• Krátkometrážní

38 (2014)

Rest in peace legend!

Gladiátor (2000)

Chcela som si konečne pozrieť nejaký film ktorý sa viaže na obdobie starovekého Ríma či Grécka a je v ňom plno akcie a nie len rozprávania sa a mudrovania. Čakala som že tu uvidím Russella neustále s mečom v ruke šermujúc okolo nepriateľov ale splietla som sa. Nechápem prečo som o tomto filme nikdy nepočula, objavila som ho len náhodou a silné kladné hodnotenie na čsfd ma tiež prekvapilo. Som rada že sú tu tie tagy, vďaka nim som našla kopu úžasných filmov, na ktoré nikdy nezabudnem a ktoré vo mne niečo nechali a tento patrí práve medzi ne :) U mňa 89% - 4*

Pojedeme k moři (2014)

Už dávno som si nepozrela tak dobrý film od našich bratov čechov. Práve od tohoto filmu by sa mali učiť aj tí naši režiséri či scenáristi a úplne ma dostalo keď som zistila že to zrežíroval a aj napísal Mádl, môj obľúbenec.Strhla by som jednu hviezdu za podľa mňa trochu dosť tragický koniec pre 11 ročného chlapca, aj keď život je už raz taký a nikdy nevieme, čo od neho môžeme očakávať a navyše ani nevieme, že kedy. Slabšie 5* ale zaslúžené.

Interview (2014)

That grapefruits! FAKE! Liar! ... They hate us because they ain't us! ... Bombove hlášky a do toho Kim Čongo-Un. Best komédia, už dávno som sa takto nezasmiala :D ale, má to svoje ale a svoju hranicu. Film sa delí do 3P: 1. Provokácia, 2. Propaganda, 3. Prča. U mňa to pôsobilo tým tretím. Ako u vás?

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Dávam veľmi silné 3*. Film sa mi páčil, aj keď asi pár hodín pred premiérou som si pozrela Caching Fire, je to asi tým. Očakávala som niečo také ako Caching Fire (boje v aréne). Knihu som čítať nechcela a ani trailer si pozrieť, pretože som sa chcela prekvapiť. Čo sa mi ale nepáčilo, a to sa dalo aj očakávať, že dej sa veľmi nikam neposunul, aspoň podľa mňa. Divák sa veľa nedozvedel, a kvôli tomu, že Harry Potter bol rozdelený na 2 časti sa teraz musí všetko po ňom opičiť. Diváka iba zbytočne nechá čakať. Ale samozrejme, tvorcom sa na dvoch častiach asi dvojnásobbne rýchlejšie zbohatne, akoby mali natočiť len jednu. Ale príbeh sa mi páčil, sem tam aj menšie humorné scénky a samozrejme, po grafickej stránke bomba. Čo sa mi ale stalo v kine, pri pozeraní filmu, by som nikomu nepriala. Predstaviť si, že osoba, ktorá sa vám poslednou dobou nesmierne páči a sadne si za vás (presne za vás!) je niečo hrozné. Ale toto sa stáva vo filmoch! Nie v realite! Pripadalo mi to ako osud ... ale aj tak niekoho má, takže je zbytočné uvažovať nad tým. Aspoň som mala o dôvod viac tešiť sa z filmu. Díkes Collinsová, na part 2 sa pôjdem pozrieť, len aby sa aj tento malý zážitok opakoval :) Are you, are you Coming to the tree They strung up a man They say who murdered three. Strange things did happen here No stranger would it be If we met at midnight In the hanging tree. Are you, are you Coming to the tree Where dead man called out For his love to flee. Strange things did happen here No stranger would it be If we met at midnight In the hanging tree.

V sedmém nebi (2014) (pořad)

Cakala som zmenu, ako studia tak vsetkeho. Ale je to jen stare a emocne-penazno-vyciciavacie Modre z neba. Ale niektory naozaj potrebuju tu pomoc, tak preto 2*.

Carrie (1976)

Nemohla som sa dockat sceny na plese. Zasluzene 5*

Harvie Krumpet (2003)

Fakt 1034 : Life is like cigarette. Smoke it to the butt.

Ovládací panel