce. I tak si myslím, že je to kvalitní podívaná nejen pro fanoušky této legendy.

• 6.6.2018  18:25
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Lidé si primárně stěžují, že se nic moc neděje. Ano, dobrá chápu. Ale lidé si neuvědomí, že tam musíte mít nějaké sympatické postavy, seznámit se s dějem a pracovat s tím dál. To se zde povedlo na výbornou. Opět trochu zde platí věc, že ČT se snaží dělat kvalitní obsah a nějakým způsobem se jim to daří. Nejdříve letos Metanol a nyní menší comeback pana Ondříčka, který si chválu plně zaslouží. Naprosto autenticky pojato, přes práci v dolech až po nářečí a nádherného polsko-českého mixu. Postavy jsou silné a mají co vyprávět, proto se snadno vžijete do příběhu, i když bydlíte na druhé konci republiky a nevíte ani jak vypadá uhlí. Skoro až smutně řečeno, je podle mě škoda, že finále postav nehrálo ani tolik na emoce. Hlavní postavy nějak umřou a vy vlastně s nimi ani moc necítíte, protože ani nevíte kdy a jak umřeli. A poté máte postavu, která teoreticky vstane z mrtvých. A to je docela problém. Ale povedené? Povedené. Tohle je budoucnost.

• 31.5.2018  19:07
    Waco (TV seriál) (2018)

Zažíváme zajímavý kousek. Už jenom kvůli tomu, že je vytvořen z dílny někoho, kdo není v tvorbě něčeho takového zběhlý. A naše srdce si získal rychle. Série popisuje detaily a dle mého velmi konstruktivně a povedeně skutečnou událost, která opět ukazuje, že fanatismus umí být zlo a hlavně, že policejní složky Spojených států neumí jednat. Je to smutné sledovat něco takového, co byla čirá pravda a hledět na to s určitým neuvěřením ve tváři, že se opravdu mohlo něco takového stát. Nádherně a ladně vychází do tří dílů. S tím i že bylo příjemné vidět Shannona v jiné roli než lehkého záporáka a nebo totálního tvrďáka.

• 28.5.2018  10:49
    Živí mrtví - Série 8 (série) (2017)

Je těžké hodnotit celek, když to ani moc celek není, když na druhou půlku série musíte čekat skoro půl roku a zároveň vám konec té první půlky přišel tak nezáživný a nenadchlo vás to tolik, že tu druhou půlku dokoukáte skoro o čtvrt roku později. Každopádně dochází k nějaké eskalaci a i když je to TWD klasika, tak to jde sakra pomalu. Ale někam se dostaneme když už nic. Jak říkám, je to stále těžké hodnotit, ale na jednu stranu z osobního úhlu pohledu jsem rád, že mám za sebou tu krizi, kdy jsem byl jednu sérii od toho, že bych to přestal sledovat. Je stále otázkou kolik toho chce AMC do nás ještě napěchovat. Je také možné, že pro mě schválená devátá série bude úplné hovno, ale pokud pro nás chystají deset sérií, proč to nepřetrpět? Ale to je ve hvězdách. TWD si u mne neustále drží jisté standarty, ale ty jsou dosti skeptické, kdy jeden díl umí být totálně o ničem a ztráta času a další umí být docela zajímavé. Problémy jsou v tom, že ten první případ začíná opět převládat.

• 27.5.2018  12:29
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Skvělý nášlap. A o to ve výsledku hnedka jde. Nášlap. Ten seriál má hodně zajímavý příběh. Přeci jenom špionáž je docela mimo mísu, ale špionáž přes jiné dimenze a alternativní reality je něco. Tak nějakým způsobem rozjezd není tak pomalý, ale je tam. Což nás vede k tomu, že zde máme postavy, kterou jsou zajímavé, pak takové co ne, ale umíte se u každého vcítit do rolí a soucítit s nimi. Zajímavá jak se to vyvíjí. Ale opět jsme u toho nášlapu. Protože otevřený konec je jedna věc, ale první série vlastně neskončila nijak. A poté je tu problém, že vývoj postav jako takový bude zajímavý, ale vývoj děje zase tolik ne, protože už to bude spíše taková ta špionáž typu "hej oni jsou tam, jdeme tam... sakra, už tady nejsou, tak jinam... jsou tam jdeme tam... bum bum... pár mrtvých, ale ne všichni, jdeme dál" a takhle pořád dokola. Je teda otázka jestli má vůbec cenu dělat další sérii, ale samotní tvůrci se k tomu koukám moc nemají. Každopádně by se to mohlo nějak ladně dojet. Nechme se překvapit.

• 26.5.2018  19:58
    Dělám co mě baví (studentský film) (2017)

Co vlastně můžeme říct. Jelikož toto vypadá jako lehce amatérský nebo studentský počin budu na to i přihlížet s tím, že kluci se hold učí a to k tomu patří. A asi byli (stejně jako já samozřejmě) vystříkaný z toho, že se jejich počin dostal na ČSFD, takže asi si budou i tento komentář číst. Nicméně mi v hlavě utkvěly chyby, které zde byly, každopádně bych je nebral jako "hate", spíše moje poznámky dalšího amatéra. Jde hlavně o to, že jsem si říkal, že mi přijde, že dávat přechody zvuku mezi různé stopy je sice důležité, ale pokud to neuděláte, tak to není tak drastické. Opak byl však pravdou. Upřímně řečeno poslouchat film na sluchátkách a klidně by to mohlo být i přes reproduktor, byla fakt bolest tvrdého zrna. Opět říkám, že mi je jasné, že kluci se učí, nicméně i ten střih mnohdy kolísal, plus k tomu, že záběry na některé lidi byly takové všeljaké už kvůli tomu, že někdy lidem není vidět půlka hlavy nebo tak. Ale to už fakt šťourám. Klukům se musí připsat zásluha za skvělý nápad zpracování dokumentu a dejme tomu i menšího náhledu do života legendy české herní i žurnalistické scény. A jelikož tento film je originální musíme ocenit to, že něco takového existuje a my vlastně můžeme nahlédnout něčemu takovému pod pokličku. Ty hvězdy co tam jsou, nejsou ze závisti nebo z hejtu, ale z věcí, které dle mého byli silně opodstatněné. Na jednu stranu smekám.

• 6.5.2018  16:24

Ono ve výsledku je těžké psát něco, co není ovlivněno emocemi, jelikož za těch dlouhých deset let symbiózy a osmnácti filmech, které byly ve většině případů velmi kvalitní a taky si člověk k hlavním hrdinům vytvořil silné pouto. Je to jako vztah, který měl určité karamboly, ale také skvělé okamžiky, na které nezapomenete. Předem je asi nutno říci, že toto je čistě jak já rád říkám "mastná filmografie". Takže je naprosto jasné, že lidé, kteří neholdují blockbusterům, superhrdinům a mainstreamům tak zde asi nebudou rádi. Pro nás fanoušky nebo obvyklé diváky jde o povinnost. Hodně jsem se bál, že tento film bude trpět záležitostí toho, že bohužel půjde o nejhorší film od Marvelu. Ne kvůli tomu, že by opravdu byl, ale protože nikdy nemůžou být fanoušci plně spokojení s výsledkem, jelikož si třeba představovali něco jiného a podobně. Ukázalo se, že lidé s tímto moc nemají problém. Kritické myšlení zde jde v podstatě stranou. Ani to moc nejde. Koukáte totiž na film, který už od začátku je vážný, hází vašimi emocemi a snaží se ve vás vyvolat veškerý sentiment jen co to jde. A tvůrcům se to daří. je však otázka jestli to byl geniální režisérský a celkově tvůrčí tah a nebo čistá zástěrka a šarlatánství. A nebo taky nechtěné vítězství. Každopádně bratři Russové mohou slavit, protože se jim povedlo něco takového dotáhnout zdárně do konce. Avšak toto všechno má ještě minimálně jedno dějství. Teď je otázka jestli tato symfonie bude mít skvělý dozvuk.

• 14.4.2018  13:51

Jak příhodné, jak pravdivé. A jak vtipné. To je tak, když vezmete skoro až bláznivý nápad a předěláte ho tak, aby to byla jednoduše sranda. Dělat si srandu z něčeho hloupého je přeci nejlepší. Pokud se toho zhostí správní lidé tak to za to stojí. V tomto případě naprosto. Stále sice jde mnoho vyždímat, ale dělat si srandu z komunistického režimu a ještě z té nejtotalitnější verze, je prostě bomba. Skepsi velmi rychle vystřídalo smích a nadšení. "Mívám noční můry, které ale pořád dávají větší smysl než tohle."

• 12.4.2018  17:41

Je hrozně těžké, když je někdo debil a hodnotí film skoro týden poté, co ho reálně viděl. Nicméně myšlenky třeba budou ucelenější. Především je zde nutno vyzdvihnout to, že Spielberg je ve vrcholné formě a neuvěřitelným způsobem ukazuje, jak jiné tvůrce dokáže strčit do kapsy. Už jenom kvůli tomu, že ještě před pár měsíci šlo do kin jeho klasické historické drama The Post a nyní dokáže natočit něco, co se vymyká kontrole. Ready Player One je jeden z nejosvětovějších a nejprogresivnějších filmů za posledních několik let. Něco jako třetí Spy Kids, ale až na to, že to je dobrý. Efekty, které jsou zde vytvořené a způsob jakým se to vše přeneslo z pro mě nečtené knihy do filmu je prostě dokonalé. Už jenom protože zde muselo zapracovat několik kreativců, aby to dotáhli do konce. Krom toho je nutné zmínit, že film hraje hodně na sentiment a citlivou vlnu. Už jenom tím, že je plný klasické hudby, je plný odkazů na hry, filmy a knihy... jednoduše a i trochu hnusně řečeno se snaží shodit váš co možná nejobjektivnější pohled něčím sentimentálním. Já možná mám v tomto ohledu i "štěstí", že jsem bohužel zase tolik referencím nerozuměl. Kupodivu, to že film režíroval Spielberg byla i jeho největší chyba, jelikož mohl být drsnější a ve výsledku vypadal jako záležitost pro děti. Kdo ví. Stále platí skvělé herecké výkony a celek v rámci toho, že film mohl dopadnout katastrofálně a přitom se z toho stala skoro učebnice jak točit filmy v příštích letech. Krom toho taky musím přičíst bonusové body za Shining. Bez toho to prostě nejde.

• 3.4.2018  19:19

Zajímavý příspěvek. Už jenom kvůli tomu, že mít něco takového zaznamenaného od Linkin Park někde jako v MSG je velice drahocenné. V rámci hudební show asi moc není to zmiňovat. Nebo spíše hanit. LP odvedli velmi dobrou práci, která určitě potěšila nejednoho posluchače a diváka. To, co divák z obrazovky musí snášet je trochu horší. Jordan by se docela mohl učit od Åkerlunda, jehož show s Rammsteiny je prostě nepřekonatelná. Zde nejde o nijak extrémně příšernou práci, ale v celku dost nesmyslných záběrů do nikam a nebo chybějící prostřihy na něco zajímavého během písně je jedna věc. Poté třeba to, že celá jedna píseň je zaznamenána jenom na jednu ne moc dobře zaostřenou kameru jenom na jeden střih je velmi žalostné.

• 1.4.2018  14:20
    Annihilation (2018)

Za poslední dobu mám štěstí na opravdové zvrácenosti. Samozřejmě to bývají hlavně horory, které v jistém ohledu pátrají do neznáma a tím nás také straší. Zajímavý příběh o tom jak mimozemské médium zaútočilo na náš svět a obklopila ho zvláštní benzínovou skvrnou ve které se žralok kříží s krokodýlem a medvěd mluví lidsky. Dejme tomu. Je to opět od Netflixu neuvěřitelně zvláštně podaný kousek. Netflix se alespoň snaží být originální a experimentální, což se mu vyplácí v rámci originality, ale zároveň se to spoustě lidem nelíbí. Bright je za mě v rámci příběhu jeden z nejambicióznějších projektů za poslední dobu celkově a bude mít určitě co nabídnout. Upřímně číst tuto knížku by bylo asi velice zvláštní a nepochopitelné. A co víc asi ujeté. Film dokáže tuto situaci ukázat a postrašit jí perfektně. Přehlídneme i to, že spousta věcí nedává v tom všem smysl. Ale i tak já jsem rád, že vzniklo něco takového. Je to trochu ujetina, ale posouvá nás to dále.

• 31.3.2018  14:16
    Projekt X (2012)

Zajímavý počin. Fiktivní dokument, který pojednává o tom jak se chce parta teenagerů v Americe zchlastat, zapařit a zašukat. To je asi nějakým způsobem až národní sport. Je zajímavé, že je to pojato z takovéhoto úhlu pohledu. Za mě osobně spíše jenom fiktivní úkaz, který ale má bohužel základy v realitě, který ukazuje jak jsou lidé blbí, jednoduše zfanatizovaní, namyšlení a sobečtí. Asi hodně zním jako nějaká frigidní mamina, nicméně to jsou obecná fakta, která by vypozoroval z filmu i divák s IQ dvojciferným. Krom toho to, jenom ukazuje to, že Amerika miluje kriminálníky, zločince a vandaly. A pokud někdo bude tvrdit, že to je jenom smyšlené. Asi vás zklamu, protože věřím, že toto se děje neustále a asi nejenom v USA.

• 25.3.2018  20:55
    Život (2017)

Znechucen, pohoršen a šokován. To jsou atributy, které by měl mít každý správný horor. Proto mi zde zůstává záhadou, že tento film je ve výsledku tak nedoceněný a pohoršovaný. Ano, samozřejmě, že to není nic skvělého. Nicméně ta atmosféra s dokonalým a neznámým skladatelem podkreslila film zcela perfektně. V rámci celku je prostě naprosto uchvacující i jenom to, že tento film je vlastně něco jako novodobý Alien, akorát novější a po svém. To ve výsledku nemá chybu. Nějakým způsobem, ale cítím, že nešlo úplně o můj typ filmu, ale natož, že to všichni propagují jako tvrdé béčko, tak já to považuji za prvotřídní hororový nášup, který vlastně dělá to, co horor dělat má. Má člověk vypsychnout. Má ho vyschýzovat, aby se cítil nepříjemně ze všeho kolem něho. Aby ho atmosféra vystrašila jen při vzletu motýla. Tohle vše se dělo. Naložte s tím jak chcete. Za mě skvělý kousek.

• 23.3.2018  19:56
    Krakatit (1948)

Velmi zářná verze a ukázka filmu, tak jak skvěle reprezentuje staré časy. Film je na čtyřicátá léta natočen zcela úchvatně. Taky tomu zjevně napomáhá samotný Karel Čapek. Příběh je nicméně sám o sobě další kapitola. Už jenom kvůli tomu, že se i přesto jeví zbytečně zdlouhavý a jenom ukazuje strasti našeho vědce, na kterého se v podstatě neustále lepí ženské. Tehdy dejme tomu. Dneska velká kravina s prvky klišé. Nicméně to neubírá na plnohodnotné kvalitě.

• 19.3.2018  16:06

Je zajímavé, že na české poměry by šlo o skvělý film, který by mohl být docela vyzdvihovaný. Nicméně v Americe jde o v celku těžký průměr. Ale já jsem asi nastavený na ony české poměry. To je asi důvod, proč se mi tato kravinka tolik líbila. Nejde o žádné skvělé dílo, ale na uvolnění jako dělané. Nemá to nijaký prozíravý nebo originální humor, ale herecké obsazení spolu s uvolněností samou jde hezky ruku v ruce. Prostě příjemné.

• 18.3.2018  14:17

Lidi mají na české filmové tvůrce vysoké nároky. Přeci jen chtějí, aby dělali americkou tvorbu v rámci kvality anebo evropskou celkově v rámci pointy a poselství. Nicméně málokdo dokáže docenit jednoduchý a dobrý humor jednoduché české komedie. Vejdělek je v tomto oboru profík a když jsem tak koukal na tento film, zjistil jsem, že se tento člověk nemá za svou tvorbu důvod stydět. Ano, ne vše od něj je dobré. Každopádně jak říkám, ne každý ocení jednoduchost. Hlavně kupříkladu mnoho scén v rámci kamery vás naladí na pohodlnou vlnu, kterou k filmu potřebujeme. I v rámci scénáře nejde o nic špatného. Chvíli to trvá než se to rozjede a vtipy zde taky nejsou nijak dokonalé, ale jde o film, který má originální námět a je skvěle zpracován dál. taky tomu napomáhá skvělé charisma všech herců. Taky i to, že těch známějších jich tam je hned několik.

• 16.3.2018  09:20

Prostě o nic nejde. Film, který se snaží navázat na starší dílo s tím, že chce i nějak ukázat hru v jiném světle. Problém je v tom, že všechno jde hlavním postavám na ruku a klasicky člověk ví, co se vlastně stane. Nepočítám to, že střih je udělaný naprosto zbytečně špatně a moc ani nedává smysl. Stačilo by některé scény hodit před nebo za jinou scénu a trochu by to bylo koukatelnější. Prostě jde o béčkového Jamese Bonda v ženském podání. Nicméně takového Bonda, kterého nikdo nebude brát vážně.

• 15.3.2018  22:44
    Tomb Raider (2018)

Dostali jsme při nejmenším něco důstojného. Dílo, které jde hezky v šlépějích nové hry jako takové a snaží se uspokojit právě diváky jako takové. V dnešní době. Když se člověk poohlédne zpět rozhodně to bylo zajímavější než filmy s Angelinou. Už jenom kvůli tomu, že teatrálnost mladších sester a hlavně i její vyložená béčkovost bila do očí. Zde bylo tvrdě vidět jak se tvůrci alespoň snaží z toho vytřískat co možná nejvíce za každou cenu. Což bilo do očí tady. Reakce postav bývají neúplné nebo ukvapené a příběh sám o sobě dost vyzní hrozně tak, že se snaží vytřískat max. Nemusí to být vyloženě špatně, ale jelikož mělo jít o první film, co bude podle hry trochu kvalitnější, tak zde bylo silné břemeno. Fanoušci asi určitě potěšilo, neznalce asi také, ale nepůjde o něco, o čem se bude mluvit jako o nějakém skvělém díle. K prolomení kletby špatných filmů podle videoher už není daleko.

• 14.3.2018  18:14

Stará klasika. Pro hráče nebo i labužníky. Přeci jen, je to jenom o pár let mladší jak já. To se podepisuje více na tom, jak je film vlastně divný, zaostalý a i ty efekty nevypadá moc efektivně. Lara má v celku zajímavý příběh, ale opravdu to osloví lidi mladší patnácti let dejme tomu. Drží se to starých tradic a hlavně to chce udělat nějakou hezkou reklamu hře. Která stejně dostala zajímavější remake, který nyní dostane i film. Jolie možná zůstane ikonou, ale pro mě to je jenom další role, kterou ještě ke všemu nezahrála nijak extrémně dobře. Spíše tomu dominuje tolik hereckých rolí, které jsou dnes notoricky známé, ať už je jeden z nich James Bond, komik ze slavného britského seriálu a nebo někdo z ještě známějšího britského seriály s draky.

• 14.3.2018  15:34

Příběh, ze kterého lidé čerpali a i dodnes tvrdě čerpají. S tím, že ale jde o velice zářný kousek a ukázka toho, jak to hezky udělat. Ten příběh sám o sobě je velmi milý a klasicky má nějakou tu příjemnou zápletku s poučením, čímž jej činí přístupným a vhodným tak nějak pro každého. Film mohu alespoň uchopit více ten humor a udělat ho v tomto ohledu velmi výjimečný. Ale i tak jde o velmi příhodné a důležité dílo, které vždycky stojí za to, aby bylo viděno.

• 10.3.2018  12:55

Je to prosté. Krátká kravinka, která nám má ukázat taje a kouzla dokonalého animovaného nebo dejme tomu stop-motion. To je splněno. Nicméně Švankmajer nikdy nebyl moje kafe. V podstatě žádní kafe, jelikož kafe nemám rád. Což tady se prolíná do naprosto ujetého, nesmyslného až hororového příběhu. Pokud toho bylo všechno záměrem, tak skvěle. Já viděl, to co jsem očekával. Dobrý trip.

• 8.3.2018  19:55
    Čára (2017)

Slováci se ukazují ve skvělém světle. Skoro i v tom lepší než letos dokázali Češi. Skvěle zpracované dejme tomu akčnější drama, které nás vrací do ne tak dávné minulosti. S tím, že skvěle se mi potvrzuje teorie, že se lidé budou neustále vracet ke starým problémům ve filmech dokud se s nimi nesmíříme. Zvlášť když s nimi nebudeme dělat dobré filmy. Čára není dokonalý film, ale smířit se s touto situací bude tímto dostatečné. Je to něco, co není nijak originální, ale dokáže to na naše menší zvlášť slovenské poměry. Slováci pomalu dokáží točit i lepší filmy než my a nominace na Českého lva, kde není skoro vůbec pořádný film o tom nějak vypovídá. Případ uzavřen.

• 8.3.2018  19:26
    Milada (2017)

Netflix zavítal do Německa. Vytvořil jeden z nejlepších seriálů roku. Zavítá i do Česka a vytvoří tohle. Hrozná patlanina, která postrádá nějakou výpravnost, gradaci příběhu a vypadá tak béčkově, že si to paní Milada snad ani nezaslouží. Je mi jasné, že pamětníkům a příznivcům to bude jedno, ale ten film je prostě natočen špatně. Vidíme nějaké záběry ze současnosti, poté nějakou spletitost kde postavy jezdí lesem a takhle to pokračuje do zbláznění. Nevím jestli se mají Češi v cizině prezentovat zrovna tímhle, protože s tímhle se nám spíš lidé vysmějí. Uvidíme jak dopadneme na Lvech. S tím, že já bych jenom ten film odsunul stranou jako Němce. Ve výsledku ani nevím, co na tom chtějí vlastně hodnotit. Nepřesvědčivé herecké výkony? Patlanina angličtiny? Střih, který je pokažený jak jen mohl a nebo kameru, které byla pojata chaoticky až střihač/ka ani neveděla co s tím má dělat? Nevím.

• 7.3.2018  23:01
    Špína (2017)

Nic co by oslovilo svět. Ale ukázalo to zcela zásadní a zvláštní prostředí. Dívka, která prostě zažije až moc a projde se dalšími zrůdami tak nějak ukazují jak systém u nás nefunguje a jací jsou lidé matláci. K tomu asi více není co říci. Obrovské ambice na Lvy. Nulové ambice na širší oslovení.

• 6.3.2018  19:27

První díl dokázal dosti ukázat ten počátek jako takový. Dvojka byla v podstatě silně zbytečná a trojka ukazuje něco mezi. Má totiž zajímavou atmosféru, až komorní, ve které silně a dokonale dominovala hudba. Ostatní bylo vedlejší. Poté dojde na akci, která zaujme, ale tak nějak celou dobu vlastně víte jak to skončí. Je to hodně smutné na jednu stranu, asi hlavně hodnotím docela hezkou zábavu, ale stejně to stojí jenom na tom, že se to snaží dojet příběh, který snad má finální tečku.

• 5.3.2018  20:45
    Bába z ledu (2017)

Pan Sláma už není v takové té výpravné až poetické formě jako dříve. Stále ale nabízí něco výjimečného, co v Česku jen tak nenajdete. To možná zůstává i menším trnem oku. Mnoha lidem se to i po právu ani nemusí líbit, příběh se totiž převážně soustředí jen na vývoj hlavní postavy Báby. Ta změna i celé rodiny je na jednu stranu velkolepá. Kontrast a konflikt panuje na všech stranách a příběh nemá hrdinů ani vyložených záporáků. S tím, že se zde nachází jednoduché věci, které zažijete asi i v reálném životě, ale mohou být i nechutné. Viz postelová scéna. Taky je nutno říci, že nejde o něco, co by si zasloužilo vyzdvihovat do nebe. Náš starý mistr má stále co nabídnout, ale není toho tolik. Bonusové body za vypsanou fiXu.

• 5.3.2018  18:28

Spousta lidí sem mrskne vyšší hodnocení jenom, protože to je prostě cizí film o Česku. O hokeji ještě ke všemu. Naše vlastní záznamy z Nagana, které nejsou jinak extrémně zajímavé nebo jedinečné přeci jenom mají tady na ČSFD bůh ví kolik astronomických procent. Zde koukáme na neuvěřitelně skvěle zpracovaný dokument i s vlastní grafikou a záběry staré dvacet let, které vypadají stejně kvalitně jako kdyby byly točeny včera. Neuvěřitelně skvěle odvedená práce v rámci odvyprávění, pojmutí a názorů samotných zúčastněných. Sice se zde vypráví skoro jeden a ten samý příběh, ale je vypráěn naprosto dokonale.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43