zelvicka.

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.6.2018  20:53

U takových ság člověk chtě nechtě porovnává, ale dělají si to sami: lepší než VII, horší než I, II, III, IV, V, VI ! Nechápu, jak Hamill může dělat parodii přímo ve filmu, ale očividně mu to prošlo.

• 27.1.2018  20:27
    Brimstone (2016)

Příběh čiré nenávisti. Mráz, zlo, hrůza, perverze. Mám křeče v břiše

• 18.12.2017  23:53

Dvě hvězdy a obě jsou defacto za Stathama. Jenže co si budeme povídat, jemu se to hraje, když jeho charakter je jediný logicky napsaný, zachovává aspoň nějakou integritu a divák je schopný pochopit jeho motivaci. Zbytek příběhu je totální píčovina prokládaná tuny znásilnění fyziky i čistýho rozumu, takže z filmu dostanu jen dvě scény, který aspoň trochu dostávaj smysl. Takže - pozvat Diesela a Rocka do Expendables a na tohle se už vybodnout. Jo, ono to furt vydělává strašný mega? Tak nic.

• 11.12.2017  23:20
    Prometheus (2012)

Banda nezodpovědných vědců spolu s Michealem Fassgenderem hledají Boha. Rádi by posléze potvrdili Nietzscheho slova, leč bohužel... Bůh není mrtev a nemá je rád.

• 6.12.2017  21:01
    Zrcadlo (1975)

Kdo jsou ti lidé? A o čem to je? Má to všechno vlastě nějakou spojitost? Teď jí nalila vodku... tak to bude asi v Rusku!

• 30.11.2017  22:11

Vlastně jsem se na tenhle film podíval jen kvůli téhle scéně (bohužel na YT dohledáno jen turecky), nicméně se jednalo o příjemné překvapení a byl jsem poměrně navnazen, jak to dopadne. Představa, že se může téměř každý stát figurkou ve hře je tak fantasticky fatalistická, že to všechno stojí za zamyšlení.

• 12.11.2017  15:35
    České moře (TV pořad) (2017)

To je pokus o díru na dno českého humoru? Já si myslím, že nám zbývají poslední metry a pak se sem vyvalí to z druhé strany. Takže opatrnost!

• 1.10.2017  22:23

Je jen určitá míra porušení fyzikálních zákonů, které jsem danému žánru ochoten tolerovat... Co týče filmu: ano - dalo se čekat, že to bude slabší a ano - pořád to byla vcelku oddechová podívaná. Jediná dobrá volba byl Elton - bez něj by to bylo jen jeden a půl hvězdičky.

• 20.9.2017  21:19

Tak jsme se s ok pokusili po "Úžasném" Bulkovi a The Room nalézt opravdové filmové dno. Myslím, že nároční diváci si přijdou na své, protože to vypadá jako 94 minutový díl Darkplace. Zíral jsem, co se to na obrazovce děje. Strhnul bych hvězdičku za to, že Kayden Kross a Lexi Belle (což jsou herečky, o kterých jsem nikdy neslyšel) přestaly od půlky filmu dávat do hraní srdíčka. Na druhou stranu, hodnocení jsem nastavil takové, že už tu hvězdičku strhnout nemůžu.

• 11.9.2017  10:35

Do háje, to mrazení v zádech na konci epizody! A všechno to nadabujou dva herci... (edit: Dobře, jeden herec. Díky Kryoman)

• 3.8.2017  09:37

Naši se naštěstí nikdy nerozvedli, ale Poison zone by byla jasná volba, kde to řešit!

• 27.7.2017  23:55
    Dunkerk (2017)

Poprvé IMAX a nějak se mi zdá, že v tom by mohl být problém, proč jsem si film úplně neužil. Možná špatně zvolená relativně blízká místa plátnu, ale v mase obrazu jsem se první třetinu ztrácel. Pak jsem se naštěstí aklimatizoval a relativně snadno vklouznul do děje. Druhá věc - a klidně si mě nenáviďte - je hudba. Ale zhruba ve 3. čtvrtině začaly neustálé basy ucho až bolestivě mučit, načež mě to zkrátka začalo rozčilovat. I přes tyto dvě věci, které samozřejmě můžou být čistě mou individuální doménou, rozhodně dávám 4 hvězdičky, protože nejde jinak.

• 21.7.2017  22:33
    Pokoj (2003)

Tak pro všechny fajnšmekry - tohle je TEN film, který je tak špatný, že je skvělý! Proto mé hodnocení chápejte i jako *****, protože během filmu jsem hýřil slovy jako "geniální", "excelentní" nebo "naprosto bruntální". Recyklace milostných scén! Detailní oslovení postav jmény, aby herci ani divák nezapomněl, kdo s kým mluví. Budete se smát, budete překvapení a vaše dívka bude týct jako zmrzlina pod horským sluncem a zaručeně ojede vašeho nejlepšího kámoše hned jak odejdete z místnosti. I don't want to talk about it.

• 9.7.2017  14:05

... když nevíš, jaký to bude mít konec, tak bys snad raději ani neměl začínat.

• 9.7.2017  14:02

Že já si nevšiml dřív, jak má tu mezírku mezi předníma zubama :)

• 6.7.2017  21:13
    78/52 (2017)

Za mě nejlepší film 52. KVIFF, divácká cena nedivácká cena. Možná je to tím, že jsem ani nepočítal s tím, že by to mohlo být doopravdy zábavné, což bylo a moc. A jako 91 minutový dokumentární film o 3 minutové scéně, který není nuda, ba naopak, celou dobu se něco děje a člověk se neustále dozvídá něco nového? A to jsem ještě ke všemu Psycho ani neviděl! Bomba super, jdu si dát sprchu, jak jsem z toho ještě pořád nadšenej.

• 6.7.2017  01:14

Čepice, rock a míle a půl bláta při odlivu. Nejspíš bude záležet, kam vás ten film zavede ve vašich myšlenkách, protože obrazy na plátně jsou byť pro nás exotické, ale vlastně strašně domácí a známé.

• 5.7.2017  21:08

Memento mori... Nějak tomu chyběla jiskra, možná osvětlení motivace hlavního hrdiny... Nevím přesně

• 5.7.2017  11:07
    Vůně ženy (1992)

52. KVIFF: Většinou si udělám radost a jdu o fesťáku i na jednoho Pacina. Člověk neudělá chybu. O tomhle filmu se dá opravdu říci: Budete se smát, budete plakat, změní vám to život.

• 5.7.2017  11:03

Na jednu stranu jsem byl příjemně překvapený neotřelostí nápadu, na stranu druhou je ten film natolik rozházenej, že mě to až překvapilo. Já vím, punk... Tudíž se dočkáme anální sondy do života punkerů, několika super vtipných scének a pár nevýslovných zmatků.

• 4.7.2017  15:40

Super, asi v 5. minutě jsem zabral. Snímek, který nezná slovo insomnie.

• 4.7.2017  01:36
    Oklamaný (2017)

Nevím, jak by se Sofia Coppola dívala na to, že diváci 52. KVIFF přijali její snímek jako černou komedii, co se týče reakcí v sále. Což není zrovna špatně, jen to mnohé vypovídá o snímku i diváctvu českém.

• 3.7.2017  00:03
    Den poté (2017)

Korejský černobílý film... Už zpočátku jsem si říkal, že možná bude problém rozeznat jednotlivé postavy, jenže ono tomu nakonec tak bylo. Dokonce i hlavní mužský představitel nepozná jednu z hereček! K tomu přidejte nejasně načrtnutou časovou linku, naprostou neznalost korejských jmen a máte opravdu na plátně hokej. Ale krom toho, že člověku trvá tak 3 minuty na začátku každé scény se zorientovat kdo, s kým, kdy, dalo se to.

• 2.7.2017  20:57
    Bez názvu (2017)

Tenhle film o sobě na začátku řekl, co bude, a to taky byl. Že to spíš než film budou obrazy zachycení světa, tak jak zrovna ukouzlili prchajícímu autorovi. Zcela jistě poklona Monice Willi, protože v dílech jako je třeba i takové Koyaaniquatsi to chce rozhodně pevnou ruku. Já byl okouzlen, ale rozhodně to není pro každého. (pro holky: Tahákem budiž roztomilá kůzlátka a štěňátko)

• 2.7.2017  07:53
    Země jahod (2016)

Švédsko-polští Romeo a Julie mezi řádky jahod. Takže máte-li rádi jahody, polštinu a dorost švédského bikini teamu, film jako stvořený pro vás.

• 1.7.2017  12:22

Milá francouzská komedie se vším všudy a kanadskou popletou. Dvě výborná taneční čísla a pařížský výhled navrch.

• 30.6.2017  23:13

Tenhle film má všechno co by taková romantická komedie pro každého měla mít: vtip, trochu napětí, milé osazení a svým příběhem je od života mimo plátno vzdálená jen malými krůčky. Příběh o tom, že seznámení s rodiči vašeho protějšku je lepší stihnout před tím, než upadnete do komatu. A spousta zajímavých faktů o Pákistánu (věděli jste, že Pákistán má největší zavlažovací systém na světě?)

• 30.6.2017  14:38

Konečně mužská postava, která dá za pravdu feministkám. Dvě dámy berou osud do svých rukou, zatimco ta třetí všechno řeší tím nejvic mexickým způsobem. Není to stand-off jak byste si mohli myslet, ale prospat všechno na zápraží.

• 30.6.2017  14:31

Chtěl jsem říct, že ta ženská byla fakt přehnaná, ale pak jsme vyšli z kina a holky řekly, že je to strašně ze života. V každém případě teču z lidí, co se neumí vymáčknout a tenhle film to neumí taky.

• 4.6.2017  22:28
    Archer - Archer Dreamland (série) (2017)

Osmá série je vcelku zklamání. Návrat do 1947 skýtalo podle mě větší potenciál. Především osvobození od Kriegrových kyborgů a robotických klonů, kterými byla prošpikovaná sedmá série. Jenže to tvůrcům zřejmě přijde jako výborná zábava, takže nás čeká opětně robotický Barry, robotická kočka a robotičtí psi. Věc, která tak měla být poklonou noir žánru je tak opětně jaksi zprzněná, člověk si nemůže být jistý ničím.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13