dr.horrible

výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 13.12.2018  22:01
    Brimstone (2016)

Dve a pol hodiny násila a utrpenia, ktoré vám za tú všetkú exploitáciu nedajú nič na oplátku. Na konci som krčil plecami.

• 13.12.2018  18:09

Jak to ten Aki robí, že dokáže rozprávať o dopadoch najzrúdnejšieho konfliktu tohto storočia a vyjde mu z toho tak neskutočne pohodová melancholická náladovka? Normálne som za tých pár rokov zabudol. Dôležitý film. Raz sa tam pozrem.

• 12.12.2018  10:21

Malá, tichá Linklaterovina. Asi to milujem. Keď skĺbite sympatické postavy a dobrý soundtrack, nepotrebujete ani dej. Nevinná indie pohoda.

• 12.12.2018  03:26

Akože ja chápem, prečo to niekto dokáže hodnotiť vysoko. Tiež mám rád brak, preto som ten film aj zapol.. Ale zasa sa netvárme, že má akékoľvek kvality. Vlastne je to svojim spôsobom umenie, stvoriť dielo, ktorého ani jediná zložka nefunguje vcelku, a mimo hudbu, ani samostatne. Tá hudba je nervózna a napínavá keď sa nič nedeje a počas vrážd znejú zvučky jak z reklamy na Hornbach. Za celý film žiadny z hercov, ani raz netrafil správnu emóciu. Dialógy sú kapitola sama o sebe a keď sme pri scenári, chcel by som vyzdvihnúť záverečnú pointu. Keď najbližšie niekoho rozbodáte nožom na 50krát, narafičte to ako autonehodu! Prejde vám to. Jedna hviezda, že som sa zasmial, druhá za kozy.

• 9.12.2018  18:31

To bola najobľúbenejšia knižka môjho detstva. Film je tiež fajn, až na tie pesničky.

• 7.12.2018  16:19

Tento scenár s lepším režisérom mal päťhviezdičkový potenciál. Angela Robinson na jednej strane výborne vedie hercov, na druhej neprišla s jediným nápadom, ktorý by (hlavne vizuál) obzvláštňoval od televíznej (seriálovej) rutiny. To sa vlastne zbytočne sťažujem a asi by som bol sklamaný, pretože ten film spĺňa v podstate všetko, čo dokážem vyžadovať. Všetko, čo si predstavíte pod pojmom: Milostný trojuholník od režisérky L word.

• 30.11.2018  22:57

Toto bol najhorší športovec, o ktorom bol kedy natočený nejaký film. Pri tréningu, keď mal stokrát kopnúť gól o stenu, takmer umrel. Pri záverečnom zápase, keď mal kopnúť gól do brány, trafil z pár metrov opakovane tyčku. Ja neviem, či šlo zo strany severokorejských tvorcov o nedostatok súdnosti, alebo sú fakt ako národ tak zlí športovci, a je to asi jedno. Hlavne, že je to sranda. Napätie sa buduje prestrihmi na náhodných súdruhov komentujúcich dej, celé je to patetické až hrôza a navyše poprepájané bolševickými pesničkami o sile ducha. A záver, kde v párminútovom intervale opakujú rovnaký záber, pričom sa má jednať o niekoľko rozdielnych záberov, ten to korunuje.

• 29.11.2018  20:48

Nápad dobrý, postavy výborné, ale ten scenár je brečka. Jednak sa berie strašne vážne, jednak je v ňom úplne zbytočne hromada bigotných kecov, no a čo je najhoršie, dosť zúfalo mu chýba tak hodina deja, aby to celé nepôsobilo ako desaťdielny seriál, zostrihaný do dvojhodinového filmu. Herci ok.

• 25.11.2018  23:23

The Ballad of Buster Scruggs - 100%, Near Algodones - 80%, Meal Ticket - 70%, All Gold Canyon - 100%, The Gal Who Got Rattled - 100%, The Mortal Remains - 70% .................................. Buster Scruggs príde v šialenom tempe, zaspieva si, zastriela si a zasa zmizne. Esencia komediálnych Coenovcov. Druhá poviedka detto. Tretia s Neesonom ma nebavila, ale zas ten záver... A o to tu ide. Či už to pohromade drží alebo nie, každá z tých poviedok/postáv by zvládla vlastný film. So všetkými detailmi, krásnou prírodou a brutalitkami; Coenovci toho za tie dve hodiny dokázali povedať viac, ako o tej dobe povedal ktorýkoľvek iný western.

• 25.11.2018  11:13
    Kokuhaku (2010)

Audiovizuálne orgie, ktoré som ale vôbec nedokázal brať vážne. Všetky tie zlé veci, bolesť a utrpenie sú dávkované závratným tempom už od úplného začiatku, a za celý film sa nestane vlastne jediná pozitívna vec. U mňa to bolo na hrane sebaparódie. Réžia a soundtrack bomba.

• 20.11.2018  23:29

Nechápem, prečo tam musí byť toľko nezmyslov a klišé. Ako keby išlo o trademark, že aj keď sa vieme zlepšovať, furt sme hrdí nato, že sme pulp pre deti. Oproti predošlým častiam výrazne menej nudné a som si povedal, že ak sa tam nikto neobetuje, dám tomu tri hviezdy. Tesne, aj keď snaha bola. 50%

• 18.11.2018  22:04

Na amatérov technicky slušné, len ja neviem, to tie zrýchlené pohyby a večerníčková hudba tvorcom váže neprišli trápne? Soderbergh na iphone natočil celovečerák, omg. Že 72 percent.

• 18.11.2018  19:03

Akčňák inteligentnejší ako väčšina jeho divákov. V svojej kategórii vlastne umenie.

• 12.11.2018  04:42

Nadpriemerná menštruačná komédia. Len pri tom nejedzte.

• 6.11.2018  22:16

Jeden z tých filmov, čo vás potešia nápadom a originalitou, a zároveň ľutujete, že to skorej nenapadlo Parka, alebo Sona. A Sterling Jenins je malá Jennifer Connelly.

• 28.10.2018  21:03

Väčšinu stopáže štvorhviezdičková hitchcockovina s neuveriteľne sexi Nancy Allen, a záverom, jak z Glen or Glenda. De Palmovi sa toto stalo už viackrát (hlavne v posledných rokoch). Milujem niektoré jeho filmy, milujem jeho štýl réžie, ale ten človek nikdy nemal súdnosť.

• 24.10.2018  05:45

Nakoniec som sa rozhodol dať tam plnú. Už pri predošlom Poonpiriyaovom filme som váhal a toto bol skrátka bezchybný thriller s nezvyklou tématikou a perfektne premakaným scenárom. Trochu to kazí len moralizujúci záver, ale tak už to pri filmoch zo školského prostredia býva. Miestami identické s réžiou Dannyho Boylea. 90%

• 23.10.2018  20:51

Opäť raz to záverečná scéna dostatočne pokazila. Americké publikum, no :) Medzi 3 a 4.

• 23.10.2018  13:11
    Executioner's Song, The (TV film) (1982)

Vykastrovaná verzia knihy. Prostredných, nezáživných zhruba 400 strán vybavovania práv na film a rozhovory je postláčaných asi do dvoch scén a prekvapivo to celkom vadí. A sebadeštruktívnu samovražednú lásku medzi Gilmoreom a Nicole som im neveril vôbec, byť sú obaja super obsadení a dobre hrajú. Atmosféra mormonskej komunity, ktorej vykreslovanie v úvodných dvoch stovkách strán knihy patrí medzi jej najsilnejšie zložky, funguje tak napol. Na druhú stranu s týmto filmom, na rozdiel od knihy, nemám žiadny osobný problém. Proste len robí to, čo Mailer zamýšlal pôvodne: mapuje a NEstranne pozoruje. Kniha ma v tomto dosť vytáčala, keď dokola sondovala hlavou ľudského odpadu menom Gary Gilmore a potom ešte opakovane zdôrazňovala jeho inteligenciu. Tu to máte bez komentára, proste jeden zbytočný idiot, zločin a trest. Ale ako hovorím, je to trochu paradox, pretože nejakú tú katarziu (záverečný rozhovor Schillera s Nicole; pre mňa spolu s odvolacím súdom najsilnejšie okamžiky predlohy) dosiahnete práve po tých obsiahlych opisoch a hodinách a dňoch strávených s jej postavami. Všetky tie detaily zo života každej jednej osoby, čo nejakým spôsobom zavadila o osud Garyho Gilmorea mali svoje opodstatnenie a vo filme chýbajú.

• 21.10.2018  09:24

Dosť ma mrzí, že som MI3 nevidel v dobe vzniku, ale až niekedy o päť rokov neskôr a ešte v televízii. A absolútne, absolútne nechápem (možno to bolo tou Tv), prečo mi tu ešte donedávna svietilo štvorhviezdičkové hodnotenie. Táto časť je strop. Už od výbornej úvodnej scény tu funguje všetko; humor (taliani), romantika (Michelle ❤️), dramatická línia (Keri Russell), fenomenálna akcia (u mňa vedie asi skok na mrakodrap) a jeden z najlepších záporákov vôbec. Navyše je to rovnako silné vo vzťahovej rovine (!) ako v tímovej. Až na pár viditeľne digitálnych trikov pri helikoptérovej scéne a niekoľko evidentne impossible detailov, v podstate dokonalý akčný film, a keď náhodou príde okamih, že budete chcieť namietať, Abrams vám vždy znovu zacpe ústa. 100%

• 18.10.2018  15:21
    Na doraz (2017)

Presne na hranici štvrtej hviezdy, možno aj trošku cez. K nižšiemu hodnoteniu sa prikláňam pre posledných zhruba 5 minút, kde sa tvorcom podarilo nahromadiť toľko shitu, až zabili jak pocit z vyvrcholenia, tak snahu Halle Berry, a celé to zrazili na úroveň klišé tv filmu. 70%

• 11.10.2018  08:51
    Boar (2017)

Klasický odpad jak zo syfy channelu, s nehanebným castingom a hercami, a jednou vyslovene odpudivou plastikou, ktorá tomu panoptiku kraluje. O žiadnych filmárskych kvalitách sa tu nedá ani uvažovať, ešte aj hudba je trapas, iba tá sviňka, tá to drží nad dnom. S výnimkou záverečného trikového faux pas ma potešila zakaždým, jak prikrochtala do záberu. Ňuňu :3

• 10.10.2018  10:40
    Killer (1989)

Ak sa Woo-ovi fanúšikovia fakt delia na dve skupiny, ako píše Červenák; pričom jedna skupina preferuje Killera a druhá Hard Boiled, tak ja som ten, čo má rád Guľku v hlave a Lepšie zajtrajšky. V nich, okrem tej akčnej nádhery, fungujú aj vzťahy. 85%

• 10.10.2018  10:36
    Ricky (2009)

Keď som to správne pochopil, tak je Ricky vlastne hodne smutný film. Ozon je dobrý magor, mám ho rád.

• 7.10.2018  09:18

Úžasne natočené, bohužiaľ značne prázdne. Mandy mala na rovnakej stopáži zhruba desaťnásobok deja. PS: Na konci je venovanie. Neviem kto je Brigitta, ale snáď bola rada.

• 7.10.2018  08:40
    Domabaem (2006)

Na svete existujú len dve istoty: Tarantino a Južná Kórea.

• 4.10.2018  22:37

guilty pleasure

• 4.10.2018  19:15

Temné, chladnokrvné, divné. Na konci vo mne (aj cez množstvo špičkovo natočenej akcie) prevažoval pocit nudy. Nad tým, čo v závere jednotky spôsobovalo šoky už len mávnete rukou a celé to tak nejak vyšumí do prázdna. Identifikovať sa dokážete iba s tým dievčaťom i to možno. Najslabší Sheridan. 65%

• 1.10.2018  21:58
    Antiporno (2016)

Medzi poctou a výsmechom je tenká hranica. Strašná sračka ❤️

• 27.9.2018  05:28

Jediné, čo na tom bolo dobré, že jazdili v žltej ponorke.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66