Atlantic Rim – Útok z moře (2013) odpad!

Musím dát odpad!, ovšem... ovšem když jsem se na to koukal večer s dvěma dobrými přáteli, všichni jsme se královsky bavili, i když tam, kde to tvůrci určitě neměli v úmyslu. Geniální uražená klika nás odrovnala. Takže tohle je odpad! a zároveň pět hvězdiček. Postavte se k tomu, jak chcete :)

Beyblade (2001) (seriál)

To jsem mohl tušit, že vlna haterů, která zasáhla Pokémony, Digimony a Krále šamanů zasáhne i Bayblade. Lidi, vážně si myslíte, že si to zaslouží odpad? Já tedy ne. Seriál si zaslouží tři hvezdičky, zbývající dvě přidávám za krásný dětství a na vyrovnání vašich odpadů :)

Cesta do středu Země (2008)

Nelogičnosti na každém kroku. Klukův tatka si nejspíš sám postavil pomníček nad hrobem, klukovi tisíce kilometrů pod zemí funguje mobil, kytky jsou chytrý jak opice a při útoku taktizujou a cíleně škrtí kolem krku.... to jako fakt? Triky taky strašný, takový bych čekal možná v televizním zpracování, ne v celovečerním filmu do kin! To moře bylo digitální až běda, o dinosaurovi ani nemluvě, o dost starší Jurský park to zvládl líp...

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

K mému vlastnímu údivu se mi tentokrát většina pozměněných částí líbila! Závěrečný boj se Šmakem uvnitř Hory (v knize nic takového nebylo a z celé velké výpravy se tam s drakem osobně setkal jen Bilbo) byl famózní. Jen trochu škoda až příliš krátké roličky Medděda, zasloužil by si trochu víc :)

Milionový závod (2001)

Hodně záleží na tom, jak k tomuhle filmu chcete přistupovat. Někdo, kdo chce vidět jemnou, inteligentní komedii, bude hodně zklamán. Pokud ale chcete vidět absoulutně nevázanou jízdu horskou dráhou humoru, nasedněte si. Tenhle film vás nasaje a před branami finále vás vyflusne s bolavou bránicí. Finále samotné už za tolik nestojí (aspoň trochu vyrovnáno hezkou písničkou) ale jinak vážně perfektní. Muzeum Barbie, bláznivá paní prodávající veverky a tlustý řidič převážející zmrazené lidské srdce jsou jen špička ledovce. Za mě s přimhouřenýma očima pět hvězdiček.

Můj malý Pony (1986) (seriál)

No jo... nic nemá na mlp:fim... tohle stálo za nic...

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál)

Eh, zbožňovalo to pár lidí kolem mě, tak jsem se kouknul na pár dílů v českém dabingu. Skoro vůbec se mi to nelíbilo, zaznamenal jsem nějaké dobré věci, ale dal jsem dvě hvězdičky a myslel jem, že tím jsem s poníky skončil. Pak mě začali přemlouvat, abych se na to kouknul v anglickém dabingu. Říkal jsem si, že to bude to samý, že o tolik lepší to přece být nemůže, že? Že? No, tak jsem se zas jednou přesvědčil, jak jsou český dabingy strašný. V angličtině narosto perfektní seriál plnej vtipu a geniálních nápadů. Skvělé muzikální výstupy, perfektně napsané postavy, kulturní narážky... A tak jsem se nakonec tak nějak přidal k vlně broníků. Na to, že to bylo původně určeno jako seriál pro malé holčičky naprosto nečekaně skvělá zábava.

Past na rodiče (1998)

Velmi vttipná komedie. Lindsay to v mládí opravdu uměla, v tomhle ze všech herců hraje nejlíp, a to dokonce hned dvě postavy.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Naprosto perfektní seriál, který naprosto vyčnívá z bažiny jménem Disney channel. Geniální hlášky, geniální postavy ( v čele s ďábelským německám doktorem Hainsem Dutošvarcem a ptakopyskem Perrym), úžasné písničky (Návlečky, Ďábelská láska) a, co oceňuji hodně, naprosto geniální parodování vlastních schémat ("Ty musíš být ta víla Isobel." "Co tu činíš?"). Zkrátka - pět hvězdiček jak vyšitých :)

Pokémon (1997) (seriál)

Je mi devatenáct let a jsem v maturitním ročníku strojařského oboru Střední průmyslové školy. A mimochodem, miluju Pokémony. Je mi jedno, kolik odpadářů si sem hodili odpad jen, aby se cítili strašně cool, já vím, že Pokémoni jsou skvělí a to mi nikdo nevymluví. Pokémonní hry, kolem kterých se to ve skutečnosti celé točí (anime je podle her, ne naopak) jsou čistokrevné RPG s miliony fanoušků všech věků a profesí po celém světě. K pokémonnímu anime: není dokonalé, má hodně primitovní děj (ostatně, cílová skupina jsou děti, tak co bychom čekali) a hromadu zbytečných filler epizod. Pět hvězdiček, které jsem mu udělil, si tak docela nezaslouží, ale ty hromady odpadů taky ne, tak je musím trochu vyrovnat :)