Svědek obžaloby (1957)

Poté, co mi před nedávnem Wilder představil Sunset Blvd., byl jsem na rozpacích z toho, co přijde příště. Sunset nebyl špatný film, ale chybělo mi v tom něco, co by mne přesvědčilo, že jde vskutku o dokonalý film. Wilder si po tomto jednoznačně napravil reputaci. Začíná strkat do kapsy i Hitchcocka. A to ne, protože by byl mistrem napětí, ale celkově dle mého točí v porovnání s tím co celkově od obou tvůrců znám lepší obsah nakonec právě Wilder. Agatha je pro mne úžasná spisovatelka, který má i slabší kousky, ale některé jsou k nezaplacení. Jako třeba tento. Ona a Wilder se hledali až se našli. Tenhle jejich počin se mi neuvěřitelně líbil a užil jsem si ho. Je až škoda, že staré britské nebo americké filmy jsou suprové mezitím, co ty české mi moc pod kůži nejdou. Tohle byla hotová laskomina. Až na ty flashback scény, ty mne upřímně moc nebavily.

Shake Hands with the Devil (2007)

Film, který má jednoznačně co nabídnout. Ukazuje Rwandu, tak jak jsme ji mohli vidět a nebo ani ještě neviděli. Ukazuje ji nám autenticky a to je přeci skvělé ne? Ale je to nudné. Film je natočený v celku dobře, ale jde o to, že divák jako já ztratí po půl hodinu náladu to sledovat. Kanada bez pomoci Britů a Amíků natočila hezký film. But not good enough.

Sunset Boulevard (1950)

Film-Noir je pro mne něco tajemného a tak přitažlivého, až to pro mne nakonec nic neznamená. Noir filmy mají pro mne kolem moc pozlátka a nakonec je z toho pro mne jen jisté zklamání. Hlavně tím, že film tak nějak už sám o sobě se vyspoileruje sám o sobě a jeho konec jsem znal i dávno předtím než jsem věděl o co vlastně jde. Neříkám, že to bylo mrhání časem, ale jednoznačně tohle bylo zklamání. Mám rád atmosféru okolo někoho kdo dělá u filmu, proto mi byla postava Gilise sympatická a zajímavá. A Swanson má nejděsivější ksicht jaký jsem za dlouhou dobu viděl. Škoda, věčná škoda.

Život je krásný (1946)

Je fakt, že tenhle film je trochu zvláštní pro mne. Užil jsem si jeho zhlédnutí, ale necítil jsem se, že by to bylo něco extrémně úžasného. Film se nám snaží ukázat jaký život pan Bailey žil, ale mne se asi nejvíc líbila poslední půlhodina s Clarencem. Tohle je taková Vánoční koleda naruby. Tenhle film je hold americká verze Tří oříšků pro Popelku. A bohužel už to je asi v Americe stejná odvařenina jako ta Popelka. Ale nám Čechům a jiným to asi nevadí. My se na to podíváme rádi, kdy budeme chtít. Úžasný film. Sice ne takový to, co si budete pamatovat na smrtelné posteli, ale jinak skvělý film.

Banshee (2013) (seriál)

1. série: Tohle je to, co jsem dlouho hledal. Nášup, který má příběh, má gradaci, zápletku, budování postav. Prostě tohle je seriál jak má být a jsou to věci, které od seriálů očekávám. Celou první sérii mám v hlavě jako skutečnou nářezovku úžasnosti. Pokračujme k druhé sérii. 2. série:Druhá série je na tom skoro stejně. Jediné co mne štve je, že to ztratilo to své kouzlo z první série. To bylo to, že se pořád řešilo každý díl něco nového. Každý díl byl něčím speciální. Druhá série už se zaměřuje čistě a pouze na jedno nemesis a na jeden problém. Hlavní linka je řízená každým dílem stejně. A to zkazilo dojem ze druhé série. Menší škoda. 3. série Mluvit o třetí sérii je stejné jako mluvit o druhé. Problém je stejný. Místo toho, aby se řešili zajímavé jednorázovky, tak se řeší méně zajímavé věci na celou sérii. Tady se řeší Malý kamínek, jehož smrt byla hodně drsná, ale už jen princip, že se za ním honí celou sérii... to je v celku smutný. Celkově vzato byla tahle série stejně dobrá jako ta druhá, ale stejně nejraději vzpomínám na úplně první. 4. série: Čtvrtá série je funny v tom, že když doufáte, že tu zasranici Rebeccu budete míz z krku, tak na ní stejně bude tuna flashbacků a deja vu. Takže smolík. Čtvrtá série je asi po první nejlepší. Má nějaký děj, který je sice stejně jako u druhé a třetí série fixovanej na nějaký daný cíl, ale alespoň to vypadá víc nadupaně a stylově. Ani nemůžu uvěřit, že je konec. Tenhle seriál byl po dlouhý době nějaký, který mne fakt bavil, i na slabší díly. Hlavně věděl, kdy má to srdce skončit, ne že se to potáhne padesát let. Hlavně to vypadá jako kdyby se teprve rozbouřila nová vlna sraček a místo toho se to dá do osmýho dílu zase do pořádku, což nechápu jak se dalo dát dohromady. Finále jako takové bylo suprové. Jak už série, nebo celého seriálu. Nemám asi víc co říct. Byla to jízda jak prase.

Banshee - Season 4 (2016) (série)

Dylan Moran: Yeah, Yeah (2011)

Nevím proč, ale stand-up humor asi hold není pro mne. Přijde mi, že se tím komici jen ztrapňují a jsou trapní. Moran má ale neuvěřitelné charisma, to se mu musí nechat. Ale stejně mu to moc nepomáhá. Jeho show je velice zajímá, ale na mne ubíhá moc rychle a buď nedokážu postřehnout vtip a nebo mi přijde stupidní. I něčeho takového bych čekal, že se budu smát pořád, ale ono nic. Za celou hodinu a něco jsem se zasmál asi jenom třikrát a jednou jsem měl záchvat. Za to bonusový body. Ale to je asi vše. Hodně slabý. Kurevsky slabý na 84. nejlepší film.

Cirkus (1928)

Cirkus je další jízda s Chaplinem. Skvělá zábava, která celou tu plus mínus hodinku skvěle potěší a odpočinete si taky na chvíli od těch jinejch filmů, u kterých musíte sáhodlouze přemýšlet. Klasický Chaplin.

Payback: Straight Up (2006)

Hlavní problém tohohle filmu je, že krutě vykrádá první film. Odplatu. Je tam tolik scén, které jsou jasná Odplata, že jsem myslel, že koukal jsem na první film. Ale jinak je to suprová jízda jako byl první film. Nádherá a suprová podívaná, na které Gibson exceluje. Škoda, že to je jen jinak zasazená kopie Odplaty.

Vzpomínky na lásku (2004)

Další korejská matlanina. Ale Korejci to zase jako umí. Což o to. Tohle mluví samo za sebe. Trochu to připomíná ty evropské nepochopitelné filmy vhozené do Asie, ale s celosvětovou problematikou. Problematikou filmu je, že se problém objeví a začne řešit asi půl hodiny před koncem filmu. Takže strávíte sledování filmu na dvě hodiny skoro zbytečně. Ale téma dobrý. Originální. Ale kdyby se oba rozhodli hrát LoLko, potěšilo by to víc lidí. A nakonec, když Alzheimerová s Alzheimerem opouští svět v západu slunce on ji konečně řekne ty dvě slova, která ona chtěla celou dobu slyšet. "Vykouříš mi?"