zelvicka.

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 4.12.2018  07:15
    Domek z karet - Série 6 (série) (2018)

"Špatná zpráva, králi, Hamlet se nám zase schoval." Překvapuje mě, jak agresivně vystřihli #meetoo nůžky Spaceyho působení v sérii, že se dokonce báli využít i jeho hlas a to, co by měl divák slyšet je radši tlumočeno postavou se sluchátky. Propad je oproti předchozím sériím propastný, nicméně i tak jsem si nemohl odpustit další a další díl.

• 22.11.2018  10:24
    Psí ostrov (2018)

Když jsem zjstil, že v letadle na cestě do Japonska mají tohle, moc dlouho jsem neváhal. Oč lepší bylo, že jsem se pak během pobytu potkal dvě japonské fanynky Wese Andersona. Rozhodně doporučuju pokud máte rádi psy nebo Japonsko nebo Wese Andersona :)

• 28.10.2018  22:53
    Terminal (2018)

Margot tu sice dostane prostor k vyblbnutí se, a slůvka lehkého šílenství jí sjíždí ze rtů do šera ozářeného neony tak ležérně, že by člověk leccos odpustil. U filmu jsem uprostřed usnul, takže jsem svoji zmatenost připisoval právě tomu. Právě jsem to shlédnul podruhé a i za bdělého stavu stejný výsledek. Nevím, snad by se v těch nádherných kulisách mohlo odehrát něco většího.

• 28.10.2018  01:20

Suďte si mě, najdu na tom desítku chyb, jenže já tyhle charaktery jako je Alejandro prostě žeru. Člověk, který viděl a zažil příliš mnoho, zvládá všechno a řekne jen to nejnutnější. Jenže k tomu všemu má motivaci, kterou mu člověk věří. Víte, že už udělal příliš mnoho na to, aby mohl přestat... Tepovka zvýšená, sucho v krku a vědomí, že Jason Bourne nebo Bryan Mills jsou vlastně docela cukroušci.

• 23.10.2018  21:22

Tak milé děti, tohle přišlo lidem v 90 letech vtipné...

• 8.10.2018  08:19

Po shlédnutí všech deseti sérií je tenhle díl pravděpodobně ten, který bych vzal jako dokonalou ukázku, proč je AT skvělé a není to tak úplně seriál pro děti. Něco, co vypadá vlastně docela náhodně začne dávat smysl o pár dílů později, kdy se dostaví efekt proč jsem to neviděl hned? a nutí vás si některé věci prohlédnout znovu. Otázkou pak zůstává, jestli člověk může hledat filozofii v animovaném seriálu o natahovacím psu a malém klukovi.

• 15.9.2018  22:04

Co by si ten Cavill musel nechat udělat s ksichtem, aby vypadal blbě?

• 26.8.2018  22:40

Bond dobře ví, oč jde. Ženy špionů to lehké nemají, a záletnost jejich poloviček je ten nejmenší problém. Záporáci si ovšem nikdy nejsou vědomi, že negativní motivace hlavního hrdiny končí obvykle násilím na nich. I když masky stále hrají důležitou roli, už nejsou tak všudypřítomné, což je bomba, ze které hlava nebolí.

• 26.8.2018  22:31

Jednička nasadila laťku vysoko, ale nečekal jsem, že dvojka dostane tak moc na držku. Latexové masky tu řeší tolik věcí, že člověk čeká, kdy si jednu sundá i Fantomas. Film se snaží sice udržet akcí, ale ta je zase strašně klišoidní.

• 26.8.2018  22:28

Dlouho jsem tuhle sérii míjel, ale když už je na světě i sedmička, došel jsem k názoru, že je třeba je shlédnout všechny. Jednička je rozhodně příjemné překvapení, špionážní film, kdy se nedá věřit nikomu a přitom je třeba bruslit po tenkém ledě, protože čas se nezastavuje.

• 31.7.2018  23:02

Biologie snadno a totálně ujetě.

• 30.7.2018  22:10

Ještě jsem nikdy neviděl celej díl věnovaný tomu, co dělá psí ocásek v noci...

• 8.7.2018  15:19
    Archer - Danger Island (série) (2018)

Pokud osmá série měla potenciál, devátá moc nadějí nedávala. Od prvního dílu bylo vidno, že to bude slabé a v tuhle chvíli bych řekl, že na Archera se má cenu koukat do sedmé série a zbytek ani nezačínat. Všechny vtipy už tu byly, transfer postav do jiných rolí to nezachrání. Zatímco dříve jsem se na Archera každý týden těšil, teď jsem se díval na 3 díly jen proto, abych si to mohl odškrtnout. Nástin toho, že 10. série se bude odehrávat ve vesmíru, bych označil tematickým A New Hope, ale taky může být poslední.

• 8.7.2018  15:07
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Jsou scény, které z paměti nevymažete. Konečně film, který vás něčím překvapí. Není to sice dárek, který jste si vždycky přáli, ale spíš jako když sáhnete na něco nechutného - ale i to je překvapení.

• 3.7.2018  01:50
    Náš boj (2018)

Konečně drama, kde se všichni chovají lidsky, logicky a v rámci možností rozumně!

• 2.7.2018  02:29

"Tell me what to do. Tell me what to do. Tell me what to do." - "Clavin," said the Eternal Darkness. Kdyby si tvůrci odpustili půlhodinu naprostých sraček v úvodu, a padouchy nám jen lehce představili, byl bych asi radši. Na druhou stranu jsem se opravdu těšil, až ty odporně nudné kreatury konečně zhebnou!!! Cage samozřejmě nesl celou tíhu filmu, ovšem roli Billa Dukea považuji za nejlepší vůbec. Hvězdné hodnocení je zcela irelevantní

• 1.7.2018  18:56
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Můj děda havíř se postaral, že jsem překladatele nepotřeboval. Ale mráz po zádech vám běhat bude.

• 1.7.2018  01:19

American history X s o něco zábavnějším tónem, který se nese v tak svižném duchu, že slyšíme šustění vzduchu v afru hlavních protagonistů. Vlastně tak zábavné, že jsem téměř poděkoval za tu studenou sprchu na konci, která připomněla, že to celé taková sranda není.

• 30.6.2018  20:21

Prvotřídní prvotina, která příjemně překvapila. Herci vás na ten gauč s pověšeným kobercem zkrátka na tři dny nastěhují a vy koukáte na strýčka Michalyče, jak chodí kouřit na balkon.

• 30.6.2018  00:17

Film pro náročného diváka. Film, ze kterého vás bude bolet zadek jako po 4 hodinách strávených v sedle velblouda. Film, u kterého si rozvrhnete picí přestávky. Film, který vám přiblíží přechod pouště, která vypadá, že se přejít nedá.

• 29.6.2018  17:46
    Wildlife (2018)

Rodina zraněná střepy rozbitého amerického snu... Ano drama, jenže se odehrává na plátně a člověk sedí v kině jen jako divák. Někomu to stačí, někomu ne

• 29.6.2018  15:59

Vlastně nenajdu nic vysloveně negativního krom toho, že by to potřebovalo větší spád anebo jít víc na dřeň. Zkrátka více severnější přístup. Chloe naprosto skvělá, ale nečekalo se nic menšího.

• 29.6.2018  14:38
    Hmyz (2018)

Netradiční, ale na začátek KVIFF rozhodně vhodné!

• 9.6.2018  20:53

U takových ság člověk chtě nechtě porovnává, ale dělají si to sami: lepší než VII, horší než I, II, III, IV, V, VI ! Nechápu, jak Hamill může dělat parodii přímo ve filmu, ale očividně mu to prošlo.

• 27.1.2018  20:27
    Brimstone (2016)

Příběh čiré nenávisti. Mráz, zlo, hrůza, perverze. Mám křeče v břiše

• 18.12.2017  23:53

Dvě hvězdy a obě jsou defacto za Stathama. Jenže co si budeme povídat, jemu se to hraje, když jeho charakter je jediný logicky napsaný, zachovává aspoň nějakou integritu a divák je schopný pochopit jeho motivaci. Zbytek příběhu je totální píčovina prokládaná tuny znásilnění fyziky i čistýho rozumu, takže z filmu dostanu jen dvě scény, který aspoň trochu dostávaj smysl. Takže - pozvat Diesela a Rocka do Expendables a na tohle se už vybodnout. Jo, ono to furt vydělává strašný mega? Tak nic.

• 11.12.2017  23:20
    Prometheus (2012)

Banda nezodpovědných vědců spolu s Michealem Fassgenderem hledají Boha. Rádi by posléze potvrdili Nietzscheho slova, leč bohužel... Bůh není mrtev a nemá je rád.

• 6.12.2017  21:01
    Zrcadlo (1975)

Kdo jsou ti lidé? A o čem to je? Má to všechno vlastě nějakou spojitost? Teď jí nalila vodku... tak to bude asi v Rusku!

• 30.11.2017  22:11

Vlastně jsem se na tenhle film podíval jen kvůli téhle scéně (bohužel na YT dohledáno jen turecky), nicméně se jednalo o příjemné překvapení a byl jsem poměrně navnazen, jak to dopadne. Představa, že se může téměř každý stát figurkou ve hře je tak fantasticky fatalistická, že to všechno stojí za zamyšlení.

• 12.11.2017  15:35
    České moře (TV pořad) (2017)

To je pokus o díru na dno českého humoru? Já si myslím, že nám zbývají poslední metry a pak se sem vyvalí to z druhé strany. Takže opatrnost!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14