Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (3 433)

plakát

Za zvuků hudby (1965) 

Jeden z nejlepších filmových muzikálů všech dob s boží dvojící Andrews - Plummer, sympatickými dětmi, fantastickými, nesmrtelnými songy, neskutečně kouzelnou atmosférou i nemalou porcí válečného napětí na závěr. Stopáže není potřeba se vůbec bát, protože díky skvělým písničkám a melodiím to uteče jako voda. A kromě toho má tenhle film na muzikál i poměrně zajímavý příběh. Vůbec se nedivím, že je tenhle muzikál megakult. Naprosto zaslouženě. 95%.

plakát

Duel Frost/Nixon (2008) 

Herecký koncert pánů Sheena a Langelly, u kterého lze jen těžko bez debat ukázat na toho lepšího. Mimořádná podívaná, která zpracovává příběh okolo legendárních rozhovorů a zaměřuje se na vztah jejich hlavních aktérů. Výborný film, který se svou stopáží lehce přes dvě hodiny ani vteřinu nenudí, je plný strhujících dialogů a nabádá k tomu, pustit si originál oněch hovorů. Zkušenou režii a ostatní herce snad ani není třeba zmiňovat. Užil jsem si to, tyhle filmy snad ani zklamat nemůžou, protože jsou prostě zajímavé už z podstaty, a když se navíc u něj sejde takhle báječná parta, chybí k plnému hodnocení opravdu jen kousek. 85%.

plakát

Gran Torino (2008) 

Tentokrát budu v menšině, ale já vážně netuším, co na tom všichni tak vidí. Gran Torino je prostě jen hrozně dobrý film. Ale že by byl nějak mimořádný, to mi skutečně nepřišlo. Nevím, možná jsem na něj jen nebyl dostatečně naladěn, ale prostě mě nepohltil ani zdaleka tak, jak jsem očekával. Jasně, Clint je mimořádnej frajer jak za kamerou, tak před ní. pronáší spoustu mouder a změní život mnoha lidem, ale se mnou se mu to moc nepovedlo. Ten film v člověku rozhodně dlouho zůstane, ale já z něj skutečně na kolena nepadl. Jinak je to ale mimořádně řemeslně zpracované dílo, kterému by ale neuškodilo drobné zkrácení či rychlejší tempo a dokážu ho naprosto bez debat ocenit stejně, jako všichni ostatní, jen si prostě myslím, že to není film na pět hvězd. A taky mi ho stačí vidět jenom jednou. Ale kdo ví. 80%.

plakát

Zvětšenina (1966) 

Docela zajímavé, ale až ve druhé polovině a ke konci. Sice vůbec netuším, o co tam šlo, ale sledovalo se to moc dobře. Zajímavý námět, perfektní režie, dobrá atmosféra, ke konci opravdu příjemně znepokojující, jen ten hlavní hrdina byl děsně nesympatický. Přestože to tak nemusí vypadat, nejspíš to není film úplně pro všechny a stačí ho vidět jenom jednou, víckrát pouze v případě, že si myslíte, že ho pochopíte Uvítal bych, kdyby to byla víc detektivka. 75%.

plakát

Vyšší princip (1960) 

Dokonalá atmosféra, fantastické ztělesnění nacistických zvěrstev. Vynikající František Smolík, perfektní německé přízvuky, Velké náměstí v Hradci Králové, strhující herecké výkony, mrazivé scény a výroky, brutální závěrečná půlhodina... Naprosto jednoznačně jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. 100%, povinnost pro všechny. Doufám, že to promítají aspoň v některých školách.

plakát

The Mortuary Collection (2019) 

Mortuary Collection je výtečně natočená a krásně vypadá. Vizuál je fantastický a atmosféra na mnoha místech skvělá. Clancy Brown je boží a právě tenhle příběh dívky a pohřebáka, je rozhodně nejlepší částí filmu, zvláště ve finále. Ovšem jednotlivé příběhy, které Clancy Brown vypráví, už zdaleka tak dobré nejsou. Jak už to tak bývá, mají různou kvalitu, bohužel sestupnou a bohužel ani ta první, nejkvalitnější, není kvalitní příliš, a navíc je nejkratší. První historka obsahuje monstrum a lá Lovecraft nebo Věc, druhá přináší zatraceně originální nápad a pořádnou porci černého humoru a poslední povídka už byla jenom nudná. Jako celek je tedy film velmi nekonzistentní, což je velká škoda, ale bohužel se to dalo čekat. Ve výsledku jen lehce nadprůměrná podívaná, kterou zachraňují scény dívky a hrobníka, které jsou skvělé, a kdyby byl takový celý film, jednalo by se možná o nejlepší horor za dlouhá léta. 60%.

plakát

Mazací hlava (1977) 

U filmů Davida Lynche nikdy předem nevíte, jestli vám sednou, nebo ne. Zažil jsem s ním ostatně obojí. Na Mazací hlavu jsem se chystal dlouho, těšil jsem se na ní, příběh zaujal, ale ve výsledku jsem jím byl vlastně překvapen, neboť jsem očekával, že nakonec mi to fakt nesedne. Opak je pravdou, kupodivu mi to sedlo dost. Atmosféra je fantastická, hlavní hrdina je dokonale divný, dítěte mi bylo v mnoha případech neskutečně líto a celou dobu mě to bavilo sledovat, a to i přesto, že i když stopáž není kdovíjaká, docela se vleče. Myslím ale, že v tomhle případě to vůbec není na škodu. Mazací hlava, jejímž největším kladem je nakonec asi to, že je černobílá, rozhodně není film pro každého, nejspíš ho ocení jen fanoušci Lynche, kteří vědí, do čeho jdou, ale rozhodně je to jeden z těch přístupnějších a "jasnějších" kousků, který ale stačí vidět jenom jednou. 75%.

plakát

Éra Supermanů (2019) 

Neviděl jsem sice předešlé animáky, ale to nevadí, protože znalost komiksů k tomuto docela stačí a myslím, že film se dá jakž takž sledovat i samostatně. Éra Supermanů není vůbec špatný film, ačkoliv v animovaném DC existují lepší kousky, ale také nemálo kousků horších. Jedná se o příjemnou akční jednohubku s fajn příběhem, která rozhodně neurazí, ale v konkurenci ani příliš nenadchne. Ale pořád je to mnohem lepší, než hrané filmy, kvalita se ani v tomto animáku nezapře. Sam Liu je ostatně její zárukou, a nezklamal ani tentokrát. 75%

plakát

Řidič a fantom (1996) 

Další komentář, který mi zmizel, ale nevadí. Řidič a fantom je báječné překvapení, a to i přesto, že jak Gérard Oury, tak Francis Veber jsou zárukou kvality. A tady spolupráce sedla nejen jim, ale i hlavní herecké dvojici. Komedie je to originální, vtipná i dojemná, a má krásně roztomilé, úžasné triky a jednu mimořádně povedenou akční scénu. Automobilová honička je vrcholem filmu a taktéž esencí úžasného humoru. Báječná věc. 90%.

plakát

Raya a drak (2021) 

Nádherně to vypadá, animace je nápaditá, prostředí originální (ta Asie je prostě suprová), děj má spád, je nabitý akcí a vtipem, stopáž je příjemná. Raya je brutální sázka na jistotu, která DIsneymu perfektně vyšla, hlavní hrdinka je nejspíš jeho nejjrásnější "princezna" posledních let. Tohle poctivé fantasy dobrodružství mě bavilo od začátku do konce, jen té "girl power" tam bylo chvílemi trochu moc, nic proti ní, ale je to tak. Vždyť ty malí kluci tady nemají komu fandit. A tematicky je mi to bližší, než Duše nebo Frčíme. Prosím o mnohem víc přesně takových animáků, jako je tenhle. Tohle je prostě téměř dokonalá záležitost, kde funguje absolutně každá položka, a tak to má být. 85%.

Reklama

Reklama