Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Voyo/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Prostředí 10/10/// PLUS: způsob zpracování a převedení skutečných událostí do působivého celku, Petr Lněnička má možná životní roli, herci ve vedlejších rolích odvádí skvělou práci MÍNUS: hlavní kriminální případ je "roztažen" do šesti epizod, on to není nutně mínus, jen pro zaryté diváky běžných kriminálek /co epizoda to jiný případ/ to může být novum, které ve výsledku přináší pomalejší tempo vyšetřování, zřejmě tak jako tomu bylo v reálu/// Shrnutí: Kvalitní televizní počin, který přináší napětí a zároveň odhaluje drsný kriminální případ z minulosti/// Celkem 91%///

Cry Macho (2021)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: Clintovi patří velký respekt, příběh je to milý a dojemný a taky vykresluje některé Mexičany jako dobré a hodné lidi, zároveň se tu dobře rozezná povaha jednotlivých charakterů MÍNUS: mě to tedy nevadilo, protože jsem na to byl připravený, ale někomu by mohlo vadit pomalejší tempo a pomalejší tempo vyprávěním ale přiznejme si, je to tak pomalé jak jen dokáže být Clint Eastwood rychlý, ale je fakt, že jeho věk je už znát, třeba že to otevřeně ve filmu nepřizná/// Shrnutí: Já budu snímku Cry Macho nadržovat, ale zcela otevřeně přiznám, že se mi film líbil a je to pocta nejen Eastwoodově westernové kariéře, ale i způsob, jak v jeho věku vyprávět příběh, který chce a který možná sám prožil nebo dokonce prožívá./// Celkem 79%/// PS: A to jsem si myslel, že Gran Torino bude jeho poslední herecký koncert.

Zbytečná krutost (2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Výprava 5/10/// PLUS: zaujme, upoutá pozornost a nutí k přemýšlení, zajímavé jak si Zhang poradil s minimem kulis a prostředí, výskyt absurdních scén a situací potěší MÍNUS: setkáte se zde se skupinkou divných a ještě divnějších postav, od slavného režiséra bych čekal víc/// Shrnutí: Zvláštní film. Taková menší sonda do charakterů postav. Bez výrazné výpravy, dramatické hudby a s pomalejším tempem. Ale rozhodně se od něj neodtrhnete a budete čekat jak to dopadne. Škoda, že závěr je skoro useknutý, deset minut navrch by nevadilo./// Celkem 53%///

Nějak se to komplikuje (2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Kamera 6/10/// PLUS: Steve Martin a John Krasinski to táhnou v komediální rovině, ostatně, oba mají dobře napsanou postavu, kdo má rád Meryl Streep (kdo nemá?) si film díky ni užije, není nouze o zábavnější momenty MÍNUS: bohužel není nouze ani o ty vyloženě trapné, zároveň je to možná zbytečně delší a rozvleklejší/// Shrnutí: Film, kterému jsem se spíš dlouhé roky vyhýbal, protože jsem tušil, že to bude nejslabší kousek režisérky Nancy Meyers, ale to spíš proto, že její tvorba je výtečná. Film je koukatelný, dojemný, zábavný a herecky dobře zvládnutý./// Celkem 68%///

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

TV/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// PLUS: stále vizuálně krásné a na svoji dobu to muselo být vizuálně na vrcholu, bavil mě příběh a líbili se mi pestré postavy a zajímavý hrdinové, i záporáci, všichni měli svoji motivaci, fascinovalo mě prostředí a kombinace prvků z nám známe současnosti, futuristické budoucnosti a fantasy prvků vč. kouzel a magie MÍNUS: v současné době animace není TOP, je to znát nejvíc na pohybu postav, zběsilá akce je místy nepřehledná, spíš otevřený konec. doufal jsem, že se to nějak dořeší/// Shrnutí: V případě, že by jsme film hodnotili jako další adaptaci videohry, tak budu tvrdit, že to je adaptace zdařilá. Předlohu jsem nehrál, přesto mě děj zaujal, bavil, celkem jsem se ve vyprávění orientoval a častokrát jsem žasnul nad tím co se zrovna odehrává. Stále je podle mě nejlepší Esence života, na dobu vzniku byla přelomová, třeba že stála hodně peněz a nebyla finančně úspěšná. Kingsglaive je však rovněž povedený./// Celkem 85%///

Veronica Marsová (2014)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Kamera 6/10/// PLUS: vrací se staré a známé postavy, průběh vyšetřování je zajímavý a v závěru hodně napínavý MÍNUS: bohužel jsem neviděl třetí řadu, takže mám jisté mezery v tom co se událo a také proto nostalgie nefungovala tak, jak by měla, víc to připomíná další epizodu ze seriálu, než film, který to ustojí sám o sobě/// Shrnutí: Můj oblíbený seriál a moje oblíbená Veronica se po 9ti letech vrací, no pro mě je to spíš 20 let. Seriál i hlavní hrdinka byli ve své době super a patřili k tomu lepšímu, možná skoro nejlepšímu co v té době bylo k vidění. První dvě řady byly hodně vyrovnané, třetí budu muset dohnat a vlastně i čtvrtou, ke které dával film otevřená vrátka a tak se nám Veronica v roce 2019 vrátí(la) a doufám že ne naposledy. Jako fanoušek bych rád přidal 4*, ale film si zaslouží jen dobré tři./// Celkem 67%///

96 hodin: Zúčtování (2014)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: Liam Neeson je v této roli perfektní, děj má spád, akce je stále parádní MÍNUS: nebyl jsem si jistý jestli prostředí obstojí (po Francii a Istambulu), takže prostředí určitě není největším lákadlem, stejně tak střih je tak zběsilý jak jen Olivier Megaton a jeho stříhači dokážou/// Shrnutí: Přijde mi, že série Taken si drží kvalitativní úroveň. První díl byl sice zjevení a i po 15ti letech je super, druhý díl si musím zopakovat, ale ten třetí jsem viděl poprvé. A bylo to super, akční, dravé, napínavé. Zapojení policejního vyšetřovatele v podobě Foresta Whitekera taky super. Film má stále parádní akci a souboje, divoké honičky a docela předvídatelný závěr. Ale jsem moc spokojený a moc jsem si film užil./// Celkem 80%///

Kazišuci (2018)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Kamera 5/10/// PLUS: Když jsem s Johnem Cenou viděl v roce 2006 jeh první film a první akčňák, říkal jsem si, že ho budu sledovat, no osud tomu chtěl tak, že jsem s ním po 17 letech vidět teprve druhý (s Rychle a zběsile třetí) film a rovnou úplně jiný žánr, trochu mi to připomnělo Arnieho v jeho komediích MÍNUS: po tomhle filmu mám pocit, že jsem z teen komedií vyrostl a to by mě strašně mrzelo, protože to vždy byl můj oblíbený žánr už od dob prvních Prciček, ty fekální věci si mohli tvůrci klidně odpustit, i když to k žánru tak nějak patří/// Shrnutí: Občas jsem se bavil, občas jsem se i hodně smál, ale celkově mi to přišlo po celou dobu takové slabé a nevýrazné. Bylo fajn, že to bylo moderní a potěšily odkazy na filmy./// Celkem 53%///

Pro hrst dolarů (1964)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Výprava 8/10/// PLUS: krásná Morriconeho hudba, je možná střídměji dávkovaná, ale to je proto, aby vždy vynikla v plné síle, Clint Eastwood (nebo spíš jeho postava) je frajer s citem pro spravedlnost, který ale není nezastavitelný nebo nezranitelný a dostane se i do úzkých MÍNUS: film působí menším, nebo méně výpravným dojmem, chybí tu parťácké pošťuchování, které nalezneme v pokračování./// Shrnutí: Dlouho mě film míjel (fakt si myslím, že jsem ho v dětství neviděl) a přesto nebo právě proto jsem si ho teď skvěle užil. Je výborný ve všech možných směrech. Třeba není dokonalý a na úplnou špičku ještě kus chybí, ale po právu se řadí k tomu nejlepšímu a jeho význam pro žánr je neoddiskutovatelný./// Celkem 84%///

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Výprava 7/10/// PLUS: pěkná skoro "akční" pohádka s dobře rozvrženým dobrem, zlem a polepšenou špatností, herci ve svých rolích vyrovnaní, Petr Nárožný po delší době potěší, postavy a jejich vývoj mě zaujal MÍNUS: obě ženské herečky byly mírně zaměnitelné, S výpravou a prostředky se dobře pracovalo, ale, je zde tušení, že kdyby byl větší rozpočet, bylo by to ještě lepší, triky a prostředími se šetří/// Shrnutí: Ze začátku jsem se sice musel do pohádky trochu dostávat, ale jakmile jsem jí přišel na chuť, tak jsem byl zaujatý a příběh i postavy si užíval. Vše je řemeslně dobře natočeno, herecky zvládnuto bez nějakého přehrávání. Spokojenost.///  Celkem 77%///