• Krátkometrážní

Tigrero: film, který nikdy nebyl natočen (1994)

Má to svoje momenty. Záverečnú scénu, spomienky na prvé stretnutie, domorodcov pobehujúcich kolem v rituálnom tanci, spievajúc “Hollywood, Hollywood.” Ale na celovečerák je to informačne chabé. Nedozviete sa o moc viac, ako po prečítaní obsahu. A ak už ste videli toto, prakticky nemá význam ten film pozerať.

Carrie Pilby (2016)

Bel Powley je zlatá a zo začiatku ten film obsahuje veľmi príjemný humor. Lenže postupom času zapadne do strašne evidentných žánrových mantinelov (bláznivá kolegyňa z práce, komická asi-gay postava, dobrácky otec, ktorý prekvapí, zlý bývalý frajer, ktorý zaslúži trest a chalan odvedľa, jasný od prvého okamžiku).

Jolt (2021)

Je to dostatočne zábavné, Kate nestarne a hádzanie novorodencov vždy poteší. 3* nedám, lebo to nemá vkus, ale bavil som sa. Aj keď okolo roku 2010 by som sa bavil viac. Guilty pleasure.

Hell and High Water (1954)

Správne starosvetské dobrodružstvo s ponorkou. Môj žáner to neni, ale niektoré scény (hlavne v prostrednej časti filmu) sú výborne natočené a tie Fullerove kulisy sú neodolateľné. Úplne si predstavujem malého Robbinsa a malého Jarmuscha, jak nato čumia s otvorenými ústami a snívajú o hrdinstvách.

Paradise Lost? (2015)

Bože, ne. Robili to tvorcovia, čo pracujú s Nickom Caveom, podielal sa na tom Warren Ellis, hrá tam Flo, ale proste ne. Dávam hviezdu navyše, pre prípad, že mi niečo ušlo. Ale dá sa povedať, že mi na tom vadilo úplne všetko.

Očista navždy (2021)

Tretia najlepšia časť. A rovnaká blbosť ako všetky ostatné. Základ je, že to stále baví. Kludne si kuknem ďalšie.

Meandr (2020)

3*, ale chcem to nadhodnotiť, nakoľko je to lepšie jak El Hoyo, aj všetky časti Kocky dohromady, a nerozumiem, prečo sa okolo spomenutých priemerností vytvorili (neopodstatnené) kulty, a s týmto, remeselne kvalitnejším filmom, je ticho.

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť (1992)

Keby nebolo toho trapáka, čo hral záporáka, asi by som tam z nostalgie dve hviezdy dal. Videl som to viackrát v detstve. Už vtedy ma fascinovalo, že nikto z hercov nemá make up (🤦‍♂️). Celkovo je to strašne lacné; za pozornosť stál iba prelet tej starej výkladom a kozy tej mladej.

Firefly (2002) (seriál)

Najpohodovejšia vesmírna soap opera, ktorá bohužiaľ, nemá ďalších 5 sérií. Obľúbené postavy trochu Mel, trochu Jayne, a hrozne moc Kaylee. ♥️

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

“Beware, Sarah Fier...” Nesúdržný návrat na koniec a začiatok, trpí prehnanou stopážou, rovnako ako nedostatkom minút navyše. Viem si tretí a štvrtý diel predstaviť ako dva samostatné filmy. Určite radšej, než stredometrážnu časť zo 17.teho storočia,  a následný, urýchlený presun do epilógu z nákupného centra.  Nepasuje to. Každopádne, i tak díky za túto sériu. Najlepšia bola dvojka.