Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Komedie
  • Hudební
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nejlepší sci-fi film a nejlepší film Jamese Camerona. Cameron zde vytváří atmosféru, která se objevuje i v dalších jeho snímcích, ale tady je určitě nejsilnější. Akční scény jsou vyšperkované do posledního detailu a s doprovodem legendárních hlášek dostávají rychlejší spád a správný rytmus. Herce si oblíbíte ihned, jak se jejich tváře objeví na plátně. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamiltonová a Edward Furlong hrají velmi přesvědčivě a Robert Patrick zahrál hlavního záporáka přímo nadpozemsky. Tomuto filmu opravdu nic nechybí. Je to dokonalé dílo, které ještě hodně dlouho nebude překonáno filmem, se sci-fi tématikou.

Vetřelci (1986)

Klasická akční řežba filmového vizionáře Jamese Camerona. Naprosto dokonalé dílo, které mě po dalším a dalším shlédnutí nepřestává fascinovat. Akce se s přibývajícími minutami stupňuje a vyvrcholí v závěrečné velkolepé bitvě mezi Ripleyovou a vetřelčí královnou. Takhle bych si představoval akční sci-fi film, který vás vtáhne do napínavého děje a nenechá vás napětím dýchat.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Kult, nejlepší díl celé ságy a na tu dobu úžasné speciální efekty. Já tento film prostě miluju. Miluju každou jeho část, od bitvy na planetě Hoth, až po legendární souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera. Scénky s R2D2, C3PO a Hanem Solem (Harrisonem Fordem) odlehčují temnější chvilky tohoto díla a tím se tyto postavy stávají našimi oblíbenými hrdiny. Jsem moc rád, že vznikl tak krásný film se sympatickými herci, dobře sedící hudbou a s napínavým, zavěrečným soubojem.

Vetřelec (1979)

Klasické sci-fi s asi nejsympatičtější hlavní hrdinkou. Sigourney Weaver jako schopná bojovnice strká celý zbytek posádky do kapsy. Ostatní hrají také dobře, ale na finálním souboji s vetřelcem, bych si nedokázal představit ani jednoho z nich. Další věcí, bez které by tento film ztratil svoje kouzlo, je dokonalá hudba Jerryho Goldsmithe. Jinak samotný vetřelec nahání vážně hrůzu a atmosféra temných míst vesmírné lodi je dokonalá. Ridley Scott natočil úžasný film, který se vryl do paměti mnoha lidí.

Terminátor (1984)

Nadčasový film, na který se jen tak nezapomene. Kamera, ponurá a tísnivá atmosféra, herci, režie, střih, všechno to do sebe perfektně zapadá. Cameronova režie je velmi zručná a plynulá (to se nejvíc potvrdilo ve druhém dílu, který je o něco lepší a více dechberoucí). Cameron prostě natočil kultovní film, který s námi navždy bude a nikdy nezmizí z našeho podvědomí.

Počátek (2010)

Nejlepší film Christophera Nolana. Svižné, originální a napínavé veledílo. Nolan se tu opravdu překonal. Dokázal nám ukázat, co vše můžeme zažít ve snech, které sníme každý den. Vše co zde bylo předvedeno (pády, které nás probudí, sny ve snu) každý z nás ve snu určitě zažil. Nolan nám to pěkně připomněl a přiblížil takovým způsobem, který nás donutí se na film dívat s otevřenou pusou. Určitě největší kinozážitek a filmový zážitek jako takový, který ale letos překonal poslední díl trilogie Batmana, také od dílny Christophera Nolana.

Návrat do budoucnosti (1985)

Velmi vtipný a mnou velmi oblíbený film. Rád se k němu vracím a vždy po něm shlédnu jeho dvě pokračování, které jsou stejně originální a zábavné. Druhý díl si víc zahrává s časovou smyčkou a pěkně splývá s prvním filmem. První BTTF je ale krásnou základnou celé trilogie. Když si na tento film vzpomenu, vybavím si hned kytarové sólo, honičku na skateboardu a perfektní herecké výkony Michaela J. Foxe a hlavně Christophera Lloyda, který dává tomuto filmu to pravé kouzlo.

Avatar (2009)

Úžasný film plný barev, originálního prostředí, Cameronovi atmosféry a brilantních vizuálních efektů. Po tomto filmu vím, že Cameron opravdu nedokáže nic špatného natočit. Byl jsem na tom v kině a vůbec nelituji, že jsem nebyl na 3D. Trojrozměrná verze mohla být dobrá, protože Cameron v tom prostě umí chodit (ukázkou může být Titanic), ale já si to i tak užil na sto procent. Děkuji za tento přelomový snímek a doufám, že se můj oblíbený režisér znovu vrátí do Pandory a natočí perfektní dvojku (dvojky koneckonců točit umí).

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Po asi třístém shlédnutí je u mě tento Harry pořád nejlepší z celé série. Je to zábavný, ale i chvílemi dramatický film. Za nejlešpí scénu považuji tu v Chroptící chýši a pak následnou transformaci profesora Lupina ve vlkodlaka. Zápletka s časem byla pěkně natočena a líbilo se mi, jak to všechno do sebe krásně zapadlo. Co dodat na závěr? Snad jen: EXPECTO PATRONUM!!!

Temný rytíř (2008)

Geniální film. Je až neuvěřitelné, co dokázal Christopher Nolan převést na plátno. Joker (Heath Ledger) je nejlepší záporák všech dob (ano, lepší jak T-1000 z Terminátora), jeho šílenství a pohled na chaos mě naprosto uchvátil. Ve světě filmu prostě nebude lepšího záporáka. "Hit me" scéna, útěk z vězení, výbuch nemocnice, to vše je příkladem toho, že ve filmu nejsou potřeba vizuální efekty, ve kterých se dnešní publikum vyžívá. Za to mám tento film rád a jsem rád za celou filmovou trilogii. Jednu z nejlepších filmových trilogií všech dob.

Reklama

Reklama