• Krátkometrážní

Anaconda (2024)

guilty pleasure.

Argylle: Tajný agent (2024)

Tak im treba, že im to prepadlo. Slúbiť divákom sexi film s Lipou a Cavillom, a dať im tlstú Howardku a Rockwella (ktorý nemá čo hrať), to nepatrí medzi úplne obhájiteľné odrby. Na mňa to už po recenziách dopad nemalo, takže som úplne sklamaný nebol (navyše Cavill je tam nakoniec celkom dosť). Lenže ten trailer som videl na každom filme, na ktorom som bol za posledný polrok v kine, a prvú hodinu som vlastne len sledoval jeho rozšírenú verziu. Po pointe sa to paradoxne ešte zhoršilo. Nekonečné naťahovanie deja a vrstvenie všemozných stupidít z toho spravili zameniteľnú kingsmanovskú nudu, a ja začínam rozumieť názorom, že Vaughn zabil vlastný potenciál desiatimi rokmi v priemerných pseudobondovkách, miesto tvorby … čohokoľvek iného. Išli mu rovnako super gangsterky, rozprávky, aj komiksovky, iba tento žáner, ten mu moc nejde. 50% a malé, bezvýznamné plus za opakované použitie Now and Then.

Duna: Část druhá (2024)

Rovnako ako ostatné opulentné villeneuveovské vzrušenia, aj toto vyprchá pár hodín od opustenia kinosály. Na rozdiel od jedničky, tu už ide hovoriť o nejakých tých charakteroch, ale réžia nás nijak nevedie k vybudovaniu si vzťahu s nimi. Preto mi to úplne nesadlo ako vojnový film, pretože mi boli ľahostajné celé ich národy. Mne ako divákovi je úplne jedno, kto bude vládnuť Dune. Keď v úvodnej tretine boje vyhrávali dobrí, či keď ich v druhej vyhrávali zlí, umierali pritom len bezmenné postavy. Aby som ale príliš nekritizoval; ústredný mysticizmus je fajn, politická časť má svoje čaro, a jedná sa rozhodne o dychberúcu prehliadku súčasných možností (ktoré sú, nutno podotknúť, obrovské).  Chalamet prehral Zendayu (čo som nečakal), a úplne najsilnejší dojem zanechá práca kamery. Videli sme tu úžasné veci. Pre ne dávam 5, je to určite podstatne ďalej, ako bola jednička (na ktorú som dal 4); o nejakej bezchybnej súhre drámy a akcie ale vôbec nemôže byť reč. O tej síce nemôže byť reč ani u Nolana, uňho ma ale aspoň stále viac zaujímajú herci, ako nasnímanie exteriérov.

Echo (2024) (seriál)

Už keď to ohlásili som hovoril, že tak nezaujímavá vedľajšia postava si nezaslúži vlastnú show, a on to nakoniec ani nie je hlavný problém. Je toho viac. Od zlej herečky, cez nijaký štýl, po tuctovú story, najviac ale vadí  nefunkčný rodinný konflikt, na ktorom je to celé vystavané, a uplakaný Kingpin.

Echo - Tuklo (2024) (epizoda)

Toľko potenciálu byť emocionálnou náložou a vo výsledku také chabé. A najhorší je ten Kingpin.

Madam Web (2024)

Opäť som bol jeden z minima tých, kto sa tešili a po tých reakciách som bol pripravený sypať si popol na hlavu.  Potichu som svoju tešivosť pretransformoval z viery v sexi superhrdinky do nádejí na zábavný camp. A ono tak nejak nič. Prvá polka ešte s prižmúrenými očami v TV ujde, lenže potom už nič neprijde. Neprijdu sexi superhrdinky, nepríde zaujímavý nápad, jediná dobrá akčná scéna, neni to bohužiaľ ani nechcene smiešne. Proste len film prostý akéhokoľvek potešenia. Mrhanie herečkami aj postavami. 35% a ak to eše vôbec možno považovať za klad, je to o trošku menej zlý film, ako bol Venom 2. 🥴

Neposkvrněná (2024)

Mommy milkers v kláštore. :D A nehrajú sa na nič iné. Ohraná téma, béčkový scenár. Celkom pekne natočené, ale načo sa snažiť príliš, že?

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Veľmi uspokojivé.

Panenky na útěku (2024)

Sympatická, oddychová lesbo-komédia pre chlapov. Coenovci by potrebovali poriadny comeback, z týchto dvoch samostatných projektov, ma ale Ethanova neambiciózna blbostička bavila viacej (viacej ako Shakespeare).