PavelVanekArt

Spisovatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 11.6.2019  00:30

Lepší průměr. Pomohlo mi to, že jsem to viděl s odstupem třech roků a viděl jsem dřív Aquamana a WW. Zbytecný film? Určitě. Alespoň postavy to nějak potahaly (Momoa a Miller top) a vtipnější scény. Jinak se to nedá brát vážně, když se to už nikam nepohne. 3* a.k.a 65%

• 5.6.2019  11:45
    Trhlina (2019)

Škoda, byl tu obrovskej potenciál na mystery/horror shit, ale místo toho to na začátku drhlo v rozjezdu, v půlce solidně přidalo na atmosféře a plynulosti, ke konci těžce ztrácelo dech. Až zbytečně moc věcí na domýšlení a finále zbytečně zmatený. Herecky a stylisticky naprůměr, postavy a jejich charaktery dobrý, několik fajn záběrů. Ve výsledku je to příjemně mysteriózně atmosférická spleť bordelu. Režisérův počin ZLO byl úplně někde jinde. Škoda. 3* a.k.a 55%

• 4.6.2019  21:32
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Ten seriál je špička. Nikdy jsem neviděl lepší a nikdy jsem nedal každýmu dílu 5*. Seriál roku. Možná i nejlepší od roku 1986

• 21.5.2019  21:06

Už to nemá takovej tah na branku, ale o to víc je tam informací o nakažených a dalších věcech jak to ochránit jak lidsky, tak politicky. Ale pořád je to špička. Seriál roku

• 23.4.2019  10:27

Že je Mads tím nejlepším hereckým matadorem ze severských zemí, tak vo tom vole kurva žádná a tady to jen potvrzuje. Táhne tu celý film, scénu za scénou, proti zimě, s omrzlinama, se ,,zbytečnou” váhou navíc a konec v nedohlednu. Je to studený a depresivní drama, koncert jednoho muže (a polomrtvé čajky). Všechno na filmu bylo tak, jak být mělo, jen mi tam něco málo k 5* chybělo. Ale co? Sám nevím, ten film je žánrově na špici (daleko před Otevřeným mořem nebo Pohřbeným) a přitom mu ještě chybí. Hlavní postava je sympaťák a dobrák od kosti, což se mu párkrát nemusí vyplatit. Na letní večerní ochlazení super, na zimní depresi jakbysmet, ale ledy mi z toho netají. 4* a.k.a 85%

• 23.4.2019  05:39
    Skleněný (2019)

Asi chápu rozhořčení nad tímhle výtvorem. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak i přes hloupý námět a stupidní provedení tu mám skvělýho Avoye, super Jacksona a sladkokyselou omáčku v podobě střízlivého duperhrdinského guláše, kde se hrají druhé, třetí a třeba i deváté housle. Řeší se tu na můj vkus až moc pičovin, které vlastně nikam nevedou a přišly odnikud. Závěrečná pointa byla hrozná píčovina a celkově si na tom Shyamalan mohl dát záležet. O nudném Willisovi se zmiňovat nebudu, toho je mi líto už nějakou dobu. Jenže; mě to ve výsledku vcelku bavilo. Drželo si to slušnou atmosféru, odsýpalo to, nestíhal jsem se nudit. Do toho mi tam poskakoval McAvoy, kterej film (spolu s Jacksonem) táhl na zádech celou tu dobu. Jeho story okolo Hordy mě bavila ve Split, i tu. I přes hodně slabej finální twist mě konec uspokojil a akorát mě mrzí, že jsem dostal nudného Vyvoleného, skvělého Rozpolceného a jen průměrného Skleněného. Na slabé 4* to stačí. 4* a.k.a 75%

• 21.4.2019  01:21

Jak tyhle věci nemusím, tak hudba skvělá, scénář též (přál jsem Bradleymu alespoň jednoho Oskara), i když Gaga nebyla taková jak jsem čekal, tak celkovej dojem super akorát konec byl na mě moc depresivní, zrovna tomuhle jsem věštil forever and ever. 4* a.k.a 85%

• 14.4.2019  22:36
    Shazam! (2019)

Moc provoplánový, slabá komedie, podprůměrná akce, efekty nic moc. Fajn byly scény kdy byl Shazam tak do půlky, konec nuda. Kdyby s postavou zapracovali trochu víc do komedie a nebralo se to tak moc vážně, tak by asi udělali líp. Táhlo se to jak sopel, nic extra se tam nedělo, vtipné scény nebyly vtipné a rodiná omáčka kolem byla slabá. Záporné postavy jen jako kulisy. Pár malých gagů tam bylo, ale spíš jen na úsměv. Děti by se asi bavily, ale kdokoliv s IQ nad 80 určitě ne. Shazam prostě není superhrdina pro mě. A jinak nechápu, proč to dali Sandbergovi, kterej natočil 11 věcí, z toho 10 hororů a z toho 8 kraťasů. 2* - 3* a.k.a 40%

• 9.4.2019  17:57
    WrestleMania XXXV (TV pořad) (2019)

Za mě nadprůměrná show, čemuž se divím. Byl jsem hlavně zvědavej na Kofi v Bryan, Rollins v Lesnar a main event. Všude jsem se dočkal přijatelného konce, plus potěšily IIconics. A taky mě main event bavil poprvé od výhry titulů Bryana na WM a to už je pět let. Nikdy od WM nic nečekám (od WWE celkově už vůbec ne) a tento rok se jim povedlo mě bavit, pobavit, překvapit. Já jsem spokojenej

• 2.4.2019  10:59

Drtivá většina filmu je představovací, nezajímavá a až na pár míst i nudná. Jakmile ale ke konci do El Royale přijde Hemsworth, karta se obrací a já si to konečně začal užívat. Role psychopatického sexy vůdce kultu mu sedla a oživil do té doby nudné dialogy. Po sem 4*. Ale jakmile se rozjelo Tarantinovské finále, tak jsem tu pátou musel přidat. Většina filmu pro mě nezajímavá, konec TOP. 5* a.k.a 90% hlavně za Hemswortha

• 30.3.2019  14:13
    Až na doraz (2014)

Přemrštěná korejská kriminálka, kde není nouze o nudu. Takhle zesraných 48 hodin jsem dlouho neviděl. Nikdy není tak špatně, aby nebylo ještě hůř. A dvojitý intenzivní finále tomu jen pomáhá, proto 4* a.k.a 75%

• 29.3.2019  17:09

Nic, co už bych někde neviděl. Vyloženě šokující to nebylo a kdykoliv došlo k vraždě, tak to bylo spíš komický. Normálně za 2*, ale konec v pekle byl vizuálně působivej a škoda, že to Jack nezvládl úplně. 3* a.k.a 40%

• 29.3.2019  14:13

Do tříčtvrtin filmu se bila kvalita s nekvalitou, chyby s atmosférou. Po třetí povídce to konečně vypadalo nadějně, ale finále to zesralo tak moc, až to možný není. Přišlo mi, že tvůrci nevěděli kam s tím vůbec směřují, tak tam dali starý, ohraný a smysl nedávající konec. Jedno velké pozitivum to má a tím je Martin Freeman. Ten chlap v kdejaké konině hraje furt jak o život. Jinak celkem hovno. 2* a.k.a 30%

• 27.3.2019  15:07

Mnohem slabší, než Blok 99, ale opět solidně prázdná (v dobrém smyslu), depresivní a pomalá jízda, kde není nouze o silnější scény s emocema (banka) a ,,chytřejší” scény s nápadem (finále). Ale chyběla tomu ta bezradnost Bloku 99. Hraní je tu těžce minimalistický a férový, násilí akorát, postavy fajn a s hořkým (na takovej film až moc) finále to dělá film, kterej už si nikdy nepustím a za čas na něj zapomenu. Každopádně mě další režisérovy kusy z tohodle ranku zajímají. 4* a.k.a 80%

• 23.3.2019  23:53

Absolutně absurdní film, kde je absurdní úplně všechno. Ale to mám u těchle Indonézskejch sraček nejraději. 4* a.k.a 75%

• 3.3.2019  18:45

Viggo a Ali super, Ali mě v ničem nezklamal a jeho hereckej repertoár mám rád. Námět už sice slabší a ohranej, ale pokud se to prvoplánovaně točilo za ziskem Oskara, budiž. Ale jinak hodně příjemnej film, kde hraje prim herecký duo, otázka rasismu, dobrá hudba a celkově good feel nálada. A takových filmů je dnes bohužel málo. 5* a.k.a 90%

• 22.2.2019  20:47
    Delta Force (1986)

Musel jsem zvednout o jednu hvězdu protože jsem zapomněl, jak debilně heroicky chytlavou theme k tomu Alan Silvestri udělal

• 9.2.2019  23:05
    Overlord (2018)

O něco lepší průměr, u kterýho jsem si nejednou vzpomněl na Wolfenstein. Škoda celkem promarněnýho potenciálu a hluchých míst. Ale desátník bavil, gore příjemný a finále mělo koule. Už to nikdy neuvidím, ale dobré. A titulková hudba je super. 4* a.k.a 70%

• 5.1.2019  01:30
    Léto 84 (2018)

Já Vám nevím. Do konce se to tváří jako dobrá 80.ková dětská detektivka, kdy si člověk není jistej výsledkem (až suveréně jsem odhadoval za vraha nevinnou osobu). Když už člověk čeká konec, tak se naopak rozjede divná situace (překvapivá, vskutku) a závěrečná ,,tečka” je spíš nedomyšlená. Lehčí nadprůměr, kdy čtyři hvězdy jsou moc a tři málo. Ale budiž. 4* a.k.a 65%

• 3.1.2019  18:42
    Bird Box (2018)

Je to mnohem lepší jak Quiet place. Není to tak sterilní, víc se tam pracuje s nápadem a linka minulosti je fajn. Za mě dobrý, 4* a.k.a 80%

• 1.1.2019  21:45

Koncert jednoho muže. Vynikající. 5* a.k.a 95%

• 3.12.2018  06:57
    Venom (2018)

A to jsem asi ještě hodnej Akční komedie, která je špatně akční a místama dobře vtipná. Tahá to Hardy a jeho vztah s Venomem, tookolo je hodně řídká omáčka. Kdyby z toho udělali seriál, udělali by líp. A Harelson na konci je fakt divnej úlet, jestli se rozjede Carnage a nebude to eRko, tak asi ani nemám zájem. Škoda. Ale Hardy se do dvojky nehrne. Chtěl jsem tomu původně dát 2*, ale zase nebudu tak zlej, tak 3* aka 55%

• 26.11.2018  22:13

Po Roanoke nejhorší řada. Konec je vyložený hovno na podrážce. Do půlky to vypadalo fajně, jakmile se ale o satanova syna začal starat robot a dva IT feťáci mu vnuknuli ukončení světa(tisíci atomovkama nutno dodat), tak to šlo do c/hoven i s celým c/hovenem. Takovej konec světa si ani my nezasloužíme. 2* aka 40%

• 3.8.2018  08:44

Nic extra. Čtvrtka filmu celkem ok, až na prdel Lawrencové. Pak už to byla jen nic nedávající změť špiónských intrik a kravin. 3* a.k.a 45%

• 3.8.2018  06:27

Nebýt twistu na konci, tak nedám tu čtvrtou. Sympatickej casting, Jackson má kariéru nakopnutou a stárnoucí Butler je fajn. Jinak klasickej heist, kde se navzájem všichni akorát jebou. 4* a.k.a 75%

• 28.7.2018  09:12

Lepší než první díl. Příjemnější prostředí a víc masek. Přišlo mi to jak Doomovka a i přes větší amatérskou práci to není vůbec zlý, pokud k tomu přistupuje divák jako k trashi. Jsem zvědavej na třetí díl a snad ubude divných efektů a přibude víc brutalit a atmosféry. 3* a.k.a 60%

• 26.7.2018  14:20
    Tomb Raider (2018)

Pro mě klasickej průjem filmu dle hry. Jsem až moc velkej fanda videoherního rebootu a herní Laru mám rád, ale co předvedli ve filmu je vyloženě katastrofa. Vyzobali si jen ty lepší scény že hry a doplácali to tak blbým příběhem a twistama, že už to nepotřebuju nikdy vidět. A upřímně doufám, že další díl nebude. 2* a.k.a 35%

• 21.6.2018  18:50
    Nemrtví (2003)

Tu trojitou brokovnici si pamatuju. Ale jen ji, díky bohu. 2* a.k.a 35%

• 21.6.2018  02:36
    Ghostland (2018)

Tohle nebylo pro moje oko. První čtvrtinu filmu se děje něco, co se vlastně neděje, pak se děje teda něco nějak, ale ve výsledku je to vlastně úplně jinak. Kdyby se míň věnovali ,,snovým” kravinám a víc se opřeli do mlácení a mučení žen, byl bych raději. Nechápal jsem, co všechny na tom tak baví, až jsem zjistil, že je to od tvůrců Martyrs. Teď je mi to jasný. Nic pro mě, v čem bylo Martys alespoň drsný tak tady bylo jak kdyby se po celou stopáž krmilo jehňátko před porážkou, na kterou ani nedojde. 2* a.k.a 30%

• 30.3.2018  15:43
    The Ritual (2017)

Do půlky filmu fajn atmosféra witchcraftingu, pak sešup dolů skrze ,,Lokiho bastarda” a finále mohlo být in tak před dvaceti lety. Slyšel jsem na The Ritual chválu. Bohužel nic extra, potenciál tam ale byl. 3* a.k.a 45%

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19