dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 14.6.2018  17:09

Zombice z naší ulice. Autorský zámer, predpokladám, bol, natočiť film, o ktorom sa bude rozprávať, ktorý väčšina nezvládne ani dopozerať do konca, a ktorý, za pár rokov, zaujme poctivé miesto medzi indie klasikami a topkou najzvrátenejších a najnechutnejších filmov všetkých čias. Prečo sa to nestalo? Pretože tak to už s pseudoartovými grckami býva, že po nich po pár rokoch neštekne ani pes. Jedna hviezda za záverečnú scénu, zvyšok je len nepôsobivé prstovanie zhnitého mäsa, hranie sa na Nacha Cerdu, vracanie, močenie, kadenie. A ejakulát.

• 9.6.2018  13:01
    Vetřelec ³ (1992)

[SE] Tak prvýkrát som bral Votrelca kriticky. Režisérsky zostrih je iný, jak film, čo poznáme z tv; viac pri ňom vyniknú slabiny kinoverzie - to ustrihávanie dialógov v polovici, prípadne strihnutie od polovice. Viac priestoru pre budovanie atmosféry depresie, viac pre postavy (toto zrovna je rozporuplný krok, sem tam bolo strihanie aj správne). A je to poznať hlavne odkedy Ripleyová zistí, čo jej rastie v hrudníku, až po záver. Takisto finálna naháňačka pôsobí inak, keď na ňu čakáte cez dve hodiny. A úplne najviac sa mi pozdáva tá malá zmena pri skoku do kotla. Celkovo je ale pôvodný film nenávidený i tak neprávom. Už len pre to, ako málo bolo v 90.kach podobných temných hororov. A to monštrum je skrátka bezkonkurenčné.

• 31.5.2018  20:31

Klišovitá melodráma, alebo lezbo onanovačka s krásnymi babami. Ako soft porno dosť fajn.

• 30.5.2018  22:58

Pozeral som SEčko, oproti pôvodnej verzii skrátené o nejakých 18 minút a celý film si hovorím, že by to znieslo ešte vystrihnúť minimálne celý úvod, aby v závere (vcelku sofistikovane) dostál ďalšieho významu. Problém mám iba s formou dokumentu s popiskami. Oni vlastne opakovane zosmiešňovali samých seba, keď dookola omielali stredovekú naivitu, pričom scény majúce v svojej strašidelnosti slušnú atmosféru, kostýmy a dobré herecké výkony, tým strácali na pôsobivosti. Ignorovať som to dokázal pri fantasy vložkách s diablom, na metlách, na cintoríne..., a pri týraných (súdny proces), či deformovaných (záver) starenách. To bolo značne nepríjemné. Zážitkovo medzi troma a štyrma hviezdami, historicky bezpochyby významné a odvážne dielo. A keby nič, aspoň zistíte, že koniec po švédsky sa povie slut :)

• 30.5.2018  21:16

Guilty pleasure.

• 29.5.2018  08:59
    Hellraiser: Deader - Winter's Lament (amatérský film) (2009)

Dokonalá kulisa k strihaniu nechtov.

• 29.5.2018  08:29

Značná tragédia. Keď som videl toho šaška, čo tam zo seba robil Geoffrey Rush, bolo mi až smutno. A vlastne som chcel dať pôvodne ešte o hviezdu menej, akurát to nechcem dávať na jednu úroveň s remakeom Súboja titánov. Režisér Smrtihlava, ty vole.

• 25.5.2018  01:45

Pokiaľ Mercy on me dávalo pochopiť Caveovu postavu (postavy), One more time with feeling dovoluje čiastočne ukázať, kto je Nick Cave ako osoba. Umelec, básnik, boh, vyjadrujúci sa v rýmoch a metaforách, a zároveň človek otrasený obrovskou stratou, v živote, aj pre jeho dielo. Bez farby a bez sĺz. Smutné, krásne.

• 19.5.2018  18:54

Škoda, že už si jednotku moc nepamätám. Nechce sa mi veriť, že by bolo toto béčko, s atrapou Sama Rockwella, na rovnakej úrovni, ako del Torov film. Každopádne, trištvrtehodinové finále je fajn, a pre spojenie západu a Japonska mám tak trochu slabosť. A Amira je zlatunká.

• 17.5.2018  16:33

Z pocitu trojhviezdičkovej krivdy som si to po rokoch zopakoval a názor nemením. Celá dejová línia (resp všetky línie) s Hopkinsom, Winsletkou a Ruffalom, ešte dorazené toľkokrát videným záverom, spravili zo Zaillianovho - aj keď pekne natočeného - filmu, čistú tuctovku. A na konci vám nie je ľúto nikoho.

• 16.5.2018  00:10

Ťažko hodnotiť adaptáciu z roku 1909, keď neboli možnosti ani ukázať cvrčka a zázraky, keď som sa musel najprv zorientovať, kto je vlastne kto. A najviac tomu chýbajú práve slová. Každopádne, Cvrček na kozube je strašne pekná knižka a je naozaj škoda, že na text na sfilmovanie tak vďačný (vianočný!) si popri desiatkách Vianočných kolied a Veľkých očakávaní, nenašiel čas snaď nikto, dokonca ani Disney. Tento kraťas je hodne málo, ale aspoň niečo.

• 15.5.2018  10:53

3 za pretty maids, všetky tie zadky a kozy. Tarantino má divný vkus.

• 28.4.2018  21:48

Mokrý sen každého gamera.

• 28.4.2018  11:47

V lietadle ku šampáňu mi to dobre padlo. Samozrejme Je to odpad a v porovnaní s prvým dielom (jedným z naj thrillerov o žralokoch) o hromadu tried nižšie. Kategóriu "slaboduchá oddychovka" však dokáže spľňať vcelku obstojne.

• 28.4.2018  11:39

Smilla drsná grónčanka. Ak tu niečo fakt sadlo, tak to bol casting. Hlavne teda Byrne, Wilkinson a Ormondová (ja osobne som si ako Smillu predstavoval Irene Jacob, ale Ormondka s jej črtami na eskymáčku sedí asi viacej). Niektoré konkrétne scény sa tiež podarilo spracovať verne predlohe (výstižne, nie otrocky ako väčšina filmu), hlavne asi úvod, návštevu u Vanessy Redgrave, kojenie, vysporiadanie sa s otcovou zlatokopkou, záverečné plávajúce ľady (do toho Grónska to sedí, aj keď trochu zmena oproti predlohe). Ale ako celok je to ukrutne šedivá (nie chladná, skôr nezaujímavá) detektívka, na ktorej je krásne vidieť, že medzi tým niečo napísať a to isté sfilmovať, je obrovský rozdiel. Pretože Hoegova sila nespočíva v dialógoch a dokonca ani v príbehu, spočíva vo výnimočných, neobvyklých opisovacích schopnostiach a pocitovosti. "Roztvorila som mu dierku na žaludi, vložila do nej klitoris a pretiahla som ho..."

• 26.4.2018  23:26

Ono je to trochu zvláštne, keď vám o sexuálnych objektoch rozpráva Selena, s väčším počtom followerov na instagrame, ako je obyvateľov Japonska, ale má to zmysel, nakoľko je to Selena, s väčším počtom followerov na instagrame, ako je obyvateľov Japonska. Akurát ak v najbližšej dobe neplánujete samovraždu, alebo ste neboli obeťou znásilnenia, radšej to nepozerajte. Je to plné spoilerov na posledné dve časti.

• 26.4.2018  08:59
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Tak predovšetkým, bez debaty najlepší seriálový pesničkový soundtrack, čo som vôbec kedy počul. Je tam všetko; Love will tear us apart, Killing moon... ešte aj to Only you tam dokázali zakomponovať nepateticky. Celkovo je to seriál nepatetický, drsný, naturalistický. Emóciami naložený, že ešte než na vás príde depka, cítite sa jak po rane bejzbalkou po hlave. A to ide, prosím pekne, o teen seriál na štýl O.C. California. Toto tu, celé jak to je, je proste exot, ktorý vás láme, láme slovami. Najviac ma dostalo najprv SPOILER! epizóda so stalkerom, keď vyšlo najavo, že Hannah klame. A to "Prečo si mi to nepovedal keď som ešte žila?" A celá záverečná časť. Pri poslednom "Thats me, live and stereo," som mal slzy na krajíčku. A Hannah, tie nevinné oči, tak svojsky nádherná a smutná. Hodne silné.

• 24.4.2018  00:47
    Bodom (2016)

Sympatické herečky, celkom milo špinavé a tá nervózna hudba a zvuk tomu tiež pridávajú. Ale som si samozrejme vedomý, toho že twist, flashback, záver a vlastne aj celý námet, patria niekde na koniec 80.tych rokov. Guilty pleasure.

• 24.4.2018  00:41
    Child Eater (2012)

Level Tomáš Kučera.

• 23.4.2018  20:52

Znovu by som to už asi nedal. Nepríjemné, skoro až horor.

• 20.4.2018  22:54

Záverečné, dokola sa v komentároch opakujúce dve scény, sú síce výborné, za vrchol filmu však považujem rozhovor na námestí a ďalší na verande, predchádzajúci krvácaniu z nosu. A najviac preto, že ich kvality nedokážem dostatočne obsiahnuť slovom. Pri tom krátkom zábere na smejúceho sa dôchodcu som mal pocit, ktorý mávam málokedy (naposledy pri polskej Poslednej rodine), že ten film patrí do dejín a učebníc. Rozhodne film roku.

• 19.4.2018  19:43

Strašne sa mi páči, jak Rusi dokážu výstižne reflektovať vlastnú realitu: Všetko okrem zbraní vyzerá ako Juhoslávia po bombardovaní a každá mužská postava je idiot :) Inak celkom zábavné, dejovo variácia na americké sci-fička z 80.tych rokov, trikovo už skoro v 90.kach! Taká tá hypermoderná konkurencia západu. A svet stále nie je pripravený... https://www.youtube.com/watch?v=tVj0ZTS4WF4&feature=share

• 5.4.2018  15:23

SPOILER! Som si hovoril, že ak ten zradca nebude Wilson, dám tri hviezdy. A oni ešte k tomu pridali klišé "Ja som Prynne! Nie, ja som Prynne!" a na koniec happy end, s rečami o hrdinovi. Slabší odvar 90.tych rokov, s predmatrixovými trikmi a odpadovým záverom.

• 27.3.2018  22:37
    Přízraky (1998)

Guilty pleasure. Kniha musí byť umelecké dielo :D

• 14.3.2018  00:41
    Superman 4 (1987)

guilty pleasure

• 5.3.2018  05:59
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

So streamom to bolo tento rok výnimočne zúfalé, tak som (popri tom sekaní a vypadávaní) viacmenej úplne rezignoval na snahu užiť si show a sledoval doslova len odovzdávanie cien. Som rád za Rockwella, Deakinsa, del Tora, trochu ma mrzia Bilboardy aj Margot, a pri vyhlasovaní kategórií originálny scenár a najlepší film som zostal obarený. Som to fakt nečakal. Hodnotenie pridám po zhliadnutí záznamu. Edit: Tak najlepšiu ďakovačku mal Kimmel :D. A po ňom tvorcovia efektov k Blade Runnerovi - tomu sa povie úprimná radosť. A režisér Icarusa - nikto šťastnejší v sále ani nebol, normálne som mal radosť zaňho. A to som ten film nevidel. Celkovo to samozrejme slabšie bolo, hlavne oproti silnému predošlému ročníku. Čo sa týka show, humoru, songov (najviac ma bavil Bernal, a spomienka na zosnulých, samozrejme). Najlepší vtip bolo asi #oscarssoblack s Mayou Rudolph, a po tom "Do you have any pot?" A tak celkovo ma najviac zasiahlo, že Frances vyfúkla oscara Margot. Že som si ani nestihol uvedomiť, že najlepší výkon vlaňajška podala Sally Hawkins. By som jej ho dal za všetko kde som ju kedy videl - by pre ňu mohli vyrobiť špeciálnu kategóriu, kde by bolo možné dostať cenu aj za účinkovanie v Paddingtonovi. A vyhli by sme sa tej záverečnej šaškárni. Ps: Povedal som si, že k #metoo sa vyjadrovať nebudem, ale predsa, strašne strašne mi chýba, aby niekto verejne poukázal na rozdiel medzi kauzou Weinstein a kauzou Spacey. To už odbáčam, každopádne o pár rokov sa možno opäť začne k preukázaniu viny používať prezumpcia neviny. Bolo by fajn.

• 3.3.2018  20:25
    Bright (2017)

Trochu nechápem tie nízke hodnotenia, hlavne pokiaľ sa obhajujú nedostatočným prepracovaním údajného parafrázovania rasovej (prípadne policajnej) reality dnešných US. Bright je v prvom rade priamočiary akčňák, a o niečo ako rasizmus v ňom takmer vôbec nejde. Že sa o tom hovorí je samozrejmosť už z podstaty námetu, nie pointa. Ayerovky nemajú na metafory čas. 75% a chcel by som seriál z toho vesmíru, niečo na štýl Lebkounov.

• 27.2.2018  03:58
    Tvář vody (2017)

Raz by som z toho chcel vianočnú klasiku. Moc pekná zoofilná rozprávka. PS: Ešte som nevidel Call me by your name, a tiež myslím, že akadémia bude chcieť skorej oceniť Andersona alebo Nolana, ale ja osobne by som to prial del Torovi. Shape of water má svoje chyby (hlavne scenáristické) a v žiadnej inej kategórii si sošky moc nezaslúži, ale zrežírovaný oscarovo je.

• 9.2.2018  10:17

Pravdepodobne najbolestivejšie premárnená príležitosť minulého filmového roku. Ten námet (vrátane niektorých konkrétnych scén) mal potenciál byť ďalšou Zbytočnou krutosťou, keby sa z toho Clooney nerozhodol spraviť - ani nie komédiu - grotesku, vďaka čomu naozaj funguje asi len úplný záver, celé to pripomína o niečo drsnejších Lupičov pani domácej, a jediné ozaj vtipné vtipy sú tie rasistické. Navyše tá mysteriózna hudba mala znázorňovať ja neviem čo. Herecky dobré, hlavne Moorová, decko v pohode.

• 8.2.2018  19:07

50%, nadpriemer dávam vlastne len zhruba za dve zvukové lakačky, chrobáky v ohanbí, a lebo sa jedná o môj obľúbený subžáner. Inak nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64