filmmovier

okres Jičín
filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 19.8.2018  19:20

Vlaková honička rulez and forever! Nejslabší díl, lehce už jsem pociťoval únavu materiálu, ale nikdy mně nepřestane mrzet, že tenhle seriálový cyklus nemá minimálně tolik dílů, jako knižní předloha. U tohoto dílu v podtatě platí úplně to samé, co jsem napsal k minulým dílům, zejména pak ke třetímu a čtvrtému. A taky to, že u tohoto dílu už byla ta pouhá jedna hodina (která je pro minulé díly největší výhodou), trochu vlekoucí se. Ale to nevadí, protože opět jsem si užíval každou minutu a zakončení je standartně velkolepé, stejně jako hudba, výprava a herci (René Navarre je učiněný král). Na závěr mi tedy zbývá už jen jediná věc, a sice obrovské doporučení všech pěti dílů, nejen pro fanoušky funésovek, ale i jakýchkoliv jiných Fantomasů a výborných filmů. Protože tenhle cyklus výborný je. A taky je nadčasový a pořád mi hlava nebere, jak moc je skvělý. 75%.

• 19.8.2018  19:15

Délka opět akorát, takže je to v pořádku, hodina opět uteče (skoro) jako voda. Dějově asi nejzajímavější díl (Tom Bob byl parádní a spojení Juva s Fantomasem taktéž, jen mně mrzelo, že to docela rychle vyšumělo), začal naprosto parádně, ale v druhé polovině bylo malinko dlouhé už i tohle. Opět velkolepá přehldíka převleků a masek, akce a parádních hereckých výkonů. Fantomas je skutečně napínavý seriál, jak má být. Skvěle se na to kouká a tradičně luxusním cliffhangerem spolehlivě naláká na další díl. Hudba je sice už čtyři díly pořád ta samá (stejně jako v pátém) ale je používána tak úžasně a krásně podle atmosféry a vážnosti daného úseku, že je pořád neskutečně krásné ji poslouchat. Jen škoda, že v tom množství Fantomasů aby se čert vyznal a že potenciál tohoto nápadu nebyl v tomto plně využit. 75%.

• 19.8.2018  19:06

Hodina a půl. Je to fakt hodně a právě tahle poměrně přepálená délka (přecijenom, je to němý film) uškodila třetímu dílu Fantomase asi jako jediná. I v tomto díle je všechno při starém. Perfektní hudba, atmosféra i René Navarre, neskutečně zajímavý a nadupaný děj a vlastně až do konce nevíte, na čem jste. Tenhle díl jsem navíc už nečetl, takže pro mě bylo vše nové a o to víc jsem si tuhle epizodu vychutnal. Sto let není na filmu vůbec znát, jen ta délka je opravdu přepálená, takže paradixně se to vlastně tentokrát trochu vleče - ale opravdu jenom trochu... Cliffhanger je opět prvotřídní a ukázkový, mnozí tvůrci by se jím mohli inspirovat. Stále naprosto úžasná záležitost, která mě ohromuje čím dál víc a dech už mi vyrazila úplně. 80%.

• 19.8.2018  19:00
    Fantomas (1913)

Perfektní, stejně jako první díl. Velkolepé a přímé pokračování fantastického (a nejlepšího) prvního dílu, má všechny plusy svého kolegy. Úchvatnou atmosféru, skvělé postavy, uhrančivého René Navarra, a atmosféra je navíc úžasně proměnlivá, stejně jako tvář Jeana Maraise v šedesátých letech a naprosto dokonalou hudbu (všechny mé komentáře píši ke Gaumont verzi z roku 1998, takže absolutně netuším, jak vypadaly ty starší verze) a hodinová délka je tak akorát na udržení pozornosti, obzvlášť, když je tak natřískaná bohatým dějem, který občas opravdu doslova bere dech... Cliffhanger je pak naprosto parádní a mnohem lepší, než v jedničce. Neuvěřitelné, že něco tak skvělého vzniklo před více než sto lety.

• 19.8.2018  18:56

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu z toho, co jsem prozatím viděl. A kdyby s tím náhodou někdo nesouhlasil, protože konkurence je i v rámci Endeavourova cyklu veliká, rozhodně je to o pár bodů lepší, než úvod třetí série, tedy minulý díl. Opět velmi zajímavý případ, parádní konec, atmosféra, hudba, herci a prostředí jako již tradičně naprosto luxusní. Veliká paráda a díky EPIC Drama za vysílání! 95%.

• 19.8.2018  18:53
    Endeavour - Cesta (S03E01) (epizoda) (2016)

Návrat Morse a úvod třerí série tradičně ve velkolepém (a velkém) stylu. Parádní obsazení, nóbl lidi, krásné prostředí, úchvatná dobová atmosféra, hudba a tradičně velice zajímavý případ s ještě zajímavějším koncem a nechybí ani nějaký ten dějový posun postav, takže já jsem opět maximálně spokojen. Ačkoliv kvalit druhé série to teda alespoň prozatím rozhodně nedosahuje. 90%.

• 19.8.2018  18:49

Mohlo to být delší (což je opravdu výjimečné) a v tom případě by to bylo bývalo i lepší. Takhle (viděl jsem asi desetiminutovou verzi a nevím, jestli je nějaká jiná) je to jen film, který měl spoustu nápadů, ale ani jeden pořádně nevyužil, ačkoliv to, co tam je, je velmi fajn a já se i docela dobře pobavil, zápletka se skunkem byla poměrně fajn. Hardy je k nepoznání a Laurelova režie obstojná, stejně jako celá tahle groteska, které krátká stopáž zcela mimořádně ublížila. I tak je to ale fajn podívaná, která ovšem není vůbec ničím zvláštní ani šokující. 60%.

• 19.8.2018  18:46

Frigo tentokrát slabší (vlastně ten nejslabší, kterého jsem zatím viděl, ale já z něj mám opravdu nakoukáno velice málo), ale pořád nadprůměrný. Skvělé prostředí, skvělá výchozí zápletka, úžasné nápady a hlavně výborné finále a překrásná dívka. Kaskadérské kousky jsou tentokrát ze slabšího soudku, groteska není nijak vizuálně velkolepá, ale z nápadu se opravdu opět vytřískalo maximum. A opět je to dějové bohaté, což je rozhodně plus, protože většina grotesek z té doby příliš děje nepobrala, a to je to, co na Keatnově tvorbě oceňuji nejvíc, Jen tentokrát je to prostě trošku slabší. 80%.

• 19.8.2018  18:42

Jedna z těch lepších průměrných Charlieho grotesek, ale nic, s čím by se v jeho filmografií mělo začínat - právě naopak, s těmito ranými groteskami by se mělo spíš končit. Between Showers ale docela ujde, a to i dějově. Obsazení je velmi sympatické, tempo poměrně slušné, délka tak akorát, neurazí, nenadchne, neuvízne v paměti. Výchozí zápletka je výborná, využití již tradičně slabší, ale ve výsledku velmi koukatelný spor o deštník a o dámu.

• 10.8.2018  21:56

Několik klasických dílů ze série romanů o Fantomasovi jsem četl a byl jsem uchvácen. Ačkoliv je to opravdu brak jako vyšitý, nechybí mu orvotřídní budování napětí, humoru a hororových prvků, Fantomas jako skutečně ďábelský padouch a Juve jako velmi schopný a nápaditý policajt. A celé to mám nějak mnohem radši, než Funésovskou sérii, kterou miluju nade vše. První Fantomas ze série z let 1913 - 1914 je věrnou adaptací románu, ze které si ale samozřejmě nechal jen to nejdůležitější, protože věřte nevěřte, ony ty knihy jsou poměrně rozsáhlé. A i do filmu se přeneslo vše, co jsem vyjmenoval výše. Je k neuvěření, jak moc dokáže více než sto let starý film nadchnout a zaujmout zajímavou zápletkou a výborným hereckým obsazením v čele s ultracharismatickým Reném Navarre. Výborně to odsýpá, je to vážně prvotřídně napínavé a nechybí ani špetka humoru. Navíc do toho hraje naprosto fenomenální hudba, která naprosto úžasně podtrhává celkovou atmosféru, hlavně teda v úvodu a na konci (viděl jsem verzi od Gaumontu z roku 1998, takže nevím, jaké tam jsou rozdíly). A na závěr samozřejmě nechybí luxusní cliffhanger jako prase, i když nutno dodat, že tady to dopadlo o poznání šťastněji. Vynikající záležitost a nejspíš i povinnost. 95%.

• 10.8.2018  21:46

O chlup lepší, než první část. Víc akce, víc vtipu, víc všeho. D'Artagnanův útěk před kardinálovými muži je nezapomenutelný. Takhle má vypadat čistokrevé dobrodružství. (Téměř) prvotřídní mix akce, humoru, napětí, krásných žen a ďábelských záporáků (trojice Richelieu - Rochefort - Mylady je fakt bezkonkurenční). Navíc je to velmi věrné předloze a to, co je navíc, nebo naopak chybí, rozhodně není na škodu, ale navíc to filmu ještě prospívá. Prostě výtečná podívaná a navíc s fantastickým obsazením. Potěcha. 85%.

• 10.8.2018  21:41

Podobný případ jako Charlie v zábavním parku. Kraťoučká groteska s nulovým dějem, kde se Charlie pořád jenom cpe před kameru a vyprovokuje několik konfiktů, které najdou rozuzlení v rybníce (jak taky jinak, že). Tady je to akorát ozvláštněné tím, že Charlie je sice velmi hezká, ale zato naštvaná a protivná žena. A možná právě díky tomu skvělému kostýmu to stojí za pozornost, ale víc nic.

• 10.8.2018  21:37

Obrovský zklamání. Další díly jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale tohle byl prostě propadák. Jen samý průmysl, elektrárny, ropné plošiny a londýnští podnikatelé... takhle si pouhý JEDEN DEN v tak úžasné zemi rozhodně nepředstavuju. Je sice pravda, že sem tam mně něco zaujalo a že jsem se dozvěděl i něco nového, ale tenhle způsob pojetí dokumentu je opravdu nešťastný. 55%.

• 7.8.2018  18:12

Ghost Stories jsou sice nadprůměrným filmem, ale jen tak tak. Nelze jim upřít, že jsou naprosto výtečně natočené a to v každé jejich části. Po scenáristické stránce je to už horší. První povídka sice měla velmi příjemnou atmosféru, ale jinak mně docela nudila. Druhá povídka už mi udělala mnohem větší radost - atmosféra ještě mnohem lepší, velmi příjemné mrazení a strašení, úžasné prostředí a celkově si prostě všechno sedlo tak, jak mělo. Druhá povídka je rozhodně nejlepší, ale i tak jí docela pokazili - utnuli jí totiž docela rychle, a navíc nudně a nenápaditě, což mně opravdu zklamalo. Třetí povídka byla taky docela fajn, s příjemnými nápady a hlavně perfektním Martinem Freemanem, který naprosto vládne nejen své třetině, ale i celému filmu. Ta pointa na konci sice nepatří k žádným ternům, je poměrně ohraná a vlastně i nudná, ale tady si to docela sedlo, a musím se přiznat, že jsem jí byl notně překvapen a vlastně to bylo fajn. To ale nic nemění na tom, že by trocha (větší) invence a nápaditosti tomu filmu rozhodně prospěla. V téhle podobě jsou Ghost Stories jen příjemná, fungující jednohubka, kterou nebudete zklamáni, na kterou ale zapomenete prakticky okamžitě s koncem závěrečných titulků (mimochodem parádní song) . Čekal jsem mnohem, mnohem víc a v mnohem větší kvalitě, takže docela zklamání (řemeslně je to opravdu docela odfláklé), ale i tak jsem se dobře bavil a v rámci žánru pořád potěší každý alespoň trochu kvalitní film. Ghost Stories jsou minimálně nadprůměrné a žánru ostudu nedělají, takže mise nakonec splněna. 70%.

• 7.8.2018  18:01
    Hamlet (divadelní záznam) (1982)

Geniální. Naprosto geniální. Věřili byste ale, že je to opravdu nesmírně dlouhé? První polovina (nebo vlastně spíš první dvě třetiny) jsou opravdu lehce roztahané a tempo skutečně není nijak přívětivé. Herecké výkony všech zúčastněných jsou ovšem natolik strhující a natolik geniální, že to byla radost sledovat a to i přes prakticky nulovou výpravu. Občas se objeví František Němec, pronese nějaký dlouhý strhující monolog a jede se dál. Poslední třetina pak konečně nabere tempo, akci a vlastně i napětí. Celá tahle verze je navíc brilantně okořeněná úžasným humorem a funkčními vtipy, až jsem byl překvapen, kolikrát jsem se z celého srdce a upřímně usmál. Tohle vůbec nebylo na škodu, naopak to celému představení prospělo. Nade všemi pak vyniká hlavně Petr Kostka a František Filipovský v naprosto úžasné a kouzelné úloze hrobníka. Bylo mi prostě nesmírnou ctí vidět tohle legendární představení, které si tohle označení rozhodně zaslouží. Jen mně všeobecně na všech důležitých verzích téhle hry děsně štve, že je to děsně roztahané a úplně pokaždé to trvá minimálně tři hodiny, když by se to s klidem dalo stihnout za dvě nebo i za dvě a půl. I proto jsem k téhle verzi (i k jiným) přistupoval až s nechutí. Jenže ten Shakesperův úžasný jazyk, ten geniální, nadčasový text, ty legendární citáty a herecké výkony mně vždy pohltí natolik, že jsem na konci totálně rozčarován a stejně bych si to nejradší dal hned celé ještě jednou. A výjimkou není ani toto představení. Jasný plný počet. tady prostě absolutně není o čem spekulovat. 100%.

• 7.8.2018  17:31
    Cvokové (1968)

Fajn komedie a velmi příjemné překvapení. Klasická závodní komedie jako vyšitá s typicky výborným francouzským námětem využitým na maximum. Cvokové mají skvělé tempo (a rozumnou délku, takže naštěstí nestíhají nudit), perfektní herecké výkony (tradičně vynikající Bourvil, tentokrát v hlavní roli a nezapomenutelný Robert Hirsch jako exekutor) a zejména vynikající a nezapomenutelný úvod, natočený jako groteska. Nápady, vynálezy, naschvály, postavy, všechno tady funguje na výbornou. Typická francouzská, prvotřídně funkční zábava, u které zamrzí jen to, že je jen velice málo známá. Cvokové mají ale docela obstojnou a nesporně kvalitnější konkurenci, takže na plné hodnocení to úplně není, obzvlášť, když přecijen chvíli trvá, než se pořádně rozjedou. 80%.

• 6.8.2018  19:08

TOP3 Formanových filmů společně s Amadeem a Valmontem. Naprosto úžasný námět, špičkové herecké obsazení (kterému samozřejmě zcela dominuje Javier) a velmi potěšující je, že to nemá přes dvě hodiny, ale je to dlouhé úplně akorát. Forman mně ve svém posledním filmu rozhodně nezklamal, ale naopak nadchnul a ač jsem asi jediný, kdo šel s hodnocením nad čtyři, tak v tomto případě rozhodně s davem jít nehodlám a prostě budu hodnotit, jak si to film i všichni zúčastnění zaslouží. Možná to řemeslně občas drhne (a místy je to fakt i vidět), ale to je fuk. Goyovy přízraky mají úžasnou atmosféru a já jsem se skvostně bavil od začátku až do konce. I díky skvělé hudbě Varhana Orchestroviče, který by klidně mohl filmovou hudbu skládat častěji - až s tím začne. A sympatické je vlastně i to, že ačkoliv samotný Goya je nejdůležitější osobou v příběhu, zároveň tak trochu hraje i druhé housle a důležité postavy mají ve filmu rovnocenný prostor. 90%.

• 6.8.2018  18:57
    Valmont (1989)

Absolutně nechápu, proč tenhle film furt každej kritizuje, protože na něm není nějak nic, co by kritizovat šlo. A pro mě osobně je Valmont ještě mnohem lepší, než Amadeus, dokonce bych řekl, že je tahle adpatace Nebezpečných známostí, se kterými se mimochodem setkávám úplně poprvé, vůbec nejlepším fimem Miloše Formana. Je to velice svižné, děj utíká a je prostě radost to sledovat (což je u každého filmu, jako je tento, který navíc trvá přes dvě hodiny, velmi potěšující). Správně se tady dávkují emoce (a že jich je!) a herecké obsazení je naprosto špičkové, hlavní čtveřice je naprosto fenomenální, ale totéž se dá říct i o všech ostatních. Forman, Ondříček, Pištěk a hudba odvedli opět dokonalou práci a výsledek je záležitost, na kterou se nezapomíná. S tímhle filmem to byla láska na první pohled. A roli v tom hrálo i to, že Colin Firth je prostě nesmírný sympaťák, ale jen nepatrnou. Tahle Valmontova kladná poloha (protože předpokládám, že kladný příliš není) je perfektní a prostě mu nejde nefandit. Geniální dílo. 100%.

• 6.8.2018  18:44

Pravděpodobně nejlepší a rozhodně nejpravdivější film ze středověku. Dneska tyhle procesy působí velmi absurdně (ostatně jako i ve filmu samotném), ale zároveň je to velmi znepokojující, když si uvědomíte, že se to opravdu dělo. Je to realistické, námět samozřejmě výtečný, zpracování na jedničku, atmosféra špičková. Herecké obsazení, protože je britské, je naprosto perfektní (bez výjimky) a Colin Firth rozhodně podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Originální film a navíc takhle kvalitní, co víc si přát? Absurdita, černý humor a idioicie lidí se tady nachází ve velkém, ale zároveň se tady hraje i na vážnou notu a ta kombinace funguje, takže já jsem spokojen. Středověké drama, jak má být. 75%.

• 6.8.2018  18:31

Neskutečně úžasná úvodní píseň, skvostná atmosféra (zejména v předělech s Lohniským, kterej zapáleně citujue Malleus Maleficarum), ďábelský Vladimír Šmeral a snad ještě ďábelštější Josef Komr. Neskutečně silný, působivý a znepokojivý film, který v mých očích možná i o něco překonal předlohu, která je také výborná. Boblig byl ďábel a rozhodně jde o nejzápornější postavu v dějinách českého filmu (ano, s existencí jistého Karla Kopfrkingla jsem dobře obeznámen). Kladivo na čarodějnice je opravdu nesmírně silný film. Sugestivní. Působivý. Znepokojivý. Scény ze samotných procesů jsou pak, stejně jako v knize, opravdovým vrcholem. A to, že je to natočené černobíle, tomu strašně moc dodává. O mistrovské dílo jde určitě a bez debat je to i jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Možná si říkáte, proč jsem dal jeno čtyři. To je tím, že na pět to prostě necítím, ačkoliv dobře vím, že bych asi měl. A věřte mi, že ještě větší lahůdkou, než film, je ta úvodní píseň, na tehdejší dobu (a vlastně i na tu dnešní) je to něco opravdu nevídaného.85%.

• 6.8.2018  18:15
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Benedict Cumberbatch rozhodně podal nejlepší výkon své kariéry (a to říkám jako jeho opravdu velký fanoušek) a tu EMMY má doufejme jistou, protože letos by muselo jít o něco nesmírně výjimečného a nečekaného, aby byl jeho výkon překonán. Když ale budu hodnotit Patricka Melrose jako celek, musím říct, že to bylo opradu hodně natahované a občas se tempo doslova vleklo, zejména pak mluvím o třetím a čtvrtém díle, které celému seriálu pokazily reputaci, protože zbývající tři díly, tedy první, druhý a pátý, ač pomalé, byly naprosto špičkové a dokonalé a neskutečně mě bavily. Na tomto místě musím rozhodně zmínit ďábelského Huga Weavinga, který si veškerý svůj prostor totálně krade pro sebe a Cumberbatch má jediné štěstí v tom, že jeho tatík má pouze vedlejší úlohu. Patrick Melrose řeší závažná témata, ale britsky elegantně a místy i hodně černohumorně, každý díl je pak jak atmosférou, tak vyzněním naprosto jiný a jde vlastně o pět krátkých filmů, z nichž každý je natočený úplně jiným stylem a jedinečně (něco jako Vetřelecká série a údajně i Mission Imposible). A taky to dělá reklamu na drogy, o kterejch jsem v životě neslyšel. Ten chlap se totiž dopoval fakt úplně vším, možným i nemožným, a hezky pěkně najednou. Druhý díl je rozhodně nejlepší, ačkoliv právě v něm je Cumberbatch asi třicet vteřin. Uhrančivá two man show Benedicta a Huga rozhodně stojí za to. Jen bacha na to tempo. 80%.

• 6.8.2018  18:03

Tentokrát jeden z těch slabších Hitchcocků a dokonce ani ne moc těsně. Řemeslně je Vražda na objednávku samozřejmě také naprosto špičková a famózní a i herecké obsazení je geniální. Ray Milland je učiněný ďábel sympaťák a atmosféra postupně houstne a poslední půlhodina je samozřejmě perfektní. Konverzace jsou důmyslné od začátku až do konce, ale musím říct, že se to poněkud vleklo a nechytlo mně to tak, jak jsem očekával. I v tomhle mistrovském díle do sebe samozřejmě vše špičkově zapadá a opět jde o špičkový thriller, který od doby svého vzniku prakticky nezestárnul. Ale má tu smůlu, že Alfred Hitchcock natočil mnohem lepších filmů, které jsou lepší i pro mně samotného. To je jediný problém. Nepochybuji ale o tom, že i tak by se dostal do top desítky. 85%.

• 6.8.2018  17:54
    Luke Cage - Série 2 (série) (2018)

Musím říct, že druhá série Luka Cage mně nakonec bavila o malinko méně, než ta první, což je s podivem, protože příběhově je to rozhodně po všech stránkách lepší a třeba finále nebo "Heroes for Hire" týmovka byly vyložené lahůdky. Ani Luke Cage se ve svém druhém samostatném partu samozřejmě nevyhnul klasickému syndromu "Marvel-Netflix" seriálů a sice tím, že je (opět) moc dlouhý. Řekněme třeba zase tak klasicky o tři, čtyři díly. Tentokrát to ale nebylo zdaleka tak otravné, jako jindy. Postavy a vztahy mezi nimi jsou zajímavější a propracovanější, a záporáci jsou všechno, ale rozhodně ne směšní. I akce je lepší a vtipy a hlášky výborně fungují a Mike Colter je prostě neskutečný sympaťák. Možná za to nakonec vlastně můžou ty odporný vedra, že mi to zas tak nesedlo a sledoval jsem to skoro čtrnáct dní. Ale víte, co je rozhodně nesmírně potěšující? Že je to lepší, než druhá série Jessicy Jones, takže jejich role se velmi sympaticky otočily. Třetí série je po tomhle, doufám, samozřejmostí. 80%.

• 6.8.2018  17:38
    Zornův syn (TV seriál) (2016)

Výborný seriál, u kterého jsem se báječně bavil. Zorn je skvělá postava a jeho interakce se zbytkem postav (mimochodem též skvěle napsaných) je báječná. Rozhodně to není klasický rodinný sitcom, kterých je mraky, originalita tam je a potenciál je dle mého maximálně využitý. Jen škoda toho brutálního cliffhangeru na konci (do Zephyrie jsem se těšil) a malého počtu epizod celkově. Zornův syn si tak brzké zrušení rozhodně nezasloužil, ale FOX prostě ruší dobré věci. 75% a určitě si ještě někdy dám repete.

• 6.8.2018  16:08

Nic moc a příběh prakticky nulový. Stan Laurel a James FInlayson jsou sice skvělí, ale to je tak vše, co se o téhle grotesce dá říct. Bitka, zabírající téměř celou stopáž, není příliš zábavná. Je ale dobře natočená a na těch pár minut zabaví (ale nepobaví) a nebudete mít pocit, že byste těch pár minut měli věnovat radši něčemu jinému. Průměrná záležitost, která nijak neurazí, ale opravdu se neřadí k mimořádným filmovým dílům.

• 6.8.2018  16:03

Další Charlieho groteska, která je snadno zaměnitelná s jakoukoliv jinou (ta podobnost se prostě nezapře), ale tahle je zároveň i jednou z těch lepších, a to možná i díky tomu, že si Chaplin psal scénář sám. A je to znát, protože je jednou z těch delších a přesto má i smysluplný příběh a na prostoru celé čtvrthodiny nemluví. Ačkoliv to ale žádné veledílo není, tohle hodnocení si zaslouží, protože je fajn a pobaví a rozhodně se řadí k těm kvalitnějším. 70%.

• 4.8.2018  08:54
    S pravdou ven (TV pořad) (2018)

Z velké zvědavosti jsem se podíval na celý jeden díl (očekával jsem totiž novou českou kopii Would I Lie To You), ale výsledek je tradiční nekoukatelná a trapná mizerie, klasická produkce TV Prima. Jaké to je, když lidé lžou a mně to baví, jsem se bohužel opravdu nedozvěděl.

• 1.8.2018  09:37
    Zběsilost (1972)

Očekával jsem slabší kus, ale stalo se to, že jsem si Zběsilost téměř okamžitě zamiloval. Hitchcock je zpět v rodné Anglii a v prvotřídní formě. K dispozici má geniální scénář Anthonyho Shaffera a skvostného, téměř démonického (a samozřejmě jak jinak ohromně sympatického) záporáka v podání Barryho Fostera. A i zbývající obsazení je špičkové (Anna Massey, Bernard Cribbins) a ve svém typickém rukupisu podbarveném skvostnými melodiemi postupně utahuje smyčku kolem obou hlavních postav a přivádí je k závěrečné černohumorné pointě. A atmosféra samozřejmě houstne a jakkoliv není začátek nijak přehnaně úžasný, zbytek filmu to bohatě vynahrazuje, protože ten už úžasný je. A zcela. Skvost. Veliký, veliký skvost. Opravdu jsem nečekal, že to bude až tak dobré, ale Zběsilost je ve výsledku ještě lepší. 95%.

• 1.8.2018  09:31

Hitchcock v nejtypičtějším kabátu. Naprosto dokonalý scénář, jedna jediná místnost, houstnoucí atmosféra, rostoucí napětí i tempo, samotné finále je pak jako vždy nezapomenutelné. Občas nějaký ten vtípek, úžasné dialogy a tradičně perfektní James Stewart a jako bonus Grace Kelly. Tohle je prostě opravdové mistrovské dílo. Geniální záležitost a naprosto bez debat jeden z nejlepších filmů Alfreda Hitchcocka, co se týče TOP5. Nikdo jiný by to takhle fantasticky nenatočil a hlavně ani nevymyslel. 100%.

• 1.8.2018  09:25

Pro mně osobně obrovské překvapení v rámci Hitchcockovy tvorby a i já se divím poměrně slabšímu hodnocení. Od tohoto filmu jsem ovšem také nic moc nečekal a byl jsem přesvědčn, že dostanu rozvleklé romantické drama, které ničím nezaujme, ale zato bude alespoň dobře natočené. Ach, jak jsem se mýlil! Hitchova režie je samozřejmě sázka na jistotu, stejně jako herectví Gregoryho Pecka, celému příběhu ale kraluje Alida Valli, která je nejen ůžasná, ale i krásná. Navíc atmosféra je strhující už od prvního okamžiku a postupně houstne, a druhá soudní polovina je naštěstí fantastická lahůdka, na kterou nejde zapomenout. Navíc krásné interiéry a exteriéry (hlavně v té části z venkova) a navrch parádní scénář, který sice nepřináší žádná překvapení v identitě vraha, ale i tak v tomhle ohledu překvapí dost. Případ Paradineová je ten nejtypičtější Hitchcock a rozhodně se řadí k tomu nejlepšímu z Mistrovy tvorby. 90%.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85