O život (2007)

Velmi špatný a velmi nedoladěný film. Nevšimnul jsem si ani zde probíraného dobrého hereckého výkonu a dobré režie, možná mi pod tímto nesmyslným příběhem tyhlety věci unikly. Naprosto pominuté základní logické provázanosti, například: proč by v dnešní době někdo šel pešky lesem v noci, když má každý taxikář GPS, když má u sebe dva mobily a když má u sebe peníze atp. Zmatená povídačka, která se dá sledovat tak nějak napůl a mít ji puštěnou jako kulisu, jako plnohodnotný film určitě ne.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

To si snad ani nezaslouží komentář. Myslel jsem si, že už jsem něco viděl, ale tohleto jsem ještě opravdu neviděl = NEDEFINOVATELNÝ ODPAD.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Relaxační komedie, která rozhodně není špatnou volbou. Pokud se chcete odreagovat a podívat se na vtipnou stránku manželství můžu jen doporučit, hodně vtipných situací z manželství, budování kariéry a divokých mejdanů. Proč ne.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Po shlédnutí filmu jsem byl plný dojmů, výtečný nedefinovatelný filmový žánr. Úvod do děje, kdy se Benjamin Barker vrací do Londýna je velmi pěkně vysvětlený, celý fim je pak proložený mrazivou ponurou atmosférou a skvělé nostalgické hudební pozadí ve středu filmu, včetně hereckého výkonu hlavních představitelů, je úchvatné.

Tahle země není pro starý (2007)

Poměrně zdlouhavé drama, kdy se nahání dva ostřílení veteráni proložené psychologickým pozadím a to vše zabalené do jednoho kvalitní celku. Nic moc revolučního se zde ale nekoná.

Rocky Balboa (2006)

Když jsem slyšel nový Rocky, napadly mě jen novodobé krvavé triky a nechutnosti. Po shlédnutí ovšem ve mně zůstal dojem krásného památečného příběhu návratu legendy, z čehož jsem byl náležitě překvapen.

Stvoření světa (1957) odpad!

Velmi špatné dílo, které je značně nadhodnoceno. I když opomenu uživatelem "matty" vzpomínanou skrytou komunistickou ideologii, nevidím na tomto díle ani kapku něčeho zajímavého, vtipného či jen rádoby poučného. Postavičky jsou tak odporně nakresleny, že cokoliv jiného dílo obsahuje mi uniká a když si vzpomenu jak odporný pocit jsem měl, když jsem byl dítě a tohleto nám pouštěli ve škole na prvním stupni, tak si jen v duchu říkám: "Bože, to ale byla pí......". Je mi líto, tak to cítím a ani tohle přemrštěné hodnocení na ČSFD to nezmění.

Ta naše povaha česká (1993) (pořad)

Že by opravdu trefa do černého? Smutné a přesto tak pravdivé? Ano, ta naše povaha česká je přesně taková. Co už.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Výjimečně jsem seděl u TV v obýváku a na pozadí měl puštěnou ČT2. Najednou jsem uslyšel poměrně zajímavý příběh o jedné holce, který mě tak nadchl, že jsem se musel dodívat do konce a teď čekám na každý nový díl. No a samozřejmě tomu značně příspívá hlavní hrdinka.

Rocky (1976)

Opět jeden z filmů, který tvoří pilíře svého žánru. Pokud se dívám s nadhledem a uvážím, že ve své době byl tento film něčím výjímečným a mluvilo se o něm po celém světě, opět zasluhuje plné hodnocení. Pokud bych měl uvážit některé aspekty dneška, stává se z něj příběh o úspěšném boxerovi a skvostně zahraný film, nicméně v základu se jedná o příběh, na kterém zas tak nic moc revolučního není.