emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 12.5.2020  15:48
    Drsný šerif (TV seriál) (2012)

Sympatická westernová pohodovka pro nenáročné se sympatickým, drsně vypadajícím šerifem Longmirem, známým Louem Diamondem Philipsem z Odvahy pod palbou a téměř v žádném filmu nechybějící i ženské zastoupení v podobě příjemné, ale tvrdé Katee Sackhoffové. Trochu mně mrzí, že jsem se těm postavám nedostala trochu víc pod kůži. Jinak atmosféra je velmi příjemná, každý díl se řeší jiný případ a tak nehrozí, že se budete usilovně snažit přemýšlet o tom, co bylo v minulém díle.

• 24.3.2020  10:51
    Forhøret (TV seriál) (2019)

Sice má Forhoret výborné obsazení, ale z celého seriálu mám trochu rozpačité dojmy. Myslím, že to asi způsobila hlavní herecká postava, kde nevím, jestli mně byl Ulrich Thomsen nesympatický jako herec a nebo jako silně psychicky labilní otec. Jinak, co se sekvencí týká, to naopak chválím, nutilo mě to jet jak po másle a dala jsem tak Forhoret na jeden zátah. Ostatním hereckým perlám se tam až tolik prostoru nedostalo, ale ve výsledku to ani jinak nešlo. Takže za mě slabší čtyřka. Jo a rozuzlení bylo pro mě překvapující i když....

• 23.3.2020  17:38
    Král (2019)

Po scénáristické, potažmo vizuální stránce nemám jedinou výtku. Od začátku do konce jsem byla zvědavá na finální závěr a to mi vydrželo až do konce. Myslím, že návrh francouzského krále, který předložil Jindřichu V, nebyl až tak k zahození. Jen mi do hlavní role moc neseděl Timothée Chalamet a to hlavně v těch bojových scénách. Připadal mi jako tintítko, ovšem po zhlédnutí jeho obrazu ve wiki jsem okamžitě změnila názor. Vynikající výběr. Byl velmi dobrý hlavně v dialozích. Vážně nevím, co bych tomuto historickému filmu měla vytknout.

• 16.3.2020  17:46

Že byl papež Jan Pavel ll. scénáristou mě dost překvapilo. Asi půl minuty jsem tenhle fakt nevěřícně vstřebávala. Ale konec konců to nebyl špatný film, kde je zdůrazněna hlavně mezilidská láska a že je třeba někdy s pokorou na ní pracovat, v tomhle případě hlavně v manželství.

• 6.3.2020  13:18

Já bych nahoru připsala ještě komedie, asi je to schované za žánr mysteriózní. Spencer je prostě prima chlap a se svojí partou rozličných kámošů a "kamarádky" se pouští do nerovného boje s partou xxx ultra záporáků. Jak to asi může dopadnout nebudu rozebírat, ono je to celkem nabíledni. A navíc mám Marka ráda.

• 5.2.2020  20:22

Příběh jako takový je na dvojzubec, ale já mám ráda country muziku a ta zní v podstatě celým filmem, takže jsem dala nášup a tečka.

• 31.1.2020  21:40

Logika tu tam, ale mě to nenudilo a to se počítá.

• 10.1.2020  17:10

I když nejsem momentálně v nejlepším rozpoložení a dala jsem ten koncert asi na čtyřikrát, tak nemůžu jinak než jít zase až nahoru. Bono je prostě můj kluk.....

• 11.12.2019  18:42
    Tvůj syn (2018)

Celou dobu jsem ani nemukala, jakou to mělo výbornou atmosféru. Jose Coronado byl vynikající, jeho emoce se mu daly číst z výrazu obličeje. Lékař který by měl být podstatou rozvážný se dostal do nelehké situace a já jsem přemýšlela, jestli ho mám odsoudit a nebo prožívat jeho vnitřní boj s ním. Závěrečná část byla strhující, ačkoliv samotný film měl spíš pomalejší spád. Kdo je to ten Miguel Ángel Vivas ?

• 14.11.2019  15:38

Za komedii tenhle příběh vůbec nepovažuji, spíš naopak za smutné drama. Té beznaděje a smutku tam bylo hafo a to jsem dramédka.

• 12.11.2019  20:56
    Tango libre (2012)

Skoro jsem se děsila konečných titulků s dovětkem "podle skutečné události". Šla jsem do toho kvůli Damiensovi, ale holt každému se jednou ruka utrhne. Připadala jsem si, jak píše Enšpígl v homosexuální věznici. Ale nenechte mýlit. Je to jinak. Možná to stačilo trochu učesat a bude to bezva komedie, jako drama je to velký omyl.

• 23.10.2019  20:49
    Coup de Foudre à Bora Bora (TV film) (2018)

Ráda se podělím o své pocity z ostrova Bora Bora. Je to nádherné souostroví, kde jsem si popíjela limonádku alá David Morlet a nemusela o ničem jiném přemýšlet. Hudební podkres byl lahůdkou pro mojí někdy bolavou dušičku a téměř doslova jsem se ocitla na těch krásných místech, boříc nohy do jemného, mořského, bílého písku.

• 18.10.2019  19:00

Film, který jsem viděla už drahno tomu let a doufám, že se na něj opět podívám a budu daleko lépe vstřebávat nejen atmosféru té doby, ale i dokonalé herecké výkony.

• 18.10.2019  18:08

"Svého nejlepšího přítele jsem nezabil. Ale rozčtvrtil jsem ho". Někdy se vážně divím sama sobě jak mám silný žaludek, protože tohle nebylo "jako", ale stalo se to doopravdy. A některé záběry byly skutečně hodně silné. A konec......

• 17.10.2019  16:49

Tady se přiznám, že jsem si to pustila hlavně kvůli Justinovi a Kathy, potažmo právnické filmy mě baví. Ale to je tak všechno, co mohu o tomhle filmu napsat. Horko těžko jsem to trávila, možná kdyby to bylo zpracované trochu svižněji nebo zajímavěji, tak OK. Konec konců spoustu životopisných filmů je mírně od věci. Ale tady jsem se místy těžce nudila a to je pak těžký hodnocení. Takže za mě by to bylo mezi dvojkou a trojkou, ale protože jsem známá svým nadhodnocováním, hodím do placu trojku. Možná by to chtělo vidět ještě jednou, ale to mně asi v blízké budoucnosti nehrozí.

• 16.10.2019  19:12

Příjemná pohádka alá Pilcherová, ale já si báječně odpočinula a viděla sympatické tváře samozřejmě v čele s Ondřejem. a třeba Zlatkou....

• 27.9.2019  20:37

Byla jsem na chvíli v jedné židovské rodině, plné složitých vztahů a tradic, kterým nerozumím a asi to nebylo ani režijním záměrem. Dle mého tomu chyběla alespoň malá jiskra, které bych se chytla, takhle to bylo jen dlouhé tápání nad tím, jak se rozhodne mladá osmnáctiletá Shira a ovdovělý Yochay naložit se svým životem dál. O snahu předložit emotivní pocity, kterými procházeli oba protagonisté jsem sice zaregistrovala, ale mně se je asi nepodařilo správně uchopit a přenést na mě. A do této situace se průběžně vkládaly ostatní příbuzní včetně rabína se svými názory. Souhlasím s komentářem uživatele DavidS. Přesto přes originální námět z trochu jiného soudku dávám ****.

• 20.9.2019  20:44
    Wake Up (2019)

Skoro se mi tenhle snímek zdá podhocený. Tu 65% by si zasloužil, sice je na jedno použití, odreagování se, ale už jen kvůli Jonathanovi a Frances mě to docela mrzí.

• 20.9.2019  19:02
    Dohazovač (2010)

Někdy netřeba slov, příběh mluví sám za sebe. Nečekejte filmovou bombu, ale sondu do našich srdcí, člověčinu...….

• 15.9.2019  15:32
    Stanice Valkyrien (TV seriál) (2016)

Ještě tam měli připsat nahoru sci fi, protože tam takových momentů bylo hafo :-) Na logiku zapomeňte a nechte se vést jen tak příběhem, který je zcela neuvěřitelný, ale má to grády a já se vůbec nenudila. Takže teď mě čeká Temple v anglickém podání a jak to tak vidím už v druhém díle, tak je to téměř podobné včetně některých hlášek, no uvidíme...…..

• 5.9.2019  20:03

Pro mě ne až tak zajímavý námět, ale tady byl podán formou, která mě sice sedla asi až v té druhé polovině, ale která to bohatě vynahradila. Výborné obsazení na to mělo určitě svůj vliv a s koncem jsem byla vyjímečně spokojená. Nedejte se odradit počátečními rozpravami o písmenech, jakmile se to rozhrne, pak si přijdete na své. Pro mě to byl jeden z náročnějších životopisných filmů, který ale stojí za to vidět. Mít tak zapálení pro věc jako oni...…...

• 2.9.2019  18:37

Owen Wilson zahrál opravdu parádně agenta 007. Ne, musím napsat, že až na ten konec jsem se vůbec nenudila. Jen to prosím nesmíte brát moc vážně.

• 30.8.2019  18:02
    London Kills (TV seriál) (2019)

Rozhodně jsem čekala víc, než jsem na ten talíř dostala. Menu bylo bez chuti, chyběl tomu větší drive, možná jiný casting. Sama nevím. Osobně to hodnotím mezi dvojkou a trojkou a kdyby nebylo šéfa a Sarah, tak druhou sérii zabalím s úplným klidem. Ale kdy jí dám...…...jo, alespoň postavička Amber, kterou hrála Jennie Jacques byla zajímavá.

• 28.7.2019  22:03

Takhle emočně vytočená jsem už dlouho nebyla a to beru za velké plus. Nemůžu o tom moc psát, to bych spoilerovala, ale mít u sebe rákojdu, tak se neudržím. Vynikající byl Vincent, ten svou roli zahrál bravurně, hned za ním Cluzet a nesmím zapomenout na Lunu, to se snad ani nedá. Lolu bych možná povýšila i nad Francoise. Pro mě to byl nervák až do konce a díky moc za tip na tenhle snímek. Un moment d'égarement na mě působil spíš jako drama než jako komedie. Parádní francouzský film!

• 18.6.2019  00:27
    17 hodin (2011)

Já si musím hlavně pamatovat rok 1981 a že byl v té době ve Španělsku převrat. Mám silné obavy, že většina se mně za cca měsíc vykouří z hlavy. Nicméně natočené to bylo výborně.

• 18.6.2019  00:22

Pilot zatím výborný. Do čtyřky mě nikdo nedostane ani za kamion zlatých cihel:-)

• 14.6.2019  23:09

Celkem příjemná oddechovka. Klobouk dolů před Jennifer, dvacítky by ji mohly závidět. Je to stále kočka.

• 14.6.2019  20:11
    Wisting (TV seriál) (2019)

Ráda bych dala vyšší ohodnocení, ale bylo tam takových "ale", že nemohu. Každý tam hrál tak nějak sám za sebe, policie byla na úrovni mateřské školky (v některých situacích) a mátly mě ty velké zvraty, které někdy postrádaly logiku, takže doplňujících otázek bych měla na konci hafo. Navíc výběr castingu nebyl taky zrovna ten nejlepší a to se pak těžko hodnotí, když hlavní postava mně moc nesedla a jeho dcerka mně nesčíslněkrát tak lezla na nervy, že jsem uvažovala o ukončení. Nicméně jsem se nenudila, mnou se nenechte zkrátka odradit.

• 2.6.2019  14:08
    Mr. Turner (2014)

Tak jako se dokáži několikrát s obdivem podívat třeba na obraz Velkého kanálu v Benátkách, tak žel zhlédnutí životopisného filmu tohoto malíře mě stačilo jednou. Proč? Přiznávám se, že místy byl ukrutně nudný a musela jsem vynaložit obrovské úsilí vytrvat až do konce. Škoda.

• 1.6.2019  18:40
    Hyeobsang (2018)

Tak já tedy nevím. Mám představu, že vyjednavač musí projít určitým školením, kde je mimo jiné učí, že při takovém vyjednávání musí jít emoce stranou a musí jednat s chladnou hlavou. Tady jsem viděla Ha, která se potácela v emocích, téměř neustále se slzícíma očima. Tohle tedy neberu. Jak mám Son ráda, tahle role, kterou jí přisoudili se zrovna nepovedla. Netvrdím, že to byla její chyba, ale tvůrců určitě. Zato Min si to celkem pohodově užíval až do úplného konce. Jinak to postupné rozkrývání skutečné pravdy se povedlo i když konec jsem sice očekávala a tu jednu hvězdičku přihodím, jinak budu mít céres. 75%

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83