Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

Kouř (1990)

Těžko hodnotit něco tak skvělého, a přitom tak nepatřičného. Někdo tu v komentářích píše, proč se tento film nestal kultovním... myslím si, že stal.

Stovky bobrů (2022)

Osciluji mezi 4 a 5 *, ale vem to čert! Něco co zpočátku vypadá jako komorní studentský film se rozjede do docela slušné akce, aniž by to ztratilo totálně bizarní vibe po celou dobu filmu. Jinak nepřejeme si každý krátkovlasou děvu se smyslem pro humor, která umí vykuchat jakékoliv zvíře?

Kaskadér (2024)

Popravdě řečeno, je to hláškový béčko, trošku střihnutý romantickou komedií. Ale je tam fakt hodně filmových hlášek, docela dobrá akce. Chvilku je to dokonce noirový, každý si najde svoje :D

Narvik (2022)

Hodně televizní, ale vcelku dobře podané válečné drama. Nikdy neodsuzuj člověka za jeho činy, dokud nechodíš v jeho botách.

Benzínová duha (2023)

Kviff 2024 Jedeme, felíme, chillujeme a když se něco pokazí, tak se zase něco povede. Plnokrevná roadmovie smíšená s pocity amerických teenagerů, kteří se hledají.

Twentynine Palms (2003)

Kviff 2024 Film dostal opravdu parádní úvod, takže jsme tiše seděli a sledovali, jak se opravdu hodinu a půl skoro nic neděje. No... nemáte-li co dělat, proč ne.

Ta druhá (2024)

Kviff 2024 Jakoby dospívání samo o sobě nebylo na dokument. Byl jsem unešený jak kamerou, tak střihem.

Substance (2024)

Jsem si vědom, že film byl natočen tak, aby zážitek byl z něj takový, který jsme měli. Tenhle film prostě všechny věci, které dělá, dělá na 120%. Pokud jde o zachycení ženského těla, je to soft porno, ve chvíli kdy máte slyšet hlasitý zvuk, jste ohlušeni, když jde o zachycení něčeho nechutného, chce se vám zvracet. Při scéně z bouračky mě začal bolet krk a mozek mi připomněl vůni vybouchnutých airbagů. Zažívat nějakou takovou emoci na maximum po 80% filmu je INTENZIVNÍ téměř k nesnesení. Při stopáži 140 minut jsem posledních 40 minut koukal na hodinky, kdy to skončí. Na druhou stranu doporučuji všem, kteří chtějí unikátní filmový zážitek, sedět dostatečně blízko plátna a nechat se pohltit tímto opusem