Ixbalanke

Kiribati
Spadlo jsem z Měsíce

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 16.1.2021  19:47

Nádhera, temné, originální, poetické, upírské, skvělé dětské herecké výkony. Life is hard... But love rules!

• 22.12.2020  22:28

Je to velmi důležité a opomíjené téma. Sexuální zneužívání dětí se děje stále, všude a tam kde byste to nečekali. A nejhorší je, že přijdete o vzpomínky, ale šok a trauma se zasune do podvědomí a pronásleduje vás na každém kroku, pokud trauma znovu neotevřete a nějak se s tím nevyrovnáte. Naprosto bravurní film a odvážný. Je velmi dobře, že se takové filmy točí. Pomáhá to lidem s tímto traumatem projít tím nějak znovu a zbavit se toho.

• 21.11.2020  20:02
    To (2017)

To je strach. Není nic horšího, než nechat strach ovládnout tělo, mysl, duši. Postavit se svému strachu, čeho se bojíme nejhlouběji a nejvíc, to chce velikou odvahu. Stephen King byl zajímavý tvůrce... Viděl do lidských duší a nebál se ani temna. Sestup dětí do studny mi připomíná sestup do podsvětí, pověst o Inaně. Jen sestupem do nejtemnějších hlubin vědomí a postavení se svým strachům se těch strachů (a úzkostí) lze zbavit. Ale opravdu to není ani trochu snadné... Znám to z vlastní zkušenosti. Hlavní je se nevzdávat...

• 18.11.2020  22:41
    Avatar (2009)

V posledních letech se ve mě probouzí emoce, silné city, různého typu, a mám pocit, že začínám žít! A všímám si, že filmy probouzející emoce, jsou často považovány za nižšího typu, proč? Bez citů a emocí není život! Díky za tento krásný film. Myslím že něco nového probudil i ve mě! Musíme bojovat za přírodu a čistotu záměrů a začít konečně chránit tuto planetu, už jen tím, že si začneme vážit každého stromu.

• 15.11.2020  22:33
    Příchozí (2016)

Věřím, že všechny důležité filmy a celá existence lidstva směřuje určitým směrem. A myšlenky určitých lidí, vkládané do knih a filmů, nám mají něco sdělit. Filmy nejsou jen filmy, mají v nás probudit nové vnímání reality času. Co kdyby sci-fi nebylo jen fikce ale opravdu se to dělo? Možná stačí začít pohlížet na realitu, na život a na sebe sama trochu jinak... Vstoupit do strachu...A poznat ho. A se vším, co v něm najdeme, se spřátelit a přestat se bát.

• 13.11.2020  21:44
    Návrat (2003)

Co dokáže strach... Nezpracovaný strach nás ovládá a přináší jen zkázu. Úžasný minimalistický film se silnou výpovědí.

• 10.11.2020  18:03

Herecky hrozný, od půlky nuda, a asi nejvíc mě rozčilovaly různé nelogičnosti. Film se snaží předkládat moudré myšlenky, ale dělá to tak prvoplálnově, že je to nuda. V současnosti vzniká tolik animovaných i jiných filmů pro děti, které to vše dělají s nesrovnatelnou elegancí a důvtipem, od Ledového království po další vznikající pohádky.

• 8.11.2020  22:14
    Donnie Darko (2001)

"Agresivní chování, zvýšené odloučení od reality, pochází z neschopnosti vyrovnat se se silami světa, které chápe jako ohrožující." Odloučením od běžné reality jedinec pronikne do jiných úrovní, které není snadné zpracovat, zvlášť když se o tom nedá s nikým mluvit. Jsme citliví, zvláštní a máme to těžký. Jiní lidé, rodina, si s námi většinou neví rady, a snadno spadneme do kategorie duševních onemocnění, protože jsou naše prožitky pro běžné lidi nepochopitelné. Ach jak ti rozumím, Donnie... Víc než fiktivní film...

• 8.11.2020  14:10

Romskými koncentračními tábory se nyní zabývá i Muzeum romské kultury v podcastech - https://www.rommuz.cz/podcasty/. Je to strašné, čeho jsou lidé schopni. Neměli bychom nikdy zapomenout, jinak se to bude opakovat. Brečet jsem začala asi po minutě a každou slzou vzdala hold všem obětem, nejen romských ale i židovských obětí. Je to až k neuvěření, že se to opravdu dělo.

• 7.11.2020  21:16

Krásná pohádka s hlubokými poselstvími lehce naznačenými, ale pro děti to stačí. Někdy stačí do dětské mysli zasít semínko a časem vyroste... Měsíc a podvědomí jsou spojité nádoby. Podvědomí k nám promlouvá skrze sny. Strachy z podvědomí vylézají i do denního vědomí, pokud se s nimi nepracuje a soustaně se potlačují a zlehčují. Jsem ráda, že se dělají takové moudré pohádky, podobně jako Ledové královstí.

• 22.10.2020  20:46
    Přízrak (2017)

Jemný a citlivý film s obrovskými přesahy a hloubkou, ale chápu, že není pro každého. Je o lásce a o smrti a o tom, jak jsou duše citlivé. Naše emocionální energie a láska nás ovlivňuje i po ukončení funkčnosti fyzického těla. Jsou věci, které nevidíme, ale ty určují život na Zemi, a někteří je vidí a cítí. Každá duše upoutaná na Zemi má klíč k vysvobození a úniku z připoutanosti na Zemi.

• 10.10.2020  23:11

My čarodějnice víme, že je to vše jinak :) Film je vcelku slátanina, ale upozorňuje, že energie a boj temnoty s láskou nastupuje... Ještě se budou dít věci...

• 8.10.2020  21:25

Smích, slzy, dojetí, hluboké pravdy a zároveň oddechovka bez zbytečných "hollywoodských" keců. Film mě příjemně překvapil.

• 4.10.2020  20:06

Důležitá informace proběhnuvší ve filmu: Hraniční porucha osobnosti - toto není v pohodě puberta, ale utrpení. Znám to. Hledání blízkosti, lásky, a zároveň nedůvěra a neschopnost hlubších citů, odpojenost od sebe... Velmi dobrý film a herecký výkon Mifti opravdu skvostný.

• 1.5.2020  00:06
    Interstellar (2014)

Dlouho jsem film odkládala, asi proto, že je z americké produkce, vůči které mám už roky silné negativní předsudky. A velmi příjemně mě překvapil. Kromě toho, že se film odehrává v mezigalaktických prostorech, nemá s vesmírnými objevy nic moc společného. Jde dál a hloubš, než si vědomí většiny lidí umí představit. Ale někteří už začínáme tušit, že je vše s tou realitou trochu jinak, než je nám od dětství předkládáno. Věřte své intuici a "náhodným" signálům z okolí a vstoupíte do řeky, která překonává všechny sci-fi filmy...

• 26.4.2020  23:34

Film o smutku, radosti, strachu a životě. Film o emocích v historických souvislostech. Film o intuici a cítění vesmírné existence. Film obsahující více za obrazem a slovy. Hloubka vyjevující se podle diváka. Sám film je uměleckým dílem ve smyslu, o který se pokoušel sám umělec ve filmu. Chytré :)

• 5.4.2020  22:19
    (1998)

Před strachy, úzkostmi, problémy s komunikací s lidmi se dá utíkat do světa vědy. Ale nemoc duše to nevyléčí. Nepřemýšlet a žít... To je poselství tohoto filmu.

• 4.4.2020  23:01
    Fontána (2006)

O strachu ze smrti, který nám brání žít život s láskou a vnitřním klidem, radostný a šťastný život. Dlouhodobé praktikování meditace časem vede k změně myšlení, změnám ve struktuře mozku a k pochopení naší existence skrze život oproštěný od neustálého myšlení a racionality. Stačí vykročit ven, rozevřít oči a užívat si každý okamžik, každý nádech a výdech. Jen žít a nepřemýšlet.

• 2.10.2019  22:13

To není jen tak nějaký horor. Je to komplikované a složité. Bude v tom zamotaná hlubinná psychologie, prenatální traumata a různé symboly a náznaky tam a zpět skrz film. Řekla bych, že to asi budu muset vidět ještě jednou, i když moc se na to netěším...

• 25.9.2019  22:57
    Slunovrat (2019)

Film přináší témata smrt, mrtvé tělo, emoce, soucit, prožívání emocí, psychedelika. Velmi naturalisticky ukazující znetvořená lidská těla, střet se smrtí a s prožíváním emocí. Pro mnoho lidí je tento snímek špatně zpracovatelný. Byla jsem na filmu v kině a to byla velká chyba, protože pro spoustu lidí jsou silné a otevřené projevy emocí vtipná záležitost, a tak jsem neměla možnost si film užít bez hloupých pubertálních projevů smíchu. Film přináší také téma zpracovávání emocí skrze psychedelika, tzv. "bad trip", který pod vedením zkušeného průvodce může člověka posunout a pomoci mu zpracovat si hluboko ukrytá nezpracovaná témata. Současná společnost se brání smrti a nepříjemným emocím, ale ty patří k životu a měli bychom se opět začít učit s nimi pracovat, protože smrt i nepříjemné emoce patří k životu na této planetě.

• 22.9.2019  17:15
    Hastrman (2018)

Nádherný poeticky plynoucí snímek o lidech a emocích.

• 28.4.2019  23:27
    Kápo (1959)

Film ukazuje, jak je v lidech zabíjena duše a emoce. Válka zabila duši a emoce v mnoha lidech. Dodnes bojujeme s těmito důsledky války. Z generace na generaci, z matky a otce na dítě se stále přenáší tyto vzorce chování a myšlení. K pochopení současnosti je nutné nejdříve pochopit minulost.

• 20.4.2019  23:22
    Free Solo (2018)

Jsou zajímavější životní cíle, než jen spokojený vztah. Úplně chápu Honoldovo zapálení. Zítra ráno hurá na skály!

• 15.4.2019  23:16
    Vodník (TV seriál) (2019)

Kriminálka, kde velkou roli hrají lidské emoce a snaha o jejich pochopení. Nádherná práce s kamerou a s režií. Jemné tempo. Velmi inteligentní počin se silnou atmosférou. Pro lidi, kteří rádi ve filmech vnímají emoce a vztahy a mezilidské energie.

• 20.3.2019  16:51
    Zvětšenina (1966)

Závěrečná scéna vyysvětluje celý film. Společnost a lidé okolo nás zahrnují do určitých sociálních her. Záleží jen na nás, zda se necháme vtáhnout do těchto her. Hry během filmu: vražda v parku (hrdina je vtažen do cizí hry), nečekaný příchod dvou dívek...

• 6.3.2019  15:15
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Od třetího dílu opravdu dobrý.

• 3.3.2019  22:54
    Climax (2018)

Ponaučení: Vyvaruj se večírkům s kreténama. Nikdy nevíš, co piješ." Zajímavý pokus o natočení "bad-tripu". Kdo nemá zkušenost s LSD, tak podle mě vůbec nepochytí, o co ve filmu jde, a kdo má zkušenost, tak bude doufat, že se mu to nikdy nestane. Ihned po shlédnutí jsem byla z filmu spíše zklamaná. Až další den se mi některé scény začaly vracet a doznívat. Velmi jemné konverzační nuance a fyzické mezilidské vztahy.

• 16.12.2018  23:20

Dojemný snímek ukazující bezmocnost, avšak do poslední hrdost staré ženy, která celý život bojovala. I pár slz ukáplo. Shlédnuto v rámci festivalu Kino Asia Brno 2018, Klub Leitnerova.

• 13.12.2018  23:06

Vizuálně krásný, temný, realistický, dojemný film, o těžkém údělu jedné silné ženy... Shlédnuto v rámci festivalu Kino Asia 2018 v Brně v Klubu Leitnerova.

• 9.10.2018  10:09

Kino Scala. Ach Triere, kdybych nevěděla, tak bych ani nepoznala, že jsi to ty. Velké zklamání.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20