emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, mini, ale i maxi seriály..... jinak všudybylka a introvertka

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 24.2.2018  18:12
    Nová šance (2017)

Kéž by to tak bylo i v reálu, vstát a dát se do boje se svým já, které jde někdy do háje z mnoha důvodů. Beru to jako odlehčující film pro smutné dny, jinak bych šla dolů a uživatel sochoking má pravdu s tím během. Abych nezapomněla, soundtrack byl prima a to se počítá....

• 21.2.2018  20:25
    Rejseholdet (TV seriál) (2000)

1.serie byla nejen výborně obsazena, ale i výborně zahrana. Plusem byl i nahlédnutí do jednotlivých postav vysetrujiciho týmu. A je tu 2.serie....1.dil - 4****, 2 - 4****, 3.****,.

• 21.2.2018  10:33
    Beomjoidosi (2017)

To jsem si zase jednou pošmákla na klasice akčních korejských jízd. Nad faktem, že to bylo podle skutečné události, jsem malinko přimhouřila jedno očko, ale v reálu, to musel být asi děs. Oni tam totiž proplouvaly takové hlášky a situačky, které si nedovedu představit ve skutečnosti. Celé to táhnul sympaťák a super řízek policista Seok- do Ma, kterého hrál naprosto skvostně Dong-seok Ma. Ten to mydlil jak se dalo a byly chvíle, kdy jsem měla zaťatý zuby, když se do toho pustil. Závěrečná scéna mě doslova odrovnala. Ostatní si vedli taky skvěle. Vůdce gangu byl slizkej jak had a žádné koketování bych s ním nedoporučovala. Kye-sang Yoon si na té roli také dost zamakal, hrál také na jedničku. Nedělám si iluze, že je jsou tam gangy vymýcený, ale každá troška dobrá a v tomhle případě to byla pěkná hromádka pozatýkaných.

• 21.2.2018  10:16
    Cilla (TV seriál) (2014)

Měla jsem kvalitu filmu takovou (šok, on to byl rok 1914), že odpovídala o Lill z té doby, přesto to nebylo úplně to pravé ořechové. Určitě byl výběr do hlavních hereckých rolí vynikající a to nesmím pominout fakt, že písničky zpívala samotná představitelka Sheridan. Ale, je tady to ale.........i když tady byli Beatles pochopitelně v pozadí, tak mně casting dokonale zklamal. Přece jen bych je ráda trochu rozpoznala, tudíž kdybych nevěděla, kdo na co hrál, tak jsem totálně vedle. Jinak jsem o Cille nevěděla absolutně vůbec nic..........

• 20.2.2018  11:47

Hluboce se kaju všem scifíčkářům, já to brala poskokem, takže ani hodnocení neberte vážně, stejně jsem se dívala jen na hezký kluky. I když u mě je heroický výkon už jen fakt, že jsem si Thora pořídila domů. Ale jinak vás mám všechny ráda:-)

• 20.2.2018  10:10

Rvala bych si vlasy a odvezli by mě do psychiatrické léčebny, kdybych měla točit film s Tommym, ale konec byl nečekaným zúročením a to myslím pro všechny, kterých se to nějak týkalo, včetně hlavní dvojky. Snad dám někdy i The Room, protože James Tommyho dokonale napodoboval, za to tleskám !! Takže jaký musí být originál?

• 18.2.2018  21:12

Děvče, musíš se sebou něco udělat, jinak to bude tragédie....

• 17.2.2018  11:42

Tak mně Kenneth ukázal jak vypadá solidní průvan a kaskadérský kousek v podobě Poirota, jinak notoricky známého v této roli hlavně Davidem Suchetem. Tak jako u Suchetovského Poirota na mě dýchá velmi intenzivně staroanglické prostředí a atmosféra, tak tady na mě zavanul téměř moderní, novátorský duch a Branagh s normální mluvou, na kterou jsme zvyklí. To beru jako velké plus. Knírek byl úsměvný a celkově tam bylo víc momentů, kdy na mě Poirot komicky juknul. V tomhle případě jsem mile překvapená. Bylo vidět, že si s tím Kenneth vyhrál, co se zpracování a digitálu týká a o hereckém obsazení nemluvě. Docela by mě zajímalo, jak sehnal takové super filmové star třeba jen na pár větiček v celém příběhu. Kenneth to všechno vsadil na jednu kartu a myslím, že se povedlo i když Suchet je už přece jen víc pod kůží a v povědomí diváků. O to víc dávám Kenovi palec nahoru za tu kuráž.

• 17.2.2018  10:38

Torpid se vyjádřil tak, jak jsem to vnímala a i já.........

• 17.2.2018  09:44

Snad poprvé jsem byla schopná sledovat transplantaci srdce i se všemi účastníky, kterých se to týkalo. Na někoho to možná působí sterilně, ale opak je pravdou. Stačilo sledovat jejich oči, vnitřní boje a možná i to, že ani pro lékaře to není vždy pouhou rutinní prací.

• 15.2.2018  00:10
    Requiem - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Vykukuje to na mě zajímavě, skoro hororově........

• 14.2.2018  21:41

Já zatím nemám slov, jak bych vyjádřila tu unikátnost ve vytvoření něčeho takového, jako je tenhle film, kde se na něm podílelo přes sto malířů z celého světa. Hluboce se klaním, myslím, že tohle nemá obdoby. Ne, že bych občas nepoznala rozdíl, ale už ten nápad je geniální a je to velká pocta pro mistra, který byl ve své době nedoceněný. Věřím, že každý z těch mnoha malířů to brali právě tak. Vincente, bylo to malováno s láskou k Tobě a Tvému umění.

• 14.2.2018  21:31
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Kdyby se to neposouvalo celou dobu k mému vytipovanému vrahovi a čekalo mě nějaké překvápko, tak bych to zvedla. Máme na víc.

• 14.2.2018  13:11

Paul mě popadnul a nepustil do posledního stehu.....a nebo klapky, protože i kamera pod jeho rukou byla geniální......pozorování jak šičky vyšívají stehy na šatech, měření, úprava šatů do posledního detailu, lenivé a přesto poutavé vyprávění Vicky....... a ještě mnohem víc, třeba to, co se týkalo postupného rozkrývání psychologie postav nemělo chybu. A konec, kdy se naplňují slova Vicky - Existuje "hned teď" nabydou svůj význam a Paul odchází, nechajíc nás s otevřenou pusou ještě chvilku po závěrečných titulkách. Letos zatím nejzajímavější počin.

• 11.2.2018  16:14
    De Zaak Menten (TV seriál) (2016)

Stručně a jasně podaný jeden z případů, kdy bylo zapotřebí sehnat důkazní materiál proti válečnému zločinci a ne, že by to bylo jednoduché. Rozhodně se mně líbilo, že to nebylo rozvleklé, nicméně takových filmových zpracování jsou mraky, takže se obávám, že tenhle brzy upadne v zapomnění. I já bych byla otrávená když se jim několikrát snažil vyvléknout jak myš z pasti.

• 10.2.2018  14:23
    Bancroft (TV seriál) (2017)

Po prvním díle je to klasika UK minisérií. Vyšetřování se děje ve dvou časových rovinách i když ten jeden je vedený jako nevyřešený případ před dvaceti osmy lety a obě vedou ženy. Vypadá to na propojenost, tak uvidím dál..............po druhém díle se fackuje trojka se čtyřkou a Bancroftová je potvora k pohledání. Jsem nejistá ohledně té průhlednosti, mám pocit, že stačí první a poslední díl a je vymalované, ale počkám, třeba se mýlím........3. Tak teď to začíná mít konečně to správné grády a máme tady potvrzené propojení obou případů........4. Netvrdím, že je to to veledílo, ale rozhodně se podívám na druhou sérii, tedy pokud bude, protože bych u babču chtěla vidět v určitém postavení, který nemohu napsat, byl by to spoiler jako Brno....

• 5.2.2018  13:28
    Wonder (2017)

Ale nemohu se zbavit dojmu, že se mně za každou cenu snažili podbízet kartony papírových kapesníčků. Jinak ten klučina hrál přirozeně a já osobně bych to pouštěla ve školách jako povinný film, protože děti s tělesnou a jinou vizuální odlišností nebo vadou u jiných se setkávají často a mnohdy neví, jak se mají zachovat.

• 5.2.2018  11:53
    Hlad (1966)

Tak silné psychologické zvláštní drama svým podáním, že ho musím ještě strávit. Per Oscarsson byl famózní ve své roli a já se musím podívat ještě na jeho jiné snímky. Tohle mě dostalo do kolen.

• 5.2.2018  11:46
    Backbeat (1994)

Napodobeniny beatlesáckých kluků se tvůrcům celkem povedly, takže to je jedno plus a druhé plus je fakt, že ti kluci to řezali jak se dalo, volume jsem měla na nejnižším stupni a i tak to byla síla. Chtěla bych vědět, jak to bylo v reálu i když film Perný den a další filmy s Beatles napoví mnohem víc. Tohle bylo z malinko jiného úhlu, ale mně to vůbec nevadilo. Dokonce jsem postřehla, že jsem na nějaké hity zapomněla v proudu času. Jo, kluci, bylo to prima ♫

• 4.2.2018  18:02

George je samorost, ještě se v něm moc nevyznám, co se režírování týká, ale tady u mě zabodoval. Jasné nosné téma s myšlenkou a ne jednou V druhé řadě je a doufám, že to bude i jediný film, kde mně byla Julianne strašně protivná, brrrrr....kdo umí, ten umí, ale Matt jí byl těsně v patách. Klučina už zmáknul tolik rolí, že snad i Matta může strčit do "kapsy", byl skvělý a sympaťák jako vždy. Celé to bylo zabaleno do retro atmosféry a ideálního městečka k přebývání Suburbicon, ale pak se to všechno zvrhne. To. co bych chtěla ocenit, je ta stupňující gradace. Už jsem v to ani nedoufala. Ale chápu, že ne každého tahle forma zpracování osloví.

• 31.1.2018  10:59

Kdo nechce nic řešit a jen tak si dáchnout, stačí vzít si pivko, kávičku, buráky, cokoliv, pustit si Bona a má vystaráno. Ovšem palec hore za ty pudrovačky.

• 30.1.2018  21:40
    Nebezpečná setkání (TV seriál) (2005)

Pro mě to byl horor. Například ta potvora, co měla zabarvení jako listí. To by byl můj konec. Žije vůbec ještě Brady?

• 27.1.2018  19:57

Tak já nevím, šlo mu opravdu o ten detektor lži? Myslím, že rád zkoušel i jiné experimenty.......něco mezi trojkou a čtyřkou.

• 27.1.2018  13:20

Jak jsem mohla sledovat, tak nejen u nás, ale i v Indii mají co do činění s politickým, potažmo justičním bahništěm. Jak to tam vystihl i jeden svědek slovy:"Bylo to jako dražba. Obě strany nabízely. Jedna strana nabídla o mnoho víc a už jsem pískal jejich písničku". Obdivuji Sabrinu, protože být pod nejen psychickým tlakem musí být velmi vyčerpávající a obdivuji i Meeru, která dokázala to co málokdo, totiž dostat do varu nad nespravedlivým výnosem soudu takovou spoustu lidí, až se s tím konečně v roce 2010 hnulo a soud byl obnoven. Jak Vidya, tak Rani byly moc fajn, jen jsem docela ráda, že jedna z nich byla obrýlená, jinak by se mně holky asi pletly. Jediné, co bych vytkla, byla zbytečně přepálená stopáž. 65%

• 25.1.2018  20:12

Závěr prvního dílu byl zakončený tak zajímavě, že jsem rozhodně zvědavá na další pokračování............a vzdala jsem to po třetím dílu, vůbec jsem se nechytala. Ještě co se týká mých pocitů, tak to je fakt, že noc, tmavé tunely, sklepy, zkrátka tma, kde vidím někdy jen obrysy kohosi, ještě dobrou atmosféru nedělají. Když je to občas a plní to tutově svůj účel , tak to se dá snést, ale pokud je to téměř imrvére, tak to neberu.

• 24.1.2018  12:34

Naprosto dokonalý příklad neschopnosti soudní jurisdikce, která se táhla neskutečně dlouhou dobu a výsledek? N e u v ě ř i t e l n é, v podstatě vynucené prohlášení zdánlivě podezřelých. A to se této kauze věnovalo a podporovalo mnoho slavných osob, včetně mého oblíbence Eddieho Weddera, který se zúčastnil i závěrečného verdiktu. Amy Berg si zaslouží obrovskou pochvalu za to, že to dokázala tímto způsobem zpracovat i když některé fotografie byly hrůzné.

• 24.1.2018  11:20

Po prvních chvilkách Brownova hudebního vystoupení jsem zjistila, že na tuhle hudbu musím mít zavřené oči, mít to správné naladění a pak to nechat do sebe pomalu transfundovat. Za chvíli to se mnou pohnulo a já ožívala v rytmu jeho zpěvu, podupávala nohama do země a pak mě to postupně zvedalo obrazně ze židle. Jeho život byl jako jeho zpěv. Někdy k uzoufání smutná, jindy živelná jak povoden. Chadwick Boseman je herecký bůh, hrál to tak uvěřitelně, že jsem pak na YouTube pomalu nepoznala, kdo je originál a kdo je Boseman. Když jsem si poslechla jeho duet s Pavarottim, tak jsem byla vedle, poslechněte si to. Jen mě mrzí, že ta dlouhá stopáž mnohé odradí, ale kdo tuhle hudbu miluje, neváhejte.Ruleta 2018

• 23.1.2018  09:37

Bena si většinou cíleně nevybírám a tak i tady jsem měla obavy, co mě čeká. Naprosto zbytečně! Byla to jedna z rolí, která měla naprosto jinou kvalitu než všechny jeho ostatní snímky. Ne, není to pro každého a asi na to musí být asi i to správné rozpoložení. Rekapitulace nad svým dosavadním životem.......málo uspokojující, málo representativní, silně průměrný....a podobně. Jeho cesta se synem a telefonáty, či osobní rozhovory s jeho "kamarády" z minulosti mu odpoví. Jak? Podívejte se. Na konci to bylo vážně klišé a přesto se mně draly do očí slzy, ale to jsem já, rozená cíťa, nic nového sluncem.

• 21.1.2018  15:40

Je to jakákoliv červená knihovna, na kterou narazíte kdekoliv v knihkupectví. Jasně, že bych si jí nekoupila, ale proč kolem toho filmu dělat zase tolik humbuku, to mně hlava nebere. Dorman nám trochu zmužněl a Anastazie je z něj stále vedle a stejně se podívám i na trojku, tak co.........

• 20.1.2018  13:36

Tak tohle jsou přesně ty snímky, které miluju, které se nenápadně a pomalu vkradou pod kůži a zůstanou tam až do úplného konce. V tomhle případě na tom má zásluhu bezesporu především Rooney Mara a skvěle vytvořená atmosféra smutku a melancholie, včetně vizuálně nádherných momentů na které se nezapomíná. Možná tam nějaké slabiny byly, ale já je tentokrát ani nevnímala a nechala se unést příběhem, tak jak byl předložený a vychutnala si ho se vším všudy. Díky za takové filmy, jen houšť.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75