Deimos

Deimos

Radek Marcin

okres Brno
Kleopatřina pláž v Alányi rulezz...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74
    • 16.7.2017  20:46
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Scénář 4/10/// PLUS: rozhodně Lukáš Vaculík a sympatický Egon (ale žádný komisař Rex z něho není), líbil se mi herecký projev Martina Trnavského a věší role pro Kristýnu Novákovou (kde jen jsou ty Pelíšky), občas dobrá atmosféra a celkově hodně oddechová a nenáročná záležitost MÍNUS: některé postavy spíš nesympatické karikatury (Jan Teplý ml.), spousta berliček a kliček ve scénáři, často nepřekvapivé, nelogické./// Shrnutí: čekal jsem víc a začátek vypadal slibněji, ale postupně seriál zabředal a "rodinných" problémů a jako kriminálka moc nefungoval a ani se o to nesnažil. Často hodnotím dost nadsazeně, takže pokud už dávám průměrné hodnocení, je to vážné slabé./// Celkem 54%///

• 25.6.2017  16:28
    Kmotři z blat (TV film) (1983)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Mizanscéna 3/10/// PLUS: mladičký Karel Roden, který ani v tak krátké pohádce neměl moc co hrát, většinu herců jsem hravě poznal, jednoznačně rozpoznatelné televizní kulisy MÍNUS: veškeré zmíně plusy by se dali považovat i za negativa, jako agitku na ekologii bych to ještě přešel, ale moc mě to nebavilo./// Shrnutí: V době vzniku byly asi všichni rádi: děti za pohádku, herci za chleba, který je živý a tehdejší zadavatel za neškodnost a poučnost, dnes už není nikdo rád./// Celkem 38%///

• 21.6.2017  01:00
    Mumie (2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%///

• 20.4.2017  22:54
    Ochránci (2017)

KINO Art/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: především soundtrack a celkově se na to pěkně kouká MÍNUS: scénář je jedno velké klišé obrané o jakoukoliv duši postav /// Shrnutí: Úžasně zpracovaný trailer okázale navnadil na poměrně beztvarou vykrádačku. Tady někdo hodně opisoval od Marvelu a Fantastické čtyřky. Což ale nevadí, protože takových konkurenčních filmů není přehnaně moc a přeci jen je zajímavé vidět stejné téma z ruského pohledu. Bohužel konkurence je o dvě úrovně lepší. Ochráncům především chybí větší čas věnovaný postavám. Vše je účelně zkrácené, až to působí směšně./// Celkem 53%///

• 28.3.2017  20:53
    Kdo přežije: Jižní Pacifik (TV pořad) (2011)

Obsahuje Spoilery-TV/// Soutěžící 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: pro mě jednoznačně Ozzy a jeho nepřemožitelnost, výrazným soutěžícím byl i Cochran, Ozzyho kmen byl rozhodně zajímavější MÍNUS: a naopak Coachův kmen měl poměrně nalajnovaný průběh, který mě moc nebavil. /// Shrnutí: Je opravdu příjemné, že se nám tento soutěžní pořad vrátil na obrazovky. O návykové sledování pěti částí naráz nebude nouze, co na to bude říkat zkouškové ve škole se raději neptám. Přes moji natěšenost se ale nedá říct, že by tato řada byla skvělá. Je poměrně standardní. Osvěžením je dvojice navrátilců, méně příjemné a překvapivé je závěrečně vyřazování a finále./// Celkem 68%///

• 12.3.2017  10:54
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Prostředí 10/10/// PLUS: námět ze seriálu Polda z Marsu, který je až neuvěřitelně kvalitně zpracovaný a převedený do doby hluboké normalizace, velice příjemný herecký projev ze stran Ivana Trojana a Václava Neužila, subjektivně asi nejlepší co jsem viděl, ale i ostatní herci ze sebe dostali maximum, zvolené prostředí a dobová hudba dotváří atmosféru, který každým dílem houstne a spěje do neočekávaného finále MÍNUS: pořádně návykové, přesto bohužel s daným počtem epizod. /// Shrnutí: Pro mě nejlepší český seriál za poslední roky. Není na něm ani ň poznat, že to je z televizní produkce: myšleno po stránce celkového zpracování, vyrovná se kvalitou zahraniční produkci. Během prvního shlédnutí jsem nenašel nic co by mi nesedělo do makrosvěta tohoto seriálu, žádné dialogové, scenáristické nebo herecké zaváhání. Pořád to jede na sto procent. Možná někomu nesednou snové scény (halucinace) hlavní postavy. Některé díly nerozvíjí děj tolik jak bych od nich očekával, jsou spíš soběstačné jako detektivka. Po celou dobu se informace dávkují po malých dávkách a málokdo asi odhadne jaký bude závěr. Určitě jsem neočekával stejný závěr jako měla americká verze, i proto se s českým závěrem mohu dobře ztotožnit. A teď mě omluvte, jdu zjistit jak napravit současnost. /// Celkem 98%///

• 26.2.2017  10:09
    Polda (TV seriál) (2016)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Scénář 4/10/// PLUS: hláškující David Matásek, námět, některé vtipné situace vyplývající z námětu, občas potěší hudba MÍNUS: detektivní případy jsou velice průměrné, potenciál, který sliboval námět nebyl úplně využit, rodinné vztahy sráží seriál do podprůměru a nudí./// Shrnutí: Mojí chybou je, že jsem očekával seriál Polda (z Marsu), až později jsem zjistil, že vyhlížím seriál Svět pod hlavou (2017). Díky očekávání mě z počátku seriál moc nezaujal. Bohužel mě moc nebavil ani po té, co už jsem věděl, co mám očekávat. Scénář, dialogy, řešení případů a rodinné vztahy to vše je průměrné. Jediné co pobaví je ta humornější stránka vyplývající z některých hlášek, situací a občas dialogů. Určitě se jedná v rámci primácké televizní produkce o kvalitnější seriálovou tvorbu, ale v rámci konkurence seriálové tvorby jiných televizních stanic, které přinášejí lepší seriály, tento spadá do průměru./// Celkem 51%///

• 24.12.2016  20:43
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: předně se mi to po obrazové stránce a vlastně i hudební moc líbilo, nikdo z herců nepřehrává, Hanzlík si opět vystřihl zápornou postavu, stejně tak jsem si užil Martina Krause, řekl bych dobře a samozřejmě čitelně napsané postavy. MÍNUS: jednodušší, nenáročné a v některých věcech fakt televizní, vadila mi hovorová čeština/// Shrnutí: Vytvořit v dnešní době za současných podmínek pohádku je podle mě nelehký úkol, spousta námětů už byla zpracována a pokud si někdo troufne na originalitu, může na to doplatit. Pravý rytíř je nenáročná pohádka, která ovšem zabaví a rozhodně nenaštve, tak jako se to často stává u jiných. Bude zajímavé sledovat jako obstojí ve srovnání s dalšími vánočními snímky./// Celkem 72%///

• 9.12.2016  10:14
    Loop (studentský film) (2016)

TV-Studentský maraton 2016/// Obsazení 2/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: český akční snímek, tedy působí to jako jedna akční scéna z celého filmu, ale buďme rádi za to, postavy typově dobře vybraní, takže to nepůsobí blbě, poměrně slušná atmosféra a ještě solidnější akce MÍNUS: roztřesená kamera byla někdy až příliš a na přehlednosti to nedodalo, snímek není nijak inovativní ani nápaditý./// Shrnutí: akční jednohubka, kde krátká anotace vesměs vystihuje celý děj, nicméně se mi líbilo jak je to zpracovaný, takže palce nahoru./// Celkem 58%///

• 20.11.2016  12:24

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Zvuky 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: Jean-Paul Belmondo se zhostil velice pěkné role, "pozitivní" a odlehčená nálada snímku přináší poměrně netypickou atmosféru do válečné vřavy ustupujících francouzsko-britských vojsk MÍNUS: milovníci válečné akce by se měli poohlédnout jinde, snímek není moc akční./// Shrnutí: Belmondovi uniforma sluší. Ostatně první jeho film, který jsem s ním viděl byl snímek Mrchožrouti, to mi bylo asi deset, takže se dá pochopit proč jsem si ho oblíbil. Tento film je však svojí atmosférou natolik odlišný, že mohu říct, že jsem podobný kousek dlouho neviděl a nutno říct, že jsem se bavil a opět viděl absurditu válečného konfliktu./// Celkem 88%///

• 16.11.2016  23:04
    Příchozí (2016)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// PLUS: závěrečná pointa mě nechá ještě hodně dlouho přemýšlet, natočit sci-fi o "útoku" (příchodu) mimozemšťanů kde se téměř nevystřelí a natočit to tak aby to bylo působivé chce vážně talent, zvuky vyvolávají parádní atmosféru, úvodní scéna s hlavní hrdinkou a její dcerou MÍNUS: může být poměrně náročnější film sledovat, není vůbec akční a ani nehraje moc na efekt, pokud jdete na další Den nezávislosti, jdete špatně./// Shrnutí: Po delší době jsem si našel čas o nějakém filmu naspat. Už jen proto že mi děj připomínal knihu Setkání s Rámou, která už dlouho čeká na zfilmování. Miluji sci-fi a Arrival je jeden z těch filmů, které přijdou a jen tak jej z myšlenek nevymažete./// Celkem 75%///

• 29.7.2016  23:37
    Jason Bourne (2016)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Akce 8/10/// PLUS: výborná technická stránka, od kamery, přes střih až po úžasný hudební doprovod, několik scén má pořádnou gradaci napětí MÍNUS: Greengrass sice přímo nevykrádá sám sebe, tedy minimálně po technické stránce se přiblíží běžné americké produkci víc než v jakémkoliv jeho jiném filmu, ale po dějové a obsahové stránce pořádně nepřináší nic nového nebo překvapivého./// Shrnutí: Bourne je zpět na scéně a jsem za to rád. Celkový dojem není špatný, ale abych mohl jednoznačně určit jak moc je důležitý tento snímek pro celou sérii, budu si ji muset dát od začátku, protože zatím převládá pocit že už jsme to párkrát viděli./// Celkem 77%///

• 24.7.2016  15:52

TV/// Dabing 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 5/10/// PLUS: originální zpracování, příběh podobný snímku Avatar, překvapivě ale přišel před ním, akční spád, dávka emocí, které působí na diváka, napětí MÍNUS: snad i v době vzniku lehce nadprůměrná animace, která snad díky 3D mohla zaujmout, ovšem v současné době a konkurenci se jedná o čistý průměr, který bude nejvíc patrný na samotných postavách./// Shrnutí: Neuvěřitelně působivý snímek především po stránce obsahové a faktu, kolik se toho do tak malého (poměrně krátkého) filmu vešlo. Je rovněž zajímavé, že je film určen především pro děti: popkulturní odkazy a pomrkávání na dospělé tu nehledejte. Přesto film přináší jasné poselství o záporech lidstva, což může na děti působit hodně silně. Ostatně není to komedie, je to akční podívaná, za kterou by se nemusel stydět leckterý ambicióznější projekt. Skutečnost, že jsem se několikrát pořádně polekal a koukal na film s otevřenou pusou něco znamená./// Celkem 79%///

• 17.7.2016  10:27
    Krakatit (1948)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// PLUS: předloha, hlavně v závěru atmosféra filmu, s přihlédnutím na dobu vzniku triky MÍNUS: zřejmě to bude vyžadovat druhé shlédnutí, protože od začátku jsem byl poměrně zmatený a až později se více ponořil do filmu, pravdou je, že jsem se do té doby poměrně nudil./// Shrnutí: Nedostatkem určitě není celková složitost díla, která těm co četli knihu, nebo film již viděli opakovaně, bude připadat zřejmá a jasná. Já však hodnotím subjektivně a tak se přiznám, že to pro mě bylo poměrně náročné a nezáživné. Objektivněji by si film zasloužil 4*, na dobu vzniku se jedná o výborné a ve své době jistě naléhavé zpracování./// Celkem 66%///

• 13.7.2016  20:51

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: Je to Emmerich a kdo má rád jeho filmy, tak si přijde na své, jeden z nejefektivnějších filmů letošního roku, byl jsem na 2D verzi, ale tady si myslím, že 3D má smysl, nové postavy nakonec celkem dobře fungují, za ty původní budete rádi, že je uvidíte a že se s nimi po 20ti letech znovu setkáte, je tu humor a dialogy, který pobaví MÍNUS: chybí tomu víc emocí, když je vyhlazena značná část civilizace a na nikoho (ani na diváky) to moc nepůsobí, asi je něco špatně, na první shlédnutí se to nedá úplně vstřebat a stálo by za to před filmem shlédnout předchozí snímek, závěrečných asi 10 minut bylo i na mě příliš (hloupá scéna: autobus, děti, záchrana psa)./// Shrnutí: Tohle bude snímek hodně vděčný pro recenzenty, kteří si s chutí smlsnou na chybách (jak je možné, že když samotné postavy prohlásí, že zavařily motor a nepůjde s letounem manévrovat, tak o chvilku později ve stejné scéně si to krásně střihnou jak potřebují), přesto to bude úžasný film pro nadšené fanoušky, kteří na film čekali dlouhých 20 let. Zároveň má pokračování Dne nezávislosti trochu tu smůlu, že přišlo po tak dlouhé době, do jiné generace diváků zvyklé na ledacos./// Celkem 80%///

• 15.5.2016  22:34
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Výprava 10/10/// PLUS: Nelze upřít snahu o historickou přesnost, hodně motivů vychází z knihy Vlastimila Vondrušky, ale pravděpodobně i z jiných, výprava, prostředí a lokace celkově vynikají, krásná hudba, která se ovšem nevnucuje MÍNUS: drobnosti jako, že hrad Pernštejn vydávají za hrad v Mnichově a samozřejmě podobných záměn může být více, náročnější sledování díky častému přeskakování děje na časové ose, přesto, že se film akčním scénám nevyhýbá, stojí především na dialozích./// Shrnutí: K filmu jsem sice přistupoval s očekáváním velké zodpovědnosti ze strany tvůrců, ale zároveň s opatrností ze zkušeností české tvorby. Myslím si, že je to natočeno odvážně a nepodbízivě. Ve výsledku to tedy není zážitek mainstreamový, ale přesto zajímavý a kvalitní./// Celkem 89%///

• 7.5.2016  21:23
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 0/10 Hudba 0/10 Kamera 0/10/// PLUS: Terezka Voříšková, Miroslav Krobot, Ladislav Trojan MÍNUS: příšerný zvuk, obtížně slyšitelné dialogy, přesvícený obraz, ospalý a vláčný děj, otřesná kamera snímající převážně velký detail./// Shrnutí:Tohle musím nějak rozchodit a vystřízlivět. Zatím jsem horší neviděl./// Celkem 7%///

• 24.4.2016  17:14

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Obraz 4/10/// PLUS: výrazná hudba, velký komparz, občas pobaví MÍNUS: zrnitý obraz, ve kterém mají postavy useknuté hlavy, viděl jsem už zábavnější snímky i scénky./// Shrnutí: Kvůli době vzniku se dá snímku leccos prominout. Chaplin jako opilec když dostane větší nakládačku od lítaček, než od druhých rváčů, tak pobaví a není tu nouze o rvačky, ale nijak zvlášť jsem se nebavil./// Celkem 61%///

• 10.4.2016  11:42
    Show (1922)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: neuvěřitelné množství akčních scének MINUS: Stan Laurel tady skutečně nehraje/// Shrnutí: Méně zábavná, více akční groteska, kdy je až s podivem jak odvážní byli tvůrci při akčních scénách především s vlakem. V němém filmu jsem zatím více destruktivních scén neviděl. Zápletka je jednoduchá. hudba je standardní, neruší./// Celkem 63%///

• 4.4.2016  23:04
    Tulák (1917)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Obraz 6/10/// PLUS: především skutečnost, že se tenhle snímek dochoval, je tu hodně mladý Oliver Hardy, skoro není k poznání MÍNUS: v televizi uvedení snímku jako Laurel a Hardy: Tulák, přitom je to zavádějící, protože Laurel v době uvedení/natočení snímku ještě nikde nehrál./// Shrnutí: Herec Billy West se hodně podobá Charliemu Chaplinovi, k tomu zmíněný název, bylo to zprvu hodně matoucí. Obraz je hodně zastaralý, ale vzhledem k době vzniku je to v pořádku. Děj má bohatý komparz a celkem úsměvné gagy./// Celkem 71%///

• 5.3.2016  21:48
    8 1/2 (1963)

KINO Scala/// Obsazení 8/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Kamera 5/10/// PLUS: Jednoznačně zaujme obsazení, počínaje hodně obsazovaným Marcellem Mastroiannim, který se objevil po boku několika krásných hereček tehdejší doby, líbila se mi hudba, pokud zazněla mělo to své kouzlo MÍNUS: film musí bavit a měl by být pochopen, v mém případě se to nestalo, nudil jsem se a nechápal jsem co se to na plátně odehrává, snové sekvence byly opravdu mimo mé chápaní./// Shrnutí: Na Felliniho Osm a půl jsem se těšil. Navíc vidět film v kině v rámci Projektu 100 je zajímavá příležitost jak si obohatit znalosti jeho tvorby. Bohužel se očekávaný zážitek nedostavil. Pro mě těžko uchopitelný děj. Přesto jsem brzy pochopil, že Mastroianniho postava režiséra žádný film netočí, pouze o tom mluví a tváří se tajemně, což vyvolávalo jistou dávku napětí./// Celkem 49%///

• 20.2.2016  22:19

KINO Art s účastí producenta (Jiří Konečný), kameramana (Lukáš Milota) a dvou půvabných hereček (Jenovéfa Boková a Eliška Křenková)/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Kamera 9/10/// PLUS: poměrně originální režie, tvůrci se nebojí odvážných scén, především v první půlhodině zaujme střihová skladba a navazování scén, působivé bylo prolínání záběrů, celkově výborná kamera, uvěřitelný herecký projev všech přítomných MÍNUS: méně poutavý a občas až nevýrazný hudební doprovod, častěji používána diegetická hudba (přímo ve filmu-diskotéka, televize), byly scény, kde mě hudební doprovod chyběl, film rozvijí závažná témata (ztráta rodičů, dárcovství, otcovství, ztráta Oty-rodinného mazlíčka) přitom na mě nepůsobil emočně silně, může být kladem že neměl snahu emočně vydírat, herecký projev Karla Rodena byl na můj vkus až moc civilní./// Shrnutí:Film Rodinný film je především artový film. S názvem, jak vidno, bude snímek zřejmě zápasit. Může mít tu výhodu, že se dostane do širšího povědomí diváků. Stejně tak mu pomůže obsazení, psí představitel i komerční plakát. Přitom nerealizované plakáty bych zařadil mezi to nejlepší co by mohlo být u českých filmů k vidění. Osobně doufám, že bude mít snímek komerční úspěch. Zasloužil by si to nejen kvůli talentu mladých tvůrců ale především proto, že se jedná skutečně o kvalitní film, který se nebojí přijít s originálním přístupem./// Celkem 76%///

• 6.2.2016  18:57
    Hiphop-erace (2014)

Kino projekce Filmové Vinohrady/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 10/10/// PLUS: zdařile natočeno, od vydařené kamery a kvalitního obrazu, přes vhodně využitý střih až po uvěřitelné a často nenásilně zábavné dialogy "do Las Vegas pojedeme všichni, i kdyby to mělo být v urně"/// MÍNUS: až na jednu scénu (stříhání...) kamera zabírá přesně to co chci ve filmu-v dokumentu vidět./// Shrnutí: Mám úctu ke stáří a nebráním se hip-hopu. Mám obdiv k tanečníkům všeho druhu a mám rád taneční filmy. Tady najdu vše. Nechybí dojemné scény, ani pocit vítězství./// Celkem 91%///

• 4.2.2016  23:59
    Poklad (2015)

KINO Art s účastí režiséra Corneliua Porumboiua a herce Adriana Purcarescua/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Kamera 9/10/// PLUS: především možnost vidět oceňovaný snímek rumunské nové vlny za účasti tvůrců a následně s nimi po projekci pohovořit o filmu /// Shrnutí: Poklad je natočen s lehkostí, v poklidu a vyznačuje se pomalým tempem. Zaujme nevnucujícím se humorem. Tématem se jedná o zajímavé sociální "drama" ze současného Rumunska./// Celkem 71%///

• 25.1.2016  23:52

KINO Scala-Projekt 100/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Akce 8/10/// PLUS: poprvé viděno na plátně, poprvé v originálním znění=zážitek, děj je vtipnější než jsem si pamatoval, herecké obsazení už nikdy žádný budoucí remake nemůže překonat MÍNUS: právě skutečnost, že se chystá remake, který nemá šanci, když bude kopírovat, tak je to zbytečný, když si půjde vlastní cestou, tak to nebude tak úplně ono, no uvidíme, u této verze mě snad jen zamrzela poměrně zbytečná smrt čtyř hrdinů, navíc častěji potkali náhodnou kulku, než že by skonali heroicky při osobním souboji./// Shrnutí: Snad každý viděl tuhle nepřekonatelnou klasiku westernové žánru, přesto si nenechte ujít příležitost vidět film v kině po více jak padesáti letech./// Celkem 92%///

• 19.1.2016  21:23
    Fuji (1974)

YouTube/// Obsazení 0/10 Děj 5/10 Zvuky 10/10 Animace 8/10/// PLUS: názorná ukázka jak v animaci funguje a co je to rotoscoping a flicker effect (efekt blikání) MÍNUS: pokud se ke snímku dostanete náhodou, je možné že vás neosloví./// Shrnutí: Rotoscoping se používá v animovaných filmech (dnes častěji v japonské anime) kdy animované postavy vznikají schématickým překreslením okének zachycujících pohyb živých objektů. Animace je díky tomu plynulejší a přirozenější./// Celkem 55%///

• 17.1.2016  20:20

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Choreografie 3/10/// PLUS: odkazování na film Starci na chmelu, krásné prostředí, které může někoho "zahřát" MÍNUS: přesto nasazení do kin v Lednu chápu jako snahu vydělat, protože při větší konkurenci v jiných měsících by snímek neměl šanci, v opačném případě to můžu brát jako provokaci, když je teď venku takové počasí, utnutý závěr před samotným vystoupením, místo skvělé tanečního čísla titulky, to snad nemyslí vážně/// Shrnutí: Poměrně zbytečný a hlavně prázdný film ve kterém toho správně funguje pomálu. I Muzikál ze střední měl chytlavější melodie, lepší taneční čísla a zajímavější a rozpoznatelnější charaktery postav. Z českých muzikálů může někdo srovnávat s Rebely, jenže o kvalitách Renčových Rebelů si může tento snímek nechat jen zdát. Už jen drobným nedostatkem je samotný název kde místo slova aneb, mělo být nebo. Protože právě jedna z postav se rozhoduje pro muzikál, NEBO pro svou cestu za štěstím./// Celkem 36%///

• 22.12.2015  23:48

KINO Scala-ČSFD projekce/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Obraz 10/10/// PLUS: film plný emocí, od melancholie přes humor až po morální poselství, skvěle zvolená hudba, neotřelá práce s kamerou a celkově kouzelný fantaskní vizuál, z kina jsem odcházel s úsměvem na tváři MÍNUS: asi někdo neskousne fantasy prvky a jiný výklad náboženství./// Shrnutí: Hledám alternativu slova příjemný, protože takto na mě film od začátku do konce působil. Užíval jsem si každou scénu. A když už mě ta která scéna nepřekvapila svým nápadem, byl jsem potěšen obrazem, hudbou, dialogy, myšlenkou, stylem vyprávění. Na Zbrusu Nový zákon se klidně podívám vícekrát./// Celkem 88%///

• 17.12.2015  03:45

KINO-Brno-Olympia/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: skvělá vizuální stránka, vrátil se Harrison Ford a další oblíbené tváře, hlavní dvojice srší vtipem, občas skutečné zábavné dialogy, často hraní na nostalgickou strunu a snaha zavděčit se fanoušům MÍNUS: mírně rozvleklé, s otevřeným koncem, téměř bez originálního nápadu, hodně se kopírovalo, snad ve snaze nic nepokazit a příliš se neodklonit z vytvořeného universa/// Shrnutí: Neuvěřitelné se stalo skutečností. Když mi bylo asi 11 (psal se rok 95), tak jsem poprvé shlédnul první trilogii a ze všeho nejvíc jsem si přál vidět Epizodu VII. Po dvaceti letech jsem se dočkal. Avšak výsledný dojem je takový rozporuplný. J. J. Abrams vytvořil Hvězdné války přesně tak jak si většina fanoušku představovala, nicméně nedokázal (nechtěl) přijít s vlastní invencí, což je po osobitém Star Treku zarážející. Otázkou je jestli to stačí na nejočekávanější film letošního roku./// Celkem 84%///

• 21.10.2015  23:45

KINO Scala-předpremiéra/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Scénář 10/10/// PLUS: pozitivní dojem z filmu, zážitek o to větší že bylo promítání za účasti tvůrců, profesně od A do Z skvěle zvládnuté a bravurně natočené MÍNUS: po projekci jsem se chtěl zeptat na tolik otázek, že by to vydalo na rozhovor./// Shrnutí: Velice příjemné překvapení, skvělý zážitek a zkušenost, že vám film může něco dát a ne jen brát./// Celkem 90%///

<< předchozí 1 2 3 4 19 38 56 74