dr.horrible

dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

• 26.1.2014  13:33

Nemôžem sa rozhodnúť, či to čo mi na Zlodejke kníh vadí, či je to skôr problém môj, alebo problém filmu. Mňa to skrátka nedojalo. Predlohu som nečítal, čakal som veľa a celkom dosť som aj dostal, ale nejak mi to nefungovalo. Príbeh je to pekný (už úvodný rozprávačov spoileroidný vtípek ma dostal), magický; malá je skvelá a niekoľko okamihov hodne silných, čo mi vadí, je teda hlavne záverečná 30minútovka, kde sa už pokazí vážne všetko, jedna dojemnejšia scéna strieda druhú a všetka ta lútosť v divákovom srdci, odrazu prerastie do nepríjemnej bolesti zubov, pocitu násilných oscarových ambícií a citového vydierania. Ale možno sa mýlim. Každopádne, je to pekný film

• 26.1.2014  13:21
    Jen 17 (2013)

Ozona mám rád. Keby to netočil on a po citovej stránke by to nebolo tak civilné, avšak fungujúce a do sveta dievčaťa by nás to nenechalo nazrieť tak povrchne a pritom hlboko a keby nám nedal tú možnosť, utvoriť si vlastný názor, možno by som tam tú tretiu hviezdu nedal. Zo života 17ročnej prostitútky, by človek skrátka čakal niečo zábavnejšie. Ale zlý film to neni a záverečná scéna to (ne)vkusne zaklincuje. 55%

• 26.1.2014  13:04

Takže ako som tú depku prijal? Hodinka a pol melancholickej nálady, veselých songov o smutných veciach a neveľkých zážitkov malého hudobníka. Hodinka a pol emócií, ku ktorým tak nejak chýba vzťahové pojítko, aby ste si nakoniec uvedomili, že takto to v živote naozaj chodí, že kretén zostane kreténom a jeho kreténstvo mu nevysvetlíte a že niektorí ľudia skrátka nechcú byť šťastní. A že ste sledovali skvelý film. Podobné pocity ako pri pár rokov staršom Serious Manovi, keď vlastne dokonca čakáte, aby ste zistili či sledujete drámu alebo komédiu. Druhá country pecka tento rok, nie síce tak intenzívna ako Broken Circle Breakdown, ale keď vám tú bolesť nikto necpe do ksichtu a môžete ju pomaličky hladať a objavovať, je to hold sympatickejšie. Aspoň teda pre mňa

• 26.1.2014  12:49

Milá to anglická rodinka. Taká obyčajná... To normálne dojdete prespať a zobudíte sa s prerezanými hlasivkami, nejaká starnúca ženská vám pchá to chrbta ihly, fotrík vedľa reže prebytočné mäso a ku raňajkám si navyše môžete kludne pustiť porno. Ak máte radi sado maso, naštve vás vlastne len fakt, že ste sa stali obeťou šikany zakomplexovanej upratovačky.

• 26.1.2014  12:44

Satira s metaforami prekypujúcimi fantáziou, fantáziou prekypujúcou metaforami a šedou, krutou a vtipnou realitou. Šancu na komerčný úspech v tom moc nevidím a to je možno dobre. Len tak ten film niekde objaviť, zapnúť a nechať sa prekvapovať. Tak originálny, krásne divný film sa len tak nevidí. 90%

• 26.1.2014  12:30

Úžasne natočený film. Nech ho beriete z ktorejkoľvek strany, maestro Kieslowski zvláda skúmať vnútro ženy a presne zachytiť atmosféru doby ktorá z jeho filmov dýcha neustále a skĺbiť ich do jedného neskutočného, meditatívneho celku. "Obrazový orgazmus", ako padlo nižšie a duševný stimul. Keď raz budem spomínať na súčasnosť, ktovie v akých si ju vybavím farbách...

• 22.1.2014  18:10

Už nie tak blbé, lepšie natočené, temnejšie a s menším množstvom detinského pátosu a neuveriteľnej teen romantiky. Navyše tam hrá Jena Malone, ktorej by som ja osobne fandil ešte viac než Lawrencke. Spôsobom Battle Royale 2 sa nakoniec ísť nerozhodli, našťastie nato v Hollywoode nemajú gule. Ak ďalšia časť nebude natiahnutá na štýl druhej série Hry o tróny a stane sa konečne čo sa má stať, mohlo by to byť celkom husté. 75%

• 16.1.2014  12:25

Asi na úrovni Wanovho Death Sentence, akurát trochu viac v žánri. Zahrané priemerne, Erika herecky nikdy nevynikala a svoje dve dobré role (tu a tu) má dávno za sebou; jej muž pre zmenu vrcholne necharizmatický televízny herec. A logika zas niekde víkenduje. Ale záver tomu pridáva! Nebyť to béčkový horor, mohla to byť slušná ironická dráma

• 16.1.2014  11:53

Hodne blbý osemdesiatkový slasher, miestami takmer sebaparodujúci, plný zlých hereckých výkonov, nahých koz a prdelí. Pre milovníkov 80s, zaručené guilty pleasure

• 16.1.2014  11:51
    Aparecidos (2007)

Učebnica španielskej originality a inteligentného riešenia schématických (keď už) klišé. Prvá polovica je neskutočná, neočakávaná, napínavá, klame telom aj mysľou. Druhá sa v tom zmätku už trochu stratí, furt ale ide o vrchol after sixth sense hororov. Ak máte tento subžáner radi, Aparecidos je špička

• 16.1.2014  11:29

You, you got what I need, but you say he's just a friend. And you say he's just a friend, oh baby You...

• 16.1.2014  11:06
    C.O.G. (2013)

Originálny nepredvídateľný film, ktorý miestami zabočí až do buranova, inokedy vás nechá niekoľko minút len tak premýšľať. Perfektný scenár, 85 percent a depkaa! Schválne, kto si z toho čo zoberie

• 11.1.2014  14:23
    Strašáci (1971)

Vcelku zaslúžený kult. Dúfam nebudem za vola, keď napíšem že tempo by mohlo byť závratnejšie, ale to je skôr subjektívna výčitka, keďže neni jediná scéna čo by bola navyše a film by ju nepotreboval. A posledná pol hoďka, to je naozaj krásne psycho, luxusne amorálne a kruté. A Hoffman klasicky perfektný. 85%, aj keď nepriznaný severský remake Fri os fra det onde, sa mi páčil ešte o dosť viac.

• 11.1.2014  14:11

Vynikajúca, inteligentná, (štýlom situačnej komiky) skoro až allenovská komédia. Ten typ filmu, pri ktorom sa rozplačete od smiechu. Pôvodne som komentár nechcel písať, ale snáď si to vďaka nemu, aspoň všimne pár ďalších ľudí. Stojí to rozhodne zato! 85%

• 11.1.2014  13:44
    Le Havre (2011)

Pre mňa zatiaľ najslabší Kaurismäki. Prvý, ktorému dávam menej ako štyri hviezdy. Ja ani neviem čím to je, mal som ten divný pocit už pri Svetlách v súmraku, ako keby strácal šmrnc. Už tu nie sú tie nekonečne slobodné etudy zo života chudobných, jeho nedejovosť nejak nadobudla vyšších ambícií a jeho dielam to uberá na čare. Menej ako kedysi, je to ale rozhodne stále fajn. 65%

• 8.1.2014  16:17

Já, truchlivý Bůh... Žel Krishno, mňa to nezobralo. Vizuálna stránka zaujímavá, nápad tiež dobrý, ale prečo takto? Mám mať vážne výčitky, že mi pri filmoch záleží hlavne na dialógoch? Chápem Matrix pre bigotných, ale (sorry za OT, tá scéna bola zrejme myslená inak) je to ako zbierať kamienky na dne bazéna. Chcem povedať, aká je šanca že nájdete orchideu?

• 7.1.2014  07:08

Pár scén bolo špičkových (hádka, oslava narodenín) a hrozne rád by som tam tú štvorku dal, to by to ale nemohlo byť tak strašne vykonštruované a nepravdepodobné. V podstate celá druhá polka filmu, je v podstate úplne normálna blbosť. Aj keď dobre natočená, s realitou má spoločné pramálo. O čo akože hlavnému hrdinovi šlo? A prečo niektoré zábery (sledovanie TV, čítanie knihy) vyzerajú ako komédia? Napínať tento film dokáže, k spokojnosti mi toho ale pri ňom chýba hodne. Hodne, keď existujú filmy ako tento, alebo tento (časovú slučku si nevšímajte).

• 7.1.2014  02:33

Moc pekný film. Milý, príjemný, asi preto sa ho nejaký dobrák rozhodol ovenčiť titulom komédia. Trochu divné, ale nevadí. Aj cez fakt že ústredný chlapec furt plače, som nepostrehol nejaké výraznejšie útoky na city, takže namiesto očakávaného vydierania, som len tak trochu na duši pohladený. Snáď to nevyznie moc pateticky... Ps: Žiť by som tam teda nechcel. Nehovorím teraz o politike, náboženstve, chudobe, ani teroristoch, iba tam skrátka musí byť strašná nuda.

• 6.1.2014  07:12

Tentokrát súhlasím, je to pecka. Neznáma, nečakaná a v svojom subžánri asi to najviac, čoho sa vôbec môžte dočkať. Výborne zahrané, napísané, natočené, toto psycho nemá chybu! A rozhodne patrí do červenej farby. K dnešnému dňu síce len 13 hodnotení, prozatim to spadlo do modrej a gratulujem týmto livingdeadovi, že zase kazí hodnotenie dobrého filmu. Chápem že tam v interiéroch nebola pekná príroda a agresívne zvukové efekty, ale zároveň sa čudujem, že ten trápny komentár nenapísal hrubým písmom. To je predsa jeho štýl...

• 6.1.2014  05:54

Celkom fajn oddychovka. Byť v scenári menej slovies (joke) a s trošku lepším castingom, by to bolo samozrejme o niečom inom, ale sledovať to nebolí a občas v afekte zvážite aj nejaký ten cíp ďalšej hviezdy navyše. A ak nie, aspoň sa môžete hlbšie zamyslieť nad významom scény, keď Affleck s Timberlakeom sedia na jachte, riešia pravdepodobnosť a čistou náhodou sa zhodnú na výsledku 4%

• 6.1.2014  05:47

Keby som to zobral štatisticky, najväčšiu zhodu v posledný deň roku 2013, majú moji obľúbení, v sledovaní Hardcastlea. Hodnotenie poväčšine nadpriemerné a púšťali si to všetci. Kým som bol ešte triezvy, zamyslel som sa, a neviem či ma viac zaujíma kto ako silvestroval, alebo opäť, ako by tie plastelinové orgie, vyzerali v reáli. Snáď medzi tým nie je žiadna paralela :)

• 6.1.2014  05:42
    Projekt X (2012)

Tak ako som tento aj minulý rok zahajoval trashom, tak som po vzore toho predošlého, chcel aj rok 2013, zakončiť nejakým pasujúcim párty filmom, ktorý by ma kvalitne nažhavil na silvestrovskú noc. A opäť mi to vyšlo. Tentokrát ide samozrejme len o primitívnu puberťácku zábavku, postrádajúcu intelekt aj svedomie, ale je tam všetko: Sex, drogy, chlast, nahé sedemnástky, plameňomet aj auto v bazéne. Cielovej skupine samozrejme nedochádza, že to na čom sa v záverečnom popise budúcich osudov hlavných postáv smeje, vtipné neni a že zničiť všetko okolo aby ste sa stali populárnymi, vám na konci maturitného ročníka už moc nepomôže, ale ak to zoberiete ako ja a začnete tým večer plný ... (povedzme) zábavy, na tie tri hviezdy, by vám to poslednú noc roku mohlo postačiť

• 6.1.2014  05:00
    Frances Ha (2012)

Presne! Presne takýto je život a ja sa ho bojím. Milujem nezávisláky, milujem atmosféru New Yorku, milujem bezdejové filmy o stratených existenciách, tápajúcich ľuďoch čo odmietajú dospieť... Naopak, ľutujem každého kto to nechápe, chýbajú mu v tom prestrelky a naháňačky, akcia, efekty, farba... Keď máte 25+, ste single a aspoň raz sa vám v živote komplet všetko zosypalo, mojich 5 hviezd pochopíte. Ak nie, ste šťastný človek. Alebo máte len zlý vkus

• 3.1.2014  02:49
    Immortalitas (2012)

(Trash) - - Constantine Csino hľadá Štvrtý element!! A samozrejme všetko je Matrix (to s tým mestom pod Malými Karpatami, tá veta tam bola myslím od slova do slova). Taká otázka pre autora: O čo im všetkým išlo?? Lebo minimálne čo robil Csino, nechápal ani Satan, ani Gabriel, ani nikto z ľudských postáv. On akože chytal démonov a pritom úplne zbytočne! Nič z toho nemal, nikomu na tom nezáležalo, nikoho to netrápilo. A keď konečne stretol nejakých ľudí, zaútočili naňho transformeri! No to je v prdeli, navyše mal chudák vadu reči. A na záver, pesnička od Desmodu. Čistá šialenosť toto!! V kinách som ju prepásol, čakal som rok kým sa niekde objaví (keďže vydávať DVD by pravdepodobne prinieslo len ďalší prepad) a celý čas som si nepozrel ani trailer. Nakoniec po novom roku 2014, môj prvý hodnotený film... No zostáva len dúfať, že tento rok bude mimo celý. Nepatria tomu tie tri hviezdy, kvalitatívne je to samozrejme menej než výkričník za slovom odpad, ale smial som sa tomu jak retard. Akurát mám bohužiaľ podozrenie, že to v celku bolo asi myslené vážne. Niektorí ľudia nemajú súdnosť.

• 31.12.2013  01:05
    Don Jon (2013)

Dobre natočený film o pózeroch. A to je tak všetko. Levitt má rozhodne talent, vďaka jeho réžii film ubieha jak má a príbeh je to celkom zo života, ale stotožniť sa s ním nedokážem. Takto to naozaj chodí, takto sa tí blbí ľudia naozaj správajú a takéto majú trápne vzťahy. A ja nimi hlboko opovrhujem

• 31.12.2013  01:00

Posledné roky (čo do kvality), nežičili Stillerovi ani frat packu ako takému a ako dlhoročný fanúšik som ohromne rád, že to zas konečne prišlo. Trefa do čierneho, jedna z najlepších stilleroviek a jeden z mála pozitívnych dopadov ekonomickej krízy. 85% a najpohodovejší film roku

• 23.12.2013  16:58
    Lásky čas (2013)

Ja som na presné delenie genderových rolí nikdy moc nebol, ale som ochotný pripustiť, že pre väčšinu existuje niečo ako chlapské a dámske filmy. No a takto sme chceli ísť včera na Sviňáka, možno najchlapskejší film roku a oni ho kvôli Vianociam, po dvoch týždňoch zatrhli. A keďže Phillipsa som už videl a Chrobáčikovia ma zas tak neberú, dali sme si brčko a išli na nového Curtisa, že ten nikdy nesklame. A nesklamal. 90% a možno to ešte dvihnem... Usmieval som sa celý film, strašne príjemná limonáda.

• 23.12.2013  16:16

...ale pri scéne Debbie and Iggy, by bolo aj 10 hviezd málo.

• 22.12.2013  15:34

Mám občas podobné sny. Rovnako prázdne a vzdialené... Z dnešného pohľadu plné paralel; Peter O'Toole, Marie Trintignant, odišli do svojho filmového, a verím že neba. Česť ich pamiatke

• 22.12.2013  15:25
    Legenda 17 (2013)

Po Rivaloch ďalšie tohtoročné športovo filmové prvenstvo; Prvý krát som fandil ruským hráčom... Aj so všetkým pátosom a morálnym ponaučením starej školy - všetko čo neznášam, ale zabalené do príjemne emotívneho mainstreamového balenia, s množstvom humoru a vynikajúcim Menšikovom v jednej z hlavných úloh. Ten človek je ruský Kitano (tá podoba). 75%