vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

Skype: koptacz

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 19.8.2018  18:11

U tématu Ku-Klux-Klanu jsem ještě trochu zůstal. Dokud je to téma, ze kterého mohu plně čerpat. I když to se ve mne drží i tak dlouhodobě. Zabrousil jsem i trochu do historie, kdy i tvůrci udělali to samé. Hlavně se ale zajímali o téma staré jenom 24 let. Na rozdíl od mého obdivovaného BlacKkKlansman se zde objevilo to, co mi v onom filmu chybělo, ale zde to bylo zpracováno tak reálně, že to bylo i těžké na koukání. Brutalita a v podstatě reálné lynčování v moderní historii, které jednoduše nemá obdoby. Jediné, co asi bylo hlavním trnem v oku pro mě osobně bylo to, že charaktery nebyly ani tolik propracované. Pokud by se něco stalo hlavním dvou protagonistům asi si nedokážu představit, že bych je nějak extrémně litoval. Zvlášť to co moc nefungovalo bylo to, když jeden o druhém tvrdí, že to je zrůda a blázen, ale přitom vám nezbývá, než mu věřit, protože to prostě říká a asi ví, co mluví. Ale takovýchto filmů je potřeba víc. Zvláště dnes. A nejen v Americe.

• 18.8.2018  12:21

Ku-Klux-Klan je věc, která mě vždycky zajímala. Idea nacistického smyšlení v 21. století je neuvěřitelná. Zvlášť někde, kde ani nacismus neoperoval. K tomu přičtěme dobovou atmosféru a jede to samo. Film je natočený takovým stylem, který mi jasně ukázal, že se mi film bude líbit. A tématem to nakonec ani tolik nemuselo být ovlivněno. Film se někdy tváří místo určité brutálnosti, která v něm mohla být, spíše naivně a až moc sluníčkářsky. Film je nicméně zpracován skvěle s paralelami na dnešní dobu, které jsou poté i vysvětlena se samotnou Virginií. Smutná záležitost, která je vesele a dobře zpracována. A další rest z Varů.

• 17.8.2018  12:21

Opět menší reparát z Varů. Film mě zaujal jak svým původem, tak co více i příběhem. To, co se moc nedozvíte je vlastně to, jak je film vlastně natočený. Střihem opravdu neměl moc práce. Film je natočený jako kdyby jste vy sám byl neviditelný přežívají v této velké seanci hrůzy. Chvíli to trvá než se to rozjede. To je zaplněno trochu iracionálním a lehce nepochopitelným chování postav. A co víc, trochu zvláštními konverzacemi. Poté se to ale rozjede na plné pecky. Až tak nečekaně, až to ve vás hrkne a v kině se začnete bát o svůj vlastní život. Tohle se ve vás udrží několik pár dobrých minut. Poté je najednou pustý klid a řešení situací. Poté určitý citový výplach a další střelba. Ale to už jste v určitém slova smyslu v klidu. Byl zde i určitý moment filmu, kdybych až naznačil, že jsem se nudil. Sice to zní barbarsky, ale nekonečná absence střihu a sice kvalitní, ale neustálá akční kamera vás nadchne v první půlhodině a poté už to neustále upadává. Emoce s vámi, ale ve výsledku hýbou neustále. A výsledek celého děje to završí. V rámci úcty k divákům jsme neviděli nikdy vrahovi do očí ani do obličeje. Nebyl ani jmenován. To na jednu stranu děsivé, ale silně neosobní. Ale chápu to jako úctu filmu k obětem. Každopádně neuvěřitelné. V určitém ohledu tomu nemohu uvěřit.

• 13.8.2018  10:47
    Hastrman (2018)

Pro mne osobně asi jeden z těch českých filmů poslední doby, u kterého jsem si řekl, že koncept může být více než zajímavý. Pro mnoho lidí však tato lukrativita trochu pokulhává. A dokážu si představit proč. Hastrman je kniha stará pár let, ale ve výsledku, kdyby mi někdo řekl, že Urban žil v době s Máchou nebo Erbenem ani bych se nedivil. Ani kdyby tento film režíroval Brabec (ale ten je zaneprázdněn tím, že točí sračky). Moc bych v tom nepoznal rozdíl. Má to tak nějak stejnou atmosféru a vypadá to na tu záležitost stejně. Za to právě primárně přidávám bonusové body jako takové. K tomu spolu s tou dobou připisuji i to, že postavy se někdy chovají jako totální bezmozci, kteří přehodnocují hodnoty dle počasí a rychlosti větru. Co se týče zpracování jako takového bych měl pár výhrad k tomu všemu, ale nějakým způsobem jak je to Havelkův režisérský debut na jednu stranu musím smeknout, jelikož na ony poměry to není k zahození. Hlavně i celkové rozuzlení mě dost překvapilo a ani jsem to nečekal, že se to zvrtne až takhle. Líbí se mi ale, že někdo si vezme na paškál lehce českou mytologii a lidovost a snaží se s ní něco udělat. Ale mínusové body za někdy divnolidi a za menší guláš v přehoupávání děje.

• 12.8.2018  16:00
    Trust (TV seriál) (2018)

O Getty family se zajímalo v této době dost lidí. Neskončilo to však nějak valně o některých případů. Toto nicméně bylo silně vyzdvihováno lidmi. A ve výsledku oprávněně. Film se zakládá na tom, že nám v celku jednoduše nastavuje charaktery spolu s problémy. To poté začne kolísat. Dostaneme se i k zajímavému body, kdy Brendan Fraser, jehož kariéra je v celku jeden velký otazník se najednou projevuje v seriálu více a co víc jako vypravěč a asi největší sympaťák. Celá jeho část funguje skvěle, i když je trochu zvláštní, že ji vidíme trhaně a asi jenom ve čtyřech dílech. Celý příběh je podán velmi zřetelně a dle mého i docela výstižně. Jediné, co ve výsledku chybí je to, že nevíme co se stalo dál. A to ten příběh zrovna milý není. Včetně toho, že ten sympatický kluk se předávkoval kokainem, dostal šok a byl upoután do konce života na vozíku. Smutný příběh od začátku do konce.

• 12.8.2018  13:19
    Génius - Picasso (série) (2018)

Je trochu zvláštní po Albertu Einstainovi sledovat příběh někoho jako je Pablo Picasso. Ten muž géniem bezpochyby byl, ale je zvláštní se od fyzika přesměrovat k malíři. Nicméně talentu jako takovému. Příběhu plného žen, taškařicí, umu, strastí, ale také asi štěstí. Jestli je něco, co jsem skoro zapomněl, že opravdu bylo a vlastně jsem za to první sérii vyzdvihoval tak to bylo neuvěřitelně plynulé přecházení příběhu a hlavně dokonalá práce se střihem. To zde trochu opadlo, ale v menší míře, to zde stále můžeme najít. Seriál byl hodně shazován s novou sérií tak moc, že to vypadalo, že naděje umírá. Ono spíše asi šlo o to, že lidi nevěděli jak se mají přeorientovat, což se jim asi ani nedivím, ale určitě to nestálo za to, to celé takto zbytečně shazovat. Jde spíše o to, že onen ten příběh jako takový zase není nijak moc hravý a jak bych řekl barevný. Celou dobu sledujeme vlastně to jak Picasso maluje, stárne, je trochu paličatý, egoistický se smyslem pro empatii a hlavně neustále střídá ženské až z toho bolí. Je to dost smutné, jelikož to nemusí být k zahození, ani pojaté to není špatné, ale v podstatě celý jeho život se točil v kruzích. Ale nemám moc, co vytknout. Horší než první série, ale jednoznačně stále něco, co za to stojí.

• 9.8.2018  18:58
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Za mě osobně neuvěřitelné překvapení. O Vzteklině jsem četl a bylo to vyzdvihováno neuvěřitelným způsobem. Pravda byla v podstatě skutečností. Hned ze začátku vás to hodí do tajemna něčeho až nadpřirozeného. Postupem času se dostáváme někam k objektivním záležitostem, a i když se z toho začíná někdy stávat klasická kriminálka, stále je perfektně natočená a má své napětí. V podstatě jsem za poslední týden koukal na několik seriálů, které byly převážně americké a nebyly špatné. Ale nejvíc z nich mě stejně chytla a bavila Vzteklina. Ať nikdo neříká, že Češi neumí.

• 5.8.2018  17:17

Příběh se jako takový zaměřuje hlavně na vraha, jehož příběh má asi více co říci. Nemůžeme se tedy divit. Versace byl určitě velmi inspirující a geniální člověk, ale asi ne natolik, aby tento seriál mluvil primárně o něm. Je to až vzácně skvělé. Sledujete vraha, na kterého dejme tomu neutrální názor. Pak ho začnete nenávidět za to jak se chová, a pak s ním ve výsledku až i soucítíte. To je variace, kterou na vás vybafne další dobře zpracovaná sezóna seriálu, který má skvělý potenciál nám zpopularizovat a zjistit více o vraždách v Americe. Tato série taky dokázala odvyprávět příběh v podstatě od konce po začátek. A fungovalo to! Ta práce umí mít mouchy, ale jde o něco neopakovatelného a dokonalého.

• 4.8.2018  18:39
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Westworld je neuvěřitelný oříšek. Ořech úplný. Hotový kokos. Nemohu upřít, že mne tento seriál neustále láká svou tajemností, která se zde objevuje a má stále co nabídnout. Když vlastně dokoukáte celou druhou sérii tak zjistíte, že opět není nic jak má být a jak jste si mysleli. A to je asi to, co zde lidi stále drží. A já se jim upřímně ani moc nedivím. Westworld měl obrovský potenciál. Po první sérii jsem si říkal, že ten potenciál byl silně zahozen, ale asi stále z toho je to, co tvůrci chtěli. A diváci to hlavně ocenili. A poté je tu ale to předtím. Ano, to pozlátko někde je. Problém je v tom, že je zde v podstatě deset dílů o ničem. Hodinový materiál, který nemá vlastně tolik, co nabídnout. Jenom se neustále motáte v něčem, co má dělat gradaci příběhu a přitom ona se z toho stává nechtěně natahovací béčková slátanina. To je na tom nejsmutnější. Skoro se mi chce brečet nad tím jaký potenciál ten seriál vlastně má. A zahazuje ho zbytečnostmi, které jsou opravdu smutné.

• 2.8.2018  20:37

Opět něco mimo Karlovy Vary. Film, který jsem tam chtěl vidět snad nejvíce ze všech a skončilo to tak, že jsem si musel počkat měsíc do Prahy. A i to bylo o hubu. Setkáváme se zde s mým oblíbeným pseudožánrem klaustro-filmem. Jako obvykle a co možná nejlépe se ani zde vlastně nehnete z místnosti. Tedy tady spíše z budovy, abych nepřeháněl. Film má neuvěřitelnou atmosféru. Seznamujete se s postavou a u ní je neustále více objevován rys jejího charakteru a její příběh jako takový. Poté přijde i linka samotná. A tak nějak, i když byste rozuzlení mohli čekat, film vás dokáže držet tak, že nad alternativy docela nepřemýšlíte. Neuvěřitelná symfonie přesně tak jak jsem čekal. Jen hrajte, mistře!

• 30.7.2018  14:52

Já vlastně ani moc nevím, co napsat. Jde o oplodňovák ve světě filmu. To je jasné napoprvé. Nicnéně i přes naprosto křečující a děsivé scény plné klišé bych nemohl říci, že mě film nebavil. Primárně jde o počin, který je hold dělaný Abbou pro fanoušky Abby. To má logický následek toho, že se to bude líbit fanouškům Abby. Nepokládám se za nějakého velkého fan boye, ale zároveň bych neřekl, že je tato hudba špatná. Spíše naopak. To, že zpracování filmu je pro dívky pubertálního intelektu, který kupodivu sledují převážně šedesátileté babičky je docela tabu. Co si budeme. Je to mainstream jak prase. Je to trochu hovadina. Ale viděl jsem i horší. A to dostávali i třeba ocenění.

• 21.7.2018  23:28

Film, který mi unikal a v podstatě jsem o něm ani nijak nevěděl. Perfektní herecké obsazení, které si tak nějak jde ruku v ruce a popisuje dojemný příběh podle skutečnosti. Režie a styl filmu je pojat trochu všestraně a skoro až béčkově. Ale v rámci děje, hereckých výkonů a vývoje to nakonec končí dobře. Rozhodně důležitý film.

• 21.7.2018  18:47
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Já vlastně moc ani nevím co říci. Všichni o tom mluvili jako o události roku. Trochu undergroudové, ale přeci. A ona nakonec i byla. Ale jinými různými směry. První díl mě naprosto nadchl. Jednalo se o naprosto neuvěřitelný formát, který normálně nemá obdoby. A v tomto směru se to dost a tvrdě drželo. První díl byl prostě The Wolf of Wall Street v jiném kabátě. Já si říkal, že jsem narazil na něco více než výjimečného. Druhý díl byl klasický flashbackový. Což ani tolik nevadilo. Více jste se vcítili do hlavní postavy. No a pak přijde tvrdý a divný zvrat, kdy se najednou posunete v ději o skoro deset let a všechno je jinak. Je to sentimentálnější, emotivnější a sušší. Až neuvěřitelně moc. A opět to není špatné. Jen z mé strany došlo k neuvěřitelnému zklamání, jelikož jsem byl zvyklý na neuvěřitelný formát prvního dílu. Poté se posunete o dalších bůh ví kolik let a opět je všechno jinak. A pak je finále, kde nic moc také není při starém. Ve výsledku je to dynastie příběhu Patricka Melrose. Jak příhodné. Celé je to zpracované neuvěřitelně autentickým a svým způsobem.První díl bude neustále pro mě něčím výjimečným. And nothing else actually matters.

• 21.7.2018  17:19

Bezpochyby se zde najdou velcí příznivci i odpůrci. Lehce po právu, zároveň taky ne. Díváme se na jeden z nejoriginálnějších filmů, kdy u nás v Česku vznikl. Totální nadčasovost a prozíravost pánů Svěráků. Prostě géniů ve svém oboru. Tímhle se to ultimátně potvrdilo. Češi na to ale evidentně ještě moc tenkrát ani nyní nejsou moc připravení. I já, 24 let po vydání jsem v podstatě na rozpacích. Alespoň jsem byl. Když mi dokázalo vše k sobě zapadlo a došlo mi to, docela dost rád jsem se na této příběhové vlně svezl. Film by mohl mít i světový potenciál, ale mně toto přijde jako klasický český vymyšlený kumšt. Bylo by asi těžké ho přetransformovávat. Hlavně to zpracování, které u filmu proběhlo a režisér se s ním musel dělat... v tomto klobouk dolů. Poletuji v tom jaké dát hodnocení. Film mne totiž nijak zvlášť nenadchl, ale beru ho jako jeden z nejlepších filmů jaký kdy u nás vznikl. Nechť dějiny rozhodnou.

• 20.7.2018  14:20
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

1. série... asi? Moc ani nevím jak hodnotit, když jsem nebyl schopen dokoukat první sérii. Neustálá šmatlanice v podobě rozplétání příběhové linky, která se snaží ukázat nějaký ten nový pseudosvět a vlastně zapomíná na nějakou zápletku. Vlastně ani nevím o čem to bylo. O čem to mělo být. Táži se Vás, vážená poroto. Oceňovaná kravinka, která si zřejmě našla dost příznivců. Pro mě osobně šlo o neustálý náběh čehosi futuristicky bláznivého a ne moc smysluplného. Už samo o sobě, že to sklouzávalo do nějakého druhu anime, bylo nanejvýš prapodivné. Asi nikdy viac.

• 10.7.2018  14:04

Je zajímavé, že se španělský režisér a tvůrce dostane k něčemu jako je válka v Jugoslávii v rámci ještě ke všemu ne války jako takové, ale humanitární pomoci a týmu jako takového. Spolu s tím i docela hvězdné obsazení. A co víc i příjemný, nadlehčený a hlavně dobrý příběh. Originální ještě ke všemu. Setkáváme se zde s jednoduchou zápletkou, která ale v rámci války nemá zrovna jednoduché řešení a sranda pro mnoho lidí to taky nebude. Vy se ale bavíte. Protože vám to scénář nádherně umožňuje skvělými replikami, které mohou být v jistém ohledu nezapomenutelné a nesmrtelné. To vše je doplněno skvělý soundtrackem. Prostě perfektní den a skvělý film. "Kdo bude pomáhat lidem? Přemýšlel jsi nad tím? Ne! Jsi sobec! Musíš ji ošukat! Pro bosenský lid!"

• 9.7.2018  15:55
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Takový Mindhunter z 19. století. Funguje to na poli kriminálního kousku, který má své gradace, postavy, které se vyvíjejí a pokračuje to směle dále. Má to i momenty, které prostě nezaujmou, má to i momenty, které nějak jdou a dokáží zabavit, ale někdy, aby vás to chytilo, tak to trvá velmi dlouho. Nicméně jsem dospěl i do fáze, kdy jsem se na další díly těšil podívat. Druhou sérii bych asi klidně rád uvítal. Uvidíme, co přinesou zítřky.

• 9.7.2018  13:40

Tahoun minulého karlovarského festivalu, který mě zaujal již právě tenkrát. Akorát mi bylo jasné, že v rámci toho, že jde o bosenský film, tak vidět ho ještě někdy krom festivalu bude asi mission impossible. Nakonec zde jsme. Rok po festivalu, kdy najednou má film i český dabing a nedá se i jinak zhlédnout v podstatě. A to jsem se těšil na nějakou tu slovanskou řeč z jihu. Bylo mi skoro jasné, že se mi film bude líbit. Nakonec se ukázalo, že má trochu jiný směr, než jsem čekal. Ale ani to mi ve výsledku nevadilo. Téma okolo války v Jugoslávii dokáže stále říct a filmů o tomto směru je dle mého velmi málo na to, aby lidé věděli, že vůbec něco takového existovalo. Ve výsledku jde asi o nejkrvavější konflikt v Evropě od druhé světové války a co hůř, u dál se už v době, kdy já byl naživu. Navíc je to podáno alternativně a tak, že to neuškodí a člověk se nad tím jednoduše zamyslí. Prostě za mě osobně ten film, který má skvělý nápad a je i skvěle podaný do finále. Jediné, co hold musíte čekat je to, že film skončí prostě divně. Tohle není ani otevřený konec, ale divný konec. Ten máte hold i tady. A to velmi tvrdě.

• 8.7.2018  21:22

[KVIFF] Za celý život jsem neviděl moc polských filmů. Asi protože moc netočí, ale asi i jejich tvůrčí situace je skoro stejná jako u nás. I když ale bohatá na minulost. Film, který začíná hlavně nekompromisně. A poté se odvíjí různými příhodami a věcmi nad kterými zůstává rozum stát. A umí si to držet v celku dobře naladěnou vlnu. Poté to vlastně eskaluje do velkolepého plot twistu, který sice vypadá hustě, ale pokud si neděláte celý film poznámky, tak stejně budete mít jenom asi 50% z toho všeho. Ale každopádně celý film je zajímavý a zpracovaný dle mého v celku dobře. Zabavilo i pobavilo.

• 8.7.2018  18:25

[KVIFF] 25 let. Nebo kolik. A takhle se lid odvděčí mistrovi. Nicméně ať žije subjektivita. Terryho Gilliama jsem nikdy upřímně tolik nemusel. Nebo tedy. Nikdy nenatočil film, který by mě vyloženě nadchl a nebo mne nějak uchvátil. A vlastně ani ne, že bych měl potřebu, některé vidět víckrát. Co si budeme, on Python taky nikdy nebyl nic extrémně skvělého, až na výjimky. (opět subjektivní záležitost). V každém případě jde o to, že tenhle film byl lehce zklamání samo o sobě už jenom proto, že jsem doufal, že to bude nějak první kvalitní podání tohoto literárního skvostu a ještě z důrazem ohledně smrti. To byl dokonalý plán. Nakonec se i tohohle lid vzdal a radši vytvořil něco s paralelou na reálný svět. Což je alespoň originální. Film má hlavně své typicky prazvláštní momenty, kdy vlastně ani nevíte co se děje. Klasicky. A finální zakončení jako takové je i ve výsledku napůl napumpováno satisfakcí a taky mírným zděšením. Ale! Já nevím jak vy. Ale já se bavil. Je mi jasné, že zde nemluvíme o komediálním skvostu, ale já se jednoduše bavil. A především za to mohl naprosto geniální Jonathan Pryce. Kupodivu to pokládám asi za nejsilnější Gilliamův film, co jsem kdy viděl. I když trochu ujetý a zvláštní.

• 8.7.2018  18:05

[KVIFF] Jít na český film je risk. A jít na českou komedie tak padesátinásobně. Film nicméně začíná nevinně a mile. Trochu tak, že se zamýšlíte o co vlastně jde, ale záhy vám to dojde. A ve výsledku je přesně jasné jak se bude příběh dále odvíjet. Ale ne v tom nudné slova smyslu predikce. Film ukazuje českost v podstatě. Chalupářství a českou mentalitu v jednom. A Němec jim v tom sekunduje jako nevěřícný a strohý pozorovatel. Důvod, proč se mi nakonec film začal líbit byl ten, že mi přišlo, že i když to bylo trochu bláznivé, tak že by se to mohlo stát i u nás doma. Kdekoliv. Alespoň tedy asi v ČR. Nejde o nijak extrémně geniální kus, ale člověk se u něj zasměje a pobaví. Hlavně herečtí protagonisté jsou příjemní a co víc, své role zahráli skvěle. Opět tedy (spoiler) je smutné, že opět musí někdo umřít. To je teprve smutné, protože mi přijde, že není filmu, kde by někdo nemusel umřít. Také jsem moc asi nepochopil tu věc s medvědem. To by mi musel básník popřípadě vysvětlit. Ale světe div se. Oni Češi snad natočili smysluplnou a vtipnou komedii. Po asi deseti letech snad. Smutné tedy především.

• 8.7.2018  16:31
    Paterno (TV film) (2018)

[KVIFF] Velice mě zasáhlo jakým způsobem je tento film ohodnocen. Dle mého šlo o docela sofistikovaný a příjemně udělaný snímek, který dle mého objektivně a konstruktivně sleduje skutečné události, které byly skoro až zapomenuté. Film se hlavně zaměřuje na postavu, která ani s tím neměla tolik společného, ale lid z něho udělal někoho, kdo s tím musel mít společného všechno. Dle mého se to právě asi zbytečně soustředí na postavu, která s tím ani moc neměla co společného, ale o to je to zajímavější. Opět film, který ukazuje lidskou hloupost, zmanipulovatelnost a fanatičnost. Prostě nádherně. No, co více říci. Za mě osobně dobrý film, který snad někdo v průběhu let někdo více docení.

• 8.7.2018  16:19
    Skokan (2018)

[KVIFF] Problém je v tom, že film je prezentovaný spíše jako nějaký Marvel superhrdina po rusku. Nakonec se ukáže, že to je prostě jenom film o klukovi, kterého mamka mrdla do děcáku, pak si ho vzala zpátky, aby skákal do auta. Úřadům to samozřejmě nevadí. Hlavně co je důležité tak chlapec sice trpí nějakou chorobou, která ho činí skoro nezranitelným, ale ono to nijak extra není moc poznat na filmu. Spíše se tam ukazuje jednoduše lidská zvrácenost a zkorumpovanost ruských úřadů. Pro mnoho lidí poetické. Pro mě osobně jde o film, který se ukazoval být nějaký a ukázalo se, že je takový skoro až obyčejný. To by šlo. Ale hlavně byl nudný. Za nějakou dobu už asi ani nebudu vědět, že bych film viděl a jen mne mrzí, že jsem "takto ztrácel čas".

• 8.7.2018  15:52

[KVIFF] Pana Robina Williamse jsem nikdy nijak nesledoval. Nevěděl jsem moc jaký byl jeho život a minulost. Proto jsem na film vstupoval s tím, že budu lehce šokován. A taky jsem tak nějak byl. Pana Williamse jsem nicméně uznával. Znal jsem pár jeho filmů, které jsem měl rád už od dětství, a když náhle zemřel, ještě ke všemu v rámci sebevraždy, tak mne to šokovalo tuplem. Nyní zde po čtyřech letech máme další dokument, u kterého je skoro až jasné, že bude skvělý. Tyhle dokumenty se snad ani nedají pokazit. Kurt Cobain je sice ve výsledku mnohdy velmi chybný, ale je skvěle propracovaný a udělaný a Heath Ledger byl zase dost emotivní i pro lidi, kteří ho vlastně neznali. Tohle pokračuje v jejich odkazu a funguje to, jelikož je to i od HBO, což už na tomto poli něco znamená. Prostě se to nedá vytknout. Prostě nádhera.

• 8.7.2018  15:41
    Úkryt (2011)

[KVIFF] Bylo řečeno, že jde o životní roli Michaela Shannona. A taky že byla. Asi jsem ho nikdy neviděl v tak osobní a silné roli. Kromě toho mám typy takovýchto filmů rád. Silně mi to i atmosférou připomínalo Mechanika, na kterého i po mnoha letech s láskou vzpomínám. Styl jakým by mohl být film pojat je taky několik, ale tím jak byl pojat zde mi to právě skvěle vyhovovalo. Lehce mi to ale nesedlo tolik jako ostatní filmy podobného typu. Což byla velká škoda. Nicméně ve Varech vidět sedm let starý film a jasně vidět jeho kvality a vůbec se o něm dozvědět, to je prostě šmak.

• 8.7.2018  15:33
    U mě doma (2018)

[KVIFF] Problémem asi hlavně bylo, že už jsem byl silně ospalý. Film mě nicméně lehce zaujal svým popisem i plakátem. A hlavně to byl jeden z mála filmů, na který byly ještě lístky. On je tady trochu problém v tom, že to nejdříve začíná jako nějaká komedie z mediálního prostředí, poté se to vyšoupne do rodinného dramatu a vy zapomenete na jaký film jste vlastně šli a pak se teda stane ten zvrat, na který jste celou dobu čekali. Problém je, že ten nastane až asi tři čtvrtě hodiny po začátku filmu. Až je neuvěřitelně zbytečně moc. A poté se to bezmyšlenkovitě točí kolem toho co on vlastně dělá, jak neví co má dělat, jak postupuje dál, jak najde ženskou a pak ženská odejde. Konec. Tím to doslova končí. Ono by to mohlo mít skvělý potenciál. Kdyby to nebylo tak neuvěřitelně nudné.

• 8.7.2018  15:17

[KVIFF] Film, který by člověk mohl vidět v multikině. Ale proč to nevidět v Karlových Varech, že? Krasinského debut režijní a celkově tvůrčí dopadl jednoduše fenomenálně. Je něco úplně jiného film vidět v kinosále plném lidí, kde každý záchvěv je slyšet. Film je pro mne kouzelný už jenom tím faktem, že je opravdu tichý. Trochu to v rámci záporáků připomíná vetřelce, ale ono to nějak skoro v každém filmu i jako v rámci napodobeniny funguje. Kromě toho to má skvělý macho konec, který jsem opravdu nečekal. Nevím jestli to byl prostě fakt dobrý zážitek a nebo jenom ty filmy, na kterých jsem byl stály za prd. Nicméně to hodnocení odpovídá všemu.

• 8.7.2018  14:55
    Chvilky (2018)

[KVIFF] Doslova chvilky. Doslova film, jako kdyby byl seskládán z různých povídek a byl tak i zpracován. Dlouhé záběry na ponoření se do osobnosti především hlavní postavy a se snahou vyvolat s ní určitou empatii. Skoro každý z herců se objeví jen v jedné scéně. Kromě paní Pokorné, za což můžeme jen děkovat, jelikož ona tvořila takový ten odlehčený až humorný úhel filmu. Vidíme zde hlavní postavu a snažíme se do ní nějak vcítit. Ale moc nám to nejde. Možná. Spíše jde o to, že vy vlastně nakonec zjistíte, že nevíte o čem film byl. Předpokládáme, že o dívce, která procházím těžkým obdobím. Jako dlouhá momentka dobrá, ale jako film, který má odvyprávět nějaký příběh jako takový to moc nefunguje.

• 8.7.2018  13:37

[KVIFF] Nemluvil bych vyloženě o špatném filmu. Ale lehce spíše o nudě. Film má jasné poselství, které je zajímavé, dobré a zajímavé. Problémem je, že zorientovat se přímo v příběhu je někdy nelehké a postavy si mnohdy dělají nějaké své záležitosti, až podivuhodné, které na příběh nemají žádný vliv. Pro mě jde vlastně o úplně první historicky autorský islandský film. Moc jich vlastně ani není. V tomto ohledu to beru pozitivně. Ale hodnotím zde hlavně to, jestli mne příběh a film samotný nějak zaujal. A bohužel musím odpovědět negativně. Ve výsledku mi nepřijde, že bych viděl něco extrémně výjimečného, což se u jiných filmu říci dá.

• 8.7.2018  13:31

[KVIFF] Ať si říká, kdo chce, co chce, ale za mě jde na české poměry o skvělý počin. Olma Omerzu beru jako mladého a nadějného filmaře, který sice nezaujme masu, ani nebude asi nijak extrémně vyzdvihovaný, ale myslím, že je to budoucnost české kvalitní a seriózní filmografie. Neškodný film, který se může stát v reálném životě a taky, že se stal a vypráví i příběh dvou kluků, kteří v rámci autenticity byli neherci. Je to takový jednohubkový příběh, u kterého se ale i zasmějete a zažijete nějaké emoce. Za mě dobrý. Určitě jde o český film, který umí vyčnívat z davu a ukázat se. Hlavně cením originální nápad.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45