Tormentor665

Tormentor665

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 11.9.2015  15:40

Trochu lepší než jednička, ale zase ne takový zázrak. Párkrát se člověk zasměje (sešla se parta skutečně ukázkových kreténů), ale na komedii humoru málo a jako slasher to není až tak napínavé, aby to byl horor. Podobně jako u jedničky tu máme velkou výhodu - hodně pěkného a docela nápaditého gore. 60%

• 31.8.2015  13:02

Jestli tedy ty do očí bijící pitomosti, které ve filmu jsou (a to jak z hlediska scénáře, výpravy, akcí či hereckých výkonů), tvůrci dělali účelně, tak to klobouk dolů. Ta vlajka Unie a Západního Německa v pevnosti...ono to jako celek působí až MontyPythonovsky. Jako film je to vskutuku svěží a neotřelá koláž nápadů, ty fory jsou oproti obvyklé spaghetti produkci o třídu lepší. Až geniálně je tam podaný rasismus, vojácká hloupost a hračičkování s westernovým klišé. Viděno po pěti letech a podstatně názorově revidováno. "Moje máma byla bílá! A to tak bílá, že jí v bordelu říkali duch!"

• 9.6.2015  14:02
    Mr. Horn (TV film) (1979)

Celkově to není špatný western na svou dobu, Starý Widmark je výborný (zvlášť ta řeč u soudu) a Carradine je jako mladý Horn též vhodný. Celkově ta první půlka plná akce působí lépe, přelom do zrádné a trochu melancholické nálady ala Peckinpah se tolik nepovedla. Nicméně je to mírnější revizionistický western, kdy poslední muži divokého západu nemohou odolat kruté nespravedlnosti nového systému promíchané politiky a organizovaného zločinu.

• 8.6.2015  12:21
    Únik z temnot (1990)

Jako tohle už ne. Je jasné, že od Claudia toho člověk nemůže čekat moc, ale nemyslete si, že se za Domem pětkou skrývá nějaká veselice typu Skřet II. či Zombi Flesh Eaters. Tohle je prostě jen totálně zprasená nuda.

• 4.6.2015  16:31

První polovina je celkem o ničem, ale pak se to rozjede. Budeme svědky pár pěkných scén s různým mučeníčkem, matka upečená v krbu mě přiměla přemýšlet nad vyšším hodnocením. Hororovou atomosféru nečekejte, i když se o ní režisér chvílemi snaží. Pokud vám stačí k přijemnému pobavení trocha gore a pár "hlášek" od Davida Hasselhoffa ("Pomůžete mi jí sundat, prosím" a obligátní "Take it easy"), tak vás Dům čtyřka neurazí.

• 1.6.2015  15:17
    Jan Hus (TV film) (2015)

Po historické stránce je to celkem vyrovnané, ale jako film příliš ne. Možná kdyby to nebyl seriál, ale snímek na dvě a půl hodiny a vypadlo z toho trochu vaty, tak je to lepší. Herci mě moc nezaujali, zkrátka prostě nějak bez charismatu, Hádek jakž takž zvládá tu část ve vězení, ale slyšet ho kázat, tak jdu domů a nechce se mi dělat sociální revoluci:-) S Kocábem to byla úplná tragédie, ale velká viny za to padá na hlavu produkci a režii, když připustili něco podobného. Prostě na současnou produkci rozhodně ne úplná ostuda, ale prostě si to přizneje - stalinistická verze ala Zdeněk Nejedlý má prostě větší koule i po letech.

• 1.6.2015  15:09
    Dům duchů (1988)

Klasický příklad italského hororového trashe z konce 80. let. Lenzi evidentně kopíruje Fulciho, přičemž exteriéry a prostředí je v podstatě totožné jako ve filmech Dům u hřbitova a Pastor Thomas. Fulci přece jen dostal ze svých "shitů" hodně děsivé atmosféry, ale tohle působí spíš jako hororová komedie. Možná Lenzimu v půlce filmu došlo, že s podobným materiálem, klišé a herci prostě dobrý duchařský horor nenatočí a začal si z toho dělat spíš prdel. Chvílemi se u toho sice možná vyděsíte, ale spíš film prosmějete. Ovšem užijete si to! Přes veškerou kritiku má film skutečně koule, ani chvilku nenudí a obsahuj všechny prvky, které dělají z italských hnojů klenoty - především gore a fakt střelené nápady. A ta klaunova odrhovačka je prostě k sežrání, nemohl jsem ji dostat z hlavy ještě několik hodin.

• 29.5.2015  10:38

Přes ten veškeré chaos a excentričnost v tom stále Čechova vidím, tohle ho navíc dost vizulně obohacuje, Bída, beznaděj, zoufalství, alkoholismus a nemožnost svůj stav změnit. Prudký humusácký (pravda Morien, trochu Pasoliniovský) naturalismus za chaotického snímání a poněkud odlidštěného herectví. Bídu prostě žádné filosofování nespasí. Důležité je být spravedlivý. Dost mi to připomnělo dílo Alexeje Germana Je těžké být bohem, ovšem tohle je o dost koukatelnější.

• 29.5.2015  10:31

Ty jo...prostě nářez. Těžko hledat nějaká hlubokomyslná slova, než že se mi to kurva prostě líbilo. Hilton jako vychcaná svině, Saint-John jako šílený zabiják, co ale až na výjimky umí situace řešit s chadnou hlavou a samozřejmě tehdejší dandyovská mládež. Chybí jen panenky, aby to bylo giallo, tohle je něco mezi tím, krimi a exploitation.

• 26.5.2015  13:56

Tak tohle je prostě strašná věc. Nejspíš se to snaží navázat na trashe z osmdesátek, ale ty byly alespoň autentickým kanálem. Tohle je prostě tak technicky špatné, že jakákoli případná nápaditost (a že ani té moc nebylo), by byla silně zmrzačena. Jedna hvězda za ono rozuzlení, které sice není nijak originální, ale alespoň dává smysl.

• 22.5.2015  12:50
    Inferno (1980)

Tenhle snímek by měl jistě patřit do italského zlatého fondu, třebaže mi přijde, že mistr Dario neudržel tempo a v konci je to znát. První hodina je vpravdě děsivá a neskutečně unášející. Ten "pokoj pod vodou" považuji za vrchol snímku.

• 15.5.2015  13:30

Dvě hvězdičky za tu hlášku o nemožnosti žití bez hrozby jaderného zničení. Ale jinak už objektivně bída.

• 15.5.2015  13:20

Po jedničce už nešlo sázet na překvapení z démona, proto se Salva pokusil jít trochu psychologičtější cestou. Nápad to věru nebyl zlý, ale zpracování prostě tragické. Pět lidí, černobíle a dlouhou dobu neodhalená hrozba, pak by to nejspíš fungovalo, ale takhle...alespoň z hlediska kumštu je to celkem ucházející, na béčko...

• 14.5.2015  14:11

Jediná škoda, že to bylo v mnohém příběhově ochuzené oproti verzi z roku 1939. Jinak je to fajn, když si domyslím, že rozpočet asi nebyl největší, tak tvůrce udělal z minima maximum.

• 14.5.2015  14:09
    Beau Geste (1939)

Na můj vkus příliš velká selanka, i když podmíněná dobou. Především ten výcvik z toho zcela zmizel, holt tvář pravé armády v předvečer pravé války by asi nebyl ten nejvhodnější nápad. Příběh není zlý, výprava a bojové scény klasické na žánruvku té doby. Raději mám chudší, ale syrovější a drsnější verzi z roku 1966.

• 12.5.2015  13:29
    Suspiria (1977)

Asi můj nejoblíběnější Argentův horor a asi i nejkvalitnější. Dario měl slabinu všechno hrozně překombinovávat a házet tam věci, které se prostě nehodily. Tady není nic z toho. Méně bylo více a dějové kudrlinky padly za obět silným scénám a vizuální nádheře. Scéná z první vraždou je naprosto geniální a přestože se jedná o žánrovku, zařazui ji mezi jednu z nejlěpší surreál scén, jaké se dají vidět. Hudba též geniální. 99% To Mariin - Škoda, že se takovéhle filmy už netočí!

• 12.5.2015  13:24
    Noc nevěsty (1967)

Mrazivý příběh souboje stalinistů a jeptišek, kde není vítěze ani poraženého. Jen pár českých prasat, kterým každý režim dá možnost chovat se ještě nechutněji, padne kulkou "spravedlivých".

• 12.5.2015  13:22

Oproti typickým žánrovým dějovým konstruktům se tady asi tvůrci snaží o složitější a propracovanější příběh, což ovšem ve výsledku končí kontraproduktivně. Jednání až na Reeda nevýrazných postav prostě nedává smysl. Ideologicky je to opět ambivalentní, což plně zapadá do ranku podobných britských filmů. Bitevní scény jsou ale celkem početné a chvílemi i zajímavé, i když se v nich chvílemi opakují záběry. 55%

• 5.5.2015  12:34

Nedokážu úplně říct, co mi tam přesně chybělo. Panoptikum postaviček nejsvobodnější země na světě je přiléhavé, ovšem na přílišná ucancaná lyričnost mi chvílemi fakt kazila náladu, podobně jako občas docela naroubovaný děj. Film je ale intenzivní v detailech, což se mi zase líbí. Erotická přitažlivost je nejspíš silnější, než jakákoli idea, sounáležitost či kulturní vzorce. Možná škoda, že z toho nikdo snad kromě De Sada nezkusil udělat společenský systém.

• 5.5.2015  12:26
    Rebelové a hrdinové (TV seriál) (2006)

Říká se, že je skandinávská produkce historických filmů na vzestupu. Tady se to ale nepotvzuje. Jako dobrodružně historická sága se to dá zkousnout první hodinu a půl, pak už se ale jedná o totální kravinu. Co se týče reálií a choreografií soubojů, tak je toho hodně poskromnu, navíc žádnou pořádnu bitku taky nečekejte. Snad jedině zaběhlá klišé, k niž dochází ve většině pseudohistorických sraček západní produkce, tady nejsou tak přítomná.

• 5.5.2015  12:22
    Po smrti (1989)

Jako Claudiovi se nedá upřít, že umí rozesmát.Tak třeba výletníci/vědci vejdou do jeskyně, kde to jen hraje červenými a zelenými světly (schovaná za krápníkem), přičemž se jeden z nich zeptá - „kde se tady vzalo tolik svíček?“ Prostě není co dodat...nebo možná - kniha mrtvých je nadepsaná jako „Kniha mrtvých“. Podobné kousky jsme si netroufli ani v rámci středoškolského filmu. Prostě nudit se u toho nebudete, to je velká výhoda, ale zase taková veselohra jako Skřet 2 to není, předchozí díl Zombi 3 se oproti tomu zase dal ještě nazvat filmem, na kterém se, byť neochotně podílel i režisér (Fulci). 35%

• 4.5.2015  13:01
    Temné patro (2008)

Když jsem se dozvěděl, že v tomto filmu mají hrát Lordi, tato dost laciná finská vykrádačky šarmantního Alice Coopera, tak jsem fakt moc neočekával. Jenže světě div se, ono to v rámci tematu a příběhu zas tak hrozné není. Kostýmy Lordi by sice nevyděsily ani mimino, ale jak dobře víme, dospělí jsou dementní a bojí se všeho. Pomohlo i to, že jako film je to výborně natočené a konec tak debilní, až geniální. Vyšší hodnocení se dát sice nedá, ale zase žádná sračka to není.

• 30.4.2015  15:12

Za konec bych sice dal klidně 10 hvězd, ale jako celek mi to až zas tak geniální nepřišlo. Výborně to napsal Mortak - hrdinové mají málo "slabostí" a při situacích, kdy by mohli protivníkovi znepříjemnit život a změnit tak situaci, prostě kvůli jakési nevysvětlené "cti" nereagují. Takhle je to nadprůměrný (proti)válečný snímek, ale nijak pamětihodný.

• 30.4.2015  14:27

Spokojenost. Říkal jsem, si, jak to dopadne, když to vezme někdo jiný, než možná už trochu vyhořelý Šimizu, a výsledek věru není zlý. Třebaže to tvůrce částečně předělal, jeho úpravy fungují a snímek dosahuje kvality i atmosféry jedničky celé série. U ní je výhoda, že se prostě neokouká, tedy aspoň ne mě.

• 28.4.2015  18:15

Tahle verze Domu voskových figurín mi jako příběh docela imponovala, kdyby tam pochopitelně nebyla spousta píčovin. Je to "svým způsobem" pocta mistrovi Fulcimu, který již tento scénář nestihl zrealizovat, navíc produkce další osobnosti - Daria Argenta sehnala Roberta Hosseina. Na lacinou reminiscenci na zlatá léta hororové Itálie to má ještě docela slušnou výpravu a chvílemi i atmosféru. Ovšem důrazně varuji - vypnout o pět minut dřív!

• 27.4.2015  15:44

Posledních 15 minut je jeden z nejdojímavějších filmových momentů, co jsem kdy viděl. Hossein je mistr na atmosféru, unikne i spoustu nelogických pasáží, kterých se hlavní "nehrdinové" dopouštějí.

• 24.4.2015  14:58
    Válka (2002)

Nakrájejte Ramba na malé kousky a nechte ho tak tři dny odstát smíchaného s kavkazským blátem. Poté zalijte vodou a vytvořte kaši, kterou smíchejte se sladkokyselou Putinovou omáčkou a přidejte lžičku prášku xenofobie light. Vařte na 120 stupňů a počkejte, až se západní revanšismus téměř vypaří, ale trochu ho tam zůstane. Ozdobte anglickou polevou a servírujte za tepla na hlavni AK-47. Jak to chutná? Ale jo, docela příjemně, jen té omáčky bylo na můj vkus příliš a kvůli prášku jsem se málem pozvracel.

• 22.4.2015  14:22
    Kalvárie (2004)

Ne příliš výrazná hixárna. Tohle už nejsou sedmdesátky, kdyto prostě mohlo být jakkoli shitové a výsledek přesto ušel. Chybělo mi především větší zapojení hlavního nešťastného hrdiny, jeho pocity a utrpení. To "popření mužského archetypu", jak zmiňuje Mefistofelle, je ovšem fakt pozoruhodné. Další bod přidávám za scénu v hospodě, ta je prostě úžasné. Degenerate or die!

• 22.4.2015  14:18
    Král posledních dnů (TV film) (1993)

Zas tak světobodné to není, i když tematika je zpracovaná celkem sympaticky. Serou mě tam ty absurdní vložky a erotismy, to z toho důvodů, že jsou dost ubohé a člověk má pocit, že to je jen z důvodu dobrého prodávání nahoty a historické mrdačky jako v současných Tudorovcích. Tarantinův oblíbenec Waltz navíc dle mého soudu strašně přehrává.

• 22.4.2015  14:14
    Pět vlků (1974)

Once upon a time in Japan...asi nejpřístupnější japonský samurajský film (pro Evropana), přestože si stále zachovává svou původní podstatu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20