filmmovier

filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 24.4.2018  18:31
    Štiky (TV pořad) (2018)

Viděl jsem z toho pět minut a nesmírně mě to pobavilo. Na TV Barrandov by si z toho měli vzít příklad. Takhle totiž vypadá kvalitní televizní zábava.

• 20.4.2018  13:22
    Pořad (TV pořad) (2015)

Neviděl jsem zdaleko všechny díly tohoto Pořadu. Vlastně jsem epizod Pořadu viděl naprosté minimum. Ale vždycky to bylo naprosto super. Pořad sice je na plné hodnocení, já si ale myslím, že to vůči jiným Pořadům není úplně fér a proto nechám hodnocení na čtyřech. Luděk Staněk má výbornej smysl pro humor, je výbornej moderátor a hlavně, kouká za nás na všemožný (nejen) Soukupy. A většinou zkritizuje to správný a podstatný zábavnou formou. Jsem s tímto Pořadem tedy spokojen. Pořad je super, tento Pořad doporučuji. 85%.

• 20.4.2018  13:17
    Modrá planeta II (TV seriál) (2017)

Já ani nevím, jestli má cenu k tomu vůbec něco psát, co by bylo nečekané a šokující. Kdybych napsal, že mě to strašně zklamalo a že je to příšerná nekvalitní nuda, nikdo by mi to patrně nevěřil a já bych to stejně nemyslel vážně. I tohle vtipkování mě bolelo. Tedy: BBC. Attenborough. Vizuální lahůdka. Dechberoucí záběry. Fantastická hudba. Neskutečné potěšení z každého úchvatného záběru. Famózní komentář. A jen tak mimochodem je to filmařsky zase o chlup lepší, než předešlé dokumentární velkoprojekty. Jasných 100%, tady prostě není o čem.

• 20.4.2018  13:11

Nejlepší One - Shot, kterému by vůbec neuškodilo, kdyby to One - Shot nebyl. Famózní a geniální Ben Kingsley konečně na pořádném prostoru, který tady má jen pro sebe, výtečný scénář, parádní hlášky, napojení na MCU i parádní cameo Sama Rockwella. Je tady prostě všechno. Opět se dokazuje, že vězeňské filmy jsou nejlepší. Škoda, že je tenhle tak krátký. Kdybych měl doporučit jeden jediný One - Shot, který by jste měli vidět, byl by to právě tenhle. Ben Kingsley se svým mocným hlasem překonává i Coulsona na pumpě 100%.

• 20.4.2018  13:06

Lákačka na Agent Carter má všechno, co čekáte: parádní akci, úžasnou Hayley Atwell, skvělý příběh (který tady na tak malém prostoru opravdu je), Starka i pár dalších překvapení. Je jen škoda, že těchle "dlouhometrážních kraťasů" nenatočil Marvel víc. protože to jsou fakt super záležitosti. 80%.

• 20.4.2018  13:02

Velmi fajn záležitost. Je to vtipné, zábavné, s fajn příběhem a nesmírně sympatickou hlavní dvojkou, u které je škoda, že se už neobjevila. 80%.

• 20.4.2018  08:42

Scéna s kolečkovým křeslem je výborná, část na molu je taky poměrně fajn, zbytek je slabší. Celá groteska je skrz naskrz průměrná nejen v rámci Chaplinovy tvorby, ale na druhou stranu je to průměr lepší a tenhle film je alespoň nesmírně sympatický. 60%.

• 20.4.2018  08:39
    Tulák (1917)

Mnohem lepší, než kdejakej Chaplin a to je fakt co říct. Nesmírně zábavná groteska, která mně neskutečně překvapila. Asi nepatří zrovna k nejznámějším, ale je to velká škoda, protože u Tuláka (podoba není náhodná) jsem se výborně bavil od začátku do konce. Nezbývá mi, než doporučit, v této grotesce jsou gagy opravdu velmi vydařené, děj je bohatý a celé je to poměrně výpravné. Jsem nadšen. 88%.

• 20.4.2018  08:36

Jsou i lepší dokumenty o Titanicu, ale ta Cameronova posedlost Titanicem a tím, jestli ten film natočil absolutně správně, je strašně nakažlivá. Já jsem sice Titanicem také docela slušně posedlý, ale ani zdaleka ne tak brutálně jako Jim. Nechybí tady nezbytná rekonstrukce potopení i rozhovory s potomky cestujících a všechno je to nesmírně zajímavé a nesmírně nakažlivé, to nadšení je fakt bezva. I já jsem si v den výročí jako každý rok na příběh té úžasné lodi vzpomněl a Jimovi za další dokument o ní patří velký dík. Není v něm sice nic extra nového, ale něco se přece jen - a není toho úplně málo. A teď už jen čekám, kdy Jim ohlásí, že natočí remake svýho vlastního filmu. 90%.

• 20.4.2018  08:30

Zatím absolutně nejlepší díl. Naprosto fantastická zápletka, úžasný scénář, fantastická atmosféra, výborná hudba i herci... všechny složky tohohle výjimečného seriálu opět fungují absolutně na výbornou, ale tenhle díl mi fakt vyrazil dech. Nečekal jsem, že to bude až tak dobrý. Pravděpodobně jedna z nejlepších epizod napříč všemi detektivními seriály. 100%. Netušil jsem, že mně Endeavour ještě něčím tak překvapí, ale stalo se. A jsem za to opravdu rád.

• 20.4.2018  08:26
    Grilování Donalda Trumpa (TV pořad) (2011)

Trapné a nevtipné. Seth McFarlane byl jedinej, kdo tam za něco stál. Všichni ti ostatní trapní rádoby strašně vtipní stand-up komici jsou k uzoufání nudní, strašně nevtipní a... no, trapní. A o toho Trumpa tam nakonec zas tolik nešlo, akorát se tam naváželi do sebe navzájem a bylo to zábavné asi jako špatné počasí v červenci. Je sice fajn, že sám Donald si ze sebe umí udělat srandu a pár hlášek se opravdu povedlo, ale to nic nezachrání. Nezábavné, nudné. A z většiny asi jen pro Amíky. 40%.

• 8.4.2018  19:21

Úvod druhé série téhle špičkové britské detektivní série nijak neubral a pokračuje naprosto perfektně v zajetých kolejích - a ano, možná to je i o chlup lepší. Další zajímavý případ, fantastická atmosféra, perfektní herci, prostě absolutně strhující podívaná. Opět nechbyěla Morseova znělka, která je absolutně úžasná. Stejně jako ty šedesátky. 90%.

• 8.4.2018  19:16

Na první pohled jen obyčejná konverzace nad kafem. A na ty další sice taky, jenže to krásně doplňuje scénu se Starkovým cameem v Neuvěřitelném Hulkovi a ještě o něco víc to propojuje s Avengers. Navíc je to zatraceně vtipné (popis záhadného konzultanta) a celá ta konspirace Coulsona a Sitwella je zatraceně zdařilá. Je to sice absolutní zbytečnost, ale je to fajn. Velice, velice fajn.

• 7.4.2018  13:00
    Endeavour - Domov (S01E04) (epizoda) (2013)

Poslední díl první série je naopak nejlepší, a kromě toho všeho klasického, o čem není nutné znovu psát, má i velmi povedené, silné a opravdu nezapomenutelné finále. Není to sice nijak šokující, převratné ani objevné, ale patří k tomu absolutně nejlepšímu, co první série Endeavoura nabízí. Špičková tečka nejen za epizodou a tradičně velmi zajímavým případem, ale i za celou první sérii. A ode mně poprvé také čistých 100%. V dalších dílech hodlám pokračovat.

• 7.4.2018  12:57
    Endeavour - Raketa (S01E03) (epizoda) (2013)

Endeavour je po Broadchurchi dalším důkazem, že ITV točí detektivky lépe než BBC, mladý Morse totiž veškerou současnou detektivní tvorbu zahrabává hluboko do země (včetně Midsomeru a jak jsem už říkal, Sherlocka). Další díl, který nezklamal po dějové stránce ani po herecké a vizuální. Zpracování má tahle série opravdu naprosto luxusní a ta atmosféra a prostředí je neskutečně boží. Poctivá britská detektivka toho nejklasičtějšíhoo střihu, přesně tak, jak má být. Nádhera.

• 7.4.2018  12:53
    Endeavour - Fuga (S01E02) (epizoda) (2013)

První sérii jsem viděl už před delší dobou, takže si to moc nevyabuju, tuším ale, že tenhle díl byl z ní nejslabší (což absolutně vůbec nic neznamená). Herecky prvotřidní, hlavní dvojka je absolutně fantastická (a já nepřestávám doufat, že některá televize vytáhne originál) a atmosféra a prostředí jsou naprosto nepřekonatelné. Takhle vypadá poctivá špičková detektivka, kdekdo by se mohl učit.

• 7.4.2018  12:50
    Endeavour - Dívka (S01E01) (epizoda) (2013)

Rozhodně to nejlepší v současné britské detektivní tvorbě. Parádní případ, fantastický Shaun Evans, přepychová atmosféra, úžasný zážitek. I Sherlocka vlastně Morse nechává daleko za sebou a nejen tím, že je dobový a Oxford je hezčí město. 90%, prakticky bezchybná detektivní záležitost.

• 5.4.2018  21:18

Výtečně. Coulson je řízek.

• 5.4.2018  19:03

Lepší a zábavnější než originál. Výborný upgrade, kde jsou naprosto úžasní nejen herní avataři (výtečnej Jack Black, ještě mnohem lepší Dwayne Johnson, kteří spolu naprosto kralovali celému filmu, sexy Pondovka a debilní černošskej herec, kterej mi ani trochu nevadil, naopak byl výbornej jako všichni ostatní a skvěle doplňoval partu), ale i reálné postavy (ta závorka předtím je asi nejdelší na světě) a který je svižný a svěží od začátku do konce. Nenáročná zábava s parádníma postavama nabízející nefalšované dobrodružství na jedničku. Navrch je tu i hromada výtečných vydařených vtipů, které jsou využity do absolutního maxima (u všech čtyř). A krom toho Jumanji fakt není pitomá hra a má logiku a já jsem tenhle film slupnul téměř doslova jedním dechem a případnému pokračování bych se vůbec nebránil. Jen se bojím, že pokud vymění herce, tak bude fakt těžký překonat tuhle nehorázně výbornou čtyřku. Tvůrci v tomhle měli fakt šťastnou ruku. A nejen v tomhle. Prostě výborná nenáročná zábava, kterou není nutné nějak ošklivě hanit, protože si to nezaslouží. 85%.

• 5.4.2018  18:50
    Jumanji (1995)

Další film, který se mi v dětsví vyhnul superobřím megaobloukem, a který jsem tedy teď viděl poprvé, čímž pádem ho hodnotím naprosto objektivně. Robin Williams je totálně fantastický, ostatní jsou víc než výborní. Navíc naprosto parádní a v té době originální námět a scénář využitý naprosto na maximum. Poctivá rodinná zábava, která nestárne a která je opravdu pro všechny. A která je navíc fakt kvalitní. Jumanji je totálně fantastická hra a Alan Parrish je jednou z nejlepších rolí Robina Williamse. Čistých a silných 80%. Ten konec je naprosto skvělej.

• 5.4.2018  18:41

Zas to bylo moc dlouhé a moc pomalé, čímž pádem jsem si to opět musel rozdělit (tři díly jsou fakt hodně), ale jinak zase platí to, co vždycky: lepší než nová verze. Dýchá z toho ta pravá poirotovská atmosféra, Joan Hickson je naprosto nepřekonatelná (prostě se pro roli Marplové narodila), venkov je úchvatný a rozkošný, hudba geniálně dokonalá, herecké výkony prvotřídní a občas mezi herci vykoukne i nějaký ten známý obličej. Opět platí i to, že by to klidně mohlo (a asi i mělo) být o třetinu kratší, ale díky pomalu plynoucím konverzacím a úchvatnému dobovému kouzlu vám to nakonec až tak vadit nebude a stihnete si udělat vztah k postavám. Další věrná adaptace, ve které se nevymýšlejí žádné fantasmagorie. A tak to má být. 75%.

• 2.4.2018  08:25

Opravdová lahůdka. Moje nejoblíbenější Willova komedie (a asi i hra celkově), ve stejně nádherném, rozkošném a kouzelném podání, jako je to divadelní s Tennantem a Catherine Tate (kteří jsou ovšem ve svých rolích o něco lepší). Kenneth Branagh je úžasně neodolatelný, Emma Thompson je naprosto skvělá, mladičká Kate Beckinsale neuvěřitelně nádherná. Kennethova režie jako vždy naprosto prvotřídní. atmosféra a prostředí na jedničku, herecké výkony tradičně na té nevyšší úrovni i v těch nejmenších rolích. Ano, Kenneth Branagh i s tímto filmem ukázal, jak se má Shakespeare převádět na velké plátnoa že nikdo jiný by to radši dělat neměl. Skvostná záležitost, ve které potěší Michael Keaton i Brian Blessed, ale kdo mi vůbec nesedl, to je Keanu Reeves. Nebudu se tady pouštět do tvrzení, že jeho obsazení byl přešlap (ačkoliv i to je možné, moc mu to totiž nešlo), ale pravda je taková, že Don John je nejnudnější a nejméně povedený ze všech záporáků, které kdy Shakespeare vymyslel. Jinak je pro mne ale Mnoho povyku pro nic i v této podobě prvotřídním, skvostným, nádherným zážitkem s naprosto úžasnou ústřední dvojicí (kterou pro mně vždycky byli a vždycky budou Benedick a Beatrice) a naprosto úžasnou druhou hlavní dvojicí (která v druhé polovině zbytečně bere prostor té první - :D :D :D), nádhernou hudbou (miluju Nonny Nonny) a božsky nádhernou a roztomilou Kate. Nelze nic jiného, než doporučit. Vrchol Willových adaptací. 100%.

• 2.4.2018  08:11
    Othello (1952)

Je to dobrý, ale moc mi to nesedlo. Krásně to vypadá, je to úžasně výpravné, exteriéry i interiéry luxusní, černobílá tomu sluší, hudba je parádní, stejně tak výprava i atmosféra a plusem je vlastně i to, že to netrvá tři hodiny, takže je tenhle benátský mouřenín sympaticky dynamický a Orson Welles si ho fakt vychutnal (výtečný výkon), narozdíl od překvapivě nevýrazného a nesympatického Jaga (což je problém), mu nemám co vytknout. A poslední půlhodina je skutečně úchvatná, sympaticky temná a dechberoucí. Asi to tedy vyvolává dojem, že bych měl hodnotit plným počtem, jenže jsem na tuhle verzi nebyl úplně naladěn (což nevadí), ale ani ten Wellesův styl mi úplně nesedí. Je to úchvatné, ale prostě to není úplně ono, to je asi celé. 85%.

• 2.4.2018  08:01

Výtečná groteska se spoustou výtečných momentů, klasická chaplinovka a jedna z těch nejranějších, které opravdu stojí za to. Začátek je pozvolný, ale postupně to graduje a je to fakt výborná záležitost, konec už je opravdu parádní. I mně tady vadila Edna (nikoliv poprvé). Lepiče tapet rozhodně doporučuji, jedna z Charlieho nejzábavnějších krátkých záležitostí. 80%:

• 29.3.2018  07:47

Má to pár nápaditých gagů (Stanova hlava, ujíždějící auto), jinak je to ale poměrně nezajímavý dokument o tom, co všechno, co používáme, je ze dřeva a jak šetřit lesy. Asi není nutné, aby to kdokoliv viděl. Určitá informační hodnota tam je, ale není nijak překvapivá. Těch pár vtípků to oživuje, ale ve výsledku je to prostě jen průměrný propagační klip. Ale mohl dopadnout hůř.

• 28.3.2018  19:40
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

První série hned v úvodní epizodě nastavila laťku zatraceně vysoko, načrtla hned několik velkých dějových linií a hlavně se celou řadou nesou skvělé herecké výkony, zejména hlavní dvojice. Všechny epizody jsou dle mého strhující, furt se tam něco děje, děj není zamotaný a nakonec je vše celkem pěkně vysvětleno, takže za mě spokojenost. 90%. Komentář k celému seriálu: Po prvním díle se nebojím dát pět hvězd (klidně se to ještě může časem změnit, ale prozatím prostě tak). Pilotní díl má vše, co má správný moderní seriál mít. Herce: mezi Freddiem a Verou Farmigou to parádně jiskří, obzvlášť Norma je ztvárněná naprosto dokonale, dlouho jsem neviděl lépe zahranou seriálovou postavu. Karlíkovi budoucího psychopata věřím a dost možná je i to způsobeno právě Verou. Psychologie postav je výborná, děj to má parádní, atmošku ucházející, nezbývá než počítat oběti... v prvním díle s tím chlapem naložili parádně, uvidíme, co se vyklube z těch policajtů. Otázek je spoustu, zvědavost velká, tahle podoba Psycha se mi moc líbí, snad až jenom na ty iPhony, ale nevadí... Zatím 90%, ale to je čistě rezervní opatření, kdyby se to náhodou zlepšovalo. Po první sérii 100%. Co se týče zápletky, tak je druhá série poněkud slabší, je tam už až příliš postav, začíná to být lehce zamotané a celkově je to o něco méně strhující. Nicméně je to stále tak dobře natočené a herci jsou ještě lepší a atmosféra je pořád skvělá, takže mě i druhá řada strašně bavila (i proto, že jsem byl spokojen s vývojem postav) a pořád je to neskutečná nadprůměrná pecka, na kterou mě bavilo se dívat. 85%. Se zatím poslední sérií přišel pokles a to jak kvalitativní, tak samozřejmě i dějový, občas mi to už přišlo natahované a místy mě to nebavilo, nicméně druhá polovina série to napravila a finále pak bylo absolutně strhující. Vera Farmiga a Freddie Higmore jsou navíc rok od roku lepší, to poznáte hned. Nicméně za mě už jenom 75%. Vzestupná tendence seriálu neustále pokračuje a nutno říct, že tahle série je opravdu prozatím nejlepší (pátou mám ještě před sebou). Freddie Highmore je díl od dílu lepší a lepší a každá jeho scéna s Verou Farmigou je totální lahůdka (takže vlastně celý díl). Parádní zápletka, taktéž lepší díl od dílu s úžasným finále, které nás přivedlo až TAM (téměř). V našich končinách opravdu neprávem opomíjený seriál, neboť je to opravdu jeden z nejkvalitnějších a nejzajímavějších seriálů, ve kterém mám navíc rád i šerifa Romera – na začátku nic moc postava, ale teď je pro Normana rovnocenným soupeřem. Těším se na úplné finále – už to skoro bude, Matko, už se brzo dočkáš... sprchy. Nebo ne? 100%. I závěrečná série Bates Motelu byla výborná (což je samozřejmě jen dobře) a přinesla mi vynikající podívanou, skvělou od začátku do konce a s nulovým počtem výplňových dílů. Vlastně mě na ní mrzí jen jedna jediná věc (jako asi skoro všechny), a sice to absolutní (ne)navázání na Psycho, díky čemuž celý seriál ztratil smysl, ale ve výsledku je to vlastně (trochu) fuk, protože samotné finále je skvělé (jako ostatně zbytek série). Freddie Highmore už místy trochu přehrává, ale nechápu, proč za to nedostal žádnou cenu (nebo aspoň o žádné nevím). Vera Farmiga ho ale snadno přehraje a i šerif Romero a Dylan konečně předvedou něco pořádného. Vůbec nepochybuji o tom, že si celý tenhle seriál dám znova. Jeho poslední sérii jsem si neskutečně užil, Bates Motel skončil na vrcholu a v nejlepším a já jsem s tím nejen s celou sérií, ale dokonce i s úplným závěrem vlastně nakonec docela spokojen. A kdo to ještě neviděl – jděte do toho! 100%.

• 28.3.2018  19:38
    Preacher (TV seriál) (2016)

První díl mě lehce zklamal. Prozatím se to komiksu moc nedrželo, šlo to vlastní cestou a na geniální předlohu to rozhodně nemá, přesto to není žádný průšvih. Čekal jsem ale víc černého humoru a vlastně tak celkově i víc všeho. Cassidy si krade celou epizodu pro sebe, zkvělé ztvárnění Josepha Gilguna mě nachlo. Dominic Cooper nezklamal, postavu mu věřím a na Kazatele je rozhodně tou nejlepší volbou, jen se ještě musí trochu rozehrát. Zato Tulip je zklamání, jak herecky, tak i tím jak je napsaná. V komiksu byla naprosto skvělá, tady bohužel ne. V Pilotu se vlastně nic nestalo, ale seznámení se s postavami bylo skvělé a opravdu ve velkém stylu. Navíc tato epizoda přinese pravdu o Tomu Cruisovi, takže za ten povedený vtip (?) rozhodně nějaké bodíky navíc. 80%. + Jesse, Cassidy, Quincannon, Pistolník - za celou sérii se tam vůbec nic nestalo, promarněný potenciál a hlavně Tulip Desátý díl: No, nevím, dost se mi to nelíbilo, ale... ale. Na druhou stranu nám tvůrci konečně dali vědět, že se závěrem první série dostali na začátek celého komiksu (takže první série jako prolog zpětně dobrá), takže do budoucna se těším na nějaké pevnější souznění s předlohou, protože závěr nasvěčuje tomu, že se konečně začne něco dít. Poslední epizoda je samostatně pro mě jedna z nejhorších a vlastně skoro nic včetně splaškové dekonstrukce Anville mi absolutně nesedlo a tentokrát ani Dominic Cooper, Gilgun a opravdu extrémně otravná Ruth Negga. Takže 70%. Ale celá první série po tomhle finále působí mnohem lépe, kompaktněji a jako vlastně docela povedený a originální prolog do děje komiksu. Takže uznávám svou chybu a těším se na za rok, kazateli. ACHTUNG: V této sérii má velkou úlohu i Adolf "Fucking" Hitler. První série Preachera byla sice fajn, ale strašně se vlekla a nic zajímavého neukázala, opravdu jsem z ní nebyl příliš nadšený. Její poslední díl ve mně ale probudil naději v to, že by ta druhá mohla být dobrá. A byla. Zatímco na tu první jsem koukal vlastně tak nějak ze zájmu a zvědavosti, ta druhá mě naprosto pohltila už od první minuty a já jsem z ní naprosto nadšen. Scénáře jsou fantastické, postavy, hlášky, všechno funguje (Hitler, Herr Starr, Prdelman), z každého dílu jsem byl naprosto nadšený a z každého také o něco více než z toho předchozího. Druhá řada Preachera je jedním z nejlepších seriálových zážitků, se kterými jsem měl letos tu čest a je to skutečně něco nevídaného. Originální, zábavné, plné nápadů. A já už se strašně moc těším na další řadu - kdyby nebyla, byl by to hřích. Preachera jsem si zamiloval, chvíli to sice trvalo, ale o to víc je ten cit teď silnější. A dokonce i ta Ruth Negga mi přestává vadit, což je taky obrovskej pokrok. Skvělá práce, úžasná zábava. 90%

• 28.3.2018  19:20

St. Michael's Mount, Cornwall a jedna herecká hvězda vedlé druhé, toť nesmírná je krása. A jako tradičně ve filmografii velké ostrovní země, i tato má spousty nádherností - úžasné herecké výkony, úžasnou atmosféru a samozřejmě neméně úžasnou předlohu Williamovu, ve které je rozehrána nejedna tradiční lest a podvůdek. Nesmí samozřejmě chybětí láska, převleky, zmatení pohlaví a ztracení sourozenci. Režie je mistrovská, jazyk krásně vznešený a adaptace k velkému štěstí mému nijak neodchýlila se od předlohy a je zcela klasická, to rovná se pro mou maličkost zcela jediná správná, protože modernizace nejsou příliš slušivé pro tato velká díla světové literatury. Sledoval jsem tento film v jazyce anglickém, takže zážitek, již tak dost velký sám o sobě, se ještě několikráte znásobil. A já, po dosledování tohoto příběhu ve filmové podobě, získal jsem tu náhle další velkou záležitost mého srdce. Prostě krása. Imogen Stubbs je tady naprosto pefektní, ale čtveřice Imelda - Richard E. Grant - Mel Brooks - Nigel Hawthorne kraluje celému filmu, hlavně ve scéně v parku. Hudba je výtečná a Ben Kingsley famózní. To se prostě musí vidět. 100%.

• 28.3.2018  18:58
    Blackpool (TV seriál) (2004)

Další prvotřídní britská záležitost, kterou jsem si nehorázně užíval. Výběr songů je v Blackpoolu naprosto geniální a choreografie neodolatelná. Jak je u britských sérií dobrým zvykem, í Blackpool má fantastický scénář a fantasticky napsané postavy - a navrch také nesmírně povedené finále, kde se nejedna postava od základů změní. Obsazení je naprosto geniální a je vidět, jak si to všichni užívali - a stejně tak jsem si to užíval i já. David Morrissey je absolutně užasný, dokonce i lepší než David Tennant, který je samozřejmě také tradičně naprosto perfektní. Velevážený pan Tennant mě také velmi příjemně překvapil svým parádním zpěvem, ale když zrovna nezpíval, tam jsem mu nerozuměl absolutně vůbec nic. Fakt. Ani slovo. Ten skotskej přízvuk má v tomhle seriálu fakt brutální (jenže i mě, jako chlapovi, to přijde fakt nesmírně sexy). Blackpool funguje na výbornou (jen v té detektivní linii trochu škobrtá, hm, ale o tom to nakonec zas tolik není) a je škoda, že ho zná tak málo lidí. Já ho rozhodně neviděl naposledy. Ta hudební čísla doporučuju i samostatně, jsou fakt naprosto perfektní, obzvlášť duely mezi Carlislem a Tennantem v podobě Should I Stay Or Should I Go a These Boots Are Make For Walking. A krom toho všeho to má i naprosto luxusní hlášky. A hromadu sladkostí a kravin, kterými se Tennant celou dobu ládoval. Je fajn zjistit, že ta jeho chůze "na Tennanta" s rukama v kapsách, vznikla ještě před Doctorem. 100%.

• 27.3.2018  19:12
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Ve výsledku docela zklamání. Ne sice nijak veliké, ale zato ne úplně malé. Rozhodně jde o nejslabší seriál Dejvického divadla (ačkoliv mohl být úplně klidně nejlepší) a Přebor i Čtvrtou hvězdu nechává hodně daleko za sebou. Největším problémem tohoto seriálu je, jak se ukázalo, absence Miroslava Krobota, který si pro sebe, jako již tradičně, ukradl naprosto veškerý prostor a nejen, že je jeho postava nejlepší, ale nejlepší jsou i díly, ve kterých režisér Janda vystupuje - a kromě toho tam háže jednu legendární hlášku za druhou, naprosto neskutečně suše, to jeho podání je fakt luxusní (Dabing mě neskutečně sere). Naprosto vynikající byla i camea Jirky Bartošky, Viktora Preisse, Filipa Švarce, Václava Faltuse a Ivana Trojana a skvělé vedlejší postavy Norberta Lichého a Martina Myšičky. Bohužel, hlavní postavy už tak sympatické nejsou - a to ani jedna. A čím víc dílů bylo, tím víc se chovali jako kreténi (což mě brutálně naštvalo hlavně v 10. a 11. díle, kde už to fakt přeháněli). Naprosto dokonalé epizody, ve kterých funguje úplně všechno a kde se humor obzvlášť vyvedl, jsou první (hnedle úvodní sekvence a smuteční proslov Jirky Bartošky), druhý (celý), čtvrtý (že si tam pro tebe dojdu), šestý (Trojan a Norbert mezi dveřma), sedmý (Vietnamci a pointa) a osmý (vyvolávání Filipovského) - což je ale jen půlka seriálu. Ta druhá byla skutečně těžce průměrná (někdy ani to) a jen občas lehce nadprůměrná. A hlavně na konci desátého dílu mi přišlo, že už to opravdu přehánějí. Prostě - zhruba na střídačku, jednou dobrý, jednou špatný. Ve výsledku nadprůměr, ale zklamáním se opravdu netajím. A mimo Krobota je nejlepší Voříšková, z hlavních herců je nejlepší, nejsympatičtější, nejlíp napsaná a.. no, nejhezčí. 75%. Kapitán Filcka je neskutečná kokotina a totálně mě srala. A to jí věnovali takovýho prostoru!

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81