• Krátkometrážní

Supersex (2024) (seriál)

Skončeno v půlce, kdy mě osudový život největšího kokota v branži, absolutně nebral. Čekal jsem ostřejší pojetí, klidně i bez koz a vagín, trochu té šukací filozofie a ne naivního a urvanýho nymfomana. To i tuzemský Její tělo bylo lepší. Slabší průměr. 3* a.k.a 45%

Sisu (2022)

Špinavější a hajlující John Wick, Kostěj nesmrtelný. To k čimanovi sedělo. Efektivita killů, prostředí WWII a revenge výprava v pohodě, ale občas byla splašenější kamera a televizní look. Že to bude over the top jsem tušil, ale že až tak moc? Ostuda to není, solidní nedělní jednohubka viděna ve středu. 4* a.k.a 70%

Paměť – zrod Vetřelce (2019)

Taková škoda látky. Podání a informovanost je zajisté zajímavé, jen kdyby se půl filmu nehonilo jen na scéně s chestbursterem. Přál jsem si, ať to protáhne celým evolučním řetězcem. Očekával jsem teda první film. Dostal jsem půlku prvního filmu. Zbytečně moc velká omáčka na pozadí, ale pár informací to dá. Škoda, že to není průřez celou frančízou, i kdyby to mělo mít 4 hodiny. 3* a.k.a 55%

Venuše (2022)

Takovej zbytečně lehčí podprůměr. Kdyby na to dali trochu víc peněz a upravili, případně úplně zrušili, některý segmenty, tak by to i bavilo. Takhle jsem jen čekal, co z toho vyleze ve výsledku a akorát mišmaš, co to poslal dolů. 2* a.k.a 35%

Zvířata (2022)

Nepříjemnej slow burn, každej zná ten pocit, když někam vejde a není tam zvanej. Tenhle páreček (hlavně manža) si ale o teror kolikrát vyloženě řekl. Z drtivé většiny stopáže se odehrávají chyby a nelogické situace, kterým šlo z daleka předejít, po menším vyvrcholením v půlce to už jde rozumem úplně do píči, což je škoda, námět přistěhovalců a nehostinných usedlíků má vždy co nabídnout. Tady se ale mlátila prázdná sláma. Spíš teda dusila. 3* a.k.a 50%

Sparta (2022)

Náhled do života pedofila, co se snaží držet všechny svoje tužby na uzdě. Bylo to civilnější a tím pádem uvěřitelnější. Ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl 5 dní zpět a pamatuju si minimum, tak to není nic, co by stálo za řeč. 3* a.k.a 55%

Ricky Stanicky (2024)

Vyloženě zlý to nebylo, Cena se snaží celkem, premisa se slušným nápadem, ale provedení už bylo tragicky horší. Otrávenej Efron na dojížďáku z Iron Claw, zrzavej žid a homosexuální vyhulenej černoch nikoho nezajímal a situační humor byl slabej. Šlo z toho vytřískat mnohem víc, hlavně změnit nezáživný casting v lépe si nahrávajíci herce (Cenu nechat, ten byl za 1*) a hlavně přidat na vtipu. Na tenhle druh humoru už jsem starej nebo až moc chytrej. 2* a.k.a 30%

Případ Roubal (2021) (seriál)

Přišel jsem namlsanej z Metody Markovič a to jsem neměl dělat. Tady je to odtažitější, více z pohledu jurisdikce a s moc ne příjemným castingem. Dal jsem první díl a dál pokračovat nebudu, bylo by to akorát na průměru nebo pod průměrem. Takhle to nechám na čistý 3* a.k.a 50%

Přišla v noci (2023)

Na Český poměry asi to lepší, ale neshledávám na tom nic zajímavého a ani vtipného, celý film je jen jeden natažený joke o tchýni, ve které nebylo ani Boratovo pichani se svou tchyni. Alespoň tam nehrál pičus Klus, Langmajer nebo Prachař. 2* a.k.a 30%

Hideo Kojima: Connecting Worlds (2023)

Nahlédnutí do mindsetu jednoho z největších kreativních tvůrců v herním byznysu. Člověk se nedozví moc o tvorbě samotné, spíš jakej Hideo je a jak umí pracovat s myšlenkama, výpovědi spolupracovníků jsou jen hlazení ega. Většina dokumentu je pak o Death Stranding, který je za mě lehce nadprůměrné, raději bych viděl dokument o tvorbě Metal Gear Solid. Už jen z úcty k Hideovi dávám 4* a.k.a 75%