• Krátkometrážní

Tolkien (2019)

Nemám vztah k Tolkienovi a jeho práci, takže ho nemám ani k filmu o něm. 3* a.k.a 50%

Pád anděla (2019)

Mnohem slabší než London a Olympus has fallen. Scény atentátů jsou sice na efekt zlý, ale výslednej dojem uspokojující (smrt nevinných atd.), ale Angel nenabídnul ani to. Chyběl tomu Eckhart. Jinak klasicky vykreslená stupidní Amerika. Navíc jsem čekal, že se to bude odehrávat v letadle prezidneta, Air Force One, kterýmu se přezdívá Angel. Škoda. 2* a.k.a 35%

Vidím tě (2019)

Nejhorší na tom filmu je Helen Hunt. Vypadá vážně hrozně. Hrozná je i pointa toho všeho, místo solidního twistu jsem se akorát dočkal co nejjednodušího rozuzlení, přitom to mělo dobrou myšlenku. Vypíchnout se musí ještě hudba, ta byla správně disturbed. Jinak celkem promrhanej potenciál urban legendy jménem Phrogging. Z toho mám celkem špatnej pocit. Jinak šedej průměr. 3* a.k.a 45%

Město podivínů (2018)

Solidní nápady a situace trochu potápí horší provedení a herci, jinak je to celkem zajímavej a jinej pohled na lidi, co jsou prostě jiní a nechodí do Xavierovi školy pro nadané studenty. Solidnější napdrůměr. 4* a.k.a 75%

For All Mankind - Rudý Měsíc (2019) (epizoda)

První díl mě nechal vším chladnej, jedinou předností je vychytaná doba, ale to je dnes už standart, takže ani se nekoná žádná sláva. Napětí je jen při scénách přistání, ale vzhledem k tomu, že to jsou prostě Američani, zachránci všeho, i alternativní historie, tak všechno bude dobrý. Nuda, na další díl to ani omylem nenalákalo. 2* a.k.a 25%

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tahle rozlučka s X univesem, který se buduje už nějakou tu dobu (18 let) bolela jako svině. Tolik možností, jak to celý uzavřít a vytřískat z toho maximum a oni to prostě po narození upustí na hlavičku a nemilosrdně to hodili do koše. Žádná resuscitace a ani špetka soucitu. Takhle odešla moje oblíbená série. Díky, kurva, fakt dík. 1* a.k.a 10%

Captain Marvel (2019)

Feministická kokotina, kde hraje protivná ženská protivnou postavu v protivným světě. Zbytečná postava? Určitě, celou její roli mohli oběhnou s jinou postavou a tuhle moderní korektní flus mohli hodit slípkám, co tomu narvali bez pocitu studu 5*. Efekty to drží, ale to už u Marvelu standart. 2* a.k.a 25%

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Pokud by zhovadilci od Disneyho (J.J a to prase co dělalo epizodu VIII) nevěděli kam dál, this is the way. 4* a.k.a 85%