• Krátkometrážní

Na vaší straně (2024) (pořad)

Nevím na čí, ale na mé rozhodně ne. Ale snaha se cení.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Podstatně horší a zbytečné pokračování. Svoje světlý chvilky v akčních scénách to má, dokonce se příběhově i něco děje (i když je to prakticky jednička na entou) a má to větší budgetovej rozmach, kterej tomu na můj vkus spíš uškodil. Depp je tu ale v pohodě a Eva Mendez taky. Škoda, že neukázala kozy. 3* a.k.a 55%

Fakulta (1998)

Jeden z mých 90s nejoblíbenějších hororů. Je to lehce sebeparodický jako Scream ( ne takovou měrou), má to styl, rozmanitost postav a fajn atmosféru typické US školy, která se změní v líheň emzáků a atmosféra spolu s tím. Rodriguez si tu opět po svým uletěl, ale správným směrem. 5* a.k.a 90%

Desperado (1995)

Klenot z dob, kdy Rodriguez ještě pekl s Tarantinem ty nejlepší buchty. Šest let předtím, než mu jeblo a začal točit Spy kids a podobný fekály. Přestřelená akční mariachi grindhouseovka, kde lítají náboje, lidi, krev, Banderas střílející obouruč, kozy Salmy Hayek, no prostě nádhera. Scénáristicky je to jak že školky, ale je na tom těžká stopa tvůrčího vidění akce jak od Rodrigueze, tak od Tarantina. Spíše nostalgická špička. 5* a.k.a 90%

Karel, já a ty (2019)

Čistá nízkorozpočtová indie konverzačka, kde padne sto otázek a žádná odpověď. Chytlavé dialogy a úvahy vedoucí do ztracena, ,,neherecký" cast a civilní pojetí z toho dělá v pohodě životní story a útrapy, kde není dobře ano i ne. V hodně věcech jsem se i našel, ale na můj vkus je to až moc roztřepaný, úzkoprsý a vlastně o ničem. Čistý lehký nadprůměr, režisér má talent, ale chtělo by to uchopit záživnější látku. 3* a.k.a 55%

Fallout (2024) (seriál)

Mám to štěstí, že jsem fanda nových her (3, 4, New Vegas a 76), mám holt rád styl RPG Bethesdy, jejich hry se dají hrát dokola a pokaždé jinak, platí jak pro Fallout, tak pro Skyrim. Falloutu jako seriálu jsem se trochu obával a skoro to naplnilo moje obavy, ale obrovskou měrou jsou za mě vykonpenzovány odkazy na hry výše zmíněné, poznal jsem hromadu easter eggů, propojenst s lore her, je to čistej fan servis pro lidi, kteří mají rádi nové Fallouty, ti dinosauři co honí nad jedničkou a dvojkou, holt to není pro ně. Efekty jsou chvilkama až přepálený a praktický efekty někdy až moc průhledný (maska Goginse). Herecky fajn, příběh mě upřímně ani moc nezajímal, užíval jsem si vizuál a svět Falloutu, stejně jako ve hře. Ale jakmile zazněla titulní melodie Falloutu 4, byl jsem spoko. 4* a.k.a 85%

Aftersun (2022)

Natahovanější artová nuda celkem. Já si z fleku myslel, že se táta zneživí. 2* a.k.a 35%

Zvuk metalu (2019)

Celkem v pohodě příběh o bubeníkovi, jehož ušní bubínky už nebubnují. Emoce jsou tu podány dobře, casting mi moc nevoněl a nijak to ve mně ničím nehlo. 3* a.k.a 55%

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Seriál neztrácí tempo po první sérii a naopak ještě nějaký nabaluje. Sato tuhle sérii kraluje, herecky je to asi pro Japonce standart, za mě perfektní ukázka jejich kultury, stejně jak letošní Šógun ale z jiné doby. Snad to ještě není uzavřený a Gaidžin se vrátí. Silný 4* a.k.a 85%

Jedeme na teambuilding (2023)

Prachař je u mně píča, to bez debat. Tady byl přesně uprostřed toho co umí, buďto přehrává nebo se mu nechce. Takže vlastně hrál normálně, ale pořád mě sral, ten jeho rypák je všude. Kotek jako chronický vapér a masturbant byl v pohodě. Téma teambuildingu by šlo vytěžit víc a ne se soustředit na nezajímavé postavy a lízání genitálu mladé (staré) Polívkové. Na Český poměry asi dobrý. 2* a.k.a 25%