• Krátkometrážní

Saw 6 (2009)

Je to síce o jeden a pol triedy lepšie ako väčšina predošlých častí, furt je to ale len ďalšie prázdne dojenie trapného a nezaujímavého príbehu s céčkovými hercami, hrajúceho sa na ľavicovú obžalobu.

Ferrari (2023)

Scéna v opere top! Nezaslúžený, avšak pochopiteľný prepadák. Ten film je nedivácky, nervózny a nesympatický.  Všetko úmyselne. Pretože takto sa to stalo. Ja som ten príbeh mimochodom nepoznal, takže celkom preplesk.

Pan Pickwick (1987) (TV film)

Toľko dobrých hercov a také utrpenie. Ale som to práve dočítal a inú adaptáciu som nenašiel. Dychovka a recitovanie do hudby, pričom spievajú všetci a väčšina nemá ani sluch. Snaď nikdy nezostarnem natoľko, že sa mi toto bude páčiť. Ps: Šafránková s Macháčkovou šukatelné.

Život Briana (1979)

Pred rokmi som bol v kine na Zmysle života, teraz konečne aj Brian! Videl som ten film 20krát a keď prišiel Bigus Dickus, opäť som vyprskol a plakal.

Argylle: Tajný agent (2024)

Tak im treba, že im to prepadlo. Slúbiť divákom sexi film s Lipou a Cavillom, a dať im tlstú Howardku a Rockwella (ktorý nemá čo hrať), to nepatrí medzi úplne obhájiteľné odrby. Na mňa to už po recenziách dopad nemalo, takže som úplne sklamaný nebol (navyše Cavill je tam nakoniec celkom dosť). Lenže ten trailer som videl na každom filme, na ktorom som bol za posledný polrok v kine, a prvú hodinu som vlastne len sledoval jeho rozšírenú verziu. Po pointe sa to paradoxne ešte zhoršilo. Nekonečné naťahovanie deja a vrstvenie všemozných stupidít z toho spravili zameniteľnú kingsmanovskú nudu, a ja začínam rozumieť názorom, že Vaughn zabil vlastný potenciál desiatimi rokmi v priemerných pseudobondovkách, miesto tvorby … čohokoľvek iného. Išli mu rovnako super gangsterky, rozprávky, aj komiksovky, iba tento žáner, ten mu moc nejde. 50% a malé, bezvýznamné plus za opakované použitie Now and Then.

Jiří pes uprchlík (2019)

Super úchyláčina s presahmi. Depka a smejete sa celý čas. 90%

Madam Web (2024)

Opäť som bol jeden z minima tých, kto sa tešili a po tých reakciách som bol pripravený sypať si popol na hlavu.  Potichu som svoju tešivosť pretransformoval z viery v sexi superhrdinky do nádejí na zábavný camp. A ono tak nejak nič. Prvá polka ešte s prižmúrenými očami v TV ujde, lenže potom už nič neprijde. Neprijdu sexi superhrdinky, nepríde zaujímavý nápad, jediná dobrá akčná scéna, neni to bohužiaľ ani nechcene smiešne. Proste len film prostý akéhokoľvek potešenia. Mrhanie herečkami aj postavami. 35% a ak to eše vôbec možno považovať za klad, je to o trošku menej zlý film, ako bol Venom 2. 🥴