• Krátkometrážní

Savageland (2015)

Hrozně dobrej nápad a creepy lore v pozadí, trochu to zkazil konec, mohlo to skončit popravou a šlus, rozšíření tomu nesedí. Plusem pro mě je, že mockumenty mám rád. 4* a.k.a 75%

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Jedna z nejlepších (samostatných-není součást ságy/trilogie) fantasy co jsem kdy viděl. Uvolněnost a nebrat se vážně tomu sedí, zároveň to na vážno prodává věci, co prodávat má. Casting se hodně povedl a prostoru dostal každý stejně. Jako fanda Dračího doupěte jsem byl hodně spokojenej. Výtky se najdou, ale jsou tak zanedbatelné, že si to i tak zaslouží 5* a.k.a 90%

The Sadness (2021)

Hodně v pohodě Asijskej gore splatter, kde se tělníma tekutinama nešetřilo, mělo to náboj, atmosféru i pandemické flashbacky. Za mě sice vyprcaný finále, ale zachraňovaly to jednotlivé scény (byznys man a penetrace oční jamky, jak deštníkem tak penisem), velká nadmíra gore/splatter shitu a zneklidňující ztvárnění viru. Taková šikmooká jednohubka. 4* a.k.a 60%

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Nebylo to zlý, dokonce i lepší, než jsem čekal, ale verzi z roku 2013 to u mně nepřekonalo. Tam mi přišlo násilí víc špinavější a, když to řeknu zvláštně, odůvodněné. Tady mi naopak přišlo, že se hraje na brutalitu jen aby tam byla. Několik mrzačících scén bylo úplně zbytečných a ani nevypadaly nijak dobře. Mělo to na druhou stranu ale celkem fajn atmosféru a více to rozvíjelo lore třetí knihy Necronomiconu (první má Raimi, druhou Alvarez, všechny tři byly vidět v Army of Darkness), kdy Deadité byli opravdu nesmrtelní jak mají být. Přemrštěnost krve filmu slušela stejně jak verzi z 2013. Nedělá to ostudu sérii a ani jako samostatný film to není špatný. Není to ani průměr a ani vyloženě naprůměr, něco mezi. 4* a.k.a 65%

Nezvěstná (2023)

Tyhle cyber blbosti mám rád, buhužel vždy se to ke konci začne lámat do scénáristického podprůměru, detektivní kyberpátrání skončí a nastupuje hloupá akce s dramatem. Stejně je to tomu i zde. Nic, na co bych si z pár dní vzpomněl. 3* a.k.a 55%

Vřískot 6 (2023)

Špatný to nebylo, ale i tak to nebylo nic, co by se mohlo postavit vedle jakéhokoliv dílu, nejblíže to má u mě trojka a čtverka, zkrátka druhej nejhořší díl. Ale, změna prostředí nebyla marná, objevilo se několik cool scén a nápadů, ve výsledku to nechalo jen hořkou pachuť. Výsledný twist nebyl nijak zajímavý a byl předvídatelný (víc už byl snad jen ve čtyřce), postavy byly člověku u prdele, umřelo pár postav. Po dobré pětce se dalo čekat, že bude menší sešup dolů v kvalitě, bylo to sešitý až moc horkou jehlou. Solidnější průměr a žádná ostuda. 3* a.k.a 60%

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Klasická filmová záměna postav, ztřeštěnej Bill Murray v nejlepších letech a tuctová zápletka. Drtivou část filmu táhne Murray a to mi stačilo. 4* a.k.a 70%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Štáfek pokračuje tam, kde seriál skončil včetně všech co s tím měli co společného. Je to prakticky jedna dlouhá epizoda, kde jede vše dle předem vytyčených šablon (humor, narážky na svět fotbalu, celebrity etc.) a na 110%. Není s čím tu mít problém, pokud Vás bavil seriál, bude i film. A pokud Vás seriál nebavil, tak běžte doprdele. 4* a.k.a 80%

Vybíjená (2004)

Je to bizár a to já rád. Pravděpodobně největší koncentrace cameo rolí v 90 minutové stopáži, Vaughn co má na háku, narcistický Stiller a Chuck Norris. Taková tuctová bizarní komedie, kde chápu, když to někdo považuje za hovno. Má pravdu, ale některý hovna nesmrdí tolik a tohle je jedním z nich. 4* a.k.a 75%