• Krátkometrážní

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Jako malý jsem tento seriál totálně žral. Když jsem dokoukal všechny díly, vždycky jsem si to po nějaké krátké době dal znovu. Měl jsem moc rád dinosaury a tato láska přetrvala i do dnes. Jestli na to ještě někdy narazím nebudu váhat a podívám se na všechny díly znovu.

Věc: Počátek (2011)

Ne zas tak špatný prequel. Hraje se tu spíš na hnusárny v podobě znetvořených těl a na zbytečně velké množství krve (což bylo ve Věci od Carpentera také), ale není tu ta perfektní atmosféra, jako byla v lepším, chronologicky nadcházejícím díle. Ale zase v porovnání s úplně původním filmem z roku 1951 se jedná o mírně nadprůměrný film, který až tak moc nenudí.

20 let poté (2008)

Nudnější film jsem neviděl. Neuvěřitelně uspávací film, který nědokáže zaujmout ani jediným záběrem.

Červená pustina (1964)

Úžasné obrazy a úžasná Monica Vitti. Tato herečka mě nejvíce zaujala ve filmech Michelangela Antonioniho. Perfektně dokáže zahrát nešťastné a nepochopené ženy, bořící se někam do neznáma, kde jim nikdo nedokáže pomoct. Prostě úžasně zahrané a krásně předané pocity divákovi. Po Zvětšenině a Noci je to Michelangelův nejleší film. Díky těmto filmům se těším na další díla od tohoto osobitého režiséra.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Po asi třístém shlédnutí je u mě tento Harry pořád nejlepší z celé série. Je to zábavný, ale i chvílemi dramatický film. Za nejlešpí scénu považuji tu v Chroptící chýši a pak následnou transformaci profesora Lupina ve vlkodlaka. Zápletka s časem byla pěkně natočena a líbilo se mi, jak to všechno do sebe krásně zapadlo. Co dodat na závěr? Snad jen: EXPECTO PATRONUM!!!

Terminátor (1984)

Nadčasový film, na který se jen tak nezapomene. Kamera, ponurá a tísnivá atmosféra, herci, režie, střih, všechno to do sebe perfektně zapadá. Cameronova režie je velmi zručná a plynulá (to se nejvíc potvrdilo ve druhém dílu, který je o něco lepší a více dechberoucí). Cameron prostě natočil kultovní film, který s námi navždy bude a nikdy nezmizí z našeho podvědomí.

Robin Hood (2010)

No tak tady Ridley Scott šlápl vedle. Žádný z jeho filmů mě tak šíleně nenudil, jako tento. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal.

Úžasňákovi (2004)

Jeden z nejlepších animáků. Tolik originálních nápadů v jednom snímku (navíc v animovaném), jsem ještě neviděl. Scény jako předvádění superdresů, Dushův běh a Elastičtino proniknutí do centra antihrdiny Syndroma patří k těm nejlepším, co mohl animovaný film poskytnout.