• Krátkometrážní

Je s námi konec? (2016)

Nesúhlasím úplne so všetkým, čo tu bolo povedané (téma Čína), ale ide rozhodne ide o jedno z najdôležitejších diel tejto doby, a bolo by úplne nezmyselné špárať sa v detailoch. To máte ako s Grétkou, keď desaťtisíce dospelých ľudí hejtujú pätnásťročnú autistku, ktorá keby sa aj náhodou mýlila, tak svet bude prinajhoršom trochu viac eko. Klimatické zmeny sú fakt a kto tomu neverí je slepý, alebo idiot. Alebo oboje. Ohodnotiť to moc neviem, tak asi za 4*?

Blíženec (2019)

Ang Lee je génius, keď pracuje s psychológiou postáv v dráme (Ľadová búrka, Túžba, opatrnosť), ale keď má to isté robiť v akčnom filme, stáva sa z neho totálny lúzer, nevidomý nefunkčnosti svojho diela. A v tom smere je Gemini Man ešte viac na smiech, jak kedysi Hulk. Začne to ako štvorhviezdičkový akčňák, s “odhalením” pointy sa z toho stáva dvojhviezdičkové béčko a záver už je vyslovene komédia. Fakt som až takmer dokonca dúfal, že toto ešte neni všetko. Tretia hviezda za špičkové akčné a bojové scény.

Temné síly (2018)

Pekná herečka, v pohode akcia (červení) a ta dojemná scéna v závere prekvapivo celkom funguje. Ale je to strašne načačkané, sterilné a zameniteľné. V dobe Stranger Things toto na tri hviezdy nestačí.

Inglorious Bitches (V) (2011)

Scéna výsluchu je nazisexplotation jak vyšité. Inak na xxx paródiu miestami prekvapivo slušné porno. Hlavne, ehm, scéna výsluchu. A záver. Všetky tie pekné české herečky. :)

Pusa (1999)

Typicky francúzska vianočná depka o tom, že deti vždy na všetko nakoniec prídu. A rodičia vždy nakoniec budú túžiť po odpustení.

Filmy našeho dětství (2019) (seriál)

Youtubersky koncipovaný nadšenecký dokument, ktorý vás na ploche necelej hodiny presvedčí, že tie filmy sú lepšie, než naozaj sú. Ja osobne som na niečo podobné o 80s klasikách dlho čakal a kludne by to mohli točiť donekonečna. Osemdesiate roky sú nekonečný priestor dekadentnej radosti.

Měsíc Jupitera (2017)

Pekná hudba, zaujímavá kamera, dobrý nápad. A tiež oceňujem, že sa v našich končinách o sci-fičko vôbec pokúšajú, byť nebolo jediného momentu, keď by som zabudol, že pozerám maďarský film. A dokážem dokonca odpustiť, že sa pri všetkých tých už načatých (!) témach ani nepokúšali, dať tomu nejaký hlbší zmysel, a hrali to celý čas vážne iba na efekt. Ale prečo sa museli všetci väčšinu stopáže chovať ako idioti? Nepochopil som na čom tí dvaja vlastne zarábali, nepochopil som motiváciu žiadnej z postáv, jednanie žiadnej z postáv, a všetko okolo toho výbuchu a záveru je vyslovene na smiech. A aj tak je to minimálne dekádu pred nami. Aj s tak blbým scenárom.

Město podivínů (2018)

Originalita existuje. A tá malá má budúcnosť.

Budoucnost nejistá (2013)

Zhruba od polky do smeruje do nikam, ale i tak by som to povinne púšťal tvorcom všetkých tých Hostiteľov a Divergencií, aby videli, ako má vyzerať žánrový film s mladými. 70%

Charlieho andílci (2019)

Čakal som, kedy to skončí. Zažil som starých Anjelikov v telke a bola to sračka, nových v kinách a bola to sračka, a toto pokračovanie je neprekvapivo zbytočný shit. Lokácie sa striedajú neustále a úplne neopodstatnene, akčné a bojové scény sú nepostačujúce, prevlekových je málo, humoru ešte menej. Kristen ako hlavná hviezda dostala hláškovaciu rolu a jak je extrémne hot len tesne zakrýva, že to dievča nemá ani náznak komediálneho talentu. Naomi Scott je miestami až dychberúco krásna, ale zase nevie hrať, a proti tej tretej moc výhrad nemám, ibaže je z nich pekná najmenej, má tuctový face a je na môj vkus moc vysoká. Nedivím sa, že to prepadlo. Dve a pol hviezdy dám, lebo som ich dal aj na filmy s Cameron Diazovou, ale keď toto píšem sedím ešte stále v kine, a už teraz si detailnejšie pamätám len Naomi s obojkom v červených šatách, a sklamane uvažujem, jak skvelé porno to mohlo byť. Fail roku.