dr.horrible

výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 20.8.2018  03:08
    Máš ji! (2018)

Trochu paradox, ten záverečný twist, keď je zároveň hlavným dôkazom výbornej funkčnosti vzťahov medzi postavami, a zároveň ničí komediálnu stránku veci. Úplne pochopím, ak film kopu popcornového publika vyslovene naštve, nakoľko nakoniec je to niečo iné, ako začo sme zaplatili. Z mojho pohľadu to bol príjemný pocit. Päť hviezdičiek nedám, nato je to viac komédia, ako normálny film; každopádne popri vzťahoch fungujú výborne jak gagy, tak akčná stránka veci; všetky postavy majú snáď matematicky rovnako priestoru (a všetky sú rovnako sympatické) a celkovo ide o jednu z naj komédií, za posledných niekoľko rokov. 85%

• 18.8.2018  11:41
    Jim Jefferies: Freedumb (TV film) (2016)

"Hate doesn't beat hate." Jefferies pochopil - a to nehovorím ako moj názor, on to tam sám konštatuje - že okrem všetkých vtipov o chlaste, šukaní a kokse, tam vždy musí zapojiť aj tú jeho "liberálnu agendu." Bare bol jeho najlepší stand up, uťahovanie si z konzervatívcov je najlepšou časťou jeho vystúpení, a už to tam asi bude vždy. A tak je to dobre. Každý kto sa berie moc vážne si zaslúži byť zosmiešnený. Nabudúce môžme kludne pritvrdiť.

• 26.7.2018  21:16

Hoodne divná úchyláčina. Asi jak Kruh zostrihaný do videoklipu Smashing Pumpkins. Chýbal len rotujúci rebrík.

• 20.7.2018  01:35
    Anděl smrti (1998)

Až doteraz mi tu svietili nostalgické tri hviezdy a aj ma to pri sledovaní občas chytalo, a celý čas som si hovoril, že stupidný je na tom viacmenej iba ten voiceover, až sa to preklopilo do záverečnej tretiny, kde už to bolo vyslovene Blbý a televíznejší. A pri scénkach s chlapcom na úteku som sa potom už vyslovene len nahlas smial. Jo a prosím Vás, neviete náhodou, čo je to apokalypsa? :)

• 20.7.2018  01:28

Strašidelnosťou zhruba na úrovni sequelu Annabelle, akurát ešte s takou tou ázijskou mystikou, navyše netradične zasadenou do prostredia moslimskej Indonézie. A aj keď sa to dalo ešte strašidelnejšie, a aj keď (už tak geniálny) záver mohol ešte viac pritlačiť a trvať ešte o pár minút dlhšie, na 90 percent to stačí. A až na úplný vrchol to dotiahli scénky neuveriteľne nepríjemného, nevinného, detského smiechu (kto videl, vie čo myslím), a tá titulková, ktorá je úplný strop. Anwara sledovať ako prioritu.

• 10.7.2018  22:05

Veľké guilty pleasure, čisto za záverečných pár scén. Radosť mi tým spravili. Inak tuctovka s fajn soundtrackom, akurát slabo využitým (ten bazén sa dal natočiť 10krát pôsobivejšie).

• 10.7.2018  21:58

Raz som do jednej kazety nastrihal toľko pásky, že sa nedala pretočiť. Pekné spomienky

• 14.6.2018  17:09

Zombice z naší ulice. Autorský zámer, predpokladám, bol, natočiť film, o ktorom sa bude rozprávať, ktorý väčšina nezvládne ani dopozerať do konca, a ktorý, za pár rokov, zaujme poctivé miesto medzi indie klasikami a topkou najzvrátenejších a najnechutnejších filmov všetkých čias. Prečo sa to nestalo? Pretože tak to už s pseudoartovými grckami býva, že po nich po pár rokoch neštekne ani pes. Jedna hviezda za záverečnú scénu, zvyšok je len nepôsobivé prstovanie zhnitého mäsa, hranie sa na Nacha Cerdu, vracanie, močenie, kadenie. A ejakulát.

• 9.6.2018  13:01
    Vetřelec ³ (1992)

[SE] Tak prvýkrát som bral Votrelca kriticky. Režisérsky zostrih je iný, jak film, čo poznáme z tv; viac pri ňom vyniknú slabiny kinoverzie - to ustrihávanie dialógov v polovici, prípadne strihnutie od polovice. Viac priestoru pre budovanie atmosféry depresie, viac pre postavy (toto zrovna je rozporuplný krok, sem tam bolo strihanie aj správne). A je to poznať hlavne odkedy Ripleyová zistí, čo jej rastie v hrudníku, až po záver. Takisto finálna naháňačka pôsobí inak, keď na ňu čakáte cez dve hodiny. A úplne najviac sa mi pozdáva tá malá zmena pri skoku do kotla. Celkovo je ale pôvodný film nenávidený i tak neprávom. Už len pre to, ako málo bolo v 90.kach podobných temných hororov. A to monštrum je skrátka bezkonkurenčné.

• 31.5.2018  20:31

Klišovitá melodráma, alebo lezbo onanovačka s krásnymi babami. Ako soft porno dosť fajn.

• 30.5.2018  22:58

Pozeral som SEčko, oproti pôvodnej verzii skrátené o nejakých 18 minút a celý film si hovorím, že by to znieslo ešte vystrihnúť minimálne celý úvod, aby v závere (vcelku sofistikovane) dostál ďalšieho významu. Problém mám iba s formou dokumentu s popiskami. Oni vlastne opakovane zosmiešňovali samých seba, keď dookola omielali stredovekú naivitu, pričom scény majúce v svojej strašidelnosti slušnú atmosféru, kostýmy a dobré herecké výkony, tým strácali na pôsobivosti. Ignorovať som to dokázal pri fantasy vložkách s diablom, na metlách, na cintoríne..., a pri týraných (súdny proces), či deformovaných (záver) starenách. To bolo značne nepríjemné. Zážitkovo medzi troma a štyrma hviezdami, historicky bezpochyby významné a odvážne dielo. A keby nič, aspoň zistíte, že koniec po švédsky sa povie slut :)

• 30.5.2018  21:16

Guilty pleasure.

• 29.5.2018  08:59
    Hellraiser: Deader - Winter's Lament (amatérský film) (2009)

Dokonalá kulisa k strihaniu nechtov.

• 29.5.2018  08:29

Značná tragédia. Keď som videl toho šaška, čo tam zo seba robil Geoffrey Rush, bolo mi až smutno. A vlastne som chcel dať pôvodne ešte o hviezdu menej, akurát to nechcem dávať na jednu úroveň s remakeom Súboja titánov. Režisér Smrtihlava, ty vole.

• 25.5.2018  01:45

Pokiaľ Mercy on me dávalo pochopiť Caveovu postavu (postavy), One more time with feeling dovoluje čiastočne ukázať, kto je Nick Cave ako osoba. Umelec, básnik, boh, vyjadrujúci sa v rýmoch a metaforách, a zároveň človek otrasený obrovskou stratou, v živote, aj pre jeho dielo. Bez farby a bez sĺz. Smutné, krásne.

• 19.5.2018  18:54

Škoda, že už si jednotku moc nepamätám. Nechce sa mi veriť, že by bolo toto béčko, s atrapou Sama Rockwella, na rovnakej úrovni, ako del Torov film. Každopádne, trištvrtehodinové finále je fajn, a pre spojenie západu a Japonska mám tak trochu slabosť. A Amira je zlatunká.

• 17.5.2018  16:33

Z pocitu trojhviezdičkovej krivdy som si to po rokoch zopakoval a názor nemením. Celá dejová línia (resp všetky línie) s Hopkinsom, Winsletkou a Ruffalom, ešte dorazené toľkokrát videným záverom, spravili zo Zaillianovho - aj keď pekne natočeného - filmu, čistú tuctovku. A na konci vám nie je ľúto nikoho.

• 16.5.2018  00:10

Ťažko hodnotiť adaptáciu z roku 1909, keď neboli možnosti ani ukázať cvrčka a zázraky, keď som sa musel najprv zorientovať, kto je vlastne kto. A najviac tomu chýbajú práve slová. Každopádne, Cvrček na kozube je strašne pekná knižka a je naozaj škoda, že na text na sfilmovanie tak vďačný (vianočný!) si popri desiatkách Vianočných kolied a Veľkých očakávaní, nenašiel čas snaď nikto, dokonca ani Disney. Tento kraťas je hodne málo, ale aspoň niečo.

• 15.5.2018  10:53

3 za pretty maids, všetky tie zadky a kozy. Tarantino má divný vkus.

• 28.4.2018  21:48

Mokrý sen každého gamera.

• 28.4.2018  11:47

V lietadle ku šampáňu mi to dobre padlo. Samozrejme Je to odpad a v porovnaní s prvým dielom (jedným z naj thrillerov o žralokoch) o hromadu tried nižšie. Kategóriu "slaboduchá oddychovka" však dokáže spľňať vcelku obstojne.

• 28.4.2018  11:39

Smilla drsná grónčanka. Ak tu niečo fakt sadlo, tak to bol casting. Hlavne teda Byrne, Wilkinson a Ormondová (ja osobne som si ako Smillu predstavoval Irene Jacob, ale Ormondka s jej črtami na eskymáčku sedí asi viacej). Niektoré konkrétne scény sa tiež podarilo spracovať verne predlohe (výstižne, nie otrocky ako väčšina filmu), hlavne asi úvod, návštevu u Vanessy Redgrave, kojenie, vysporiadanie sa s otcovou zlatokopkou, záverečné plávajúce ľady (do toho Grónska to sedí, aj keď trochu zmena oproti predlohe). Ale ako celok je to ukrutne šedivá (nie chladná, skôr nezaujímavá) detektívka, na ktorej je krásne vidieť, že medzi tým niečo napísať a to isté sfilmovať, je obrovský rozdiel. Pretože Hoegova sila nespočíva v dialógoch a dokonca ani v príbehu, spočíva vo výnimočných, neobvyklých opisovacích schopnostiach a pocitovosti. "Roztvorila som mu dierku na žaludi, vložila do nej klitoris a pretiahla som ho..."

• 26.4.2018  23:26

Ono je to trochu zvláštne, keď vám o sexuálnych objektoch rozpráva Selena, s väčším počtom followerov na instagrame, ako je obyvateľov Japonska, ale má to zmysel, nakoľko je to Selena, s väčším počtom followerov na instagrame, ako je obyvateľov Japonska. Akurát ak v najbližšej dobe neplánujete samovraždu, alebo ste neboli obeťou znásilnenia, radšej to nepozerajte. Je to plné spoilerov na posledné dve časti.

• 26.4.2018  08:59
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Tak predovšetkým, bez debaty najlepší seriálový pesničkový soundtrack, čo som vôbec kedy počul. Je tam všetko; Love will tear us apart, Killing moon... ešte aj to Only you tam dokázali zakomponovať nepateticky. Celkovo je to seriál nepatetický, drsný, naturalistický. Emóciami naložený, že ešte než na vás príde depka, cítite sa jak po rane bejzbalkou po hlave. A to ide, prosím pekne, o teen seriál na štýl O.C. California. Toto tu, celé jak to je, je proste exot, ktorý vás láme, láme slovami. Najviac ma dostalo najprv SPOILER! epizóda so stalkerom, keď vyšlo najavo, že Hannah klame. A to "Prečo si mi to nepovedal keď som ešte žila?" A celá záverečná časť. Pri poslednom "Thats me, live and stereo," som mal slzy na krajíčku. A Hannah, tie nevinné oči, tak svojsky nádherná a smutná. Hodne silné.

• 24.4.2018  00:47
    Bodom (2016)

Sympatické herečky, celkom milo špinavé a tá nervózna hudba a zvuk tomu tiež pridávajú. Ale som si samozrejme vedomý, toho že twist, flashback, záver a vlastne aj celý námet, patria niekde na koniec 80.tych rokov. Guilty pleasure.

• 24.4.2018  00:41
    Child Eater (2012)

Level Tomáš Kučera.

• 23.4.2018  20:52

Znovu by som to už asi nedal. Nepríjemné, skoro až horor.

• 20.4.2018  22:54

Záverečné, dokola sa v komentároch opakujúce dve scény, sú síce výborné, za vrchol filmu však považujem rozhovor na námestí a ďalší na verande, predchádzajúci krvácaniu z nosu. A najviac preto, že ich kvality nedokážem dostatočne obsiahnuť slovom. Pri tom krátkom zábere na smejúceho sa dôchodcu som mal pocit, ktorý mávam málokedy (naposledy pri polskej Poslednej rodine), že ten film patrí do dejín a učebníc. Rozhodne film roku.

• 19.4.2018  19:43

Strašne sa mi páči, jak Rusi dokážu výstižne reflektovať vlastnú realitu: Všetko okrem zbraní vyzerá ako Juhoslávia po bombardovaní a každá mužská postava je idiot :) Inak celkom zábavné, dejovo variácia na americké sci-fička z 80.tych rokov, trikovo už skoro v 90.kach! Taká tá hypermoderná konkurencia západu. A svet stále nie je pripravený... https://www.youtube.com/watch?v=tVj0ZTS4WF4&feature=share

• 5.4.2018  15:23

SPOILER! Som si hovoril, že ak ten zradca nebude Wilson, dám tri hviezdy. A oni ešte k tomu pridali klišé "Ja som Prynne! Nie, ja som Prynne!" a na koniec happy end, s rečami o hrdinovi. Slabší odvar 90.tych rokov, s predmatrixovými trikmi a odpadovým záverom.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64