Deimos

Deimos

Albert Deimos

okres Brno
Konečně už můžu opět do kina .-) ...

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 23.5.2020  14:57

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Kamera 6/10/// PLUS: herecky skvěle zahrané (Brejchová,Vášáryová), sexuálně odvážné (Luknár, Geislerová), stejně tak i ostatní herci předvádí možná své maximum, romantika mezi Geislerovou a Abrhámem krásně funguje, líbilo se mi jak v závěru Abrhám převezl Macháčka s Hrušínským a také jsem se občas zasmál MÍNUS: najdeme tu výrazně negativní postavy a celková atmosféra je nepříjemná/// Shrnutí: Na tento film jsem si strašně těžko zvykal. Většina postav je krajně nesympatických. Ona Kráska v nesnázích má spíš smůlu na rodinné vztahy a manžela. Děti, kteří jsou v tom nevinně a přitom to nejvíc odnášejí. Do toho je tu kontrast skoro pohádkové bytosti (Abrhám - jako bych se v něm našel) a strýce (Jiří Schmitzer), jehož postava je asi ta nejhorší, co jsem v české tvorbě viděl - fakt nechutnej, slyzkej parchant, kterého musí trpěl celá rodina, protože ho trpí jeho družka (maminka Krásky). Prostě houšť negativních a záporných postav na daleko menší skupinku těch kladných nebo normálních. Závěr končí otevřeným happendem a Abrhám má stále své kouzlo./// Celkem 68%///

• 18.5.2020  22:05
    Veterán (2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: úplně mě to vtáhlo a pohltilo, Macheta opět v akci, tedy pardon Frank Vega, který je takový civilnější, lidštější, je to správňák a slušňák, který umí pozdravit, chránit slabé a nevinné, ale taky pěkně rozmašírovat ksichty všem šmejdům, i v českém dabingu je film drsný a nahláškovaný, občas je pohled na hlavního hrdinu úsměvný, ale v dobrém slova smyslu MÍNUS: závěr mohl být možná ještě "výbušnější", už jsme si zvykli na víc, škoda, že Ron Perlman měl v zásadě malou a nepodstatnou roli, občas mi to přišlo lacinější a na choreografie současných akčních filmů, zvláště těch Asijských to taky nemá/// Shrnutí: Neřeknu, že je to velké překvapení, protože jsem čekal, že to bude dobré a na film jsem se těšil, nicméně jsem překvapen přístupem tvůrců a tím že dokázali z Dannyho Treja dostat další možná ikonickou postavu, kterou je snadné si oblíbit, protože se s tím prostě nese*e. Rád si dám pokračování./// Celkem 82%///

• 13.5.2020  22:33
    Lov (2020)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: teď něco prozradím: to jak si snímek pohrává s postavami a potenciálně hlavní postavy (rozuměj známé a pro mě oblíbené herce) odpraví hned na začátku a do hlavní role tak staví pro mě neokoukanou tvář je nečekané a dokonalé, stejně jaké další porušování a vysmívání se pravidlům žánru MÍNUS: možná škoda, že se to občas nebralo víc vážně a bylo z toho cítit, že je to jenom jako film, protože námět je vážný, případně škoda, že si film nedrží tempo a v určitých intervalech mění směr vyprávění/// Shrnutí: Poté co film vysází všechny trumfy, by se mohl zdát, že filmu dochází dech (přibližně prostřední část), ale pak se strhne "revenge" akce a poté ještě finální souboj alá Kill Bill, vlastně ještě víc precizní a na tělo a přitom ani tady žánrové hlášky ("sklo už ne") a porušování pravidel nechybí. A ostatně ani jistá překvapení na závěr, tudíž film hodnotím jako obrovské překvapení, které jsem našel dříve (asi před měsícem), než se zítra premiérově objeví v kinech. Rozhodně si na něj zajděte a nevylučuji, že se tam potkáme./// Celkem 86%///

• 3.5.2020  09:52

KINO Ponrepo. Festival Filmasia 2019. 6.12.2019/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Výprava 10/10/// PLUS: okouzlí vás prostředí, kamera, obraz a výprava, děj je poutavý, napínavý a zábavný, připadal jsem si, jako bych se vrátil do devadesátých let, líbil se mi příběh, postavy, motivace postav, vlastnosti a charaktery hrdinů, souboje byly působivé a akce často fyzická MÍNUS: snad jen není pro toho, kdo nemusí hodně bláznivé a akční filmy /// Shrnutí: Nejdříve se to tvářilo jako nějaký dobrodružný film, ale brzy jsem pochopil, že tedy půjde o víc. Během prvních pár minut mě to vtáhlo a už jsem se vezl a užíval si každý kousek filmu. Indonéskou kinematografii prakticky neznám, o to větší je to zjevení, že tvůrci umí, film natočili kvalitně jak po technické stránce, tak i po obsahové. Určitě dost kopírovali od sousedních zemí a nejvíc mi to připomínalo Opičího krále, moji srdcovku, na kterou rád vzpomínám - dá se v tomto filmu najít spoustu prvků, takže inspirace je možná i zřejmá. V každém případě se mi uvedený festival tímto filmem trefil do vkusu a těším se na příští ročník. Tentokrát jsem byl poprvé./// Celkem 90%///

• 14.4.2020  19:53
    Vlastníci (2019)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Námět 8/10/// PLUS: Terezka to fakt zahrála, smekám, dobře si vedli i ostatní, nasmál jsem se a to fakt hodně, ty situace, to nevymyslíš, to se musí zažít a potom dát dohromady do jednoho příběhu, MÍNUS: obávám se, že většina z nás něco takového zažila, nebo se přinejmenším setkala s "postavou" podobnou v tomto filmu, ale všechny takové "skutečné" postavy v jednom filmu, v jedné místnosti, to je psychycký teror i pro diváka sedícího před plátnem nebo za obrazovkou, věděl jsem, že Ladislav Trojan bude mít malou roli, ale přesto jsou doufal ve více dialogů, nebo zapojení do děje./// Shrnutí: Na Vlastníky jsem se půl roku těšil do kina a až jsem konečně měl čas, tak mě okolnosti zavřeli doma, i proto jsem to už nevydržel, neodolal a na očekávaný film se podíval i s tetou, která má ráda především české filmy. Vlastníci jsou jedním z nejpovedenějších český filmů posledních let a jsou skvěle rozehrané i zahrané. Trochu škoda, že je to vlastně víc smutné a směšné, než zábavné až do samotného konce. Určitě si na film zajdu do kina, jak jen to bude možné, protože atmosféru kina tento film dle mého vytěžuje maximálně. Není nad to se kolektivně zasmát tomu, co mnozí z nás prožívají. Nutno ale říct, že po tomto zážitku bych se z onoho domu hned stěhoval pryč./// Celkem 80%///

• 29.2.2020  23:37

KINO: 9. Bítešský filmový festival/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Animace 8/10/// PLUS: kouzelně zábavné, krásné písničky, i v českém dabingu, nadčasové nejen po technické stránce, ale i po té obsahové MÍNUS: pro děti (1-10 roků), které se na pohádku se mnou dívali to bylo trochu dlouhé, nebo ne tak zábavné a vtahující, jako jiné moderní pohádky, uznávám, že třeba děj s trpaslíky by mohl být o něco kratší/// Shrnutí: Díky Bítešskému festivalu, který jsem navštívil poprvé, jsem měl možnost vidět tento poklad kinematografie poprvé na velkém plátně. Zážitek. A co teprve tehdy, jak to museli diváci vnímat. Děj možná z počátku poměrně přímočarý, ale příběh, animace, hudba, vše stále funguje a i v konkurenci nových pohádek obstojí./// Celkem 90%///

• 1.1.2020  22:50
    Dětská hra (2019)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Atmosféra 8/10 Efekty 7/10/// PLUS: Chuckyho hlas (Mark Hamill), zvláště v druhé půli morbidní, zvrhlé, napínavé a rovněž moderní provedení je v pohodě, není rušivé, ani hloupé, vlastně skýtá spoustu možných nápadů MÍNUS: v zásadě ale jednoduché a celkově nevyužitý potenciál/// Shrnutí: Rád bych se přiklonil ke čtyřem hvězdičkám, ale chtě nechtě musím srovnávat nejen s původními díly, ale i se současnými horory. V rámci původních filmů se Chucky dočkal moderní inovace, která dává smysl a je tu hodně scén, které mají vysokou úroveň, přesto ale nejsem odvázaný a aktuální Dětská hra se stává pouze jednohubkou, které sluší DVD a obývák./// Celkem 68%///

• 25.12.2019  07:46

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// PLUS: pohádka, která se kouzelným způsobem nebere vážně a doslova bych napsal, že trolí sama sebe a téměř paroduje žánr pohádek, typické charaktery včetně samozřejmého děje, to vše převrací a uspořádává jinak, až mám dojem, že jsem nic tak nového ještě neviděl, herci jsou ve svých rolích výborní, postavy a scénář si dle mého užívají, Jakub Prachař si svoji zápornou postavu dokonce vychutnává, nikde to neskřípe a hlavně jsem se opravdu dobře nasmál MÍNUS: nedostatky budu hledat trochu dlouze - hudba je krásná a doslova vytváří atmosféru, ve výsledku ale hudba vede za ručičku a jasně říká jaká nálada má z dané scény vylézt, výprava je krásná, to nemám výhrad, jen by se mi v pohádce líbil větší komparz, akce tu je, takže při střetu dvou armád obou království by jsme tu měli něco velkého/// Shrnutí: Můžu říct, že jsem to nečekal, nedoufal, ale je to tak, štědrovečerní pohádka se povedla. Casting pro výběr rolí je znamenitý, Marka Ebena jsem si užíval a není herce - postavy, která by mi tady vadila. Možná kdyby to působilo ještě trochu dospělejším, výpravnějším a dražším dojmem, bylo by to za plný počet, ale i tak z možných prostředků na obrazovce vidíme maximum. Spokojenost./// Celkem 74%///

• 1.12.2019  22:58

TV/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 0/10/// PLUS: obraz je krásný, kamera dobře snímá přírodu a zvířata, také písničky jsou celkem melodické, třeba, že bych si je jako soundtrack nepořídil MÍNUS: tak předně mě z toho bolí hlava, to jako bez legrace, už po prvních asi 15 ti minutách, později jsem pochopil proč se mluví slovensky a česky (dvě království), ale nepochopil jsem, proč mají někteří herci prohozený jazyk (Miro Noga mluví česky, Karel Gott slovensky) - je to příšerné a nefunguje to, nemá to smysl, také délka filmu se zdá být nekonečná, děj nicotný, zápletka se téměř nerozvíjí a mohl bych pokračovat/// Shrnutí: Schválně jsem dal této pohádce šanci, bez ohledu na zdejší hodnocení. Bohužel musím souhlasit a potvrdit, že je zasloužené. Problém filmu je především v nevyváženosti (trikové a obrazové) a v přeplácanosti (bohaté vyprávění vs. nedějovost a opakování vyprávěného v ději). Jestli že obraz je krásný a kamera precizní, nechápu trikovou nekvalitu. Po dlouhé době jeden z těch filmů, který jsem měl problém dokoukat a při sledování jsem trpěl./// Celkem 16%///

• 13.11.2019  09:07

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// PLUS: nejvíce zajímavá a ne nepříjemná mi přišla postava Judit Bárdos a taky ta Michaela Pitthana, což by se dalo vysvětlit i tím, že nejsou příbuzní s rodinou, a také se divák může těšit na oblíbené herce, méně už ovšem na jejich (v proti řeči dobře napsané) postavy MÍNUS: pouze skromná nediegetická hudba střídající prvky melancholie a komična aby napověděla divákovi, jak se má cítit, tedy občas zazní hudba z gramofonu, ale i tak film nechává spíše tiché momenty k přemýšlení, a vlastně největším utrpením bylo to, jak byly postavy vytvořené (především Jana Synková - její postava je víc baba prebitečna ale taky nerudná a do všeho kecající babička) a vůbec celá rodinka je za trest, chudák Kačer, jehož postava má jen o něco více dialogů než medvěd a přijde mi že trpěl stejně jako některý divák, víceméně otevřený konec a nedořečený vývoj vztahů/// Shrnutí: Natočené to není špatně, jen zápletka a příběh jsou příliš jednoduché. Občas se samozřejmě nabízí děj, kdy na jedno místo dáte skupinu herců a oni mezi sebou sehrají nějaký konflikt. Největší problém je však ten, že v této rodince vytváří konflikt všichni a ono není příjemné se na to koukat./// Celkem 44%///

• 3.11.2019  20:56

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Akce 4/10/// PLUS: Tři "velké" hvězdy akčních béček (Seagal, Rhames, Trejo) v jednom filmu, každý stojí na své straně, každý z nich je ten největší badass (pomrkvávám na tebe Trejo-ehm on je vlastně jenom kuchař) a chce podrazit toho druhého, ale v zásadě jsou všichni na špatné straně zákona MÍNUS: tato zajímavá castingová souhra, i když ne první (viď Machete) je bohužel to jediné pozitivní co film nabídne, nejvíc je ubíjející režie, nepochopitelný scénář a neschopnost přehledně za sebe skládat scény, vysvětlit motivace postav, které se chovají divně a o herectví tady nemůže být řeč, je to křeč/// Shrnutí: Ač seagalovkám fandím, tady to za moc nestálo. Nezachrání to ani neokoukaný Bren Foster (já původně myslel, že to bude Ben Foster), prototyp Van Dammovského typu, který to sice je schopný ukopat, ale už není schopný zahrát a to pořád mluvím v kontextu podobných akčňáků. Podruhé si to rozhodně nedám./// Celkem 42%///

• 14.10.2019  22:47
    Joker (2019)

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Kamera 7/10/// PLUS: hudba, atmosféra, stylizace MÍNUS: nazval bych to pouze prequelem, který bez dalšího pokračování tolik nefunguje a v tom nejlepším snímek skončí, některé opakující se prvky (smích) po více jak hodině už tolik nefungují/// Shrnutí: Joker je neakční komiks, to je něco nového co tu ještě nebo minimálně dlouho nebylo. Díky úspěchu u kritiků i diváku z toho možná bude nový žánr, nebo přinejmenším nový trend. Dozvěděli jsme se pár spoilerů, že Joker nezabil Bruceovi rodiče (ačkoliv občas máme podezření), ale také jsme se dozvěděli, že je nepřímou příčinnou jejich smrti. Zároveň tedy, že loupežný motiv nebyl důvodem jejich úmrtí. Také nám film představí Jokera jako lidskou trosku, která je šikanována ze všech stran. To je podstatný motiv pro vznik psychopatického záporáka. Uvidíme jeho zrod, podaný uvěřitelně, přesvědčivě a budeme k němu přistupovat s větším pochopením. Dějově by mohl snímek klidně přecházet filmu Batman od Tima Burtona. Během sledování Jokera vše zapadá - motivace antihrdiny i jeho věk, nenávist k Waynovým i doba a prostředí. Je to stejný fikční svět, nebo je alternativní?/// Celkem 74%///

• 13.10.2019  22:35

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: někteří herci (např. Linda Rybová) hráli velice přirozeně a sympaticky, také hudební a romantická linie je za mě v pohodě MÍNUS: bohužel spousta vedlejších postav mi přišli jako otravné karikatury vesnických obyvatel/// Shrnutí: Ta holčina je na nervy, fakt se to s ní přibližně první hodinu nedalo vydržet. Zbylých cca 45 minut to táhne nahoru, ale i tak to nezachrání celkový dojem. Chápu, aby na konci filmu mohla přijít katarze a zadostiučinění, že se nám hlavní dívčí postava změnila, musí jí předcházet jistý předobraz. Pokud se tvůrci řekli, že čím více, tím lépe - nejsem si jistý jestli se rozhodli správně. Anna Kadeřávková hraje (jen doufejme, že nehraje sama sebe) docela přesvědčivě a proměna je překvapivě uvěřitelná a méně násilná, než by mohla být, přesto jsem se úplně nenaladil na atmosféru filmu a buď mě nudil, nebo dokonce otravoval, což není lichotivé./// Celkem 45%///

• 27.9.2019  22:19
    Drsný Harry (1971)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: první setkání s drsným Harrym má své neodolatelné kouzlo, hrdina je tak dobrý, jak zlý a silný je jeho soupeř a Andrew Robinson vytvořil opravdového šílence a zdatného soupeře, Harryho styl a způsob řešení situací vás dostane, film i dnes má spád a napětí MÍNUS: ve vedlejších postavách najdeme spíš už pozapomenuté herce/// Shrnutí: Poprvé je to muž proti muži a svým způsobem je to ta nejsilnější rovnice, kde Clint Eastwood poprvé představil svého hrdinu a zaznamenal u diváků úspěch. Další díly budou variovat, někde přidávat, někde ubírat, ale kouzlo a způsob výstavby narace zůstane./// Celkem 80%///

• 11.9.2019  23:20

KINO Špalíček/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: vizuál je líbivý, akce je neuvěřitelně přepálená, soundtrack je stylový, ale nejvíc mě upoutala kamera a celkově obraz MÍNUS: konverzačky mezi Jasonem a Dwaynem překvapivě nemají takovou chemii, jak jsem očekával (tu správnou dodává až Vanessa), celou dobu jsem srovnával s hlavní sérií a přemýšlel, jestli bylo nutné se svést na značce a vůbec dělat spin-off/// Shrnutí: Nicméně je jasné, že díky brandu film vydělá něco přes půl miliardy. A přesto, že to nebude více než mají díly z hlavní série, pořád je to víc, než kdyby tvůrci natočili random akčnák, a kdyby byl ještě nevíc bez Hobbse a Shawa nebo dokonce bez Johnsona a Stathama, klesali by jsme v tržbách níž a níž - jednoduchá matematika. Na mě pak film cílil především jako na fanouška (filmové série, herců, a do třetice i postav), takže natěšenost a očekávání poměrně vyšší než na nějakém random filmu. Výsledek je takový, že začínám mít obavu, jestli už jsem z těchto filmů nevyrostl - zkušenější divák musí ledasco přehlédnout. Nakonec, nuda to není, nadšení také ne, ale oddechová zábava ano a víc od (tohoto) filmu asi nemůžeme chtít./// Celkem 73%///

• 28.7.2019  19:26
    Tunel smrti (2005)

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 1/10 Atmosféra 3/10 Efekty 1/10/// PLUS: český dvd obal a námět upoutá MÍNUS: obrovská nuda a opravdu příšerně natočené/// Shrnutí: Námět zaujme a mohl to být i zajímavý příběh a zápletka. Nicméně spojení teen vyvražďovačky a duchařského hororu se absolutně nepovedl, nic tady nefunguje správně. Je to odstrašující příklad natočeného filmu a děsná nuda. Měl jsem problém film zhlédnout až do konce.Text distributora "Nyní se pět dívek rozhodlo v něm přespat." jsou kecy, nerozhodli se - přihlásili se do nějakého studentského přijímacího rituálu, ale těch nesmyslů je tam spousta. Chování postav je nesmyslné, kamera divná a střih ještě divnější./// Celkem 13%///

• 28.7.2019  10:53

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// PLUS: výprava a hudba na dobré úrovni, kolorováno MÍNUS: délka zhlédnuté verze je 9 minut a 26 vteřin, snímek tedy pravděpodobně nebyl celý/// Shrnutí: Zhlédnuto především ze studijních důvodů, ale také ve snaze vidět první záběry pravých Benátek ve filmu. Dá se předpokládat, že film byl skutečně natáčen v Benátkách, nicméně na interiérových scénách to není úplně poznat - výprava evokuje studiové dekorace. Zahrála si tu dnes většině diváků zapomenutá herečka Francesca Bertini a režíroval Gerolamo Lo Savia./// Celkem 66%///

• 21.4.2019  19:24

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Kamera 9/10/// PLUS: jiný přístup k námětu, napětí, brutalita i nečekané zvraty MÍNUS: možná trochu delší stopáž a expozice (název filmu až ve 22 minutě)/// Shrnutí: Japonští filmaři na rozdíl od amerických filmových tvůrců na to mají koule. Nebojí se ukázat čiré násilí a neuvěřitelný psychoteror, který musí zažívat hlavní postava. Praktická ukázka toho jak přátelský podnikavý "strýček", který se vetře do přízně hlavní postavy a jeho rodiny je ve skutečnosti sadistický psychopat a sériový vrah. O to víc je šokující, že ho v tom jeho žena podporuje a možná dokonce je ještě horší. A náš hrdina - taťka od rodiny je uťápnutý slušňoučký moula, který dozná během filmu razantní proměny - zřejmě i zasloužené./// Celkem 82%///

• 15.4.2019  01:07
    Blood Fest (2018)

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Atmosféra 9/10 Efekty 8/10/// PLUS: geekovina jako pes, pro fanoušky žánru a pro ty co mají nakoukáno může být tento film zábavná jízda, Zachary Levi tu má takové malé cameo, které se fakt povedlo MÍNUS: rozhodně by měl být v seznamu herců spíš na konci, uvidíte ho zhruba dvě minuty, potenciál námětu mi přišel v mnoha směrech nevyužitý/// Shrnutí: Blood Fest jasně cílí na fanoušky žánru. Odkazy v rámci žánru střílí jak Arnold v Komandu, bohužel konkrétní filmové postavy může jen citovat a v reálu si musí vystačit jen s vymyšlenými protivníky nebo s těmi klasickými (zombies, klauni). Na atmosféře to nic moc nemění, ta je hutná, strašidelná a především nepředvídatelná. Samotné postavy mají nakoukáno a proto předvídají a chovají se tak jinak - nepředvídatelně, což je dost super prvek. Navíc jsou především ty hlavní postavy dobře napsané i zahrané a mají nějaký vývoj. Trochu to kazí logika a střih, ale to se dá v rámci žánru očekávat. Asi bych doporučil sledovat s partou kamarádů./// Celkem 80%///

• 3.4.2019  23:15
    Z (1969)

KINO Scala/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Kamera 9/10/// PLUS: kvalitní a přesné obsazení, dramatická atmoséfra snímku, vyprávěný příběh a motivy postav, zajímavá úloha novináře MÍNUS: po konci ve který doufáte přijde rozčarování v závěrečných titulcích, není to přímo negativum, ale na klidném spaní vám to nepřidá./// Shrnutí: Útok na sympatického politika přichází z nejvyšších míst a vše nasvědčuje tomu, že se jednalo jen o nehodu. Nezkorumpovaný a poctivý vyšetřovatel však dává jeden kousek skládačky za druhým a postupně odhalí, že vše bylo jinak, přesto, že se političtí a armádní činitelé snaží vše zamést pod koberec. Opravdu hodně silný zážitek, nepříjemný, takový, který vám svírá žaludek a říkáte si, že to není možný, ale ono se to takhle nějak podobně stalo. Místo a čas ve kterém by jste nechtěli žít, pokud by jste nebyly někdo bezvýznamný, ale ani to by vám nezaručilo klid a dlouhý život./// Celkem 89%///

• 31.3.2019  00:13

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: neotřelé nápady a způsob vyprávění MÍNUS: filmu by sluše o něco větší rozpočet./// Shrnutí: Tak tohle bylo opravdu koukatelný a hodně zábavný. Trochu nekorektní skoro parodie na vyvražďovací horory. Nebere se vůbec vážně, dělá si legraci z otřepaných klišé žánru a přitom je mnohdy i velice originální svým přístupem a jednáním postav. Zábava a několik překvapení v možná trochu levnějším zpracování rozhodně neurazí. A možná bude pokračování./// Celkem 76%///

• 29.3.2019  10:05
    Závodní horečka (studentský film) (2017)

TV/// Dabing 2/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Animace 5/10/// PLUS: zajímavá pointa, kterou lze vykládat různě, hudba, pěkné zpracování MÍNUS: poměrně krátké a nepřináší nic zázračného, animace jednoduchá a především zrychlený anglický komentář u závodu byl rušivý a mnohdy nesrozumitelný/// Shrnutí: je to vzpomínka, představa, nebo jen sledujeme závody v televizi? Autorka ví, divák se může domýšlet a také přemýšlet nad hlavní pointou./// Celkem 47%///

• 25.3.2019  23:41
    Štěstí (1965)

KINO Scala/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 8/10/// PLUS: poutavý příběh, zajímavé postavy, netradiční vyústění příběhu MÍNUS: nemusí se každému líbit "sobeckost" hlavní postavy/// Shrnutí: Film, který Vás na začátku upoutá, aby Vás po skončení promítání nechal dlouze přemýšlet: o životě, o tom filmu, o jeho konci. Rozhodně zajímavý snímek./// Celkem 78%///

• 20.3.2019  23:14
    Zabijáci ze střední (TV film) (2005)

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Atmosféra 1/10/// PLUS: ... (žádný mě nenapadá) MÍNUS: kvalita samotného DVD, nepřesný popisek, lákavý, ale vlastně lživý obal titulu, bez českých titulků, divně přimíchaná "techno" hudba, vůbec se nehodí, nekvalitní obraz, špatné herecké výkony, tuctový příběh/// Shrnutí: Obal k filmu vypadá zajímavě, lákavě, obsah je bohužel jeden z nejhorších, jaký můžete v rámci levných dvd hororů vidět. Ani do televize ve 3 ráno bych to nepustil./// Celkem 10%///

• 18.3.2019  23:47
    Crash Road (2007)

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Kamera 3/10/// PLUS: je to sice naivní, ale zajímaví příběh (putování) jedné rozpolcené holčiny, krom toho, že Agáta Prachařová (Hanychová) hrála úplně jinou postavu, než jak známe její mediální obraz (takže zajímavý kontrast), tak její herectví mi přišlo nenucené a přirozené, její postava vlastně byla sympatická MÍNUS: vše ostatní bylo bohužel hodně špatné, mizerný obraz, společně často divnou kamerou, neherecké kreace i od kvalitních herců, divné postavy (některé) a často ještě divnější dialogy, navíc všudypřítomný product placemant je fakt zlo/// Shrnutí: Milý příběh se zajímavou hlavní hrdinkou v příšerném (amatérském) zpracování./// Celkem 36%///

• 17.3.2019  23:46
    Zombies (2006)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Atmosféra 5/10 Efekty 3/10/// PLUS: překvapivě fakt skvělé a uvěřitelné herecké výkony, jaké se u tohoto žánru téměř nikdy nevidí, ale co jiného očekávat od mladičké Scout Taylor-Compton, která si i později přošla nejedním hororem a malé Chloe Grace Moretz, která už od mala patřila mezi rodící se talenty, a taky na horor velice solidní chování postav MÍNUS: legenda (příběh) ale docela vycucaná z prstu, vraždící (mstící se) zombie děti, to jako fakt?, masky a makeup taky patří k levnějším/// Shrnutí: Tentokrát to není o efektech, ani o nepředstavitelném a silném zlu a dost dlouhou dobu se nic podstatného neděje. Nicméně postavy jsou dost přirozené, herecky je to nadstandard, takže se to na jedno shlédnutí dá./// Celkem 50%///

• 16.3.2019  19:16

KINO Scala - Světová předpremiéra s delegací Obsazení 10/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Kamera 8/10/// PLUS: Československý film a má světové obsazení, tak to si nechám líbit, předpremiéra v Brně, chválím distribuci a toho kdo se na ní podílel, obrazově poutavé MÍNUS: ploché postavy a obsahově místy prázdné/// Shrnutí: Byla to událost tak velkého rozměru, jakou za poslední roky v Brně nepamatuji. Člověk (divák) si alespoň jednou mohl připadat, že jde na něco velkolepého a že je alespoň na chvilku v centru dění. Samotná příležitost vidět (nebo se s ní i na okamžik setkat) svoji oblíbenou hvězdu učiní z běžné návštěvy kina něco jedinečného. Samotný film mi byl dlouho skryt a sám jsem se o něm dozvěděl až v posledních měsících. Možná jsem jen nevšímavý, možná to byl tvůrčí (distribuční) záměr. Jsou filmy o kterých se ví (a na které se čeká) dlouhé měsíce, někdy i roky. Schválně si zkusím dohledat informace o filmu zpětně. Pro film mluví i to, v jakém prostředí se odehrává. Minimálně pro obyvatele města Brna je tento snímek malou domů. O to překvapivější a více potěšující je, jak "velký" ten film je, nebo alespoň chce být. Obrazově je nádherný, záběry se i po několikátém opakování neomrzí a brzy divákovi dojde, že hlavní roli v tomto filmu ztvárňuje Vila Tugendhat. V druhém sledu vypráví film příběh dvou žen a jejich vzájemné lásky (nikoliv nutně sexuální) a ve třetím sleduje a vypráví příběh obyvatel domu po dobu zhruba čtyř desetiletí, kdy tento časový úsek nezobrazuje implicitně. Elipsovité vyprávění nás často vrací na ta samá místa a mnohdy si spoustu dějových událostí musíme domyslet. Když k tomu snímek nabídne ploché postavy, o kterých se v lepším případě dozvíme, jaké mají vzájemné vztahy vyjde nám z toho divácky atraktivní, ale nepříliš srozumitelný film./// Celkem 65%///

• 15.3.2019  22:19
    Mamut (TV film) (2006)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 1/10 Efekty 1/10/// PLUS:Summer Glau a Tom Skerrit MÍNUS: kteří ale stejně nemají co hrát, směšně triky, přestřelená zápletka, divné postavy, bez atmosféry/// Shrnutí: Tak tohle je veledílo jako samotný mamut. Hodně laciné a mizerné po všech stránkách, snad jen kvůli Summer Glau to dokoukáte, ona se občas snaží./// Celkem 19%///

• 10.3.2019  22:15

KINO noArt - festival FutureGate/// Obsazení 3/10 Děj 7/10 Atmosféra 9/10 Efekty 6/10/// PLUS: vtipné a zábavné scény, dialogy a nevypočitatelné chování postav, téměř bych to považoval za parodii na sci-fi a horory MÍNUS: opravdu zřejmě nebude pro každého a logika zůstala v jiném filmu/// Shrnutí: Tak tohle byla opravdová šílenost. Z části mi to připomínalo snímek Braindead (sekačka napoví). Občas skoro nekoukatelné a za hranou jakékoliv korektnosti. Je to pořádný bizár, za některé scény by se nemuseli stydět ani tvůrci z produkce Asylum, jiné jsou naopak tak dobře vymyšlené, že to prostě neberete vážně a jen se bavíte. Zlouni z vesmíru jsou dobře natočeným céčkem, kde cokoliv co působí levně můžeme brát jako účel. Hádám, že se tady někdo učil od Sama Raimiho a mimochodem ten britský přízvuk je fakt prča./// Celkem 64%///

• 1.3.2019  23:11
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

KINO Scala - předpremiéra/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 5/10 Prostředí 10/10/// PLUS: důkaz, že stále máme kvalitní herce, obsazení i herecké výkony jsou fantastické, vypiplaný scénář, vypointované dialogy na maximum, často dokonale absurdní scény, skvěle úderné jsou názvy jednotlivých dílů MÍNUS: hudební kulisa v tomto seriálu není výrazná, to ale neznamená nutně, že to je špatně, možná některé vtipy nevyzněli tak úderně, jak byly zamýšleny, a ten závěr je trochu zvláštní/// Shrnutí: Tak tohle byl neskutečný divácký zážitek. Tři hodiny nepřetržitého smíchu, to se tak často nestává a málokomu se to povede. Distribuční strategie geniální. Atraktivita projekce maximální. Plné kino a téměř nikdo neodešel dříve než promítání skončilo. Možný filmový-seriálový zážitek roku./// Celkem 90%///

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76