Tormentor665

Tormentor665


6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Lidská stonožka 2 (2011)

  Už to není tak vtipné jako jednička, ale plné nenucených brutalit a nechutností. Sixův nadhled však zůstává. Lawrence T. Harvey je muž (no...:-D) na svém místě, jeho postava je skutečný hrdina, se kterým se dnešní mladá generace může plně ztotožnit. I zbytek postav je vskutku panopktikem divných lidí. Psychiatr je neskutečný týpek, jež by se rozhodně neztratil v žádném DeSadově románu. Ještě váháte?:-)

 • poster

  Keoma (1976)

  Měl-li toto být odchod, tak ve velkém stylu. Je to ukázka toho, jak s malými prostředky a pomocí improvizace může vzniknout nezapomenutelné dílo.

 • poster

  Balada o smutné trumpetě (2010)

  Člověk-klaun ve světě fašismu s lidskou tváří, hraje svou roli, rozesmívá děti, miluje až do bezvědomí, mstí se, raduje, občas vezme do ruky žehličku nebo samopal, přívítá po svém i velmi váženou osobu. Nechyní ani světoznámý cirkus ETA a monumentální památník padlým hrdinům za Caudilla. Máme to zkrátka v krvi!

 • poster

  Quills - Perem markýze de Sade (2000)

  Asi už navždy budu mít Markýze De Sada spojeného s Geoffreyem Rushem. Je to jedno z nejlepších ztvárnění historické postavy, navíc tolik kontroverzní. Mnoho je samozřejmě zjenodušeno, ovšem myslím, že je to pro film nakonec dobře.

 • poster

  Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

  Zajímavá je iterpretace DeSada. Pasolini vypouští jeho na božsky krutý filosofický systém a nahrazuje ho prostředím fašismu. Naprostá totalita přichází i s naprostým (sexuálním) zotročením člověka. Fajn. "My fašisté jsme vlastně anarchisté, když máme moc." Každopádně tento film posunul hranice kinematografie o míle dopředu. A těm, kteří se zahlédli v zrcadle, přeji dobré chutnání!

 • poster

  Velké ticho (1968)

  Jeden z nejúžasnější soundtracků, které jsem kdy slyšel! Navíc je to dokonalé nadčasové. Chdí a bezbranní jsou totiž vini už tím, že se snaží svůj osud změnit.

 • poster

  Když utichly trumpety (TV film) (1998)

  Podle odborné knihy (kterou napsal Angličan) byli američtí vojáci skutečně nejnáchylnější k zbabělostem v nejtěžších bitevních situacích. Na tom nejspíš nezmění nic ani Spielbergovi hoši, kteří likvidují jednoho nácka za druhým a přitom si při modlení málem uvaří jazyk. Ať je to jakkoli, tady se skutečně podařilo vystihnout tu hrůznou válečnou atmosféru téměř dokonale.

 • poster

  Slepý pistolník (1971)

  Musím konstatovat, že jakmile se do tohohle kousku pořádně dostanete, tak už vás nepustí! Nejlepší Tarantinův film nemůže být ani poloviční nářez, jakým je Blindman.

 • poster

  Subconscious Cruelty (2000)

  Surrealismus v krajně brutální poloze. Vskutku. Freud s penisem a kropenatým Ježíšem, což ale zase nebyla zas taková sázka na jistotu a trochu mi to připadalo jako snaha udržet brutální linii za cenu ústupu z mistrně propracovaného pásma z pasáže s porodem. No ale více se v podstatě kritizovat nedá, protože k celkové dokonalosti chybí skutečně málo. Nevím, jak Karim udělal ten "dům." Nicméně je to možná nejděsivější věc, kterou jsem v životě viděl.

 • poster

  The Theatre Bizarre (2011)

  Tady je zas spoustu chytrých profesionálů, hádám. Theatre Bizzare pro mě byl jeden z nejvýraznějších uměleckých zážitků poslední doby. Srát na pár klišovitých momentů a slabin, jako celek to funguje báječně, až jsem se divil. Pro mě to šlo od nejslabší po nejsilnější, ta poslední večerě páně mi přivodila výron semene a krve (ano, to se mi stává, navíc se při tom obvykle i poseru) Vyzdvihuji především technickou stránku, kamera Karima Hussaina dělá i z jinak nevýrazných scén skutečné skvosty. 90%.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace