Pat a Mat - Garáž (1979) (epizoda)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +ten nápad na tenhle díl -mohli toho zbourat víc/// Pusťte mě ktomu!! Já vám ukážu jak se parkuje. To jsou fakt experti, co oni nakonec nevymyslí a na co nepříjdou... asi jedna z nejlepších částí. Zhruba od poloviny do konce jsem měl vytřeštěné oči a otevřenou pusu. Takže spokojenost, jen škoda toho auta./// Celkem 96%///

King Kong (1933)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +hudba, strhující akce, dobří herci -pár logických přehmatů(masožravý brontosaurus), jo a taky jsem s Kongem neměl takový soucit jako v tom novém filmu/// Tak už vím, kde bral Peter Jackson inspiraci. On přímo svůj milovaný film okopíraval políčko po políčku a jen to celé zabalil do moderního hávu. A říkám, že jak jsem byl nedávno unešen z moderní verze, tak nějak podobně byly uchváceni i diváci v době natočení tohoto snímku. Ba co, věřím, že oni byly ještě mnohem víc. Dnes se takových filmů točí mnoho (hrající na efekt), ale tehdy tento film musel být vyjímečným počinem. Díky tomu, že jsem znal z nedávné paměti novou verzi, tak jsem veškeré scény ani nemusel předvídat, prostě tady byly taky. Je trošku škoda, že se tím stratil moment překvapení. Větší účinek by mělo: vidět nejdříve tuto verzi a poté tu novou. Ale to už teď nezměním a tak jsem si aspoň vychutnával každý moment filmu a vedle něj si představoval ty stejné scény, jen v barevném provedení. Tento film hodnotím ryze k tehdejším poměrům, to abych byl spravedlivý./// Celkem 89%///

Zajatec ostrova žraloků (1936)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +strhující děje -hudba i herecké výkony mohly být dramatičtější/// Zajatec ostrova žraloků je film, který má i po letech co říct. Stále je atraktivní, zajímavý a strhující. Přišlo mi, že tady nenajdete hluchá místa, nebo záběry, které by zde vyloženě přebívali. To co tu nemá být je vystřiženo. Navíc film svým příběhem velmi zaujme. Odehrává se krátce po škončení války Severu proti jihu, takže je zde ještě cítit pachuť po této válce a samozřejmě se zdejší prostředí neobejde bez černých obyvatel, což dává filmu docela jiný ráz. Hodně mě potěšily dějové zvraty a snaha manželky (v podání mladičké Glorie Stuart) hlavního hrdiny o jeho vysvobození a záchranu. A vůbec Glorie Stuart mě velice zaujala, mimojiné si později zahrála i v novém Titanicu, kde se mi rovnež líbila. Takže s tímhle filmem jsem spokojenej. Jak říkám, stále má co nabídnout./// Celkem 77%///

Pat a Mat - Obraz (1979) (epizoda)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +jsou vynalezaví -ale stejně jim to nepomůže/// Teď by mě zajímalo kolik mají bodů inteligence, když nedokážou dostat obraz do místnosti a následně ho pověsit. No dobře nakonec to dokázali, ale jak? nechtějte vidět./// Celkem 92%///

Velká Northfieldská loupež (1972)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +dobré přestřelky -zdlouhavé/// Docela zvláštní, podivný western. V některých momentech dobrý, v jiných průměrný a zdlouhavý. Cliff Robertson měl charisma, zato Robert Duvall byl dost nesympatický. Zpracování docela ušlo, ale znám mnoho lepších westernů, tohle je jen zajímavý průměr./// Celkem 50%///

Larva (2005) (TV film)

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +docela napínavá atmosféra -hodně klíšé, málo akční a když už tak je to trapné/// Takže máme tady doktora, který všechny varuje, ale skoro nikdo ho neposlouchá. Potom tady máme milionáře, který na tom sajrajtu pro krávy vydělává. Jenže krávy se z toho podělaj a na stvětě jsou larvy. A Larvy vesle mutují do něčeho co připomíná zvadlího netopíra. A tak se z toho podělaj i lidi a na světě je průser a teď už to konečně pochopí i zkorumpovaný šerif a o něco později i sám tvůrce. Teď nemyslím tvůrce tohodle nesmyslu ale myslím hlavního záporáka. I když není to někdy jeden a tentýž? Jako atmosféra je docela dobrá a je tu trošku náznak něčeho co jsme viděli v Cabin Feveru. To mě zaujalo. Jenže potom z toho vylezlo něco hodně trapnýho a tak málo nebezpečnýho, že si ty potvůrky podala i parta looseru. Kde se tenhle film hrabe na MosquitoMana, který si v pohodě vyndal SWAT team a ještě se u toho stihl bavit i divák. Tohle je podprůměrné, nijak vyjímečné a navíc špatně zpracované. Takže z toho plyne, že Moskyťák je vítěz./// Celkem 36%///

Connie a Carla (2004)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +David Duchovny byl příjemný -je to kabaret, ovšem nudný/// Tohle bylo něco příšernýho. Hodinu a půl koukat na to jak jsou dvě ženský převlečený za chlapy(transky). Ještě ke všemu neumějí zpívat a taky nijak zvlášť úžasně nevypadají... Tohle fakt už nechci vidět. Příjemná byla jen romantická línie, ale to je taky jediné co film zachraňuje od odpadu. PS: ani mi to nepříšlo nějak vtipné./// Celkem 28%///

Poslední pevnost (2001)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +výborně vystupňované napětí, téma -docela dlouhá stopáž/// Poslední pevnosti jsem se docela bál. Kvůli vězeňskému tématu, hlavní postavě, délce. Ale možná trošku zbytečně. Zhruba po půlhodině mě film chytl a začal jsem si ho užívat. Fakt zajímavé, hlavně k závěru. Trošku tomu chybý větší spád, ale i tak to bylo zase něco jiného./// Celkem 59%///

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +režie, akční masakr, u některých scén se tají dech -možná by těch 10 minut navíc neškodilo/// Když nám Rambo říká, že zabíjet je tak snadné jako dýchat, tak vůbec nelže. Dokazuje to přímo mistrovsky a na diváka čeká velká krvavá řežba s pořádnou náloží nejen olova. Obávám se, že starší Slyovi kousky budou po tomhle čtvrtém pokračování blednout. No sám sem zvědavej nakolik mě dokáží oslovit. Každopádně mám radost, že to Stallone dokázal. Nejen kvůli nám divákům, ale i kvůli němu samotnému. Dává to větší šanci na další kvalitní filmy./// Celkem 84%///

24 (2001)

VHS/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 5/10 Efekty 1/10/// +ten hlas v tom telefonu byl opravdu dramatickej -takové nehorázné neherectví a přehrávání jedné oblíbené herečky a jednoho neherce, dialogy, nelogičnosti, závěr/// Film s Barborou Seidlovou. Taky důvod proč si film koupit, zhlédnout a zaplakat. Naštěstí z tohodle vyrostla a dnes hraje dobře. Jinak samotný film je prázdné nic./// Celkem 20%///