vyfuk

vyfuk

Česko
"Hluk je smrtí myšlenek." - Friedrich Nietzsche


Instagram: kopko_jan

16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Je to nejlepší film všech dob a druhý nejoblíbenější. Na film jsem se vysloveně těšil a doufal, že budu spokojen. Byl jsem! - a to mimořádně. Můj začátek 300 pouti začal naprosto perfektně a efektivně. Stephena Kinga moc rád nemám, ale z jeho malé povídky se stal film méně známého režiséra Franka Darabonta, který z povídky udělal mistrovské dílo. Jsem i rád, že se hlavní role neujmul Hanks. Film by byl asi stejně dobrý, ale šanci dostal Tim Robbins, který exceloval a Freeman, kterému tím v podstatě začala kariéra jednoho z nejlepších herců světa. Film je úžasně doplněn hudebním podtextem Thomase Newmana, jehož hudna není tempová ani rázná, ale malebná, pohodová a smutná a to také z filmu udělalo něco vyjímečného. 1. nejlepší film - je to pravda! Po ne moc dlouhém rozhodování jsem se rozhodl, že i když film je v režii ne nejlepšího režiséra (což v některých ohledech vůbec nerozhoduje) je to NEJLEPŠÍ FILM, KTERÝ JSEM KDY VIDĚL!!!

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  "Pulp zaprvé: měkký vlhký kus beztvaré hmoty; zadruhé: časopis nebo kniha ponurého obsahu příznačně vytištěna na surovém a hrubém papíru; slovník American Heritage Dictionary druhé vydání pro vysoké školy." Jak klasické. Moje první zkušenost s Pulp Fiction dopadla chvalitebně. Filmu jsem neporozuměl natolik, abych měl radost... navíc scéna se Zedem mně až tak příjemná nepřipadala. Vše se zlomilo s Gaunery, kdy jsem 100% pochopil jak filmy točí Tarantino a tak jsem dostal možnost zhlédnout film podruhé a jak to dopadlo. Co to je za otázku... tímto filmem jsem se s Tarantinem naprosto "smířil" a zjistil jaké jsou jeho filmy dokonalé a úžasné. Překrásná krimi komedie se mi zamlovala tedy až na podruhé a od té doby až na pořád. Musím také říci, že Quentin perfektně ve filmu odkazoval tak, že to nikdo nedokáže poznat a udělal film o to zajímavější. Navždy mně mi bude znít v hlavě Ezechiel 25 17. Co říct na závěr: "A pak zmizíš a zůstaneš zmizenej nebo Tě zmizím já.".

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Nejgeniálnější film všech dob! Nemusím snad připomínat jak moc inteligentní filmy Nolanovci dělají. Joker je úchylný a nadinteligentní vrah, který mi ukázal, že je Nolanovský jak jen to jde. Scénář mě uchvátil chytrostí, ale také humorem. Třeba scéna se zmizením tužky mě dostala, je sice trochu drastická, ale dobrá. Výslech Jokera byl velmi plný a jasný. Konec filmu byl tak úžasný, že jsem nevěřil, že je to film. Opravdu nejlepší Batman všech dob. Ledger byl neuvěřitelný a úžasný - toho Oscara si opravdu zasloužil. Škoda, že zemřel. Opravdu mě to zklamalo, že se toho nedočkal. Díky za každou novou Nolanovku.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Petera jsme zatím znali jako režiséra hororů, ale jednou cestoval vlakem a za jednu jedinou cestu dokázal nemyslitelné - přečetl celou první knihu Pána prstenů. A hnedka se rozhodl, že trilogii zfilmuje. A udělal asi největší krok ve svém životě a jeden z největších kroků v historii filmografie. Pán prstenů je po Kmotrovi asi nejznámější a "nejblockbusterovější" trilogie všech dob. Peter s Fran a s Philipou vytvořili mistrovský scénář pro mistrovské dílo. Jeden ze tří Oscarových rekordmanů je film, který stál milióny a vydělal miliardy. Díky bohu, že existuje perfektní kniha J. R. R. Tolkiena, kterou mohl Pete nezapomenutelně zpracovat. Shore mě stále ohromoval svou geniální, malebnou a kouzelnou hudbou, kterou si mne podmanil, již dříve. Úžasné výkony všech herců nevyjímaje Serkise a McKellena. Díky mockrát za krásné dětství a krásný život. OBLÍBENÉ POSTAVY: Glum, Gimli, Gandalf, Frodo.

 • poster

  Kmotr (1972)

  Nechápu jak jsem mohl dát jen čtyři - to je jasná pětka. Bylo to asi také tím, že jsem celou trilogii viděl hrozně "roztrhnutou", či-li jsem chvíli něco viděl a něco ne. Nejlepší mafiánský film mě na druhý dojem vůbec nezklamal a výkony Branda a Pacina jsou naprosto nezapomenutelné. Coppola má za ušima a tento film jen ukázal jeho velikost, která se už asi ničím nepředčí. Film je doplněn perfektní synchronizací hudby a zasazení do krvavého děje. Zarmoutila mě však smrt velkého kmotra již v tomto díle, ale nedá se nic dělat. Nyní nemám k filmu nic k namítnutí a nemám žádné výhrady - Coppola vytvořil mistrovské dílo!

 • poster

  Podfu(c)k (2000)

  Panebože, díky bohu, že jsi mi dal šanci to zhlédnout podruhé! Je důležité to vidět v celku a jasně. Ritchie si nyní určitě u mne vydobyl můj obdiv. Ritchie je tak trochu britský Tarantino a jeho filmy jsou humorné, akční, trefné a drastické. Celý Tarantino. Takže, jsem tedy velice rád, že jsem to viděl podruhé a rozhodně ne naposled.

 • poster

  Sherlock Holmes (2009)

  Sherlocku. Guy přinesl akční komedie a nyní ten Sherlock? Nebyl jsem si jistý. Nakonec po ne moc dlouhém rozhodování jsem se na něj vrhl. A výsledek? Lituji, že jsem neměl tu možnost to vidět už v kinech. Bylo to jako sledovat nebe. Kriminální zápletka, která vám připadá jako sci-fi a myslíte, že jde o nějakého mystického Holmese a že se Ritchie asi zbláznil. Opak je pravdou. Úžasně provedená genialita filmu a celého scénáře byla opravdu dokonalá. Holmes překypoval sarkasmem, jak to máme s Downeyem rádi a svět se nám při sledování filmu zdá jako pohádka. Dvojka byla o něco horší, ale ona samotná genialita a kouzlo v ní přebývá. Jinak se těším na třetí pokračování a velmi rád bych se dočkal i čtyřky a pětky. Možná to trochu ztratí na kvalitě série, ale Holmesovi příběhy jsou bezmezné. Děkuji přátelé. Film splnil mé očekávání, předčil ho a zajistil mi krásný zážitek.

 • poster

  Telefonní budka (2002)

  Schumachere, tys na to šel nějak rychle. Dámy a pánové, dovoluji se vám představit nejlepší film na poli psychologického žánru a zároveň jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Neuvěřitelný příběh, kdy muž má vše a dokáže si zahrávat s jinými jako s loutkami, ne-li ještě hůř. Farrell předvedl jednoznačně největší výkon svého života. Na tomto filmu je kouzelné, že jsem nebyl ani jednou v klidu, stále jsem byl jako na jehlách a čekal co příjde jako další, srdce se mi svíralo a tep mi pomalu stoupal a v půlce filmu zůstal na vysoké hodnotě a dunil a dunil. Neuvěřitelné co se dokáže za jednu hodinu a čtvrt vše stát. Vše bylo proti Farrellovi a on s tím nemohl prostě nic dělat...

 • poster

  Americká krása (1999)

  Příběh ze života. Spacey by se mohl poslouchat celý den a vůbec by mi to nevadilo. Jeho úžasný příběh se vybarvuje do barev nevěry, útlaku, štěstí, "nadrženosti", drog a sexu. Hezky zbarvený podtext hudby od Newmana, která podsvěcuje celý kontext, který Mendes a Ball dokázali vytvořit. Herecké výkony na stranách Spacey, Cooper a Bening byli přínosem, bez kterého by tento film ani tak filmem nebyl. Prostě celkově řečeno, úžasně propracovaný příběh, který se někomu může zdát jako každodenní a někomu zase jako přestupný rok. Film a zážitek, na který se nezapomíná.

 • poster

  Gentlemani (2019)

  Co si budeme povídat... člověk jde trochu do toho kina se skepsí. Přeci jen, jde o nejlepší film už dnes minulého roku, který tak nějak dává na kolena všechny možné ostatní topovky minulého roku. Musíte tomu dát lehkou šanci na rozjetí. A poté to přijde naplno. Uchytíte se v neuvěřitelném dokonalém a i zvrhle sympatickém charakteru Granta, který hraje svou životní roli, ze začátku nijakého, ale poté přesně zapadajícího McConaugheya, jednohubkovou skvělost Farrella, milou a sympatickou Dockery a nebo jednoduše nezaměnitelného, dokonalého, autentického a vrcholného Hunnama. Tolik k hercům. Jim tak nějak sekunduje jako vždy skvělý soundtrack, který se u Ritchieho opět trochu povyšuje na nový level, ale trochu jinak než tomu bylo u Artuše, který je podle mě stále jeden z nejpodceňovanějších filmů historie. Zde si lidé našli svou cestu. A jsem za to jenom rád. I když tento film nemá takovou klasickou Ritchiskou střihovou skokovost a chaotičnost, i tak se v tom menší ten otisk najde. To se ani nedá mluvit o tom, co je dominancí filmu a to je scénář. Ten je jasné, že vždycky bude u Ritchieho něco. Tady ale jsme se odprostili od ne extra zajímavých agentů a nebo fiktivního středověku a zase jsme se nějak jednoduše vrátili do Londýna, kde si někdo potřebuje vyřídit všechny své účtu. A je s neuvěřitelným podivem, že tento 800IQ klenot přichází hned po menší výplachárně ve stylu Aladina. Nebe a dudy. Zdá se, že vždy je co vymyslet dalšího geniálního, dalšího propleteného a přesto smysl dávající. Něco přirozeně humorného a duchapřítomného. Jednoduše geniálního. Po dlouhé době jsem nechtěl opustit kino.