emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

268 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
  • 3.11.2018  15:15

  Velké díky za poeticky dokonalý komentář uživatelce andrii.

  • 1.11.2018  14:26

  Viděno tehdejšíma očima nemohu jinak.

  • 30.10.2018  22:00
  The Rookie - Pilot (E01) (epizoda) (2018)
  ****

  Já bych nahoru ještě přiklepla komedii a je to v cajku.

  • 30.10.2018  19:34

  Občas nesmím brát všechno až tak vážně. Tady bylo hned zkraje poměrně jasné, jakým směrem se bude všechno ubírat, ale na co se mně dobře dívá, tam nedělám drahoty.

  • 25.10.2018  14:08
  Karppi (TV seriál) (2018)
  ***

  Tentokrát přišlo ze severu opravdu zklamání, ale nejsem si jistá, jestli to není mojí vinou. Já jsem totiž úporně bojovala s hlavní postavou Karppiové, které mě dokázala v mnoha místech nadzvednout ze židle. Jak už tady jeden uživatel píše, tak nejen že pohrdala svým parťákem a chtěla v tom jet sama, ale takovým způsobem, že se mně ježily vlasy na hlavě. Doma měla malé děcko plus jedno na hlídání a ona je obloukem míjela a dělala jako když neexistují i když naoko to vypadalo, že nemá o nic jiného starost než o ně. Velký omyl. Nakonec si to vyžehlila trochu alespoň v té druhé části. Já jsem vraha neuhodla hned, chvíli mi to dalo, ale ke konci se to už začíná rýsovat. Myslím, že vybranou hlavní dvojkou to trochu minuli. Karppiová mně trochu připomínala Sagu a to už mně samo o sobě rušilo a její partner byl takový od ničeho k ničemu i když mírného vysvětlení se mi ke konci dostalo. Takže lituji, ale Kappiovka má trojku. Ale přidám se k ostatním, že severskou atmosféru to rozhodně mělo velmi dobrou.

  • 22.10.2018  18:40
  Rašín (TV film) (2018)
  ***

  To je přesně ten typ filmů, které jsou už dnes, co se týká dějin pro mnohé nezáživné. Proto je zapotřebí hodně velkého umu, aby byl divák vtažen tak, aby se nenudil, přemýšlel a pak se šel třeba mrknout na historii víc do hloubky, jak to někdy dělám. Lituju, ale přiznávám, že jsem se místy silně nudila, nic mě nenutilo vrhnout se do googlu a to je podle mě velká škoda. Mám ráda Vetchého, který se snažil dát své postavě maximum, nicméně pro mě byl tentokrát Miroslav Donutil ten, který to z mého pohledu hrál naprosto bezkonkurenčně skvěle. Velká škoda, zřejmě byla chyba ve zpracování, jinak to nevidím.

  • 22.10.2018  09:48
  Sára (1997)
  ***

  Naštěstí jsem Leona a neviděla, díky za to, alespoň nemám nutkání něco srovnávat. Takhle to byla alespoň pro mě akční, romantická komedie. I kdybych chtěla, tak jsem to nemohla z mnoha důvodů (stačí konec) brát vážně, ale byly momenty, kdy jsem se musela smát, to zase ano, ono to totiž ani jinak nešlo.

  • 19.10.2018  10:37
  Bajo la Rosa (2017)
  ***

  To bude asi tou španělskou náturou, že dokáží vyprodukovat něco tak extravagantního, kde ani nevím, co si o takovém scénáři mám myslet. Pouze to, že atmosféra se Josuému opravdu povedla maximální, ale nereálnost všeho dění také. Faktem je, že jsem se ze židle nezvedla celou dobu. Co se všechno dá vymyslet se čtyřmi herci na place, to by jeden nevěřil...….

  • 10.10.2018  19:57
  Nejlepší (2017)
  ****

  Když pominu fakt, že Lukasz Palkowski nám to trochu na naše oko vymazlil, tak klobouk dolů před Jerzym, potažmo před Jakubem Gierszalem, který ho hrál bezkonkurenčně skvěle. Jeho feťácké eskapády byly tak odporný, že se tomu nedalo nevěřit. Měla jsem chuť tam mezi ně (do jejich doupěte) vlítnout a zkontrolovat, jestli je to opravdu nějaká jiná neškodná šťáva.

  • 10.10.2018  19:46
  Věznice (2000)
  ****

  Teprve dnes jsem schopná napsat, proč jsem dala Věznici čtverec. Za prvé - Willem Dafoe z kterého jsem nemohla spustit oči jak skvěle se téhle role ujal. Za druhé - to byl fakt, že Steve tak jako v jiných vězeňských filmech netlačil tolik na maxi drsnou násilnickou strunu a za třetí - mně ten nevyřčený "kamarádský" podmaz vážně bavil.

  • 8.10.2018  17:00
  Sluha (1963)
  ****

  Cheyne napsal asi zhruba totéž jak jsem to vnímala já. Výborné drama s pošramoceným závěrem...…….

  • 8.10.2018  13:16

  Woody mě zklamal na celé čáře, není možné, aby takový scénář napsal on. Chyběla tomu ta jiskra, která je pro něj pověstná, chyběly mně dokonalé dialogy mezi herci a jiné pro něj tak typické vstupy. Nepíšu to často, ale já se místy nudila a to se mi u něj nestává, je to strašná škoda. Možná, kdyby do děje vstoupil sám osobně, jak je jeho zvykem, dostalo by to jinou šťávu, takhle jsi to Woody prošustroval, takže Tě hodnotím jen slabou dvojkou, sorry.

  • 7.10.2018  16:49
  Talár a ptačí zob (TV film) (2003)
  ****

  Výborný Jaromír Hanzlík, který v tomhle případě zastiňuje Zdeňka Svěráka, kde jsem žel postřehla mnou jinak opěvované Cimrmany. Tady to bylo spíš na škodu. Ale v každém případě tenhle televizní polozapomenutý kousek doporučím velmi ráda.

  • 6.10.2018  17:06

  Někdy mám podezření, že Woody je žena v mužském provedení. Zná dokonale ženskou duši, u něj mám pocit, že zná moji maminku, sestru, dceru, neteře, sestřenice, tety, babičky...…….miluji jeho hlášky, které dokáží odlehčit ten náš život vezdejší do jiných parametrů, já se tomu dokáži smát a o tom to celé je......

  • 3.10.2018  10:15

  Tyhle starší westerny do sebe přece jen něco měly. Například není nad to, sledovat jeptišku putovat Mexickou pustinou s umělýma řasama. Ale jinak klobouk dolů, oba hlavní protagonisté neslezli za klapku snad ani na minutu, sedlo jim to spolu a navíc jejich hlášky neměly chybu.

  • 2.10.2018  17:55

  Režii měla v rukou žena, předlohu měla také od ženy, no a scénárista z toho vytvořil jakousi náboženskou emotivní, na pilu tlačící agitku. Nemohu si pomoct. Někdy méně, znamená více...….zpracování mohlo být daleko přijatelnější bez toho příliš modlitebního a zázračného podtextu...……..2*/3*

  • 2.10.2018  13:35

  Mám za sebou druhou sérii, kde jsem i já vrněla blahem. Ne, na Oskara to opravdu není, na to jsou jednotlivé díly už trochu jednoduché a nebo se mi to jen zdá, já nevím. Také doporučuji nedávat víc dílů najednou, ale jako anestetikum na nervy, když je potřeba. Pro mě je Jack a Phryne jako zákusek k odpolední kávě, jako sluníčko při zamračeném dni, jako droga pro odlehčení depresivních stavů, balzám na duši a mohla bych pokračovat. Myslím, že Austrálie je mně o něco bližší, kdo by to do nich řekl ?

  • 2.10.2018  10:53
  Miss Bala (2011)
  ****

  Jak to tak vidím, Gerardo Naranjo nedává nic zadarmo a podané jak na lopatě. Těžce jsem se prokousávala tímhle snímkem, kde se Laura ocitla v nesprávnou dobu a na nesprávném místě. Mnoho se tam nemluví a je opravdu na divákovi, aby zapojil fantazii a spoustu jiných tykadel, aby se v tom občas vyznal. Nicméně i když jsem se potácela od dvojky ke čtyřce, tak dnes dám vyšší ohodnocení, snad právě proto, že celé podání bylo opravdu zvláštní a na Lauru myslím ještě druhý den. Jsem moc zvědavá na remake Miss Bala 2019.

  • 26.9.2018  17:00

  Vidím to podobně jako hanagi a baštím slečnu Fisherovou s jejími oblečky, kloboučky, sponami ve vlasech, rošťáctvím, které jí čiší z očí a chemií mezi ní a inspektorem. Konečně žádné zelené, modré a jiné filtry, ale normální osvěžující barvičky, trochu připomínající ty Almodovara. Zkrátka je to očko k sežrání.....

  • 23.9.2018  17:49
  Take Two (TV seriál) (2018)
  ****

  Take Two je klasická, popcornová a pohodová záležitost, čistící mozkové závity. Případy samy o sobě nejsou originální, ale v tomhle případě mně to vůbec nevadilo. Navrch ústřední dvojka je jak ze žurnálu, hlavně ta mužská polovina a chemie fungovala na jedničku, to považuji za velké plus. A to drama bych nebrala vážně, protože u každého dílu jsem se musela culit, obzvlášť u konce třetího a dvanáctého dílu. Ale ten konec, ten konec, ouvejs. Původně jsem dala trojku, ale za Eddieho a tu chemii přihazuji na plac jednu hvězdu navíc.

  • 14.9.2018  14:00

  Kdyby tady každé slovo začínající na "k" mělo být vypípáno, tak je skoro celý film bez titulků A za druhé nemohu říct, jestli jsem ten film viděla nebo ne, protože tam byly některé momenty, kdy jsem měla oči imrvére zavřené. Zkrátka Poláci když se o to opřou, tak naplno. Pokud se mám vyjádřit ke scénáři, tak jsem měla pocit, že se Patryk s Olafem museli hodně povzbuzovat vodečkou a nebo se u toho rvali jak psi. Některé pasáže jsem neustála a ještě si budu chvíli lámat hlavu, co tím chtěl básník říct? Nevyjímaje závěru. Pitbullové byly Patryku určitě o level lepší.

  • 10.9.2018  15:01

  Ode dneška budu asi opatrnější při kritice scénářů u některých filmů. Docela uvěřitelné šachy ze zákulisí tvorby seriálů, od hereckého obsazení počínaje až po daný název. Zřejmě na to, aby se někdo prosadil v dnešní době mezi těmi mraky seriálů, kde je tím pádem obrovská konkurence, musí být hodně silný žaludek. V každém případě by se Mike Klein téhle komedii moc nesmál.

  • 9.9.2018  19:10
  The Brokenwood Mysteries (TV seriál) (2014)
  ****

  1. série - 4,5*

  • 8.9.2018  18:37

  Je to už několik let, co jsem se prohrabovala spoustou LP a tohle jméno mě zaujalo. Tak jsem si ho pustila a to byl začátek mé lásky, která doufám nikdy neskončí. Bylo zajímavé poslouchat čím vším si prošel a jak se hudebně měnil do dnešní podoby.

  • 8.9.2018  14:56

  Náročné téma, které z mého pohledu nebylo zrovna nejlépe zpracované. Dalo se z něj vyždímat daleko víc a ano i ty emoce, které mě nějak minuly a to se považuji za velkou cíťu. I když zahrané to bylo dobře, tak to nestačí...….za mě tentokrát průměr.

  • 6.9.2018  14:54

  Od začátku je jasné, kam to všechno bude směřovat a já měla jen obavy, aby se to nezvrtlo něčím trapným, co bych neunesla a šel by celý klub do kopru. Ne nestalo se tak, bavila jsem se téměř celou dobu až na pár hlušších místeček, ale ať....Na každé dvojce bylo něco šmrcovního, ale asi nejvíc jsem přilnula k Dianě a Andymu. Těm to slušelo nejvíc a Andy tady byl super štramák. Nevím jestli to osloví …..nácky, asi ne, ale pro mě to byl příjemný relax. Ta labuť neměla chybu.

  • 6.9.2018  10:08
  Thor (2011)
  ***

  Je vidět, že stárnu, nějak mi to v těch výšinách nebo v jiných sférách tolik nebralo jako tady na té naší malé zemičce se zelenou trávou a modrou oblohou se sluníčkem. Nebo to zrovna nebyl ten pravý šálek kávy...……….nicméně na Chrise se dá dívat, to zase jooo…...

  • 31.8.2018  14:08

  "Nehledejte Měsíc, vždyť máme hvězdy". I když příběh pluje pomalým tempem, vůbec to neubírá na přitažlivosti, ale právě naopak. Doba, kdy mládí bylo ještě v těchto letech a hlavně době svým způsobem naivní a tady to působilo místy roztomile, například při nákupu v drogerii. Ale nenechte se mýlit, jinak je to spíš smutný příběh tří kamarádů uprostřed války i když ta je tam zmíněna jen okrajově. Film o dozrávání, o krásné Dorothy a klukovi, který se poprvé setkává se svojí láskou…...a co dál? Podívejte se.

  • 31.8.2018  10:19
  Sweetwater (2013)
  ****

  Tak takový western jsem ještě neviděla. Ještě teď přemýšlím jestli tam byl někdo normální...……...rozhodně nečekejte klasiku.

  • 30.8.2018  12:30

  Ojedinělý válečný film, kde nezazní téměř žádné slovo a přesto dokáže upoutat.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace