Nin

okres Ostrava
lost in translation

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 28.11.2018  18:45
    Megalo Box (TV seriál) (2018)

Originální "remake" kultovní mangy a anime Ashita No Joe. Postavy jsou si podobné, jen mají trochu změněný vzhled, charakter a někdy i pohlaví. Zůstává jakási podstata o boxérské cestě na vrchol, akorát zde vidíme nepříliš optimistickou budoucnost, kde boxéři jsou vylepšený mechanickými hračičkami. Ale naštěstí není tento seriál tolik o těch umělých vylepšeních, ale pořád se soustředí na to důležité - lidské osudy a tvrdou píli dosáhnout svého snu. První půlka je nabitá cool scénami a super hudbou. Žádný dlouhý vykecávačky, jde se na věc a je to stylová podívaná plná zvratů a japonského hip hopu. Ke konci ale už začne příběh trochu stagnovat a dostává se do klasičtějších japonských seriálových vod. Přesto je Megalo Box velmi nadprůměrné japonské anime a skvělá pocta původnímu dílu z 60. let. (8/10) P. S. Za největší nedostatek považuju to, že v původním díle je hlavní hrdina Joe zajímavý spratek a neřízená střela, zatímco zde se spíš jedná o klasického cool týpka. Původního Joea je zábavnější sledovat.

• 15.9.2018  22:08
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Co se tak bavím s kamarády, tak je zajímavé, jak se liší názory na to, jaké epizody jsou geniální a jaké slabší. Mně osobně připadá cca každý šestý díl jako opravdu vypiplaný geniální kousek (talentová reality show, lesbická retro romance, seznamovaní přes appku...) a každý šestý díl jako slušná kravina, která si hraje na něco, co není (lovná zvěř, psí robot...). Mezi tím je vysoký nadprůměr. Všem dílům ale musím přiznat výbornou produkci, luxusní herecké výkony a dobře vybudovanou atmosféru. Bohužel kvůli těm slabším dílům nemůžu dát plnou palbu, ale i tak se jedná o významný hororový seriál 21. století, který vřele doporučuju všem s trochu silnějším žaludkem. (8/10)

• 2.4.2018  17:29

Šimpanzův seznam. Někdo tady zhlídl pár dokumentů o koncentráku a pár epizod Walking Dead a napadlo ho, že by z toho mohla být parádní podívaná s opicemi. A ona mohla být. Jenže je to jenom hromada těch nejotravnějších klišé, co se bere šíleně vážně. Woodyho Harrelsona mám děsně rád, ale jeho drsňáckého psychopatického padoucha jsem mu nevěřil ani vteřinu. Technicky dobrý. (4/10)

• 18.2.2018  10:09

Prvních dvacet minut jsem se dost lekl, co to je za snůšku klišé a patosu, ale postupně z toho režisér udělá pořádně napínavý film... kde teda je klišé i patos, ale tak nějak to je umně skryté pod dobrou režií a kvalitní herce. Nad realističností si nechci moc lámat hlavu, ale jako komorní drama tenhle film rozhodně funguje. (7/10)

• 18.1.2018  16:53
    The Punisher (TV seriál) (2017)

A sakra. První tři díly byly slušná jízda, ale potom se naplno rozjede mimořádně debilní scénář. Příšerné postavy, strašlivé dialogy, milion klišé, naprosto nezajímavý děj... to fakt sem tam dobrá akce a ani herectví Jona Berenthala nespasí, protože i samotný Punisher je vtáhnut do trapných rozhovorů a scén, ve kterých je za pěknou měkkotu a blbečka. Komiksový Punisher by si s tímhle ze seriálu vytřel zadek, namazal si ho na chleba a utopil ho v jeho slzách. Na jedné straně. Celkově je asi průser, když znáte komiks, protože mně občas v hlavě probleskly ty skvělé scény z komiksů, kde masí mafiány po stovkách, vrahy po desítkách a sem tam si střihne zabití nějakýho opravdovýho monstra. A navíc se komiksovým scenáristům povětšinou daří z toho poslepovat zábavný příběh bez otravných vedlejších postav. Jenom teď, když se mrknu na to, co v době seriálu Punisher vyvádí v komiksu, tak v jednom se díváme na jeho počátky ve Vietnamu, kde ukazuje nejednoznačnost konfliktu a svoji rozvíjející se lásku k zabíjení, a v druhé sérii vidíme, jak sadisticky zabíjí rebely ve východní Evropě s brněním Iron Mana. Jasně, na tohle by asi rozpočet nesehnali, ale pokud má takhle vypadat seriálový Punisher, tak zůstanu u komiksu. (3/10)

• 12.1.2018  14:12

Z první pětice Elm Streetů rozhodně nejhorší díl (jsem velkým zastáncem dvojky, která je dle mého je velmi solidní sequel). Party mladých lidí bývají ve všech dílech podivní trapáci, ale zdejší banda je ještě k tomu nudná. Na druhou stranu se mi líbilo, že brutalita stoupla - místy je to už slušná řezničina. Triky jsou občas fajn, občas naprosto k smíchu (víceméně 1:1). Nápad, že tu je nenarozené dítě, díky kterému se může Freddie dostat i do opravdového světa, není vůbec špatný, ale zpracování je tristní. Příběh nikam nevede a ke konci je to slušná nuda. Velmi nevyrovnaný díl, ale katastrofa to ještě není. (5/10).

• 4.1.2018  17:35
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Komplexní a (miminálně zdánlivě) velmi realistický příběh o prostitutkách, pasácích, počátcích porna a tak dále v 70. letech. Je to skvěle napsané, perfektně zahrané a celkově je to prostě mimořádně kvalitní a zábavná seriálová lahůdka, která má nakročeno stát se podobnou legendou jako The Wire. (9/10)

• 11.12.2017  20:05
    Blok 99 (2017)

Tohle není vězeňské drama, jen se tak tváří. Tohle je spíš tarantinovka. Realističnost a sem tam i logika jde stranou, ale zato přichází zatraceně nadupaný akčňák. Skvěle natočené rvačky, pořádně drsné scény a zlé postavy, které jsou potřeba rozdupat. Skvělá žánrovka. (8/10)

• 25.11.2017  08:54

Pár WTF momentů tam je (především způsob, jakým je nakonec Freddie poražen) a hlavní partička je dost ujetá béčková sestava, ale to je v téhle sérii normální. Super je, že Freddy Krueger tu zabíjí o sto šest a je to vizuálně skvělý a zábavný. (7/10)

• 19.11.2017  09:56

Bez dabingu se strašně provalí, jak je Arnold mizernej herec, ale nějakým zázrakem utáhl i tuhle roli obyčejného nudného tatíka od rodiny, co je tajně superagentem. Hlavně tedy ukazuje svoje svaly a řezané rysy a cedí správné béčkové hlášky. O "umění" se tady starají ostatní herci, kteří hrají jak o život - Jamie Lee Curtis, Bill Paxton, Tom Arnold... dokonce i mladá Eliza Dushku jako Arnoldova dcera ho přehrává. O vtipy je teda postaráno, ale tenhle film má především boží AKCI. Je jí hrozně moc a je úchvatně natočená, Cameron tady fakt zaválel. Jeden z nejlepších Arnoldův... a podle mě i Cameronových filmů. (8/10)

• 1.9.2017  18:26
    Superman (TV seriál) (1996)

Je zde úplně mimózní hodnocení. Tohle je výborně zpracovaný Superman se vším všudy, který přesně zachycuje podstatu nejslavnějšího superhrdiny. A jako bonus jsou v podání Bruce Timma ženské postavy zatraceně sexy. (7/10)

• 25.8.2017  16:35
    Lenny (1974)

Dustin Hoffman sice hraje jak o závod, ale není žádný komik, takže celé kouzlo Lennyho Bruce - STAND UP KOMIKA - je fuč, protože prostě není vtipnej. A z jeho života mohli vybrat i zajímavější části. (5/10)

• 19.8.2017  11:06
    Pan Nikdo (2009)

Vizuálně občas zajímavý, dobře vybraný soundtrack, ale jinak úplně prázdný film, který má hromadu WTF scén. Láska je tam maximálně idealizovaná (takovýto, že jako děcko najdete pravou lásku svýho života a pak na ni čekáte klidně 30 let), což v jiných filmech může být snesitelný, jenže tady se to na vás valí v pseudosci-fi příběhu plným životních mouder. Zde má Pan Nikdo hned několik lásek, protože se tu tříští realita, což zní zajímavě, jenže ony jsou všechny ty jeho holky naprosto nezajímavý. Jedna je pěkná brunetka, jedna asiatka a jedna je blonďatý cvok s těžkými depresemi. Stejně tak charakter samotného Pana Nikdo je opravdu "nijaký" - občas je upravený, občas s dlouhými vlasy, ale jinak je to jenom vykulený citlivka, co buď nic neříká nebo pindá různý hlášky chytřejších lidí, případně ty ultraromantické věci, kterým by uvěřila snad jen holka na základní škole. A aby toho nebylo málo, tak klasická tragédie je tu maximálně vynucená a umělá - na každém rohu je nějaká autonehoda či jiná hloupá nehoda, ve které někdo zemře, abyste si mohli poplakat. Na závěr jedna WTF věc - dětští a dospělí představitelé pana Nikdo a jeho dívek si nejsou téměř vůbec podobní, a tak působí zatraceně divně, když se vždy skrz nějakou šílenou náhodu po desítkách letech potkají a hned se na sebe romanticky vrhnou. Hrůza. (3/10)

• 13.8.2017  19:55

Ženská vlhká fantazie o tom, jak vypadá S/M sex a vztah dominanta se submisivní holkou. V praxi ale je on atraktivní, BOHATÝ a stará se o ni... dokonce i v sexu mu jde především o její uspokojení (např. furt má hlavu mezi jejíma nohama). Ona na druhou stranu občas brblá, tvrdí, že je nezávislá žena (absolutně není) a bojí se nějaké jeho "temné minulosti". Taky má hlavní herečka udělaný make up tak, aby vypadala dostatečně průměrně a divačky se tak do ní mohly lépe vcítit. Natočené je to šíleně, jsou tam ujeté střihy, děj v podstatě nahodilý... Docela se mi líbilo, jak se se svou rolí popral Jamie Dornan, který hraje tu propracovanou verzi nafukovacího panáka. Není u toho moc trapný a prostě by se mohl z fleku živit jako gigolo, co kvalitně předstírá zájem o ošklivý ženy. Pak ještě pár songů se mi líbilo. Jinak jeden z nejhorších filmů vůbec. (2/10)

• 5.8.2017  22:52

Vizuálně povětšinou velice zajímavý film s příliš dlouhým dějem, který ale překvapivě ne a ne začít nudit. Téměř od začátku je však jasné, že to všechno směřuje k nevyhnutelnému zklamání. Detektivní pátrání (které mi připomínalo adventury) a sem tam nějaké ty hororové scény jsou fajn, ale nedrží je pohromady pořádný příběh. Ten je bohužel dost stupidní. Hlavní představitel i záhadná dívka mi přišli kupodivu OK, zatímco kupodivu totálně na prd mi přišel Jason Icaacs jako padouch. Dohromady čistý průměr. (6/10)

• 1.8.2017  17:55

Přiznám se, že jsem čekal větší pecku. Je tam asi tisíc narážek na Batmanovu historii v komiksech, filmech i seriálech, a nemálo vynikajících vtipů. Taky základ v Batmanově charakteru je vynikající, jeho vztah s Jokerem vtipně ujetej. Ale samotnej příběh už je dost přímočarý a je tam příšerně moc padouchů, takže nevynikne žádný z nich. Hodně povedenej film, ale úplnej odvar jako Lego Movie se nekoná. (8/10)

• 11.6.2017  14:24

Epický animační win. Dechberoucí animace, kvalitní a vcelku originální příběh a boží pisničky. (9/10)

• 11.6.2017  14:23
    Wonder Woman (2017)

Po předchozích DC filmech jsem myslel, že budu muset minimálně sem tam přimhouřit oči, ale vůbec - Wonder Woman je pohodový, kvalitně zpracovaný a vymyšlený superhrdinský snímek - a s krásnou ženskou v čele k tomu! (8/10)

• 28.5.2017  22:03
    Vykolejená (2015)

Vtipné, dobré nápady, správně ujeté... v podstatě kdykoliv, kdy nemluví Amy Schumer. Což je bohužel dost často, když je to hlavní hrdinka. Ale vzhledem k tomu, že pod scénářem je podepsaná pouze ona, tak mi z toho vychází, že si jen napsala mizernou postavu (která je pravděpodobně částečně autobiografická). Amy prostě jednoduše není vtipná. Chápu, že má být za toho antihrdinu, co provádí zlé kousky, což často funguje (Černá zmije, Bernard Black...), ale její postava je prostě jen otravná a naprosto nesympatická. Chápu, že tím filmem chtěla ukázat, že ačkoliv není typická hollywoodská kráska, tak pro ni není problém sbalit chlapa a vyspat se s ním. Jenže v tomhle filmu to vypadá, že se může vyspat s jakýmkoliv chlapem, čemuž nevěřím ani náhodou. Ještě jsem snad neviděl film, ve kterým by jeden důležitý aspekt (zde hlavní hrdinka) byl absolutně příšerný, ale zbytek byl dobrý, často dokonce výborný. Třeba i ten předvídatelný děj (romantika s chlapem plus usmíření s rodinou) kupodivu funguje. A většina postav je dobrá. Bill Hader je kupodivu sympaťák, LeBron James je super, John Cena se úžasně shazuje, Ezra Miller je parádní úchyl, Brie Larson je milá... snad jen kamarádky Amy jsou příšerný (a nevtipný) pipky. Ale furt je tady toho dost, co stojí za zhlídnutí. (6/10)

• 18.3.2017  19:55
    Pokoj (2003)

Tak tohle bylo zábavnější, než jsem čekal. A to jsem na to koukal sám, střízlivý a bez drog. Asi nejlepší nezáměrná komedie, co jsem kdy viděl. Některé ty ujeté dialogy, mimózní herectví Tommyho Wiseaua, milostné scény, které jako by vymýšlel osmiletý kluk... a ten 25letý "kluk", co si furt chce házet s míčem.... Paráda. Zvláštně se mi to hodnotí, protože ve výsledku tomu ubírám z plnýho hodnocení proto, že to místy není tak zábavně příšerný... ale povětšinu času ano. (7/10)

• 5.3.2017  03:25

Nemám rád první dva sólové Wolveriny a po tomhle filmu je nemám rád ještě víc, protože je skoro až ostuda, že na ty ploché tuctové slátaniny má "Old Man Logan" navazovat. Tohle je úplně jiný Wolverine, hodně drastický, brutální, sprostý... Ale především má pořádné postavy a zajímavý příběh. Logan je naprostá pecka, co si přímo rochní v tom, že může být superhrdinským eRkem. I v komiksech si užívám, když někdo vezme existující superhrdiny a posune je k větší "dospělosti" (někdy jen zdánlivě skrz sex a násilí, ale pokud je to dobře napsané, tak proč ne?), takže doufám, že tomuto filmu budeme vděčit i za další superhrdinské vypalovačky. (9/10)

• 4.3.2017  19:04

Po hodně letech jsem si dal tenhle kousek znova. A není to žádná bomba, spíš jen taková příjemná komedie s prvky hororu (jako dítě jsem se u toho bál a myslím, že to obecně pro děti může být strašidelné). Zajímavé je, že to je místy pro děti docela přisprostlé - narážka na orální sex s duchem, sexy se svíjející Sigourney Weaver či dnes už kultovní hláška Billa Murrayho "This man has no dick". Kromě cool ústřední písničky je taky nemsrtelný ten super pocit, když se z doktůrků na okraji společnosti stávají úspěšní Krotitelé duchů a na konci jim dokonce před finální bitkou skanduje celé město. To mně vždycky zvedne náladu. (7/10)

• 24.2.2017  14:24
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Po druhém díle to vzdávám (na mou obranu má každý díl hodinu). Je to brutálně stylizované jako třeba seriál Pushing Daisies, což mi obvykle vyvhouje, ale zdejší roztomilost, temnější a s černým humorem, mě nenadchla. Sem tam vtípky dobré, sem tam vyjdou do ztracena. Nějak jsem se nedokázal přenést přes to, že kromě ústředních děcek jsou všechny postavy děsně hloupoučké. Chápu, že to tak u pohádek bývá, a tak by mi to asi nevadilo třeba o půlhodinového animáče, ale tady se děj vypráví poměrně rozvážně, takže jsem měl problém se do příběhu ponořit. Není to zlé, asi záleží hodně na vkusu, ale já budu věnovat svůj čas jiným seriálům. (6/10)

• 5.2.2017  10:20
    Wolverine (2013)

Hugh Jackman jako Wolverine tradičně skvělý, ale bože, to byl hrozný scénář. Asi pět dobrých scén a překvapivě úplný závěr nebyl špatný (kromě nudného lučištníka a trapné scény v letadle ("kam poletíme?" "nevím" "tak kam?" "nevim." "wow, jsi tak cool"). Bída. (4/10)

• 24.12.2016  20:00

Úžasná hlavní dvojka, které se nedá nefandit, podmanivý animovaný svět, který stojí za prozkoumání, a super animace. K dokonalýmu zážitku mi chyběl jenom poutavější detektivní příběh. (8/10)

• 29.10.2016  23:36

Všechny postavy jsou nesympatické (nepomůže ani to, že obě hlavní hrdinky jsou kočky) a film vznikl nejspíš tak, že autory napadla nejhorší noční můra každé ženy (přijít o svého prince a maximálně nechutně si přitom vymáchat čumák v jeho nevěře - abych moc nespoileroval), a narouboval na to různé neuvěřitelné náhody, podivný nelogický bunkr (kde nechybí jednosměrné repráky a zrcadlo, ale chybí jakákoliv možnost komunikace ven) a postavy, které se chovají hloupě a později i zle bez pořádné motivace. Možná kdyby se trochu víc zapracovalo na postavách a více se vyhrotily situace, kdy se ta a ta postava zachová pitomě/ďábelsky, tak bych si ten film užil. Natočený to je pěkně a napínavé scény se taky najdou... ale vůbec jsem tomu šokujícímu slepenci náhod a postav jak z telenovel nevěřil. (4/10)

• 20.8.2016  14:15

Šílené béčko, kde musíte mozek na hoďku a půl odložit někam stranou. Temná vize, nebo spíš temná fantazie o New Yorku není nijak zvlášť zajímavá ani originální, ale když už po úvodu, který by mohl být kratší, dojde k akci, tak je to i dnes solidní zábava. A Kurt Russell jako ultra-super-megadrsný Snake Plissken působí stále cool. Koukatelná akčňárna. (5/10)

• 7.8.2016  16:50

Virtuální svět nedůvěryhodný a divný. Jde o jakýsi internet mixnutý s Matrixem, který je zabydlenými infantilními bytostmi, jež se ovládají zběsilým bušením do klávesnice. Opravdový svět se zase hemží nezajímavými a otravně afektovanými postavami (stydlivý kluk-loser, co všechny zachrání / sexy holka, která stydlivě miluje jiného / uřvaný žárlivec, který ji miluje / neustále řvoucí pětiletí fakani...). Snad jedinou normální postavou je oblíbená prababička, ale ta moc prostoru nemá. A příběh samotný nedává moc smysl - například hlavní rodinka, potažmo celý svět reaguje na hrozbu zničení celého světa poměrně apaticky. Možná je to kvůli japonský nátuře, u nás by byla česká rodinka víc rozhecovaná z akčních slev v Lidlu než tahle famílie z toho, že za pár hodin přestane existovat lidstvo (čemuž napomůže hned několik postav z rodiny, ale po krátkém ječení se jim všechno hned odpustí... takže nuda). Možná jako pohádka pro děti to může fungovat, ale jak je tam nacpané to sci-fi, tak bych čekal větší propracovanost (charakterů i příběhu). Nepříliš zajímavá podivnost. (4/10)

• 1.7.2016  07:19

Tak o dvě třídy horší než skvělá jednička, ale pořád hodně příjemný biják, který těží z cool triků a zábavnosti postav. Škoda jen, že skvadra mladých letců, co by měla být novými Willy Smithy, je zcela nezajímavá. Kupodivu i rozšiřování vesmíru není vůbec špatné a na pokračování - třeba jen v komiksové podobě - bych rád mrknul. (6/10)

• 3.4.2016  14:13
    Dárek (2015)

Dvojník Conana O'Briena z Warriora si natočil film, sám si v něm i zahrál a výsledek dopadl na výbornou. Neškodilo by trochu přidat u charakterizace postav, zvlášť u Simona (například aby si víc omlouval své činy, byl více dominantní...), ale jinak velmi povedený napínavý thriller. (8/10/)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11