ABBA: Mamma Mia! Story (2008) (TV film)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +vydařený dokument, který má všechno, zazní tady většina z nejznámějších hitů, dozvíte se hodně o skupině ABBA, pravděpodobně i něco nového, rovněž je tu hodně povídání o filmu, o hercích a o nátáčení, taky o tom jak mu předcházel muzikál Mamma Mia! -v obsazení mi tady na stránkách chybý jména Björn Ulvaeus a Bennyho Anderssona, kteří jsou částečnými průvodci dokumentu/// Jedno oko nezůstalo suché. Skupinu ABBA mám, ze všech tehdejších kapel (Beatles, Queen...) nejraději. Jejich hudbu můžu pořád a to se řadím mezi ročníky, který je neviděl na živo zpívat. Film Mamma Mia se mi velice líbil a tento dokument sám za sebe je kvalitní a nabídne spoustu informací a to i kdyby to bylo o jiné hudební skupině. Ovšem je to o Abbě a o jejich hudbě a tento fakt korunuje tento dokument mezi ty nejlepší které jsem nejen o Abbě viděl./// Celkem 97%///

A co když je to pravda? (2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Reese Witherspoon, poprvé se mi líbil Mark Ruffalo, dobře napsané postavy, příběh, vtip, romantika, emoce, námět, závěr -s tímto námětem se dá vytvořit mnoho scénářů a já bych se rád podíval na všechny, bohužel jsem viděl jenom tento jediný (výsledný film)/// Já prostě zbožňuji žánr romantická duchařina :-) Ostatně cokoli co je fantasy, nadpřirozené nebo alespoň trošku mysteriózní je pro mě zajímavé, ale ve spojení příjemné a vtipné romantiky jsem úplně štěstím bez sebe. Od začátku až zhruba do poslední čtvrtiny je film sice vyprávěn trošku křečovitě a občas jsem přemýšlel jestli to mám brát především jako komedii nebo víc jako fantasy. Prostě jsem čekal co z toho vyplyne a jak se to bude odvíjet. Některé momenty mi přišli přehnané (vymítání duchů), ale v rámci žánru to tak má asi být. Závěr mě však rozcupoval úplně nepřekonatelně, prostě člověk aspoň s trošku romantickou duší bude dojat./// Celkem 89%///

Addamsova rodina (1991)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +jednoznačně černý humor, stylizace postav -zápletka, děj/// Nikdy jsem to neviděl. Nebo alespoň ne celé, vždy jen po útržcích. Z nich jsem si pamatoval výtečné 2 malé sourozence (kdo tehdá tušil, kde jednou bude Christina Ricci). A jejich neustále špičkování a naschvály. U nich jsem se bavil i dnes. U ostatních postav už méně a u filmu samotného jsem se moc nebavil. Kdybych to viděl tehdá, asi na to vzpomínam. V současné době mě však film tolik neoslovil. Čekal jsem víc./// Celkem 54%///

Addamsova rodina 2 (1993)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +postavy, lepší příběh, více černého humoru a vtipných scének, více herců -opět jsem se smíchy neválel pozemi, děj je trošku rozvleklí, některé scény jsou zbytečné nebo nezáživné/// Po zkušenosti s prvním filmem už jsem nečekal tolik, ale dostal jsem víc. Nebýt to někdy zbytečně moc uhozené a bláznivé, mohlo to být i na čtvrtou hvezdičku. I tak ale celkem spokojenost, hlavní je, že jsem se víc bavil než nudil a některé scénky jsou výtečné (hlavně tábor)./// Celkem 68%///

Aenigma (1987)

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// PLUS: tvůrcům se podařilo vytvořit celkem ucházející atmosféru, námět vypadal slibně MÍNUS: jeho zpracování je však slabé a poměrně nudné, často taky nechutné, herecké výkony jsou špatné, řekl bych, že dost věcí tu nedává moc smysl, ale říkejme tomu klidně nadpřirozeno/// Shrnutí: čekal jsem daleko víc. Pěkná obálka, zajímavý námět. Působí to ovšem hodně zastarale, lacině a divně./// Celkem 27%///

Aeon Flux (2005)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +architektura, prostředí, móda, sem tam bojové scény, Charlize -nudný, nezáživný a nepřehledný děj, slabé charaktery./// Špatné a to velmi. Podobné sci-fi snímky mám rád (např. Equilibrium, RE: Apocalipse, Ostrov atd.) a tento navíc jako sci-fi velmi vyniká. Tedy mám namysli prostředí, to je v podstatě dokonalé. Avšak s dějem je to strašné a nebýt v polovině vysvětlen příběh, hodnotím ještě níže. Bojové scény, hlavně efekty jsou dobré, ale nemohu se zbavit dojmu, že akce zde postrádá nějakou větší dynamiku. Celkově velmi mdlý film, ze kterého si nic neodnesete./// Celkem 56%/// Pozn. OMG mám takovej pocit, že jsem si půjčil špatnej film protože jsem tenhle film pokládal za film Ultraviolet. Jsou si dosti podobné (oba nové, sci-fi, s hlavní hrdinkou). Tak teď jsem pěkně zmatenej (lol) ale to bude z toho horka :-((

Agent beze jména (1988) (seriál)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +dobré přestřelky, v jistých částech napínavé a zajímavé, civilní -opravdu ubíjející dlouhá stopáž, málo akční, rozvleklí příběh, zastaralé zpracování (jakoby film ze 70tých let)/// Než se vydám do kina na završení nové verze Bourna, chtěl jsem dokoukat tento film. Asi mi neuvěříte, ale z kazety jsem se na něj díval cca po 10 minutách asi půl roku! Přestože je i tato verze zajímavá, tak skoro v ničem se nemůže rovnat novým filmům s Mattem Damonem a dokoukání tohoto filmu mě stálo opravdu velké úsilí./// Celkem 43%///

Agent bez minulosti (2002)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10///+ výborný začátek, autenticita, zážitek z filmu, herecký výkon Matta Damona, prostředí Paříže, Julia Stiles -která má však málo prostoru, prostřední třetina je trošku slabší/// Tak 4 roky od premiéry mi tento film unikal a tak ještě že nakonec existuje formát VHS, díky kterýmu, ale teda hlavně díky filmu jsem se po celí večer bavil. Tomu napomáhá dlouhá stopáž, u které by možná nevadilo ubrat tak 15 minut. Jinak jsem filmík zhlédl s otevřenou pusou a s napětím sledoval děj. Už teď se teším na pokračování a především mě zajímá jak se příběh bude vyvýjet dál. Jinak pro Julii Stiles jsem si představoval jinou roli a více prostoru, tak snad budu ještě překvapen./// Celkem 84%/// 26.12.2023 Dnes o 17 let později vím, kam se děj ubíral a jedná se o jednu z nejoblíbenějších sérií - Julia Stiles dostala více prostoru a první Bourne by si klidně zasloužil plný počet, i dnes je to úchvatný film.

Agent Cody Banks (2003)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Frankie Muniz se docela dal přežít, záporáci, hudba a především dobře koukatelná akce -občas hodně dětinské, tedy i naivní a najdou se tu i trapná místa, Hilary Duff dostala málo prostoru/// No tak tohle vitět tak v 15ti, tak jsem z toho filmu nadšenej. Teď to bylo takové už hodně směšné. Naštěstí jsem tenhle nedostatek dokázal přehlétnout a u filmu, na který jsem se dlouho těšil se nakonec i dobře bavil. Mimochodem, hodně se to podobá filmu Stormbreaker (který je přeci jen dospělejší), ale tohle mi sedlo víc a bylo tu to, co právě zmíněnému filmu chybělo./// Celkem 75%///

Agent Cody Banks 2 (2004)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// +opět slušná akce, někteří herci (Muniz, Spearritt, Anderson), docela zábava -naopak některé vedlejší postavy trapné a záporňáci opět směšní, méně výrazná hudba/// V podobném duchu jako jednička. Takže solidní akční komedie, která je dokonce lepší jako "áčkový" Stormbreaker. Sice je jednička o něco nadupanější, přesto i tento film nabídne dostatek zábavy a akce. Klidně bych si dal i třetí díl./// Celkem 70%///