dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 24.10.2018  05:45

Nakoniec som sa rozhodol dať tam plnú. Už pri predošlom Poonpiriyaovom filme som váhal a toto bol skrátka bezchybný thriller s nezvyklou tématikou a perfektne premakaným scenárom. Trochu to kazí len moralizujúci záver, ale tak už to pri filmoch zo školského prostredia býva. Miestami identické s réžiou Dannyho Boylea. 90%

• 23.10.2018  20:51

Opäť raz to záverečná scéna dostatočne pokazila. Americké publikum, no :) Medzi 3 a 4.

• 23.10.2018  13:11
    Executioner's Song, The (TV film) (1982)

Vykastrovaná verzia knihy. Prostredných, nezáživných zhruba 400 strán vybavovania práv na film a rozhovory je postláčaných asi do dvoch scén a prekvapivo to celkom vadí. A sebadeštruktívnu samovražednú lásku medzi Gilmoreom a Nicole som im neveril vôbec, byť sú obaja super obsadení a dobre hrajú. Atmosféra mormonskej komunity, ktorej vykreslovanie v úvodných dvoch stovkách strán knihy patrí medzi jej najsilnejšie zložky, funguje tak napol. Na druhú stranu s týmto filmom, na rozdiel od knihy, nemám žiadny osobný problém. Proste len robí to, čo Mailer zamýšlal pôvodne: mapuje a NEstranne pozoruje. Kniha ma v tomto dosť vytáčala, keď dokola sondovala hlavou ľudského odpadu menom Gary Gilmore a potom ešte opakovane zdôrazňovala jeho inteligenciu. Tu to máte bez komentára, proste jeden zbytočný idiot, zločin a trest. Ale ako hovorím, je to trochu paradox, pretože nejakú tú katarziu (záverečný rozhovor Schillera s Nicole; pre mňa spolu s odvolacím súdom najsilnejšie okamžiky predlohy) dosiahnete práve po tých obsiahlych opisoch a hodinách a dňoch strávených s jej postavami. Všetky tie detaily zo života každej jednej osoby, čo nejakým spôsobom zavadila o osud Garyho Gilmorea mali svoje opodstatnenie a vo filme chýbajú.

• 21.10.2018  09:24

Dosť ma mrzí, že som MI3 nevidel v dobe vzniku, ale až niekedy o päť rokov neskôr a ešte v televízii. A absolútne, absolútne nechápem (možno to bolo tou Tv), prečo mi tu ešte donedávna svietilo štvorhviezdičkové hodnotenie. Táto časť je strop. Už od výbornej úvodnej scény tu funguje všetko; humor (taliani), romantika (Michelle ❤️), dramatická línia (Keri Russell), fenomenálna akcia (u mňa vedie asi skok na mrakodrap) a jeden z najlepších záporákov vôbec. Navyše je to rovnako silné vo vzťahovej rovine (!) ako v tímovej. Až na pár viditeľne digitálnych trikov pri helikoptérovej scéne a niekoľko evidentne impossible detailov, v podstate dokonalý akčný film, a keď náhodou príde okamih, že budete chcieť namietať, Abrams vám vždy znovu zacpe ústa. 100%

• 18.10.2018  15:21
    Na doraz (2017)

Presne na hranici štvrtej hviezdy, možno aj trošku cez. K nižšiemu hodnoteniu sa prikláňam pre posledných zhruba 5 minút, kde sa tvorcom podarilo nahromadiť toľko shitu, až zabili jak pocit z vyvrcholenia, tak snahu Halle Berry, a celé to zrazili na úroveň klišé tv filmu. 70%

• 11.10.2018  08:51
    Boar (2017)

Klasický odpad jak zo syfy channelu, s nehanebným castingom a hercami a jednou vyslovene odpudivou plastikou, ktorá tomu panoptiku kraluje. O žiadnych filmárskych kvalitách sa tu nedá ani uvažovať, ešte aj hudba je trapas, iba tá sviňka, tá to drží nad dnom. S výnimkou záverečného trikového faux pas ma potešila zakaždým, jak prikrochtala do záberu. Ňuňu :3

• 10.10.2018  10:40
    Killer (1989)

Ak sa Woo-ovi fanúšikovia fakt delia na dve skupiny, ako píše Červenák; pričom jedna skupina preferuje Killera a druhá Hard Boiled, tak ja som ten, čo má rád Guľku v hlave a Lepšie zajtrajšky. V nich, okrem tej akčnej nádhery, fungujú aj vzťahy. 85%

• 10.10.2018  10:36
    Ricky (2009)

Keď som to správne pochopil, tak je Ricky vlastne hodne smutný film. Ozon je dobrý magor, mám ho rád.

• 7.10.2018  09:18

Úžasne natočené, bohužiaľ značne prázdne. Mandy mala na rovnakej stopáži zhruba desaťnásobok deja. PS: Na konci je venovanie. Neviem kto je Brigitta, ale snáď bola rada.

• 7.10.2018  08:40
    Domabaem (2006)

Na svete existujú len dve istoty: Tarantino a Južná Kórea.

• 4.10.2018  22:37

guilty pleasure

• 4.10.2018  19:15

Temné, chladnokrvné, divné. Na konci vo mne (aj cez množstvo špičkovo natočenej akcie) prevažoval pocit nudy. Nad tým, čo v závere jednotky spôsobovalo šoky už len mávnete rukou a celé to tak nejak vyšumí do prázdna. Identifikovať sa dokážete s tým dievčaťom i to možno. Najslabší Sheridan. 65%

• 1.10.2018  21:58
    Antiporno (2016)

Medzi poctou a výsmechom je tenká hranica. Strašná sračka ❤️

• 27.9.2018  05:28

Jediné, čo na tom bolo dobré, že jazdili v žltej ponorke.

• 26.9.2018  04:14

Mandarinky sa mi, svojou jednoduchosťou, páčili ešte o niečo viacej. Je to pekný film, plný dôležitých myšlienok, podaných citlivo a úprimne. A do takej pohody, že mi snáď od čias Monty Pythonov, prvýkrát nevadil fekálny vtip. Najlepšia scéna boj s prasaťom.

• 25.9.2018  01:37
    Zavrhnuté svedectvá (2018)

Milan Mazurek, poslanec NR SR, ktorý sa preslávil útokom dlažobnou kockou na ženu s kočíkom. Vredavý, steroidový primitív s vadou reči, považujúci sa za čistú rasu. Tento človek sa nám rozhodol zvestovať utajovanú pravdu, aby nám konečne otvoril oči. Nie je v tom nič nacistické, keď ujo z hlinkovej mládeže hajloval, tak len pri úsmevnej spomienke, a že premiéra mala byť 8.8. je tiež iba náhoda. Celkovo sa všetci páni vo filme zhodli, že v druhej svetovej nikto neumrel, židov netreba spomínať - šak načo, že to bolo krásne obdobie keď svietilo slniečko, Vojtech Tuka kakal dúhu a pán doktor, pán prezident, pán Tiso, deťom rozdával cukríky. Neexistovala nezamestnanosť, stavali sa školy, všetkého bol dostatok. Dokonca aj tí milí nemeckí vojaci nám naše pravé slovenské cigarety závideli. A ani kvapka krvi nepretiekla, až pokým sa tá najväčšia lúza nezobrala a nešla zradiť vlasť Slovenským (heč!) Národným (heč!) Povstaním. Boli to s tými dôchodcami milé chvíľky, nejeden vlastenec si z toho určite strekol do vírivky, alebo do kebabu, alebo jak dnes vlastne zástupcovia white trash trávia čas medzi mlátením ženy a detí, krčmou a pracákom. Prajem im všetkým hromadné dekubity a rozhodne si na nich spomeniem, keď tej fašistickej prasnici najbližšie pôjdem močiť na hrob. No pasarán!

• 23.9.2018  08:48

Čínsky akčný balet. Enormné množstvo spomalených záberov, lietajúca kamera, world music, výrazná vzťahová línia. Do série to moc nepasuje, ale pamätal som si horší film. Každopádne, ten Cruiseov účes je fail.

• 22.9.2018  09:20

Ten film zostarol viac než som myslel. Predovšetkým keď ide o reálne technické hračky (žuvačkové bomby nestarnú), ako Redgraveovej najmodernejšia disketová mechanika, alebo keď Cruise zadá do internetu slovo biblia a nájde mu to 26 výsledkov. A naháňačka s helikoptérou už dnes vyvoláva mierny úsmev. Čo nestarne je De Palmova réžia. Ikonická zlanovacia scéna, alebo myslím prvýkrát (vo svojich medziach) reálna naháňačka po streche vlaku (predtým sa po vlakoch behalo, skákalo a viedli sa šermiarske súboje). Všetky tie intrigy, všetky tie strihy, neustála hra s divákom a vlastne aj vzájomná hra medzi postavami (v rámci celého filmu nie je snáď jediný okamih, kde by mali všetky hlavné postavy rovnaký prehlad o tom, kto vie čo). A úplne najradšej mám "vyraďovací" pražský úvod. Kult.

• 21.9.2018  08:45

Epic!

• 20.9.2018  15:46

"I'm working on it." :) Krása. Čumím na bedňu celý život a ešte stále dokážu natočiť akčňák, na ktorý v tridsiatich pozerám otvorenými ústami dieťaťa. Milujem filmy.

• 17.9.2018  07:39

Sranda, jak mali skalní hysterický záchvat pri Last Jedi, ale že Han Sola hrá hezounek z Nádherných bytostí, to nevadilo. Príjemný filmík na nedeľu ráno, asi jak samostatné filmy o Ewokoch, bohužiaľ bez jedinej zapamätateľnej scény.

• 14.9.2018  18:41
    Searching (2018)

Za spoilery kastrovať!

• 13.9.2018  23:37

SPOILERy. Ohlasy, prirovnávajúce Hereditary k Exorcistovi sú samozrejme prepálené, keď už porovnávať (aspoň teda tématicky), tak k Rosemerys Baby. Výhrad (tých naozajstných) mám minimum, napr biele svetielko, obsadenie zlej herečky do postavy Joan, alebo ten lacný trik s odrazom v zrkadle. To sú ale vážne iba kozmetické nedostatky, naozajstná slabina Hereditary ako hororu tkvie v tom, že prvá, dramatická polovica je až moc dobrá, až jej ten hororový zvyšok už nedokázal úplne dostáť. Herci, depresia, dialógy a tie hádky, to je značne nad úroveň 90tich percent súčasnej komerčnej hororovej produkcie. Keby to Aster vedel dotiahnuť dokonca v štýle regresívnych halucinácií po traume zo straty milovanej osoby, a ešte z toho aj vykorčulovať a patrične to ako príbeh uzavrieť, jednalo by sa o naozajstnú udalosť. Takto ide o nestrašidelný horor bez lakačiek, s vynikajúcimi hercami, atmosférou, pekne beznádejne natočeným záverom a jednou bezhlavou nehodou. Horor roku asi áno. 90%

• 13.9.2018  23:22
    The Heretics (2017)

Strašne monotónne. Čo je škoda, pretože ten námet vôbec nie je zlý a v áčkovom spracovaní, s lepšími hercami, dialógmi a hlavne režisérom, by mohol mať nábeh na klasiku. Sex scénu ponechať.

• 3.9.2018  23:17

Možno sú viac než polovica filmu iba dojazdy, ale tak pekný, úprimný, optimistický záverečný záber má veľmi málo filmov.

• 23.8.2018  08:53

Nič extra, ale ten okamžik tam dole na zemi, pri posteli, ten je odporný. Fest.

• 20.8.2018  03:08
    Máš ji! (2018)

Trochu paradox, ten záverečný twist, keď je zároveň hlavným dôkazom výbornej funkčnosti vzťahov medzi postavami, a zároveň ničí komediálnu stránku veci. Úplne pochopím, ak koniec kopu popcornového publika vyslovene naštve, nakoľko nakoniec je to niečo iné, ako začo sme zaplatili. Z mojho pohľadu to bol príjemný pocit. Päť hviezdičiek nedám, nato je to viac crazy komédia, ako normálny film; každopádne popri vzťahoch fungujú výborne jak gagy, tak akčná stránka veci; všetky postavy majú snáď matematicky rovnako priestoru (a všetky sú rovnako sympatické) a celkovo ide o jednu z naj komédií, za posledných niekoľko rokov.

• 18.8.2018  11:41
    Jim Jefferies: Freedumb (TV film) (2016)

"Hate doesn't beat hate." Jefferies pochopil - a to nehovorím ako moj názor, on to tam sám konštatuje - že okrem všetkých vtipov o chlaste, šukaní a kokse, tam vždy musí zapojiť aj tú jeho "liberálnu agendu." Bare bol jeho najlepší stand up, uťahovanie si z konzervatívcov je najlepšou časťou jeho vystúpení, a už to tam asi bude vždy. A tak je to dobre. Každý kto sa berie moc vážne si zaslúži byť zosmiešnený. Nabudúce môžme kludne pritvrdiť.

• 26.7.2018  21:16

Hoodne divná úchyláčina. Asi jak Kruh zostrihaný do videoklipu Smashing Pumpkins. Chýbal len rotujúci rebrík.

• 20.7.2018  01:35
    Anděl smrti (1998)

Až doteraz mi tu svietili nostalgické tri hviezdy a aj ma to pri sledovaní občas chytalo, a celý čas som si hovoril, že stupidný je na tom viacmenej iba ten voiceover, až sa to preklopilo do záverečnej tretiny, kde už to bolo vyslovene Blbý a televíznejší. A pri scénkach s chlapcom na úteku som sa potom už vyslovene len nahlas smial. Jo a prosím Vás, neviete náhodou, čo je to apokalypsa? :)

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65