emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

274 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
  • 14.9.2018  14:00

  Kdyby tady každé slovo začínající na "k" mělo být vypípáno, tak je skoro celý film bez titulků A za druhé nemohu říct, jestli jsem ten film viděla nebo ne, protože tam byly některé momenty, kdy jsem měla oči imrvére zavřené. Zkrátka Poláci když se o to opřou, tak naplno. Pokud se mám vyjádřit ke scénáři, tak jsem měla pocit, že se Patryk s Olafem museli hodně povzbuzovat vodečkou a nebo se u toho rvali jak psi. Některé pasáže jsem neustála a ještě si budu chvíli lámat hlavu, co tím chtěl básník říct? Nevyjímaje závěru. Pitbullové byly Patryku určitě o level lepší, tahle čtyřka je s odřenýma ušima.

  • 10.9.2018  15:01

  Ode dneška budu asi opatrnější při kritice scénářů u některých filmů. Docela uvěřitelné šachy ze zákulisí tvorby seriálů, od hereckého obsazení počínaje až po daný název. Zřejmě na to, aby se někdo prosadil v dnešní době mezi těmi mraky seriálů, kde je tím pádem obrovská konkurence, musí být hodně silný žaludek. V každém případě by se Mike Klein téhle komedii moc nesmál.

  • 9.9.2018  19:10
  The Brokenwood Mysteries (TV seriál) (2014)
  ****

  1. série - 4,5*

  • 8.9.2018  18:37

  Je to už několik let, co jsem se prohrabovala spoustou LP a tohle jméno mě zaujalo. Tak jsem si ho pustila a to byl začátek mé lásky, která doufám nikdy neskončí. Bylo zajímavé poslouchat čím vším si prošel a jak se hudebně měnil do dnešní podoby.

  • 8.9.2018  14:56

  Náročné téma, které z mého pohledu nebylo zrovna nejlépe zpracované. Dalo se z něj vyždímat daleko víc a ano i ty emoce, které mě nějak minuly a to se považuji za velkou cíťu. I když zahrané to bylo dobře, tak to nestačí...….za mě tentokrát průměr.

  • 6.9.2018  14:54

  Od začátku je jasné, kam to všechno bude směřovat a já měla jen obavy, aby se to nezvrtlo něčím trapným, co bych neunesla a šel by celý klub do kopru. Ne nestalo se tak, bavila jsem se téměř celou dobu až na pár hlušších místeček, ale ať....Na každé dvojce bylo něco šmrcovního, ale asi nejvíc jsem přilnula k Dianě a Andymu. Těm to slušelo nejvíc a Andy tady byl super štramák. Nevím jestli to osloví …..nácky, asi ne, ale pro mě to byl příjemný relax. Ta labuť neměla chybu.

  • 6.9.2018  10:08
  Thor (2011)
  ***

  Je vidět, že stárnu, nějak mi to v těch výšinách nebo v jiných sférách tolik nebralo jako tady na té naší malé zemičce se zelenou trávou a modrou oblohou se sluníčkem. Nebo to zrovna nebyl ten pravý šálek kávy...……….nicméně na Chrise se dá dívat, to zase jooo…...

  • 31.8.2018  14:08

  "Nehledejte Měsíc, vždyť máme hvězdy". I když příběh pluje pomalým tempem, vůbec to neubírá na přitažlivosti, ale právě naopak. Doba, kdy mládí bylo ještě v těchto letech a hlavně době svým způsobem naivní a tady to působilo místy roztomile, například při nákupu v drogerii. Ale nenechte se mýlit, jinak je to spíš smutný příběh tří kamarádů uprostřed války i když ta je tam zmíněna jen okrajově. Film o dozrávání, o krásné Dorothy a klukovi, který se poprvé setkává se svojí láskou…...a co dál? Podívejte se.

  • 31.8.2018  10:19
  Sweetwater (2013)
  ****

  Tak takový western jsem ještě neviděla. Ještě teď přemýšlím jestli tam byl někdo normální...……...rozhodně nečekejte klasiku.

  • 30.8.2018  12:30

  Ojedinělý válečný film, kde nezazní téměř žádné slovo a přesto dokáže upoutat.

  • 25.8.2018  20:56
  Confess (TV seriál) (2017)
  ***

  Mezi tím umíráním, válčením, psychologickými dramaty, zivotopisnymimi filmy a podobně, je pro mě v určitých mezidobych taková romantika milým osvěžením. A navíc se mně na oba tak hezky dívalo........

  • 22.8.2018  17:45
  Wanted (TV seriál) (2016)
  *****

  Nečekejte od Wanted nic převratného, ale něco, co Vám může pomoct třeba vyčistit si hlavu od těch náročnějších, těžkotonážních seriálů. Dvě ženy, které by se jinak sotva daly dohromady, spojil do kupy kufr od auta. A tím to všechno začíná. Road movie s dvěma sympaťačkama, kde se cestou rozkrývá mnohé, co se na první pohled nezdálo zjevné. Jedna je plašanka (celá já), druhá praktická a rozhodně ne ufňukaná. Alfa a Omega v ženském hávu. Nedá se jim nefandit a i když některé jejich úniky a obranné akce byly úsměvné (viz nafta), tak mně to vůbec nevadilo. Bylo fajn sledovat jejich pomalu rostoucí přátelství a důvěru, která byla v jejich případě maximálně nutná. Doufám, že se dočkám třetí série, protože já už v hlavě nějaký scénář mám. Kdo chce něco svižného, něco na co se dobře dívá, něco, u čeho se vám nekouří z hlavy, tak směle do toho. U mě je to za pět prstů, protože ty holky si to zaslouží a Tobě Rebecco a Richarde díky za takový relax, jen houšť Australani.

  • 22.8.2018  15:46
  Ronin (1998)
  ****

  Vidět odrovnat osmdesát auťáků při automobilových honičkách v tomhle filmu skoro zabolí. Nicméně neměly chybu. Například honička v protisměru byla parádní i když pominu fakt, že to muselo být přesně vypočítaný. Šlapala jsem na brdový pedály co to dalo. A hláška při jedné situaci, kterou pronesl Sam "já s dovolením omdlím" také neměla chybu. Po režijní stránce nemám vůbec žádnou námitku, ale až natrefím na Frankenhemera, tak to bude teprve honička před mučením o tom, co bylo v tom pitomým kufříku na brusle....

  • 22.8.2018  10:23

  Já si chvíli myslela, že se dívám asi na komedii, ale ono ne, je to drama, kde jsem měla husinu jen z oho, že to tak skutečně bylo a nic a nikoho neomlouvá fakt, že byla válka, která je tam spíš zmíněná jen okrajově. Tohle byla deprimující psychická depka a o konci se už raději vůbec nezmiňuji. Jo jo...ať žije Rudá armáda a komsomolci obzvlášť. Jen jsem nepostřehla, co to měly děcka v té třídě za ozdobu na zdích ? Všichni to hráli tak přesvědčivě, že jsem měla momenty, kdy jsem si myslela, jestli to v nich ještě někde uvnitř nedříme, protože ten fanatismus byl neskutečný...…...

  • 21.8.2018  11:34

  Jediné, co bych vyčetla scénáristovi, tak je to závěr, který mně přišel až příliš neuvěřitelný. Působivé záběry na travinu podél pobřeží, kněz, kterého jsem zpočátku litovala a Rose, která chtěla žít a milovat, ale všechno mělo být jinak. Rooney Mara byla jako vždy výborná, jen nevím, zda bylo nutné do tohoto vyprávění natolik zatahovat staniční sestru...….

  • 20.8.2018  14:08

  Čapla mě nostalgická jak blázen...….krásný a neopakovatelný osmdesátkový filmy mají něco do sebe a i když některé nemusí jeden vidět desetkrát, tak bezvadně pobaví a hned je celý den lepší. Celou dobu jsem měla ten známý stabilní úsměv na tváři, protože to nešlo zkrátka jinak.

  • 19.8.2018  13:57

  A někdy stačí popostrčit takové kluky třeba i filmem, jako v tomhle případě " Takoví normální zabijáci". Proč takových vražedných situací přibývá...……………?

  • 18.8.2018  19:55

  Takhle nějak si představuji poválečný, romantický film nota bene z Velké Británie. Výborný casting s vhodně laděnou hudbou a sice se smutným, ale pěkným scénářem nemohu dnes jinak než jít až nahoru.

  • 13.8.2018  12:07
  Osmy (TV film) (2014)
  *****

  Vidět film a říkat si, šmarjá ono to tak fakt bylo, jednoho skoro zamrazí. Klobouk dolů před Jiřím Strachem, který se toho tématu ujal s noblesou a s nadhledem nám to předložil tak, že to bylo chvílemi vážně úsměvný. Já zažila OPBH, pracoval tam můj tatínek, tak bych mohla vyprávět.....bez flašky a peněz nemělo cenu tam vůbec chodit o něco žádat a to i když se nám v bytě něco porouchalo, tak musel tatínek zapracovat na instalatérech přesně jako Richard. A to nemluvím o Fakultní nemocnici, kde jsem byla taky na resekci se zubem jako malá holčina a dodnes na tu hrůzu, kdy mně tekla krev po bradě, nezapomenu. Takže tenhle film byl i v osobní rovině. Charta už šla tak nějak mimo mě, toho fízlování bylo možná trochu nadmíru, ale co já vím...….Chválím suveréna Miroslava Krobota, klasicky dokonalého Ivana Trojana a ženskou do nepohody Zuzku Stivínovou, to byl dokonalý manželský pár a to šeptáníčko na konci bylo tak rozkošný...…….

  • 13.8.2018  11:26

  Teď už definitivně vím, že v mých očích , co se týká komedií a pokud nepočítám Čechy, vede zcela jasně Francie. Další bonbonek, který je chutný, originální a hlavně úsměvný, přesně tak, jak to oni umí.

  • 12.8.2018  11:38

  Stoprocentní souhlas s uživatelem sochoking.

  • 11.8.2018  20:52
  Bent (2018)
  ****

  Nevidím důvod, proč by musela být krimoška super vymodelovaná, aby měla pět hvězd, když se mně líbí třeba i tahle obyčejná bez super příloh, zkrátka klasika. Navíc s chlapem, který stojí za mrknutí nejen jednoho oka, jakým je Karl Urban, ten to celé táhnul na svých bedrech. Andy tam měl jen poměrně malou vsuvku, ale faktem je, že to uměl prodat na jedničku. Za mě spokojenost a prima sobotní pokoukáníčko. Jinými slovy to napsal stručně už vegetol.mp.

  • 4.8.2018  10:02

  Vincent nezklamal možná i proto, že jsem na něj byla tentokrát připravená. Člověk, kterého bych chtěla cca na deset minut poznat osobně, protože jeden nikdy neví, co se mu zrodí v hlavě. Stejně jako tenhle film, kde jsem byla chvílemi smutná, abych se vzápětí nechytala za hlavu, co že to je za paskvil, al to je celý on. Dal do toho celé své já a s Christinou jim to šlapalo dobře. Takže kdo ho nezná, tak před spuštěním hluboký nádech...….

  • 30.7.2018  15:51
  Na stromě (1971)
  ****

  V nepravidelných intervalech si vždy ráda dám filmového prcka s Luisem de Funésem s nezapomenutelným dabérem Františkem Filipovským.

  • 27.7.2018  19:03
  Ashes to Ashes - Série 1 (série) (2008)
  ****

  Neskutečně rychle mně utekla první série a přesto, že je to mix s žánrem fantasy, který až tolik nemusím, tak mně to tady vůbec nevadilo. Sice jsem chvílemi zaváhala, ale možná, že právě tohle dělá tenhle seriál úsměvně švihlej. Druhé pozitivum vidím v hlavní herecké dvojici, která byla tak sympatická, že přispěla k mému vyššímu hodnocení. Pro mě neznámý Philip Glenister má charisma i přes tu svou našpulenou pusu a Keely je zkrátka kočka. Nenáročné, rychle to frčí, má to šmrnc, skvělé hlášky, zkrátka mě to bavilo a jedu na dvojku.

  • 25.7.2018  18:11

  Dodatečně hodnotím.....druhý díl byl ještě OK, ale trojka už se nějak vymkla z rukou, to už nebylo vončo.

  • 24.7.2018  10:59
  Kincsem (2017)
  *****

  Já vím, já vím, že je to moc, ale po dlouhé době se mně film líbil tak, že jsem ho dala na jeden zátah, ani jsem okem nemrkla. Jistě, že bych ho někde trochu osekala a tu našla chybku a tam našla chybku, ale o to mně tentokrát nešlo. Podle skutečnosti je tady reálný asi jen Erno Blaschovich a Zlatíčko. To všechno ostatní je moc chutná omáčka a já jí asi potřebovala. Chválím kameru, celkově vizuální nádhera, dobové kostýmy, animace, líbila se mně romantická linie i když konec patřil mezi ty, které bych možná trochu pozměnila. A jak píše evulienka, ani tvůrci tenhle projekt nebrali strikně vážně a tak je to třeba i tak přijmout. Za mě spokojenost. Ervin je fešák, to se musí nechat i přes trošku naducané tvářičky a jako Erno měl fascinující černé brýle.

  • 22.7.2018  15:26

  Pomalejší rozjezd, který mně trochu vadil, vynahradil závěr pilotního dílu. Takže uvidím dál......

  • 18.7.2018  14:17
  How It Ends (2018)
  ****

  Ztotožňuji se s kolegou EvilPhoEniX, nemám co víc dodat.

  • 13.7.2018  16:16
  Bugsy (1991)
  ***

  Ta trojka je za to, že jsem se tím prokousávala, jak když provádím transplantaci srdce....přinejmenším. Je to škoda a nebo jsem neměla na Bugsyho to správné rozpoložení.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace