Deimos

Deimos

Albert Deimos

okres Brno
Studentem filmové vědy na MU...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 16.11.2018  22:00

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: pro fanoušky zajímavá jednohubka, je to zábavné, vtipné a se spoustou akce, hudebních čísel a řadou postav, které by se v klasickém filmu spíš nesešli MÍNUS: je to fan film a asi je potřeba se k němu tak stavět, ale stejně mi snaha herců připodobnit se k hercům, kteří skutečně představují konkrétní hrdiny přijde jako pěst na oko, je potřeba tomu leccos odpustit vč. o něco slabších triků, kostýmu a efektů/// Shrnutí: Na druhou stranu jako fan video je to skvělé, natočené velice kvalitně a baví to. Nekriticky se tedy musím přiklonit k plnému počtu a snad k tomu tak bude přistupovat většina diváků./// Celkem 85%///

• 15.11.2018  03:36

KINO Scala/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// PLUS: myslím si, že pro fanoušky je to filmový dárek, který si budou naplno užívat, hudba je vskutku poutává a akce a efekty ohromí, plus potěší spousta detailů a odkazů, jo líbilo se mi jméno Týna... :-) MÍNUS: pro nezasvěcené, nebo pro ty co nečetli knihu to bude náročnější podívaná, už první díl dokázal sice fungovat jako samostatný film, ale od druhého dílu se čeká větší znalost látky/// Shrnutí: Bylo to krásné, úchvatné, kouzelné (jak jinak), ale taky trochu náročné na orientaci - původní filmy mě tolik nezasáhly. Řekl bych ale, že fanoušci musí být nadšení./// Celkem 70%///

• 10.11.2018  06:31
    Křižáček (2017)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 1/10 Hudba 2/10 Prostředí 5/10/// PLUS: na Karla Rodena se (vždy) dobře kouká, pro české oko neokoukané prostředí MÍNUS: uspávač hadů právě přišel o práci, vydržel jsem na to koukat vždy tak 10 minut, v televizi to pouštěli začátkem července, tedy vracet se poněkolikáté k filmu se mi moc nechtělo/// Shrnutí: Film jako báseň, báseň jako film, což o to, že je to na základě povídky. Ne vše lze převést do filmového vyprávění. Tolik toho tady na celovečerní film chybí a na povídku tady zase hodně minut přebývá./// Celkem 27%///

• 17.10.2018  23:28
    Domestik (2018)

KINO Blansko/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Kamera 4/10/// PLUS: Tereza Hofová a stejně tak i Jiří Konvalinka se do rolí pořádně položili a dokázali až neuvěřitelně zapracovat na proměně svých charakterů a to jak psychických, tak i fyzických, hudba je občas podmanivá, často drásající MÍNUS: kamera je často ve velkém detailu a pozadí je rozostřené, přesto je to ale často hnusný a znechucující pohled/// Shrnutí: Hodně silný filmový zážitek a zároveň hodně divácky nepříjemný. Proměna postav hnusně dokonalá, zvuky nepříjemné a situace postav, do které by jste se ani náhodou nechtěli dostat a nebo je i z části zažit. Film, který ukazuje, že přehnaná snaha o dosažení svých cílů vede k záhubě. Kvalitně natočené, ale rozhodně ne pro každého./// Celkem 49%/// PS: milý personál kina nás příjemně potěšil.

• 4.9.2018  00:46
    Annabelle (2014)

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Zvuky 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: Tony Amendola, víc mně vylekala kamarádka, která na to koukala se mnou MÍNUS: to je tak špatně natočený, až je to horor na to koukat, žádné lekačky nefungují, český dabing je hodně špatný, kamera je divná a pokud nezabírá panenku, tak vůbec nefunguje, herecky to není vůbec uvěřitelné, přestože se Annabelle Wallis snaží a tak jediné zajímavé na filmu je stejné jméno herečky i názvu filmu./// Shrnutí: čekal jsem průměr a viděl jsem jeden z nejméně povedených hororových filmů. Amatér by to natočil lépe, vlastně John R. Leonetti je amatér, tak nevím, asi by to i cvičená panenka natočila lépe. Kam se tohle hrabe na Chuckyho. Jdu vyhodit všechny panenky./// Celkem 15%///

• 3.9.2018  00:22
    Upgrade (2018)

KINO Olympia/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Akce 10/10/// PLUS: pohlcující zážitek, chytře vystavěný děj, originální, uvěřitelný, parádní atmosféra a hudba, vyladěná futuristická stránka filmu, skvělá akce, navíc pro mně obsazeno méně známými herci, které si nikam nepřiřazuji, no a ten závěr filmu, to byla pecka MÍNUS:slabší propagace filmu, nebýt kamarádky, tak o něm ani nevím/// Shrnutí: Už bych ani nečekal, že v kině narazím na originální a chytře vytvořený film, který (SPOILER :->) předkládá jasné poselství o tom, jak by se daly technologie zneužít a přitom se vydává za parádní akční thriller o pomstě. Pro mně překvapení roku./// Celkem 96%///

• 28.7.2018  22:15
    Seznámení (studentský film) (2017)

TV-Studentský maraton 2018/// Obsazení 2/10 Děj 5/10 Zvuky 4/10 Kamera 4/10/// PLUS: snad námět a je to bezeslovné a přitom vypovídající MÍNUS: obraz snad stylizovaný do kvality kamer z devadesátek, na mně to ovšem nezapůsobilo/// Shrnutí: První zhlédnutý film letošního ročníku a nic světoborného to není. Pointa je možná nepravděpodobná, ale věřím, že se někdy stala, natočeno je to však obyčejně./// Celkem 38%///

• 1.7.2018  23:00

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: casting a představitel Hana Sola, potěší Chwebacca, nové vedlejší postavy, svět Star Wars MÍNUS: tuctovější dějová linie, bezvýznamná záporná postava (Paul Bettany), chyběl mi silnější hudební motiv, očekával bych větší atmosféru, nějakou zapamatovatelnou wow scénu/// Shrnutí: Jako jeden z mála považuji Rogue One snad za vůbec nejlepší díl celé série, proto jsem věřil i dalšímu spin-offu. Bohužel se zařadím mezi většinu, která není ze Sola až tak unešená. Což o to, on je to hodně dobrý a zajímavý film a celou dobu to osýpá, ale rozhodně z toho všeho kolem nejsem nějak odvázaný. Kdyby to nebyly Hvězdné války, ale protože je jasná konkurence, tak tato epizoda při srovnání se všemi ostatními ztrácí. Přesto mě zatraceně mrzí, že film finančně pohořel, na další filmy jsem se moc těšil./// Celkem 74%///

• 6.5.2018  18:30
    Psí ostrov (2018)

KINO Světozor, festival AniFilm v Třeboni/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: ten dabing si zamilujete, příběh, zpracování i dialogy jsou perfektní, postavy jsou parádně vytvořené, od charakteru, přes animaci, zároveň příběh je poměrně nepředvídatelný, hudební a zvuková složka už tak skvěle doplňuje celý film MÍNUS: originalita a směsice žánrů by mohla některé diváky odradit, japonština nebyla otitulkovaná/// Shrnutí: v sále druhé patro, balkón, čtvrtá řada na stojáka, přesto filmový zážitek, který si rád zopakuji, protože film nabízí tolik motivů a myšlenek, že je napoprvé nelze všechny vstřebat. Takhle podle mě má vypadat současný animovaný film./// Celkem 92%///

• 25.3.2018  09:12
    Tomb Raider (2018)

KINO Špalíček/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: Alicia Vikander je pro mně a podle mě konečně ta pravá Lara Croft, vizuál je perfektní, tempo je výborné, prostor je přehledný, film nenudí a kupodivu pozitivně překvapuje mnoha věcmi, dobře zvládnutým střihem, věrným převedením herní postavy, kulis a děje (nechť lépe posoudí, ti co hru hráli) MÍNUS: kompoziční motivace (rozuměj náhoda) na každém centimetru, pro některé diváky to tak může být nepřekvapující, šablonovité a předvídatelné, celou dobu si vás děj vede za ručičku, tak nejlépe, jak to jen dobrodružný žánr umí/// Shrnutí: tomuto zpracování Lary Croft, jsem věřil. Přesto jsem se bál, především toho, že mě film nebude bavit a že děj bude naivní, směšný až dětinský, tak jak jsem to zažil u mnoha nedávných i dřívějších dobrodružných filmů (Sahara, nová Mumie, Lovci pokladů atd.) Nicméně jsem spokojen. Není to vrchol filmařské tvorby a momenty hlavně v závěru, jsou až tak okatě nalajnované a je jich tolik, že to asi mnohý divák odsoudí. Mě to kupodivu nevadilo, film jsem si užíval, bavil se, občas se i smál (výše napsanému), takže bych pokračování uvítal. Nicméně jen doufám, že film komerčně uspěje, myslím, že by si to tento film zasloužil./// Celkem 85%///

• 19.3.2018  01:08

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Scénář 7/10/// PLUS: v některých scénách nesmlouvavě drsné, pro fanoušky Jennifer Lawrence film jak stvořený, rád jsem viděl dotyčné herce ve vedlejších rolích (Irons, Hinds, Rampling) MÍNUS: špiónský film je o tom, na čí straně kdo je, nevím jestli jsem v tom měl úplně jasno po celou dobu filmu, protože mi přišlo, že ani postavy v tom nemají úplně jasno, snaha zmást je, by mohla zmást i diváky, nějak to nemá úplně atmosféru a v podstatě žádnou akci, když to srovnám s filmem Atomic Blond, tak tady máme divácky úplně jiný zážitek./// Shrnutí: Vskutku náročnější podívaná, žádný mainstream. Film stavějící na scénáři, dialozích a především uvěřitelném herectví a několika mála drsných scén. Bude to stačit? Váhám mezi 3,4* Chtěl jsem se nechat překvapit a o filmu skoro nic nevěděl, tentokrát by možná stálo za to si něco zjistit. Nicméně, nenudil jsem se./// Celkem 70%///

• 4.3.2018  14:19

KINO Olympie/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Helen Mirren opět dokazuje, že se nebojí žánrovek, snaží se a to musím ocenit, zvuky nejsou špatné, lekačky jsou vesměs účinné a často používané, Jason Clarke má dobře napsanou i zahranou postavu MÍNUS: podle mě špatná kamera, rozhodně mě nevtáhla do děje, asi je obtížnější se pohybovat především v uzavřeném prostoru, ale stejně se dalo poměrně členité prostředí zobrazit lépe, největší problém jsem však měl s tím, že mě film nudil, příběh mě moc nezaujal a samotný vývoj neoplývá mnoha zvraty a hlavní záporák mi přijde tak trochu vycucanej z prstu./// Shrnutí: Není ani takovým tajemstvím, že duchařiny jako žánr patří u mě až na samotný konec oblíbenosti, přesto se jim snažím dát šanci alespoň na plátně, tentokrát ale ani kino nepomohlo./// Celkem 45%///

• 15.2.2018  01:52

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 7/10/// PLUS: Liam Neeson vytváří svůj vlastní žánr, a i tentokrát obstojí v konkurenci svých dřívějších filmů, akčních soubojů tu není mnoho, ale jdou pořádně na tělo a Liam je víc člověk, zranitelný se vším všudy, atmosféra je výborná a herci jako Vera Farmiga a Sam Neill potěší MÍNUS: kompoziční motivace tady má svá vlastní pravidla./// Shrnutí: Cizinec ve vlaku se jistě nevyhne srovnání s dalšími filmy, ať už z žánru, tak i z předchozí tvorby Liama Neesona. Kdo ví, co může očekávat, bude spokojen. Snímek si po celou dobu drží slušnou úroveň napětí, docela si pohrává s divákem i s hlavní postavou a ač má pro jakoukoliv akci poměrně malý uzavřený prostor, nepolevuje na tempu. Už se těším na další takové žánrovky./// Celkem 78%///

• 3.2.2018  21:33

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Kamera 9/10/// PLUS: neuvěřitelné prolínání dějových linek, gradování napětí, závěr MÍNUS: divák musel ujít dlouho cestu než se dočkal závěru/// Shrnutí: moje sci-fi srdíčko se tetelí blahem, takový příběh a průběh mám nejraději a ten závěr za ten předchozí děj stál./// Celkem 90%///

• 28.1.2018  18:37

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: vyprávění je rozsáhlé, nejedná se jen o obyčejnou zápletku, akce je odlišná, reálnější, Jackie Chan není neporazitelný, působí zranitelněji MÍNUS: první polovina slouží pro rozjezd druhé poloviny, závěr je trochu utnutý, nedořeklo se jak skončili některé postavy/// Shrnutí: Zvláštně natočený film, první polovina je tak na tři, druhá skoro na pět. Budování emocí a napětí je pozvolné, stejně jako zvraty. Téměř všechny postavy mají svůj vývoj, jen to jak skončí se dá na jednu stranu předpokládat, ale stejně už jsme byly svědky, že by to mohlo dopadnou i jinak. Líbil se mi charakter postavy, kterou hrál Jackie Chan. Akce je na velkém prostoru spíš méně, ale není špatná. Občas je fajn vidět něco odlišného./// Celkem 79%///

• 21.1.2018  23:16
    Coco (2017)

KINO Špalíček/// Dabing 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: tak předně nečekané dějové zvraty, nesnaží se za každou cenu bavit, ale chce vyprávět a příběh je tu nejlepší co za poslední léta byl k vidění, morální poučení není nucené, není to ani tak o hudbě a zpěvu (není to muzikál), ale je to především o rodině, rodinných tradicích a o tom co je v životě důležité MÍNUS: český dabing je zdařilý, ale myslím že originál bych si užil více/// Shrnutí: Je to jiný film, než jsme od studia Pixar zvyklí, je to vlastně docela neobvyklý příběh, který se nesnaží používat osvědčená schémata vyprávění nebo dokonce samoúčelné scény jen pro pobavení nebo představení nějakého gagu, ani klasické humorné postavičky tu nenajdete, je to dospělý příběh, ale neškodný pro děti s dojemným závěrem./// Celkem 89%///

• 5.1.2018  23:30

Projekce Vinohradský film/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Kamera 8/10/// PLUS: téma, způsob natočení, mikropříběhy a osudy postav MÍNUS: hádám že to u nás bylo v kinech jen v rámci festivalu, což je škoda /// Shrnutí: Tentokrát bylo na promítání rekordně málo diváků (6 vs. Masaryk 52), což je celkem škoda, protože tento dokument je klenot mezi dokumenty. Člověk (divák) si uvědomí, že věk je jenom číslo a taky si najednou nepřipadá tak starý :-) a nebo si uvědomí, jaký má problém, když se mu na rozdíl od aktérů ani nedaří ráno vstát. Rozhodně doporučuji, je to citliví film, vnímavý, občas neplánovaně vtipný. Pro mě zatím nejlepší z promítaných filmů./// Celkem 86%///

• 5.1.2018  06:20
    Humoreska (1939)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Prostředí 8/10/// PLUS: prostředí Prahy a krásná hudba, rozsáhlý příběh, který se nesnaží nabídnout je jednoduchou zápletku, sympatický Rudolf Hrušínský MÍNUS: osud se s hrdiny rozhodně nemazlí, pokud hledáte oddychovou komedii, hledejte jinde /// Shrnutí: Docela komplexní film, který toho po obsahové stránce nabídne opravdu mnoho./// Celkem 78%///

• 1.1.2018  22:55

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: pro mě jeden z nejočekávanějších filmů, který jsem si dlouho šetřil, originální a neokoukaný přístup, prostě japonský western se nevidí každý den, stylová akce, soundtrack, závěrečná pointa MÍNUS: občas méně přehledná akce i netypická motivace postav/// Shrnutí: Takašiho Miike zatím nemám moc nakoukaného a jeho Ichi The Killer se u mě tak trochu minul účinkem, nicméně tuším že se jedná o svérázného tvůrce a na jeho další filmy se rád podívám. Nemilosrdný střelec se tak trochu bere jako prequel k Džangovi, no budiž, vymyslet se dá cokoliv, podstatné je, že to má svůj styl a atmosféru a asi čím více máte nakoukáno, tím víc si tento kousek užijete./// Celkem 79%///

• 25.12.2017  16:16

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: úvodní informace k filmu, velice zajímavý hudební doprovod MÍNUS: kvalita snímku dána dobou vzniku./// Shrnutí: kam Rudi přijde, tam udělá rozruch, jednoduché zápletky, které mohou fungovat vždy, tady dobře pobaví stejně tak Rudolf Sůva jako stará bába./// Celkem 68%///

• 25.12.2017  15:51

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: možnosti si pohrát s hudebním doprovodem u tohoto snímku funguje skvěle MÍNUS: doprovodná hudba je důležitou součástí, bez hudby to není ono, dochovaly se jen dva filmy ze čtyř./// Shrnutí: tento snímek jsem poprvé viděl při přednášce ve škole a k jeho němé verzi pustili spolužáci hudbu Time od Hanse Zimmera, to byl potom teprve dramatický zážitek. Doporučuji. S původní hudbou vyzní snímek komediálně./// Celkem 70%///

• 21.11.2017  18:59
    Svítání (1933)

KINO Scala/// Obsazení 2/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Zpracování 2/10/// PLUS: záměr to zcela určitě nebyl, ale dnes film vyvolává úsměv a pobavení nad technickou stránkou, která pod vlivem doby vzniku a nedostatku finančních prostředků ani být lepší nemůže, postavy i jejich herečtí představitelé rovněž nechtěně pobaví, jako příklad agitačního a montážního filmu snímek funguje znamenitě MÍNUS: z pochopitelných důvodu se ve filmu neobjevuje žádná prvorepubliková hvězda a většina herců bude pro vás neznámá, dnes víme, že dobře udělali, ti co se neangažovali./// Shrnutí: Je dobré si občas připomenout nějaký slabší a zapomenutý kousek, aby jsme o to více mohli docenit kvalitní filmy naší prvorepublikové kinematografie./// Celkem 40%///

• 7.11.2017  15:27

KINO Scala/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Atmosféra 10/10 Efekty 1/10/// PLUS: tak špatné až je to vlastně dokonale skvělé a minimálně za tu atmosféru v sále, kterou dokáže tento film vytvořit, si Perníková chaloupka svoje hodnocení zaslouží MÍNUS: řekl bych, že technická stránka už v době vzniku byla velice slabá a opravdu by mě zajímalo jak to tehdy na diváky působilo, dnes to má kupodivu efekt opačný./// Shrnutí: Snímek, který měl snad největší odezvu u diváků...kladnou...a i já se velice bavil a smál společně s ostatními. Určitě stojí za vidění./// Celkem 73%///

• 1.11.2017  22:44
    La La Land (2016)

KINOkavárna/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Obraz 10/10/// PLUS: vizuálně dokonalý film, vytvořený plánovaně tak, aby se líbil každému, po hudební a taneční stránce si po celou dobu drží nadstandard, prakticky si vystačí se dvěma herci, ostatní jsou do počtu a nejsou důležití, závěr byl výborný MÍNUS: až na samotný závěr mě emočně žádná část filmu nestrhla, to platí jak pro hudbu, hudební čísla, tak i pro herecké výkony, které jsou přitom často velice vychvalované./// Shrnutí: Musím však uznat, že dvojice Ryan Gosling a Emma Stone jsou sympatičtí a mají civilní vystupování. Samotný film pak dá vzpomenout na dávná Hollywoodská hudební čísla ve filmech s Ginger Rodegrs a Fredem Astairem a samozřejmě i na mnohé jiné, kterých je Hollywood plný. La La Land předchází velká pověst (sláva), takže je dobré se na film těšit, ale je potřeba nepřestřelit očekávání./// Celkem 83%///

• 13.10.2017  23:09
    Zóna smrti (2005)

Studentské kino AsiFilm, KINO Scala/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Akce 10/10/// PLUS: ohromně povedená atmosféra, která prochází celým filmem, všudypřítomná osudovost, která vás v závěru nenechá vydechnout, skvělé hvězdné obsazení, neuvěřitelné souboje a akce MÍNUS: mohl být delší, mohlo být o něco víc akčních scén./// Shrnutí: Zóna smrti je mixem všeho co už jste někdy dříve viděli, jenže to dělá nejlépe a používá jen to nejlepší (herci, choreografie, hudba). Jsem nadšen a ohromen./// Celkem 92%///

• 23.9.2017  23:36

KINO Lucerna/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Kamera 6/10/// PLUS:film určený fanouškům, vhodný pro děti, kteří by rádi svým rodičům ukázaly co je na těch YouTuberech tak cool MÍNUS: díky zacílení pro fanoušky určený pouze malému okruhu diváků./// Shrnutí: Poměrně zručně natočený dokument o současných možnostech sebeprezentace dnešní mládeže, kdy si až po shlédnutí filmu připustíte sílu tohoto fenoménu./// Celkem 56%///

• 3.9.2017  01:09

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: sehraná dvojice Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, který má konečně pořádnou roli a ne kdejaký štěk, který by mohl zahrát kdokoliv, celkově je to nahláškovaná jízda od začátku do konce, nebere se to vážně, přitom tu jsou postavy, které se chovají civilně, jinak parádní akce, originální momenty i některé vymazlené záběry jednoznačně potěší a Gary Oldman záporáky prostě umí MÍNUS: trochu rozkolísaný spád a motivace některých postav je stejně málo uvěřitelná jako mnohé akční scény./// Shrnutí: snímek se veze na vlně akčních hláškujících filmů s vytříbenou a propracovanou akcí., která se nebere moc vážně, ale předvádí tolik originálních kousků, že by jste je u akčního filmu (po tom všem co už jste viděli) nečekali. Parádní zábava a rozhodně překvapení./// Celkem 84%///

• 16.7.2017  20:46
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Scénář 4/10/// PLUS: rozhodně Lukáš Vaculík a sympatický Egon (ale žádný komisař Rex z něho není), líbil se mi herecký projev Martina Trnavského a věší role pro Kristýnu Novákovou (kde jen jsou ty Pelíšky), občas dobrá atmosféra a celkově hodně oddechová a nenáročná záležitost MÍNUS: některé postavy spíš nesympatické karikatury (Jan Teplý ml.), spousta berliček a kliček ve scénáři, často nepřekvapivé, nelogické./// Shrnutí: čekal jsem víc a začátek vypadal slibněji, ale postupně seriál zabředal a "rodinných" problémů a jako kriminálka moc nefungoval a ani se o to nesnažil. Často hodnotím dost nadsazeně, takže pokud už dávám průměrné hodnocení, je to vážné slabé./// Celkem 54%///

• 25.6.2017  16:28
    Kmotři z blat (TV film) (1983)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Mizanscéna 3/10/// PLUS: mladičký Karel Roden, který ani v tak krátké pohádce neměl moc co hrát, většinu herců jsem hravě poznal, jednoznačně rozpoznatelné televizní kulisy MÍNUS: veškeré zmíně plusy by se dali považovat i za negativa, jako agitku na ekologii bych to ještě přešel, ale moc mě to nebavilo./// Shrnutí: V době vzniku byly asi všichni rádi: děti za pohádku, herci za chleba, který je živý a tehdejší zadavatel za neškodnost a poučnost, dnes už není nikdo rád./// Celkem 38%///

• 21.6.2017  01:00
    Mumie (2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%///

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75