zelvicka.

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 12.7.2020  23:11

Dvě hvězdičky za Clinta (neboť hrál i režíroval), půl hvězdičky za toho prcka, jednu za soundtrack a půlku za to, že nám Clint předal část svého know-how jak na ženský (rozhodně za hranicí zákona, neprovozujte doma, výkony byly provedeny trénovaným profesionálem).

• 7.7.2020  21:15
    Proxima (2019)

Pro tu plejádu jazyků, pro tik na Evině čele a pro dobrosrdečného Rusa a věrnou bezednou butylku. Výcvik kosmonauta jako bonus.

• 5.6.2020  22:30
    Gentlemani (2019)

Vlastně jsou Ritchieho filmy taková klasika. Dialogy odsýpají a zločinci mají jistý respektuhodný smysl pro čest. Je tu femme fatale, do které se můžete snadno zamilovat (a kdo by se nezamiloval do Suesan Stohelit) a tvrdej chlápek, kterej se zvedne po největším knockoutu. Někomu by mohlo vadit, že se to opakuje a že to celé už párkrát viděl... ale na bondovky se taky stojí fronta.

• 6.5.2020  23:32

Moje chutě na guilty pleasures se na tomto snímku více než dosyta napásly. Není nad to, rozstříkat po panství litry nevinné krve, a pokud si nevinná nevěstinka troufne, tak aspoň pár deci krve viníků. O to více jsem si celou záležitost užil, neboť se ani ne do tří týdnů žením. Nu... pokud přede mě někdo položí záhadnou krabičku, vím, nač se připravit.

• 2.5.2020  14:18
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Oproti prvním dvěma sériím je tu propad. O antihrdinství charismatického Pabla se dělí hned čtveřice džentlmenů, ale člověk si k nim nestíhá udělat úplně vztah. Celou sérii jim šlape na krk zase agent Peña, který je ovšem hodně jiný, než frajírek s temnými vztahy z předchozí série. (Což se ovšem hodně vysvětluje tím, že Peña po Calijském kartelu nešel, ale řešil něco v Portoriku.) Celá série pak záhadně zasyčí v posledním díle, který to tak nějak uspěchaně zakončí.

• 2.5.2020  14:10
    Narcos (TV seriál) (2015)

Seriál se sledoval sám. To, že je to inspirované skutečnými událostmi, povyšuje celou záležitost na dechberoucí podívanou. Murphy s Peñou jsou perfektní dvojice, která seriálem výborně provede. Velmi lituju jediné věci, a to že jsem přistoupil na dabing - za prvé mi neseděl hlas Jana Dolanského (prostě pro mě je to forever Fry), za druhé jsou 3/4 seriálu v otitulkované španělštině. Ideální pokoukání na dovolenou :D

• 26.4.2020  14:05

Neočekával jsem mnoho, a nemnoho jsem i dostal. Popravdě jsem se na to podíval z jisté povinnosti. Svým způsobem bych to přirovnal ke Spectre, ale s větší porcí zklamání. Zajímavé je, že si vzpomenu na ta stará jména postav, které se objeví, byť tam tak jakoby nepatří, a jména těch nových postav mě vlastně ani nezajímají.

• 31.3.2020  20:12
    Pasažéři (2016)

Ja, první den na lodi, která se má hnát ještě 90 let vesmírem. Místo: lodní bar. "Arture, rozhodl jsem se, že ve zbytku života, co mi zbývá, se pokusím vypít veškeré zásoby alkoholu." "To je v pořádku, tato loď počítala s 5000 pasažéry na 4 měsíce. Domnívám se, že tento cíl se vám splnit nepodaří." "Arture, zapoměl jsem ti říct o sobě jeden důležitý fakt." "Mhm?" "Jsem Čech." - ozývá se zvuk Arturova procesoru. Kdesi v útrobách lodi se objevuje několik chybových hlášení.

• 26.2.2020  18:35

No... Jsem trochu v šoku, že na scénář si to zredukoval sám Irving... protože v knize je toho tak o dvě třetiny víc. Kašlete na film, běžte do knihovny.

• 25.2.2020  18:10
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Velmi rozporuplné, na jednu stranu mi už závěr předchozí série přišel totálně šílený. Na stranu druhou jatka, která se v zábavním parku rozpoutají jsou opravdu působivá, takže jsem samozřejmě celou sérii spolknul i s navijákem a našel si tam tu trochu filozofie, která mě bavila. Na druhou stranu mě trochu unavovala zdejší deux ex machina^2, a vlastní mechanismus viru "svobody" mi zůstal skryt. Na druhou stranu některý z mindfucků doceňuji :)

• 28.1.2020  15:46

Podle mě nestačí jen obsadit Billa Murrayho, aby to bylo vtipné. Musí taky něco vtipného dělat!

• 26.12.2019  12:01
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Zaklínač je asi prokletej. Příběh, který má vše, se vždycky na obrazovce přesvede jako nefungující celek. Tentokrát tomu hodili pod nohy kládu v rozházení dějových linek. Jenže zatímco v knihách jednotlivé charaktery vykrystalizují čtenářům samy i po jednotlivých povídkách, seriál se je snaží představit v několika časových pásmech aje to osina v pozadí i pro někoho, kdo knížky četl a příběhy si obnovil i ve hrách. Pokus sledovat tuto věc s neznalou přítelkyní se sestává z pauzování a suplování vypravěče, který v příběhu chybí. Poslední díl mě už vyloženě štval natolik, že jsem konec vzal jako vysvobození. Nie, radšej knihu!

• 24.10.2019  19:28

Skvělá atmosféra, pointa ze které mrazí!

• 16.10.2019  17:40
    Vikingové - Série 5 (série) (2017)

Už to začíná být trochu ohrané, a i když si na Laghertu dobře dívá: do háje, není jí asi tak 60?!

• 13.10.2019  09:12
    Premiér (TV seriál) (2019)

Sitcom, který Jaromíra Soukupa vrhá mezi jména jako je Uwe Boll, Tommy Wiseau nebo Ed Wood. Česká společnost dle mého může být pyšná na tohoto velkého umělce a ředitele!, který se nebál jít s kůží na trh a ukázal českému národu, co se stane, pokud ze svého okolí odstraníte kohokoliv, kdo by se pokusil o nejmenší vaši kritiku. Pro filmové fajnšmekry toho nejhoršího nutnost.

• 26.8.2019  06:29
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Samozřejmě že na knihu to nemá, ale ústřední dvojice odvedla brilantní práci a nakonec všechno dobře dopadlo :)

• 2.7.2019  15:38
    Lžička (2019)

Chcete odpočinout od titulků, nebo jste chtěli navštívit výstavu fotek, která se hýbe? Podívejte se, co soudruzi v NDR vymysleli!

• 2.7.2019  10:35
    Devadesátky (2018)

Suďte si mě, ale skejt mě baví, a tenhle film mi na ráno sednul taky.

• 1.7.2019  11:11
    Pavarotti (2019)

Řekl bych, že by se člověk musel skoro snažit, aby dokument o tomto člověku byl nudný. A k tomu ten zpěv, u kterého vám naskakuje husina, jak je skvělý.

• 1.7.2019  11:09
    Parazit (2019)

KVIFF2019 - 5 hodin čekání a stejně jsme se šli sednout na zem. A stejně - WOW! Musím říct, že doporučení nelhala a obrovsky jsem se bavil.

• 29.6.2019  20:35
    Agův dům (2019)

Dvě hodiny jsem si připadal intenzivně ženatý. Asi si vyberu spojení bez té divoké jižní krve.

• 29.6.2019  18:34
    Mamonga (2019)

Divák si může film poskládat sám... Děkujeme!

• 29.6.2019  13:14
    Zabíjení (2018)

Obohatil jsem svou japonštinu o "Kurawa nanda!?" - volný překlad Kurva proč? Film jednoznačně nejotravnější zvuk a pokud jste fandové shaky-cam, jasná volba.

• 28.6.2019  22:00

To si člověk občas spraví chuť nějakým milým filmem. Nemohl jsem se ubránit vzpomínce na Children of the lesser good, co do tématu, ale také do kvality.

• 28.6.2019  17:35
    Koko-di koko-da (2019)

Horror by podle mě měl vyděsit k smrti, ne unudit k smrti.

• 28.6.2019  13:16

Temný návod na to, jak se nevyrovnávat se ztrátou blízkých.

• 12.6.2019  13:34
    Černobyl (TV seriál) (2019)

"Světlano, ty jsi se šla projít kolem elektrárny?" - "Da, babuška." - "Přišla jsi mi nějaká rozzářená." Další z klasických příběhů, jak soudruzi kvůli překročení plánu malém zničili planetu, natočený tentokrát tak skvěle, že nikomu vůbec nevadí, že všichni vědí, jak to dopadne.

• 4.5.2019  17:42
    Parker (2013)

Statham zakrvácený tak, že dobrou polovinu filmu připomíná tampon! Lopezová nasazená jen kvůli scéně tělní prohlídky. Dobrý béčko, který neurazí

• 29.4.2019  23:21

Můžeme dělat, že se tohle vůbec nestalo? Protože tohle bylo k nasrání, a čekal jsem na konec jen kvůli tomu, že mě to třeba překvapí. Všechno se to vysvětlí. Zkousnul bych i nějakou lehčí deus ex machina. Kdyby začalo svítat a přijel Gandalf. Zkrátka a dobře, bitva bastardů zůstává topem seriálových bitev, a osmá série táhne GoT od 5* směrem k odpadu, byť se marně utěšuju, že když teď budou bojovat zase v rámci logických, nemagických hranic, tak to scénáristům třeba půjde lépe. Nicméně v tomto díle bylo tolik logických rozporů, že nebýt toho obrovského nasazení, které člověk zohlednit musí, byl by to jen a jen odpad.

• 13.1.2019  14:42
    Venom (2018)

"Koho nám vybrali na castingu do hlavní role?" - "Toma Hardyho, pane režisére." - "Ježíši. Dejte mu něco před obličej, ať na něj nemusím koukat!"

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15