Obřad (2011)

Jeden z ďalších filmov o diabloch a exorcizme, Možno už len námet udáva tomuto snímku "osud priemerného filmu". Pár ľakačiek, historických zaujímavostí, úžasný výkon Anthonyho hopkinsa (najmä nakonci), no na druhej strane ľahko predvídateľný dej, žiadne zvraty, ani nič, čo by dokázalo nejako špeciálne nadchnúť. Chýbalo mi tam klasické hororové napätie, ale inak sa oplatí vidieť, spomedzi snikov o exorcizme u mňa zatiaľ najlepší.

Orphan (2009)

Isaebella Fuhrman perfektne stvárnila rolu na prvý pohľad nevinného dievčatka, s ktorým spočiatku sympatizujete, no postupom deja, ktorý obsahuje snáď milión zvratov, zisťujete, že Esther ani zďaleka nevinná nie je! Vo filme je stále cítiť napätie a silné emócie, jediné mínus je až príliš dlhý koniec a prehnaná "nesmrteľnosť" Esther, ktorá mi miestami pripomínala Halloween od Johna Carpentera. Inak jeden z najlepších svojho žánru, aj keď tomu stále čosi chýbalo.

Ti druzí (2001)

Na prvý pohľad klasický fim o rodine, ktorá býva v dome kde straší. Na deťoch je ako vždy "niečo zvláštne", odlišujú sa od ostatných. No po prvých 10 minútach filmu je vidieť, že od ostatných sa v mnohom líši- atmosféra je celý čas napínavá, prostredie je stále strašidelné, úžasný záverečný zvrat. Vo fime neboli potrebné prepracované efekty (ľakačky boli účinné aj bez nich), takisto žiadna krv. Nicole Kidman zvláda bravúrne úlohu matky, ostatní herci takisto skvelé výkony. 5/5

Zkažená mládež (2007)

Film je výborným snímkom, ktorý zachytáva prostredie jednej z tried v škole v Estonsku. Na prvý pohľad je jasne rozoznatelný vodca, ktorý je obľúbený a uznávaný, a spolu s ostatnými spolužiakmi postupne vyčlenia z kolektívu dvoch chlapcov. Dej s stupňuje, pretože miera šikany stále narastá, až sa dostane do enormných rozmerov. Film postupne vyvoláva v divákovi emócie, zanecháva obrovský zážitok. Je veľmi dobre natočený, inšpirovaný skutočnými udalosťami. Na jeho základe môžeme pochopiť, čo sa stalo v roku 1999 v Columbine. Congrats Ilmar Raag!

Les sebevrahů (2016)

Priznam sa ze pred tym ako som vosla do kina som nemala moc velke ocakavania. Avsak film vas uvedie do deja uz hned od zaciatku, o lese Aokigahara som si dost predtym citala takze namet bol pre mna velmi zaujimavy. Film obsahuje zopar dobrych lakaciek pri ktorych nas naozaj nadhadzovalo zo sedadla, a dej je zaujimavy, cely cas v podstate nevieme kto je dobry, kto zly... Nathalie Dormer super vykon! Rozhodne jeden z kvalitnych hororov.

Dárek z lásky (2004)

Neviem preco na tento film nadavaju. Nema to byt film s ohromnym dejom alebo strhujucimi scenami... Je to film o Vianociach, ktory nieje mozno taky plny radosti a stastia ako kazdy druhy. Na druhu stranu nie je ani priis depresivny, rozprava o ludoch ktori nemaju idealny stedry den, nekocni sice ziadnym typickym americkym happy endom, ale konci pekne. Je to zaujimavy snimok, ktory podla mna splnil svoj ucel. Dobre herecke osadenie,skvele vykony, ziaden siahodlhy zamotany pribeh.