filmmovier

okres Jičín
filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 1.5.2020  17:31

Na Across the Universe jsem se těšil, ale po mých minulých zkušenostech s Julií Taymor (shakespearovské adaptace Bouře a Titus), jsem se obával, že vizuálně to sice opět bude naprosto jedinečné, ale jinak mně to moc svou podivností bavit nebude. Nic takového se naštěstí nekonalo. film je naprosto úchvatný, naprosto fantasticky v něm fungují jak komediální, tak dramatické pasáže a samozřejmě všudypřítomná, skvostně vybraná hudba Beatles v naprosto fantastických coververzích. A i to výtvarno tady má svůj smysl. Nálož hitů, která je zábavná i dojemná, s famózním finálem na střeše a s překrásnou a úchvatnou Evan Rachel Wood, která navíc krásně pěje. S Mamma Mia! bych to moc nesrovnával, je to přeci jen něco trošku jiného. Ale stejně geniální, úžasné, překrásné, pohlazující a úchvatné. Fantazie. 95%. Jeden z TOP muzikálů. Ta hudba prostě dělá vše.

• 1.5.2020  17:22

Je obrovská škoda, že tuhle komedii české televize ignorují, je totiž naprosto fantastická a jedna z těch vůbec nejlepších, ve kterých není Funés. Zato je zde ďábelský Michel Galabru se svou zákeřnou rodinkou a Michel Serrault jako stařík, který pořád ne a ne umřít... Ve výsledku možná trochu nadhodnocuji, ale fakt je, že tahle komedie od scenáristy René Goscinnyho si plné hodnocení zaslouží. Je originální, nápaditá a vážně zatraceně vtipná a v poslední půlhodině snad opravdu nemá, co se týče humoru, téměř žádnou konkurenci. A obsazení je, jak jinak, hvězdné i v těch nejmenších úlohách, však je tady i kapánek jednodušší Gérard Depardieu. Mistrovský natočený a napsaný herecký koncert, který prostě od začátku do konce šlape jako hodinky. Nejlepší hlody má rozhodně vypravěč. Škoda, že právě tenhle film zná tak málo lidí. Le Viager si to rozhodně nezaslouží. 95%.

• 1.5.2020  17:06

Téměř geniální komediální záležitost. Kdyby i druhá polovina byla taková nálož gagů a humoru, jako ta první, u které jsem se řezal smíchy už od první vteřiny, nedokážu si představit, jak bych dopadl. Možná, že bych se smál ještě teď a nebo bych už dávno smíchy zemřel. Druhá polovina ale už přece jen musela trošku pořešit děj, který byl vynikající, jen ta romantická zápletka tam byla místy trochu na škodu (ale měla svůj perfektní smysl). Dany Boon je perfektní, ale Benoit Poelvoorde je ještě stokrát lepší. Lepší komedii jsem už hodně, hodně dlouho neviděl. Nic k proclení je moje nová láska, kterou budu doporučovat na každém kroku. Vynikající. 85%.

• 1.5.2020  16:59
    Neviditelný důkaz (TV film) (2015)

Další vynikající britská detektivní minisérie podle skutečných událostí, nebylo tedy co zkazit. Obzvlášť, když v hlavních rolích jsou fenomenální John Simm a David Threlfall. Chvíli sice trvá, než se to rozjede, ale to je v případě britské tvorby jedině pozitivní tvrzení. A tady to platí dvojnásob, protože závěrečné dvě třetiny jsou pak opravdu dechberoucí. Napínavé, působivé, poklidné, pravdivé. Skvělé. 80%.

• 1.5.2020  16:51

Jako většina filmů na Netflixu je i Ticho ve sněžném městě z toho slabšího soudku. Ovšem na druhou stranu je také nesmírně zajímavý, což je bezpochyby dáno předlohou, kterou jsem ale nečetl a ani o ní nevěděl. Kvalit klasik typu Sedm, Mlčení jehňátek nebo třeba Purpurové řeky to úplně nedosahuje, nicméně si myslím, že to mohl být daleko větší průser a tak ve výsledku možná i trochu nadhodnocuju, protože způsob zabíjení vraha je fakt luxusní, závěrečná půlhodina je nesmírně vydařená i co se týče atmosféry a samotná vrahova totožnost je přeci jen trochu překvapivá. Ve výsledku tedy lehce převažuje spokojenost, v případě tohoto filmu se ale nejedná o nic, co bych potřeboval vidět znovu. Každopádně film svůj účel splnil velmi dobře a já s ním problém nemám. Vlastně mi to dost sedlo. Je fascinující, že Španělé opravdu mluví tak šíleně rychle i ve skutečnosti a ne jen na výukových kazetách. 70% - ale hlavně za to finále.

• 1.5.2020  16:44

Po trojce opět kvalitativní vzestup nahoru. Neil Dudgeon a Ken Stott tentokrát už jako opravdu rovnocenní parťáci, další překvapivý pachatel a případ skutečně zajímavý od začátku do konce. Sériový vrah vraždí hříšníky podle Dantova pekla a je tak velmi nápaditý... V mých očích je poslední Mesiáš rozhodně nejlepší hned po tom prvním, dokonce překonal i druhého, takže za mně spokojenost. Tentokrát se scénář opravdu vyvedl, je to vtahující, ani chvíli to nenudí a já byl děním na plátně fascinován. Výtečná záležitost.

• 1.5.2020  12:55
    Cats (TV film) (1998)

Díky tomuto filmu ve měn definitivně zhynula touha vidět verzi 2019. Díky bohu za to. Muzikálu Cats jsem se vždycky bál. Měl jsem za to, že jde jen o bizarní šílenost, jejíž existenci na této planetě nechápu. Ovšem není radno podceňovat Andrewa Lloyda Webbera! Cats jsou totiž muzikál s mnoha fantastickými songy a ještě lepší hudbou, který postupně graduje a ty nejlepší písně jsou fakt až od půlky dál. Začátek sice trochu bizarní opravdu je, ale tak nějak kočičácky. Nebojím se říct, že Cats jsou geniální muzikál a já si ho užil, písně jsou fenomenální, ale na rozdíl od Fantoma opery nebo Bídníků mi stačí vidět ho jenom jednou. Jsem rád, že existuje tahle verze. 85%.

• 1.5.2020  12:49

Meryl je fenomenální. Film je skvělý, ale bohužel opravdu vynikající jsou v něm jen ty nacistický části, který mě bavily tak, jak jsem si myslel, že mně bude bavit celý film. On ten zbytek je ale poměrně ukecanej a vlastně se tam nic moc neděje. Je to fajn a kvalitní, občas i milý, to jo, ale kdyby byl film rozložený alespoň půl na půl na koncentrák a poválečný dění, asi by to bylo lepší. Každopádně film mně prozatím od knihy spíše odradil. 80%.

• 1.5.2020  12:26
    Mesiáš 3: Slib (TV film) (2004)

U třetího dílu by ovšem kratší stopáž jen prospěla. Oproti prvním dvěma fantastickým minisériím (ale i oproti čtvrté), je Slib fakt slabota. Ztvárnění vražd je sice opět naprosto výborné, dost možná zatím vůbec nejlepší, ta správná atmosféra se taky sem tam dostaví, herecké obsazení je opět hvězdné a odhalení vraha i jeho motivů bylo i v tomto případě super, jen tentokrát samotné vyšetřování bylo už trochu nuda, což je škoda, protože námět je i do třetice super, jen ta stopáž to trochu neutáhne. Pořád nechápu postavu Michelle Forbes. 60%.

• 1.5.2020  12:22
    Mesiáš 2: Má je pomsta (TV film) (2002)

Téměř stejně dobré, jako první minisérie. Opět zajímavé vraždy i motivy, odhalení tentokrát mnohem zajímavější. Opět nemám téměř nic, co bych vytknul, i druhý Mesiáš je špičková thrillerová záležitost, jen ta jednička je nepatrně lepší. A myslím, že kratší stopáž by mu jen uškodila. 80%.

• 1.5.2020  12:18
    Mesiáš (TV film) (2001)

Přesně tenhle typ temných thrillerů o sériových vrazích mám rád a i Mesiáš, na kterého jsem si brousil zuby už velice, velice dlouho, mi udělal radost. Provedení vražd, jejich vyobrazení, bezradnost detektivů i postupné odhalování motivu a inspirace a osobního života vyšetřovatelů, jejich konfliktů, to vše je tady ztvárněno na výbornou. Knihu jsem nečetl, a musím říct, že je to vážně škoda, ale třeba se ještě poštěstí. Délka mi absolutně vyhovovala, tenhle thriller byla radost sledovat, bohužel samotné závěrečné odhalení mi přišlo už trošku slabší. Herecké výkony samozřejmě fenomenální. Náboženské vraždy jsou vždycky fajn a Mesiáš je prostě prvotřídní thriller, který může Sedm bez problémů konkurovat. Do plného hodnocení chybí jen drobek. 85%.

• 1.5.2020  12:12

Završení trilogie. No vida! Třetí díl překvapil. Na první díl samozřejmě nemá, ale je o parník lepší, než ten druhý a kvalitou se tomu prvnímu i docela blíží. Písničky jsou zase super, děj je dostatečně zábavný a zajímavý a Džin je pořád totální pán. Jak mi bylo ve dvojce úplně volné, co se tam děje, tady mně děj fakt zajímal. Je to prostě funkční a odsýpající. Tohle je to správné pokračování Aladina se vším všudy, co ke správně Disneyovce patří. Povedená záležitost. 75%.

• 1.5.2020  12:07

Typická disneyovká dvojka a oproti jedničce (a i trojce) fakt špatná. Džin je pořád totální pán a Jasmína pořád nejhezčí princezna, ale zbytek za moc nestojí. Odbytá záležitost, na které není vůbec, ale vůbec nic zajímavého. Vtipné to není, zábavné jen málokdy a songy jsou už spíš otravné. Ale je to krátké.

• 1.5.2020  12:05
    Aladin (1992)

Hned po Lvím králi nejlepší klasická disneyovka a i tahle je stejně dobrá, jako nová hraná verze. Džin je totální pán. Skvělá animace, naprosto vynikající hudba, báječné songy, hromada nápadů a hlášek, nejlepší záporák, nejhezčí princezna a to nejpoctivější dobrodružství. Dokonalost prostě.

• 1.5.2020  12:01

Díky, že Prima Cool konečně nasadila něco, co už nevysílá deset let furt dokola. Abych se přiznal, trošku jsem se obával, že po mnoha a mnoha letech shledám, že je to vlastně docela nuda a blbost. Ale ono je to fakt dobré. Pořád. A je to vtipnější a zábavnější, než hromada věcí a pořád to úžasně funguje. Takže i já... na to plné hodnocení to prostě fakt je. Protože je to prostě strašlivě dobré. A vtipné. A geniální. A protože je to i pět hvězd z nostalgie, je to vlastně hvězd deset. Ládínek je plný úžasných, bláznivých nápadů, které dnes fungují snad ještě víc, než tenkrát. Nadčasová záležitost. 100%.

• 1.5.2020  11:55

Horla je jedna z nejlepších klasických žánrových povídek. A já popravdě ani netušil, že tenhle film je její adaptací, to mi bylo samozřejmě odhaleno až v průběhu. Je to adaptace, která je ale obohacená o mnoho prvků a z původní povídky si bere jen tu nejzákladnější kostru. Ale adaptace, neadaptace, je to vlastně docela jedno, protože tenhle film se řadí v kariéře Vincenta Price k těm slabším. Price je samozřejmě opět fantastický, sem tam se dostaví i působivá atmosféra, ale tempo je poměrně pomalé a ve výsledku se tam toho zas až tak moc neděje, což je škoda. Prostě je to nezajímavé, přitom z námětu šlo vykřesat opravdu hodně. Čtyři hvězdy dávám tradičně za Price, který to zachraňuje a hlavně za to, že jsem s ním viděl už i horší filmy. Jinak je to mnohem blíž k hvězdám třem, takže tentokrát 70% jen těsně.

• 1.5.2020  11:50
    Titanik: Příběhy z hlubin (TV seriál) (2018)

Konečně zase další trošku jiný dokument o Titanicu, tentokrát o lidech, o tom, co po nich zbylo a co bylo vytaženo ze dna oceánu a taky o jejich žijících příbuzných. Krásné a dojemné. A navíc s Thomasem Andrewsem jako průvodcem! Skvělá čtyřdílná záležitost. Na znovu rozezvučené sirény jen tak nezapomenu. 85%.

• 1.5.2020  11:46
    Saturnin (TV seriál) (1994)

Úplně stejně geniální, jako filmová verze, jen o hodinu delší a tedy vlastně neskonale lepší. 100%.

• 20.4.2020  23:38
    Titanic (TV film) (2012)

... ale to s těma dalekohledama bylo jako co?

• 17.4.2020  17:16

Nakonec je to lepší, než Vládci Florencie, ale jen o malou píď a o Seana Beana, který je fenomenální záporák. A taky mně těší účast Bradleyho Jamese, kterého jsem zatím vídával jen v Merlinovi. Opět strhující záležitost jak po stránce dějové, tak herecké i hudební (ta znělka je s každým poslechem úžasnější). A samozřejmě je to díl od dílu lepší. Medicejové jsou fakt lahůdka a nemají nic, co by si zasloužilo byť jen tu sebemenší kritiku. Víc takových seriálů! Třetí řadu co nejdříve! Prostě paráda. Na obou sériích oceňuji, že nejsou hloupé béčko. 85%.

• 17.4.2020  17:12

Kniha mě nadchla, protože je fakt dobrá. Až jsem to nečekal, jak bude výborná. Dokonce jsem po tom dostal potřebu vidět i film, který byl podle ní natočen. A nutno podotknout, že se kvalitativně obě díla vyrovnají. Film by vlastně s přehledem mohl sloužit jako ilustrace ke knize. Tyhle podivné české filmové experimenty jsou vždycky zajímavé a nevím o žádném, který by dopadl špatně. Filmová Valerie je jedno obrovské vizuální žrádlo, které místy působí správně psychedelicky, s famózní hudbou a dokonalou výpravou. A se skvělými herci, v čele s výtečnou Jaroslavou Schallerovou. Jak píše zelvopyr - klenot stylizace. Inu, je to tak. Navíc je to krátké a je v tom celá knížka. Výborně natočený biják, žádný druhý, který by se mu podobal, neexistuje, a to je moc dobře. Zázrak. A hudebně dvojnásobný. Ale klidně mi nevěřte.

• 17.4.2020  17:04

Doufám, že seriál bude opravdu víc cestopis než making of film o filmu rozhovory s tvůrci. Tenhle film je hovadina a jsem si toho plně vědom, jenže si nemůžu pomoct Já se při něm prostě bavil. Výchozí zápletka je fajn a některé momenty jsou fakt vydařené. Na seriál se těším a snad bude vážně lepší, protože tohle cestopis není ani náhodou. To je šaškování. Jenže Sokol a Pavlásek jsou prostě výborní, a i v tomhle počinu si mě získali. Já za to nemůžu. 75%.

• 17.4.2020  16:58

Psal jsem to u minulé série a nejspíš i u těch ještě víc minulých. Každopádně i tentokrát je to pravda. Tato řada je nejlepší ze všech (než vyjde šestá). Je to tak, Gangy z Birminghamu stále překvapují a stále stoupají výš a výše a překonávají sami sebe, protože stále ještě je každá nová řada lepší, než ta předchozí. Jenomže tentokrát to dost možná ještě platí dvojnásob. Tentokrát je to fakt nářez přátelé, ještě větší, než posledně. Opět strhující od první vteřiny, opět neskutečně zajímavý děj (krach na burze je obzvlášť tady mimořádně vděčné téma) a po Adrianu Brodym další přihrávač číslo 1 k Murphymu - tentokrát geniální Aidan Gillen. A nakonec se vrátí i jeden starý známý, kterého by nikdo nečekal. Pátá řada je opět našlapaná strhujícím dějem a prvotřídními hereckými výkony, pořád to skvěle vypadá, pořád to skvěle zní a pořád to ani vteřinu nenudí. Tentokrát se navíc ukáže i Winston Churchill, který už nesmí chybět nikde. Jediné, co je škoda, je to, že naprosto všechny ženské postavy jsou mimořádně otravné. Teta Pol jako jediná ještě ne, ale blíží se. Lahůdka. Neskutečná lahůdka. Tentokrát už prostě není možné, aby se tvůrci překonali, ale něco mi říká, že se to zase povede. A já se těším už teď. 100%.

• 17.4.2020  16:46
    Cid (1961)

Cid je další fenomenální velevýpravný historický velkofilm, který je strhující jak po dějové stránce (a ty dialogy, kterých je docela dost, je učiněná radost poslouchat), tak samozřejmě i po té vizuální (to hlavně), to neskutečné množství komparzistů je fakt ohromující. Tak dobrý jako Ben Hur samozřejmě Rodrigo Diaz de Vivar není, ale v rámci těchto filmů jde o jasnou (velmi těsnou) dvojku. A to, že oba dva hraje fantastický Charloton Heston je jen bonus. Takové filmy se dneska už opravdu netočí. Ale takové filmy naštěstí ani nestárnou a patří k tomu vůbec nejlepšímu ve filmových dějinách. Můj osobní největší filmový rest všech dob je konečně dohnán. Cidem jsem byl nadšen od první vteřiny a i když ve výsledku má slabší momenty, pět hvězd si zaslouží tak, jako žádný jiný film. Klenot a úchvatná podívaná. 95%.

• 17.4.2020  16:37

Prvních deset minut vypadalo velmi, velmi nadějně. Jak po stránce vizuální, tak i po stránce dějové. Jenomže pak to nadějně vypadat přestalo. A když ústřední a zcela mimořádně otravná dvojice dorazila do slaninové chaloupky (jejíž majitelka Alice Krige je jediným pozitivem tohoto filmu), začal jsem se nudit a nepřestával se divit, na co to koukám. Ještě o pár minut později jsem u toho začal dělat i jiné věci a celý děj už mi začal být úplně jedno. Mimořádná nuda a neskutečně bizarní film, jehož existenci nechápu. Přitom Perníková hororová chaloupka je takové téma! Ale tenhle film je podivná nuda, při které jsem získal pocit, že trvá týden a to má jen hodinu a půl. Nevím, kdy jsem naposledy viděl horší film, než tenhle, ale už je to zatraceně dlouho. Kdyby ta ježibaba konečně jednou vyhrála, možná bych hvězdičku přihodil. 90% nuda, ale vizuálně je to fakt parádní, jenže zcela k ničemu. A stejně k ničemu je i pár relativně dobrých pokusů o hororové scény. Poprvé v životě jsem také zvědav na názor zdejšího hororového experta. Jistě udělí plné hodnocení.

• 17.4.2020  16:30
    Bohouš (TV film) (1968)

Geniální komedie s fantastickým hereckým obsazením a napínavou zápletkou. Dlouho jsem to neviděl, měl bych to napravit.

• 17.4.2020  16:27

Vynikající. Ostatně nic jiného jsem ani nečekal. Začátek je naprosto fenomenální a jde o přehlídku klasických vtipů, ale také zcela nových debat, a ačkoliv to nakonec na chvíli ustrne a lehce poklesne, celá druhá polovina je zase fantastická a natřískaná geniálními fóry. Skvěle zvládnutá byla i Rimmerova existenciální krize, na jehož konci se ale konečně dočkal povýšení (a pořádného!) a Listerova promluva na téma měsíčního svitu je něco, na co jsem čekal od první série a netušil jsem, že se toho vážně dočkám. A navíc se konečně vrátil i Holly! Jeho první vystoupení bylo sice trochu podivné, ale na konci už byl opět bezchybnatý a v plné formě. Ostatně jako zbytek posádky. Povedlo se to moc, kluci z Trpaslíka příběhy delší než jednu epizodu v pohodě zvládají (Zpátky v Červeném, ha!) a Země zaslíbená se povedla taktéž. Je plná nápadů, báječných fórů a zajímavého děje, který konečně všechny (s výjimkou Krytona) někam posouvá. Jen je škoda, že si ten Kocour nevrznul, když měl konečně na palubě dvě kočky (a nebyl to sen!). Od desáté série je celý seriál v nevídané formě a tenhle povedený film z ní nevybočuje. Teď už konečně zbývá jenom najít Kochanskou. "Všichni jsme přežili." - "Není možný!". Tak co je nového, chlapci? 95%. PS: Zajímalo by mně, jestli má Doug Naylor vymyšlený nějaký definitivní konec, nebo jich dostaneme ještě dalších sedm. A těším se na dabing. Snad zase nebudu čekat dva roky.

• 10.4.2020  19:09

Konečně pořádný Star Trek! Přiznejme si to, Picard mohl úplně v klidu dopadnout jako Discovery (tedy diskutabilně, průměrně, jednou dobře, pak zas špatně), ale dopadl naprosto skvěle. Jediné, co mě na tom mrzí, je snad jenom to, že vytváří nový kánon a nenavazuje na knižní řadu, která v současnosti vychází i u nás - ale to už holt je klasický úděl. Patrick Stewart je totální král, který si návrat do své ikonické (a nejlepší) role maximálně užívá, návštěvy Sedmé z devíti, která pořád vypadá fantasticky, Rikerových a Brenta Spinera jsou také fantastické a příběh je nosný, zajímavý, inteligentní, v každém díle odhalujeme kousíček skládanky, celé je to konzistentní, a prostě mimořádně povedené. Vtip seriálu neschází, od začátku do konce je to naprosto klasický Star Trek (a ano, samozřejmě nejvíc ze všeho TNG), což je rozhodně v pořádku. Staré i nové postavy jsou perfektní (až na doktorku Agnes) a Isa Briones je fakt kočka. Picard je taky seriál plný odkazů, ale je samozřejmě vhodný i pro nové fanoušky, jen s nimi tak nějak nepočítá. Což je rozhodně zatraceně dobře. TNG, série 8 (protože nic jiného to vlastně není) dopadla skvěle a já se na druhou sérii těším už teď. Ve stínu Picarda působí Discovery ještě směšněji, než dosud. Moc se mi líbilo, jak tvůrci pracovali s postavami Data a Sedmé. Picard obstál na výbornou! 95%.

• 10.4.2020  19:00

Na tento film jsem se chystal už od doby, kdy získal Českého lva (a možná ještě předtím), ale dostal jsem se k němu až teď. A to čekání rozhodně stálo za to. Ten film je vyloženě naprosto super. A ta nízká hodnocení absolutně nechápu, a to celkové už vůbec ne, protože Všechno bude si červenou barvu zaslouží. Nenašel jsem nic, co by tam bylo špatně, co by mi vadilo. Už od první vteřiny jsem se v tom vezl a byl nadšen z toho, co vidím. Mimořádné herecké výkony hlavní klučičí dvojice, tradičně úžasná a úchvatná Eliška Křenková, která je sexy a navíc nejlepší česká herečka z mladé generace, super Vlasáková... a skvostný scénář plný super nápadů, kdy fakt nevíte, co je pravda a co ne. Tvůrci si hrají s divákem a já jim to naprosto sežral. Byl jsem unešen a jsem stále ještě unesen. Takhle dobrých českých filmů, které nejsou historické, by se fakt mělo točit víc. Skvělá věc. 90%.

• 10.4.2020  18:54
    Ježek Sonic (2020)

Bavil jsem se náramně. Sonic je mimořádně příjemná oddychovka s cool ježkem, snad ještě víc cool Jimem Carreym, který je totálně ve svém živlu a příjemným mixem humoru a akce, která je místy fakt mimořádně nápaditá. Ježek Sonic je překvápko i v rámci žánru, protože úplně v klidu jsme mohli dostat trapnou komedii, ve které nefunguje vůbec nic, jenomže tady funguje všechno a vtipy jsou fakt dobré. Víte sice, jak to dopadne a že se ti dva nakonec spřátelí, ale o to tady přece vůbec nejde. Důležité je, že je to skvělý film, pro opravdu celou rodinu, každý si v něm něco najde a nikdo se nebude nudit. Věřím tomu, že druhý díl se uskuteční, po tom otevřeném konci by to byla škoda. Vlastně by to byla škoda po celém prvním filmu, protože já se fakt bavil a ještě teď lituju, že jsem na to nezašel do kina. Sonic by si to rozhodně zasloužil. Zábava na jedinčku, ve které funguje snad úplně všechno a která šlape jako hodinky. 75%.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105