• Krátkometrážní

Ninja Bachelor Party (1991)

Čistý punk film. Bill (legendárny komik, ktorý prerazil a hneď umrel) Hicks, s pár kamošmi, natočili na domácu kameru túto paródiu na kung-fu filmy, a následne ju troma hlasmi celú predabovali. Výsledok je čistá šialenosť, pripomínajúca viac klip od Beastie Boys, ako normálny film. 5* alebo odpad!, hlavne si to niekto kuknite!

Jessica Jones (2015) (seriál)

Ku koncu dosť naťahované, hlavným negatívom boli ale seriáloví herci, resp. postavy. Celé línie s Darvilleom a Moss -> utrpenie. Plus záporáci druhej a tretej série. Zaujímavý bol Tennantov Killgrave v prvej sérii a vývoj Trish v ďalších dvoch. Ale hlavne Ritterka a Jessica Jones. Bendisov komiks je bomba a jej casting čistá výhra. Nedávno sa niekde vyjadrila, že by si rolu rada zopakovala, tak dúfam aspoň v cameo (najlepšie keby odklepli Raimimu štvrtého Spideyho).

Navalny (2022)

Na jednu stranu veľmi okato oslavné a propagandistické (heroizácia, blažená hudba, kŕmenie poníkov), na druhú maximálne zábavný investigatívny thriller. Prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu, pretože Rip.

Případ Nile Hilton (2017)

Mám pocit, že filmom sa tu pre zaradenie neo-noir pravidelne prilepšuje. Exotické prostredie a cool herec, len mňa tieto smrteľne vážne veci trochu nudia. 70%

Americká fikce (2023)

Skvelá komédia, ktorú u mňa (subjektívne) trochu kazia iba tie meta konce. Wright výborný. 85%

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Veľmi uspokojivé.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Komediálne eko dobrodružstvo. Podobná  úroveň ako predošlé dva filmy (3,5*), len žánrovo trochu inak. Kvality jednotky už pôsobia nedosiahnuteľne.

R.M.N. (2022)

Aktuálna téma, kvalitne spracovaná. Čiastočne iba nechápem, prečo sa jej Mungiu začal venovať až v polovici filmu.