dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

1 2 3 4 5 6 21 41 60 80
    • 20.6.2020  09:51

Krásny film o nádeji. Keby som toho nevidel v živote už toľko, určite by som dal 5*. Herecky bezchybné, ona aj chlapec. Ležím v posteli s bolavým chrbtom a výlet do Brazílie ma dojal už pri rannej káve. 85%

• 19.6.2020  16:33
    Seberg (2019)

Tá Kristen je neuveriteľne hot.

• 19.6.2020  13:03
    Babylon (TV seriál) (2014)

Brit Marling a všetci tí skvelí anglickí herci. Mám chuť si to dať hneď znovu. Ps: Dík Dalforovi za titulky, snaď si to vďaka nim pozrie viac jak súčasných 22 ľudí. Keby aj pilot netočil Danny Boyle, aj tak je to málo.

• 19.6.2020  02:54

S výnimkou Saff a možno ešte Jeffovej ženy patria do basy všetci a nikomu z nich sa nedá veriť ani slovo. Chápem, že keby sa ich McHale pokúsil nejak konfrontovať, nikdy by mu to neautorizovali, na druhú stranu pokerface musel dať tiež zabrať. Nech už natočia ten film s Cageom.

• 17.6.2020  08:58

Spike je silný vo svojich trademarkoch, blackkklansmanovskom závere, narábaní s hudbou Blancharda a Gayea, a vietnamských retrospektívach. Hlásenia vietnamského rádia sa mi tuším páčili úplne najviac. A Lindo asi dostane oscara. Trochu problém sú ale zvyšné dve hodiny príbehu, na ktoré sú všetky tie premakané detaily našróbované, pretože aj keď to možno bol úmysel (obsadenie Jeana Rena), predsa len ide o dve hodiny béčkovej naháňačky za zlatom, kde najskloňovanejšie výrazy musia byť klišé a deus ex machina. Miracle at St. Anna bolo o jeden a pol triedy vyššie.

• 16.6.2020  02:59

V dobe vzniku to nikto z nás nedocenil, pretože sme všetci čakali druhú Čiernočiernu tmu a miesto nej tu máme megalomanské béčkové orgie, s množstvom momentov nevyvážených, až sú úsmevné. Dnes cítiť vek filmu, na druhú stranu ide stále o prekvapivo zábavný príklad neodhadnutia vlastných schopností, na ktoré vám niekto vsadil 100 mega, za tie ste narobili vecí, na ktoré by vám sto mega nikto príčetný nevenoval. Directors cut 3,5*.

• 15.6.2020  19:45
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Hele, toto sa fakt nerobí. Prvých päť častí je dokonale fascinujúca coenovská tragikomédia a skončí to ako - stále dobre natočená, kriminálna rutina. Škoda tej zmeny. Najviac sa mi páčila scéna, jak 80.roční rodičia Joe Exotica prídu plakať do telky, že ich chcú na staré kolená pripraviť o strechu nad hlavou, a že zato všetko môže Carole Fucking Baskin. :D Najzábavnejší dokument čo som videl, toto už nikto neprekoná, a Joe a Carole sú už teraz nesmrteľní. Keď sa Vás raz niekto spýta, aký bol rok 2020, poviete mu Corona a Tiger King, to je tutovka. 90%

• 12.6.2020  20:45

“Maybe you should feel bad. Or at least feel something.” Stále jedna z najkrajších a najemotívnejších vecí, čo kedy v televízii vznikla. Najlepšie Black Mirror.

• 12.6.2020  17:57

Nechcem byť k tomu zlý, ale takto presne som si vždy predstavoval, že vyzerá komédia, keď ju donútite točiť niekoho úplne bez zmyslu pre humor. Vážne nič mi na tom nesadlo; od typovo nezaujímavých, zlých hercov (tá hlavná herečka sa snaď ani nedokáže tváriť normálne), cez ultralacný look, až po ten feeling a la vysadili ma v 90.kach a neviem čo tu robím. Odkladám po prvej epizóde a divím sa, že to vydržalo dlhšie.

• 12.6.2020  00:34
    Kazišuci (2018)

#nocondoms

• 11.6.2020  17:47
    Lovec trolů (2010)

Po rokoch zvyšujem o hviezdu. Na nič podobné nenarazíte.

• 11.6.2020  04:36

Aspoň teda už vieme, prečo nikdy neukázali Columbovu ženu.

• 11.6.2020  01:12
    Stargirl (2020)

Nemám rád tento “feel good až kým neumreme” prístup, pretože to potom vyzerá, jak keby Markéta Irglová točila Lady Bird, čo by teda nikomu neprospelo, a na pomalý, tichý voiceover do relaxačnej hudby a spiritualistické kecy o vesmíre má monopol Ted Mosby. Mali ostať pri tom muzikále. Aj by som im odpustil, že zopakovali dvakrát rovnaké hudobné číslo. A má to svoje momenty, napríklad prvý bozk, alebo potitulková scéna, či tá počiatočná hanblivosť (tá ma vždy dostane). A Leova mamina celkom dobre hrala. Ale v tejto podobe je to po všetkých stránkach moc, nestráviteľné, až ma to piano v pozadí týralo. Konečne viem, jak to Nick Cave myslel, že má chuť si pri pesničkách o láske trhať žily. Ak som si pred pár dňami dovolil napísať, že nórska Psychobitch nebola dostatočne deep, tak sorry, po tomto americkom menzese idem robiť komparz do Cannes. Kričať na chodníku. Ledva 3*.

• 10.6.2020  21:49
    The Flash - Duet (S03E17) (epizoda) (2017)

Všetko čo som dnes potreboval vidieť je Supergirl spievajúca v alternatívnom vesmíre Moon River. ❤️

• 10.6.2020  21:09
    Amanda Knox (2016)

Bunga bunga. Knoxová a Sollecito boli evidentne odsúdení neprávom, čo sa dialo na prokuratúre v Perugii je zrovnateľné s honom na čarodejnice a ja osobne neverím, že sa na tej vražde podielali. A aj tak, ani dokument natoľko návodný a s názorom, ani s rozsudkom najvyššieho súdu na svojej strane nedokáže zakryť, že Amanda je skrátka ukážkový sociopat. Trochu mi vadilo, jak sú “záporné” postavy snímané úmyselne ako stelesnené zlo, a záver, že po tom, čo dokázal vyvolať zimomriavky, to silil ešte ďalších desať minút. Ps: Materiálu na seriál a ako najväčší idiot z toho zasa vychádza Trump v päťsekundovom archívom zábere. XD

• 8.6.2020  23:53

Vlastne ani neviem, načo sa tu celý čas hrám na troj- a štvor-hviezdičkovanie, keď je to celé hlavne guilty pleasure. Miestami značne Step by step a občas tie rozhodnutia, čo niektoré postavy činia (hlavne ty, Will Robinson) sú tak na vystrelenie do vesmíru. Skritizovať by šlo vlastne úplne všetko a potopiť pod čiernu hlinu, a určite to tu veľa ľudí spraví. Ja som si ale Robinsonovu famíliu obľúbil hneď v prvej epizóde a rozhodol som sa to pre tentokrát zobrať úplne nekriticky. Jak pri detskom seriále. Do nekonečna a ešte ďalej ... Will Robinson.

• 8.6.2020  06:24
    The Turning (2020)

Floria Sigismondi nie je zlá režisérka, pokiaľ točí to čo vie, a horor evidentne zas tak moc nevie. Určite sa ale nejedná o žiadny megaprúser. Za zmienku by stála hudba, niektoré výtvarné riešenia a záver by za určitých okolností tiež mohol fungovať. Problematická je predovšetkým prostredná časť filmu, kedy sa malo budovať mystérium, a triky. Možno trochu zbytočný film.

• 7.6.2020  19:11
    Spy Game (2001)

Aj cez obrovské množstvo flashbackov, z ktorých je zostavený (a ktoré nemám rád), a tiež práve pre ne, naozaj obdivuhodne premyslený film. 85%

• 6.6.2020  22:54

Ledva som to prežil. Film dobrý, ale Chantal Poullain je niečo jak český Ibi Maiga.

• 6.6.2020  20:02
    Psychobitch (2019)

Trochu ma prekvapuje, aké má teenagerská komédia Psychobitch, (zato že je zo severu) uvádzaná ako dráma, vysoké hodnotenia. Napríklad nedávne Half of It bolo o dosť lepší film, ale na čsfd čoskoro atakuje 50percentnú hranicu, pretože je z USA a Sundance sa medzi cool intošské festivaly neráta (tie musia byť európske). Vážne som čakal bolestivú depku, akou bol teen part z Alfredsonovho Tic tac, ďalšie Sangailino leto, alebo aspoň Hope You'll Die Next Time. Že sa z hlavnej postavy na chvíľu stane krutý, zlý zmrd, mi na avizovanú drámu úplne nestačilo, hlavne pri tých možnostiach. Byť film rozprávaný z pohľadu onej psychobitch, s opakovanými pokusmi o samovraždu a tým všetkým, jednalo by sa o kus značne ťažšie stráviteľný. Takto máte jak keby americkú klasiku, do nórskej zimy. Štyri hviezdy dávam hlavne za spôsob, ktorým sa Psychobitch pohráva s klišé žánru teen komédie, predovšetkým teda za záver a onanovaciu scénku zhruba v polke filmu, ktorá jak keby vypadla z jeho amerických zástupcov začiatku milénia, typu Prcičiek a pod.

• 5.6.2020  21:53

Pološialená Virginie Ledoyen sa prechádza po párty, v pozadí hrá Joplinka, míňa ľudí, strihá si vlasy, potom niekoho pobodá. Vonku horí vatra. Niekde medzi 70’s rebelovaním a novodobými ľavicovými drámami. Každého v tom filme ide chápať. 85%

• 3.6.2020  17:20

Triky na úrovni školskej besiedky. Herecky jo. Dve a pol.

• 3.6.2020  09:50
    Out of Shadows (2020)

V našej malej krajine, kde sú občania sprostí, že sa na školách musia rozdávať príručky kritického myslenia, to zašlo tak ďaleko, že mainstreamové noviny zavolali konšpiračne narušených do svojej redakcie, aby im ukázali, jak to naozaj funguje. A to sme len tu, na našom, 5 a pol miliónovom ihrisku; predstavte si, koľko idiotov musí žiť vo vlasti Alexa Jonesa! V Out of Shadows sa napríklad opakovane pokúšali potvrdiť svoje teórie urývkami zo Zoolandera! Účelovo zostrihali a vytrhli z kontextu najšialenejšie kombinácie všetkého možného, striedavo nechali halucinovať hromadu nahnevaných klaunov bez náznaku kredibility, nazývali známe a verejne dostupné veci utajenými skutočnosťami a svoje výmysly akýmsi pojítkom medzi nimi, ktoré ovšem odhalíme až vtedy, keď si ich začneme spájať do súvislostí; napríklad, že rôzne celebrity z rôznych období Hollywoodu si na fotkách zakrývali jedno oko, čo je jasným dôkazom pedofilného iluminátstva. A čo konkrétne má symbolizovať slovné spojenie “bezdôvodný sex?” A čo je na ňom zlé? No a tak je to vždy. Dokola Vás presviedčajú, jak je to všetko evidentné a jasné, pritom strašne moc utajené a iba za zmienku o tom z Vás spraví spoločnosť vyvrhela, a len oni jediní sú nebojácni whistlebloweri odhodlaní sa pre Vás obetovať. A potom pár z nich vyjaví svetu zakázanú praUdu, že keď v novinách píšu, že nie je dobré páliť čarodejnice, ide v skutočnosti o slniečkarské sprisahanie liberálnej židomafie, na ktoré jedinou správnou reakciou je neoverovať si informácie, pretože selský rozum je jediný správny, vedel to už Galileo; a keď v dobe plánovaných civilných letov na Mars musíme ľuďom vysvetlovať, že Zem je guľatá a holokaust sa stal, jediné čo nato bez myšlienok na samovraždu ide povedať, je zomrY a Vitajte kurva na nete.

• 2.6.2020  21:13

Môj šiesty a zatiaľ najlepší Assayas. Kto ho nemá rád, nemal by to ani skúšať. Načo? To bude asi príčinou nízkeho priemeru, pri tak výbornom filme. Príbeh fiktívnej Courtney Love a jej vysporiadavania sa s tým byť “clean” a zvládnuť, že ju nenávidí celý svet, vrátane vlastného syna. Scéna v zoo neskutočná, Maggie Cheung na nomináciu. Nolte tiež.

• 2.6.2020  18:42

V roku 2016 som sa na Nerve hodne tešil a sklamal ma, a až do včera mi tu svietilo hodnotenie dvoch hviezd. Spätne vlastné hodnotenie nechápem. Vyslovene blbý je iba záver, pár scén je dokonca vynikajúcich (rebrík, žeriav), je tam Emma Roberts a celkovo ide o neuveriteľne zábavnú oddychovku, ktorá sa vo svojom tempe nezastaví ani na moment. Zvyšujem na 4* a určite si to dám časom znovu.

• 2.6.2020  02:58

Dokonalý film. Jeden z minima, čo vás dokážu rozplakať šťastím aj smútkom zároveň. A bolí ešte dlho.

• 1.6.2020  19:11
    Bad Girl (2016)

Nepamätám sa, že by sa mi výraznejšie páčil nejaký zástupca tohto subžánru, pretože je to stále o tom istom. Či už to bola Ruka na kolíske, Spolubývajúca, alebo Dobrý synek; pustíte si zlo do domu, neveríte tomu komu by ste mali a prekvapivo sa vám to vypomstí. A divák je akurát stále viac nasratý a záver je aj tak vždy rovnaký. A celé to podľa mňa patrí skorej do televízie. Pár bodov navyše za záver, ktorý je vcelku slušne vygradovaný a intenzívny. A Samara tu hrá vlastne to isté čo vždy, akurát v tom horšom význame (normálne by ste to nazvali crazy bitch, tu to výstižne pomenovali “psycho cunt”) a dokonca dostala aj lesbickú scénku. Ale mohla by si už začať vyberať lepšie role, pretože byť je vždy typovo presná, nenatočila ešte viac ako priemerný film. 45%

• 1.6.2020  00:09
    Podvodník (2012)

Toto by ako fikciu nedokázal uveriteľne spracovať ani Fincher. 90%. Kto klame viac?

• 31.5.2020  06:42

Pole a balkónová prestrelka - dve päťhviezdičkové scény, v inak štvorhviezdičkovej naháňačke a vlastne je to celkom oldschool. A Ji-hyeon Jeon hrá severokorejku. 85%

• 29.5.2020  07:12

Spozoroval som na sebe taký jav, ktorý sa teda deje len pri sledovaní jednej konkrétnej herečky, že vždy keď kamera zaberie jej tvár, na chvíľu som stratený a potom si to musím pretáčať. A potom zistíte, že vám s najkrajšou ženou na Zemi zostávajú posledné dva filmy a čo budem robiť potom? Odpoveď: Ešte má pár seriálov.

1 2 3 4 5 6 21 41 60 80