Deimos

Deimos

Albert Deimos

okres Brno
Studentem filmové vědy na MU...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 6.5.2018  18:30
    Psí ostrov (2018)

KINO Světozor, festival AniFilm v Třeboni/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: ten dabing si zamilujete, příběh, zpracování i dialogy jsou perfektní, postavy jsou parádně vytvořené, od charakteru, přes animaci, zároveň příběh je poměrně nepředvídatelný, hudební a zvuková složka už tak skvěle doplňuje celý film MÍNUS: originalita a směsice žánrů by mohla některé diváky odradit, japonština nebyla otitulkovaná/// Shrnutí: v sále druhé patro, balkón, čtvrtá řada na stojáka, přesto filmový zážitek, který si rád zopakuji, protože film nabízí tolik motivů a myšlenek, že je napoprvé nelze všechny vstřebat. Takhle podle mě má vypadat současný animovaný film./// Celkem 92%///

• 25.3.2018  09:12
    Tomb Raider (2018)

KINO Špalíček/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: Alicia Vikander je pro mně a podle mě konečně ta pravá Lara Croft, vizuál je perfektní, tempo je výborné, prostor je přehledný, film nenudí a kupodivu pozitivně překvapuje mnoha věcmi, dobře zvládnutým střihem, věrným převedením herní postavy, kulis a děje (nechť lépe posoudí, ti co hru hráli) MÍNUS: kompoziční motivace (rozuměj náhoda) na každém centimetru, pro některé diváky to tak může být nepřekvapující, šablonovité a předvídatelné, celou dobu si vás děj vede za ručičku, tak nejlépe, jak to jen dobrodružný žánr umí/// Shrnutí: tomuto zpracování Lary Croft, jsem věřil. Přesto jsem se bál, především toho, že mě film nebude bavit a že děj bude naivní, směšný až dětinský, tak jak jsem to zažil u mnoha nedávných i dřívějších dobrodružných filmů (Sahara, nová Mumie, Lovci pokladů atd.) Nicméně jsem spokojen. Není to vrchol filmařské tvorby a momenty hlavně v závěru, jsou až tak okatě nalajnované a je jich tolik, že to asi mnohý divák odsoudí. Mě to kupodivu nevadilo, film jsem si užíval, bavil se, občas se i smál (výše napsanému), takže bych pokračování uvítal. Nicméně jen doufám, že film komerčně uspěje, myslím, že by si to tento film zasloužil./// Celkem 85%///

• 19.3.2018  01:08

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Scénář 7/10/// PLUS: v některých scénách nesmlouvavě drsné, pro fanoušky Jennifer Lawrence film jak stvořený, rád jsem viděl dotyčné herce ve vedlejších rolích (Irons, Hinds, Rampling) MÍNUS: špiónský film je o tom, na čí straně kdo je, nevím jestli jsem v tom měl úplně jasno po celou dobu filmu, protože mi přišlo, že ani postavy v tom nemají úplně jasno, snaha zmást je, by mohla zmást i diváky, nějak to nemá úplně atmosféru a v podstatě žádnou akci, když to srovnám s filmem Atomic Blond, tak tady máme divácky úplně jiný zážitek./// Shrnutí: Vskutku náročnější podívaná, žádný mainstream. Film stavějící na scénáři, dialozích a především uvěřitelném herectví a několika mála drsných scén. Bude to stačit? Váhám mezi 3,4* Chtěl jsem se nechat překvapit a o filmu skoro nic nevěděl, tentokrát by možná stálo za to si něco zjistit. Nicméně, nenudil jsem se./// Celkem 70%///

• 4.3.2018  14:19

KINO Olympie/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Helen Mirren opět dokazuje, že se nebojí žánrovek, snaží se a to musím ocenit, zvuky nejsou špatné, lekačky jsou vesměs účinné a často používané, Jason Clarke má dobře napsanou i zahranou postavu MÍNUS: podle mě špatná kamera, rozhodně mě nevtáhla do děje, asi je obtížnější se pohybovat především v uzavřeném prostoru, ale stejně se dalo poměrně členité prostředí zobrazit lépe, největší problém jsem však měl s tím, že mě film nudil, příběh mě moc nezaujal a samotný vývoj neoplývá mnoha zvraty a hlavní záporák mi přijde tak trochu vycucanej z prstu./// Shrnutí: Není ani takovým tajemstvím, že duchařiny jako žánr patří u mě až na samotný konec oblíbenosti, přesto se jim snažím dát šanci alespoň na plátně, tentokrát ale ani kino nepomohlo./// Celkem 45%///

• 15.2.2018  01:52

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 7/10/// PLUS: Liam Neeson vytváří svůj vlastní žánr, a i tentokrát obstojí v konkurenci svých dřívějších filmů, akčních soubojů tu není mnoho, ale jdou pořádně na tělo a Liam je víc člověk, zranitelný se vším všudy, atmosféra je výborná a herci jako Vera Farmiga a Sam Neill potěší MÍNUS: kompoziční motivace tady má svá vlastní pravidla./// Shrnutí: Cizinec ve vlaku se jistě nevyhne srovnání s dalšími filmy, ať už z žánru, tak i z předchozí tvorby Liama Neesona. Kdo ví, co může očekávat, bude spokojen. Snímek si po celou dobu drží slušnou úroveň napětí, docela si pohrává s divákem i s hlavní postavou a ač má pro jakoukoliv akci poměrně malý uzavřený prostor, nepolevuje na tempu. Už se těším na další takové žánrovky./// Celkem 78%///

• 3.2.2018  21:33

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Kamera 9/10/// PLUS: neuvěřitelné prolínání dějových linek, gradování napětí, závěr MÍNUS: divák musel ujít dlouho cestu než se dočkal závěru/// Shrnutí: moje sci-fi srdíčko se tetelí blahem, takový příběh a průběh mám nejraději a ten závěr za ten předchozí děj stál./// Celkem 90%///

• 28.1.2018  18:37

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: vyprávění je rozsáhlé, nejedná se jen o obyčejnou zápletku, akce je odlišná, reálnější, Jackie Chan není neporazitelný, působí zranitelněji MÍNUS: první polovina slouží pro rozjezd druhé poloviny, závěr je trochu utnutý, nedořeklo se jak skončili některé postavy/// Shrnutí: Zvláštně natočený film, první polovina je tak na tři, druhá skoro na pět. Budování emocí a napětí je pozvolné, stejně jako zvraty. Téměř všechny postavy mají svůj vývoj, jen to jak skončí se dá na jednu stranu předpokládat, ale stejně už jsme byly svědky, že by to mohlo dopadnou i jinak. Líbil se mi charakter postavy, kterou hrál Jackie Chan. Akce je na velkém prostoru spíš méně, ale není špatná. Občas je fajn vidět něco odlišného./// Celkem 79%///

• 21.1.2018  23:16
    Coco (2017)

KINO Špalíček/// Dabing 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: tak předně nečekané dějové zvraty, nesnaží se za každou cenu bavit, ale chce vyprávět a příběh je tu nejlepší co za poslední léta byl k vidění, morální poučení není nucené, není to ani tak o hudbě a zpěvu (není to muzikál), ale je to především o rodině, rodinných tradicích a o tom co je v životě důležité MÍNUS: český dabing je zdařilý, ale myslím že originál bych si užil více/// Shrnutí: Je to jiný film, než jsme od studia Pixar zvyklí, je to vlastně docela neobvyklý příběh, který se nesnaží používat osvědčená schémata vyprávění nebo dokonce samoúčelné scény jen pro pobavení nebo představení nějakého gagu, ani klasické humorné postavičky tu nenajdete, je to dospělý příběh, ale neškodný pro děti s dojemným závěrem./// Celkem 89%///

• 5.1.2018  23:30

Projekce Vinohradský film/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Kamera 8/10/// PLUS: téma, způsob natočení, mikropříběhy a osudy postav MÍNUS: hádám že to u nás bylo v kinech jen v rámci festivalu, což je škoda /// Shrnutí: Tentokrát bylo na promítání rekordně málo diváků (6 vs. Masaryk 52), což je celkem škoda, protože tento dokument je klenot mezi dokumenty. Člověk (divák) si uvědomí, že věk je jenom číslo a taky si najednou nepřipadá tak starý :-) a nebo si uvědomí, jaký má problém, když se mu na rozdíl od aktérů ani nedaří ráno vstát. Rozhodně doporučuji, je to citliví film, vnímavý, občas neplánovaně vtipný. Pro mě zatím nejlepší z promítaných filmů./// Celkem 86%///

• 5.1.2018  06:20
    Humoreska (1939)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// PLUS: prostředí Prahy a krásná hudba, rozsáhlý příběh, který se nesnaží nabídnout je jednoduchou zápletku, sympatický Rudolf Hrušínský MÍNUS: osud se s hrdiny rozhodně nemazlí, pokud hledáte oddychovou komedii, hledejte jinde /// Shrnutí: Docela komplexní film, který toho po obsahové stránce nabídne opravdu mnoho./// Celkem 78%///

• 1.1.2018  22:55

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: pro mě jeden z nejočekávanějších filmů, který jsem si dlouho šetřil, originální a neokoukaný přístup, prostě japonský western se nevidí každý den, stylová akce, soundtrack, závěrečná pointa MÍNUS: občas méně přehledná akce i netypická motivace postav/// Shrnutí: Takašiho Miike zatím nemám moc nakoukaného a jeho Ichi The Killer se u mě tak trochu minul účinkem, nicméně tuším že se jedná o svérázného tvůrce a na jeho další filmy se rád podívám. Nemilosrdný střelec se tak trochu bere jako prequel k Džangovi, no budiž, vymyslet se dá cokoliv, podstatné je, že to má svůj styl a atmosféru a asi čím více máte nakoukáno, tím víc si tento kousek užijete./// Celkem 79%///

• 25.12.2017  16:16

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: úvodní informace k filmu, velice zajímavý hudební doprovod MÍNUS: kvalita snímku dána dobou vzniku./// Shrnutí: kam Rudi přijde, tam udělá rozruch, jednoduché zápletky, které mohou fungovat vždy, tady dobře pobaví stejně tak Rudolf Sůva jako stará bába./// Celkem 68%///

• 25.12.2017  15:51

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: možnosti si pohrát s hudebním doprovodem u tohoto snímku funguje skvěle MÍNUS: doprovodná hudba je důležitou součástí, bez hudby to není ono, dochovaly se jen dva filmy ze čtyř./// Shrnutí: tento snímek jsem poprvé viděl při přednášce ve škole a k jeho němé verzi pustili spolužáci hudbu Time od Hanse Zimmera, to byl potom teprve dramatický zážitek. Doporučuji. S původní hudbou vyzní snímek komediálně./// Celkem 70%///

• 21.11.2017  18:59
    Svítání (1933)

KINO Scala/// Obsazení 2/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Zpracování 2/10/// PLUS: záměr to zcela určitě nebyl, ale dnes film vyvolává úsměv a pobavení nad technickou stránkou, která pod vlivem doby vzniku a nedostatku finančních prostředků ani být lepší nemůže, postavy i jejich herečtí představitelé rovněž nechtěně pobaví, jako příklad agitačního a montážního filmu snímek funguje znamenitě MÍNUS: z pochopitelných důvodu se ve filmu neobjevuje žádná prvorepubliková hvězda a většina herců bude pro vás neznámá, dnes víme, že dobře udělali, ti co se neangažovali./// Shrnutí: Je dobré si občas připomenout nějaký slabší a zapomenutý kousek, aby jsme o to více mohli docenit kvalitní filmy naší prvorepublikové kinematografie./// Celkem 40%///

• 7.11.2017  15:27

KINO Scala/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Atmosféra 10/10 Efekty 1/10/// PLUS: tak špatné až je to vlastně dokonale skvělé a minimálně za tu atmosféru v sále, kterou dokáže tento film vytvořit, si Perníková chaloupka svoje hodnocení zaslouží MÍNUS: řekl bych, že technická stránka už v době vzniku byla velice slabá a opravdu by mě zajímalo jak to tehdy na diváky působilo, dnes to má kupodivu efekt opačný./// Shrnutí: Snímek, který měl snad největší odezvu u diváků...kladnou...a i já se velice bavil a smál společně s ostatními. Určitě stojí za vidění./// Celkem 73%///

• 1.11.2017  22:44
    La La Land (2016)

KINOkavárna/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Obraz 10/10/// PLUS: vizuálně dokonalý film, vytvořený plánovaně tak, aby se líbil každému, po hudební a taneční stránce si po celou dobu drží nadstandard, prakticky si vystačí se dvěma herci, ostatní jsou do počtu a nejsou důležití, závěr byl výborný MÍNUS: až na samotný závěr mě emočně žádná část filmu nestrhla, to platí jak pro hudbu, hudební čísla, tak i pro herecké výkony, které jsou přitom často velice vychvalované./// Shrnutí: Musím však uznat, že dvojice Ryan Gosling a Emma Stone jsou sympatičtí a mají civilní vystupování. Samotný film pak dá vzpomenout na dávná Hollywoodská hudební čísla ve filmech s Ginger Rodegrs a Fredem Astairem a samozřejmě i na mnohé jiné, kterých je Hollywood plný. La La Land předchází velká pověst (sláva), takže je dobré se na film těšit, ale je potřeba nepřestřelit očekávání./// Celkem 83%///

• 13.10.2017  23:09
    Zóna smrti (2005)

Studentské kino AsiFilm, KINO Scala/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Akce 10/10/// PLUS: ohromně povedená atmosféra, která prochází celým filmem, všudypřítomná osudovost, která vás v závěru nenechá vydechnout, skvělé hvězdné obsazení, neuvěřitelné souboje a akce MÍNUS: mohl být delší, mohlo být o něco víc akčních scén./// Shrnutí: Zóna smrti je mixem všeho co už jste někdy dříve viděli, jenže to dělá nejlépe a používá jen to nejlepší (herci, choreografie, hudba). Jsem nadšen a ohromen./// Celkem 92%///

• 23.9.2017  23:36

KINO Lucerna/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Kamera 6/10/// PLUS:film určený fanouškům, vhodný pro děti, kteří by rádi svým rodičům ukázaly co je na těch YouTuberech tak cool MÍNUS: díky zacílení pro fanoušky určený pouze malému okruhu diváků./// Shrnutí: Poměrně zručně natočený dokument o současných možnostech sebeprezentace dnešní mládeže, kdy si až po shlédnutí filmu připustíte sílu tohoto fenoménu./// Celkem 56%///

• 3.9.2017  01:09

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: sehraná dvojice Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, který má konečně pořádnou roli a ne kdejaký štěk, který by mohl zahrát kdokoliv, celkově je to nahláškovaná jízda od začátku do konce, nebere se to vážně, přitom tu jsou postavy, které se chovají civilně, jinak parádní akce, originální momenty i některé vymazlené záběry jednoznačně potěší a Gary Oldman záporáky prostě umí MÍNUS: trochu rozkolísaný spád a motivace některých postav je stejně málo uvěřitelná jako mnohé akční scény./// Shrnutí: snímek se veze na vlně akčních hláškujících filmů s vytříbenou a propracovanou akcí., která se nebere moc vážně, ale předvádí tolik originálních kousků, že by jste je u akčního filmu (po tom všem co už jste viděli) nečekali. Parádní zábava a rozhodně překvapení./// Celkem 84%///

• 16.7.2017  20:46
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Scénář 4/10/// PLUS: rozhodně Lukáš Vaculík a sympatický Egon (ale žádný komisař Rex z něho není), líbil se mi herecký projev Martina Trnavského a věší role pro Kristýnu Novákovou (kde jen jsou ty Pelíšky), občas dobrá atmosféra a celkově hodně oddechová a nenáročná záležitost MÍNUS: některé postavy spíš nesympatické karikatury (Jan Teplý ml.), spousta berliček a kliček ve scénáři, často nepřekvapivé, nelogické./// Shrnutí: čekal jsem víc a začátek vypadal slibněji, ale postupně seriál zabředal a "rodinných" problémů a jako kriminálka moc nefungoval a ani se o to nesnažil. Často hodnotím dost nadsazeně, takže pokud už dávám průměrné hodnocení, je to vážné slabé./// Celkem 54%///

• 25.6.2017  16:28
    Kmotři z blat (TV film) (1983)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Mizanscéna 3/10/// PLUS: mladičký Karel Roden, který ani v tak krátké pohádce neměl moc co hrát, většinu herců jsem hravě poznal, jednoznačně rozpoznatelné televizní kulisy MÍNUS: veškeré zmíně plusy by se dali považovat i za negativa, jako agitku na ekologii bych to ještě přešel, ale moc mě to nebavilo./// Shrnutí: V době vzniku byly asi všichni rádi: děti za pohádku, herci za chleba, který je živý a tehdejší zadavatel za neškodnost a poučnost, dnes už není nikdo rád./// Celkem 38%///

• 21.6.2017  01:00
    Mumie (2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%///

• 20.4.2017  22:54
    Ochránci (2017)

KINO Art/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: především soundtrack a celkově se na to pěkně kouká MÍNUS: scénář je jedno velké klišé obrané o jakoukoliv duši postav /// Shrnutí: Úžasně zpracovaný trailer okázale navnadil na poměrně beztvarou vykrádačku. Tady někdo hodně opisoval od Marvelu a Fantastické čtyřky. Což ale nevadí, protože takových konkurenčních filmů není přehnaně moc a přeci jen je zajímavé vidět stejné téma z ruského pohledu. Bohužel konkurence je o dvě úrovně lepší. Ochráncům především chybí větší čas věnovaný postavám. Vše je účelně zkrácené, až to působí směšně./// Celkem 53%///

• 28.3.2017  20:53
    Kdo přežije: Jižní Pacifik (TV pořad) (2011)

Obsahuje Spoilery-TV/// Soutěžící 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: pro mě jednoznačně Ozzy a jeho nepřemožitelnost, výrazným soutěžícím byl i Cochran, Ozzyho kmen byl rozhodně zajímavější MÍNUS: a naopak Coachův kmen měl poměrně nalajnovaný průběh, který mě moc nebavil. /// Shrnutí: Je opravdu příjemné, že se nám tento soutěžní pořad vrátil na obrazovky. O návykové sledování pěti částí naráz nebude nouze, co na to bude říkat zkouškové ve škole se raději neptám. Přes moji natěšenost se ale nedá říct, že by tato řada byla skvělá. Je poměrně standardní. Osvěžením je dvojice navrátilců, méně příjemné a překvapivé je závěrečně vyřazování a finále./// Celkem 68%///

• 12.3.2017  10:54
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Prostředí 10/10/// PLUS: námět ze seriálu Polda z Marsu, který je až neuvěřitelně kvalitně zpracovaný a převedený do doby hluboké normalizace, velice příjemný herecký projev ze stran Ivana Trojana a Václava Neužila, subjektivně asi nejlepší co jsem viděl, ale i ostatní herci ze sebe dostali maximum, zvolené prostředí a dobová hudba dotváří atmosféru, který každým dílem houstne a spěje do neočekávaného finále MÍNUS: pořádně návykové, přesto bohužel s daným počtem epizod. /// Shrnutí: Pro mě nejlepší český seriál za poslední roky. Není na něm ani ň poznat, že to je z televizní produkce: myšleno po stránce celkového zpracování, vyrovná se kvalitou zahraniční produkci. Během prvního shlédnutí jsem nenašel nic co by mi nesedělo do makrosvěta tohoto seriálu, žádné dialogové, scenáristické nebo herecké zaváhání. Pořád to jede na sto procent. Možná někomu nesednou snové scény (halucinace) hlavní postavy. Některé díly nerozvíjí děj tolik jak bych od nich očekával, jsou spíš soběstačné jako detektivka. Po celou dobu se informace dávkují po malých dávkách a málokdo asi odhadne jaký bude závěr. Určitě jsem neočekával stejný závěr jako měla americká verze, i proto se s českým závěrem mohu dobře ztotožnit. A teď mě omluvte, jdu zjistit jak napravit současnost. /// Celkem 98%///

• 26.2.2017  10:09
    Polda (TV seriál) (2016)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Scénář 4/10/// PLUS: hláškující David Matásek, námět, některé vtipné situace vyplývající z námětu, občas potěší hudba MÍNUS: detektivní případy jsou velice průměrné, potenciál, který sliboval námět nebyl úplně využit, rodinné vztahy sráží seriál do podprůměru a nudí./// Shrnutí: Mojí chybou je, že jsem očekával seriál Polda (z Marsu), až později jsem zjistil, že vyhlížím seriál Svět pod hlavou (2017). Díky očekávání mě z počátku seriál moc nezaujal. Bohužel mě moc nebavil ani po té, co už jsem věděl, co mám očekávat. Scénář, dialogy, řešení případů a rodinné vztahy to vše je průměrné. Jediné co pobaví je ta humornější stránka vyplývající z některých hlášek, situací a občas dialogů. Určitě se jedná v rámci primácké televizní produkce o kvalitnější seriálovou tvorbu, ale v rámci konkurence seriálové tvorby jiných televizních stanic, které přinášejí lepší seriály, tento spadá do průměru./// Celkem 51%///

• 24.12.2016  20:43
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: předně se mi to po obrazové stránce a vlastně i hudební moc líbilo, nikdo z herců nepřehrává, Hanzlík si opět vystřihl zápornou postavu, stejně tak jsem si užil Martina Krause, řekl bych dobře a samozřejmě čitelně napsané postavy. MÍNUS: jednodušší, nenáročné a v některých věcech fakt televizní, vadila mi hovorová čeština/// Shrnutí: Vytvořit v dnešní době za současných podmínek pohádku je podle mě nelehký úkol, spousta námětů už byla zpracována a pokud si někdo troufne na originalitu, může na to doplatit. Pravý rytíř je nenáročná pohádka, která ovšem zabaví a rozhodně nenaštve, tak jako se to často stává u jiných. Bude zajímavé sledovat jako obstojí ve srovnání s dalšími vánočními snímky./// Celkem 72%///

• 9.12.2016  10:14
    Loop (studentský film) (2016)

TV-Studentský maraton 2016/// Obsazení 2/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: český akční snímek, tedy působí to jako jedna akční scéna z celého filmu, ale buďme rádi za to, postavy typově dobře vybraní, takže to nepůsobí blbě, poměrně slušná atmosféra a ještě solidnější akce MÍNUS: roztřesená kamera byla někdy až příliš a na přehlednosti to nedodalo, snímek není nijak inovativní ani nápaditý./// Shrnutí: akční jednohubka, kde krátká anotace vesměs vystihuje celý děj, nicméně se mi líbilo jak je to zpracovaný, takže palce nahoru./// Celkem 58%///

• 20.11.2016  12:24

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Zvuky 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: Jean-Paul Belmondo se zhostil velice pěkné role, "pozitivní" a odlehčená nálada snímku přináší poměrně netypickou atmosféru do válečné vřavy ustupujících francouzsko-britských vojsk MÍNUS: milovníci válečné akce by se měli poohlédnout jinde, snímek není moc akční./// Shrnutí: Belmondovi uniforma sluší. Ostatně první jeho film, který jsem s ním viděl byl snímek Mrchožrouti, to mi bylo asi deset, takže se dá pochopit proč jsem si ho oblíbil. Tento film je však svojí atmosférou natolik odlišný, že mohu říct, že jsem podobný kousek dlouho neviděl a nutno říct, že jsem se bavil a opět viděl absurditu válečného konfliktu./// Celkem 88%///

• 16.11.2016  23:04
    Příchozí (2016)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// PLUS: závěrečná pointa mě nechá ještě hodně dlouho přemýšlet, natočit sci-fi o "útoku" (příchodu) mimozemšťanů kde se téměř nevystřelí a natočit to tak aby to bylo působivé chce vážně talent, zvuky vyvolávají parádní atmosféru, úvodní scéna s hlavní hrdinkou a její dcerou MÍNUS: může být poměrně náročnější film sledovat, není vůbec akční a ani nehraje moc na efekt, pokud jdete na další Den nezávislosti, jdete špatně./// Shrnutí: Po delší době jsem si našel čas o nějakém filmu naspat. Už jen proto že mi děj připomínal knihu Setkání s Rámou, která už dlouho čeká na zfilmování. Miluji sci-fi a Arrival je jeden z těch filmů, které přijdou a jen tak jej z myšlenek nevymažete./// Celkem 75%///

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75