jirijost

jirijost

Jiří Jošt

okres Tábor

13 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Nejlepší válečný film všech dob. O vylodění se tady mluví v každém komentáři a ani v mém nemůže chybět. Spielberg se s touto významnou historickou události popral nadmíru skvěle, stejně tak Kaminski. Tou kamerou v ruce dokázal že si člověk připadá jako kdyby tam byl s vojáky. Když sami veteráni obdivují jak je to uděláno realisticky tak to hovoří samo za sebe. Navíc zbylé dvě hodiny vylodění zdatně sekundují, ať už je to závěrečná bitva o most, útok na kulomet. Nebo prostě jen řečičky mezi vojáky. Tenhle film je pro mě prostě ten nejlepší a asi tomu tak na vždy zůstane, nevěřím že se někdy někomu povede natočit něco lepšího. Pouze seriál Band of Brothers k tomu má blízko. To je totiž takový desetihodinový Ryan.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Nádherný film, který mě pokaždé dokáže pobavit a to i přesto že jsem ho už viděl nesčetněkrát. Forrest Gump je natočený krásně s nadhledem a člověk se v podstatě jen dvě a půl hodiny usmívá, protože to nejde jinak. Například když se Forrest vyrazí proběhnout a na konec je z toho tříleté putování po celé Americe, to je prostě něco co v kinematografii nemá obdoby, navíc všechno to doplňuje dokonalá hudba a kamera. Film navíc obsahuje i tu smutnou stránku, když Forrest ztratí v podstatě všechny své nejbližší. --- Jmenuje se Forrest. – Jako já! – Dala jsem mu jméno po jeho tátovi. – Jeho táta se taky jmenuje Forrest?

 • poster

  Titanic (1997)

  Titanic zná každý a měl by ho znát každý, pro mě je tenhle film úžasný a vždycky si ho musím po nějaké době připomenout. Přestože ho znám nazpaměť, pokaždé s napětím sleduji a nepřestává mě ten příběh uchvacovat. V první polovině nám film naservíruje krásný romantický příběh, který by jsme chtěli všichni sami zažít no a v té druhé, už to jde rychle, loď se potápí. Závěr s potopením je podle mě jedna z nejlépe zvládnutých scén v historii kinematografie. Mrazí z toho až po zádech a člověk nemůže nelitovat těch lidí co ta tenkrát bojovali o svůj život.

 • poster

  Kokosy na sněhu (1993)

  Pro mě asi nejzábavnější film, který je navíc doplněn nádherným až snovým sportovním příběhem. Jamajští bobisté pro mě zůstanou díky tomuhle filmu navždy největšími sportovními hrdiny. Vše navíc doplňuje vynikají hudba Hanse Zimmera. Tenhle film prostě miluji a vůbec mi u něj nevadí že jsem ho viděl snad stokrát, protože pokaždé pobaví. --- Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. Vepředu je Derice za ním Junior, Yul Brenner a Sanka, vyhraje Jamajka.

 • poster

  Sám doma (1990)

 • poster

  Zelená míle (1999)

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

 • poster

  TT3D: Closer to the Edge (2011)

 • poster

  Muž na laně (2015)

  Na The Walk jsem se tak dlouho těšil, v kině ve 3D jsem ho bohužel propásl a pak když jsem mě konečně možnost si ho pustit aspoň doma, tak jsem se mu vyhýbal až do dnes. To těšení ale bylo na místě, protože tohle je asi nejlepší film od Zemeckise když pominu Forresta Gumpa. To laškování mezi komedii a životopisným dramatem mu vyšlo na výbornou a já musím jít do kolen. Nemůžu jinak než dát plný počet, na tenhle film budu teď pěkně dlouho vzpomínat, obzvlášť na dvojčata, na ty se koukalo tak hezky a když k tomu pohledu přičtu ještě skvělý soundtrack a oscarový výkon JGL, nejradši bych si The Walk pustil hned znova.

 • poster

  Warrior (2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace