zelvicka.

zelvicka.

Česko

homepage

9 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Archer (TV seriál) (2009)

  "Sterling Archer, nejnebezpečnější agent na světě," řekl s výrazným východoevropským přízvukem. Seriál si bezesporu bere na mušku jistého jiného tajného agenta, nicméně se podíváme i do pozadí takové špionážní agentury, jen abychom zjistili, že v ní vlastně pracuje parta docela obyčejných lidí - tedy, kdybychom jejich úchylky vyprůměrovali. Ředitelka je tajnůstkářská alkoholička, sekretářka je masochistka ládující se LSD, personalistka zase obézní bisexuální nymfomanka, účetní takový ustrašený packal (což bychom nečekali od muže s jeho... velikostí), máme tu muže, který je vždy postřelen, šíleného vědátora a pak jsou tu esa - terénní agenti. Sexy mocca Lana, přiteplený Ray, a nejnebezpečnější agent světa Sterling Archer, který po matce sdědil lásku k alkoholu a neukojitelné libido (v počtu partnerů si totiž moc nezadají). Pravdou je ta věc - i když se vám zpočátku bude zdát Archer jako hrozné hovado, vězte, že pod jeho svalnatým hrudníkem bije zlaté srdce, a svoji práce bere s lehkostí, radostí - a dělá ji dobře.

 • poster

  Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál) (1965)

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

  Byť oscilující úroveň jednotlivých sérié seriálu se stále drží v kladných hodnotách. "Maybe it's a lupus." prvotních sérií vystřídá "Sarcoidosis." v těch závěrečných. Samozřejmě časem už seriál není tolik o léčení pacientů jako spíš o vztahy mezi jednotlivými postavami, ale i tady se House udržuje na výši. Vzhledem k tomu, že jde o těžce vyšinutého génia, se musí odpustit i některé méně logické kroky, nicméně Laurie zvládá roli bravurně. ||| Seriál je u konce. I přes kolísavou úroveň se dostal do finále s přehledem a neshodil svoji úroveň. Doufám, že někoho nenapadne udělat za 25 let dalších 10 špatných dílů...

 • poster

  Rick a Morty (TV seriál) (2013)

  Kdyby došlo ke zkřížení Archera a Superjail! (k odběru genetické tkáně by patrně došlo na jednom hodně ujetém alkoholovém večírku v důstojnické místnosti letecké základny v oblasti 51), byl by z toho Rick and Morty. Originální a naprosto ujeté zápletky nebo prostředí, ale stále se tak nějak stéblem držící některé z realit natolik, aby mozek nezačal kuckat WTF?. A přesto, že jste nikdy neslyšeli plumbu, dává to smysl a je to zábava. A čas od času umí i překvapivě dojmout.