filmmovier

okres Jičín
filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 8.6.2018  20:39

Musím se přiznat, že tahle vedlejší linie komiksu mě nijak výrazně nenadchla. Ten příběh je sice výborný, ale jako komiks v komiksu mě to příliš nebavilo a naplno jsem ten příběh ocenil až v tomhle výtečném animovaném zpracování. Téměř čistokrevný horor s parádní zápletkou a atmosférou, která od začátku až do konce pořádně houstne a graduje, až vygraduje skutečně vynikajícím "hororovým" způsobem. A ten voiceover jako podkres je naprosto brilantní a od první chvíle náprosto vtáhne do příběhu. A pak vás zcela pohltí. Pokud to teda nezvládne už ta animace. 95%.

• 8.6.2018  20:33

Nejpohádkovější Shakespeare v jedné ze svých nejlepších komedií (což, jak si uvědomuji, píšu téměř u každého filmu, ale to je tím, že ty lepší díla se prostě zpracovávají hodně a často), já osobně jí ale zas tak nevyhledávám, po každém dalším přečtení se mi ale líbí čím dál víc. A víc se mi líbí i po shlédnutní téhle úžasné adaptace s fantastickým hudebním doprovodem (kombinace právě tohohle Shakespeara a klasiků je naprosto neodolatelná a naprosto boží). O famózních hereckých výkonech se asi ani nemá cenu nijak výrazněji rozepisovat, snad jen to, že celý film si pro sebe krade úžasný Stanley Tucci, jenž, zcela nečekaně, hraje nejlepší postavu. Mistrovská adaptace, to, že dávám čtyři hvězdy, je jen můj osobní problém, prostě preferuju jiné hry. Tahle verze Snu noci svatojánské je ale jinak naprosto úžasná. Báječná, pohodová i správně kouzelná atmosféra, jedna skvělá hláška vedle druhé... a už jsem zmiňoval soundtrack? 80%.

• 8.6.2018  20:20
    Hamlet (1990)

Hamlet patří k vrcholným dílům Williama Shakespeara, to ví každý. Já osobně dánského prince sice za nejlepší jeho tragédii nepovažuji, ale celý Hamlet je natolik fascinujiícím dílem, že jím jen málokdy (v jakékoliv podobě) pohrdnu. Tahle adaptace od Zeffirelliho sice není to nejlepší zpracování (ale to je dáno jen a pouze existencí Tennantovy a zejména absolutně megaluxusní a nepřekonatelné Branaghovy verze). Tohle zpracování má ovšem lepší atmosféru - skutečné, pravé Skotsko, úžasné exteriéry, všechno jak má být. I herecké obsazení je prvotřídní, všichni jsou naprosto famózní (to se ale od britských herců tak nějak automaticky předpokládá)a to včetně Mela Gibsona, o kterém mnozí pochybovali, ale nikoliv já. Je to klasická shakespearovská adaptace, přesně jak má být. Jen se mi prostě ta Branaghova verze líbí víc, tady to je prostě o věci názoru a kdo ví, jak by mé hodnocení dopadlo, kdybych tuhle verzi viděl dřív. Takhle je to "jen" nesmírně zasloužených a nesmírně silných 85%.

• 6.6.2018  23:10
    Rob Roy (1995)

Je to dlouhé a skoro vůbec nic se tam neděje. Nicméně odehrává se to ve Skotsku (úžasnou přírodou a úchvatnými panoramaty se nešetří) a herecké výkony jsou naprosto britsky prvotřídní. Neeson hraje standart, Jésa Lange je fajn, John Hurt nezapomenutelný a Tim Roth by si klidně zasloužil víc prostoru. Hudba je skvělá, ale po dějové stránce je to prostě docela bída a Rob Roy ve výsledku opravdu není film, který vám sebere dech, právě naopak, moc dlouho si asi nezapamatujete a opravdu pořádně by mu prospěla bitva. Klidně jen jedna, ale za to pořádná. Fajn dobrodružství, ale ne lepší, než průměrné. 65%.

• 6.6.2018  23:05
    Bouře (2010)

Bouře je jeden z nejhezčích a mých nejoblíbenějších Shakespearů, který v této hře uspořádal vskutku mimořádně fantastické divadlo. Právě Bouře si určitě adaptaci v podobném stylu, jako je tenhle film, určitě zaslouží. Tenhle film mě vizuálně absolutně dostal, efekty jsou naprosto luxusní, po téhle stránce je to fakt totální žranice, neměl jsem s tím sebemenší problém a absolutně mě to nadchlo. Po herecké stránce je taky vše v pořádku (kraluje zejména Helen Mirren, v tomto zpracování je Prospero žena). Režie taky výborná. Pravdou ale je, že ten film je opravdu těžko stravitelný a já ho lehce nadhodnocuji právě tím, jak úžasně ve výsledku vypadá. Místy se to dost vleče, ale ta celková vizuální podoba a herci všechno plně vynahrazují. Fantasy, která zaujme, ale je to možná spíš pro zkušenější a lehce náročnější diváky, u téhle Bouře si totiž asi moc nezarelaxujete. 75%.

• 6.6.2018  22:57

Jak se Vám líbí je jedna z nejlepších (a mnou nejoblíbenějších) Shakespearových komedií s úžasnou postavou Prubíka a nejlepším a nejvtipnějším epilogem v dějinách divadelních her. V této hře jsou všechny klasické prvky: láska na opravdu první pohled a na první vteřinu, převleky žen za muže (v případě ústředního páru to ale působí už jako moc velká fantasy, že by to nepoznal) a mužů za ženy a navíc fantastické, jiskřivé, vtipné dialogy i monology. Film má navíc přidanou hodnotu i v úžasné atmosféře a nádherného prostředí lesa a v úžasných hereckých výkonech (o tom asi netřeba hovořit nějak mimořádně). Tahle adaptace se prostě vydařila na jedničku (Branagh je holt Branagh), ale trošku mi vadilo to opravdu velice zvláštní, absolutně zbytečné a totálně mimo zasazení do Japonska, které je ale jen miniaturní vadou na kráse téhle úžasné adaptace úžasné hry. 100%.

• 6.6.2018  07:59
    Trhák (1980)

"To takhle zvednu ruku... a jak takhle mávnu, tak to bouchne." "Prosímvás, nás teď zajímají vaše dožínky." Geniální Smoljak a ještě mnohem geniálnější Čepek ve své asi vůbec nejlepší roli v jednom z nejlepších českých filmů (neprávem opovrhovaném). V tomhle filmu jsou snad úplně, ale úplně všichni herci, zpěváci a jiní umělci, nenapadá mě nikdo, kdo se v tom tenkrát neobjevil. Je to zatraceně bláznivé, uhozené, ale je to naprosto úžasné. Nesmíte to brát vážně (což snad nikdo se zdravým rozumem nedělá), a užijete si to. Písně a melodie jsou navíc naprosto geniální (moje nejoblíbenější je Píseň hajného a dcer). A co se týče obsazení, to je prostě naprosto bezchybné. Matuška, který nejdřív odhání a podé nadhání fantasticky obsazené smyslníky, vzteklej Čepek (ta díra stála patnáct tisíc tři sta!!!). Kukura sekající se sexem, zmatenej Abrhám... Pohled na filmové natáčení prostě stojí za to, stejně jako každá sebemenší rolička v tomhle filmu. Nezapomenutelná a naprosto úžasná záležitost. 100%.

• 6.6.2018  07:50

"Máte sklep? A mohla bych ho vidět?" Kulový blesk nepatří k nejlepším filmům dvojice Svěrák - Smoljak a taky si myslím, že se z tohoto námětu dalo vykřesat mnohem více (a lépe), i tak je to ale jedna z nejlepších českých komedií s hromadou fantastických hlášek a výtečných situací, která je (jako ostatně vždy) narvaná jedním božským hercem vedle druhého. Jen škoda, že Smoljak, který byl na tomhle filmu podle mého to nejlepší, nedostal více prostoru. Tohle prostě nikdy nezklame, protože i když je tohle "slabší", každý ví, co to slovo ve filmografii pánů S+S znamená. 80%.

• 6.6.2018  07:45

Taky souhlasím s tím, že to pojetí není úplně nejúžasnější, ale jinak to bylo velmi fajn a já si to nehorázně užil. Liška a Poláková skvělí (zejména Liška v písni Barbora píše z tábora) a Svěrák s Uhlířem dodali tradiční "show", kterou si všichni užívali. Jenom to mohlo být mnohem, mnohem delší. 80%.

• 6.6.2018  07:40

Tahle Chaplinova groteska není v rámci jeho tvorby žádný zázrak, ale pobavil jsem se u ní náramně. Chaplin se vrací z flámu je naprosto dokonalá záležitost, a tohle by klidně mohlo sloužit jako první (slabší) část. Délka je tak akorát, takže to rychle uteče a není tady nic, co by vás mělo nudit. Navíc je tu báječná scéna s lítačkama, která je naprosto geniální. A ostatní gagy taky stojí za to, takže za mně spokojenost. 75%.

• 31.5.2018  22:28

This Is the Greatest Show!!!! Ano, ano, skutečně. Ten film miluju. Největší showman je moje nová filmová láska. Taková ta skutečná. Největší showman je tunáhle jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Strašně jsem si to užil a jediná škoda je, že je to tak zatraceně krátké. Úchvatná atmosféra, megasympaťák Jackman v hlavní roli, fenomenální obsazení (za zmínku rozhodně stojí úžasná Zendaya a - ač je to ke skutečné nevíře - Zac Efron) a ještě fenomenálnější songy, které jsem si pak přehrával ještě hodně dlouhou dobu, choreografie, energie, která sálá z každého záběru a která se na mě cele přenesla, navrch nádherný příběh s hromadou zajímavých postav (i díky tomu zamrzí poměrně krátká délka, všichni se úžasně předvedou a jsou nezapomenutelní, ale klidně se to mohlo rozpracovat) a naprosto bez jakýchkoliv debat jde o jeden z nejlepších filmových muzikálů historie a strašně mě mrzí, že jsem na tom nebyl v kině, ale dokážu si představit, že bych byl ještě asi tisíckrát nadšenější, což by každý považoval za nemožné, nicméně je to tak. Tohle doporučuju kudy chodím a jen tak nepřestanu. Nejlepší show všech zúčastněných (ano, včetně Jackmana). Nepamatuju si, že bych kdy byl z nějakého filmu tak nadšený. Tohle miluju a absolutně mě dostalo. Úžasná záležitost, která fakt stojí za to. 100%.

• 31.5.2018  22:13

Výtečná satira, která je ale taky až překvapivě mrazivá tím, jak moc je vlastně pravdivá. Humor funguje výborně, ale ta "dramatická" rovina je nakonec o něco lepší. Skvostné je i herecké obsazení, ve kterém vyčnívají zejména naprosto fantastičtí Steve Buscemi a Jason Isaacs (u kterých si ani nepamatuju, že by vůbec někdy zklamali) a i když je tempo na tenhle typ filmu poměrně pomalé, rozhodně to není nějaké negativum. Stalinova smrt se prostě mimořádně povedla, už dlouho (pokud vůbec někdy) jsme nedostali tak dobrou satiru (Tonda Blaník je samozřejmě trochu výjimka) a zároveň film, který by byl tak mrazivý. Já se samozřejmě vůbec nevidím, že to v Rusku zakaázali (měli k tomu dobré důvody), ale zase se okradli o převelice povedené dialogy a herecké výkony. Černočerný humor tady funguje opravdu na jedničku a rozhodně jde o film, který by se měl povinně promítat ve školách. Výhrady mám ovšem k samotnému soudruhu Stalinovi, který tady na mně působil vyloženě sympaticky. 80%.

• 31.5.2018  22:02
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Když byl ohlášen Young Sheldon, rozhodl jsem se, že ho budu hejtovat (protože takový typ seriálu je opravdu zbytečný). Na důkaz toho, že můj hejt má smysl, jsem si pustil první díl. A ukázalo se, že hejt smysl má, protože první díl byl opravdu zoufale průměrný (a z první řady nejhorší), ale pak jsem se pustil i do dalšího dílu. A přišlo zlepšení. Kolem čtvrtého dílu jsem se rozhodl, že seriálu dám šanci. A přátelé, dobře jsem udělal. Kolem pátého dílu mě to dokonale chytlo a já byl opatrně nadšen. A nadšení postupně vzrůstalo. Nejen, že jsem se celý rok těšil na nový díl Sheldona víc než na Teorii (čemuž ani nemusíte věřit) ale celý Young Sheldon je rozhodně lepší než posledních šest až sedm sérií TBBT (čemuž se naopak dá uvěřit poměrně snadno). Je to krásné retro s úžasnou atmosférou osmdesátek (tu dobu prostě nejde nemilovat), je tam hromada odkazů na všechno možné a navíc je to opravdu vtipné. Ve výsledku ani nevadí, že Sheldon rozhodně není nejlepší postavou, naopak je někdy dost otravný (tím skutečně otravným způsobem) a že celému seriálu vládne babča, ale ještě mnohem víc Missy, která je opravdu úžasná (geniálně napsaná, geniálně obsazená). Vůbec celé hlavní obsazení je výtečné (při volbě herců měli tvůrci opravdu šťastnou ruku) a všechny charaktery jsou výtečně napsané (samozřejmě v souladu s TBBT) a o vedlejších postavách to naštěstí platí také. Takže nakonec se z hejtu stalo nefalšované nadšení a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení i tak vydařené seriálové sezony 2017/18. A ačkoliv mě poslední věta první série vyděsila k smrti, na druhou sérii se už nesmírně těším. Což se o Teorii úplně říct nedá. 95%.

• 31.5.2018  21:36

Já musím říct, že za mě fakt dobrý. Až překvapivě. Zajímavá látka, velmi zajímavě a kvalitně natočená a napsaná. Všechny prachy světa jsou opravdu povedené filmové drama, které může děsit svou na první pohled přehnanou délkou (135 minut) ale co se týče mně, na filmu to vůbec není znát. Dokonale mě to vtáhlo a vycuclo mě to až na konci, dialogy i skvělou atmosférou jsem se nechal strhnout a byl jsem uchvácen. Herecké obsazení je skvělé a Christopher Plummer na malém prostoru totálně ovládl celý film (je teď úplně jedno, jestli by byl lepší Spacey - jakože asi jo - nebo Plummer a je úplně jedno i to, jak to vlastně s tou Plummerovou Oscarovou nominací bylo, ale minimálně za mně si jí fakt zasloužil, jeho výkon byl absolutně strhující). Ridley Scott mě vyloženě zklamal jen dvakrát (Prometheem a Exodem), i tak se ale pokaždé obávám, jak jeho nové filmy dopadnou. A tohle dopadlo více než dobře. Navíc, čím blíž je film konci, tím je napínavější a dynamičtější a i všechny ty dialogy jsou víc strhující. A takový vývoj filmu já mám rád. A proto se na to úplně klidně podívám znovu. 80%.

• 31.5.2018  21:23
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

Tahle verze rozhodně není tak špatná, jak by se z hodnocení mohlo zdát. Původní Truffautova je sice lepší a kvalit knihy to samozřejmě také nedosahuje, ale já byl vcelku spokojen. Atmosféra a vizuál se mi líbily už od začátku a Michael Shannon mě vyloženě nadchnul. Pravda, s Michaelem B. Jordanem (který mě nijak výrazně neuhranul ani v Black Pantherovi) to bylo už trošku horší a Guye Montaga jsem mu zas tolik nevěřil, což je určitě chyba. Pravda je taky to, že tam je dost dlouhých, dost zbytečných a dost nudných scén (někdy i všechno najednou), ale ty se zase střídají se scénami, které mě vyloženě nadchly. Ve výsledku jsem si to docela užil, ale hlavně kvůli tomu, jak dobře to vypadá, téhle stránce filmu skutečně není co vytknout. Nic speciálního ve vás tahle adaptace nezanechá. Tuhle verzi sice můžu velmi, velmi (ale opravdu velmi, velmi) opatrně doporučit, ale ROZHODNĚ volte adaptaci původní, tohle žádná velká filmařina není, tamto ano. A nebo si to přečtěte, v knize to totiž všechno dává smysl (tady všechno smysl nedává). Za mně je nová verze neurážející podívaná za 60%.

• 31.5.2018  21:05

Tenhle film jsem viděl poprvé (a naposledy) tak před deseti lety a až letos jsem se na něj znovu podíval. Už tenkrát se mi líbil a naštěstí se mi líbil i teď. Krásný příběh, krásný film. Naprosto úžasné herecké obsazení (zejména Ian McNeice a Colm Meaney) a hlavní naprosto výtečná zábava, která má k úplnému hodnocení opravdu velmi blízko. Navíc má ten film naprosto boží atmosféru a nádhernou přírodu (nikde není krásnější příroda než v Anglii a tady je využitá skutečně na maximum) a příběh je taky perfektní (o čemž svědčí i geniální spoileroidní název, díky kterému mi film zůstal v paměti) a navíc (to je ale trochu na škodu) uteče jako voda. Romantiky se nebojte, ta tady téměř vůbec (díkybohu) není. V tomhle filmu by dost překážela, je totiž úplně o něčem jiném. Je o hrdosti, lácsce k národu a mnoha dalších obyčejných věcech. A je od začátku do konce ve všech směrech nádherný. A nádherně bude i vám, když se na něj podívate. 85%.

• 31.5.2018  20:55

Tenhle film jsem neviděl už asi třináct let. Zato v dětství jsem ho viděl skutečně stokrát, patřil k mnoha věcem, které jsem přetáčel každý den pořád dokola. A tenkrát se mi to fakt strašně líbilo a mělo to krásně tajemnou a strašidelnou atmosféru a luxusní hudbu. Film má navíc i dobré kostýmy a je moc dobře natočený. Nevím, jak bych se na něj díval dnes (asi by to nebylo tak dobré), ale za tu nosalgii a úžasné vzpomínky si to ty čtyři hvězdy zaslouží (toto hodnocení tedy není zcela objektivní).

• 30.5.2018  18:38
    Cimrman dobývá Ameriku! (TV film) (2018)

Přišlo mi, že u těch rozhovorů je to místy nahrané (ale možná se mýlím), jinak je to ale moc pěkný film, u kterého jsem se nuebránil dojetí (zejména pak v závěru). Typický cimrmanovský humor je přítomný i zde a navíc je to film, který je skutečně záslužný a výprava divadelního souboru rozhodně měla smysl a splnila účel. A tím jsem nesmírně nadšen a potěšen. Jára si tohle prostě zaslouží a je dobře, že se jeho sláva velmi úspěšně šíří i ve světě. Ukázky anglického Záskoku jsou skvělé. 80%.

• 30.5.2018  18:32

Buster Keaton tentokrát slabší, ale jen nepatrně. A taky s nečekaně vážným (a ne moc dobrým) koncem. Jinak je to ale opět paráda. Fantastická záležitost, kde jsou zpočátku nejvtipnější hlavně mezititulky ("Když neuspěju, příjdu zpět a zastřelím se." - "Půjčím ti svůj revolver." Postava pana otce skutečně nemá chybu) a ačkoliv mě to (asi jako jednoho z mála) nesmírně bavilo už od začátku, pravda je, že skutečné koule to má až od policejní honičky, která je opravdu vynikající a luxusně natočená (tramvaj, žebřík a hlavně závěr na parníku, to jsou věci, které se opravdu mimořádně vyvedli). Opět jsem nadšen. Téměř dokonalé. 85%.

• 30.5.2018  18:28

Naprosto fantastická záležitost, něco takového se jen tak nevidí. Originální gagy a vynikající na jedničku vychytané vtípky, fantastické nápady a další důkaz toho, že Keatonovy grotesky patří k nejlepším (alespoň tahle je rozhodně jedna z nejlepších vůbec). Sedlo tlumící drcavou jízdu, magnet nad vchodem, zašpinění koně, to jsou věci, které se v jiných groteskách opravdu nevidí. Samozřejmě nechybí nezbytná destrukce a happy end. Naprosto geniální záležitost, která po téměř stech letech ani trochu nezestárla. 100%.

• 30.5.2018  18:21
    Jdem na to (1925)

Nic jsem od toho nečekal, ale bavil jsem se. A bavil jsem se fakt hodně. Další úžasná záležitost se skvělými gagy a spoustou omylů a záměn. Hardy má vedlejší roli, ale vůbec to není na škodu. Jediné, co na škodu je, je jenom ten závěr, ale všechno, co mu následovalo, mi udělalo obrovskou radost a já se výborně pobavil. 85%.

• 30.5.2018  18:19
    Kabaret (1922)

Velmi povedená záležitost, zábava od začátku až do konce a úplně klidně by tahle Show mohla být i delší. Už od začátku je fajn záležitost a skvělá zábava, ale později se ukáže, že to byl jen pomalý rozjezd, protože ta honička byla fakt luxusní a podobně akční je snad jen závěr prvního Fantomase (že by inspirace?) a pointa je taky fajn, takže v tomhle případě jsem velmi spokojen a nebojím se doporučit. Když už nic, tak tu honičku musíte vidět. 85%.

• 30.5.2018  18:15

V první polovině je sice několik fajn gagů, u kterých jsem se zasmál, jinak jsou ale Námořníci na ženění poměrně nezajímavou a snadno zapomenutelnou groteskou, která sice má co nabídnout, ale vůbec to nenabízí. Naštěstí to ale docela uteče a rozhodně nejde o nic urážejícího, prostě fajn průměr. 60%.

• 24.5.2018  08:09

První série s O.J. byla síce lepší, ale tahle je taky výborná a já zase nemám nic, co vytknout. Tenhle seriál je jako celek mnohem lepší, než AHS a já si zas užíval každou minutu. Herecké výkony jsou opět naprosto perfektní (a všemu naprosto vládne Penélope Cruz jako Donatella, ačkoliv tolik prostoru tam zas nemá) a jako celek je to prostě další špičková záležitost, která je díl od dílu lepší (a v jednotlivých epizodách jsem shledal prakticky nulovou výplň a o to je to lepší). Vyprávění o životě Andrewa Cunanana má prostě ode mně zaslouženě plnou palbu a já se už ohromně těším na to, co tvůrci předvedou s Katrinou. A ještě musím pochválit famózní výběr soundtracku a hudby, kterou je radost poslouchat. 90%.

• 23.5.2018  19:43

Trošku slabší než seriál, ale to je dané hlavně tou celovečerní délkou, která na několika místech opravdu jen vaří z vody. Jinak jsou ale Tonda s Žížalou a Lenkou pořád v perfektní tvorbě a já se výtečně bavil. Vtipy jsou stále luxusní, humor vymazlený a i když to hodně rychle zestárne, nic to nemění na tom, že je to kvalitní záležitost. Krom toho lepší satira na trhu v současnosti fakt není. A ačkoliv pravda a láska nezvítězili nad lží a nenávistí (vy čuráci!!!) tohle je prostě pecka a camea Bartoše a zejména Kalouska (které bylo fakt luxusní) stojí za to. Navíc se tady objeví i opravdovej Háva!!! a Ladislav Špaček a spousta dalších významných osobností, Kterej jinej domácí seriál tohle dokázal? Žádnej! I to je na Blaníkovi pozoruhodné. Pokračování bych bral. V jakékoliv formě. 80%. ZIKMUND GINGER FOX!!!!

• 23.5.2018  19:35
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Miluju to. Naprosto geniální záležitost s parádním scénářem, luxusníma hláškama a hlavně naprosto libovým obsazením. Občas se sice objeví nějaký ten slabší díl, ale těch je opravdu minimum. Navíc je tady spousta luxusních cameo rolí a i seriál samotný je sérii od série lepší a skončil opravdu na vrcholu. V Kanceláři Toníčka Blaníka funguje veškerý humor opravdu na jedničku. Linka s Milošem je pak naprosto nepřekonatelná. 95%.

• 23.5.2018  19:20
    Vlasy (1979)

Výtečný songy, výbornej Treat Williams, jako tradičně naprosto výtečná režie Miloše Formana a skvělá druhá polovina. První sice byla taky dobrá, ale ta druhá půle Vlasů mě fakt dostala. Vymazlenej muzikál se vším, co má správný film tohoto žánru mít. Bohužel mi ale Vlasy nijak zvlášť k srdci nepřirostly (to je zajímavý příměr). Tenhle film miluju pro to velkolepý finále podbarvené jedním z nejlepších songů a jak už jsem psal, tu část po odvedení do Vietnamu. Bohužel ale musím konstatovat, že tenhle muzikál nepatří k těm, ke kterým bych se vracel a možná to je i tím celkovým tématem. Užil jsem si ho, ale nic víc. 75%.

• 23.5.2018  17:33

Výborná záležitost. Úžasná režie, výtečný scénář, výtečné herecké výkony, skvělá hudba, nesmírně luxusní cameo Jana Třísky v atentátnické roli, fascinující dialogy, strhující tempo a zajímavý příběh jednoho časopisu a jeho tvůrce. Prostě životopisné drama, jak má být. Není sice dokonalé, ale je téměř perfektní. Soudní část je správně napínavá, ta mimo soudní zase správně zábavná a zajímavá. Další z mých opravdu hodně oblíbených filmů. Jen by mě zajímalo, jak moc to Courtney Love vlastně hrála. 85%.

• 23.5.2018  17:28

Nijak oslnivý ten film není. Kvality má, to je zcela viditelné, Cuarón režírovat umí, což dokázal už mnohokrát (a tenhle film není výjimkou) a herecké obsazení je taky fajn, stejně jako námět od mé oblíbené detektivkářky P.D.Jamesové. Atmosféra a prostředí jsou luxusní, místy je to správně znepokojivé (asi tak jak to být má), ale bohužel mě ten film nijak neuchvátil. Nejen při sledování, ale ani po něm a vlastně to ve mně nic nenechalo. A taky se to docela táhlo a nebyla tam jediná scéna, která by si udržela mou plnou pozornost. A teď, v době, kdy píšu komentář, vlastně ani moc nevím, co se tam dělo. Možná že jsem jen byl špatně naladěn, ale myslím, že ne a že to je opravdu tím filmem, který mi prostě nesedl, tak jak bych chtěl. Potomci lidí jsou sice řemeslně výteční, ale já se u toho docela nudil. Je to dobré, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší. 70%. Tenhle film mi jednou bohatě stačil.

• 22.5.2018  20:31

První polovina byla fakt výborná (v tom smyslu, že to vypadalo, že mi to dá na 4*). Lekačky samozřejmě byly čekané a na místech, do kterých patří a moje alergie na Jasona Clarka se opět o něco zhoršila, ale Winchesterovic dům byl působivý a Helen Mirren výborná. A ta první polovina mě fakt bavila. Užíval jsem si vizuál, užíval jsem si příběh, užíval jsem si i vcelku funkční atmosféru a ačkoliv se už od začátku nejednalo o žádný hororový zázrak, mohlo to být slušná nadprůměrná podívaná. Jenomže pak se to zvrtlo. A sice všechno a úplně. Jako kdyby to napsali úplně jiní lidé, než tu první část. Tempo bylo stále nesnesitelnější, pak už mě to ani moc nebavilo a tvůrci vršili jedno klišé za druhým, která ale už byla zpracována mnohem lépe. Pořád je to ale poměrně zajímavě a zručně natočené a mohlo to dopadnout nepopsatelně hůř. Jenže když je v tomhle žánru první půle lepší, než ta druhá, tak je prostě něco špatně. Sídlo démonů rozhodně nijak neurazí, jako celek je to příjemný a koukatelný film, ale rozhodně ani dvakrát nenadchne (a vlastně nenadchne ani jednou). Bavilo mě to, ale i přes relativně normální délku bych uvítal, kdyby to mělo stopáž kratší. Nebo lepší scenář. 60%.

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82