emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 17.4.2021  16:24
    Nikdo (2021)

Nevěřila jsem, že profilové foto a Hutch jsou jedna a tatáž osoba a ono jo. Bob hrál senzačně a hudební podkres tomu dal tu přesnou osobitou atmosféru. Pudrovačky byly na úrovni agenta 007 a vůbec, já mám tyhle neprůstřelný kluky ráda.

• 16.4.2021  12:54

Kolem této vily jsem se hodně nachodila cestou do kina Na Ořechovce a kousek od ní byla i moje škola, kam jsem chodívala. Konečně jsem jí mohla vidět i uvnitř a žasla jsem nad úžasnou prací restaurátorů, je to opravdové unikum a já jsem vděčná za takový dokument, který mě nostalgicky vrátil o x roků zpět do mého mládí.

• 10.4.2021  15:05

Vím, že Woody má lepší kousky na skladě, ale tady musím jednu hvězdu určitě přihodit, protože se mně několikrát stalo, že jsem smíchy brečela a to nebyl kdoví jak prošpikovaný film jeho hláškama. Začátek jsem proškobrtala a čekala jsem jestli se to nějak rozeběhne, až jeden chlapík v partě začal o Dannym vyprávět jednu historku, tam jsem se chytla a jelo to pak jak výtahem do vyšších pater. Jsem přesvědčená, že Woody všechny filmy psal a režíroval pro mě, abych si své občasné smutné chvilky zpestřila s úsměvem na rtech. Díky za to Woody !

• 27.3.2021  09:54

Morbidní, devastující, zkrátka černý humor ve velkém hávu. Ve všech směrech originál.

• 24.3.2021  19:04

To se může přihodit snad jen v Turecku, jinak to není možné. Jistě, byl to naivní příběh, ale s kouzelnou, maličkou Nisou a já prostě nemohu jinak. Takže asi tak. Viděno v rámci Challenge tour - březen 2021.

• 22.3.2021  12:18

Jej, to byla roztomilá parodie. Tohle Olda umí zahrát dokonale.

• 17.3.2021  16:06
    Světlo (1987)

Film, který se horko těžko hodnotí. Plyne velmi pomalým tempem, hudba tam sice zazněla, ale já jí téměř nevnímala. Dějově je to sice jednoduché, ale zde jsem se spíš soustředila na tamější tradice, magii a celkovou kulturu pro mě zhola neznámou a nebo jen útržkovitě. V tom je tenhle snímek určitě přínosem a pro některé uživatele i zajímavý. Určitou atmosféru jsem zaznamenala už jen z faktu, že mně film uběhl velmi rychlým tempem a to se počítá. Viděno v rámci Challenge tour - březen 2021.

• 6.3.2021  18:04

Udivuje mě jak se mnohým ta krajina strašně líbila. Já bych tam nešla ani do desetihvězdičkového hotelu s celým komfortem, kde by mně můj pobyt nejen plně hradili, ale ještě přihodili pár zlatých cihel. Ani omylem. Jinak jsem opět na rozpacích jak ten snímek pojmout, zdali ho mám rozcupovat a nebo psychologicky rozebrat. Nechce se mně ani jedno, tudíž dávám zlatou střední i když jsem až na konci uvěřila, že Sergej je opravdu stážista, což se mně celou dobu nezdálo pravděpodobné. Pro akční uživatele tohle fakt není to pravé ořechové.

• 3.3.2021  20:55

Začalo to celkem pěkně...….léto, moře, nádherná krajina a zálivy, nekonečné množství vln a těch, kteří tohle milují. To jsou pochopitelně v tomhle případě surfaři. Musím pochválit kameru, která to snímala vysloveně s láskou k viděnému. No a pak to závěr ke své smůle zkazil. Nevím, asi se to takhle nějak mohlo stát, ale většina diváků to tak nepobere, včetně mě, škoda. Viděno v rámci Challenge tour 2021 - březen.

• 3.3.2021  18:46
    Azali (2018)

Jsem ráda, že bydlím tady, kde nemusím nosit nákupy na hlavě, kde se nemusí prodávat dcery, protože zkrátka nejsou peníze na obživu a že se nemusím potloukat po slumech, tržnicích, narvaných lidmi a kde nevíte co se kde každou chvilku může stát. Po herecké, potažmo scénaristické stránce v tomhle případě nelze psát. Chvílemi mně to spíš připadalo jako dokument o této zemi a jejich kultuře. Challenge tour 2021 - březen.

• 1.3.2021  15:55

Ať chci nebo ne, tak musím dát vyšší ohodnocení, protože jsem se nehnula od filmu po celou dobu i když bych pár much našla. Byla to zkrátka celkem rychlá jízda, kde jsem byla zvědavá, co je sakra na tom CD, když to zašlo až takhle daleko. Zřejmě to nebylo vůbec důležité a po chvíli strávené s těmi "milými chlapci" mně to bylo také úplně fuk. Radhu Mitchel znám minimálně, ale tady hrála suprově, klobouček dolů. Za zhlédnutí tenhle kousek určitě stojí i přes ten trochu klišovitý konec.

• 25.2.2021  11:54

Dle mého pohledu stál celý snímek hlavně na Denzelovi, který to celé táhl. Trojka pěstounů s mladým klučinou v čele hráli prachmizerně. Kdyby pouze stáli a nic neříkali, tak to vyjde nastejno. Nevím jak se to skutečně odehrálo v reálu, ale myslím, že trochu života by neuškodilo. Vzhledem k napsanému obsahu nahoře jsem Hurikána sledovala v naprostém klidu, protože konec byl jasně daný. Škoda těch let za mřížemi, Hurikán musel mít v sobě spoustu vnitřní síly, aby tohle všechno zvládnul a já ho za to obdivuji.

• 24.2.2021  19:32

Ne, někdy prostě není cesta zpět....

• 24.2.2021  15:11

Dlouho jsem neviděla tak ultra odpornou mrchu, kterou bych postupně a hezky pomaloučku umučila k smrti. Nervy drásající pocity a otázky typu "kdy už jí sakra někdo ťafne přes tu ruku" jsem měla až do poslední klapky. Jak to Rosamund hrála, to mně snad ani hlava nebere. Už jí budu mít spojenou nastálo s touhle potvorou i když bude hrát třeba Popelku. V každém případě zaslouží Oskara jak byla brilantní.

• 20.2.2021  18:30

Jsem trochu rozpačitá, co s tím. Na jednu stranu vynikající herci, kde bych tentokrát vyzdvihla roli Jima Carreyho, která byla vážná oproti jeho jiným filmům a mohu napsat, že mu to jde bezvadně. Škoda, že se mu takových šancí v minulosti nedostalo víc, ale není všem dnům konec. Abych pravdu řekla, tak kdybych si nečetla obsazení, vůbec bych ho nepoznala. Trochu mně vadila častá statická kamera a rozkodrcané dialogy. Ovšem za Jima jdu s jednou hvězdou nahoru. Njn, život je holt pech i když to člověk někdy myslí sebelíp.

• 13.2.2021  11:54
    The Pembrokeshire Murders (TV seriál) (2021)

Tři díly naprosto stačí pro tuhle minisérii. Po pravdě jsem pořádně zabrala až v posledním díle, kde už šlo do tuhého. Luke se toho ujal celkem věrohodně, takže jsem s ním neměla problém a Keith byl naprosto skvostný. Jak se objevil na place, tak jsem měla adrenalin v pozoru. Najít něco opravdu usvědčujícího je někdy obrovská fuška a já jsem jim fandila ať už konečně něco najdou. Za mě je to na 70%.

• 12.2.2021  12:34
    Efterforskningen (TV seriál) (2020)

Filmy podle skutečné události jsou pro mě vždy sázkou do loterie, ale tady jsem až na tu příliš dlouhou stopáž byla spokojená. Ano, jeden díl se tam nedělo téměř nic jiného, než potápění v moři, ale tak jsem měla možnost alespoň ocenit práci potápěčů, protože se to zdálo příliš snové než aby z toho moře něco vykutali. Absence pachatele zde opravdu nebyla vůbec nutná. Najít skutečný důkaz usvědčující pachatele u soudu byla nesmírná dřina a to nemluvím o času stráveném na tomhle případu.

• 11.2.2021  14:54

Asi to není film pro každého a je to celkem pochopitelné. Kdo si tím alespoň částečně neprošel, těžko pochopí některé situace, které tam nastaly. Vzhledem k tomu, že mám podobně smutnou zkušenost za sebou, tak mohu s čistým svědomím napsat, že Liam a Lesley zahráli své role naprosto dokonale a vytvořili tak i tu správnou atmosféru.

• 10.2.2021  17:57
    Hrdina ulice (2010)

Sean neměl rozhodně jednoduchý život. Mládí a s tím spojená traumata začal kompenzovat o něco později ne zrovna tím nejlepším způsobem. Ale co já vím o tom, co a kde se to v člověku blokne při takových situacích, která prožil jako malý kluk. Film, který si na nic nehraje, ale podává ho syrově a diváku suď sám.

• 10.2.2021  14:23
    Bäckström (TV seriál) (2020)

Dost dlouho mně trvalo než jsem si zvykla na svojského Backstroma a než jsem zjistila, že není jen buran, který se neumí chovat a je to narcis na druhou, ale že má také pozitivní emoce, které byly v tomhle případě lehce načrtnuty. Pomohlo mně to vidět situaci i z jiného úhlu. Právě on byl tím, který z tohoto miniseriálu udělal něco trochu jiného než jsem zvyklá. Kjell ho hrál tak věrohodně, že si ho nedokáži ani představit v reálu nějak jinak. Za mě 70% spokojenost.

• 5.2.2021  15:00

Tak tomuhle já říkám filmařina jak má být. Nenásilná, s dobrým scénářem a skvělými i když ne moc známými tvářemi. Jo jo, zkuste si v cca kolem padesátky začít s něčím novým, neotřelým a vyjet ze zajetých kolejí života. Občas nabourat, ale nevzdat se a znovu do toho jít. James byl sympaťák se vším všudy a já mu budu fandit úplně ve všem i v tom, co je tam jen lehce načrtnuto. Gary jen houšť takových snímků, tady jsi zabodoval.

• 1.2.2021  15:01

Po zhlédnutí jsem měla chvíli pocit zhybnotinovasti, což se mně stává málokdy. Rozhodně to není film pro širokou veřejnost, ale kdo má rád pomalu plynoucí atmosférickou, mysteriozní až éterickou podobu tohoto snímku, jděte do toho. Navíc jsem měla ze zbohatlického, sterilně působícího prostředí téměř husinu po těle. Kdybych tam měla bydlet, tak by mně museli hodně namastit kapsu. Alec Utgoff byl perfektní volbou pro tuto roli. I on působil téměř snově, ale fyzičku měl dobrou:)

• 30.1.2021  18:17
    Ride (2018)

Tak si říkám, jaký to asi musel být výlupek, když se ho ujali náhradní rodiče. Zřejmě to chtělo hodně práce a úsilí i když podle fotky v závěru mu čiší z očí laskavost. Já si myslím, že to Alex trochu osekal a nalil nám celý kýbl emocí, který byl pro tenhle projekt možný. Já jsem cíťa a tak dnes nebudu vzdychat nad klišé, patosem, předvídatelností a podobně a ráda dám tomu už ne klukovi hezoučkou čtyřku se slzou v oku. A drž se dál jako dosud Johne.

• 25.1.2021  17:31

Jako obvykle se musím pousmát posledním minutám, které mně celkem pravidelně ničí dojem z celku. Ale to bych už mohla být někde na Aljašce, kdybych to pokaždé hodila do nízkého hodnocení. Takže si to odmyslím a je to čtyřka, protože napětí a spád to nepostrádalo a byly chvilky, kdy jsem sváču snědla rychlostí blesku.

• 17.1.2021  19:28

Věřte mně nebo ne, ale ke konci jsem byla dojatá a hned zítra opráším film Včera, dnes a zítra. O samotné ikoně italského filmu toho bylo napsáno neurokom a přesto mám někdy dojem, že je to stále málo.

• 15.1.2021  15:47
    Tušení (2020)

Je pravdou, že takových krimošek je spoustu, ale tady se mně líbilo, že jsem až do konce nevěděla, která bije. Až teprve v závěru mě to trklo do nosu, ale to jsem asi celá já. Vyšetřuje se tady víc případu dohromady, ale spojuje velmi dobře zahraný Joaguin Furriel. A Pipa byla tou hlavní osobou, která si nedala pokoj a šla tvrdě za svým cílem. Luisana Lopilato byla zkrátka skvělá a kéž by měla na kontě víc prima filmů. Dévám sice trojku, ale v skrytu přemýšlím o tom, že to jednou zvednu.

• 1.1.2021  14:55

Tenhle film jsem si vybrala hlavně kvůli Jonathanovi, který mě zaujal v seriálu Le Bureau des Légendes. Ověřila jsem si, že mu sednou i komické role i když přece jen upřednostňuji dramata. Židovská témata asi nikdy nevychladnou, tak jak je tomu i tady. Úsměvná roadmovie, kde nic není tak jak má být, hlavně že to šlape.

• 21.12.2020  19:13
    Plevel (2018)

Tak tohle je srdcovka, která není ani tak komedií jako spíš dramedií. A ano, budu tady opakovat, že i pro mě je Kheiron, ten kluk ušatá novým a velmi příjemným objevem. Napsal, zrežíroval a zahrál to opravdu perfektně a já doufám, že při svém mládí toho od něj uvidím ještě víc. S Catherine jim to spolu sedlo, byli přirození a tak sehraní, že jsem jim to musela věřit i kdybych nechtěla. Za mě rozhodně doporučuji, ten snímek má totiž i myšlenku a ne jednu.

• 14.12.2020  12:09
    Pokušitel (2016)

Velmi citlivě natočený snímek, který byl sice v některých momentech naivní, ale já jsem byla spokojená, proto jdu vyjímečně nahoru i s hodnocením. Do povědomí se mně dostal Andrew Scott coby učitel angličtiny, takže si jdu najít ještě nějaký jiný jeho počin. A abych se přidala k ostatním, tak ano, soundtrack byl skvělý.

• 12.12.2020  17:20

Příjemně strávené sobotní odpoledne s Johnem Standingem a jeho "rodinou". Je to něco na způsob filmu Princ a chuďas, ale zasazené do poválečného období. Andrew Scott dobře ztvárnil svojí dvojroli a to jak se například zatvářil na dvojici ve svém loži byl skvělý.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85