• Krátkometrážní

Abeceda (1969) (studentský film)

Ona je to v skutočnosti len taká malá blbostička, ale hodne sugestívna a hodne Lynch nepríjemná nočná mora. Presne takto som si svojho času (pred premiérou) predstavoval ABCs of Death.

Aberdeen (2000)

Ústredné duo je vynikajúco obsadené a Skarsgård aj vynikajúco hrá. Lena je tiež dobrá, no vystačila by si len so sexepílom; Skarsgårda aj tak neprehrá. Preisnerova hudba tradične emotívna a nájde sa pár silných okamihov, ktoré utužujú dojem z kvalitného filmového zážitku a hereckého koncertu jedného herca. Celkovo veľmi dobrý nadpriemer, ale dalo sa to podať trochu záživnejšou formou. 75%

Absolventka (2009)

Chcel som nejaký pokojný filmík do lietadla, tak som pustil toto, že mám rád malé kozy. A nič. Presne také, jak to vyzerá na obale dvdčka. Klišé, humorné decko a babička. 30%

Absurdistán (2006)

Dobrý je námet, anglický názov a asi tak tri vtipy. Zvyšok je len nuda. Trápna nuda.

A co když je to pravda? (2005)

Trochu neopodstatnená tretia hviezda, čisto len za sympatie k ústrednej dvojici. Inak hurikán klišé.

Ada (2021)

Desaťminútový kraťas natiahnutý na hodinu a trištvrte. Klasicky festivalovo; s minimom hudby, nudne, s dobrými hercami a nápadom.

Ad Astra (2019)

Europa Report meets Apocalypse Now. Krásne depresívne blúdenie rôznofarebným vesmírom, s uhrančivým monológom Brada Pitta z miest, ktoré sme ešte nevideli. Tmavomodrá temnota okraju galaxie, opustený Mars, modrá Zem, Subway na Mesiaci. Tie momenty, pre ktoré mám rád filmy. Ročník 2019 budú silné oscary.

Adrénaline (1990)

No povedzme. Keď je na filme niečo fakt skvelé, tak sú to tie zábery medzi jednotlivými poviedkami. Čo to bolo, peklo? Fakt cool! Zato kvalita poviedok klesá a stúpa od jednej ku štyrom hviezdam, raz som ani nechápal o čo išlo (bolo to asi tým, že poviedka nebola ukončená), a záver úplne mimo; navyše mal byť hororový a pritom opakovane vykrádal klasický vtip od Monty Pythonov. Experiment funkčný, atmosféra (paradoxne) výborná, zábava tak pol na pol