filmmovier

filmový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 18.1.2018  08:17
    Arn (2007)

Vynikající podívaná, téměř pětihvězdičková záležitost, kterou jsem si fakt užil. Arn je překvapení. Herci jsou výborní, exteriéry úžasné, postavy nesmírně sympatické a skvěle napsané a ta milostná linka mě překvapivě bavila možná o něco víc, než ta dobyvačná. Obě linky jsou fakt super, je to nesmírně dobře natočené a opravdu kvalitní. Výtečná dobrodružná podívaná, se strhujícím příběhem, který nenabízí ani jedinou chvíli nudy a z templářských filmů je pravděpodobně tím nejlepším. Opravdový klenot, který je poctivý, štědrý rozpočet je na něm vidět a kvalitou předčí kde co. Sofia Helin je skvělá a linka z kláštera super. 87%.

• 18.1.2018  08:08
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Dlouho jsem přemýšlel, zda se do Amerických bohů vůbec pustil. Inu, nakonec jsem se do toho pustil, podle mé děravé paměti někdy v červenci 2017. A byl jsem nasrán, po třech dílech jsem to nechal být a je jen velmi malá šance, že to někdy dokoukám. Živí mrtví mě absolutně dosrali po páté sérii, tady jsem se nedostal ani do půlky první řady. Seriály s úděsně pomalým tempem, ve kterých se za celou dobu vůbec nic nestane, mě totiž neskutečně iritují - ale Američtí bohové jsou v tomto případě nepopsatelný extrém, který je v tomhle směru horší, než cokoliv jiného. Vizuál je sice fajn (v prvním díle, pak už tolik ne), a úvodní desetiminutovky jsou fakt výborné, to skutečně chválím, ale abych u toho držel jen kvůli tomu, to zas ne, a ani Ian McShane a Gillian mi za to nestojí. Nezaživná nuda s divnými postavami a hrozným scénářem, kde v prvním díle pustili Stína z vězení, potkal Středu a za další dva a půl dílu se tam už nic nestalo. Přitom je to škoda, ale už hodně dlouho jsem něco nedokoukal a nebyl něčím tak znechucený jako Americkými bohy. Pokud se nechcete unudit, tak fakt nedoporučuju.

• 18.1.2018  07:56
    Akta X - This (S11E02) (epizoda) (2018)

Další šílenost, která se vůbec nebere vážně - jenže tohle bylo fakt dobrý a asi i lepší, než jakýkoliv Můj boj, s nájezdem na velmi zajímavou mytologii, jenže to by scenáristé neměli být líní. Být tahle epizoda součástí původních sérií, asi by to fakt bylo dobrý, takhle to působí nějak šroubovaně jen proto, aby tam bylo o něco o Střelcích. Jenže... This vůbec není pitomost. Je to epizoda zajímavá, má nápad, je kvalitní a mě bavila, opravdu super překvapení se zajímavým potenciálem na pokračování, které ale pravděpodobně nebude, Takhle teda máme alespoň velmi fajn jednohubku, která sice původním 201 dílům nesahá ani po úvodní titulky, ale v rámci celého seriálu je stejně nadprůměrná, skvěle akční a zatraceně zábavná podívaná pro fanoušky, která rozhodně nezklamala. Jedenáctka zatím super. 75%.

• 18.1.2018  07:48

Další, tentokrát lehce překvapivě výborná epizoda, která sice není horor, ale přesto do seriálu výborně zapadá. Dystopický, neveselý svět, nehorázně luxusní kamera i režie a výtečná atmosféra, všechno tady je a jako celek to vypadá fakt skvěle, závěrečná desetiminutovka je navíc vyložená lahůdka. Hlavní hrdinka je fakt kost a Robert Englund je i zde naprosto výtečný, ostatně jako vždy. I přes pomalejší rozjezd (skoro do půlky) si už teď troufnu říct, že Tanec mrtvých je jedna z nejlepších epizod celého seriálu. 80%.

• 17.1.2018  08:26
    Ironclad (2011)

Slušná středověká řezničina, kde se nešetří končetinami, krví ani zajímavými detailními záběry. Ironclad je možná béčko, ale béčko zatraceně kvalitní. Birvy byly fakt výborné, prostředí středověké Anglie zachycené na výbornou, romantická zápletka tam nijak nepřekážela a herci jsou fakt na jedničku. Ať už jde o takové záruky kvality jako Charles Dance, Derek Jacobi, zatraceně pěknou Kate Mara nebo Jamese Purefoye a Giamattiho. Tenhle film samozřejmě nijak komplikovanou zápletku nemá, je tam lehce intrik a romantiky, jinak jde ale jen o obléhání hradu a svržení dementního krále. Ale fakt se na to kouká dobře. Velmi dobře natočená nekompromisní bitva, která se nebojí brutálních záběrů a vlastně i docela originálních smrtí. Špína středověku v nejryzejší podobě, se strhující atmosférou, historické pozadí je také dobře rozvedené a funguje. Tohle mě fakt chytlo a nesmírně bavilo. Prostě britskej historickej, no. 75%.

• 17.1.2018  08:04
    Memento (2000)

Memento má, stejně jako každý Nolanův film, nesmírně originální zápletku (a stejně tak je extrémně originální i celý film) a perfektní herecké výkony, musím říct, že Guy Pearce docela překvapil. Je to dobře natočené, příběhové prolínačky fungují, a zároveň je to nesmírně složité a prostě se na to musíte plně soustředit. Bohužel to ale na mě nezapůsobilo tak, jak jsem očekával a vlastně jsem mírně zklamán. Ze všech Nolanových filmů mi Memento přijde nejslabší. Líbilo se mi to, oceňuji nápad a originalitu, ale myslím, že jednou stačilo. 75%.

• 17.1.2018  07:55

Objektivně je to spíš za čtyři, ale tentokrát čistě pocitově musím hodnotit plným počtem, protože tato epizoda Mistrů hrůzy je mnohem lepší, než ta první a jako samostatné zpracování Lovecraftovy předlohy (kterou jsem nečetl) to fantasticky funguje a je to prostě nesmírně kvalitní záležitost s hutnou atmosférou, hudbou, velmi zručnou režií a samozřejmě se vším, co k Lovecraftovi patří - Necronomiconem, fantasy prvky, jinými dimenzemi a skutečně silným šílenstvím. Rozjezd je slabší, ale atmosféra postupně houstne a finále je vyloženě výborné - a tak to má být. Lahůdka a další kvalitní zářez do zajímavého projektu. 90%. PS: Psychiatři jsou vážně neskuteční dementi.

• 16.1.2018  19:28
    Insomnie (2002)

Strhující kriminálka plné hutné atmosféry, skvostných napínavých dialogů a fantastických hereckých výkonů. A samozřejmě krásného prostředí. Strhující příběh, který nešetří originalitou a je opravdu jedním z nejlepších ve svém žánru a jen tak mimochodem i jedním z vůbec nejlepších filmů Christophera Nolana (ano, konkurenci má fakt těžkou). Rozjížídí se to sice lehce, možná až nezáživně, ale poté, co Alovi poprvé zavolal Williams mě to totálně strhlo a vyplivlo až na úplném konci, protože jsem se jen vezl na jejich neuvěřitelném hereckém koncertu, kochal jsem se porstředím i filmem jako celkem a finále, ačkoliv v povědomí možná kapánek očekávané, mě taky dostalo. Insomnie je prostě majstrštyk a v tomto žánru to těší o to víc. Super. 100%.

• 16.1.2018  19:20
    Pocta Shakespearovi (divadelní záznam) (2016)

Nepřekonatelná dvojice z TARDIS, jako vždy okouzlující a fantastičtí David Tennant a Catherine Tate, hromada hereckých hvězd té nejvyšší kategorie a jedno dechberoucí vystoupení za druhým. Tu slabší, tu lepší, to je sice pravda, ale všechny parádní. Tohle se prostě musí vidět. A když ne celé (i když to by byla škoda), tak alespoň ty dva panáky z toho muzikálu a ten nejlepší skeč z celého večera - protože kdo z vás ví, jak správně říct To Be ÓÓÓR Not to Be? A ta největší hvězda je tady stejně princ Charles. A to finále, kde se sešli úplně všechny, to mě málem rozbrečelo. Prostě neskutečně nádherné představení plné fantastických hereckých výkonů a těch nejlepších moderátorů vůbec. Kdo neviděl, nechť lituje své chyby, neboť toto jest skvostným dílem nad ostatními. Já nechci být rasista, ale ten černej Romeo hned na začátku, to bylo jako co? 95%.

• 16.1.2018  19:12

První půlka byla dost zmatená a nepřehledná a já se popravdě bál jen toho, že to bude jakási romantika. Naháněčka v lese ale byla fajn a když se z něj dostali ven, z příběhu se stala opravdu parádní podívaná, která nakonec skončila úplně jinak, než jsem mohl čekat. Heci výteční (zejména Angus Scrimm), záporák perfektní, hlavní hrdinka atraktivní. Navíc se to odehrává v noci, v dřevěné lesní boudě, za deště, atmosféra je velmi znepokojivá a záběry jsou velmi, velmi detailní, syrové a nečekaně brutální, až jsem se divil, že se tohle v roce 2005 na jakékoliv americké televizi vůbec odvysílalo. Takže první setkání s Mistry hororu, i přes ten rozpačitý rozjezd, dopadlo z mého pohledu skvěle. Tohle se mi fakt líbilo. 80%.

• 13.1.2018  09:09
    7 životů (2017)

Zmařený potenciál,který přitom je tak zajímavý a tak originální. První polovina byla výborná, skvěle rozjetá zápletka, originilata, velice fajn vizuál, prostředí, atmosféra. Ale druhá část filmu už na mě působila natahovaně a mnohem pomaleji, než ta první (přitom ideálně by to asi mělo být naopak) a originálních nápadů v ní navíc dost ubylo. Noomi Rapace na mě působí velmi nesympaticky a moc mi jako herečka prostě nesedí, nutno ale podotknout, že tenhle film zvládla ve všech rolích na výbornou a v některých byla i velmi sexy. Dost mě také zklamal miniaturní prostor pro Willema Dafoe (který je stejně ze všech nejlepší a nejzajímavější je i jeho postava). Záporačka Glenn Close a následně i celé finále pro mě také nakonec byli tu větším, tu menším zklamáním. Natočené je to ovšem dobře, je tam hromada fajn momentů, honičky super, hudba výborná, ale moc dlouho to ve mě nezůstalo a vlastně to mohlo být mnohem lepší - ale také horší. Nejoriginálnější dystopie za hodně dlouhou dobu, ale potřebovala větší odvaz a možná i trochu lepší přístup a šokantnější scénář, protože když se nad tím zamyslíte, tak vás tam vlastně nemá co překvapit. Fajn to bylo, to zase jo, ale dvakrát to asi uvidí málokdo - já teda ne. 75%.

• 13.1.2018  08:59

Herecká kariéra Johnnyho byla v posledních letech občas velmi směšná a jeho stále bizarnější záliba v bizarních rolích bizarní, to je fakt, ale já ho stále považuji za jednoho z nejlepších a nejspolehlivějších herců - a tady mi to zase dokázal. Deppův Whitey je neskutečný - působivý, odpudivý, děsivě věrohodný a velmi realistický. A co film jako celek? Inu, pravda, to je trošku slabší, ale zas to rychle uteče a vůbec to není pitomé, zápletka je naopak výborná a je to podle skutečnosti, čili to špatné bejt nemůže. Navíc Deppa byla fakt radost sledovat a Cumberbatch mu výborně přihravá, ostatní sice mají málo prostoru, ale herecky perfektní. Black Mass jsem viděl jen ze zvědavosti (a asi i naposledy), ale vůbec toho nelituju, protože Whitey je natolik zajímavá postava sama o sobě, takže mu budete fandit, ať je jakýkoliv. Lehce konverzační a méně akční gangsterka, než by se možná slušelo, ale o to je možná zajímavější. Black Mass je velmi sympatické drama, které rozhodně nezklame. 75%.

• 13.1.2018  08:47
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Taky si myslím, že druhá série The Crown je v mnoha ohledech lepší, než ta první a v mnoha ohledech se jí "jenom" vyrovná. Ovšem první, šestý a poslední tři díly byly naprosto geniální a osobně je považuji za to nejlepší, co jsem v televizních seriálech viděl za hodně dlouhou dobu. I všechny zbývající epizody jsou ale skvostným divackým zážitkem, který si, stejně jako v případě první série budete pamatovat hodně dlouhou dobu. Matt Smith a Claire Foy byli opět nepopsatelně skvostní a mě v tom seriálu budou strašně chybět, protože jejích výkony (stejně jako všech ostatních) byly naprosto výjimečné a výtečné. Epizodičnost mi skvěle sedla, seriálu to docela prospělo, nepůsobí vůbec natahovaně - právě naopak, tempo všech epizod je až smrtící, dialogy, scénáře, herecké výkony a hudba, to vše je nepopsatelně skvostné a já se nemůžu dočkat třetí série, ve které mi všichni budou strašně chybět. Opět jeden z nejsilnějších zážitků vůbec. 100%. A dejte někdo Psychora do psychora, prosím.

• 10.1.2018  19:39
    Instinkt (1999)

Další těžce podhodnocenej film a já to nechápu, páč to je fakt dobrej film. Malý, nenápadný, ale o to zajímavější. Hopkins je jako vždy naprosto fenomenální (ten prostě konkurenci nemá), ale Cuba Gooding jr. byl také výborný. Navíc se to odehrává ve vězení a je to drama (a vězeňské filmy jsou, jak známo, nejlepší) a flashbacky jsou zase v dřungli (a filmy z divočiny jsou, jak známo, taky nejlepší) takže já jsem si prostě nemohl stěžovat. Hlavní dvojka je nesmírně sympatická, chápete jejich chování a činy a nejde jim nefandit. Příběh byl fajn, scénář zajímavý a všechno to prostě pospolu skvěle fungovalo a díky hercům to perfektně šlapalo, fakt fajn zážitek. A dějový oblouk s režimem ve věznici, to pro mě osobně byla učiněná lahůdka, čili jsem spokojen a hodnotím velmi vysoko. 85%.

• 10.1.2018  19:31
    Kleopatra (1963)

Další velevýpravná velkolepá podívaná, která má konkurenci možná jen v Quo Vadis a Ben Hurovi - a je z nich rozhodně nejslabší. Problém není ani tak v kvalitách filmu jako spíš... v délce filmu. Kleopatru jsem totiž viděl v kuse. A ty čtyři hodiny byly šíleně, šíleně dlouhé (tu pětihodinovou režisérskou verzi nějak nepobírám) a na jejich konci jsem měl pocit, že mi umřel mozek. A možná, že kdybych to viděl na části, tak to ohodnotím lépe, ale Kleo fakt tak dobrá není. Jistě, jak jsem už psal, stejně jako jí podobné filmy z té doby, je velkolepá, monumentální a scéna s jejím příjezdem do Říma je neskutečně velkolepá. Liz je kočka, ale občas měla moc dlouhé monology a Rex Harrison a Richard Burton byli samozřejmě taktéž fenomální. Bojové scény byly naprosto dokonalé, výpravné stránce se opravdu nedá nic vytknout. Herecký a režijní koncert, navíc skvěle zrežírovaný. Jen prostě dlouhý, občas opravdu zbytečně konzervativní (jakože se tam hodně povídá), ale na druhou stranu tam vlastně není nic nedůležitého, prostě fakn životopis, na který se luxusně kouká a u kterého vám jeho krása občas vyrazí dech. Za tu monumentálnost a velkolepost by si to možná lepší hodnocení zasloužilo, ale tentokrát jsem opravdu objektivní. Ale ta Liz je fakt kočka a fakt výtečná. 80%.

• 10.1.2018  19:20

Možná víte, možná ne, že přesně tenhle druh filmů miluju a většinou mě nezklamou. A o filmu, ve kterém se fousatý Harry Potter ztratí v lese, to naštěstí platí taky. Radcliffe se od své nejslavnější role odpoutal už dávno, neměl jsem sebemenší důvod mu roli Yossiho nevěřit, po této stránce je tedy vše v pořádku. Jediným problémem celého filmu je vlastně jen strašně dlouhý úvod, který lehce zavání nudou, retardovanými postavami a nelogickým jednáním. Až když Radcliffe zůstal v džungli sám, nabral film ty správné otáčky a stal se opravdu velmi záživnou podívanou. Jistě, v rámci survival žánru není tahle záležitost žádný velehit, ale ta kvalita tam prostě je. Režie je zručná, prostředí samozřejmě bezvadné, výtečné flashbacky do toho báječně zapadají a pocit, že je to podle skutečnosti a že se Daniel konečně naučil pořádně hrát, také není k zahození. Mě to bavilo a kdyby se úvodní hodina trochu pokrátila, bylo by to možná ještě lepší. 75%. Další "malý" film, který stojí za pozornost.

• 8.1.2018  20:45
    Hitchcock (2012)

Hopkins je v té roli geniální (a skutečně nepoznatelný) a do Hitche se převtělil naprosto fantasticky. Nejvíc je to vidět v geniální úvodní a závěrečné scéně po vzoru Alfred Hitchcock uvádí. Pohled do zákulisí natáčení Psycha je také zajímavý, docela jsem se z toho dozvěděl hromadu zajímavých věcí (třeba tu o hudbě ve sprše). Jenže jsem se nějak nemohl zbavit pocitu, že to všechno mohlo být ještě mnohem lepší. Herci jsou výteční (podoba D'Arcyho s Perkinsem je až znepokojující) a to, že by se celý film mohl jmenovat 'The Making of Psycho' samozřejmě nijak nevadí. Hudba Dannyho Elfmana do toho báječně sedí. Životopisné filmy mám rád a tohoto druhu obzvlášť. Proto jsem rád, že Hitchcock není přehnaně velkolepý ani přehnaně dlouhý a jasně řeší to, co chce a který je v závěru skutečně výborný (Hitch čekající v zákulisí na reakce na sprchu fakt stojí za to). Příjemná (a pro mně osobně velmi líbivá) podívaná, která stojí za pozornost. Minimálně pro fanoušky Hitche, Psycha a Hopkinse (v libovolném pořadí) je to povinnost, která možná zklame, ale to už není moje věc. 75%.

• 8.1.2018  20:35

Tenhle film je nejlepším ve svém žánru a možná i jedním z nejlepších vůbec. Anthony Hopkins tradičně výtečný, Baldwin překvapivě taky, největší hvězdou je ale jako vždy Bart. Strhující atmosféra, dobře napsané postavy, úchvatná divoká aljašská příroda a od začátku až do úplného konce nesmírně napínavý a výtečně natočený film. Vynikající, dechberoucí a místy i docela drsný zážitek. A vůbec nesejde na tom, že je to předvídatelné jako pondělí po neděli. 100%.

• 8.1.2018  20:27
    Quo Vadis (1951)

Hollywoodské výpravné velkofilmy z dob starověkého Říma (nebo Řecka) patří k zárukám kvality a k těm vůbec nejlepším ve filmov historii - přičemž ty filmy z Říma byly vždycky o něco lepší, páč tam je víc důvodů k velkoleposti. A ačkoliv Ben Hur zůstal v mých očích nepřekonán, Quo Vadis mu šlape na sandály. Majestátní podívaná s fantastickým Peterem Ustinovem v roli krásně šíleného Nera, lahůdkové herecké výkony, ohromující, dechberoucí záběry a monumentální záběry s milionem lidí, velkolepou hudbou a neskutečnou výpravou. Tři hodiny fakt nejsou problém, tenhle film jich využil naplno. Tyhle padesátkové spektákly dosud nikdo nepřekonal, protože fakt překonat nejsou. Tak moc jsou dobré. Nesmrtelné. Nezapomenutelné. Možná stejně jako sám císař Nero. 100%.

• 8.1.2018  20:17
    Dunkerk (2017)

Velkolepá, luxusní podívaná. Fantasticky natočená dokonalost se strhujícím tempem a nejlepší hudbou za hodně, hodně dlouhou dobu. Intenzivní. Neskutečně silné. Totálně dechberoucí. Každa vteřina je neskutečným zážitkem. Na Dunkerk nezapomenete. Nejspíš nejlepší Nolanův film. Hrátky s časem fajn. Herecky taktéž bezchybné. A zaslouží si to co největší plátno. Víc k tomu asi fakt netřeba. Rozhodně jeden z TOP5 uplynulého roku a doufám v co nejvíce proměněných nominací. 100% je málo.

• 8.1.2018  20:06
    Zpupný krákal (TV seriál) (2016)

Jako u 99% britcomů jsem byl trochu nejistý, jak se to vyvine a jako u 99% britcomů jsem se obával, že tentokrát už vážně musím narazit na nějakou trapnou debilitu. A opět se to naštěstí nestalo. A opět se to vyvinulo naprosto parádně. Britové opět nezklamali a tvůrce fantastické Černé zmije také ne, je pořád ve formě. Nutno podotknout, že Zmijákovi se to hodně podobá. Nejen kulisami, ale samozřejmě i dobou, postavami a vlastně i humorem - a to pořádně, tenhle příběh by tam výborně fungoval. Willda je geniálně napsaný a David Mitchell, kterého jsem doteď znal pouze z Would I Lie To You?, si to užívá a je v té roli naprosto geniální. Košatá, básnická mluva, které nikdo nerozumí a působí směšně a kapka podivínství mu perfektně sednou. A konečně se dozvíme, kde bral všechny ty nápady, Všechny postavy (hlavně Baldrick 2.0) do jedné naprosto luxusní. Těším se na další díly. Klenot britské tvorby, o kterém jsem až do premiéry v Česku samozřejmě nikdy neslyšel ani fň. 90% - to proto, že očekávám, že se to zlepší :)

• 8.1.2018  19:57
    Sněhulák (2017)

No, nakonec to nebylo tak pitomé, jak jsem čekal. Adaptace je to ovšem totálně zprasená a geniální knížce se to fakt nemůže rovnat. Charakter Harryho je ve filmu nějaký podivný, je tam hromada nelogičností, postavy se chovají nesmírně podivně, je tam několik dějových linek, které nejsou nijak ukončeny ani neospravedlňují svou existenci v tomto filmu, stejně tak postavy, které tam jsou, ale vůbec se nedozvíte proč a co tam vlastně dělají (kupříkladu J.K. Simmons. Nebo Toby Jones. Nebo Val Kilmer. Nebo.. no, to je fuk). Je to osekané a s knihou se to fakt nemůže měřit. Proč takovému bordelu tedy dávám tak vysoké hodnocení, ptáte se? Inu... já nevím. Možná proto, že jsem fakt čekal větší průser. Možná proto, že Fassbender to fakt výborně táhne a za mě je to fakt dobrej Harry. Možná proto, že atmosféra je luxusní a prostředí přenádherné. A možná proto, že to docela rychle uteklo a nakonec se mi to sledovalo velmi, velmi příjemně a po dosledování jsem necítil potřebu se jakkoliv rozčilovat ani stavět sněhuláky. Budu ale upřímný - ten náběh na Levharta na konci mě fakt docela vyděsil, protože je ještě mnohem lepší, než tenhle případ. Hudba dobrá. Finále v poslední čtvrthodině neskonale debilní, nezajímavé, směšné, podivné a absolutně nepochopitelné s prapodivným vysvětlením. Já vím, že tenhle komentář nijak nevysvětluje mé vysoké hodnocení, ale já fakt čekal mnohem větší průšvih - a užil jsem si to. To jsou asi fakt ty nejpádnější důvody. A Fassi, samozřejmě. 70%, takže jen těsně.

• 8.1.2018  19:43

Moc dlouhé, moc pomalé. Jinak s tím nemám sebemenší problém, ale délka a tempo novému Blade Runnerovi fakt ubližují. Ale jinak jsem si to ohromně užil. Fantastický vizuál, luxusní atmosféra, ponurý, neklidný svět, spousta zajímavých nápadů, vesmír, který má co nabídnout, tradičně fantastická režie Denise Villeneuva, proklatě málo naprosto fantastického Jareda Leta a výtečný Gosling, který sice táhne celý film, ale v poslední hodině ho Deckard totálně přehraje. A hudba byla také parádní. BD 2049 je prostě po všech stránkách naprosto perfektní film, luxusní lahůdka pro fajnšmekry a fakt výjimečná záležitost, která tady dlouho nebyla a asi i dlouho nebude. Možná vám vyrazí dech, protože takhle krásných filmů opravdu moc není, ale k nejlepší filmům roku 2017 rozhodně nepatří. Do mé TOP10 by se pravděpodobně dostal, ale spíše do té spodní poloviny. Vím, že tenhle film si rozhodně ještě někdy vychutnám, protože to fakt stojí za to. Kdyby to ovšem bylo o půl hodiny kratší, dokonalosti by bylo dosaženo. 85%, škoda nudných míst.

• 7.1.2018  19:02

Pýchu a předsudek jsem nečetl ani neviděl žádnou z verzí (v tom druhém případě zatím), postavy jsem znal pouze od slyšení, takže mi bylo vcelku ukradené, kdo je hraje, jak vypadají a jak jsou staré. P. D. James je ovšem zárukou kvality a produkce BBC samozřejmě také, takže ačkoliv jsem sice předlohu (zatím) nečetl, na tuhle adaptaci jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Pemberley a okolní venkov jsou naprosto skvostné, přenádherné lokality, Jenna byla zase děsně cute a roztomilá, atmosféra byla super, herecké výkony perfektní, atmosféra a tempo postupně se zlepšující a minutu od minuty gradující. Začíná to klidně, pomalu, až lehce nezáživně, seznamování s postavami je ale v tomto případě nevyhnutelné, ale poslední část už byla naprosto dechberoucí. Za mě spokojenost. 80%.

• 7.1.2018  18:56

Zas tak dokonalé, jak se povídá, mi to nepřišlo, ale i tak je to zatraceně vtipné a všichni herci jsou jako tradičně absolutně dokonalí. Snad jen ten Svěrák by si zasloužil větší prostor. Jeden z nejlepších českých filmů pravděpodobně ano, ale jsou i lepší. I přesto je Vesnička nezapomenutelná, protože má všechny klíče k úspěchu - a Svěrákův scénář také nikdy nezklamal, takže je vše v pořádku. 80%.

• 7.1.2018  18:52

Nic se tam nestane - alespoň v rámci tohohle kraťasu. Ale vizuál je naprosto luxusní a dechberoucí a všechno je to jedna velká nádhera, ten svět je mnohem znepokojivější než za Ridleyho a Bautista působí jak velkej frajer. Vizuální lahůdka, v tomto případě asi skutečně nic víc. Ale fakt to stojí za to. 85%.

• 7.1.2018  18:48

Tenhle kraťas mě bavil ze všech nejvíc. Jedna místnost, jeden dialog a představení nové generace androidů a Leta, kterej je fakt učiněnej démon a já se na jeho úlohu ve filmu těším, takhle na první dobrou fakt dokonalej záporák. Navíc je to na prostoru pouhých pěti minut neskutečně hutné, napínavé a velmi, velmi znepokojující. Působivé drama, které na malém prostoru rozehrává velikou a zajímavou hru, která snad bude stát za to. 98%.

• 7.1.2018  18:45

Ze tří BR kraťasů rozhodně vizuálně nejluxusnější, nejzajímavější, co se týče zpracování (anime nenávidím, ale tohle se mi fakt líbilo) a nejméně zbytečný, co se týče informací - čili nejdůležitější. Prvotřídní zpracování, prvotřídní atmosféra, spousta nových informací a celkem bohatý děj. Tyhle kraťasy fakt nejsou do počtu, stojí to za to a Výpadek byl fakt dobrej. Tahle podoba tomuhle světu navíc děsně sedí, fakt. 90%.

• 7.1.2018  18:41

Konspirační šílenost pro 21. století a fanoušky. Akta X ani její mytologie už dávno nejsou tím, čím bývala, ale teď se konečně začíná ubírat zajímavým směrem. Nečekanému, šokujícímu finále ale předchází čtyřicet minut šíleností, podivných honiček a přesunů z místa na místo a tempo je doslova vražedné. A právě proto mě tenhle díl strašně moc bavil, ačkoliv se tam toho zas tolik nestalo. Celé epizodě vládne geniální William B. Davis, který všechny totálně přehrává a strašně mě zajímá, jak z toho Carter vybruslí. Je to naprosto neuvěřitelné, podivné, ale já jsem se fakt bavil a jsem lehce nadšen. Velmi povedená kravina, těším se na další díly a rozhodně doporučuju. Duchovny a Gillian jsou opět nějak bezemoční. 85%, takže to fakt není kritika a tenhle comeback mě opravdu nenaštval, ale až to uvidíte, tak pochopíte. A nebo ne?

• 7.1.2018  18:34
    Yellowstonský národní park (TV seriál) (2009)

Přírodopisná dokumentární série BBC, to ke spokojenosti a dokonalému zážitku spojeným s výborným komentářem, který neřeší kraviny, ale chrlí jednu zajímavost za druhou, fantastickou kamerou, výbornou hudbou, úchvatným vizuálem a dechberoucími záběry (a řádnou dávkou napětí) většinou stačí. A od Yellowstonu to vše samozřejmě dostanete. Tento národní park je pro mě navíc jedním z nejkrásnějších a nejůžasnějších míst na světě, takže zážitek byl o to silnější. Jak jinak, nezbývá než doporučit. 100%.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76