Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (182)

plakát

Eternals (2021) 

Někdo říká omáčka, já bych řekla guláš, nijak valnej, ale když není co, tak se tím zaflákneš, druhý den to jde do hnoje a ani nevíš, co to bylo.

plakát

Ezop (1969) 

Sbohem ovce, které tak snadno vydáváte své psy...

plakát

Betlémské světlo (2022) 

Není to přímo mistr Braque, ale kubismus ano, nesourodý obraz na níž je postava tváří starce, rukama mladíka s nohama dítěte a poházená cikcak. Nemám ráda tenhle styl

plakát

Ivanovo dětství (1962) 

Udělala jsem si radost a začala rok s tímhle skvostem. Tarkovského dílka jsou jasná poselství a obrazy, se kterými nelze vyjednávat. Jsou tak přesahující čas, že z toho až mrazí a poselstvím o tom, že věčnost opravdu není skokem do neznámé budoucnosti

plakát

Odloučení (2022) (seriál) 

První dva díly mi šlo hlavou jestli to nevzdat a že by se pravděpodobně celá série vešla do jednoho filmu a tím by se stala sledovatelnější, ale zvědavost, jaké bude asi rozuzlení téhle nekonečné schizofrenie, zafungovala a s jemným posouváním nekonečných úkonů jsem to dorazila. Asi na konci osmého dílu jsem si na to nekonečné tempo dokonce zvykla. Už dávno není tajemstvím, že v betonových městech a v králíkárnách bez kousku zeleně nebo stromů potřebují lidé víc psychiatrů, málo platné člověk patří do přírody. No ale úplný odpad to není, pár námětů k zamyšlení se tam objeví. Člověk ani nemusí mít čip v hlavě, aby nevěděl kdo je, kam patří, odkud přišel a kam jde. Toto jsou věci, které většině populace nic neříkají a to zdaleka žádné čipy ještě nemají, takže čím to asi bude, že? Druhou sérii už ale  dobrovolně nedám.

plakát

Angličanka (2022) (seriál) 

Zas tak moc nadšená jsem z toho nebyla. Dost utahané, proházené a cosi falešné , neměla jsem zrovna  na co koukat, ale žádný zázrak.

plakát

Válečnice (2022) 

Po historii tu nebudu slídit, to už udělali druzí a pokud to vezmu jako nějakou novou pohádku, tak nic moc. Mamka babochlap zavraždí nechtěného taťku a přijme nechtěnou dcerku a budou válčit proti otrokářům pod králem obracečem kabátů, tak nežer to 135 minut, víckrát to vidět nemusím.

plakát

Na západní frontě klid (2022) 

Dala bych jen dvě, ale za zfilmování protiválečné literatury v téhle době dávám tu třetí. Zpracovat tohle dílko od klasika, válečného veterána, který v románu vykresluje nesmyslnost války, naivitu mladých a rozčarování z praktického zážitku, to je sázka na jistotu, Předpokládám, že většina měla Remarquea za povinnou četbu, tak je jasné, že každý režisér si do toho vtiskne svůj vlastní podpis. Pro mě je vždycky film podle knižní předlohy zklamání někdy je lépe nejdřív vidět a pak číst, ale je to jak to je. Škoda, že jsou lidé nepoučitelní a pak dopadnou stejně jako mladíci na latríně zbavení iluzí.

plakát

Pekelná díra (2022) odpad!

Nechutná slátanina. Doslova nechutná. Kowalski musí být prase.