emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 19.1.2019  12:55
    Občan X (TV film) (1995)

Kdyby tam nehráli notoricky americké tváře, tak jdu si i na pět. Ale přece jen "Sovětský Svaz a Donald Sutherland"? Mě to zkrátka rušilo. Nicméně to trochu zastřel fakt vznikajícího přátelského pouta mezi Burakovem a generálem. Vyšetřovat v té době takovou masovou vraždu nešlo bez komplikací, protože v SSSR se přece nic takového nemůže stát to jen v USA. Chvílemi to nabíralo až komediální pel mezi Burakovem a takzvanou komisí. Určitě to stojí za zhlédnutí.

• 19.1.2019  06:08

Noir romantika jako Brno, ne jak Prágl. Tak roztomilému páru snad nejde ani fandit a že to skončí právě takhle, to se zaručeně nedá uhodnout:) Relax jak víno.

• 18.1.2019  11:37
    Den opričníka (divadelní záznam) (2016)

Po Hastrmanovi jsem se chtěla trochu víc zaměřit na postavu Karla Dobrého. To jsem ale netušila, že tady se něj mohu zaměřit komplet. Téměř polovinu zahrál svoji roli na nahý. Ale o to tu přece jen nešlo. To jsou přesně ty hry, kde potřebuji být naživo v divadle, znát dokonale předlohu od Sorokina, protože takhle to bylo alespoň pro mě dost náročné pojmout a už vůbec hodnotit. Snad se mi podaří tenhle těžko stravitelný kus ještě jednou zhlédnout...…..takhle hodnotím pouze excelentní výkon Karla Drobného...….po všech stránkách.

• 17.1.2019  17:18

Matt Sobel nás nechává napnuté pomalu až do konce, kde jsem čekala všechno možné, ale ne scénu v řece a následný rozhovor syna se svojí matkou. Řekla bych, že to není film pro každého, vyžaduje poměrně velkou dávku trpělivosti a soustředění. A jak už píše Aluska 88, tak mimo jiné exteriéry byly kouzelné (hned bych tam jela), s tím související hustá atmosféra a v neposlední řadě jsem byla také nadšená z Under Pressure. "Filmová výzva od ambron 2019"

• 9.1.2019  16:58
    Hastrman (2018)

Jsem ráda, že neznám předlohu, jinak bych možná hledala mouchy, kdo ví? Takhle jsem byla nadšená celkovým zpracováním (námětem), hereckými postavami a v neposlední řadě vhodně vybranými exteriéry. Hlavní poslava Karel Dobrý si mě získal svým charismatem na rozdávání a kouzelným úsměvem do mysli a nejen do něj. Zatím jsem ho znala spíš v těch záporných rolích a nebo téměř neviditelného mezi ostatními zahraničními hereckými esy. Velká škoda! Po tomhle filmu se to už nestane. Z něj ta láska, ale i rozervaná duše jen tryskala, což bylo nejpatrnější z jeho bolestného řevu v lese. O Katynce jsem chvilku přemýšlela, protože její role byla nejednoznačná. Pohřbila svého milovaného, plakala u jeho hrobu a najednou velká změna. Objeví se baron, párkrát se kolem ní otočí a hrob zůstal ladem. Ale její chování tak úplně nekorespondovalo s baronovým. Ona byla vysloveně provokantka a ještě si v tom libovala (viz např. umyvadlo za zdí) i když věděla, že ho to dráždí. Alespoň tak jsem to vnímala já a to bylo víc takových situací, zkrátka mně k srdci oproti baronovi nepřirostla. Jediné, co by jí mohlo trochu omluvit, byla absence její matky. Ale jako herečka se toho v tom případě ujala velmi dobře o zpěvu ani nemluvím. Proto mně konec vyhovoval, baron to zařídil velmi dobře. Pro mě to byl velmi silný emotivní zážitek a Karla Dobrého v budoucnu na sto procent už nepřehlédnu.

• 9.1.2019  15:59
    Lucky (2017)

"Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky také na duši, když je dělá na tváři." Tohle jsou přesně ty filmy, které alespoň v mých očích mají duši a i když se to možná někomu na první pohled nezdá, jsou hluboce lidské. Lucky bude patřit mezi moje srdcovky, protože se toho místa nejednou dotknul. Harry Dean Stanton ho hrál excelentně, chválím za výběr tohoto herce, kterému tahle role padla jak na tělo, vždyť stáří Luckyho se týkalo i Harryho a o tom to někdy celé je, protože takový herec ví přesně o čem je řeč. Mrzí mě, že se premiéry už nedožil. Copak to nešlo, neusmívat se jeho mouder, například o tom, co je realismus a nebo pravda a nebo proč žraloci nejí advokáty? A co teprve střevlíci, neukázal tady, kde je jeho srdce v celé své kráse? I ta malá historka o drozdu mě dojala. V závěrečné části mně John Carol Lynch přisunul papírové kapesníčky a já je s vděkem přijala v momentě, kdy byl Lucky pozvaný na jednu narozeninovou oslavu. A konec, ty poslední dvě minuty byly po dlouhé době ty nejkrásnější, co jsem viděla. "Filmová výzva od IceQueen 2019"

• 9.1.2019  15:24
    Brexit (TV film) (2019)

Když jde podobným způsobem vytvářet reklamní kampaně, tak proč ne i politickou. Ano, dosáhla opravdu kolosálních rozměrů, sice jsem si občas připadala jak akvarijní rybka v Pacifiku, ale vůbec jsem se tím netrápila. Politika mě celkem nezajímá, takže u mě by měli asi utrum všechny strany. Ještě není tato kauza ukončená, tak časem uvidíme (možná) jak to všechno dopadlo. Spíš mně vadil střih. To píši zcela vyjimečně. Měla jsem pocit, že se sešla parta maniakálních střihačů, přiznávám, že mě to dost rušilo. Jinak Benedikt byl opět ve své vynikající formě, ale u něj je to bráno už jako samozřejmost.

• 8.1.2019  13:33
    Zločin lorda Savila (TV film) (1967)

Kdyby taková moc fungovala opravdu jako u lorda Savila, to by bylo mrtvol, že by hrobníci nestíhali pohřbívat. Sama jsem měla párkrát nutkání tuhle sílu použít. Mimo jiné tam bylo hodně odzbrojujících hlášek jako například předsvatební rada lordovi Savilovi: "U Tebe se bude předpokládat věrnost manželce a ne milence". Pan Václav Voska byl a stále je v mých očích skutečně zasloužilý umělec. Ovšem pro mě byla hned za ním v závěsu postava Josefa Kemra, toho jsem si vychutnala ve všech jeho polohách, které zde zahrál, také vynikající herec, o tom žádná. Děkuji za takové filmy. "Filmová výzva od mchnk 2019"

• 8.1.2019  11:13
    Zůstaň se mnou (TV seriál) (2013)

Tak trochu telenovelská příjemnůstka, ale na které jsem se stala závislou. Jasmínu bych poslala na Sibiř. Zkrátka je tam celé spektrum vztahovek, které se různé prolínají, buď k mé spokojenosti a nebo naopak. Mluvou jsem byla chvíli zmatená, protože jim ty pusinky jely jak v Itálii na rynku. V tom mě Rumuné zaskočili, sice vím, je to jih, ale nečekala jsem takovou podobnost.

• 7.1.2019  19:00

Nebudu tenhle film s ničím srovnávat, ono to v podstatě ani nejde. V každém filmu se najde nějaký prvek, který nám cosi připomene. Je to jako s lidmi, také je možné, že v každém najdeme něco, co nám připomene někoho jiného nebo dokonce nás samotného. Tohle je originál a těžký originál. Sama si ho dávám stranou, protože ho chci vidět ještě jednou, abych mohla poodhalit další vrstvy, které jsou tam zcela jistě skryty. Sama ho považuji za silné, psychologické drama. Osamělý ostrov, kde se sejdou čtyři lidé, kde je každý sám sobě opuštěným ostrovem. Středobodem tohoto dramatu je psychicky nemocná Karin, ale nenechte se mýlit. Od ní mnohdy vychází myšlenky, které by nás samotné asi nenapadly, ale mají také svojí hloubku. " Výzva od kajda.l 2019"

• 7.1.2019  18:27
    Benzínka (2016)

Jestli na začátku někdo řekne, že to bylo předvídatelné, tak si ho pozvu domů, aby mně předpověděl budoucnost. Benzinka jako taková mě vůbec nepřiváděla v úžas, říkala jsem si, to je celkem normálka, na nějaké vedlejší silnici, proč ne. Ani synek mě nezvednul ze židle. Ale pak se to pomalu, ale jistě začalo rozjíždět do nepředstavitelných rozměrů a konec bylo unikátní absurdum. Jen mě mrzí, že tu historku s Chrisem jsem trochu proflákla, ta tam totiž hraje také svojí velkou roli. "Výzva od Malarkey 2019"

• 7.1.2019  18:12

Tak roztomilou dětskou dvojici jsem dlouho neviděla. Vůbec mně nepřipadalo, že to hrají jak byli přirození. I když co se týká těch "zakázaných her", to už tak přirozené nebylo. Ovšem v době, v které se to odehrává tyhle "zakázané hry" nebyly až tak od věci, to musím uznat. Jejich dušičky to všechno vnímaly dětskýma očima a tak tomu podřídily svůj pohled na události kolem nich. Jak už se tady píše, je to velmi jemný, citlivý a dojemný film a já s jistotu vím, že na tenhle s určitostí nezapomenu. "Výzva od hanagi 2019"

• 7.1.2019  17:51
    Darling (2017)

Škoda, že jsem cítila ke všem zúčastněným určitý odstup, jako kdybych je sledovala za sklem a neměla k ním přístup. Hlavní osobností kolem které se vše odehrává je tady hlavně Darling, která je vně, potažmo pak vnitřně tak rozbolavělá že se začala projevovat určitým chováním, které mělo vliv na její vztahy k jejímu nejbližšímu okolí. A tady je jádro pudla. Frans byl jen lehce načrtnut, tam bych potřebovala mít k němu větší přístup a vidět mu víc do hlavy. A náhradnice Darling byla už vůbec upozadněná a to mě tak mrzí. Prostor k tomu byl, obzvlášť v té první polovině, která byla vleklejší. Pro trojku jsem se rozhodla protože nevím, jestli je to film na repete a možná pro lepší porozumění a nebo, že si ho prostě už nechci znovu pustit, je alibistická.....

• 6.1.2019  21:02
    Luther - Série 5 (série) (2019)

Tak jsem na tom podobně jako Thomick. Za sebe jen mohu napsat, že první dva díly byly ještě bezvadný, ale na konci už byl asi Neil Cross unavený, protože jsem byla díl od dílu zklamanější a poslední díl to totálně zazdil a jak už se tady píše, tak poslední půlhodinu jsem nevěřila svým očím, to opravdu ne. je to velká škoda, protože celého Luthera předtím jsem jela pomalu na jeden zátah a teď totální krach. Takže mého oblíbence Idrise si dám a snad mi to zvedne náladu ve Špíně Baltimoru. Ach jo....

• 5.1.2019  13:19

Příběh o dvou generacích a jejich propasti mezi nimi. Je tady vyprávěn jeden příběh z pozice starší generace, kde herecky dominuje Jan Pivec a já se dokázala vcítit do toho, co prožívá s manželkou a vzápětí tu samou situaci slyšíme z úst mladého doktora, který je v tom domě v podnájmu a už tenkrát ho skvěle zahrál Jiří Vala. Najednou jsem zjistila, že dokáži pochopit i tu mladou generaci, vždyť jsem jí prožívala stejně i když o pár let později. Určitě má i v dnešní době svojí výpovědní hodnotu a možná v daleko větší míře než tenkrát, kdy většina z nás byla ještě na borůvkách. Pana Delonga budu muset lépe poznat ještě z jiných filmů, pro mě je jeho filmografie zatím poměrně neznámá....P.S. Navíc má pro mě tenhle filmový kousek ještě nostalgickou hodnotu, protože jsem poměrně dlouhou dobu chodila na Ořechovku do kina.

• 3.1.2019  15:18

Jakkoliv byl Ohwon geniální malíř, tak tenhle snímek už tak geniální v mých očích nebyl. Životy malířů jsou většinou jak nespoutaná řeka, plná vodopádů, gejzírů a nečekaných překážek, někdy divoká, jindy klidně plynoucí. Chyběl tomu ten náboj, který jsem od výbušného, alkoholu a žen milujícího, potažmo legendou opředeného malíře očekávala. Ale nelituji toho, mám ráda malířství jako takové a životopisy těchto lidí jsou pro mě vždy velkým lákadlem. Vmalovat do tvarů myšlenky, svou duši, překročit formu a malovat význam je nesmírně náročné a obdivuhodné. Ale nejkrásnější byly asi opravdu jen ty momenty s půvabnou Ye-jin Son. Chyběla tomu přesvědčivost (dokonce i v těch milostných scénách), proto se smutkem, ale víc jak průměr tomuto malíři, který měl být opojen ženami a malováním, nedám.

• 1.1.2019  20:23

Těžko komentovat...…...tekly mně slzy a několikrát...……..

• 1.1.2019  19:01

Přes osmdesát let starý film a stále aktuální téma. Lidská agrese, která má mnoho podob jak psychických, tak fyzických a dokáže znetvořit i laskavou tvář nevinného. Jak málo někdy stačí, aby se člověk přidal ke stádovitosti tupců....."52 roků s filmy za 52 týdnů"

• 1.1.2019  14:44

Když romantika, tak ve velkém stylu a tu já dnes můžu. Z ohňostrojů jsem nevyšla ni dnes a vybírání šatů jako v Pretty Woman také miluju. ….Výzva ambron 2019

• 30.12.2018  16:12
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Můj komentář by se podobal tomu, co zde už napsali uživatelé Malarkey a Aky. Navíc mně děvčata místy psychicky svým chováním deptaly. Například Elena, která byla věčně uslzená, zírající nekonečně dlouho do bodu "A" a nedokázala se při své inteligenci rozhodovat, nutně k tomu potřebovala kámošku, rebelku, která si zase věděla rady skoro ve všem. No nevím, druhou sérii sice dám, tam se snad dá Elena trochu do kupy, ale tohle bylo pro mě velké zklamání...…...

• 29.12.2018  15:57
    Muzeum Střešovice (TV film) (2017)

Tak jsem si nostalgicky zavzpomínala na to, jak jsem kolem vozovny Střešovice jezdívala mnoho let a po tomhle dokumentu vím, že hlavně Té trojkou:-)

• 27.12.2018  14:39

Tak jsem se překonala a zkusila jsem po dlouhé době horor. Dala jsem si k tomu kafe a pustila si projekci. Zpočátku byl klid, všechno dobrý. Pak jsem hlasitěji položila hrnek s kávou na stůl a málem jsem úlekem vyletěla ze židle. Tak jsem konstatovala, že atmosféra byla vynikající a Emily s manželem si nahrávání asi užívali. Celá ta rodinka byla prima a nedělalo mi problém se s nimi sžít. Něco jiného to bylo s těmi dobře slyšícími, to doopravdy nemusím, ale to by zase nebyl horor.

• 27.12.2018  13:37
    Tidelands - Home (E01) (epizoda) (2018)

Zatím si připadám jak ...náctka, která to baští i když mám občas hokej v mužském plémě, protože je každej vousatej a vyznej se pak v tom ?

• 26.12.2018  16:41

Až pojedu nedaleko jezera Tahoe, tak se zdaleka vyhnu hotelu El Royale. Tam se dějí věci, jen si je ještě tak trochu uspořádat. Takové zvraty v ději jsem dlouho neviděla, ale mně to dnes bavilo. Kdo, kdy, proč....no to nebylo možná až tak důležité, spíš to byl pokaždé šok. Nehledala jsem moc logiku, nepřirovnávala s ničím podobným a jen jsem schovaná někde za rohem pozorovala dění v tomhle zajímavém hotelu se zajímavýma lidičkama.

• 24.12.2018  15:37
    Ubohý pan Kufalt (TV film) (1981)

Tleskám ve stoje. Plejáda hereckých es a jejich bezchybný koncert byl pro mě neobyčejný a nezapomenutelný zážitek. Nejen dokonalý Luděk Munzar, ale i Ilja Racek, Rudolf Hrušínský, ťulpas Haničinec a v neposlední řadě i naivní Iva Janžurová mají a budou mít vždy můj obdiv.

• 22.12.2018  20:28

S definitivním hodnocením počkám na druhou projekci...…...

• 20.12.2018  18:50
    Miss Hanoi (2018)

S přehledem bych dala i čtverec, protože téma s Vietnamci je výjimečná záležitost. Ale nevím jestli měl v popisu práce být takový hulvát i kapitán Kříž hraný Davidem Novotným. Tam jsem byla dost naštvaná tím, jak přeháněl. Kdyby ubral těch přehnaně blbých keců, tak je to nadprůměrná krimoška.

• 19.12.2018  19:10
    Paní Wilsonová (TV seriál) (2018)

Je to na hranici s nejvyšším ohodnocením, nejen proto, že je to podle skutečnosti a že Ruth Wilson hrála skvostně, ale i za poslední záběry a fota, které mně téměř vyrazily dech. Nedokáži si ani v nejmenším představit Alici při postupném dopátrání "pravdy" o svém manželovi v reálu. Muselo to být psychicky naprosto vyčerpávající, ale Ruth to zahrála famózně. K tomu dobová atmosféra, která se také povedla, opravdu nevím, co bych vytkla, takže ještě si to nechám uležet a možná půjdu na pět*.

• 18.12.2018  14:39
    Usínání (2008)

Tohle jsou přesně ty filmy, které jsou mně šité na tělo. Všech šest postav bojovalo s nějakým dilematem, kromě jedné, které bych přikryla polštářem hlavu na delší dobu. Ale kdo ví, vždyť pocházela z rodiny, která jí mohla přesně takhle nemožně vytvarovat. Všechny tři příběhy byly prvotřídně zahrané s hudebním podkresem, který tu atmosféru umocnil. Malinko pošramocená patosem byla ta závěrečná tečka, ale to s přehledem pominu. On to byl vlastně výsměch jednomu již zde citovanému výroku, který tam zazněl, ale to už bych možná spoilerovala….

• 18.12.2018  12:04
    Slepý (2007)

Velmi citlivě natočené drama, které mně trochu připomínalo zpracováním poetickou formu a ta tomu dala ještě intenzivnější příchuť. Oba protagonisté jsou navíc snímány kamerou, která si pohrává s jejich prsty, doteky, Mariiným strachem ve tváři z poznání, že všechno není tak, jak mu o sobě vylíčila. Rubenovy záchvaty a jejich následná proměna v cit, který zřejmě nikdy nepoznal a to vše podkreslené úžasnou hudbou mně zasáhly tam, kde si to všechno ještě chvíli uschovám. - "Kdo řekl, že láska je slepá? Ta jediná vidí dobře, protože objevuje krásy tam, kde jiní nevidí nic"

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81