Elchar

Elchar

okres Chomutov

• 12.4.2014  13:50
    Můj malý Pony (TV seriál) (1986)

No jo... nic nemá na mlp:fim... tohle stálo za nic...

• 6.4.2014  13:05

Velmi vttipná komedie. Lindsay to v mládí opravdu uměla, v tomhle ze všech herců hraje nejlíp, a to dokonce hned dvě postavy.

• 15.1.2014  15:14

K mému vlastnímu údivu se mi tentokrát většina pozměněných částí líbila! Závěrečný boj se Šmakem uvnitř Hory (v knize nic takového nebylo a z celé velké výpravy se tam s drakem osobně setkal jen Bilbo) byl famózní. Jen trochu škoda až příliš krátké roličky Medděda, zasloužil by si trochu víc :)

• 9.1.2014  07:00

Eh, zbožňovalo to pár lidí kolem mě, tak jsem se kouknul na pár dílů v českém dabingu. Skoro vůbec se mi to nelíbilo, zaznamenal jsem nějaké dobré věci, ale dal jsem dvě hvězdičky a myslel jem, že tím jsem s poníky skončil. Pak mě začali přemlouvat, abych se na to kouknul v anglickém dabingu. Říkal jsem si, že to bude to samý, že o tolik lepší to přece být nemůže, že? Že? No, tak jsem se zas jednou přesvědčil, jak jsou český dabingy strašný. V angličtině narosto perfektní seriál plnej vtipu a geniálních nápadů. Skvělé muzikální výstupy, perfektně napsané postavy, kulturní narážky... A tak jsem se nakonec tak nějak přidal k vlně broníků. Na to, že to bylo původně určeno jako seriál pro malé holčičky naprosto nečekaně skvělá zábava.

• 4.1.2014  11:09

Nelogičnosti na každém kroku. Klukův tatka si nejspíš sám postavil pomníček nad hrobem, klukovi tisíce kilometrů pod zemí funguje mobil, kytky jsou chytrý jak opice a při útoku taktizujou a cíleně škrtí kolem krku.... to jako fakt? Triky taky strašný, takový bych čekal možná v televizním zpracování, ne v celovečerním filmu do kin! To moře bylo digitální až běda, o dinosaurovi ani nemluvě, o dost starší Jurský park to zvládl líp...

• 24.12.2013  21:44

Pro mě naprostá vánoční klasika :) Nejlepší česká pohádka vůbec!

• 20.11.2013  18:51
    Znamení (2002)

Jo, jasně, mimozemšťani, kteří nejsou schopni snést vodu, se vydají dobít Zemi, která je PLNÁ vody, to dává perfektní smysl. Docela by mě zajímalo, jak to, že jim nepůsobil bolesti už náš vzduch, plný vodní páry. Dvě hvězdy, protože až tak tragické to nebylo :)

• 26.8.2013  13:55
    Stupeň 8: Armageddon (TV film) (2013)

Tenhle film měl skončit první částí... katastrofa byla odvrácena, svět zachráněn a hotovo. Bylo by to lehce nadprůměrné solidní béčko. Ale né, oni k tomu nalepí ještě jeden katastrofický film o tom, jak naše řešení prvního problému způsobilo problém další. A s druhou částí už to je moc zdlouhavé... celkově bych mohl vyzdvihnout postavu hlavního záporáka v podobě ministra obrany (proč to musí být tak často ministr obrany?), tentokrát vcelku slušně podaného hajzla. Házení fyzikálních nesmyslů na katastrofické filmy v normě, triky vcelku slušné, hudba nevýrazná. Celkem vzato spíše podprůměrné, za první část tři hvězdy, za druhou dvě. Dvě a půl dát nejde a zaokrouhlit musím spíše dolů...

• 5.8.2013  13:46

Musím dát odpad!, ovšem... ovšem když jsem se na to koukal večer s dvěma dobrými přáteli, všichni jsme se královsky bavili, i když tam, kde to tvůrci určitě neměli v úmyslu. Geniální uražená klika nás odrovnala. Takže tohle je odpad! a zároveň pět hvězdiček. Postavte se k tomu, jak chcete :)

• 8.7.2013  11:05
    Předvečer zkázy (TV film) (2013)

Přetrpěl jsem až do konce, ale nic snadného to tedy nebylo. Katastrofické filmy jsou můj nejoblíbenější žánr. Jsem schopen odpustit jim kolísavost děje a nějaké ty nelogičnosti. Jsem ochoten odpustit jim i házení nějakých těch fyzikálních nesmyslů, ale to vše je podmíneno - chci vidět nějaké záběry zkázy na zničená města a panikařící lidi. To je to, o čem katastrofické filmy jsou. Jenže tady se dočkáte jen pár několikavteřinových záběrů na hořící města a bleskující obláčky, a pak ještě pár zničených památek - jenže tyto záběry jsou zoufale krátké! Vidíte, jak bouře ničí pyramidy, ale během vteřiny jsme zase někde jinde! A čím že je zaplněn zbytek filmu? Kloudným příběhem tedy ne, tím si buďte jistí. Místo toho vás čeká nekonečné nudné plkání o ničem, příšerné dialogy "Potřebuju silnější drát!" "Jiný nemáme! Musíš je proplést nebo spojit!" "Nevadí, použiju tenhle." (Tuhle scénu jsem napsal podle paměti, takhle přesně to asi neřekli, ale bylo to podobné). Takže ne, žádná zkáza, jen nuda nuda nuda nuda. To pak nejsem ochotný odpustit ani ty fyzikální nesmysly (Naprosto mě odrovnalo "Hutnější vakuum") a nudné dvourozměrné postavy, o které jsem se ani v těch nejvypjatějších chvílích nebál! Navíc jednají strašně nelogicky - jedna z hlavních postav viděla smrt své rodiny v plamenech po nepodařeném experimentu v jednom urychlovači částic v Rusku - hádejte co, nenapadne ho nic lepšího, než se přestěhovat k jinému urychlovači částic! A mohl bych pokračovat. Nějakou chvilku jsem uvažoval i o jedné hvězdičce, ale když si uvědomím, že dokoce i Pokémonní film The Rise of Darkrai měl víc akce a katatrofických záběrů než tohle a taky když si vzpomenu, jak příšerně jsem u toho trpěl a počítal minuty do konce, posílám nemilosrdně do odpadu.

• 20.6.2013  16:45
    Vesmírná exploze (TV film) (2008)

Uznávám, že tento film hodně operuje s fyzikálními nesmysly, ale přes to bych se dokázal přenést. Problém je spíše délka filmu. Rozhodně by mu neuškodilo hodně proškrtat a taky ubrat na množství klišé. Jinak to ale zas TAK špatné není. Triky jsou na televizní poměry poměrně slušné, i když nijak zázračné, hudba taky ujde. Dávám dvě hvězdy.

• 13.6.2013  18:24
    RRRrrrr!!! (2004)

Ale no tak lidi, nač ty odpady? Je to prostě praštěná komedie a je praštěná naprosto úmyslně.

• 24.3.2013  14:24

Hodně záleží na tom, jak k tomuhle filmu chcete přistupovat. Někdo, kdo chce vidět jemnou, inteligentní komedii, bude hodně zklamán. Pokud ale chcete vidět absoulutně nevázanou jízdu horskou dráhou humoru, nasedněte si. Tenhle film vás nasaje a před branami finále vás vyflusne s bolavou bránicí. Finále samotné už za tolik nestojí (aspoň trochu vyrovnáno hezkou písničkou) ale jinak vážně perfektní. Muzeum Barbie, bláznivá paní prodávající veverky a tlustý řidič převážející zmrazené lidské srdce jsou jen špička ledovce. Za mě s přimhouřenýma očima pět hvězdiček.

• 21.2.2013  19:36
    Beyblade (TV seriál) (2001)

To jsem mohl tušit, že vlna haterů, která zasáhla Pokémony, Digimony a Krále šamanů zasáhne i Bayblade. Lidi, vážně si myslíte, že si to zaslouží odpad? Já tedy ne. Seriál si zaslouží tři hvezdičky, zbývající dvě přidávám za krásný dětství a na vyrovnání vašich odpadů :)

• 20.2.2013  19:21
    Pravěk útočí (TV seriál) (2007)

První sezona jasných pět hvězdiček, ale mám pocit, že se to s přibývajícími díly zhoršuje a zhoršuje. Jakmile se začínají zamotávat do odlišných časových rovin, nestojí to za moc. Za první a druhou sezonu čtyři hvězdičky, zbytek budu raději přehlížet.

• 20.2.2013  19:15
    Phineas & Ferb (TV seriál) (2007)

Naprosto perfektní seriál, který naprosto vyčnívá z bažiny jménem Disney channel. Geniální hlášky, geniální postavy ( v čele s ďábelským německám doktorem Hainsem Dutošvarcem a ptakopyskem Perrym), úžasné písničky (Návlečky, Ďábelská láska) a, co oceňuji hodně, naprosto geniální parodování vlastních schémat ("Ty musíš být ta víla Isobel." "Co tu činíš?"). Zkrátka - pět hvězdiček jak vyšitých :)

• 20.2.2013  19:11
    Stmívání (2008)

Tenhle film nestojí za moc, oproti dalším dílům se však na to aspoň dá koukat. Hlavním problémem je hlavní "hrdinka", která po většinu času je nstojí a s otevřenou hubou čumí do prázdna, zatímco všichni kolem se můžou přetrhnout, aby jí zachránili prdel.

• 20.2.2013  19:10
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Je mi devatenáct let a jsem v maturitním ročníku strojařského oboru Střední průmyslové školy. A mimochodem, miluju Pokémony. Je mi jedno, kolik odpadářů si sem hodili odpad jen, aby se cítili strašně cool, já vím, že Pokémoni jsou skvělí a to mi nikdo nevymluví. Pokémonní hry, kolem kterých se to ve skutečnosti celé točí (anime je podle her, ne naopak) jsou čistokrevné RPG s miliony fanoušků všech věků a profesí po celém světě. K pokémonnímu anime: není dokonalé, má hodně primitovní děj (ostatně, cílová skupina jsou děti, tak co bychom čekali) a hromadu zbytečných filler epizod. Pět hvězdiček, které jsem mu udělil, si tak docela nezaslouží, ale ty hromady odpadů taky ne, tak je musím trochu vyrovnat :)