Deimos

Deimos

Albert Deimos

okres Brno
46. Letní filmová škola je super.-) ...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 21.4.2021  22:06
    Nikdo (2021)

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Akce 9/10/// PLUS: super akce, po tom všem co jsem už viděl, tak jsem stejně nestačil žasnout, je přehledná, brutální, krvavá a sebevědomá, neokoukaný a přitom "svůj" Bob Odenkirk, Christopher Lloyd v akční roli skutečně potěší, je také radost vidět Alexeje Serebrjakova v další záporné roli, hudba se povedla, často vytvoří originální atmosféru ke klasické akční scéně MÍNUS: Michael Ironside pěkně přibral, děj je přes všechnu originalitu (převážně v choreografii) poměrně předvídatelný, a také je to ještě o něco méně uvěřitelné něž jiné akčňáky, ale komu to vadí?/// Shrnutí: Třeba že první polovina je taková klidnější, dává tušit, že se bude dít něco velkého. Zvrat přibližně v polovině filmu dodá ději pořádné grády. Nikdo je Někdo a tohle je jedna z těch velice povedených žánrovek. Pokračování si dám rád./// Celkem 90%///

• 14.3.2021  21:11
    Becky (2020)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: Lulu Wilson má potenciál-té holce to naštvání a další emoce věříte, Kevin James v opravdu nezvyklé psychopatické roli, drsné, vážné a bez špetky humoru nebo nadhledu, postavy se chovají celkem reálně, kamera se nebojí jít do detailu MÍNUS: není tedy pro slabší povahy, prvních 20 minut se víc tváří jako rodinné drama/// Shrnutí: Opět tak trochu nečekané překvapení a žánr, který mi dost sedí, tedy sub-žánr home invasion plus pomsta. Je to takový mix filmu Hanna (jen Becky není vycvičená), Přání smrti, kdy má hlavní "hrdinka" důvod pro mostu a nečekaně také snímku Sám doma. Ona tedy není úplně sama, ale na protivníky si musí vyzrát sama a jde na to občas i dost chytře. Kdo uvidí, pochopí./// Celkem 79%///

• 13.3.2021  21:36
    O život (2019)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// PLUS: potřetí Frank Grillo, o něco lepší byl ještě Anthony Mackie a Marcia Gay Harden tady zahrála pořádnou potvoru, občas jsem se i zasmál a hlavní dvojice si postupně k sobě (a ke mně) našla cestu MÍNUS: nemůžu si pomoct, ale slabší scénář a logika věcí, která mi kazila zážitek, vše hodně nepravděpodobné a zároveň neoriginální/// Shrnutí: Tady trochu nevím čím chtěl film být. Kriminálkou, gangsterkou, nebo buddy comedií? Příběh občas funguje dobře (motivace postav) a občas nelogicky (jednání postav). Závěr jsem si ale užil a byl až do konce v napětí./// Celkem 61%///

• 7.3.2021  12:24
    Boss Level (2020)

Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 10/10/// PLUS: tak především asi můj nejoblíbenější žánr - akční sci-fi časovka, navíc se to občas nebere vážně, Frank Grillo je pro mě nový objev, má to zajímavé zvraty, změny tempa i nálad (parodie, akční, komedie, drama), hodně se mi líbila přestřelená akce, proměny hlavního hrdiny a jeho změna vnímání (rezignovanost, nasranost), celkem solidní obsazení a opět Mel Gibson jako typický záporák MÍNUS: pro někoho možná opakující se žánrové schéma, ale to by jsme mohli tvrdit u čehokoliv /// Shrnutí: Do maximálního hodnocení ještě něco chybí, třeba Na hraně zítřka byla ještě více "výpravná scifárna". Deadpool má ještě víc nahláškovaného hrdinu a Free Guy bude asi ještě větší sranda...přesto jsem se dobře bavil, především skvělou akci, kterou jsem si moc užíval včetně plusů které jsem zmínil výše a mám chuť se na film podívat ještě jednou./// Celkem 83%///

• 6.3.2021  10:58
    Cosmic Sin (2021)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Atmosféra 3/10 Efekty 2/10/// PLUS: plakáty k filmu, začátek se tvářil zajímavě, k mému překvapení a při troše představivosti dosáhnete pocitu, že se to odehrává někde ve vesmíru MÍNUS: zásadně tomu chyběla větší dynamika, cca od 30 minuty je to děsná nuda, výprava je poměrně tristní, připomínalo to nějakou LARPpovou hru, ve které se mnou "hraje" Bruce Willis, viz "asi robotické" obleky, které působí hodně plastově, být to natočeno tak před 25 lety dá se omluvit technická nedokonalost a vizuální "nepokrok" za posledních 500 let, ale popravdě spousta devadesátkových scifáren vypadá lépe, z emzáků moc neuvidíme, trochu připomínají skřety z Pána prstenů, také se tu hodně vykrádá z jiných filmů, např. Hvězdná brána/// Shrnutí: Snad si tvůrci nemyslí, že tohle se jim povedlo. Nalákat na Bruce Willise, věrné jeho fanoušky, se vám podaří vždy, ale o to větší zklamání jim přinesete. Dal jsem tomu šanci, ale je to ztráta času./// Celkem 25%///

• 14.2.2021  11:06
    Popravčí (2005)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: prostředí, kulisy a kostýmy, možnost seznámit se prostředím a zasazením, které není tak obvyklé MÍNUS: bezútěšnost snímku, není to další Statečné srdce, i když by mohlo být, má to komornější vyprávění a možná i trochu pomalejší tempo/// Shrnutí: Na tohle se opravdu těžko dívalo. Je to smutné, kruté a nespravedlivé. O to víc že hlavní hrdina je sympaťák, příběh je dobře vrstvený a dávám průchod fanatikům, lumpům a inkvizici. Toho hezkého tu skutečně mnoho není a vše spěje ke špatnému konci. Nebo, že by tu byla nějaká naděje?/// Celkem 71%///

• 8.2.2021  20:39
    Jeden den (2011)

O2TV(FilmBoxHD)/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// PLUS: zajímavá forma vyprávění, která není tak okoukaná a má něco do sebe, klidně by mohlo být používáno častěji, líbil se mi vývoj a změna hlavní dvojice, jedna hvězdička za Edinburgh a prostředí celkově a ten závěr mě pořádně rozsekal MÍNUS: zdlouhavé a zdá se delší než ve skutečnosti je, díky rozvleklosti vyprávění jsem se občas nudil, což se mi o romantického filmu moc nestává/// Shrnutí: Anne Hathaway mám rád, kdo by taky neměl. Stejně jako v mnoha jiných filmech dokazuje, že hrát umí a tady vystřídala skoro 20 životních etap. Jim Sturgess je jako obvykle zaměnitelný. Každopádně toto byl Jeden nejdelší romantický film, který se však především dámské polovině bude neuvěřitelně líbit, hodnocení mých kamarádek zde to dokazuje./// Celkem 66%///

• 7.2.2021  18:56

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 5/10/// PLUS: překvapivě mě děj a příběh celkem zaujal, občas to bylo i napínavější MÍNUS: režie se mi zdála docela slabá, stejně tak kamera a akční scény také nic extra nenabídnou, herecký projev většiny je spíš typický pro akční béčka, asi jsem zapomněl, že to má být další "van-dammovka"/// Shrnutí: Hraje si to na víc než to ve skutečnosti je, tedy průměrný akčňák a občas to docela funguje. Nenudil jsem se, ale nijak překvapený taky nejsem. Film jsem si dlouho šetřil a jsem už trochu náročnější než před 15 lety. Tehdy bych byl asi spokojenější./// Celkem 59%///

• 1.2.2021  22:02
    Dvojníci (2016)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Kamera 6/10/// PLUS: vděčné téma, které mě nalákalo, hodně jsem se bavil i zasmál, Petr Nárožný si to užívá :) MÍNUS: mohlo být tak o deset minut kratší, protože závěr je krapet překombinovaný/// Shrnutí: Tentokrát se nejedná ani tak o náhodné prohození identit (jeden z dvojníků tomu napomohl) ani o žádný "fantasy" magický nebo kouzelný prvek. Námět se už v minulosti vytěžil jinak a všelijak, tento je rovněž zajímavý, i když není doveden k dokonalosti. Pozdější část se mi zdála víc dramatická, než se na čistou komedii hodí, ale pořád divák věděl, že je to nadsazené. Být to realita, tak bych hlavní postavě nezáviděl. Být to thriller, tak by to dopadlo špatně, takhle to má ten správný konec./// Celkem 66%///

• 12.1.2021  21:03

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Akce 6/10/// PLUS: stejné herecké obsazení po deseti letech, ovšem moc to na nich není znát, občas stále vtipné a potěší snaha sebeparodie a parodie zombie žánru, opět nejlepší byl Bill Murray MÍNUS: sorry jako, ale prasil to český dabing, dialogy už nemají takovou šťávu, nebo jsem jen o 11 let starší od prvního dílu a je to tedy spíš pro mladší, taky tady za tu dobu vyrostla konkurence (seriál Živí, mrtvi), i proto to už nepůsobí tak originálně a svěže/// Shrnutí: Spíš velká očekávání mohou za to, že to pro mě nebyla až taková rána jistoty. Přesto bylo zajímavé sledovat postavy z prvního dílu, jak vyrostli a kam se posunuli, a uznávám, že několikrát jsem se pořádně zasmál. Vidět to v původním znění dal bych 10% navrch, ten dabing je jeden z nejméně povedených a kazí celkový dojem ze sledování./// Celkem 62%///

• 3.1.2021  23:34

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: úvodní desetiminutová scéna, létání mezi blesky i závěr mají tu správnou dávku nadšení a atmosféry, která je totálně boží MÍNUS: zbytek je však dost velký průměr, využití osmdesátek se nakonec moc nekoná, přes rok se na film těším a kino je pořád v nedohlednu, i tak jsem neodolal a našel si jinou cestu, po shlédnutí v kině bych ovšem návštěvy stejně nejspíš litoval, film nenaplnil moje velká očekávání, potřeboval by prostříhat, i napoprvé je zdlouhavý a má spoustu pomalejších pasáží, ke druhému shlédnutí potenciálně v kině nebudu mít moc důvodu, na film jsem koukal s rodinkou a byl pro ně příliš dlouhý/// Shrnutí: Moc jsem se těšil na osmdesátkový feeling i na zapracování Barbary/Cheetah o které jsem četl v komiksu, také na "návrat" Steva a chemii mezi ním a Wonder Woman. Spousta toho tady je a spousta je toho tady nějak navíc. Například snaha příběhu přinášet poselství o dobrotě lidství bylo už u Supermana s Reevsem a v tomto příběhu je to nějak navíc, ačkoliv může někdo oponovat dobovým zasazením. Problém mám taky s hlavním záporákem, který je opět takový zvláštní a stejně jako v jedničce poměrně slabým protihráčem. Ačkoliv jsem Patty Jenkins fandil, problém vidím v režii a pocity jsou smíšené./// Celkem 67%///

• 2.1.2021  21:22
    Vlkochodci (2020)

DivX/// Dabing 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: přenádherná animace, která neustále překvapuje, dramatický vývoj příběhu, jaký bych nečekal, krásná hudba MÍNUS: škoda. že písniček nebylo víc/// Shrnutí: Přibližně do poloviny děje byla tato pohádka celkem zajímavá a neustále překvapovala a měnila směr vyprávění. V tomto trendu pokračovala a přibližně od poloviny jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky. Bylo to dramatické, napínavé, dojemné, překvapivé a krásné. Obrovské překvapení, takto pohlcen, sežvýkán a vyplivnut bývám tak jednou za pět let./// Celkem 97%///

• 1.1.2021  22:09
    Strašidla (2016)

iVysílání/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Kamera 4/10/// PLUS: někteří herci hrají příjemně civilně (Vladimír Polívka, Sara Sandeva), některé menší role potěší (Petr Čtvrtníček, Jana Bernášková, Aleš "kocour Bedna" Háma), některý kouzla pěkně využitá a nejvíc film funguje jako romanticko vztahová komedie MÍNUS: většina herců bohužel přehrává, tenhle film není totálně pro nikoho, pro dospělé je infantilní a pro děti zcela nevhodný (nebo už se posunula míra toho co dnešní děti mohou vidět?)./// Shrnutí: Tady jsem čekal doslova strašidelný průšvih, ale postupně se dá zvyknout a byla to docela zábava. Na Strašidla z Vikýře nebo Kačenku a strašidla to rozhodně nemá, ale pár zajímavých a dobře zvládnutých nápadů se tu najde./// Celkem 56%///

• 7.11.2020  21:32
    Příšerky útočí (TV film) (2019)

DivX/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: má to 80s. atmosféru, hudba, napětí a také lekačky fungují za mě báječně, triky, masky a efekty minimálně na sérii jsou zdařilé, objeví se tu Dee Wallace z prvního dílu MÍNUS: bohužel se nijak s touto postavou nepracuje, navíc tu je jen okrajově, také je škoda že tento díl nijak nerozvíjí mytologii Critters, to vše bych ještě pominul, problém je hodně hloupý scénář, ještě hloupěji napsané dialogy, stupidní chování dospělých postav a docela otřesný český dabing/// Shrnutí: Je to takových 25 let co jsem si chodíval půjčovat VHS kazety do půjčovny právě s Critters, takže jsem se tímto filmem trochu vrátil do dětství. Nostalgie je hold silná a tak mám k tomuto "vesmíru" slabost, proto dám i o něco vyšší hodnocení. Trochu nerozumím, proč je potenciál tak málo využit, proč tvůrci nepracují víc s postavou z prvního filmu a proč obsadili tak marné "dětské" herce. Přesto jsem se u filmu náramně bavil a přiznám se, fakt si to užíval./// Celkem 60%///

• 19.10.2020  11:22

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: tak jednoznačně hvězdné obsazení, které je pocitově hvězdnější, když si uvědomíme, kam se herecké kariéry jednotlivých herců ještě vyšvihly, Shia LaBeouf můj dlouholetý oblíbenec, který se v poslední době potácí a tak trochu ztrácí tady zahrál výborně, Tom Hardy je dnes pro mnohé důvod proč na film koukat a Jason Clarke, který je spíš muž vedlejších rolí mě už vícekrát zaujal (Terminátor Genisys, Úsvit Planety opic) no a Guy Pearce je tady pořádný slizoun a hrdinům zároveň silný protivník, dámské herecké osazenstvo rovněž přesvědčilo ve svých rolích, třebaže Mia Wasikowka neměla tolik co hrát, kvůli ní jsem si film vyhlédl, jsem rád také za to napětí, které film přinesl, ačkoliv se na to nerad dívám MÍNUS: řekl bych, že mi zážitek a herecký projev kazil český dabing, tady to chce shlédnout v originálním znění./// Shrnutí: Gangsterky, docela se jim vyhýbám, ale při sledování mnohdy tuhne krev v žilách a nemohu se odpoutat. Tady navíc film nemá vyloženě slabé místo a bratrům Bondurantům budete fandit./// Celkem 79%///

• 9.10.2020  22:48
    Na střeše (2019)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// PLUS: Alois Švehlík je frajer a skvěle si to dává (herecky, gentlemansky, vtipem), režie, nápad na námět a scénář, je to docela ojedinělé vyprávění, tragikomické, avšak s hloubkou a smyslem pro lidské osudy MÍNUS: občas jsem si místo Švehlíka dosazoval Třísku, "vietnamský" herecký kolega se pro mě bohužel moc dialogově a emočně nepředvedl, pokud to byl záměr a normálně mluví plynule česky, pak je to v pořádku, stejně tak, pokud uvážíme, že to je jeho první role a bude se zlepšovat, ale je mezi oběma herci propastný rozdíl a je to hodně znát, přestože Švehlík hraje vlastně dostatečně civilně/// Shrnutí: Moc milý film. Potěší, zabaví, překvapí svojí kvalitou, často vykouzlí úsměv a občas dojme. A mohlo z toho být takové české Gran Torino./// Celkem 77%///

• 28.9.2020  19:05

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 5/10/// PLUS: předně hlavní herecká/ex-partnerská/rivalská dvojce Butler a Aniston kvůli kterým jsem chtěl film především vidět, občas to mezi nimi správně jiskří, romantika ve filmu funguje asi nejvíc, "buddy" komedie občas taky MÍNUS: s akcí je to krapet horší, ale ne o tolik, jen je to spíš průměr i na romantickou komedii, některé vtípky se míjí účinkem, Butlera mám přeci jen raději ve vážné akční poloze, škoda slabšího scénáře a faktu, že to mísení žánrů zas tolik nedrží pohromadě/// Shrnutí: Taková jen lehce nadprůměrná záležitost, asi fakt jen na jedno zkouknutí. Je to občas milé, není to naštěstí moc trapné, jen je to snad sem tam dost naivní, což ale patří k žánru. Nejvíc mě nakonec bavila krimi zápletka, různé pronásledování a vyšetřování, které k mému překvapení bylo i napínavé. A ano trochu mi to připomnělo odlehčenou verzi Pan a paní Smithovi. S tím že některé vzájemné legrácky mě pobavili./// Celkem 60%///

• 17.9.2020  20:22

60. Zlín film festival - KINO - předpremiéra 8.9. s tvůrčí a hereckou delegací/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// PLUS: především hudba, ta je světová, efekty, které nemají na českou tvorbu obdoby, neokoukané tváře, poutavý námět, dospělé vyprávění MÍNUS: Simona Zmrzlá, respektive její záporná postava mohla dostat více prostoru (připomínala mi Helu /Cate Blanchett/ z filmu Thor: Ragnarock)/// Shrnutí: Dlouho očekávaná pohádka splnila moje vysoká očekávání. Tohle je příběh, který bych chtěl vidět znovu a znovu. Tvůrcům se podařilo vytvořit snímek, který může s přehledem konkurovat světové produkci ve všech možných směrech. Navíc Lukáš Daniel Pařík je pro mě objev desetiletí, jestli tohle nebyla náhoda, tak se nám zrodil skladatel světové úrovně. Při předpremiéře bylo milé se s většinou tvůrců "vidět" naživo a dozvědět se něco víc o tvorbě filmu. V pohádce se mi velice líbila neokoukaná hlavní dvojice, herci v nezvyklých rolích a hláškující Eliška Křenková. Rozhodně doporučuji vidět v kině, atmosféra je neuvěřitelná./// Celkem 93%///

• 11.9.2020  20:43

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// PLUS: ve velice krátké době jsem podruhé viděl Josefa Trojana (před týdnem v Šarlatánovi a o fous mi zatím unikl jeho Abstinent) a v tom klukovi něco je, samozřejmě potěší Ladislav Trojan a mihne se tu i František Trojan, nejvíc se mi líbila mladá dvojce (Josef Trojan a Olga Wdowiaková) a jediná "lidská" postava z dospělých, kterého hrál Pavel Řezníček MÍNUS: jinak je to plejáda spíš divných existencí nebo lidí zkoušených osudem (ženy a děti) a "rodinných" situací, které vůbec nejsou hezké a neměli by se dít, bohužel se dějí, jen se nikdy nesejdou takhle na jednom místě./// Shrnutí: Po tomhle filmu zůstane taková pachuť v ústech a krku (třeba že na diváka na konci čeká happyend). Hodně ve filmu exceluje Jaroslav Ples svojí velice násilnou postavou a také se tu objevuje přemíra náhod v osudech postav. Na diváka to však příliš hezky nepůsobí./// Celkem 42%///

• 31.8.2020  23:17

Letní kino na Vinohradech/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: zábavné a v mnoha situacích překvapivě vtipné, vlastně co záběr a scéna, tak vždy nabízí několik (spíš situačních) vtipů naráz, dobře zahrané (Čermák opět dokazuje, že umí i komediální roli), Eliška Balzerová byla roztomilá, Yvona Stolařová přirozená a sympatická a Liška, ten byl zase Liška, potěšila mě účast Zdenky Procházkové, hudba poctivě doplňovala atmosféru MÍNUS: jiný by řekl, že hudba byla návodná, vtipy laciné, Tatiana Dyková přehrávala (už zase), scénář a vývoj příběhu prostý, zápletka vesměs žádná a možná nechybí moc k tomu, aby to byla jen standardní česká komedie/// Shrnutí: Čekal jsem právě ten standard, ale nakonec jsem se příjemně po celou dobu bavil. Je to vlastně taková pohádka, které musíte ledasco prominout, ale v dobrém kolektivu (v sále) s dobře naladěnými kamarády (diváky) může být snímek zábavnou podívanou./// Celkem 77%///

• 5.6.2020  23:21
    Teroristka (2019)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Akce 8/10/// PLUS: naprosto excelentní "Janžurka", výborný Hofmann, který v poslední době předvádí jeden lepší výkon za druhým, dobře napsaná postava pro Kristínu Svarinskou, Liškova postava překvapivě sedí do filmu, skvělá hudba dobře dotváří "žánrovou" atmosféru, třebaže tím jasně napovídá a vede diváka, od toho hudba ostatně taky může být MÍNUS: v závěrečné třetině je to víc parodie, než cokoliv jiného (ale alespoň jsem se nasmál), Dyková děsné přehrává, v závěru se vlastně prazvláštně chovají všechny postavy/// Shrnutí: První český revenge western? Opravte mě, jestli se mílím, ale tohle je čistá žánrovka, tedy skoro čistá, nebýt to výrazná komedie, skoro parodie. Nicméně jako komedie to působí skvěle, nasmál jsem se a pobavil ohromně moc a jako drama - i když opět spíš černohumorné - je to funkční. Scéna, kdy učitelka vejde do domu místního mafiána (divák ví), vytáhne krabičku se zákuskem, pod níž jsou náboje (divák tuší) a obě postavy toto dění komentují je fantastické a napětím jsem nedýchal. Skvělé, jen víc žánrových filmů prosím./// Celkem 90%///

• 23.5.2020  14:57

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: herecky skvěle zahrané (Brejchová,Vášáryová), sexuálně odvážné (Luknár, Geislerová), stejně tak i ostatní herci předvádí možná své maximum, romantika mezi Geislerovou a Abrhámem krásně funguje, líbilo se mi jak v závěru Abrhám převezl Macháčka s Hrušínským a také jsem se občas zasmál MÍNUS: najdeme tu výrazně negativní postavy a celková atmosféra je nepříjemná/// Shrnutí: Na tento film jsem si strašně těžko zvykal. Většina postav je krajně nesympatických. Ona Kráska v nesnázích má spíš smůlu na rodinné vztahy a manžela. Děti, kteří jsou v tom nevinně a přitom to nejvíc odnášejí. Do toho je tu kontrast skoro pohádkové bytosti (Abrhám - jako bych se v něm našel) a strýce (Jiří Schmitzer), jehož postava je asi ta nejhorší, co jsem v české tvorbě viděl - fakt nechutnej, slyzkej parchant, kterého musí trpěl celá rodina, protože ho trpí jeho družka (maminka Krásky). Prostě houšť negativních a záporných postav na daleko menší skupinku těch kladných nebo normálních. Závěr končí otevřeným happendem a Abrhám má stále své kouzlo./// Celkem 68%///

• 18.5.2020  22:05
    Veterán (2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: úplně mě to vtáhlo a pohltilo, Macheta opět v akci, tedy pardon Frank Vega, který je takový civilnější, lidštější, je to správňák a slušňák, který umí pozdravit, chránit slabé a nevinné, ale taky pěkně rozmašírovat ksichty všem šmejdům, i v českém dabingu je film drsný a nahláškovaný, občas je pohled na hlavního hrdinu úsměvný, ale v dobrém slova smyslu MÍNUS: závěr mohl být možná ještě "výbušnější", už jsme si zvykli na víc, škoda, že Ron Perlman měl v zásadě malou a nepodstatnou roli, občas mi to přišlo lacinější a na choreografie současných akčních filmů, zvláště těch Asijských to taky nemá/// Shrnutí: Neřeknu, že je to velké překvapení, protože jsem čekal, že to bude dobré a na film jsem se těšil, nicméně jsem překvapen přístupem tvůrců a tím že dokázali z Dannyho Treja dostat další možná ikonickou postavu, kterou je snadné si oblíbit, protože se s tím prostě nese*e. Rád si dám pokračování./// Celkem 82%///

• 13.5.2020  22:33
    Lov (2020)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: teď něco prozradím: to jak si snímek pohrává s postavami a potenciálně hlavní postavy (rozuměj známé a pro mě oblíbené herce) odpraví hned na začátku a do hlavní role tak staví pro mě neokoukanou tvář je nečekané a dokonalé, stejně jaké další porušování a vysmívání se pravidlům žánru MÍNUS: možná škoda, že se to občas nebralo víc vážně a bylo z toho cítit, že je to jenom jako film, protože námět je vážný, případně škoda, že si film nedrží tempo a v určitých intervalech mění směr vyprávění/// Shrnutí: Poté co film vysází všechny trumfy, by se mohl zdát, že filmu dochází dech (přibližně prostřední část), ale pak se strhne "revenge" akce a poté ještě finální souboj alá Kill Bill, vlastně ještě víc precizní a na tělo a přitom ani tady žánrové hlášky ("sklo už ne") a porušování pravidel nechybí. A ostatně ani jistá překvapení na závěr, tudíž film hodnotím jako obrovské překvapení, které jsem našel dříve (asi před měsícem), než se zítra premiérově objeví v kinech. Rozhodně si na něj zajděte a nevylučuji, že se tam potkáme./// Celkem 86%///

• 3.5.2020  09:52

KINO Ponrepo. Festival Filmasia 2019. 6.12.2019/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Výprava 10/10/// PLUS: okouzlí vás prostředí, kamera, obraz a výprava, děj je poutavý, napínavý a zábavný, připadal jsem si, jako bych se vrátil do devadesátých let, líbil se mi příběh, postavy, motivace postav, vlastnosti a charaktery hrdinů, souboje byly působivé a akce často fyzická MÍNUS: snad jen není pro toho, kdo nemusí hodně bláznivé a akční filmy /// Shrnutí: Nejdříve se to tvářilo jako nějaký dobrodružný film, ale brzy jsem pochopil, že tedy půjde o víc. Během prvních pár minut mě to vtáhlo a už jsem se vezl a užíval si každý kousek filmu. Indonéskou kinematografii prakticky neznám, o to větší je to zjevení, že tvůrci umí, film natočili kvalitně jak po technické stránce, tak i po obsahové. Určitě dost kopírovali od sousedních zemí a nejvíc mi to připomínalo Opičího krále, moji srdcovku, na kterou rád vzpomínám - dá se v tomto filmu najít spoustu prvků, takže inspirace je možná i zřejmá. V každém případě se mi uvedený festival tímto filmem trefil do vkusu a těším se na příští ročník. Tentokrát jsem byl poprvé./// Celkem 90%///

• 14.4.2020  19:53
    Vlastníci (2019)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Námět 8/10/// PLUS: Terezka to fakt zahrála, smekám, dobře si vedli i ostatní, nasmál jsem se a to fakt hodně, ty situace, to nevymyslíš, to se musí zažít a potom dát dohromady do jednoho příběhu, MÍNUS: obávám se, že většina z nás něco takového zažila, nebo se přinejmenším setkala s "postavou" podobnou v tomto filmu, ale všechny takové "skutečné" postavy v jednom filmu, v jedné místnosti, to je psychycký teror i pro diváka sedícího před plátnem nebo za obrazovkou, věděl jsem, že Ladislav Trojan bude mít malou roli, ale přesto jsou doufal ve více dialogů, nebo zapojení do děje./// Shrnutí: Na Vlastníky jsem se půl roku těšil do kina a až jsem konečně měl čas, tak mě okolnosti zavřeli doma, i proto jsem to už nevydržel, neodolal a na očekávaný film se podíval i s tetou, která má ráda především české filmy. Vlastníci jsou jedním z nejpovedenějších český filmů posledních let a jsou skvěle rozehrané i zahrané. Trochu škoda, že je to vlastně víc smutné a směšné, než zábavné až do samotného konce. Určitě si na film zajdu do kina, jak jen to bude možné, protože atmosféru kina tento film dle mého vytěžuje maximálně. Není nad to se kolektivně zasmát tomu, co mnozí z nás prožívají. Nutno ale říct, že po tomto zážitku bych se z onoho domu hned stěhoval pryč./// Celkem 80%///

• 29.2.2020  23:37

KINO: 9. Bítešský filmový festival/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Animace 8/10/// PLUS: kouzelně zábavné, krásné písničky, i v českém dabingu, nadčasové nejen po technické stránce, ale i po té obsahové MÍNUS: pro děti (1-10 roků), které se na pohádku se mnou dívali to bylo trochu dlouhé, nebo ne tak zábavné a vtahující, jako jiné moderní pohádky, uznávám, že třeba děj s trpaslíky by mohl být o něco kratší/// Shrnutí: Díky Bítešskému festivalu, který jsem navštívil poprvé, jsem měl možnost vidět tento poklad kinematografie poprvé na velkém plátně. Zážitek. A co teprve tehdy, jak to museli diváci vnímat. Děj možná z počátku poměrně přímočarý, ale příběh, animace, hudba, vše stále funguje a i v konkurenci nových pohádek obstojí./// Celkem 90%///

• 1.1.2020  22:50
    Dětská hra (2019)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Atmosféra 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: Chuckyho hlas (Mark Hamill), zvláště v druhé půli morbidní, zvrhlé, napínavé a rovněž moderní provedení je v pohodě, není rušivé, ani hloupé, vlastně skýtá spoustu možných nápadů MÍNUS: v zásadě ale jednoduché a celkově nevyužitý potenciál/// Shrnutí: Rád bych se přiklonil ke čtyřem hvězdičkám, ale chtě nechtě musím srovnávat nejen s původními díly, ale i se současnými horory. V rámci původních filmů se Chucky dočkal moderní inovace, která dává smysl a je tu hodně scén, které mají vysokou úroveň, přesto ale nejsem odvázaný a aktuální Dětská hra se stává pouze jednohubkou, které sluší DVD a obývák./// Celkem 68%///

• 25.12.2019  07:46

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// PLUS: pohádka, která se kouzelným způsobem nebere vážně a doslova bych napsal, že trolí sama sebe a téměř paroduje žánr pohádek, typické charaktery včetně samozřejmého děje, to vše převrací a uspořádává jinak, až mám dojem, že jsem nic tak nového ještě neviděl, herci jsou ve svých rolích výborní, postavy a scénář si dle mého užívají, Jakub Prachař si svoji zápornou postavu dokonce vychutnává, nikde to neskřípe a hlavně jsem se opravdu dobře nasmál MÍNUS: nedostatky budu hledat trochu dlouze - hudba je krásná a doslova vytváří atmosféru, ve výsledku ale hudba vede za ručičku a jasně říká jaká nálada má z dané scény vylézt, výprava je krásná, to nemám výhrad, jen by se mi v pohádce líbil větší komparz, akce tu je, takže při střetu dvou armád obou království by jsme tu měli něco velkého/// Shrnutí: Můžu říct, že jsem to nečekal, nedoufal, ale je to tak, štědrovečerní pohádka se povedla. Casting pro výběr rolí je znamenitý, Marka Ebena jsem si užíval a není herce - postavy, která by mi tady vadila. Možná kdyby to působilo ještě trochu dospělejším, výpravnějším a dražším dojmem, bylo by to za plný počet, ale i tak z možných prostředků na obrazovce vidíme maximum. Spokojenost./// Celkem 74%///

• 1.12.2019  22:58

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 0/10/// PLUS: obraz je krásný, kamera dobře snímá přírodu a zvířata, také písničky jsou celkem melodické, třeba, že bych si je jako soundtrack nepořídil MÍNUS: tak předně mě z toho bolí hlava, to jako bez legrace, už po prvních asi 15 ti minutách, později jsem pochopil proč se mluví slovensky a česky (dvě království), ale nepochopil jsem, proč mají někteří herci prohozený jazyk (Miro Noga mluví česky, Karel Gott slovensky) - je to příšerné a nefunguje to, nemá to smysl, také délka filmu se zdá být nekonečná, děj nicotný, zápletka se téměř nerozvíjí a mohl bych pokračovat/// Shrnutí: Schválně jsem dal této pohádce šanci, bez ohledu na zdejší hodnocení. Bohužel musím souhlasit a potvrdit, že je zasloužené. Problém filmu je především v nevyváženosti (trikové a obrazové) a v přeplácanosti (bohaté vyprávění vs. nedějovost a opakování vyprávěného v ději). Jestli že obraz je krásný a kamera precizní, nechápu trikovou nekvalitu. Po dlouhé době jeden z těch filmů, který jsem měl problém dokoukat a při sledování jsem trpěl./// Celkem 16%///

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77