navorski

Zdeněk Skokan

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 17.10.2018  19:51
    Zmlsané dějiny (TV pořad) (2018)

A co tak zkusit nadlábnout se starým dobrým štěkanátkem? Nejlépe z Austrálie dovezené kolie, to by byla šmakuláda. Ble.

• 20.9.2018  22:02

Zatím to vypadá, že jediný, kdo umí napsat postavy do seriálu, je Kolečko. Tady se od něj jen snažil někdo opisovat...

• 28.6.2018  17:11

Pascal Laugier je jednim z mala reziseru, kteri se snazi hororem (zde spis mysterioznim dramatem) sdelit nejake zamysleni. Kdo od nej ceka ucesane brutalni gore zanrovky, pak muze odchazet zklamany. Ja jsem ale uplne spokojeny, protoze ty drobne zaverecne pointy pribehu, o nemz nikdo predem nevi, kam smeruje, jsou presne tim, co mi u vetsiny hororu chybi. Myslenka, ktera to cele svaze dohromady. Necekejte tedy tajemneho reznika, ale klidne cokoliv jineho. A budete mile prekvapeni, jak originalne a nemoralne se daji pojmout problemy detstvi v zapadakove.

• 27.6.2018  21:25
    Ghostland (2018)

Hodne neprijemny dej, a skvely divacky zazitek diky neotrelemu vypraveni, ktere sikovne pracuje s ocekavanim a jeho nenaplnovanim. Koho chytli Mucednici, pravdepodobne dostane i tohle.

• 18.6.2018  14:25

Jeden z nejsilnějších dílů Zrcadla. Čistě subjektivně. Byl jsem naměkko. A to mě homosexualita ve filmech většinou spíš nebaví.

• 25.11.2017  20:19
    Hoteliér (2013)

Námět na dokument o muži, který asi trpí stařeckou demencí, ale protože je umělec, tak to všichni kromě Libuše Šafránkové přehlíží, je tak trochu neetický, už proto, že mu přítomnost kamery možná docela vadila.... Asi by bylo lepší, aby si lidi umělce pamatovali jako zdravého a plného sil než takto. Ale i tak mi to přišlo tak nějak citlivé a podnětné.

• 12.11.2017  22:44
    Jigsaw (2017)

Wan a Leigh stvorili monstrum, ktere melo uz davno zemrit.

• 9.11.2017  00:42

Zobrazovanim bezmoci v utrpeni zpusobenem nezvyklou shodou okolnosti to pripomina pozdejsi Gordonuv Stret. Kazdodenni rany do hlavy golfovou holi ale zrejme budou tim jedinym, co mi z tohoto filmu zustane v hlave za tri tydny. Jak psala wipschka - film k zehleni. Ale to mlaceni je jak z Martyrs.

• 3.11.2017  22:57
    Brimstone (2016)

Na můj vkus až moc umělé, patetické a nic moc nového mi to nepřineslo. Docela zklamání.

• 17.10.2017  09:26

Sto můžu málem ovládne USA. To už začíná být osobní... No legrace.

• 30.6.2017  09:34

Stylizace dokumentu do hraného filmu se skoro úplně povedla, ale není lehké to vybalancovat. V tomto smyslu to působí jako nadějný lehce neotesaný debut. Je to ale zábavné, dojemné a má to myšlenku. Pozadí natáčení je lepší než celý film. Ale ne o moc.

• 1.3.2017  18:56

Jednoduchý a účinný jako za starých časů. Není to fetiš jako Postradatelní. Je to prostě takový malý Komando.

• 10.2.2017  01:04

Stylizace na hraně Ulricha Seidla. Člověk pak neví, kde končí fikce, a působí to trochu jako magický realismus.

• 5.2.2017  17:09
    Coherence (2013)

Ani jedna sympatická postava ve spletenci, kde všichni pořád mluví jeden přes druhého. Námět dobrý, ale bylo to úmorné a otravné...

• 31.10.2016  13:59
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Nechápu to pohoršení tady. Dokument, mimo to, že dokáže vyprávět o zvířátkách, vesmíru, společnosti nebo vědě, může být také hrou, která si neklade za cíl definitivně a konečně popsat danou problematiku. Hrou se skutečností, která může tomu, kdo chce, přinést třeba nějakou zajímavou myšlenku. Z těch, co jsou tady, ale většina nechce, protože to asi není jejich šálek čaje, tak raději podsouvají Radimu Procházkovi nějaké myšlenky a záměry, které s velkou pravděpodobnosti při natáčení vůbec neměl. Například pochybuju, že chtěl z někoho dělat blbce, že nechce mluvit o Holubici těsně po promítání. Zřejmě chtěl jen zachytit tu situaci, kdy je člověk nasáklý filmem a rodí se v něm názor. Chtěl z hravých situací vytáhnout pár myšlenek. Já si z toho kromě jiného vytáhl například to, že na Godzillu i Holubici se většinou dívá se zakloněnou hlavou.

• 16.10.2016  23:35

Slabší konec, ale jinak celkem citlivě a esteticky provedená adaptace.

• 9.9.2016  15:27
    Česká fotka (TV seriál) (2015)

Viděl jsem jen Gogolův díl. Bylo to nápadité a zábavné.

• 11.7.2016  14:45
    Špičák (2009)

"Brzy vaše matka přivede na svět dvě děti a jednoho psa." Klidný tichý film s pohodovou atmosférou, doporučuju fanouškům bizarností Ulricha Seidla.

• 12.4.2016  07:30
    Dva supernosáči (1983)

Tenhle film ve 21. století fyzicky bolí.

• 19.3.2016  02:48
    Hvozd (2015)

Poměrně originální a dobrý námět, ale rozhodně ne moc zábavný film...

• 6.3.2016  01:17
    Interstellar (2014)

Emocionální centrifuga.

• 21.2.2016  10:44
    Sonatine (1993)

Velmi jemný a pomalý film o gangsterech, kteří jsou uklizení na pláž a zkouší se zabavit. Něco jako V Bruggách, ale mnohem statičtější. K prožitku je potřeba se trochu prokousat lyrikou - vcítit se do dlouhých minimalistických záběrů a žít v tom jejich světě. Je to jeden z těch filmů, kde se trochu těšíte, až to skončí.

• 30.12.2015  10:14

Nejlepší Bůh, jakýho jsem viděl!

• 13.12.2015  13:03

Jako půlhodinový díl Příběhů ze záhrobí by to bylo fajn. Ale natáhnout to na 90 minut je fakt šílenej nápad.

• 15.11.2015  20:17

V porovnání se starými kanibalskými filmy je to celkem čerstvý vítr. Ctí pravidla žánru, nesnaží se přinést nic moc nového, ale kouká se na to lépe než na mnoho původních filmů. Kromě Cannibal Holocaust, samozřejmě. To už žádný jiný kanibalský film nepřekoná. Příběh v podstatě klasický, gore pěkné, jen té nahoty mělo být mnohem víc.

• 4.11.2015  03:21
    Klíček (2009)

Režisér ani někteří herci sice neodcházejí středem, ale sílu ten jednoduchý nápad má. Viděl jsem to dvakrát a pořád nechápu ty odpady. Mnohem horší americké filmy mají mnohem lepší hodnocení. Nechápu.

• 3.10.2015  14:01

Informačně skvělé, obrazově to ale bylo strašně nudné a odbyté. Žádné rozhovory, žádné pátrání, jen prázdné místnosti a statické výstřižky z obrazů mistra spojené prolínačkami. Není lehké točit takové téma, ale když už se točit začne, mělo by se to nějak lépe vymyslet. Škoda...

• 25.9.2015  22:28
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Je tam plno věcí na pochvalu, i plno zbytečných detailů, které shazují film zpátky od nezávislého k amatérskému. Nicméně ti dva hlavní byli super. Ale víc bych si přál vidět lehkou komedii o tom, co s nimi bylo dál. Jen tak, jak si žijou a kecaj spolu, občas se jim něco přihodí. Byli fakt vtipní. K celkovému dobrému dojmu výrazně přispívá to, že většina dialogů nesmrdí papírem a herci/neherci to říkají tak trochu po svém.

• 20.9.2015  19:15
    Povodeň (1998)

Vskutku zvláštní povodeň.

• 4.9.2015  00:57

Vůbec mě nenapadá, co by mohlo být lepší. Leda já - abych byl víc jako ti dva, co za tím stojí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7