emma53

introvertka

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 10.10.2017  15:43
    Tanna (2015)

Snad jen Carolin si trochu víc zahrála, ale jinak to bylo panenské filmové vyjádření problémů, které nás tady vůbec netrápí, ale pro ně to je nebo bylo minimálně citově a psychicky náročné. Všechny je obdivuji a přírodu nejvíc. A z Vanatau jsem ještě neviděla vůbec nic.

• 9.10.2017  17:17

Tak to je film asi opravdu víc pro mužské oko, protože těch dívčích prdelek tam bylo víc než dost. Ale léta 1971 to ještě ukočírovala v těch akorátních mezích. Tílka měly sice alá Twiggy, tehdejší symbol ženské krásy, ale ne tak výrazně, přece jen byly trochu obalenější. Například paní učitelka Smithová stála rozhodně za hřích a tak jsem se tomu inteligentnímu, ale tak trochu truhlíkovskému Poncovi vůbec nedivila. Byla to spíš taková trochu bizarně, rajcovně lechtivá komedie s krimi příchutí, kde si zahrál i známý štramácký herec s hlubokým hlasem, Telly Savalas a mohl si vyzkoušet, jaký bude v budoucnu komisař Kojak. Příjemná koktejlová jednohubka. Až teď jsem si všimla, že to režíroval francouzský Roger Vadim, tak to pak jasně vysvětluje tu Hezkou holku, jednu jako druhou:-)

• 8.10.2017  16:31
    Gomen, aišiteru (TV seriál) (2017)

Nemá cenu opakovat to, co tady už napsala ainny, já to cítila úplně stejně. Mamina se do toho vážně položila s takovou vervou, že jsem jí to baštila i s navijákem, ale ostatní zrovna tak. Ono toho zase nejde tolik napsat, aby z toho pak nebyl spoiler jak Brno, ale určitě doporučuji ! A Tomoja.........musím ho určitě vidět ve víc filmech, tady se mně podlamovaly kolena.

• 4.10.2017  12:56

Satira s obrovským přesahem. Koho jsem naposledy slyšela říkat "Zbraň posledního soudu", byl Putin ve čtyřdílném dokumentu. A myslel to vážně.

• 2.10.2017  11:42
    Wind River (2017)

Normálně bych asi hodnotila čtyřkou, ale svojí jinakostí v tomhle filmovém průmyslu napálím na just pětku. Necítila jsem žádný tlak na pilu ve všech směrech. Drsné a ledové prostředí se dalo sekat sekyrkou, takže atmosféra byla super a červená a bílá krásně kontrastuje. Žádné líbánky, kde bych se culila jak malá holka, byly vynechané a to právě tady považuji za velké plus. A svojí jednoduchostí, kde se akce nestřídaly jak na běžícím pásu jsem jen uvítala. Bylo to přesně akorát. Myslím, že do této krajiny by se jich ani víc nehodilo. Navíc tady šlo i o myšlenku komunit a jejich respektování a naopak. Konec byl tentokrát jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Jediná vada na kráse byla inteligentní FBI, která vyslala takového drobečka na tuhle misi, to bylo víc než úsměvné nejen pro místní chlapy. No, nakonec z toho jakž takž vybruslila. Ale kdo byl tentokrát absolutní prim, tak Jeremy Renner, moc jsem toho s ním neviděla, ale jestli tohle nebyl jeden z jeho nej filmů, ať se propadnu. Neskutečný sympaťák, cíťa a tvrďas.

• 2.10.2017  11:20
    Vrahova důvěrnice (TV film) (2011)

Nemohla bych být Janet Leach, zhroutila bych se při prvním slyšení. Emily Watson se té role zhostila na výbornou a Dominic West zrůdného Westa zahrál také dobře. Nevím jak mu bylo při vědomí shody jmen. Raději jsem ho viděla v seriálu Aféry.

• 2.10.2017  11:10

Tomovi tyhle filmy sednou jak prdelka na nočník, o tom žádná. Dakota na můj vkus moc ječela a příšera byla nechutná, ale já nejsem scifíčková holka, tak mě berte s rezervou. A konec byl už snad v mých očích žánrově hozený do hororů. U mě mezi trojkou a čtyřkou, nicméně věřím, že mnozí si to užívali. Tyhle filmy chtějí pivko, buráky a bude to za pět.

• 2.10.2017  10:59
    Mine (2016)

Začátek nadějný a pak se to začalo hroutit, věřím, že měl halucinace, ale bylo jich nějak moc a pak SPOILER: myslím, že jako zkušený voják by měl tušit a kdyby trochu písku odhrabal, tak by mu to docvaklo, co mu říkal místní vesničan. KONEC SPOILERU. Tak si alespoň poskládal priority a vztahy v rodině........ doufám.

• 29.9.2017  10:18
    Svědek (1985)

Jeden z těch filmů, který jsem viděla už dříve, ale na který ráda vzpomínám: Je možné, že dnes bych ho hodnotila jinak, ale to by nebylo fér, takže to bude čtyřka a není vyloučené, že ho jednou znovu opráším a mrknu se na něj:-)

• 25.9.2017  10:05

Já bych v téhle krimošce nehledala nějakou hloubku, ale to, jak nám to natřeli na konci stojí určitě za mrknutí oka. A celkově se to mírně vymyká tehdejšímu trendu zpracování. Takže zamhouřit oči při momentech, kdy si budete myslet, že to stejně skončí tak a tak a možná vás to překvapí jako mě.

• 22.9.2017  17:23
    Midas (TV seriál) (2011)

Já neviděla ještě moc korejských seriálů. ale tady jsem byla nadšená. Vím o nich, že si potrpí hlavně na romantickou linku, ale tady byla velmi vhodně probublávala v pozadí a hlavní linií bylo, jak investovat, aby se korunky kutálely domů a ne pryč, nicméně láska s tím pochopitelně také souvisela. Takže v oblasti ukládání akcíí a jak to chodí v bankovnictví jsem dokonale vyškolená. Je jasné, že pointa je jiná a tak se tady rozehrává velká hra, kde v mých očích hrála absolutní prim Hee-ae Kim. Kdo viděl, tak musí uznat, že to byla dokonalost sama. U Kima už jsem měla menší problémy s vyjádřením jeho emocí, protože působil tak, že se mu nehnul ani sval ve tváři. Naštěstí jeho myšlenky, které mu ulpěly v mysli, byly viditelné, takže jsem se brzy dostala do obrazu a ke konci už to bylo také o něčem jiném. Celkově byl Midas dokonale obsazený a i když ne všichni mohli dokázat svůj herecký um jako například Lee Min Jung. Nicméně její křehkost prosvětlila pokaždé obrazovku, je moc roztomilá a navíc krásná, tak snad příště. No Min Woa bych okamžitě adoptovala. Byl to sladkej sympaťák od první klapky a já nějak vnitřně tušila, kam se to s ním bude ubírat. Jeho pohledy na No Min byly všeříkající. K tomu všemu dva bráchové, kteří dokreslovali celou tu atmosféru kolem korunek byl superiózní. A co jsem sledovala velmi bedlivým okem, byly pánské košile a k nim ladící nebo naopak neladící kravaty.....asi nějaká moje úchylka.....a že jich tam bylo. Za mě naprostá spokojenost, kde jsem dávala jeden díl za druhým.

• 22.9.2017  09:02
    Dobře placená procházka (TV film) (1966)

Hegerka, Suchý, Šlitr a jiní, tak to jsou tahouni na tenhle muzikál a ačkoliv nejsem proti muzikálům, tak tohle nebyl zrovna můj šálek kávy. A už dost, další film bude už doufám jen v pozitivním duchu:

• 22.9.2017  08:58

Výborně rozjeté, gradace mě nutila být přilepená na obrazovku a pak konečná rána pod bradu. To si tedy divák nezasloužil. Potenciál zabitý a úplně zbytečně. Cítila jsem to asi jako Malarkey. Jé Praha a co je to teď za film? Škoda, velká škoda.

• 16.9.2017  11:28

Zatím nejpovedenější a nejrealističtější verze Vincentova života s jeho démony, špínou, obrazy a odtažitostí ostatních malířů a obchodníků s obrazy té doby. Kdyby tak věděli, co my víme dnes. Tim Roth tady exceloval, tyhle role mu vysloveně sednou.

• 15.9.2017  19:06
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

O Putinovi jsem se dozvěděla jen minimum a věřím, že většina otázek byla stejně předem daná, takže ho to jako profíka nerozhodilo. Zdaleka se neví o jeho skutečném já, to by jsme se možná nestačili divit. Myslím, že mnohé naznačuje i závěrečný pohled na výzdobu jeho pracovny, téměř paláce v kterém bydlel a podobně. Tam tahají za nitky úplně jiné, kolosálně obrovské struktury. Jeho rčení v tom smyslu, že pošlapávání lidských práv je mu vzdálené, tak to mě nadzvedlo ze židle. Ano, tam se konají na takové lidi razie, které nemají daleko k zatýkání teroristů. Opravdu mně unikl záměr Stonea, co tím sledoval a očekávala jsem větší slovní bitvu. Koneckonců, námětů měl hafo. Ale tohle beru jako jeho poloviční režii, ta druhá mu byla nadiktována a nikdo mě nepřesvědčí, že ne. Takový malý flirt, který nebudu hodnotit, protože zatím nevím jak. Ještě si to nechám uležet..................nicméně doporučuji, každý si může udělat svůj obrázek sám.

• 13.9.2017  18:31
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

"Kdyby blbost měla křídla, tak bys tady lítala jak holubička". Štrosmajer a jeho hlášky. Slizkej Cvach, rozkošně zamilovaná Janžurka s Pepou Dvořákem a ostatní ansábl, který nám udělal ty večery snesitelnější a za to jdu na nejvyšší špricličku.

• 13.9.2017  09:27
    Sand Castle (2017)

Já bych přidala do nahoře vypsaných žánrů "psychologický" a myslím, že by to nabylo jiných rozměrů. Takhle mě Sand castle mírně zmátnul, nicméně je to zajímavé pojetí nám neznámých, ale možných situacích, tady například v Perském zálivu problém s vodou a Ocrův postoj k válce, který se plíživě mění.

• 10.9.2017  20:01

Celou dobu si říkám, že se jedná o béčkový film, tak co mě nutí jít s hodnocením nahoru? Mary je trochu z jiného těsta, než jsem normálně zvyklá. Hledá sama sebe a její postupné dozrávání mě zajímalo a o tom to možná celé je. Zřejmě za rok si už nebudu tenhle film pamatovat, ale v tomhle případě bych přivítala nějakou druhou část s Marií a jejíma trablema.

• 9.9.2017  09:35

Famózní Brendan Gleeson, začátek snad až příliš bombastický, ale knihu neznám, nicméně je to King, tak se to dá očekávat. Určitě budu pokračovat dál......doufám, že po dlouhé době době to bude seriálová pecka.

• 8.9.2017  19:46

Já vím, ocenění má film neurokom, ale mě první polovina nechytla a to je chyba. Asi je to mnou, to uznávám a druhá polovina, která byla daleko povedenější, už nedokázala zastavit můj průměrný dojem. Plus žánr - komedie/drama mně k válečnému filmu tentokrát nesednul. Tak a dost negace, hudba Gabriela Yareda byla nádherná

• 7.9.2017  15:09
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Před pár lety byly tyhle kámošky se mnou při žehlení a tak mi to uteklo s nimi daleko rychleji. Ne, neviděla jsem všechny díly, nicméně jsem s nimi drbala, kula nekalosti, žárlila, byla jsem snob, ronila jsem slzy, vraždila, běsnila, milovala...........

• 31.8.2017  20:27

Bezesporu bylo hlavním účelem, aby jsme zapojili své emoce, potažmo empatii k takovým človíčkům jako jsou Děti z Diyarbakıru. Jestli jsem to uhodla alespoň z části, tak se to Merazovi Bezarovi u mě podařilo. Je jisté, že na to měla vliv i ta nádherná Gülistan, která měla oči, že by se v nich člověk utopil. Hrála navíc tak přirozeně, že jsem jí všechno věřila. Dokonalá volba pro tuhle roli, věřte, že z ní oči nespustíte po celou dobu. Ten smutek, beznaděj, poznání zla, láska k bratrovi, bezelstnost a důvěra jí jsou vlastní zřejmě i v osobním životě. Je to smutné o to víc, že v podobných obměnách to tam asi takhle chodí. Z některých se pak stanou malí zlodějíčkové, podvodníčci, ale co jim jiného zbývá, aby v tom marasmu přežily. Závěrečné finále jak jedou v autě a dívají se do ulic Diyarbakıru se mně zdál už moc na hraně, ale co já o takových místech a životě vůbec vím?

• 29.8.2017  10:31
    V utajení (2017)

Alice, prosím tě prozraď mně, jak to děláš, že kosíš k zemi cirka deset nabušených chlapů k zemi v jedné sekundě a máš mušku, že by ti jí mohl závidět i David Coperfield a každý sniper na naší planetě? Tyhle role Noomi prostě sednou asi nejvíc, co jsem měla možnost vidět její filmy. Vůbec jsem neočekávala něco duchaplného, tudíž jsem nebyla zklamaná. Frčelo to od začátku do konce na plný pecky a alespoň z mé strany se žádná nuda nekonala. Jasně, že jsem se musela smát neuvěřitelným akcím, včetně konce a o tom to někdy je. Myslím, že je ve mně skrytý nějaký pubertální klon teenagera. A zvedám Unlocked na nejvyšší lajnu, tohle je možná na tři, ale je to bezva relax, tak co?

• 27.8.2017  20:28

Málo známý film a opět jsem moc ráda, že jsem na něj narazila spíš omylem, než cíleně. Ta nostalgie a melancholično na mě padlo jak deka. Vzpomínky na léta, kdy se mládí střetává s první láskou, to je mottem Lalova a Brunova života, kteří už žijí zcela jiným úsekem svých let, ale na výzvu Lisy k setkání, se s pohnutou myslí vydají oba. Mně se na tom všem líbil i fakt, že nešlo o žádné supermany a lepou děvu, ale o normálně vypadající lidičky, kteří tomu přidali na uvěřitelnosti, jakkoliv se to zdá nemožné. A konec neměl chybu. Doporučuji.

• 27.8.2017  16:46

V každém z nás je občas asi kousek střihnutého Henrika. Já v tom také někdy lítám, ale jakmile to jde přes čáru, pak jdou žerty stranou a místo srandy je to trapas. Snad to ten kluk zakoulí tím správným směrem. Herce pro tuhle roli vybrali bezvadně, protože já bych ho za chvíli měla také plné zuby a soundtrack hned v úvodu je bezvadný. Nicméně je to film na jedno použití, což je škoda, ale jsem ráda, že jsem na něj náhodou narazila.

• 23.8.2017  09:49
    Ma Ma (2015)

Málokdy se uchýlím k dvojce, ale tady to jinak nešlo, jinak bych popřela svůj rozum. Penelope je krásná, kamera si zadováděla po Medemsku, ale to ostatní nejsem schopná akceptovat a to se nezmiňuji o konci ..........

• 19.8.2017  10:24
    Dangal (2016)

Bezvadně natočené. Osobně by mě zajímalo jak to udělaly, aby ty zápasy vypadaly tak věrohodně. Několikrát jsem se přistihla, se kroutím jak Letty na žíněnce a rvu se jak o život :-) Neměly to děvčata jednoduché. Nejdříve se rvaly s otcem, pak samy se sebou, pak mezinárodně a naposledy na celosvětové scéně. O co všechny v mládí přišly, to ví jen oni, ale asi toho bylo víc, než dost a závěr stál opravdu za to. A to jsem se toho trochu bála....v žádném případě. Uživatel misterz to napsal tak, jak jsem to vnímala i já a proto jdu do plných. Nenechte si ujít závěr, tam jsou jejich skutečné podobizny i s otcem. Holky hrály skutečně super!

• 19.8.2017  09:03

Já se na horory normálně nedívám, ale tady jsem udělala jednu z vyjímek a světe div se, já se vůbec nebála a od začátku jsem tušila, kam to směřuje. To mě mírně zklamalo, ale na Alejandrovu prvotinu to bylo dobré. Spíš to na mě působilo jako thriller bez toho hororu.

• 19.8.2017  08:53

Tady si nejsem jistá, protože samotné téma je alarmující i když tady skloubili romantickou linii se silným dramatem a trochu to tam škobrtalo a závěr byl sice šokující, ale nějak mi to tam nezapadlo i když to mělo svojí logiku. Nedivím se, že Maria mohla už někomu lézt na nervy, která až s fanatickou vervou chtěla pomstu a zapomněla na všechno kolem a to několik let. 3 / 4*

• 17.8.2017  17:09

Mně se líbilo moře s písečnou pláží a Maddy s Ollym. Víc to nebudu rozebírat, zkrátka to nesmíte brát vůbec vážně:-)

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73