• Krátkometrážní

Hrozba smrti (2024)

Tohle mi nepřišlo tak dlouhý jak originál, ale to mi právě vadilo. Originál má svoje dobový kouzlo a hezkou choreografii soubojů. Tady to jen bere základní kostru příběhu a operuje s ní v moderním světě. Největším záporem je samotná postava, kdy 3/4 filmu v traumatu sedí za barem a nechává vše zajít do extrému a přitom tam je od toho, aby mu předcházel. V originále se Swayze mlátil co chvilku. A je tu hrozná překombinovanost vedlejších linek zbytečně. Držet se jen jedné hlavní a i chudák Dalton by se víc pobil. Některý kamerový lens a nálety během Conor vs Gyllenhaal byly šílený. Je to takovej hořkosladkej průměr, už to nikdy neuvidím narozdíl od originálu. 3* a.k.a 55%

Wonka (2023)

Hodnocení a hype kolem toho chápu, vidím i jisté kvality. Ale vůbec se mi to netrefilo do vkusu. Nejsem fanda ani sequelu s Deppem a celkově je mi celá čokoládová továrna i s Wonkou u prdele, ale Timothy je šikovnej, tak jsem to zkusil. Hudebně mě to nechytlo, Wonkův origin je sladký a originální jak Polská čokoláda, vizuálně to ale stálo za to. Neberte mé hodnocení nijak vážně, jestli Vás baví barevný muzikály tak prosím, směle do toho. 2* a.k.a 35%

Prázdniny pana Beana (2007)

Kde byl v prvním Beanově filmu prim vtip, situační humor, grimasy a narážky, tak v druhým už je to jen recyklát dětinského humoru, ohraných cliché vtipů a nulová snaha o to, držet scénář alespoň milimetr nad hovny. Ten malej zkurv mě sral celou dobu a nechápu přítomnost DaFrienda a Rodena. Jediný pozitivní je neúnavný Atkinson a věřím, že po tomhle postava Beana umřela definitivně a je to dobře, tohle patří do jiné doby a země. 2* a.k.a 30%

Smrt ve tmě 2 (2021)

Ve všech směrech horší jak první film, ale to se dalo čekat. Tam, kde byla jednička originální, tajemná, neotřelá a nápaditá, tak dvojka ve všem selhává. Jediný plus jsou fajn killy a hlavní herecká postava. Jinak úplně zbytečný pokračování. 2* a.k.a 35%

Neviditelné zlo (2024) odpad!

Levný, nudný, bez atmosféry, klasická tuctovka pro neznabohy hororu. Pro fajnovky nic dobrýho. Odpad

Supersex (2024) (seriál)

Skončeno v půlce, kdy mě osudový život největšího kokota v branži, absolutně nebral. Čekal jsem ostřejší pojetí, klidně i bez koz a vagín, trochu té šukací filozofie a ne naivního a urvanýho nymfomana. To i tuzemský Její tělo bylo lepší. Slabší průměr. 3* a.k.a 45%

Sisu (2022)

Špinavější a hajlující John Wick, Kostěj nesmrtelný. To k čimanovi sedělo. Efektivita killů, prostředí WWII a revenge výprava v pohodě, ale občas byla splašenější kamera a televizní look. Že to bude over the top jsem tušil, ale že až tak moc? Ostuda to není, solidní nedělní jednohubka viděna ve středu. 4* a.k.a 70%

Paměť – zrod Vetřelce (2019)

Taková škoda látky. Podání a informovanost je zajisté zajímavé, jen kdyby se půl filmu nehonilo jen na scéně s chestbursterem. Přál jsem si, ať to protáhne celým evolučním řetězcem. Očekával jsem teda první film. Dostal jsem půlku prvního filmu. Zbytečně moc velká omáčka na pozadí, ale pár informací to dá. Škoda, že to není průřez celou frančízou, i kdyby to mělo mít 4 hodiny. 3* a.k.a 55%

Venuše (2022)

Takovej zbytečně lehčí podprůměr. Kdyby na to dali trochu víc peněz a upravili, případně úplně zrušili, některý segmenty, tak by to i bavilo. Takhle jsem jen čekal, co z toho vyleze ve výsledku a akorát mišmaš, co to poslal dolů. 2* a.k.a 35%

Zvířata (2022)

Nepříjemnej slow burn, každej zná ten pocit, když někam vejde a není tam zvanej. Tenhle páreček (hlavně manža) si ale o teror kolikrát vyloženě řekl. Z drtivé většiny stopáže se odehrávají chyby a nelogické situace, kterým šlo z daleka předejít, po menším vyvrcholením v půlce to už jde rozumem úplně do píči, což je škoda, námět přistěhovalců a nehostinných usedlíků má vždy co nabídnout. Tady se ale mlátila prázdná sláma. Spíš teda dusila. 3* a.k.a 50%