emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 13.7.2018  16:16
    Bugsy (1991)

Ta trojka je za to, že jsem se tím prokousávala, jak když provádím transplantaci srdce....přinejmenším. Je to škoda a nebo jsem neměla na Bugsyho to správné rozpoložení.

• 12.7.2018  13:44
    Potvora (2017)

Film, který mě psychicky totálně rozhodil a myslím, že nebudu sama. Žel, tohle téma je reálné a jak už se tady píše, každý to možná v životě v nějaké formě zažil. Jistě, že to může být i z té druhé, chlapské strany. Je to hnus a měla jsem chuť tu babu rozsekat na malé kousíčky a hodit rybám. V porovnání s tímhle je film Teorie tygra úsměvná fraška......ale taky výborná, jen jinak laděná.

• 9.7.2018  14:59
    Take Two - Take Two (E01) (epizoda) (2018)

Také Two je klasická, popcornová a pohodová záležitost, čistící moje mozkové závity. Navrch ústřední dvojka je jak ze žurnálu, hlavně ta mužská polovina:) A to drama bych nebrala vážně, protože se u každého dílu musím culit, obzvlášť u konce trojky.

• 9.7.2018  10:27
    Hjørdis (TV seriál) (2015)

Rodinný seriál o učitelce, která nejenže měla empatii k šikanovaným dětem, ale také věděla, jak se jim přiblížit a pomoct. Netušila jsem, že v konečné fázi budu dojatá k slzám, ale stalo se.

• 7.7.2018  14:11

Ach Molly Maxwellová, Ty jsi byla tak nádherně zamilovaná, přesně tak si to pamatuji i já. Ty blažené úsměvy, když ležíš v posteli, to nemělo chybu. Ale svět není někdy takový, jak bychom si ho představovali, tudíž chápu, že jsi se dokázala chovat neadekvátně ke svým blízkým a to jim ubližovalo. Za Lolu Tasch jdu určitě nahoru. Tak přirozený projev byl vysloveně famózní a dokonale uvěřitelný. A konec byl také moc povedený. Původně jsem do toho šla kvůli Robu Stewartovi ze seriálu Pobřežní hlídka, ale ten si tady moc neškrtnul, nicméně ve finále jsem byla ráda, že jsem po tomhle kousku sáhla, vůbec toho nelituji.

• 7.7.2018  11:52
    Leere Welt (TV film) (1987)

Sci fi si vždy přehazuji jak horký brambor z ruky do ruky, takže babo raď. Leere Welt mě něčím fascinoval, skoro jsem si připadala, že je to jen jeden z těch hrůzostrašných snů, které se občas vynoří i v mé mysli. Něco jako konec světa, kde Tom hledá alespoň někoho, s kým by tuhle hrůzu mohl sdílet a když už někoho najde, tak to není tak jednoduché, jak se zdá. Na ty roky, kdy to bylo natočené, je to celkem dobrý počin.

• 5.7.2018  15:05
    Šprti (2006)

Za mě hodně zvláštní počin, ale možná to bude tím, že neznám Bennettovu předlohu. Tudíž jsem byla zkraje rozpačitá nejen z mluvy, ale i z konverzace osmi …….náctiletých kluků. Ale pak jsem se chytla na mírně shakespearovskou notu a ejhle, hned jsem začala všechno vnímat jinýma očima. Výběr samotné osmičky byl zcela geniální, za to jde mé hodnocení určitě nahoru. Celé šprťáctvo spolu s profesory bylo protkané spoustou myšlenek, některé dobré, některé méně, ale jako celek to na mě působilo velmi dobře a je to jeden z těch filmů, kde repete není na škodu, protože mně možná mnohé uteklo.

• 5.7.2018  14:56

Steve Carella byl tak odpudivý, že musím pochválit maskéry za dobře odvedenou práci a nakonec i za jeho výkon. Myslím, že takhle jsem ho ještě neměla možnost vidět v žádném filmu. Celkově byl Hon na lišku podaný tak chladnou formou, že jsem cítila odtažitost i vzhledem k oběma bratrům a to je velká škoda, tam byl ten potenciál trochu promarněný. Když už, tak alespoň Mark Ruffalo byl nepřijatelnější pro mé oko.

• 5.7.2018  14:48
    Dark River (2017)

Drsná, ponurá, silně depresivní záležitost, kde se minulost setkává s přítomností a její dopad je deprimující pro všechny zúčastněné. Mnoho se tam nemluví, ale o to víc se dá vstřebat tím, co je viditelné nejen z jednání Ruth s bratrem, ale i z flashbecků a celkové atmosféry, která byla přesně v souladu s daným příběhem. Už druhý film od Clio, kde jsem spokojená a doufám, že se dočkám jejích dalších počinů.

• 2.7.2018  13:13

Nevím, jestli jsem nevlezla do vod, které nejsou pro mě, ale spíš pro mužské plémě, nicméně už se stalo. Tak tedy komedií to bylo jen trochu šmrncnutý, jinak je tohle asi život sám a ne vždy radostný. Stopáž byla neúměrně dlouhá vzhledem k tématu, zato název Tři prasátka sedne tomuhle snímku jak ulitý. Sama nevím, co s tím, je to něco mezi trojkou a čtvercem, asi právě proto, že jsem ženská a moje vidění je trochu jiný. Chudák mamka, ještě, že byla v kómatu.

• 30.6.2018  20:48
    Dům snů (2011)

Já si jako nehororka vůbec nestěžuji. Žádné potoky krve, uťaté hlavy, upíří hody a podobně. Normální klasika, na kterou bych se kdykoliv mohla podívat znovu a klidně jinak zpracovanou. Herecky to bylo taky moc prima obsazené a Daniel Craig si dokonce vyzkoušel tři typy účesů, kde mu pochopitelně ten poslední u výkladní skříně sluší nejvíc. Na finální část jsem byla zvědavá, když se to asi v polovině začínalo ubírat trochu jiným směrem, než jsem očekávala. U mě spokojenost.

• 27.6.2018  17:58
    Mocný Kelt (2005)

No nejděte do toho při takovém obsazení, to by byl snad hřích. Klučina byl doslova kouzelnej, jeho výběr do téhle role byl geniální tah. On se musel snad mezi těma pejskama narodit. Milovali ho snad všichni chrti, co se tam vyskytovali a myslím, že to nemusel štáb extra falšovat. Zato jeho šéf Ken Stott, kterého mám ráda už musel hrál kruťase, ale šlo mu to také za jedna i když jsem viděla, že v reálu má asi také vřelý vztah k pejskům. A ano, byly tam smutné scénky, ta slza se v mém oku objevila, ale přebil to pozitivní duch mladého Donalda. A jak bylo řečeno ve filmu, že "kdo nemá rád svého pejska, tak nemá rád nikoho", s tím naprosto souhlasím.

• 27.6.2018  17:48

Já do toho šla hlavně kvůli Robertovi a vůbec toho nelituji. Možná zcela normální příběh, kterých je v USA mraky Vyhoštění za každou prkotinu a najít skulinku jak z toho ven, jde s velkou bídou. Lachlan si žil spokojeně na farmě, staral se o slepice, o zeleninku, kterou pak prodával na tržnici, akorát si někdy dal těch frťanů v hospůdce trochu víc než měl a to se mu stalo osudným. Okolo toho se začíná odehrávat Lachlanův boj o setrvání v USA a s tím spojené shánění dolarů hlavně na právníky. Mně byl sympatickej svojí přirozeností, ale i smutkem a s kytarou by i mě dostal do kolen, to je jasný. Konec jsem čekala přece jen trochu jiný, ale tohle byla a je realita, proto jdu s hodnocením nahoru. Lachlane doufám, že ten Tvůj pohled do dáli na konci byl do budoucna jen a jen pozitivní, držím ti palce.

• 27.6.2018  17:36

Něčím mně to připomnělo film Válečníci, co se psychologie postav týká po návratu z takové hrůzy. Tady je to umocněno ještě jedním velkým zádrhelem, který se nedořešil a matka (nejen ona) jednoho z nich pátrá, co se ve skutečnosti stalo s jeho synem. Jennifer hrála výborně, akorát k dané situaci a bylo mně líto kamaráda, který to všechno prožil a musel si to pak zřejmě nést celý svůj další život ve skulině svého jávství do konce života. Nezáviděníhodné, žel spoustu kluků v sobě nesou mnohá nesmazatelná traumata z takových situací, kde není úniku a když už, tak by to mohlo dopadnout jako v tomhle snímku.

• 23.6.2018  14:11
    Love in Venice (koncert) (2014)

Mám ráda Andrého. Jeho koncerty dokáží člověka rozesmát, rozezpívat, dojmout, rozplakat, roztančit a mohla bych pokračovat. Vůbec nevadí, že většina jeho skladeb je notoricky známá, emoce při nich tryskají na všechny světové strany, zkrátka fungují naplno a je úplně jedno, jestli je nám dvacet, padesát a nebo sto let. To je na tom to krásné. A jak už tady píše Arsenal83, tak je to i pro mě balzám na duši. Díky André !

• 22.6.2018  13:42

Mám ráda filmy, které jsou přímočaré bez různých mašliček, jako jsou šílené akční scény a podobně, které mají jít na ruku chtivému divákovi právě takových scén. Jak se říká " v jednoduchosti je krása" a to je tenhle případ. I když téma jako takové je rozhodně víc než vážné. 75%

• 18.6.2018  10:11

Jsou filmy, kde mně slova nestačí a k této zfilmované básni (jinak tento film nelze snad ani nazvat) to je přesně sedne. Určitě to není film pro každého a já se ztotožňuji s mnohými zdejšími pětihvězdičkovými komentáři. Až chytnu dech, tak snad napíši i já ten svůj.

• 14.6.2018  21:10

Příjemný výplach hlavy třeba na nedělní odpoledne s kafíčkem.

• 13.6.2018  19:26
    The Trials of Jimmy Rose (TV seriál) (2015)

Souhlasím s komentáři Morholta a frenkieho, jen dodávám, že je to jeden z těch případů, kde mně mrzí, že to bylo dabované. Ray Winston je chlap, který stojí za větší prozkoumání...….tady hrál jedničkově.

• 8.6.2018  18:40
    Anděl strážný (TV film) (2004)

Upřímně řečeno, tak všechny hvězdy padnou na Macyho. Celou dobu nepromluvil, ale dokonale se vyjadřoval celým svým já. Všechny své emoce, pocity vyjádřil gesty, očima, rukama, zkrátka vším. Když k tomu připočítám jeho charisma a modré oči, které mě v určitých momentech dokázaly dojmout, tak nemohu jinak, než jít až nahoru. Po tomhle snímku má nakročeno jít do mé topky, protože své už tak dokonalé herectví tady umocnil ještě ve vetší míře. Jinak má manželku (v reálu) se smyslem pro humor, protože uplést takovou čapku pro svého manžela může vymyslet opravdu jen vtipálek.

• 8.6.2018  14:45
    Safe (TV seriál) (2018)

Tak a je tady další minisérie z mého oblíbeného Netflixu a opět jsem nebyla zklamaná. Ne, že by to byla nějaká oskarovka, ale Safe má říz a jede takovým tempem, že jsem pomalu ani nejedla, jak jsem byla zvědavá co a jak se vyvrbí. Mně sympatický M. Hall v jiné poloze než je Dexter a vida, také to jde. Totéž platí o M. Warrenovi, kterého mám zafixovaného z Podfukářů a tady si zahrál prima kámoše do deště a ještě navíc mu přihodili jeden příjemný bonus. Co mně ale iritovalo, tak to byla Sia včetně své povedené rodinky. Tam jsem přemýšlela o tom, jestli se nejedná o komedii. Překvapivých zvratů tam je celý kýbl, včetně konce takže to vážně žádná nuda není.

• 29.5.2018  15:09

Já jsem vážně přemýšlela, jak bych měla vyjádřit své pocity jakožto žena, která ke zbrani ani nečuchla, na vojně nebyla a válku znám jen z filmů. Ne, nebyl to první film s touhle tématikou, ale co na mě opravdu zapůsobilo, byl fakt, že takhle nějak bych si to ve skutečnosti představovala. Jejich chuť zdrhnout, momentky, kdy se dívali jen tak na brouka s těmi, kde jim šlo o holý život a bylo jim ouvej. Chvíli klídek a pak zápřah a ne jen hrrrr do akce jak to ve válečných filmech bývá a já mám pocit, že snad ani nespí. Tady se dokázali i parádně zhulákat, když byla možnost a kdo by jim to měl za zlé, já tedy vůbec ne. Proto mě ani ta zdánlivá pomalost vůbec nevadila, ono to totiž přesně zapadalo do té atmosféry. Můj topkový Aku nevynechal nic z těch hrůz. Válčilo se všude a za všech možných podmínek, jak to bylo i v reálu. Vlastně nemám nic, co bych vytkla, takže budu silně přemýšlet o plné palbě.

• 28.5.2018  14:42

Zkraje jsem si říkala, že to bude určitě prima film, když tam hraje Al, ale po půl hodině spadly šraňky a já jsem jen letmo zachytávala tu a tam projíždějící vagón ve formě dobrého dialogu, nicméně to nestačilo k mému jásotu. Al je výborný herec, to bezpochyby, tady si to dokonce sám režíroval, o to lépe se mu to asi i hrálo, ale mně tenhle vlak nějak ujel, aniž bych ho cele ocenila.

• 28.5.2018  09:49
    Souboj cti (1996)

Nabušení mužský v jednom souboji za druhém, kde jsem ty rány dostávala snad i já. Po prvních pudrovačkách jsem šla k zemi. Mno, tak tenhle film bych si asi dobrovolně nepustila, ale mám ho v ruletě, tak jsem to dala. Mám pocit, že to byl jediný film, který jsem s Van Dammem viděla, možná by nebylo na škodu podívat na nějaký jeho snímek pro objektivnost. Uvidíme, tady mně neseděl ani příběh jako takový. Takže fandové Damma nezlobte se na mě...…..

• 24.5.2018  18:02

Jeden z těch filmů, kde si musím nasadit brýle daného roku. V tomhle případě to byl rok 1927, jedině tak mohu ocenit kvality viděného a výkony hlavních protagonistů. Janet Gaynor byla rozkošná osůbka. Viděno v rámci Ruleta 2018

• 22.5.2018  10:01

Scénář, režie a hlavní herecká postava...…...výborně! Nicolas je trochu svojský, ale po chvíli jsem se do vyprávění paní Adelmanové ponořila a nechala se provést jejím manželkým svazkem od začátku až po konec, který byl mírně překvapující.

• 22.5.2018  09:52
    Hudba ticha (2017)

Přiznávám, že tu podbízivost jsem cítila velmi často, takže jindy bych šla určitě s hodnocením dolů. Ovšem v případě Bocelliho mi to nějak nešlo. Vždy jsem ho obdivovala s jakým citem dokázal a dokáže zpívat, navíc mám vážnou hudbu ráda. Tady jsem si vytáhla tu podstatnou věc a to byl jeho život v soukromí o kterém jsem nevěděla skoro nic. Takže díky za tento počin. A věřte mi, občas jsem byla překvapená a říkala jsem si, kdo by to do něj řekl...……..?

• 22.5.2018  09:46
    Den 12. mann (2017)

Film začíná slovy: "Nejneuvěřitelnější na tom je, že se to skutečně stalo". Přesně tak jsem to cítila i já. Byly tam situace, kdy jsem nevěřila, že je něco takového možné přežít a přece se to opravdu stalo. Nevím do jaké míry to bylo trochu přikreslené, ale i kdyby jen zlomek byl pravdou, tak to byla síla. Thomas Gullestad hrál tak přesvědčivě, že to na mě blikalo téměř dokumentárně. Nedovedu si představit jak probíhalo samotné natáčení, protože ta zima byla podle mě skutečná. Snad jen chvílemi jsem zaváhala a byla jsem přesvědčená, že sníh musí být v některých momentech umělý. Jako skutečnou osobnost v dějinách Norska, Jana Baalsruda obdivuji. S takovou zarputilostí jakou on bojoval o svůj život je opravdu až zázračný. Se stejnou zarputilostí o jeho život usiloval gestapák, kterého hrál Jonathan Rhys Meyers a mohu napsat, že byl také grandiózní. Suma sumárum to byl nervák od začátku po poslední klapku. Byly chvíle, kdy jsem musela zavírat oči a nebo jsem měla husinu po celém těle a to se u filmu cení

• 21.5.2018  11:54

Bezútěšné a smutné. Konec jsem si přizpůsobila k obrazu svému, jinak by to byla několikadenní depka. Majo, držím Ti palce a doufám, že se do toho tvrdě a rozhodně opřeš, nenechej se ovládat druhými, myslím, že ten konec by Ti mohl pomoct, budeš na to mít klid.

• 16.5.2018  15:44
    Song to Song (2017)

Ano, je to typický Malickův rukopis, alespoň ve srovnání s filmem " K zázraku". Já jsem se ale tentokrát nedokázala vézt na jeho vlně. Na tenhle film musí mít člověk náladu a být nastavený na vizuální, téměř poetické obrazy, které nám nabízí. Chvíle, kdy jsem byla nadšená se střídaly se zoufalou nudou, ale to je můj problém. Takže dnes žádná sláva, ale možná dám jednou repete a změním hodnocení na plnou nádrž.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78