filmmovier

filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 16.10.2017  17:57
    Highlander (1986)

Highlanderovi uškodilo u mé osoby zejména to, že jsem ho neviděl dřív - mnohem dřív, nejlépe už v osmdesátkách, v té době jsem ovšem jaksi nemohl a až doteď jsem si na ten film nenašel čas. Jinak mu neuškodilo nic. V současnosti to asi není taková fantastická nálož jako kdysi, ale i tak je to nesmírně super podívaná s fantastickou atmosférou, skvělými herci (Sean Connery by si zasloužil víc prostoru), nádhernou skotskou přírodou a neskutečně famózním soundtrackem od Queenů. Zápletka je skvělá, nápad super, báječně to odsejpá a navíc je to říznuté špetkou pravé lásky.. Fantazie. Jen ten záporák je trošku směšný a hodně béčkový, ale to je fuk. Magie super, akce parádní, celkově skvěle propracovaný film a kvalitní áčková fantasy. Další díly mě nezajímají, ale tenhle si dám rád kdykoliv znovu. 80%.

• 16.10.2017  17:50
    Kouzlo (1978)

Nenápadný filmík, který ale rozhodně stojí za pozornost. Kouzlo sice není žádný velehit a nemá ani nijak převratnou zápletku, ale je originálně natočený a Richard Attenborough v něm opět dokázal své kvality. Film je to sice dlouhý s pomalým tempem, být kratší, asi by mu to nijak neuškodilo, ale v téhle podobě je taky fajn, zejména pak v samotném finále. Pravda ale je, že nebýt Anthonyho Hopkinse, který je tradičně fenomenální a nejlepší, nejspíš by mi celý film byl úplně jedno, právě on je tím hlavním tahounem a díky němu to stojí za největší kus divácké pozornosti. Hopkinsovy dialogy s Corkym jsou ovšem fantastické, atmosféra je sugestivní a výkony famózní. Corky je jedna z nejvíc cool loutek filmového plátna. Na Kouzlo se už sice asi nepodívám, ale jako jednohubka je to nesmírně příjemné a navíc kvalitní. 75%.

• 13.10.2017  22:00

Nádherný film o dětství a přátelství. Je to neuvěřitelně pravdivé, krásně natočené, s úžasnými herci, skvěle se na to kouká. Příběh o ničem, ale ani trochu to nevadí, naopak. Škoda, že podobné filmy se dnes už netočí. King ale má i lepší adaptace, objektivně je Stůj při mě skoro na plný počet. Víc k tomu asi není třeba dodávat. Tenhle film se musí vidět. Další film, který nejen pobaví, ale také pořádně dojme. 85%.

• 13.10.2017  19:20
    Mlha (2007)

Film zajímavý, jako Kingova adaptace velice dobrý, s mrazivou atmosférou, skvělými hereckými výkony a fantastickým závěrem. Předlohu jsem nečetl, a i kdyby ano, tak se mi Mlha bude pravděpodobně líbit úplně stejně, jediný výrazný problém jsem měl se stopáží, mohlo to být trošku komornější, třeba o půl hodiny kratší, a nepochybuji, že by všechno bylo naprosto perfekt. I přesto ale natočil Darabont další skvělou adaptaci Krále (a klidně by se mohl pustit do další), ten příběh vás prostě pohltí, postavy jsou zajímavé, je jich hodně a prostoru málo, scénář je skvělý a dobře se na to kouká - a tomu závěru (když se trochu víc zamyslíte, tak se dal možná i čekat) se vyrovná máloco. Prostě si jen nemyslím, že to je film na pět hvězd, já bych to fakt zkrátil, Jinak je to ale neskutečně dobrý. Horor, jak má být. 78%.

• 13.10.2017  19:11
    Carrie (1976)

Prvotina Stephena Kinga je zároveň jednou z jeho nejlepších a pravděpodobně po psychologické stránce postav nejzajímavějších knih. Tato adaptace sice není lepší, než předloha, ale i tak se jedná o výtečné převedení na plátno. Velkou roli v tom samozřejmě dozajista hraje režie Briana De Palmy, která je skvělé, ale v téhle verzi Carrie je tou nejdůležitější složkou nejspíš herecké obsazení. To je naprosto výtečné, nejen ve vedlejších rolích, ale zejména ustřední dvojice Sissy Spacek (která byla pro Carrie rozhodně správnou volbou - a to nejen vzhledově) a Piper Laurie, která tu nechutně fanatickou šílenkyni matku ztvárnila naprosto dokonale. Ačkoliv stopáž je poměrně krátká (a odpovídající), hlavně ve středu to na mě působilo mírně, ale opravdu jen mírně natahovaně, samotné finále pak nebylo tak ničivé, jak jsem očekával, ale jinak si asi není nač stěžovat, začátek výtečný, ples výtečný a hraje tam (skoro) Psycho hudba. Skvělé drama s fantastickými výkony, ale na druhou stranu nijak zázračný film, na který dost možná rychle zapomente. I tak je to ale skvělá záležitost, který stojí za pozornost. 75%.

• 13.10.2017  19:00

Strhující drama podle Kinga, kterého jsem nečetl a zároveň asi největší překvapení v rámci jeho adaptací, které jsem prozatím viděl. Dolores Claibornová je film, který prostě nemůže zklamat. Má působivou atmosféru, naprosto dokonale napsané postavy a vzájemné vztahy mezi nimi, výtečný příěh a další herecký koncert úžasné Kathy Bates a neméně skvělé Jennifer Jason Leigh. Od začátku do konce perfektní chuťovka, která je psychologicky nesmírně silná a obsahuje flashbacky, které jsou možná ještě o chlup zajímavější. A finále pak všemu nasadilo korunu. Nemám co vytknout, jediná škoda je snad jen to, že ho naše televize už léta nedávali. 100%.

• 13.10.2017  18:52

Veliké překvapení. Předlohu od Kinga jsem v tomto případě neznal, ale pokud jde o filmové zpracování Srdcí v Atlantidě, tak to mě.. inu, chytlo u srdce a nesmírně dojalo. Krásné výkony všech zúčastněných (Anthony Hopkins ale samozřejmě kraluje - pro mě jedna z jeho nejlepších rolí), velmi zajímavá zápletka, dojemná i napínavá se skvěle napsanými dětskými charaktery (což ostatně Kingovi šlo vždycky) a nádhernou dobovou atmosférou. Snad jedině to mohlo být delší, aby se aspoň o něco víc vysvětlili ti muži v černém. Jinak si ale nemám na co stěžovat, Anton už v té době předvedl, jaký talent v něm dřímá a celé je to prostě velmi milé a nesmírně lidské. Nadpřirozena je tu velmi pomálu, ale právě v těchto věcech spočívá Kingovo opravdové mistrovství - a tento film, ať je od předlohy jakkoliv odlišný, je výtečný. 85%. PS: Opět další matka, která se chová jako kráva.

• 13.10.2017  18:40

Misery je naprosto strhující kniha a jedna z těch vůbec nejlepších od Stephena Kinga. A o tomto filmu, coby o adaptaci, to platí úplně stejně. Dokonalá předloha, neméně dokonalá adaptace, tak by tomu rozhodně mohlo být častěji. Kathy Bates je neskutečná psychopatka, královna všech bláznů, a ten její Oscar je naprosto zasloužený, pravděpodobně málokdo by v té roli byl lepší. Paul Sheldon měl mé sympatie tady dokonce větší, než v knize, James Caan byl také výtečný. Je to skvěle natočené, ani trochu veselé, atmosféra houstne a graduje společně s dějem, pro nemálo lidí to jistě bude hodně depresivní, ten herecký koncert si ale nejde neužít. 100%.

• 13.10.2017  18:31

Velice působivý film, ten plný počet je rozhodně zasloužený. Opravdu strhující a vyčnívající scény jsou sice jenom dvě (pochodování a závěr), ale celý film je nesmírně působivý od začátku do konce. Atmosféra je poměrně nepříjemná, Singerova režie už tenkrát bezchybná a herecké obsazení je naprosto špičkové. Brad Renfro je ďábel a z výkonu Iana McKellena také slušně mrazí, Potěšila malá, ale o to lepší role Jana Třísky. I hudba je velmi silnou složkou filmu - opět zejména v závěru. Nadaný žák je rozhodně jednou z těch nejlepších adaptací Kinga, v tomto případě dokonce možná lepší, než předloha. Výtečná záležitost. 90%.

• 8.10.2017  19:16

Lepší než jednička, která mě ze stále mě nepochopitelných důvodů moc nenadchla, ale která i tak byla dobrá. Dvojka je ovšem mnohem zábavnější a víc cool. Čtveřice Drax, Rocket, Baby Groot (hlavně ten) a Yondu byla naprosto fantastická, kradli si film pro sebe a všechno to vlastně stálo jen na nich - ať se nám ten film snaží namluvit cokoliv. Soundtrack opět nehorázně epickej, závěrečný titulky a meziscény boží, camea výtečná - u Slye si nestěžuju na nic (doufám jen, že se ještě objeví) no a Hoff... inu, ten tam mohl být víc. Kurt Russel je frajer planetárních rozměrů. Vývoj postav je úžasnej, nejenom v rámci děje, ale i v mezičase. Chris Pratt taky furt boží. Vol. 2 jsoou dvě a čtvrt hodiny fantastické zábavy, která nemá snad jedinou chybu, nebojí se ničeho (a nikoho) a u které je jen a jen dobře, jak moc stojí mimo MCU (zatím), protože je prostě EGOisticky boží. Lepší než Spider-Man, Thor ale tenhle film skutečně překonat může - ale bude to mít zatracené těžké, protože tahle dvojka je v rámci Marvelu rozhodně ta nejlepší a pokud jde o film jako o celek, tak ten je taky zatraceně vysoko. Čtveřice Drax, Rocket, Baby Groot (hlavně ten) a Yondu byla naprosto fantastická, kradli si film pro sebe a všechno to vlastně stálo jen na nich - ať se nám ten film snaží namluvit cokoliv. 95%.

• 8.10.2017  19:03

Konečně. Ano. Výborně. Už jsem ani nedoufál a strašně se toho okamžiku obával. Jenže přišlo překvapení, Salazarova pomsta je výtečná a já se u ní úžasně bavil! Samozřejmě, pátí Piráti nejsou lepší než druzí a první (ano, v tomto pořadí), ale po těžce neuvěřitelně průměrné trojce a čtyřce je tohle neskutečná změna k lepšímu a po skvělé potitulkové scéně bych dokonce velmi rád uvítal další pokračování. Pětka je parádní dobrodružství, jak má být a skvěle utíká - akce je povedená, postavy (staré i nové) mají zajímavý vývoj, vtipy fungují, Johnny Depp... inu, je lepší, než v předchozích dvou dílech, ale víc se k němu asi napsat nedá a návrat starých známých potěšil. Tři scény jsou naprosto fantastické - otevření banky, návrat Perly a už zmíněná potitulková scéna. Jack Sparrow konečně nepůsobí trapně (právě naopak) a Geoffrey Rush jako tradičně vládl celému filmu. Zombie žraloci překvapivě výteční. Kaya je největší kočka ze všech pěti dílů. Brenton je fajn. Bardem měl dostat víc prostoru. Flashback skvělý. Hudba parádní. Délka tak akorát, vůbec to nepůsobí natahovaně a ani to natahované není. Zážitek a velmi povedený, svižný restart série, která, ať je jakákoliv, je stejně furt dobrá. Jen je škoda, že jsem se na to nedokopal do kina. 80%. Doufám v šestku.

• 8.10.2017  18:48
    J. Edgar (2011)

J. Edgar se velmi těžko hodnotí. Ono se ani není co divit, tenhle chlápek je sice zajímavá osobnost, ale tohle nemohlo bavit ani Američany - čímž nechci řict, že mě to nebavilo. Řemeslně je to zvládnuté na jedničku, atmosféra také není špatná, film se zabývá jen tím nejdůležitějším (a nejsenzačnějším) z Hooverova života, jenomže to stojí JEN A POUZE na DiCapriovi, který je tradičně fantastický. Bez něj by to byla fakt nuda, ale i s ním se to vleče. Docela dost. J. Edgar je přesně ten typ filmu, který je docela náročné sledovat a musíte na něj mít tu správnou náladu. Ve výsledku je to ovšem dobrý, páč jak už jsem říkal - řemeslně a herecky je to zvládnuté na jedničku. Co zvládnuté není, to jsou masky, které jsou (na Leovi obzvlášť) doslova příšerné. Je mi jasné, že to víckrát už neuvidím, ale tahle životopisná dramata mají velké kouzlo a tohle, ať je jakékoliv (protože ten film opravdu není průměrný, to ani náhodou, naopak) není výjimkou. 70%.

• 8.10.2017  18:32

Žádný přelomový zázrak tenhle film není, ale i tak to rozhodně stojí za to. Film o Sullym je vlastenecký jak blázen, ale je dostatečně dramatický, dlouhý tak akorát a je natolik perfektně obsazený, že to vůbec nebudete vnímat a zejména posledních dvacet minut je skutečnou lahůdkou. Samotné přistání (hned dvakrát a v obou případech neskutečně skvostně) je taktéž strhující, navíc se film vydařil i po stránce vizuální. Jak už jsem říkal, Sully je vynikající drama a tak skvěle funguje i proto (a možná hlavně), že má jen hodinu a půl a není to tedy nikiterak trapně roztahané, tenhle film nezná slovo nuda. Strhující autentická dokumentární rekonstrukce s parádním Tomem Hanksem a neuvěřitelnou režiíí Clinta Eastwooda, ten chlap je na svůj věk naprosto neskutečnej. Na plný počet to fakt nemá, ale i tak je to dost dobrý. 83%.

• 6.10.2017  18:28

Další těžce průměrný a ničím zajímavý DC animák, který velice rychle (prakticky hned) zapomenete. Harley dobrá, Batman dobrej, hudební scéna dobrá, příběh naprosto pitomej a plný nefunkčních vtipů a vlastně i všeho ostatního, zápletka je opravdu béčková. Animace je skvělá, sedla mi, zbytek ale za moc nestojí. Tenhle film měl obrovský potenciál, ale bohužel ho nijak nevyužil. Batman a Harley Quinn sice nejsou vyloženě špatným filmem, nenadchnou, z průměru se nedostanou, ale jejich spolupráce měla dopadnout lépe. Mnohem lépe. 60%.

• 1.10.2017  21:24
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Po každém dokumentu BBC si říkám, že prostě není v silách kohokoliv v tomto vesmíru to ještě nějak překonat. A ejhle, v BBC to zase dokázali. Zázračná planeta II je další naprosto strhující dokument, revoluční záležitost s fantastickým scénářem, naprosto úžasnými zápletkami a zvraty, fantastickou hudbou (mistr Zimmer), nepopsatelně úchvatnou kamerou, úžasným komentářem (samozřejmě mistr Attenborough) a strašně obrovským počtem nerváků a dojemných i dechberoucích situací v každé epizodě. Dokonalost. 100%. Ždímačka emocí a pořad u kterého budete fandit tak, jako u ničeho jiného. Skutečně zhmotnělá fantazie, příroda v celé své kráse i hrůze. 100%.

• 1.10.2017  21:19
    Strike - The Silkworm (série) (2017)

Hedvábník je lepší než Kukakčka (i knižně), jen by mu ale ještě o něco víc prospěl stejný počet dílů (tedy tři, ale spíš čtyři). Jinak ale nemám co vytknout, hudebně je tenhle případ zajímavější, herecké výkony (zejména manželka a dcera Quinea) naprosto famózní, prohloubení vztahu mezi Strikem a Robin je výtečné, chemie mezi nimi neskutečná, Holliday je okouzlující, Robinin snoubenec přesně tak nesnesitelný, jak má být, Tom Burke výtečný, atmosféra úžasná, tempo perfektní, scénář výtečný... já prostě opravdu nemám co vytknout. Až na ten počet epizod. A na to dlouhé čekání na další adaptaci. 100%.

• 1.10.2017  21:14
    Viktorie - Série 1 (série) (2016)

V porovnání s The Crown je tohle mnohem slabší, ale pořád skvěle britsky nadprůměrné historické kostýmní dobové drama. Viktorie má sice fantastický vizuál a výpravu, ale co se týče příběhu, je neskutečně pomalá a vlekoucí se, máloco si z toho budete pamatovat, žádné šokující zvraty to nemá. Nicméně Jenna je výtečná a ostatní herci taky, hudba je taky dobrá a celkem fajn se u toho odpočívá - není to taková šílená depka jako seriál od Netflixu, Viktorie je pozitivnější, ale o to méně zajímavá vlastně je. Čekal jsem víc, nicméně britské historické drama je britské historické drama, dobře natočené, líbivé... takže 70%, ani víc, ani míň. Zázrak se nekoná, ale špatné to není. Záživnější zápletky a tempo (nepíši větší, protože Viktorie žádné tempo nemá), by tomu prospěly. Za zkouknutí to ale stojí.

• 1.10.2017  21:08
    Would I Lie to You? (TV pořad) (2007)

Fantastický pořad. Skvělá parta lidí (zejména tedy dvojka Mitchell a Lee, kteří jsou naprosto neskuteční) a porce velmi zajímavých příběhů, které jsou často i docela šokující. Britové humor umí, a v tomto pořadu to dokazují - je to velice vtipné, velice zajímavé, ani trochu trapné a echt kvalitní. 90%.

• 1.10.2017  21:05
    Young Sheldon - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Nečekal jsem žádný velký zázrak (spíš fakt velký průser) a na pilotní díl jsem kouknul vyloženě ze zvědavosti, ale nejspíš se u toho ještě pár dílů zdržím. Zázrak to opravdu není, ale po bídném a strašně nezajímavém traileru mě přesto Young Sheldon docela překvapil. Pořád je to šíleně průměrné a ne moc zajímavé, ale líbilo se mi to mnohem víc, než TBBT 11x01. Potenciál tam kupodivu docela je (ale opravdu ne na deset a víc sérií, maximálně tak na dvě, možná tři), Ian Armitage je výborný, zapojení Jima Parsonse jako vypravěče je skvělé, retro stylizace je fajn a jako celek to je spíš taková dramedy, vtipů tam je pomálu (obzvlášť těch dobrých), ale vlastně to celkem funguje. Sheldon je překvapivě nejméně otravná osoba, jeho ztvárnění je vynikající, sympatické. To ovšem neplatí o ostatních - naprosto všechny ostatní postavy (až na Sheldonova tátu) jsou neuvěřitelně otrávné - ale u mámy se to aspoň dalo čekat. Průměrný sitcom, který dopadl lépe, než asi většina lidí čekala. 60%, víc opravdu ne.

• 14.9.2017  19:28

Je to prima. Dospívání po americku je film vlastně s celkem obyčejným tématem, ale je to natočeno fakt dobře, obzvlášť, když ta DeNirova postava ve výsledku není zas tak hrozná, jak jsem čekal, i tak byl ale nesnesitelný dost. Celý film je v podstatě "jen" o famózních hereckých výkonech Lea a DeNira (množství jejich společných scén je skutečně vysoké a to je jen a jen dobře) a o tom, že Leova máma je kráva, ale hraje tam skvělá hudba, dobovej feeling je boží a scénář je parádní, takže fakt to nemá jak zklamat. Je to o dospívání, neporozumnění, konfliktech mezi dětmi a dospělými a o tom, jak si kráva vzala kreténa. Jenže všechny postavy jsou nesmírně uvěřitelné a tak nějak chápete jejich chování. Zapadlý a nenápadný film, od kterého jsem nečekal žádné zázraky. Nakonec se opravdu žádné nekonaly, ale výsledek je i přesto nesmírně fajn. 80%.

• 14.9.2017  19:18

Tenhle film je téměř dokonalý, přesto je na plný počet. Ten Leo je prostě naprosto fantastický a zároveň naprosto neuvěřitelný, takovou roli by zahrál málokdo, ale on to dokázal absolutně perfektně a plešouna měl dostat už za tenhle film. I Johnny má co hrát, je Leovi rovnocenným partnerem a jeho postava je sympatická a vy s ním prostě budete zcela soucítit. I ostatní herci a postavy jsou skvělé, scénář je úžasný a je to dojemné. Je to strašně dojemné, ale už jsem viděl i dojemnější filmy, to ale tu neskutečnou sílu Gilberta Grapea nijak nesnižuje, protože ten film si budete pamatovat fakt hodně, hodně dlouho. Je to krásně lidské a je to nádherné. Silný zážitek a nejlepší role Lea a jedna z nejlepších Johnnyho. 90%.

• 14.9.2017  18:59
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Joss Whedon je scénaristický génius a u muzikálú to platí ještě tak stokrát víc (mrk, mrk Once More With Feeling) a u Dr. Horribla se mi to zase potvrdilo, protože tohle bylo fakt skvělé. Naprosto boží a legen (jenom si počkejte...) dární mix komedie, romantiky a akce s opravdu nepředvídatelným, ale o to zajímavějším koncem, skvělými songy (kovbojové) a skvěle napsanými charaktery, jak je ostatně u Josse zvykem. Koncert pánů NPH, Helberga , božího Filliona a okouzlující Felicie Day skutečně stojí za pozornost a dá se u něj litovat pouze jedné věci, a sice, že to nějakým způsobem nepokračuje a není toho víc. Takhle ale jde o parádní jednohubku nabitou neskutečným množstvím nápadů, u které vůbec nebude vadít, když ji uvidíte opakovaně. Protože tenhle muzikál, ve kterým je hlavní záporák sympaťák a klaďas kokot (Hammer is my penis) si to zaslouží. 85%.

• 14.9.2017  18:47
    Rozum a cit (1995)

Anglické kostýmní drama z 19.století s plejádou prvotřídních britských herců (což jsou v Anglii všichni). Tak přesně to mě nalákalo k celému shlédnutí tohoto klasického romantického příběhu, ze kterého jsem kdysi už kus viděl. Rozum a cit mě sice po stránce dějové příliš neohromil (což se dalo čekat a je to jen a pouze problém můj, nikoliv filmu), ovšem i absolutní nevzdělanec musí ocenit fantastickou výpravu, skvělou hudbu, výborný scénář a herecký koncert té nejvyšší kvality - kdybych měl vyzdvihnout jen několik jmen, tak by to zcela jistě byli Emma Thompson (strašně sympatická a pěkná ženská), Kate Winslet a pánové Grant, Laurie a samozřejmě Rickman. Alan Rickman. Stopáž by se sice mohla zdát docela dlouhá, ale vlastně to strašně rychle uteklo, páč se tam pořád něco děje, aby se to nakonec vše velice úspěšně dodělo. Třeba se na to za pár let podívám, a budu na to nahlížet trochu jinak, Rozum a cit je ale skvělý film, který neurazí a nezklame. Pokud ale jde o romantické filmy, budu i nadále sledovat POUZE Lásku nebeskou. 80%.

• 14.9.2017  18:26
    Wonder Woman (2017)

Kdyby by kdokoliv řekl, že DC natočený kvalitní a skvělý komiksový film, asi bych se dlouho nepřestal smát jeho naivitě - a pak by se smál on, že. Wonder Woman se totiž fakt povedla a skutečně bych si nikdy nemyslel, že v rámci DCEU vznikne tak vynikající podívaná, obzvlášť s postavou jako je Wonder Woman - protože Wonder Woman je prostě jako komiksová postava naprosto pitomá, i když ne tak jako Superman (protože pitomější postava než Superman neexistuje). Ale Gal Gadot si tu postavu úžasně užila, dokázala ji naprosto fantasticky prodat a krom toho je přímo božsky (hm...) nádherná, ale to všichni vědí. Diana je v jejím podání fakt sympaťačka a krom toho je přímo božsky (hm...) nádherná. Chris Pine byl fantastický a David Thewlis taky a pokud jde o postavy, mrzí mě, že víc prostoru nedostala Dr. Poison, je to strašně zajímavá postava. WW má ten nádhernej feeling kterej měl i první Captain America, a který se mi na něm tak strašně líbil, akce je natočená fantasticky (hlavně ta frontová), scénář je vynikající, vtipy fungují, akce funguje, dobrodružství je stylové a postavy skvělé, fakt naprosto skvělé. Kupodivu mi nevadil ani ten digibordel na konci, kdyby ten film točil Snyder, tak je to nejspíš tisíckrát horší, takhle je to naprosto únosné. Patty Jenkins je docela talent. WW jsem si užil, prostředí i zasazení je prvotřídní, z výsledku jsem nadšen. A těším se na dvojku. A teď napíšu něco, o čem jsem si nikdy nemyslel, že to napíšu a nevěřím tomu ani teď. NEJLEPŠÍM KOMIKSOVÝM FILMEM ROKU 2017 JE FILM OD DC. 90%. Miluju Gal Gadot, miluju, že dokázala z té postavy udělat postavu sympatickou a zajímavou a těším se, až ji zas uvidím. Všechny palce hore a nepochybně si dám repete (tento komentář je plný neuvěřitelných slovních spojení, to musí být sen!)

• 13.9.2017  21:19

BBC opět nezklamala a dodala další parádní detektivní minisérii, tentokrát adaptaci Rowlingové, jejíž předloha je mimochodem skvostná... a taky docela tlustá. A jelikož jde o seriál, adaptace naštěstí dopadla skvěle, sice s několika drobnými změnami, ale co na tom (obzvlášť, když jsem to poprvé a zatím naposledy četl v době, kdy kniha vyšla). Atmosféra fajn, režie skvělá, hudba skvělá, scénář propracovaný, Holliday Grainger je nádherná a naprosto okouzlující a Tom Burke naštěstí nezklamal. Strika jsem si sice představoval o něco staršího (což nejspíš i je), ale tendlecten mušketýr ho zahrál naprosto parádně A jak už to tak u britských seriálů chodí, dokonalé herectví tady předvádějí naprosto všichni. A jak je dobrým britským zvykem, seriál je propracovaný v každém detailu a skvěle se na něj dívá. A fakt to utíká, u Rowlingové prostě nuda nehrozí. Vynikající adaptace, těším se na Hedvábníka a doufám, že se natočí všechno, protože Strike se skutečně povedl po všech stránkách. A podobně jako v případě Luthera nebo Wallandera má i Cormoran vizuálně zajímavou znělku s nádherným hudebním podkresem. 95% - něco mi totiž říká, že případ č.2 bude ještě o něco lepší.

• 13.9.2017  21:02
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Pecka. Jsem nadšený. Defenders jsou bomba, o které jsem nepochyboval, že bude kvalitní a celý seriál se nakonec opravdu povedl. Určitě je mnohem lepší, než Luke Cage a Iron Fist, je na stejné úrovní s Jess a Daredevila může překonat snad jen Punisher - takže tohle víte. Trochu jsem se obával pomalejšího tempa, než se všichni sejdou, ale byl jsem mile překvapen, jak obrovsky moc mě první tři díly bavily (a ty další samozřejmě taky) a jak skvělé tempo bylo hned od počátku nasazeno a že jsem se nenudil ani jedinou vteřinu. Hlavní čtyřka si skvěle sedla. dialogy jsou krásně okořeněné a Jessiny hlášky jsou bezchybné, Krysten RItter je famózní. The Hand sice není kdovíjak úchvatný záporák, ale příběh dával smysl a "Fázi 1" pěkně zakončil. Sigourney byla fajn, ale neměla vůbec co hrát, její postava byla poměrně pitomá a Elektra je krom toho stokrát lepší a absolutně boží. Elodie Yung je famózní. Luke a Danny spolu fajn, Matt a Jess spolu fajn, Stick fajn, jeho návrat potěšil, ta postava je boží. Návraty, camea, všechno fungovalo a všechno mi udělalo radost, všechno se povedlo. Boží seriál, doufám, že ještě někdy k dalšímu setkání dojde, kdyby ne, byla by to strašná škoda. A těch prvních tří dílů se vůbec nebojte, všechno je nesmírně logické, sled událostí je naprosto přirozený a tempo je neskutečné. Osm dílů je úplně a zcela akorát. Že budou Defenders až takhle skvělí, jsem vůbec nečekal, a o to spokojenější jsem s výsledkem, kterému nemám co vytknout. 100%. A už mi hergot dejte toho Castla!!!

• 13.9.2017  18:02
    Epizody (TV seriál) (2011)

Epizody jsou velmi zajímavým seriálem. Skoro celá první řada byla poměrně rozpačitá, ale atraktivní prostředí a zajímavé postavy stály za to, abych to s tím seriálem zkusil dál. A ono se to postupně zlepšovalo, je to fakt strašně dobrý. Matt LeBlanc je perfektní, skvěle ukázané tu jsou i rozdíly mezi americkou a britskou tvorbou, humorem, stylem života a skvěle to šlape. Já si užívám každou epizodu, skutečně skvěle se na ten seriál dívá a je to fajn oddechovka. Navíc je tam spoustu narážek na Přátele a vkus amerických diváků (ehm, mluvící pes). Jistě, Epizody zcela bez debat nejsou ani žádné zázračné veledílo, ale ten nápad a námět fungují skvěle. A navíc je to sakra z televizního prostředí, že jo. Po necelých třech sériích jsem skutečně spokojen, o to víc, že jsem se ke zhlédnutí dopracovával celá léta. 75%.

• 13.9.2017  17:53
    Preacher - Série 2 (série) (2017)

ACHTUNG: V této sérii má velkou úlohu i Adolf "Fucking" Hitler. První série Preachera byla sice fajn, ale strašně se vlekla a nic zajímavého neukázala, opravdu jsem z ní nebyl příliš nadšený. Její poslední díl ve mně ale probudil naději v to, že by ta druhá mohla být dobrá. A byla. Zatímco na tu první jsem koukal vlastně tak nějak ze zájmu a zvědavosti, ta druhá mě naprosto pohltila už od první minuty a já jsem z ní naprosto nadšen. Scénáře jsou fantastické, postavy, hlášky, všechno funguje (Hitler, Herr Starr, Prdelman), z každého dílu jsem byl naprosto nadšený a z každého také o něco více než z toho předchozího. Druhá řada Preachera je jedním z nejlepších seriálových zážitků, se kterými jsem měl letos tu čest a je to skutečně něco nevídaného. Originální, zábavné, plné nápadů. A já už se strašně moc těším na další řadu - kdyby nebyla, byl by to hřích. Preachera jsem si zamiloval, chvíli to sice trvalo, ale o to víc je ten cit teď silnější. A dokonce i ta Ruth Negga mi přestává vadit, což je taky obrovskej pokrok. Skvělá práce, úžasná zábava. 90%.

• 13.9.2017  17:07
    Top Gear (TV pořad) (2016)

23. série: Na nové podobě TG bylo špatně skoro všechno, kromě Matta LeBlanca. Copak o to, vypadalo to pořád hezky, ale sedm moderátorů bylo absolutně nesehraných a krom toho je Chris Evans strašně, ale strašně nesympatický a nezábavný člověk (holt je to zrzek, no...). I přesto byl Top Gear stále koukatelný, i když už to nebyla taková zábava jako za časů velké trojky. Pak se ale něco stalo. BBC vyhodila Evanse (díkybohu), povýšila Tribbianiho na hlavního moderátora a dala mu Harrise a Reeda, což byla velmi šťastná volba. A ono se to zlepšilo. Kluci jsou sehraní, zase je to fakt skvělá zábava, mají nový hangár a pořad má šťávu. Je to dobrý, 24. série je rozhodně mnohem, mnohem lepší, než ta minulá. Evans ať klidně shoří v zrzkovském pekle, bez něj je ten pořad mnohem kvalitnější. Matt je pán a jeho tým je skvělý. 75%, víýš zatím jít nechci.

• 13.9.2017  16:58
    Pes baskervillský (TV film) (2002)

Velice dobrá adaptace nejslavnějšího případu Sherlocka Holmese. Atmosféra je vynikající (blata jsou holt blata, no...) akčnější konec mi naprosto skvěle sednul (fakt to bylo dobrý) a pár změn v příběhu proběhlo i napříč celým filmem, mám ale pocit, že mu to všechno vlastně prospělo, protože tenhle Pes je jeden z těch lepších (ta digitální příšernost na konci je zase jedna z těch horších). Richard E. Grant je ztělesnění ďábla, byl naprosto fantastický, stejně tak jako John Nettles, který klidně mohl dostat o něco víc prostoru. Ian Hart byl fajn a nakonec ani ten Roxburgh nebyl úplně špatná volba - ale to je asi tak všechno, na Holmese prostě zase tolik nesedne. Příjemné překvapení, velmi zdařilá adpatace, která se nemá za co stydět. 75%.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73