vyfuk

okres Trutnov
"Hluk je smrtí myšlenek." - Friedrich Nietzsche

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 25.5.2020  20:12

Nikdy by mě asi nepadlo, že nepůjdu na Star Wars do kina. Naopak. Ale i přesto, co vyšly první dva díly trilogie, které přes veškerou negaci, za mě rozhodně nebyly špatné, přichází něco, co sráží na kolena i mě. Přeci jenom, SW, které bojuje o 60 %, to je docela síla. A tak o půl rok později zakončuji tuto trilogii a vlastně jednu velkou ságu v podstatě apaticky, skepticky a bez emocí. V tomto je dost smutné, že jediné, co ve mě vyvolá nějakou nostalgii jsou i logicky odkazy na předchozí filmy, což je asi ten nejstarší trik, jak vzbudit v někom sympatie. To zase tolik neprošlo. V tomto filmu nějaká úroveň infantilnosti nezná mezí, stejně jako určitá primitivnost, která v tomto díle je dost znatelnější. Hlavním problémem i jednoduše je to, že vy ani necítíte, že by nějak šlo do tuhého. Postavy skákají z místa na místo, jak je potřeba, vymýšlí si zbrusu nový lóre, který do toho všeho sedí asi jako holá prdel na osině a zdá se jako kdyby ani neměly smysl v tom, co dělají. Jednoduše řečeno, bez emocí. I Rogue One, které jsem doteď považoval za nejslabší film série jsem prožíval víc, a to jsem věděl jak to skončí. Obecně mi v tomto ale přijde dosti úsměvné, že se nedá říct, že by mi film nějak vadil. Nepřišlo mi zde nic, tak pobuřujícího, nic závadného ani nic, co by totálně kurvilo sérii. Sérii to jednoduše zkurvilo tím, že poslední díl je záživný jako sledování jídla v mikrovlnce. Kde nic, tu nic. Je to celkově vzato i dost těžké, jelikož jsem se u filmu relativně bavil. Ale to spíše bylo, protože šlo o další film ze světa Star Wars. Asi bych byl nadšen každopádně. Tento konkrétní film nepřinesl nic. Nedá se to ani zdaleka popsat jako vyvrcholení trilogie, takže si dokážete představit něčí nasranost, když má jít o vyvrcholení celé ságy. Nemluvě o tom, že tento díl znásilnil ty hezké pointy starých dílů. Co dodat, je to smutný příběh, který dost bolí, jelikož i přes snahu Disney zarobiť veľké peňáze, mohlo jít o důstojný milking. Ten ale posledním dílem končí. Znamená to ale konec? Rozhodně ne! Přeci jen, Mandalorian je jeden z nejlepších seriálů minulého roku a Solo bylo více než důstojné nahlédnutí do minulost. Ta má navíc strašně moc, co nabídnout, takže ano! Chceme víc tam. Nechme budoucnost spát.

• 23.5.2020  11:48

Druhá série moc neslibovala. Obecně od tohoto seriálu se nedalo čekat téměř nic. Obecně vzato však o to víc, byla druhá série malým překvapením, když se tato série dokázala zabývat docela více faktickými a lepšími podmínkami. Najednou se tolik neřeší UFO samotné, které lítá po naší Zemi, ale nějaké lidské případy, které se dají logicky vysvětlit. Stále ale seriál balancuje mezi naprostou fantasmagórií a fakty, což vypadá dost zvláštně. I tak v tom dokáže nějak ladně přecházet a nějak ukazovat, že UFO je docela legitimní věc. A už tak dávno. O to více je zajímavé, že dnes je v tomto ticho po pěšině. Asi se nedá mluvit o nějakém extrémním zlepšením, ale postavy alespoň nedělají úplné nonsensy, příběh je ladný a dobrý, stejně tak výkony ve všech směrem. Minimálně lepší než dříve. Třetí série je otazník. Potencionálně má co nabídnout, ale History si to úplně nemyslí. Tak se uvidí.

• 11.5.2020  22:35
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

1. série: Klíčov s Bóďou a rodina Zámečků. Chvála lokalizaci. No hlavně jde o adaptaci komiksu, na kterou dost lidé čekali. Je otázka jestli dostali, co chtěli. Já jakožto heretik nemohu hodnotit s komiksem. A i bez něj to není žádná sláva. I přes velmi hladké a skvělé zpracování obrazu a efektů a v technické stránce to vyjde stejně. Problém je, že jelikož je seriál opět stylizován a cílen spíše pro mladší diváky, tak se jednoduše stane, že aby byl děj šťavnatější, tak se postavy jednoduše začnou chovat jako čuráci. A nejednou vás to nesere a bije do očí. Tento seriál se ale může jako jeden z mála pyšnit, že to má nějak mysticky alespoň vysvětleno. Najdou se super momenty a na postavy se skvěle zvyká. Obecně nejde o nijak extra špatný seriál. Spíše není cílen přímo na mě. Splnil však super funkci v tom, že mě asi donutí si přečíst komiks, abych věděl a dokázal si užít původní formát. Druhá série tedy půjde mimo mě. Ne v zášti, ale kvůli tomu, abych si v dobrém vzpomínal relativně a šel na původní obsah.

• 11.5.2020  22:35

• 11.5.2020  20:39
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Drogové prostředí, ale ne nudně? Inovativní až zvrácená kamera? Policejní zápletka s intrikami v oddělení i mimo něj? Ano, ano, ano. Člověk by až řekl, že po tolika zkušenostech s podobným prostředí, které dopadali více než špatně tu najednou máme menší seriál z tuzemského prostředí, který určitě víc, co dělá. I když se to mnoho lidem nelíbí. Přeci jen, naprosto přesvícená kamera je docela i bolest pro mě jako barvoslepého, a když vám hrdina zamlžuje funěním sklo od kamery jak je blízko, občas je na točení hlavy i mně. I přesto kamera je zcela aktivní až děsivě autentickým způsobem, a i když to spíše vypadá jako školácká chyba, tak zde to funguje naprosto skvěle. Scénář na začátku je skoro jako z mé osobní pohádky, kdy dochází na menší inovace a vzdělanost pro diváky v oblasti drog, menší filozofie kolem toho a docela zajímavá zápletka. Občas chcete dát do zubům některým protagonistům a některé pasáže, hlavně vietnamské drama je záživné jako průjmový výplach. Konec už se občas trochu táhne, ale samotné finále je děsivé, syrové a překvapující. Pokud se nebojíte inovací nebo experimentu, tak toto je něco, co by vás nemělo minout. Pokud někdo bude chtít nadávat, je to jeho právo, ale ať se vám to jednoduše nemusí líbit, tak jde minimálně o tvůrčí posun takového rázu, který za deset let poslední doby neprokázali žádné soukromé televize.

• 9.5.2020  21:47

Kingdom je v celku hezký úkaz toho, že hezká výprava, hezká kamera, která je dobře udělaná, dobrý nápad, dobrá režie a dalších tuna věcí není všechno. Většinou ať už chcete nebo ne, tak u filmu bude důležitá příběh. To jak ho budete vyprávět, jak bude zajímavý, jaké v něm budou postavy a jaké emoce si k nim vytvoříte. Faktorů ve scénáři je milion. No a mě to nechytilo ani v prvopočátku. Sice se občas člověk nechá oblbnout hezkým nápadem a inovací, ale když se nijak dál nerozvine, tak je to těžké. Druhá série je toho dobrým důkazem, jelikož se plácá v různých problémech a sporech, které jsou ale jednoduše nezajímavé. A důvod je jednoduchý. Postavy jsou totálně nezajímavý. Jak člověk má sledovat v napětí a lásce děj, když hlavní postava je asi stejně sympatická jako záporák? Máte skoro stejné důvody na obě strany, jelikož hlavní postava má motivaci v tom, že se snaží získat spravedlnost. To tu ale bylo několikrát a v tak zajímavější míře, že je toto skoro k smíchu. V pozadí zajímavé zombie drama, které ale už je taky ošoupané jako pět let staré tretry a z této rovnice nevyjde zrovna kladný výsledek. Hodně na sílu tease na novou sérii, na kterou se těším asi tolik jako na další volby do PS, když vidím preference pro Babiše.

• 5.5.2020  23:18
    Westworld - The New World (série) (2020)

Pro někoho kult. Pro někoho ztráta času. A to bych to nebyl já, kdybych nebyl to druhé. Zrovna jsem přemýšlel nad tím, že po Game of Thrones nemá HBO žádného svého silného hráče. V podstatě si za něj zvolili Westworld. A to i kvůli tomu, protože Euphoria je stále nová, takže i opomíjená, i když bohužel neprávem. Jenže zvolit Westworld je zrovna dost velká sázka na blbou kartu. Zcela upřímně seriál měl potenciál. Pro někoho je první série modla, pro mě spíše úkaz kvalitního příběhu, který v mnoha formacích lze dneska již vidět tak dvacetkrát. Poté už to bylo ždímání něčeho, co bylo vyždímáno hned posledním dílem první série. Takže teď už je to spíš trhání zbytků hadrů, co zbyly. Neustále návrat a zvraty mezi postavami, změny v ději a posuny, nové postavy, které mají nějak zaplácat děj jdou po této sérii silně mimo mě. Příběh si jede nějakou svou v tom, jak má přijít velká svatá válka, která vás ale nezaujímá, protože vše, co postavy poslední dvě série dělaly bylo naprosto nudné a nezáživné. Ale nikomu to neberu, pokud se na tomto někdo neironicky baví, jen lepší pro něj. Pro mě toto již dávno ztratilo kouzlo a absolutně nechápu, jak z tohoto nic chtějí tvůrci něco čerpat další dvě série. A jistým úhlem pohledu by mě i zajímalo, co se lidem na tomto vlastně tolik líbí, jelikož mně jednoduše přijde, že i když se zdá, že se příběh za ony dvě série někam posunul, tak mi přijde, že to je nezáživné jako proslov prezidenta a nějaká předávací hodnota je v podstatě nulová. Čtvrtá série u mě rozhodně neproběhne. A jsem za to jen a jen rád.

• 5.5.2020  23:06
    Utrpení Gabriela Fernandeze (TV seriál) (2020)

O čem tento dokument je? No, ve výsledku dost poukazuje na případy brutálního týrání dětí a na to, jak velké jsou díry v americkém sociálním systému. Což vám dojde hned po dvou highlight epizodách Last Week Tonight. To celé je na jedné hromadě šesti dílů, které poukáží na problém, ne na jeden a dokáží ho i vysvětlit a udělat za ním nějakou tečku. Ale ta dlouhá a kyselá omáčka kolem toho je lehce k nesnesení. Je to sice silné slovo, ale obecně se při nejmenším dá mluvit o nudě, která vás mnohdy nikam nevede. Minimálně dokument poukazuje na dva dobré problémy, o kterých je potřeba jednat. Tím je splněn jeden aspekt dokumentů. Ale tak málo rozhodně nestačí.

• 1.5.2020  17:33
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

After Life je další zářný příklad toho, že nic netrvá věčně a ne každý úspěch lze zopakovat dvakrát. Zvláště pokud nemáte myšlenku a nemáte to pro myšlení. Důvod proč byla první série skvělá je jasné. Měla silnou myšlenku, životní otázky, smutnou tématiku říznutou cynickým a černým humorem. Bylo jasné, že aby druhá série byla stejně dobrá nebo i lepší musela přijít s něčím podobným, ale logicky jiným. A to se nestalo. Máme zde v podstatě stejný precedens, který je ukotvený v pohodovém životě hlavní postavy, která nemá žádné větší problémy, a když už, tak je během pár minut v pořádku vyřeší. To není drama, to není příběh. To je procházka v růžové zahradě bez ordinace. Když už se ukáže nějaký problém, ukáže se moc pozdě a jeho "řešení" přijde najednou hopem, že to vypadá totálně na palici. Série se drží nějakého humoru hlavní postavy a jiným, který občas potěší, vytvoří úsměv na tváří, ale tím to končí. Více vás spíše iritují nové a nezajímavé hlavní postavy, které nemají žádnou zajímavou linku svého děje a jenom jej uměle zaplňují. Obrovské zklamání, které se dalo čekat, ale i přesto se lehce doufalo. Nebylo to však tak neočekávané zklamání, takže se to dá přežít. Třetí série? Nemyslitelná.

• 28.4.2020  11:55
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Když Tiger King vyšel, opravdu se z něj stál fenomén. Opět se nemluvilo o ničem jiném. A ani nešlo o tom, že by seriál zaznamenával nějakého vyloženého tupce. Ale spíše poukazoval na demenci lidí obecně a snaze získat byznys na svou stranu. To už je samo o sobě magořina, jelikož kromě vlády USA nemáme v příběhu pozitivní postavu. Ať už GW nebo Baskinová, ve výsledku to jsou všichni magořiny a blázni lobující za svou stranu. Vcelku pokrytecké. A ani ta vláda zase není tak tolik v pohodě. Hold je to takový úděl. Nic to nemění na faktu, že dokumentaristé se snažili zřejmě naprosto správně a vyváženě poukázat na vše. Odhalit něco navíc. V tomto úhlu pohledu nemám výtky. Občas při sledování až zamrazí. Kolem a kolem z toho vychází příjemná rovnice, kdy se i rádi podíváte na další díl. Onen neoficiální poslední lidi dost shazují, ale já proti němu nic nemám. Naopak jsme mohli něco slyšet více na plnou hubu. Ale asi to mělo vyjít jako nějaký samostatný dokument nebo show než jako další díl seriálu. U mě dobrý. Příjemné pokoukání, které dokázalo i poukázat opět na nějaký i sociální problém. Trochu někdy i odlehčenou formou, která stále byla svou pravdou až strašidelná.

• 27.4.2020  20:20
    Hra z Anglie (TV seriál) (2020)

Zdálo se to jako jakákoliv další show. Ale ono se ukázalo, že nebude tolik obyčejná. Zajímavá jednohubka, která nám popularizuje situace v kolébce fotbalu, který mimochodem už asi 12 nesleduji a nezajímá mě. A i tak jako pro laika jde o velmi příjemné pokoukání, které určitě není k zahození. Můžeme se setkat s postavami, které se postupně mění a formují zajímavý děj, který navíc ukazuje nepoměry ve staré dobré Anglii, kdy hold zde máme plebs, které by nemohli hrát fotbal. Takže i nějaké to sociálně politické drama v pozadí. To celé trochu kazí i sympatická hlavní postava, která se nejednou chová dost nesympaticky. Obzvláště když jedná naprosto nelogicky, aby poté zavařil ostatním postavám a poté to vypadalo, že se o ničem neví. To je dost trn v oku v této věci. Já jinak ale nemám co vytknout. Zpracování super, hudba příjemná, neznámé herecké výkony kvalitní. Nikdy jsem nebyl tak zklamaný ze zjištění, že se jedná o minisérii. A to jsem zarytý odpůrce pokračování dobrých seriálů prvních sérií.

• 25.4.2020  22:42

Smrt v Benátkách se ukázala být jako zvláštní poetická a silná podívaná. Chvíli trvá než se zorientujete, a než vám dojde, že film bude dost vyprávěný skrze obrazy, hudbu a herecké výkony, kdy slova mnohdy nejsou potřeba. Je mi jasné, že mnoha lidem toto nebude sedět. A plně to chápu, přeci jen, jsem za poslední měsíc viděl takových filmů více, které jsem hodnotil spíše negativně. Zde se setkávám se subjektivní záležitostí, která mi jednoduše sedla. Rozehraná psychická partie, kdy je něčí láska zaznamenaná tak skvěle na kameru jako nikdy předtím. Do detailu propracovaná vize toho, jak může vypadat neopětovaná a vlastně i zakázaná láska v její nedotknutelnosti. Ve spojení právě osobité hudby, autentických hereckých výkonů a genialitě režiséra promyšlenosti záběrů, obrazů a scén se za mě toto stalo unikáte. Dokážu si však jednoduše představit, že v rukách jiného režiséra a nebo čtení knižní předlohy už by bylo peklem.

• 24.4.2020  23:23
    Lesapán (studentský film) (2015)

Což o to, taková moderní balada do dnešní doby něco jako od Erbena je docela zajímavý nápad. Je i jasné, že je zde menší podobnost s Domovojem. A jako hej, je sice fakt, že recyklace hororů je trochu mimo, ale stále je v tom vidět určitý silný otisk režiséra, který asi už ví, co dělá. Podklad příběhu je ve výsledku zajímavý, ale poté už jsou takové vedlejší záležitosti, že atmosféra by byla jinde, kdyby "zlo" bylo spíše abstraktní. Ale je mi jasné, že jde o něco, co tvůrci chtěli asi udělat jinak. Ale jako ano, u mě dobrý.

• 24.4.2020  22:49
    Zvětšenina (1966)

Tenhle film je jednoduše oříšek. Je to kus nějaké vyšší vize, který asi nějak funguje, ale vlastně ani ne tolik jako klasický film. Určitě, vždy budete mít tendence překračovat hranice a paradigmata, je ale otázkou jak moc jsou přínosné. Filmu nemohu upřít v nějaké filozofické lince a podobně ani prd. Protože jsem ho nepochopil a je pro mě těžké se na toto dívat nějak objektivně a konstruktivně. Pak tu máme příběh, který ve filmu ani není. A není tam naschvál. Což je zajímavé, ale za mě výstřel do nikam. Na filmu vždy rád nejvíce cením odvyprávění nějakého příběhu a v tomto tento film jde absolutně mimo a tím i u mne ztrácí jakékoliv možnosti náklonnosti. Asi nejsem dost zkušený a nebo vidím film obecně pouze v určitých liniích. A tam do nich i patří. Zajímavý pokus, ale u mě se opora bude hledat těžko.

• 24.4.2020  18:47
    Neortodoxní (TV seriál) (2020)

Obecně vzato je letošní rok zatím docela silná bída. Zde sice nedojde k nějakému výraznému obrození, ale jednoznačně je to progress. Jednoduché zachycení příběhu ženy, která chtěla zakusit svobodu s tím, že utíká mezitím z něčeho jako židovského ghetta. Vlastně to samo za sebe vydá, za delší celovečerní film. A jako, co si budeme, nečekají vás extrémní triky, novátorský přístup natáčení. Je to prostý příběh, zřejmě podle skutečnosti, který určitě člověka obohatí. Víc čekat nemůžete. Hlavní plus jsou místa Berlína, který vám toto dokonalé město připomene.

• 22.4.2020  23:21

Naprostá magořina, u které naprosto chápu negativní reakce. Přeci jenom, o čem byl film? Jednoduše slepenina náhodných bláznivin, které si hrají s divákem mezi realitou a skutečností a vlastně ani moc nedávají smysl. Ale bože, já se tak nasmál. Je vidět, že bizarní humor neuměli jenom u nás v Česku, ale že i ve sladké Francii se našli nějací šprýmaři stejného typu. Co si budeme, byl to nonsens, ale nasmál jsem se víc, než i u filmů, které byly určené jako komedie. Obecně vzato to asi mělo mít i nějakou vyšší zprávu, ta mě bohužel docela minula, ale nic to nemění na tom, že jde o jeden velký vtip. Bohužel až tak velký, že nemůžu na vyšší hodnocení ignorovat skoro nulovou příběhovost. No, už to tak je.

• 22.4.2020  19:31

Je to jen otázka času. Je to jenom otázka toho, jak se vše vyvine. Už jdeme do finále. Syrově atmosférického finále, jak to všichni z těchto rukou známe. Ono se ani nedá mluvit vyloženě o tom, že by šlo o zázrak, ale oproti posledním dvěma sériím, kdy došlo i na menší zklamání, tak už jde nyní do tuhého. Je otázka, zda Gillian plánoval udělat tolik sérií a nebo chtěl jet skoro do nekonečna. Moc to totiž v tom všem promyšleně nevypadá. Vše ale ladně odsýpá a jde ke svému apokalyptickému konci. Menší kvalitní návrat před velkým finále.

• 22.4.2020  00:30

Opakovaný vtip občas není vtipem. Zvláště pokud víte, že humorníček se snaží o další vtip. Viz pátá série, která je k něčemu jako Zeman ve funkci prezidenta. Jedeme opět na dojezd předchozí série, která nějakým záhadným způsobem opět dokázala dostat události jednoho nebo dvou dnů do osmi dílů seriálu. Na druhou stranu musím říct, že z dramatického hlediska jde o vlastně dobré dílo. To je asi důvod, proč je něco takového stále u koryta. Lid je spokojen. Ale za jakou cenu? Primárně musím říci, že zde bylo mnoho pasáží po technické stránce i tvůrčí, které mě baví a prostě mi sedli. Ale nemohu být pokrytec a nevšímat si technické a logické nedostatky. Zvláště poté, co jsem zaslouženě shodil Chalífat. Toto není taková katastrofa, ale když se člověk dobře baví, tak je nejednou slepý. A to platí i pro mě. Proto zde jsou i tací, kteří neoslepli a zůstali při vědomí. Děkujme jim za zachování zdravé filmografie. Nemůžeme zavírat oči, pokud se postavy chovají ku prospěch jiným, z jejich pohledu záporáků, jen aby se prodloužila stopáž a seriál byl zajímavější. To celé zdobí i nějaké to "divčí" gossip drama, které je snad pro každého logicky přemýšlejícího sledujícího. Jistým způsobem je La Casa de Papel Ulice pro větší publikum. A taky trochu více snesitelnější. Asi nejvíce divné je, že zbývalo 5 minut do série a naše postavy se stále nedostali z místa činu pryč. To bylo divné. Minuta a furt nic. Titulky a taky nic. To se asi nedá komentovat jinak než jako naprostá troufalost toho jak milkovat jedno a to samé dokola. Seriál, který měl mít dvě série asi zřejmě dostane pátou a je otázka, zda se u ní zastaví. V tom je to katastrofa, která nezná mezí. Nic netrvá věčně. Bohužel.

• 20.4.2020  22:32
    Po svatbě (2006)

Něco mezi sociologický a psychologickým dramatem, který to dokáže mezi sebou střídat velmi ladně a překvapivě snadno. Utajený příběh, který odkryje nějaký kus tajemství už od začátku a celé se to poté odvíjí dál, přes malé kousky. Určité části trochu protažené a citově chladné, což je hrozně negativně frustrující. Od Bier jsem měl za sebou neuvěřitelně nudnou seriálovku a najednou po tom všem objevuji skvělé drama za dramatem. Opět navíc začínáme v Africe. Ale je to jiné. Určitě dobré, skvělé. Pro mě lehce nedotažené v nějakých situacích. Plus opět dokonalá, malá, komorní hudba Söderqvista.

• 20.4.2020  21:26
    Nebeské dny (1978)

Něco jako nebe. Aneb když Malick musí nahrazovat historii Ameriky, která neměla divadelní éru literatury, tak ji musí dávat do filmů. Netypické, ale zajímavé. Problém je, že chvíli docela trvá, než zjistíte jaký je jazyk filmu. A taky nějak trvá, než si na něj zvyknete. To celé jde ruku v ruce s nějakou poetikou, lyrikou a skoro divadelní hrou, ale je to laděné na dost zvláštní notu. Něco doceníte, něco už je trochu oříšek. Zvláštní film, který rozhodně není špatný, ale jde lehce mimo mé teritorium.

• 19.4.2020  17:50

Ondra mě fascinuje již pár let. Nikdy jsem ale vlastně neměl možnost vidět ho přímo v akci a nějak více plnohodnotně. No a nyní se podařilo. Krátké jednohubky, kterou jdou vidět za jedno odpoledne, které nám ukáží jaká magořina je tento sport, jak neuvěřitelně dokáží pracovat lidská těla a co dokáží lezci jako právě Ondra. Člověk, který je špička ve svém oboru a lidé o něm zase tolik nemusí vědět. Plus k tomu velmi dobře natočené. Příjemně. Asi jediným obrovským trnem v oku je předabování angličtiny, které působí občas chaoticky, zbytečně a zvláštně. Zlaté titulky.

• 18.4.2020  15:30

Asi je jasné o co jde. Už tím, že se ukáže nápis Duha, tak hodně lidí vypne a nebo přejde do skeptického módu. Doba je nicméně jinde. Vlci zde již nežijí a hospodáři na ně nejsou zvyklý. Je problém, že mezitím, co lesníkům z Horní Dolní budou vlci prospěšní, protože zredukují zvěř, tak v Dolní Horní zase budou zabíjet zvířata na chov, která tam mají chovatelé pro nás zákazníky na jídlo, produkty, vlnu a já nevím, co ještě. Hlavně chovatel dělá, to co ho baví, živí se tím a vydělává. Ale to moc nebude moct, když mu to sežere zvíře, na které naše společnost není úplně zvyklá. To ani není problém toho, že bychom se báli vlků nebo medvědů, ale spíš, že se bojíme toho, že naruší naše běžné fungování. Což by se teoreticky za mě dalo snad i nějak vyřešit, když takto hospodařili i právě lidi před dvě stě lety. Ale to je jiná pohádky. Určitě je toto zajímavý a podmětný úhel pohledu. Dobrá otázka do pléna. Je však otazník, zda se toho někdo chytí. A zda bude možné na to nějak reagovat. Uvidíme, snad se dočkáme. Vždy to jde nějak řešit, ať už vyhubením nebo tolerováním. Co se týče zpracování, tak jen věčná škoda, že obraz není více kvalitní a nevyhrálo se více se záběry. Natož, že jde o spojení s přírodou, tak v rámci kvality jsem si stále připadal stejně jako ve svém zaprděném pokoji.

• 18.4.2020  15:07

Stejně jako u Adam Ondry, opět nevím, o co jde a opět jsem příjemně překvapen. Ono ani o moc nejde. Je to malý příjemný dokument, který vám toho sice moc nevysvětlí, ale ukáže v dobrém zpracování i odvyprávění dobrý příběh. V tom asi není moc, co řešit. I když bych asi ocenil větší výpravu do tohoto "koníčku". Ale to je vedlejší.

• 17.4.2020  23:33

Je jasné, že Bílý balónek má svou poetiku a i svou podstatu. Hledá se však těžce asi jako Zemanova důstojnost. Možná protože ani neexistuje. Ale to je jiné téma. Příběh se zlatými rybkami dokáže být až neuvěřitelně unavující. Není to nijak extra hrozné, ale neustálé přecházení a bez výsledné (ne)řešení situací je docela bolest. Může to být účel, ale ne ani tolik ve stylu uvědomělého pocitu pohody poté. K tomu se asi nedá moc, co dodat, svižnost příběhu a i příběh samotný v podstatě nulový. Chápu asi nějakou pointu ohledně tíživosti každodenního života v Íránu, ale ten mě zasáhl asi jako vítr ve vakuu. Omlouvám se, dnes ne, Íráne.

• 17.4.2020  23:25
    Silence (2018)

Co si budeme, Adam Ondra je neuvěřitelně inspirativní člověk. Je to neuvěřitelný člověk, který dokáže za mě naprosto nadlidské věci a jednoduše nechápu, kde se to v něm bere. Toto však zcela náhodou bylo vlastně mé první větší seznámení s ním. A díky i skvělé režii, hudbě a kameře nezůstala nic než fascinace. Škoda možná málo dynamických záběrů při finálním vylézání. Detail, který jsem ochoten zcela s láskou ignorovat.

• 17.4.2020  22:14
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Předem asi musím říci, že rozhodně nejsem islamofob, xenofob ani jiný fobidick. Určitě chci se zaměřit hlavně na seriál a s vírou to nemá nic společného. A tak by to mělo být. Každopádně komu přišlo, že je tohle dobrý nápad? Nebo spíše zpracování takovéto byl dobrý nápad? Určitě nemohu upřít, že konečně šlo o seriál, který dokázal nějakou tématiku terorismu pojmout trochu zajímavě, napínavě a jednoduše koukatelně. Problém je v tom, že koukatelnost se ztratila potom, co se seriál začal chovat jako kdyby ho natočili prvního ročníku základní školy na filmovém táboře, který vede Uwe Boll. Já myslel, že na nějakém audiovizuálním díle nás zajímá hlavně příběh, odvyprávění a nějaké zpracování. Technická stránka a tvůrčí stránka. Ale i přesto, že já rozhodně nejsem někdo, kdo by nadával na každou chybu ve střihu a podobně, nechápu, jak někdo ale může být takto slepý? Kolik lidí může být takto slepých, aby toho nebylo málo. Tento seriál je zatím hodnocený jako nejlepší roku 2020, má 93% procent a je 28. nejlepší vůbec. A za co? Za to, že postavy se teleportují od scény do scény desítky kilometrů bez jediného vysvětlení? Za to, že postavy jeden den jsou oholené a druhý den mají plnovous? Za to, že policistka není schopná jednat jako policistka, aby měla důkaz teroristického útoku? I blbí teroristi dokázali udělat jednu tupou fotku jejího auta, i když to pro příběh vlastně bylo naprosto nedůležité. Za to, že policistka může předložit "důkazy" (těch málo, kterých jako naprosto neschopná policistka dokázala nasbírat), ale místo toho zdrhá od místa činu, kde by asi nemusela být podezřelá a poštve proti sobě celou zemi? Omlouvám se příznivců, ale toto není nic jiného než výsměch. Kdyby seriál neměl tak vážné poselství a příběh, tak bych řekl, že to je experiment tvůrců, jak moc jsou lidi blbí a nevšimnou si nejvíce viditelných a easy chyb. Asi byste řekli, že to jsou drobnosti, ale hej, já si myslím, že nejsem nějaký mastermind, ale sere mě, když se dívám na něco, co má být kvalitní a přitom lepší střihové přechody jsem dělal i já ve výtvarce s Koresem a dvěma barevnými papíry. Irituje mě to jednoduše, protože se musím dívat na naprostou amatéřinu, kterou lidi vychvalují jako kdyby to režíroval Andrej Babiš, scénář psal Zeman a produkovali to soudruzi z Číny. Rozum mi toto nepobírá a asi tomu nenapomáhají naivní pubertální islámské dívky, které chtějí zabíjet bělochy a pak když se mají odpálit, tak brečí jako když Faltýnkovi mají sebrat dotace. Je mi jasné, že to mělo evokovat pocit, že lidi dokáží být fakt zmanipulovatelní, ale sakra! To byly nervy. Plus k tomu jednoduše nenávidím, když postavy dělají naprosto dementní rozhodnutí, aby se epizoda natáhla o pár minut navíc a hlavně, aby byla nějaká zápletka. Ale chápu, být originální je náročné. No nic... za mě totální paskvil, který ani neměl dostat zelenou ve zveřejnění, natož aby to byl jeden z nejlepších seriálů všech dob. Smutný příběh. Rád se sem jednou vrátím a uvidím, že seriál bude klesat do modrých čísel kam patří. Děkuji, odcházím!

• 17.4.2020  16:47
    Zloději kol (1948)

Stará dobrá Itálie. I když dobrá asi je dost relativní a subjektivní. Doma tomu chtěla, že Italové natočili takovýto film. Pokud bych se měl zaměřit na to, aby film byl co nejvíce zajímavý, zábavný a neustále nás udržoval v napětí, jak to dopadne, tak to moc nedopadlo. Přeci jen, snažíme se zjistit jak to s tím kolem teda je, ale spíše je to nějaké chození z místa na místo, které moc nikam nevede a jen párkrát nás to chytí v tom, že se posuneme. Na konci nás čeká dost trpké, smutné a zoufalé finále. Jenom to samo o sobě si zaslouží silnou pochvalu. Ale na víc to nějak nestačí. Škoda.

• 17.4.2020  16:38
    Domovoj (2017)

Jak málo stačí k určité kvalitě. Přeci jen, nějaká ta jedna lokalita, hravý příběh, který má dělat dojem pohádky, ale je to vlastně docela horor. Nebojí se to zavtipkovat. Plus k tomu i nějaká linka toho, že to ani nemusí být tak mysteriózní jak se zdá. Z posledních minifilmů je tento nejhravější, nejpřirozenější a asi nejlepší. A přitom pochází z již dost vyždímaného žánru. Kdo umí, umí.

• 17.4.2020  16:10
    BioBuddy (2016)

Už dávnější dílo, které nás dokázalo velmi dobře a silně reprezentovat ve světě. Milé, jednoduché a úderné. S tučným mindfuckem na konci. Což o to, sice ne tolik jasným a čitelným. Ale zasmějeme se. U mě dobrý.

• 17.4.2020  15:57
    K čertu! (amatérský film) (2018)

Jako jo, jasný. Vlastní svět, který je lehce parodie na naše pohádkové sféry a pověry, ale ta forma sama o sobě docela tahá za koule. Nejdřív se to zdá jako klasická pohádka, pak se spadne do parodie a pak je to nakonec spíše pro dospělé, ale s dost primitivním a divným humorem. Cíleně myšleno i na pokračování. Což nemusí být špatně, ale film vlastně člověku nic nedá. Nepobaví, nemá začátek, prostředek ani konec a nic se tam vlastně nestane. Hezky natočené, ale nulově zajímavé.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58