filmmovier

okres Jičín
filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 10.11.2018  20:08
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Pořád jsem čekal, kdy to jako začne být strašidelné a kdy se tam jako začne něco dít. A čekal jsem a čekal... a nedočkal jsem se. The Haunting of Hill House (jehož předloha je výborná a já očekával její věrnou adaptacíi - pozn.: toto není adaptace) je jen drama. Nesmírně utahané a extrémně ukecané drama, kde se řeší minulost několika postav a následky, které jim způsobila. Nejednou jsem si říkal, že se nic nestane, když to nedokoukám, ale kdybych to udělal, tak by to k tomu seriálu nebylo fér, protože své klady přecijen má. Tím největším jsou samozřejmě flashbacky a poměrně originální a zajímavá strašidla (paní s ohnutým krkem, se kterou se mimochodem pojí snad největší překvapení seriálu je sice vellce fajn, ale mým oblíbencem se téměř okamžitě stal vznášející se viktoriánský gentleman s velkou holí, který se objevil jenom jednou). Herecké obsazení je fajn, ale to je asi všechno, co se k tomu dá napsat. Musím také vyzdvihnout trojici epizod 4, 5 a 6 které jsou opravdu naprosto famózní a kdyby takových bylo i zbývajících sedm epizod, byl bych neskonale nadšen ještě příští rok. Škoda, že zbývajících sedm epizod se vleče, je v nich máloco zajímavého (ale ty flashbackové linky přecijen ano) a pořád se tam mluví, povídá a dohaduje a tempo je téměř mrtvé. Výsledkem jsem tedy nakonec zklamán, i tak si ale myslím, že je to dobré, protože takhle špatný seriál prostě nevypadá. Ale to je tak všechno. Pokud se těšíte na hutné konfliktní rodinné drama, tak přesně to i dostanete. Jako celek mi to prostě nesedlo a je to škoda, i tak ale nechám 70%, protože výborných momentů tam je fakt dost a zejména ty tři celé díly a části několika dalších jsou perfektní.

• 10.11.2018  19:51

Pokud bych měl na pátý díl Hellraisera nahlížet v rámci hororového žánru, musel bych říct, že žádný velehit to není. Ovšem v rámci Hellraiser série je to rozhodně vysoký nadprůměr. Pravda, nemám moc co srovnávat. Jednička je naprosto vynikajicí, dvojka už o něco slabší, ale pořád výborná, trojka je průměrná, čtyřku jsem přeskočil a od šestky dál mně tahle série už absolutně nezajímá a nemám zájem vidět jakýkoliv následující díl. A jako samostatné dílo (navíc na video) je to taky zatraceně dobré a vlastně ani nevadí, že to s minulými díly nemá téměř nic společného a skvěle funguje samo o sobě. Pinhead se jen mihne (je tam max minutu, ale spíš míň), ale šlape to i bez něj. Příběh je dostatečně napínavý, atmosféra velice silná, Cenobité, když už se objeví, nepůsobí jako směšné komické figurky (právě naopak), herci byli skvělí (Craig Sheffer zejména) a Scott Derrickson už tenkrát ukázal, jaký talent v něm dříme. Pravdou tak zůstává, že tenhle díl by si klidně zasloužil kina, na videa je ho fakt škoda. Fakt je to hodně, hodně dobrej díl a já si ho užil. 75%.

• 10.11.2018  19:41
    Limahl - NeverEnding Story (hudební videoklip) (1984)

Film, klip, píseň... všechno magické a vysoce kultovní. Ta píseň je navíc naprosto úžasná sama o sobě, ale ve spojitosti s filmem je ještě lepší. 100%.

• 10.11.2018  19:39
    Divoký Nový Zéland (TV seriál) (2016)

Úchvatné a nádherné. Dokument se navíc nevěnuje jen fauně (což by mi osobně bohatě stačilo), ale i lidským obyvatelům Nového Zélandu a jejich životu, takže to má o to zajímavější obsah. BBC prostě opět trefila do černého. 90%.

• 3.11.2018  19:04
    Halloween 3 (1982)

O Halloweenu 2018 jsem se rozhodl zničit si život i tímto veledílem, Halloweenem bez Michaela Myerse, část, kterou vidět nepotřebujete a kterou jsem nepotřeboval vidět ani já. Jen mně celá ta léta zajímalo, jestli je to opravdu tak špatné, jak praví legendy. Inu, přátelé, není!! Je to sice naprosto šílené osmdesátkové béčko, má to nulovou atmosféru a herci jsou špatní, nicméně musím říct, že jsem se u toho docela slušně bavil. Kromě té vlezlé písničky na tom ale není nic moc zajímavého. Zápletka sice zajímavá je a ze začátku je také velice, velice slušně rozehraná, jenomže pak se to nějak zvrtne a už to tak slušně rozehrané není, naopak je to docela nezajímavé. Ovšem na druhou stanu těch závěrečných deset minut s otevřeným koncem jsou docela slušnou lahůdkou a hudba páně Carpentera je taky dobrá (ačkoliv ne TAK dobrá jako v nejmenovaném filmu, na který všechny postavy koukají) , ale ten film nepřínaší naprosto nic, co si budete pamatovat. Je to prostě béčko jako řemen a občas je to nechtěně a nezáměrně vtipné, ale koukat se na to dá. Skrznaskrz průměrný film, který je tady dle mého názoru opravdu podhodnocený. 55%.

• 3.11.2018  18:53

Osm let jsem se odhodlával ke shlédnutí tohoto, leč měl jsem strach. Je to remake, Freddy Krueger má naprosto debilní masku a nehraje ho Robert Englund. Vše nasvědčovalo tomu, že je to prostě špatný, špatný film. A já byl odhodlán ho nenávidět všemi možnými prostředky. Až o letošním Halloweenu jsem se rozhodl, že si zničím život, odhodlal jsem se a pustil si to. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že se mi to vlastně líbí (věřte mi, opravdu se za to sám nenávidím) a že to vůbec, ale vůbec není tak zlé. Je to docela dobře natočené, má to velice fajn atmosféru, postavy jsem si svým způsobem oblíbil (hlavně teda Nancy) a nakonec ani ten Freddy mi nijak nevadil (a Englundovi to asi nevadí, protože si pro mně ještě nepřišel), samozřejmě kromě té masky, která je opravdu naprosto, ale naprosto stupidní. Slušně hláškoval a nejednou jsem se při jeho výstupech pobavil tak, jak bych se při jeho výstupech bavit měl, takže to taky bylo fajn. Ano, Freddy Krueger je v této verzi sice obyčejný řezník bez jakékoliv vražedné fantazie, nemá charisma a ani není sympatický, ale to všechno mi došlo až PO filmu. To zavrouzdání do Freddyho minulosti mi taky poměrně sedlo, flashback byl nejsympatičtější částí celého filmu. Nicméně, Freddy Krueger vždycky bude jenom jeden a originál je originál (a scény ve vaně nebo na školní chodbě jsou v něm natočeny mnohem lépe), takže k tomuto filmu se už nikdy nevrátím, i tak jsem dosud v šoku, že se mi to líbilo (jen mi vadilo to neustálé spaní a snění všech zúčastněných a to například při chůzi nebo při plavání a z vteřiny na vteřinu!!!!). Je to sice kravina, které do hororu chybí opravdu hodně, ale je to velmi sympatické. Vskutku. 70%. A vážně doufám, že se Robert do role ještě někdy vrátí.

• 20.10.2018  18:36
    The Fall (TV seriál) (2013)

Další britský klenot a další absolutně špičková záležitost. V rámci detektivního žánru je to absolutní top a společně s Broadchurchem pravděpodobně to úplně nejlepší, co v Británii v tomhle směru vzniklo. Gillian Anderson je absolutně fantastický a její protivník v podání Jamieho Dornana mně taky velmi mile překvapil. THe Fall se může pochlubit naprosto dokonalým scénářem, propracovanými postavami (ta jejich psychologie je fakt mimořádná), které jsou navíc nesmírně zajímavé (zatímco Stella je občas fakt nesnesitelná, Paulovi nejde nefandit) a úžasně mrazivou a depresivní atmosféru. Na rozdíl od mnoha lidí si nemyslím, že je tempo pomalé, naopak si myslím, že právě tohle nespěchání seriálu jedině prospělo, navíc jsem se nenudil ani jedinou vteřinu, protože ty dialogy jsou prostě absolutně strhující. Naopak souhlasím s tím, že první řada je jednoznačně nejlepší (100%), druhá jí ale kvalitativně šlape na paty (98%) a ta třetí i přes trošku slabší rozjezd koneckonců taky (95%). Naprosto dokonalé a po dlouhé době konečně zase seriál, který mně naprosto celého pohltil.

• 18.10.2018  16:25

Opět jeden z těch lepších filmů Alfreda Hitchcocka. Úžasně gradující atmosféra, jako vždy absolutně perfektní James Stewart, famózní předfinále v Royal Albert Hall (které možná mělo být finálem úplným), úžasné finále, které doprovází tóny famózní písně Qué Sera Sera (a neméně famózní zpěv Doris Day), údery činelu.... a správně zamotaná zípletka, ve které hlavní hrdina netuší, na čem je. Prostě paráda. Až na to, že stejně jako mnoho jiných Hitchových filmů je i tenhle místy až příliš utahaný, ale v tomto případě to zas tolik nevadio, protože řemeslně (a co se použití střihu, hudby, ale i dalších věcí týče) je na tom možná zdaleka nejlépe. Ale v mých očích to na plné hodnocení i tak nestačilo, ale to je čistě subjektivní názor. 85%.

• 18.10.2018  16:00

Absolutní dokonalost. Spielberg je konečně v té správné formě, kterou měl naposledy pře dvaceti lety a přináší nám splněný sen. Naprosto úžasný film s vymazleným vizuálem, perfektní akcí, správně zábavným i napínavým příběhem, zběsilým tempem, zajímavými postavami, s perfektními herci a s jedním popkulturním odkazem vedle druhého (DeLorean, Železný muž, Chucky, Freddy a zejména ta úplně nejlepší část filmu - pocta Osvícení a naprosto neskutečně vymazlená část v hotelu Overlook). Je to úžasně zábavné, fantasticky udělané a rozhodně je to nejzábavnější film tohoto typu za bůhvíjak dlouho. Tye Sheridan a Simon Pegg byli skvělí, Olivia Cooke jako vždy naprosto úžasná a neodolatelná, ale opět (znovu a znovu, pořád dokola) je absolutním králem všech fantastický Mark Rylance, který tady navíc hraje fakt neskutečně vděčnou postavu. Ready Player One je fakt kultovním filmem už teď. Mohlo to dopadnout i hrozně špatně (zvlášť když je Steven v posledních letech poměrně nepředvídatelný, co se týče kvalit jeho filmů), ale dopadlo to absolutně dokonale. Splněný (a nepopsatelný) sen mnoha fanoušků filmů a osmdesátek (protože ty jsou prostě nejlepší). Ani zdaleka jsem neviděl naposledy. 100%, po dlouhé době (a na dlouhou dobu) poctivých a jednoznačně zasloužených.

• 14.10.2018  22:39

Absolutně a naprosto úžasný film. Strašně moc miluju oba dva díly Paddingtona a teď se k nim přidala i tahle adaptace Králíčka Petra a důvody k tomu jsou prakticky totožné. Kouzelné zpracování, úžasné postavy, kterým nejde nefandit, fantastičtí herci, nějaké ty zvraty ve scénáři, špičkový a skvěle fungující humor, parádní songy, nádherná atmosféra a prostředí a jako celek je to nesmírně krásné a kouzelné. Prostě neskutečně pohodový film, který jsem rozhodně neviděl naposledy, Jak už jsem psal u Paddingtona, přesně pro tenhle typ filmů mám slabost a i Králíček Petr mně hodil do naprosté pohody, nadšení a dětského okouzlení, které se ve mně občas probudí, když vidím krásný film. A tenhle mně těší o to víc, protože se mohl proměnit v kolosální průšvih, naštěstí se koná jenom masakr přeplněný nápady, sympatickými záporáky, úžasným humorem a velkou nadějí na druhý díl. 90%.

• 13.10.2018  17:39

Docela dobrý, asi nejlepší a nejzábavnější Terry Gilliam (nepočítám-li celovečerní filmy MP, což nepočítám, protože to je něco úplně jiného), ale viděl jsem to uprostřed léta (před více než dvěma měsíci), a zistil jsem, že si to vlastně už moc nepamatuji. Vím ale, že mně moc bavil Sean Connery (který je tady jen pár minut) a hlavně John Cleese (nejlepší zpracování Robina Hooda ever). A ta fantazie, to obrovské množství nápadů, ten krásný, kouzelný svět a sympatické postavy (ústřední šestice trpaslíkú, to všechno se Terrymu vyplatilo. Ne každý jeho film mi sednul tak, jak jsem chtěl, ale Zloději času to dokázali. A za to jsem moc rád. A David Warner to je prostě herecký král! Král! 80%.

• 13.10.2018  17:33

Rozhodně jeden z nejlepších a nejzajímavějších Hitchocků, jasná TOPka. (Ani) stín podezření je výtečný film. Tentokrát už od úplného začátku to má tu správnou atmosféru a hlavní herecká dvojice (hodný strýček Charlie a jeho neteř Charlie) je neskutečně úžasná. A celé je to v klasickém Hitchově stylu. Napětí houstne a finále je naprosto luxusní. Naprosto perfektní zpracováná a brilantní režie. Joseph Cotten je naprosto fenomenální a ten nápad s písničkou je prostě k nezaplacení. Filmová lahůdka. 90%:

• 13.10.2018  17:28

Napětí sice opět krásně graduje, děj je působivý, ostatně jako celá režie a herci, ale z Hitchovy filmografie to je opět ze slabšího ranku. Ale tentokrát ne o moc, ale jenom o trochu. Cizinci ve vlaku jsou prostě solidní thriller s výtečnou výchozí situací a délkou tak akorát. Prostě další působivé divadlo z dílny mistra. 75%.

• 13.10.2018  17:18

Naprosto upřímně a vážně vám říkám, že si naprosto uvědomuji, jak je ta zápletka naprosto hloupá, neoriginální, nezajímavá a předvídatelná a tím pádem i celý tenhle film. A že kdyby v tom nebyl Tennant, tak nejen, že bych to nejspíš vůbec neviděl, ale kdyby náhodou ano, hodnotil bych jistě méně. Ale nejspíš jen o hvězdu. Ono je to totiž velice, velice dobře natočené a technicky zvládnuté. Na správných místech to k mému velkému překvapení dovedlo i velice slušně šokovat a překvapit a i přes slabší rozjezd se to po první půlhodině fakt slušně rozjelo, gradolo a napětí stoupalo na výbornou. Hlavní hrdina je navíc fakt sympaˇák a David Tennanr prostě psychopaty umí jako málokdo, a tenhle je obzvlášť šťavnatý a nebojí se absolutně ničeho, což je sympatické. Tennant si celý film samozřejmě ukradl zcela pro sebe a já si to fakt užíval. Bad Samaritan vážně není žádné béčko, je to prostě velice kvalitní thriller, který je zvládnutný po naprosto všech stránkách. Šel jsem do toho s minimálním očekáváním a ani jsem pořádně netušil, o čem to vlastně je, ale o to příjemněji překvapený jsem byl. Jeden z nejlepších filmových zážitků roku 2018, ačkoliv to vůbec nic neznamená a klidně se mi smějte. Jsou tam samozřejmě nelogičnosti, ale ty já neřešil. Naopak mně trošku mrzí, že více nezapracovali na padouchově minulosti, jinak ale asi fakt nemám co vytknout. 95%. Prostě jo.

• 13.10.2018  17:07

Dlé mého značně idiotského názoru je Kupec benátský jeden z těch slabších Shakespearů (což znamená, že není tak perfektní jako jiné jeho hry, ale prostě o něco méně perfketní), ale zase na druhou stranu to poslední dějství a celé to soudní finále patří k tomu nejlepšímu, co kdy napsal a nikdo prostě není tak zábavný i nepříjemně mrazivý (myslím tím samozřejmě Shylocka a jeho obhajobu) v jedné jediné scéně. A o tomhle filmu to platí taky, prostě naprosto perfektní adaptace věrná originálu. Učiněný herecký koncert naprosto všech zúčastněných, ve velkých i malých rolích a zejména pak one man show Al Pacina, jehož ztělesnění Shylocka je opravdu ultimátní a tak nepříjemné, jak jen být má. Prostě povedená adpatace Shakespeara v rukou schopných tvůrců, s krásnou výpravou a atmosférou. Takhle to prostě má vypadat. Naprosto skvělé. 85%.

• 13.10.2018  16:55
    Preacher - Série 3 (série) (2018)

Třetí řada pokračuje v krasojízdě započáté sérií druhou a já musím říct, že to je pořád strašně cool. Hlavní herecká trojice je perfektní (už i tu Ruth Negga jsem vzal definitivně na milost), hudební doprovod absolutně nemá konkurenci a bojové scény jsou krásně krvavé, nehorázně zábavné, luxusně natočené a patřící k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl nejen v televizi. Nápaditost tohoto seriálu je prostě báječná a není tam snad jediná minuta, která by mě nudila. Krásné propojení černého humoru a krásně krvavé řezničiny, skvělá linka z Angelville, opět naprosto perfektní flashbacky a král všehomíra v tomhle seriálu, fantastický a úžasný Pip Torrens jako Herr Starr. A navíc se vrátil i Hitler, takže prostě paráda, snad jen absence Prdelmana trochu zamrzí. Je to neotřelé, je to originální a je to prostě skvělé. Komiksovou sérii miluju a tenhle seriál mám radši s každou sérií víc a víc. A už se nemůžu dočkat další série - doufám, že bude, protože by to byla škoda. Je toho ještě tolik co říct a takhle zábavný seriál v televizi ani nepamatuju, takže prostě parádní záležitost nejen pro fandy komiksu. Johnywalker to popsal naprosto skvěle a já se pod jeho komentář podepisuji. Prostě luxus. 95%.

• 13.10.2018  16:45
    Secret of Crickley Hall, The (TV seriál) (2012)

Vcelku sympatická minisérie. Neříkám, že si to mé plné hodnocení opravdu zaslouží, ale rozhodně k němu vůbec nemá daleko. Velice zajímavý námět (možná ne nijak originální, ale o to lépe zpracovaný) a prolínání dvou časových rovin se mi velice líbilo a dávalo perfektní smysl. Postupně houstnoucí atmsféra a gradování napětí je pak samozřejmě zárukou. Když k tomu přičtete klasicky dokonalou britskou prodkuci (atmosféra, naprosto perfektní herci, občas nějaký ten poměrně nečekaný zvrat), není co dodat. A pokud to někoho zajímá, tak linka z minulosti je samozřejmě lepší... zhruba do třetího dílu, kdy se to sympaticky otočí. Konec se pak dal docela čekat, ale i tak se nejedná o nic veselého. Za mně tedy naprosto parádní minisérie (se spoustou britských hereckých sympaťáků a navrch s Maisie Williams a naprosto úýasnou Olivií Cooke), kterou sice stačí vidět jenom jednou, ale kdybych na ní sand v budoucnu znovu narazil, rozhodně nebudu nic namítat proti repríze. protože tyhle příběhy mám prostě fakt rád a Douglas Henshall si svého vychovatele fakt nesmírně užívá. Pro fanoušky hororů je to rozhodně to pravé. A únavou materiálu to v těch třech hodinách čistého času rozhodně nenudí. Takže prostě spokojenost. Někdy bych si rád přečetl předlohu. 95%.

• 13.10.2018  16:34

Trochu jsem se obával stopáže, která se na horor může zdát trošku přepálená, ale naštěstí jsem se při sledování ani chvíli nenudil, a to, že film není nikterak uměle natahovaný je rozhodně dobrá zpráva. Poměrně neotřelé zpracování, šokující zvrat ještě před první polovinou, divné děti, příjemně znepokojvá atmosféra a hudba, stupňující se napětí, zručná režie,, výborný scénář a parádní herecké výkony (snad jen ta Toni Colette to s hysterickou částí své role přehání možná až příliš), všechno tady je, takže za mně spokojenost. Je nesmírně potěšující, že hororový žánr zažívá renesanci a že zrovna letos vzniklo takové množství parádních hororů. Jen tak dál. Zrovna Hereditary je sice určené náročnějším divákům, není to jen tak ledajaká bezduchá duchařina, ale pro fanoušky žánru je to rozhodně povinnost. Obzvlášť, když je to o tolik lepší, než až přehnaně vychvalované Tiché místo. 80%.

• 9.10.2018  22:13

Jednoznačně nejhorší Hitchcock, kterého jsem prozatím viděl (a už jsem jich viděl dost). Šíleně dlouhý film o ničem (jakože opravdu), šerednou Marlene Dietrich a nezajímavými herci. Hitchovo řemeslo je sice stále fajn, takže na průměr to v pohodě stačí, ale důvod k lepšímu hodnocení tady opravdu nenacházím ani jeden jediný. Vlastně je to poprvé, co pro mně sledování filmu Alfreda Hitchcocka bylo utrpením. Ale nejsem renomovaný kritik, takže naštěstí vím, jak hodnotit film. Smůla, mělo to potenciál, ale je to fakt nuda. Průměrná. Těžce.

• 9.10.2018  22:08
    Rituál (1973)

Malý klenot a absolutně geniální film. Christpoher Lee tu má docela malou roli, ale jako vždy absolutně kraluje celému filmu se strhující atmsférou, velice znepokojivým dějem a fascinujícím hudebním doprovodem, úchvatnými exteriéry, působivým finále a panoptikem zatraceně podivných postav. Ano, když nad tím tak přemýšlím, uvědomuji si, že mám pravdu. Proutěný muž je opravdu geniální film. Nezapomenutelný a ohromující. Neskutečně působivá lahůdka, která se musí vidět, ale kterou bohužel asi málokdo ocení. Za mně rozhodně 100%. Fantastická záležitost. Jsem rád, že film s Nickem jsem nikdy neviděl.

• 9.10.2018  22:02
    Příběhy ze záhrobí (TV seriál) (1989)

Po většině shlédnutých epizod si dovolím kometář i já. Tales from the Crypt jsem si přál už hodně dlouho vidět, a když jsem se k nim konečně dostal (ani jsem už nedoufal!) moje srdce zaplesalo. A plesá stále, když si čas od času dám nějaký ten menší maraton. Pravdou je, že kvalita jednotlivých příběhů je všelijaká, naprosto geniální epizody střídají hloupé a nudné, ale já se při sledování prostě bavím a tak vlastně o jednu hvězdu přilepšuji. Kombinace černéhoo humoru a nějaké té lehké (někdy větší) hrůzy báječně fungují, jen si dříve či později uvědomíte, že ty pointy se dost často opakují. A Strážce krypty je největší sympaťák v historii teelvize, jeho výstupy totálně žeru! Stejně jako tu geniální znělku Dannyho Elfmana. Škoda, že takové seriály se už dnes netočí. Příběhy ze záhrobí rozhodně patří k těm kvalitnějším: Oblíbené epizody: Váhavý upír, Only Skin Deep, Schodiště hrůzy, Osudný žert, Hrozná zkouška, Kouzelníkova pomsta, Hra pro dva, Radikální řez. Za všechny tyhle perly 90%, za ty ostatní kolem 40 - 80%, ale nejčastěji se to pohybuje na těch 70%, takže můžete být v klidu. Tenhle seriál je klenot, rozhodně doporučuju. 80%.

• 9.10.2018  15:50

Totální pecka. Promiňte, já si fakt nemůžu pomoct, ale tenhle film miluju. A miluju ho mnohem víc, než jedničku (což je opravdu co říct, a sám tomu stále nevěřím). Fantastický výběr písniček, úžasní herci (Lily James je neskutečně úžasná a rozkošná) a neskutečně pozitivní atmosféra, která mně ještě nepustila, a to jsem ten film viděl v červenci. Absence Meryl mi nakonec vůbec nevadila, stejně jako mi ani trochu nevadilo to, že ten příběh je tentokrát ještě debilnější, než v prvním dílu a že tam vlastně skoro chybí. Kdybych byl renomovaný filmový kritik, pravděpodobně bych tomu napálil všechny odpady světa, ale naštěstí jím nejsem. Mamma Mia 2 jsem si fakt, fakt užil a například takové závěrečné Super Trouper by si zasloužilo místo na seznamu nejlepších filmových scén. I já, jenž miluje ABBU i všechny ty herce, co se tady objevili (pěvecky je to tentokrát slabší, co si budeme povídat), jsem očekával průšvih, ale tvůrci z toho vyšli se ctí. A s jakou! Tohle se prostě opravdu povedlo. Ta červená čísla si to fakt zaslouží.

• 9.10.2018  15:27

Božská Meryl. Krásný příběh, o kterém nelze říct, že je zábavný, protože je ve skutečnosti velice smutný. Takové filmy umí natočit jen Britové - smutné a přitom zábavné a pozitivní. Navíc v tomto filmu není božská jenom Meryl (jejíž Královna noci je opravdu nepřekonatelná a rozhodně to nejúžasnější, co ve své kariéře předvedla), ale také Hugh Grant (jako vždy) a Simon Helberg, jehož klavírista je ohromně sympatická postava. Nechybí tradiční elegance, výtečná dobová atmosféra (se vším všudy a v každém detailu) a zážitek z tohoto filmu je prostě skvostný. Kolega Malarkey to vlastně vystihnul poměrně přesně, a já s ním docela souhlasím. 75%.

• 8.10.2018  15:52
    Marnie (1964)

Tentokrát to bylo slabší. Velice pomalé tempo (a to po celou dobu), a i ten děj mohl být nepředstavitelně lepší, ale režie je tak nějak Hitchcocovsky klasická (čili velice fajn, ale ta zadní projekce leze konkrétně v Marnie na nervy mnohem víc, než kdekoliv jinde) a Sean Connery a zejména Tippi Hedren jsou absolutně dokonalí. Ten děj mně ale bohužel nenadchnul tak, jak jsem očekával a ani ta excelentní a naprosto brilantní pointa v posledních patnácti minutách to tentokrát nepozvedne. Škoda. Pořád ale obrovský nadprůměr a silná záležitost, nejen řemeslně. 85%.

• 8.10.2018  15:47

Velice povedené. Rebecca je film, který by v mém žebříčku nejoblíbenějších Hitchovývch filmů (který prozatím neexistuje) atakoval rozhodně TOP10: Brilantní zápletka (už od začátku), staré sídlo, postavy plné temných tajemství a nehezké minulosti (koukám hlavně na vás, paní Danversová!!), úchvatné exteriéry i interiéry, postupně gradující zápletka, skvělá hudba, perfektní herci a režie a dechberoucí, mrazivé (haha) finále s velmi sympatickou pointou. Nečekal jsem, že mi to tak dokonale sedne, nicméně stalo se a já jsem za to rád. 90%.

• 8.10.2018  15:39

Klasická Hitchovina - pomalý rozjezd, ale postupně gradující atmosféra i napětí. Jeden z nejlepších mistrových filmů? Dost možná. Herecké obsazení je perfektní, režie opět dokonalá, příběh dostatečně zajímavý a strhující. Naháněčka s práškovacím letadlem a finále na Mount Rushmore patří k vrcholům filmu. Jediné, co mi na tom vadilo (ale jenom trochu) byla ta délka, která možná byla lehce přepálená. Ale to je asi jediná vada na kráse tohoto mistrovského kousku. 90%.

• 8.10.2018  15:35
    Vandráci (TV seriál) (2018)

Geniální dílo to rozhodně není, ale Vandráci jsou prostě moc fajn, kluci sympaťáci a mně neskutečně baví to sledovat. Moto cestou necestou nemám nakoukané, takže nemám s čím srovnávat, ale tohle je prostě moc fajn cestopis. 75%.

• 8.10.2018  15:25
    Kámoš 2 (1999)

O druhém díle platí úplně to samé, co o jedničce. Kvalitativně je to sice o něco horší (to jsem poznal už před těmi mnoha lety), ale to mi nezabránilo v tom, abych tenhle film miloval stejně, jako první díl. Nostalgických 80%.

• 8.10.2018  15:23
    Kámoš (1996)

Nevím, jestli bych se na Kámoše podíval i dnes (ale pravděpodobně nejspíš ANO), ale v dětství to byla jedna z mých nejmilovanějších klasik a dodnes si vzpomínám, jak moc mně tenhle film tenkrát okouzlil. A Shiloha si prostě nešlo nezamilovat. A Scott Wilson byl prostě geniální.

• 3.10.2018  18:14

Viděl jsem to už před delší dobou, ale máloco si z toho pamatuju. Vím jen to, že Krasinski a Emily Blunt byly naprosto skovstní, stejně tak atmosférou se mi film trefil do vkusu, příšery byly taky docela fajn, ale překvapivě mně nijak zvlášť nenadchly, stejně jako celý film, který mně po tom obrovském hypu spíše zklamal. Tiché místo je ale velmi sympaticky zpravované a řemeslně opravdu na výši, kvalita se mu nedá upřít - ale klidně to mohlo být více úderné. Na druhou stranu je tu ale množství skutečně parádních napínavých scén, které mi z paměti jen tak nezmizí. A atmosféře přidává i to, že se velá část filmu odehrává v noci. Tiché místo je nápad naprosto geniální, jen je škoda, že z něj i nevznikl geniální film. 80%.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87