Sobík (2024) (seriál)

Skvely pribeh, skvele vykony, presna motivace... tleskam. Bravurne. Smich, slzy, napeti, strach i vasen a zivot... autora a herce Richarda Gadda v jedne osobe.

Pavučina (2023)

Tak takova neschopna slatanina. Nelogicke jednani postav. Moc nechapu, jak tohle muze mit od mych jinak oblibenych recenzentu hodnoceni tri hvezdicek. Chlapecek zije nekolik let bez tuseni, ze se deje neco zle, udajna sestricka se schovava v technickych prepazkach xy let, pak mluvi detskym hlaskem, pak dospelym. Rodicove, kteri jsou prvoplanovi a nevi co hrat (reziser jim asi nedal jasne instrukce - jsou trapni, nudni a nesveril bys jim ani akvarijni rybku) a suplujici hrdinska ucitelka, ktera ceka od rana do halloweenskeho vecera, aby prisla po znepokojivem telefonatu do domu chlapecka ho zachranit a rozsekat dum. Ztrata casu. Od odpadu to chrani jen dobra a dynamicka kamera.

Wonka (2023)

Cekal jsem vic. Nejlepsi Wonka nadale zustava Deep. Timothee bohuzel nesaha ani po kotniky. Dabing hlavniho hrdiny spis otravoval. No, ani puvodni zneni bohuzel nepresvedcilo. Prkenne a a s Dahlem ani Timem B. nesrovnatelne. Muzika stokrat slysena.... 2 hvezdy ze sentimentu.

Strach z hlubin (2023) odpad!

Holka ze Slatiny napumpovana botoxem a silikonem zachrani paseraky. V kazdem zaberu se snazi ukazat jak ma hezke nohy, telo, kuzi. O herectvi se neda mluvit. Nelogicke dialogy a nelogicke zvraty ani nerikam. Zalouzeny odpad. Ed umi hrat ale kdyz ma partnerku silikonove drevo, tak ani mistr tesar nema sanci...

Betlémské světlo (2022)

Z filmu cisela neskutecna arogance, jak moc dobre dovedeme delat filmarinu. Ne, nedovedete, Sverakovci. Ackoliv si cesky narod na vasi poetiku zvykl, patent na kvalitni filmy opravdu nemate. Byla to slatanina. Namet vykradnuty, ale treba pro divadlo by byl fajn. Nejuveritelnejsi vykon podala Daniela Kolarova - za ni ta jedna hvezda. Jinak unylost, arogance, zbytecnost, povrchnost a popisnost /vylozene vykradeny tiktok jsou sceny "jsem plocha postava" a partner ji chyti za prso "se mi nezda" nebo radoby etuda s knedlikem - ktery si prikopnu a pak vrazdim nozem misto krajeni/. Pokud to melo byt vase domaci rodinne video, jakoze Jan se kasal jak je rad, ze neco muze s tatinkem a svyma synackama delat, tak to tak i melo zustat...

Promlčeno (2022)

Film je plochy, co se hereckych vykonu tyce. Herecke vykony jako z prvni ctene. Rodenovo civilni herectvi to jen umocnilo. Kratinuv nadhled byl fajn a role oslehaneho policisty se skvelou pameti byl fajn, naproti klisoidnimu statnimu zastupci s vetou "hlavne to na me neprasknete"... teto nelogicnosti jsem se i zasmal. Snaha Rodena o zpoved je uveritelna, ale treba z Bockove pri katarzi nic neslo. Mozna chyba rezisera. Linka odhaleni, ze jeji otec nebyl jejim otcem mela byt silnym momentem, ale okamzite se to opustilo a odbilo jednou fotkou. Takze dobry namet, uctyhodna myslenka byla degradovana vykony slabych hercu a plochosti rezie u Ackovych hercu. Skoda. Za namet, snahu o jiny film, i kdyz mistami neuveritelny /radia se opravdu nechaji jen tak lehce zneuzit?/ davam 3 hvezdy. Skoda, ze to nedelal a nehral nekdo jiny. Ta treti hvezda byla za neokoukane tvare.

Margaux (2022)

Postaveno na klise, a archetypech klasickych hororu, ale... oni to mysleli vazne! Tak slabe vykony, primitivni dialogy a nelogicke jednani zabilo cely zazitek... Proste odpad a jedna hvezdicka za solidni zacatek s rozmackanym Lochlynem. :)

Prezidentka (2022)

Vetchy ok, on proste umi. Geislerova jako prezidentka - na plakatu ok, ale hraje jako studentka DAMU, a nemyslim tu premiantku, od ktere by jste se meli ucit. Hymna, kterou "zpivala" jakasi baba nastylovana do Marylin Monroe, byl vtipny odkaz. Za to taky ta jedna hvezda a za Vetchyho a toho slovaka Jocha. Jinak o nicem, nuda, sed... nepovedlo se, jak se rika... kdyz delas ctrl plus c je to vzdy jen kopie - tohle navic osekana rozpoctem.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Kate W. podava vyborny vykon, ale konec je horsi nez filmove zpracovani s Joan C. Dcery v obou zpracovanich dali do sve role co mely... tady v teto serii byla Vida mnohem komplexnejsi a zajimavejsi. U hlavne postavy - Joan mela noblesu, ktera Kate chybi. A bohuzel je to roztahane a mozna by stacily max 3 casti.

Chuckyho kult (2017)

Spatna rezie, spatne vykony az na Jennifer... a nelogicke zvraty. Tohle byl omyl, Mr. Mancini, omyl.