Inspektor Taggart - Příliš pevná pouta (2005) (epizoda)

Vynikající nápad a jeho skvělé zpracování. Tenhle díl rozhodně v paměti utkví, minimálně za prostředí, ve kterém se odehrává. Detektivní linka samozřejmě znovu atraktivní.

Inspektor Taggart - Odplata za hřích (2005) (epizoda)

Epizody z tohoto století jsou vskutku divácky atraktivnější a je s podivem, že tvůrci i po těch letech přicházeli s fajnými nápady. Tahle epizoda je sice zrovna jedna z těch, které v paměti příliš neutkví, ale kvalitou se pořád řadí do nadprůměru, takže rozhodně nijak neurazí.

Výborná SHOW (2024) (pořad)

Lucie Výborná tradičně výborná. Hosté zatím fajn, koncept i formát se mi líbí. Do budoucna tomu bohužel nedávám moc šancí, což je škoda, tenhle pořad (a hlavně Lucka Výborná) si svůj prostor na obrazovkách rozhodně zaslouží.

Inspektor Taggart - Duch je víc než hmota (2005) (epizoda)

Fantastická záležitost. Špičkové rozuzlení. Atraktivní prostředí, celkem šokující mrtvola na začátek. Bez debat jeden z nejlepších dílů vůbec.

Inspektor Taggart - In Camera (2005) (epizoda)

Docela temný případ sahající do minulosti Robbieho Rosse. Opravdu vynikající a působivá atmosféra a tentokrát mimořádně vtahující epizoda s perfektními hereckými výkony. Jeden z nejlepších dílů dost možná celého seriálu.

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Nejlepší Oscaři od doby, co je sleduju, takže za 10 let. Letos snad opravdu nemám co vytknout, snad až na ty reklamy, ale s tím nic neuděláme. Všechny sošky jsou rozhodně na správných místech (Downey jr. a Zóna zájmu jsou velmi potěšující vítězství), předávání odsýpalo, nikdo se v ničem moc nerýpal a absolutními vrcholy celé té skvělé show jsou rozhodně strýček Spielberg, předávající Arnold s DeVitem, nahý Cena a zejména famózní vystoupení Ryana Goslinga. Kenózní!

Inspektor Taggart - Světci a hříšníci (2004) (epizoda)

Slabší, po delší době zase průměr. Nepříliš zajímavý díl, který si už moc nepamatuju, ač jsem ho viděl před pár dny. Ale to nevadí, samozřejmě. Dvacet sérií za mnou, ale dílů zbývá pořád docela dost. Fajn. 75 %.

Inspektor Taggart - Vyrovnání (2004) (epizoda)

Krátká návštěva venkova, takže kvalita a hodnocení jde automaticky nahoru, protože změna prostředí (zvlášť na tak sympatické) dělá hodně. Vrah je dost cool a závěr pro změnu dost šokující - do Taggarta to ale náramně sedne. Výtečná záležitost. 80 %.

Inspektor Taggart - Starý dluh (2003) (epizoda)

Burka mám s každým dílem čím dál víc radši, díly po roce 2000 mě taky celkově mnohem víc baví, což je dáno hlavně změnou stopáže, ale to prostě dělá fakt hodně, až s ní si to všechno naprosto perfektně sedlo. Tenhle případ má pořádné koule sice až v závěru, ale do té doby je to moc fajn moderní britská kriminálka. 70 %.