dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 19.10.2017  11:35
    20 rokov Pohody (TV film) (2017)

Prídete na koncert a pustia vám tam film. Teda dokument, alebo ešte lepšie reklamu, na posledných 20 rokov. Festival Bažant Pohoda je zázrak, niečo ako ostrov voľnosti, a ja mu teraz na šupu napálim 5 hviezd, za všetky tie geniálne koncerty čo som vďaka nemu zažil. Od Portishead alebo Submotion Orchestra, cez kapely ako Bat for Lashes, Nvotovú, Rottena, až po Public Enemy, či včerajších Lola Marsh. Za všetkú tu pohodu. Kaščák na hrad!

• 18.10.2017  00:39

Milujem to. Tie dilemy, atmosféru, aj postavy. Hodne cool.

• 22.9.2017  10:42

Alebo aj tri. Takí klasickí Piráti, a keďže si (mimo mojej obľúbenej) ostatné časti moc nepamätám, nechcem tomu krivdiť. Záver mi niečim pripomínal Bioshock.

• 22.9.2017  10:38

Nie sme už nejak moc zhýčkaní? Pred prvým Insidious by sme za takýto horor predali obličku a dnes sa tu veselo trojkuje. Akože wtf? Je to neoriginálne ako napríklad Conjuring. A to je všetko, možno ešte zopár klišé. Thats all a osraté trenky. Jeden z najlepších hororov posledných rokov, s prvým dielom totálne neporovnateľný, asi tak skoro 5 hviezd. Ešte pár filmov a Sandberg bude lepší jak Wan.

• 13.9.2017  21:09

Katastrofálne zrežírovaní herci, a to aj s vedomím žánru. Schválne sledujte toho tragéda v hlavnej úlohe, jak celý čas len behá z jednej strany scény na druhú a tvári sa zdesene. To skrátka nemohol byť úplne zámer, nikto si predsa nepokazí vážny film obsadením Shaggyho zo Scooby doo. Veľká škoda, horor je to dobrý.

• 29.8.2017  00:11
    This Is England '88 (TV seriál) (2011)

Prvá a tretia časť, to je emocionálny bungee jumping. Prostredná to s tými nekonečnými spomalenými zábermi na pozadí hudby už trochu prestrelila. Pozitívne je, že toto už je dno; už viac sa im ten život posrať nemôže. Aspoň dúfam, mám ich stále radšej. Joseph Gilgun je boh!

• 28.8.2017  01:03

Komentár užívateľa menom movie dostáva s odstupom vyše 14 rokov nové významy. A ten scenár je na tom práve najhorší. Nemôžem všetkému rozumieť. 50%

• 21.8.2017  06:25
    Nevesta (2017)

Klišovitá vykrádačka amerických filmov. Natočená dobre, a možno aj funguje, pokiaľ ste za posledných 20 rokov nevideli jediný horor. Ps: Rusky sú strašné jebačky.

• 20.8.2017  00:57

Mission Impossible meets Stephen Sommers meets Asylum :3

• 31.7.2017  21:39
    Mimi šéf (2017)

Štyrmi hviezdami som si bol celkom istý, len potom trvalo deň, kým som sa dostal sem, a ono celé komplet vyšumelo. 24 hodín a nepamätám si snáď žiadny vtip, akurát mi dokola leze po rozume meno "obertučný mimišéf." Prvý dojem super, navyše je to tak nejak zvláštne antivýchovné, zacielené na menšie deti a pritom plné dospeláckych narážiek a vtipov, že niektoré nepochopil ani tuna moj dementný tridsaťročný kamarát T.M. 70%

• 17.7.2017  21:00

Jediná výtka: to vysvetlovanie. Aj keď iba raz v závere, pôsobí to rušivo. Pochopím to v akčňáku, ale keď už si niekto dobrovoľne pustí film o politike, keď niekto rozumie frázam ako "outsourcing sociálnych interakcií," myslím, že si dokáže domyslieť, to čo je zrejmé. Toľko k negatívam. Scenár by som (i tak) videl na nomináciu, Chastainovú bez debaty tiež. Pri scéne televíznej debaty zimomriavky ako už dlho nie. Z toho mála čo som videl, zatiaľ asi film roku.

• 1.7.2017  00:36
    Raw (2016)

Pekná hudba a kamera, dobrá herečka. Ale ten film je úplne o hovne. Do poslednej scény dúfate a oni záverom zničia aj tú trošku, ja ani neviem čoho. Ten film mi nedal zhola nič.

• 16.6.2017  02:56

Trainspotting je film môjho života. Toto tu je len bonusový materiál, a všetci okrem Dannyho Boylea sme evidentne zostarli. Takže depka, ale zároveň fakt krása, pokiaľ pôvodný film naozaj a úprimne milujete. Dreamin is free.

• 15.6.2017  01:56

Väčšine častí Fast & Furious som dal 2 alebo 3 hviezdičky. Ale toto je ďalší level. Tie nezmysly tak nejak už musíte akceptovať a bavíte sa, nehorázne. Fakt je to miestami jak mix Mission Impossible a Marvelu. Preskakovať ponorky a páliť headshoty s deckom v ruke. Lol.

• 9.6.2017  21:20
    Ochránci (2017)

"Ľudia na nás ešte nie sú pripravení." Ruská federácia, 2017.

• 1.6.2017  00:20

Pritiahnuté za vlasy (a v úvode aj trochu papierové) to je, ale inak výborná konverzačka. Finále masaker. 85%

• 23.5.2017  02:41

Holokaust proste bol. Nariadil ho Hitler, a medzi inými, tým pripravil o život aj 6 miliónov Židov. To sú historické fakty, nespochybniteľné vo všetkých bodoch. Ľudia čo to popierajú sú buď klamári, alebo idioti. A v tom je ten problém; sám som s touto témou zabil hodne dosť času a viem, že aj niektorí idioti majú presvedčivejšie argumenty ako filmový David Irving. To zaprvé. Zadruhé, keď máš slabého oponenta, mal by si byť na koni. V Denial sa nedeje ani jedno. Vlastne je to celé paradox, nakoľko scenáristi vytvorili zrúdu, ktorá je hlúpa a bez vecných argumentov (čo vytvára dojem tendenčnosti), a proti nej postavili celú partiu právnikov, čo má dve hodiny strach (!), aby mu to vôbec natreli. Toto mohlo (malo) byť diel pamätné, gradujúce, napínavé, pri ktorom by sa človek zamyslel, a hlavne dôležité. Nie je. Premárnený potenciál, vietor do plachiet všetkým popieračom. Slabučký nadpriemer, kde ma vyslovene bavila asi len titulková scéna.

• 2.5.2017  23:23

Dve hviezdy, ale tá druhá čisto len za Gabiku Marcinkovú, ja som z nej v prdeli :3

• 20.4.2017  02:20

70%. Príbeh bol o tom, že sa dve hodiny prechádzalo z jednej strany ostrova na druhú a bojovalo popritom s príšerami. Bez súcitu s postavami, bez citovej väzby s divákom. V hláškovacích scénach divné. Ale po vizuálnej stránke úžasné, čo v spojení s Woodstock tribute soundtrackom spôsobuje, že máte väčšinu času otvorené ústa a vyplazený jazyk. Doporučujem pizzu a pivo.

• 6.4.2017  12:34

"Good people, bad people. No other difference."

• 23.3.2017  18:23

Nakoniec mi to predali, ale až po dvoch hodinách ukecávania.

• 23.3.2017  00:46

Až na tie bulharské hitovky spokojnosť. Dobre vystihnutá atmosféra, výborný Dolanský. Divoké 90.te.

• 22.3.2017  19:13
    Elle (2016)

Obyčajných pár dní zo života buržoázie. Napätím a sexuálnym dusnom nabité v každom okamihu. Taký De Palma sa o niečo podobné snaží už roky.

• 22.3.2017  01:20

Malinko po záruke. Snažiac sa nájsť pohodu roku 2002, cit z roku 2005 - vyústi, iba preto, že musí. Príjemne, nie zbytočne, ale proste sorry - ani jedna z predošlých častí sa do takej miery nehľadala, nebola tak crazy, nesnažila sa natoľko ohúriť všetkým - iba proste išla. Bola život. Nemali ste pocit, že vám niekto skladá puzzle, nechytala vás depka na miestach nepatričných. Duris v tomto filme rozpráva svoju definíciu lásky, a Chinese puzzle ako celok má iskru, ale už bez tej lásky a spontánnosti. Na druhú stranu Klapisch je stále dobrý režisér. Iskrí mu to hlavne v intímnych scénach, keď pracuje s hudbou, alebo humorom. V rámci mojej erazmovej série už bohužiaľ nie autenticky.

• 15.3.2017  02:18

Sfilmovaný Red Bull. Ak vás po záverečných titulkoch stále trase, skúste ketamin. Zatim guilty pleasure roku.

• 14.3.2017  16:43

Ohranejší príbeh o dílerovi som nevidel. Každý jeden zvrat je klišé, Daddario sa tam navyše vôbec nehodí.

• 14.3.2017  04:47

Tak už aj Shailene Woodley zablúdila do Arakiho divného, bisexuálneho sveta. To dievča ide hore, nebojí sa vyzliecť, prechádza od lascívnosti k roztomilosti a naspäť v päťsekundových intervaloch. Odvážil by som sa až povedať, že film stojí viac na nej, ako na Arakim. Charaktery sa takmer držia pri zemi, mimo (dokazený) koniec nešokujú, a Shailene si zamilujete. Tú bezprostrednosť, živočíšnosť, jej postavu bezmála fyzicky poznáte. "O panenstvo som prišla v okamžiku. Tak ako moja matka.."

• 14.3.2017  01:49

Mozaika osudov dvoch rodín, v ktorej každý nesie istý podiel viny a nikto z nej nevychádza s čistým štítom. Film roku 2011. Iránsky Crash.

• 13.3.2017  22:59
    Paterson (2016)

Poézia predmestia. Spoločné prebúdzanie, ranné šepkanie, práca, prechádzka so psom, večerný pohárik. Paterson je malý, americký náhľad, do kľudných duší týchto desaťročí. A Golshifteh Farahani anjel. A ľudia okolo.

• 9.3.2017  23:38

Lepšie jak Hellraiser 9 !!

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62