Pán času - Do modravých dálav (2023) (epizoda)

Po katastrofálnej minulej epizóde som si to dnes naozaj užil aj keď to nebolo dokonalé ale už to bol viac menej ten Doctor a Donna na ktorých návrat som sa tešil. Aké to je jednoduché - menej propagandy, jednoduchá, jemne hororová zápletka na konci vesmíru, suoer herecké výkony a je z toho naozaj kvalitná epizóda.

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda)

Obrovské sklamanie. Snažilo sa to byť celý veľmi vtipné ale nebolo. Návrat dvoch skvelých postáv vo mne nevyvolal žiadne emócie a celá ta epizóda nedávala zmysel a bola vlastne iba tupou reklamou na transgender ľudí a LGBTQXYZ, nezmyselné používanie zámen atď. Ten záver s binary a non binary snáď ani nemá zmysel komentavať. Myslel som si že môj obľúbený seriál už nemôže byť viac woke ale oni predsa dosiahli ešte hlbšie dno. Dal som tomu šancu po tom čo som vypostil posledné dve série ale neviem či si vôbec ešte pozriem ďalší diel.

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Thrawnov nástup na scénu bol veľmi podarený. Seriál si stále drží kvalitu a zatiaľ sme tu nemali žiadnu výplňovú epizódu. Škoda že už len dve časti do konca ale verím to bude epické zakončenie.

Titans - Titáni (2018) (epizoda)

Moc som sa na tento seriál tešil ale mal som aj obavy aby to nedopadlo zle, ale sklamanie sa ani zdaleka nekonalo. Skvelá atmosféra, sympatické obsadenie, dej rýchlo odsýpal. Pilot rozhodne nesklamal.

Logan: Wolverine (2017)

Epická rozlúčka s Wolwerinom . Jasných 10/10 . Neskutočný zážitok, množstvo emócii . Smial som sa , plakal som , pozeral s otvorenými ústami . Herecké výkony hidné Oscara. FILM predčil moje očakávania . Ešte dlho budem rozdýchavať.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Fenomenálny seriál :-) Pre fanúšikov komixov ako som aj ja musí byť tento seriál rajom na zemi . Všetky nové postavy tejto série boli perfektné . Punisher absolutne nesklamal bol úžastny . Elektra ma tiež neskutočne bavila . Dej stále dostatočne napredoval. Akčne scény ako už bolo zvykom v prvej sérií perfektné. Naozaj je toho málo čo by sa dalo vytknúť. Cox ako Daredevil aj ako Matt je perfektný. Celkovo casting Marvel opat zvladol. Rozhodne naj komixový seriál všetkých čias :-) Nezostava nám nič iné iba čakať na 3. sériu. A čakanie nám spríjemny Iron Fist , Luke Cage a prvá seria Defenders . Čo viac si priať :-)

Zločin (2011) (seriál)

The Killing ma sprevádzal takmer celými letnými prázdninami. Odsledoval som všetky série naraz a musím povedať že som si každú jednu epizódu naplno úžíval. Duo Holder a Linden fungovalo po celý čas na výbornú. Absolutne k sebe sedeli. Holderove hlášky ma dostávali v jednom kuse a Linden ho dopĺňala skvelou mimikou tváre a tiež príležitostne zavtipkovala. Boli proste skvelí a oboch som si hneď oblúbil. Na seriály odceňujem aj skutočnosť že vedlajšie postavy takmer nikdy neboli iba suchou výplňou ale tiež vám prirástli k srdcu. Napríklad rodina Larsenových bola doležitou súčasťou deja a každý mal svoje miesto. Ďalšie veľké plus seriálu je že vyšetrovanie každého prípadu prebieha veľmi zaújímavo, dej sa nevlečie a väčšinu času sa niečo deje. Seriál vás drží v napätí a až do konca neviete kto zločin vlastne spáchal. Ak aj máte svojho favorita väčšinou vás seriál v poslednej epizóde vyvedie z omylu. Celkovo si myslím že tento seriál je veľkým dielom ktoré má svoje miesto medzi top TV sériami . Určite sa The Killing zaradil medzi päť mojich naj seriálov. Stephen a Sarah mi budú hrozne chýbať. Na záver chcem povedať že som sa obával ako bude seriál ukončený ale ani v poslednom dieli ma tvorcovia nesklamali naopak užíval som si finále a aj koniec sa mi moc páčil. Je mi ľúto že tak geniálny seriál skončil. Nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek. Odporúčam každému milovníkovi krimi.

Zaklínač (2002) (seriál)

Som velký fanúšik Zaklínača, ktorého som poznal hlavne z hernej série, a tak som si aj napriek mnoho negatívnym hodnoteniam pozrel seriál. A veru bol som velmi milo prekvapený, že ma to dosť bavilo. Nebudem tu hodnotiť slabé efekty , zle vykreslené súboje s príšerami. Aj keď Geraltovým poslaním je hlavne ničenie príšer. Tento seriál bol natočený s nízkym rozpočtom ale aj napriek tomu má rozhodne svoje čaro. Atmosféra fantasy sveta Zaklínača z toho priam dýcha. Musím pochváliť skvelé dialógy a podla mňa aj perfektnú hudbu. čo sa týka hercov- fantastický výkon Zebrowskeho, ktorému som to naozaj uveril a jeho výkon tento seriál tahal hore. Z ďalších postáv ma zaujal hlavne Marigold, ktorý bol rozhodne sympaťák a taký Geraltov psychológ. Rozhodne to nie je seriál z nejakou veľkou akciou ale seriál dýcha atmosférou Sapkowskeho Zaklínača na všetky strany a navnadil ma konečne sa pustit aj do knižnej série .

Daredevil (2015) (seriál)

Po zhliadnutí celej série som nadšený. Neskutočne som sa na Daredevila tešil a on predčil moje očakávania. Naozaj nemám takmer nič čo by som vytkol. Možno je to z časti neobjektívne hodnotenie, keďže som komixový fanatik ale na tomto seriály bolo super úplne všetko. Netflix a Marvel si dal záležať. Dokonca aj úvodná znelka bola super, pre mňa jedna z naj medzi seriálmi. Herecké obsadenie dokonalé. Cox bol ako Matt fantastický, jeho výkony ma dostali. Deborah a Elder taktiež super. Samotný Kingpin v podaní Onoforia bol neskutočný. Ale ani žiadna vedlajšia postava nebola rozhodne odfláknutá. Oslavila ma taktiež super hudba, ktorá bola niekedy až dych vyrážajúca. Akčné scény- o tom snáď ani netreba hovoriť. Aj keď ich ku koncu už nebolo až tak moc ale keď boli boli zvládnuté na 100 % a často veľmi reálne. Moc oceňujem, že na Mattym bola vidieť pri boji únava čo pridalo na reálnosti. Nakoniec musím pochváliť aj flashbacky o vývoji Daredevila a Kingpina . Celkovo seriál u mňa dokonale už od začiatku navodil super atmosféru. Niektorý kritizujú pomalý spád a ku koncu málo bitiek ale to nie je môj prípad. Dialógy boli super a seriál držal stále diváka v napätí. Rozhodne sa teším na nadchádzajúce seriáli od Marvel a Netflix a záverečnú týmovku. Tento seriál ukázal že spolupráca Marvel a Netflix je to pravé . Dávam jasných 100% a nezostáva nič iné iba dúfať, že sa Daredevil ešte v budúcnosti vráti s 2. sériou.

Poldark (2015) (seriál)

Po zhliadnutí prvých dvoch častí tejto mini série z dielne BBC som nadšený. BBC opäť ukázali, že vedia produkovať kvalitné seriáli. V seriáli je krásna kamera. Je to naozaj pastva pre oči sledovať krásne prímorské prostredie. Musím vyzdvihnúť aj vynikajúcu hudbu, ktorá je tu pre mňa jedno z najväčších plus. Výborný výber herca pre hlavnú úlohu Rossa Poldarka, ktorý sa úlohy zhostil fantasticky. Aidan ma presvedčil už vo svojej úlohe Killiho v Hobbitovi. Briti to jednoducho vedia a opäť to potvrdili. Verím, že zvyšné dieli si udržia kvalitu. Odporúčam všetkým, čo majú radi historické romány. Seriál výborne vtiahne do deja už po pilotnej epizóde.