Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (4 106)

plakát

Hříšnice - Jamie (2020) (série) 

První dvě série jsem viděl opravdu už kdysi dávno, ale tahle třetí se na ně opravdu ani v nejmenším nechytá. Ačkoliv nový Ambroseův případ začal více než zajímavě, postupně šla kvalita dolů a zhruba v polovině mě to přestalo bavit. Samozřejmě jsem dokoukal do konce, ale žádné překvapení se na konci bohužel nekonalo. Nejslabší série, těžce průměrná, bohužel nepříliš zajímavá. Herci to drží nad vodou, ale jinak moc nevím, co pochválit. Snad bude finále lepší.

plakát

Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese (1975) 

Gene Wilder je naprosto geniální, Marty Feldman a jeho kukuč tradičně snad ještě lepší. Pár zábavných situací a hlášek, skvělá dobová atmosféra i zápletka točící se okolo listin neznámého obsahu. Fajn parodie, ale bohužel jako celek žádný zázrak. Díky hercům fakt stojí za to, ale v konkurenci bohužel příliš neobstojí, ačkoliv špatná ani náhodou není. Jen mohla být geniální, nakonec má k tomu ale daleko, což je opravdu škoda. 60 %.

plakát

Inspektor Taggart - Apokalypsa (1997) (epizoda) 

A opět házím plný počet. Děj se tentokrát točí okolo náboženské sekty a konce světa (což jsou dvě tradiční a nesmírně funkční témata), stopáž je opět maximálně využita a bavila mě každá minuta. Zajímavá zápletka, opět povedené osobní linie a perfektní atmosférické vyšetřování plné povedených hereckých výkonů a skvěle napsaných postav a motivů. Zase jednou skvělé finále a naprostá spokojenost. Natěšení na další díly zase strmě stouplo.

plakát

Inspektor Taggart - Truhla mrtvého muže (1996) (epizoda) 

Po opravdu hodně dlouhé době téměř geniální epizoda, které opravdu nemám co vytknout. Stopáž je sice tradičně opět nad dvě hodiny, tentokrát to ale ani v nejmenším nevadí. Náramně povedená honba za pokladem s nemalou divadelní vložkou a kupou nejen literárních odkazů s nesmírně strhujícím tempem. Výsledek tentokrát opravdu ani chvilku nenudí, stopáž je maximálně využitá, vyšetřování je zajímavější než obvykle a klasické taggartovské propriety ani tentokrát nechybí. Spokojenost!

plakát

Inspektor Taggart - Andělské oči (1996) (epizoda) 

Kvalita jde konečně zase nahoru, díl o sériovém vrahovi gayů přináší mimořádně mrazivou atmosféru, vynikající zápletku s perfektním rozuzlením a výsledkem je po delší době zase celkem temná detektivka, která se s ničím nepáře. Osobní linky vyšetřovatelů zase mimořádně zajímavé, takže si opravdu nemám na co stěžovat. Jen některé díly jsou prostě ještě lepší, ale Andělským očím rozhodně nemám co vytknout. 85 %.

plakát

Daleks! (2020) (seriál) 

Rozjezd je pomalejší, ale kvalita příběhu jde od druhého dílu strmě nahoru a výsledkem je opravdu kvalitní podívaná se skvělým příběhem, ačkoliv tuhle povedenou daleckou show stačí vidět jenom jednou, přestože je naprosto bez debat kvalitní. Animace je trošku slabší, čas od času vyloženě hnusná, to je pravda, ale tyhle věcí zas až tolik neřeším (proč taky?), takže tenhle spin-off jsem si užil bez výhrad. 75 %.

plakát

Doctor Who: Scream of the Shalka (2003) (seriál) 

Povedený příběh ke 40. výročí s devátým Doctorem (neoficiálním, ve skvělém podání Richarda E. Granta). Jacobiho Vládce byl taky vynikající, stejně jako námět, tempo, animace i zpracování. Prostě doctorovský příběh se vším všudy a povinnost pro všechny fanoušky. 80 %.

plakát

Kozub: Bez urážky! (2023) (pořad) 

Od Štěpána mě tenhle druh humoru neskutečně baví. Štěpa je borec a komediální génius, fakt jsem se bavil a překvapivě od začátku až do konce, celou dobu. Parádní show s nádherně dojemnou tečkou v podobě té překrásné písně Někdy se bojím, tam ty emoce opravdu pracovaly. Prostě bezvadná one man show s parádními hosty! Ale skutečně jen pro Štěpánovy fanoušky, ani zdaleka rozhodně ne pro každého. Ale bez urážky, tak přesně to má být. 80 %.

plakát

St. Patrick: The Irish Legend (2000) (TV film) 

Atraktivní zpracování jednoho velkého života, povedený historický film s výraznými prvky fantasy, což ovšem jen málokoho překvapí. Patrick Bergin je výborný (a není ani zdaleka sám), film má příjemnou stopáž, skvělou atmosféru a pořád se tam něco děje, tahle historie je totiž opravdu zajímavá a divácky nesmírně atraktivní. A samozřejmě je tu kopec úchvatných irských krajin! Výsledek je přesto tak nějak průměrný a na půli cesty. Na 60 % ale dá naprosto s přehledem a diváka urazí jen těžko.

plakát

Tajná invaze (2023) (seriál) 

Tajná invaze zůstává dílem, které nejen, že mě svou existencí neotrávilo, ale na které budu rád vzpomínat, neboť mi u něj po opravdu hodně dlouhé době nepřišlo na mysl, že veškeré MCU je už jenom absolutní ztráta času. Není. Mouchy má velké, ale nebál bych se ho velmi opatrně označit za skvělé - nebo alespoň za příjemné, nicméně jako celovečerák nebo naopak ještě sevřenější a delší drama by výsledek byl asi lepší. A možná by i stačilo, kdyby diváka zaskočila paranoia z pomyšlení na to, kdo je kdo a komu věřit. Tou jsem netrpěl. Chyba. 7/10 .