Osamělý jezdec (2013)

Zajímavý film. Příběh super a není úpně tak přímý jak se zdálo takže super, Depp a jeho vtípky ala Sparrow super, hlavní role jo dobrý ačkoliv mohla občas víc zářit, nepřítel jako Fichtner super, akční scény super, efekty super... Tak proč ve výsledku 3*? Nevím prostě tomu něco opravdu chybělo. Zpočátku se to zdá být zdlouhavé ale přitom zde vtípky jsou a dobré seznamování s příběhem taky... můj názor je že zaprvé tomu chybí zpočátku ten sexepíl a napínavost co by to povýšil a co by vás vtáhl do děje, asi je ten začátek opravdu zbytečně natahovaný. A zadruhé mě přišlo že v první půlce filmu snad ani nebyla hudba a zvukové efekty atd a přitom hudbu dělal Zimmer. Bylo to strašně ale strašně tichý... Ikdyž Depp hláškuje a dělá své dobré gegy tak když jsou prostě v samotné pustině bez okolí, bez efektů, bez akce a hlavně bez jakéhokoliv zvuku, hudby, nebo další hlásky v pozadí a po vydání gagu je několik vteřin naprosté ticho tak je to tak nějak zabitý a nedotažený a působí to nudně. A nechápu proč tomu tak je když na konci filmu je vše naprosto vpořádku. Možná kdyby začátek více odsejpal a nebyl tak natahovaný, a byl doladěn zvuk v první polovině tak by bylo super. Ale takto ne... za 3*

Letadla (2013)

Strašný. Potenciál udělat ze stylu aut celý svět s dalšími spinofy jo super proč ne! Říkal jsem si... jenže tento film je úplně o ničem. Takováto vykrádačka totiž snad nemá ani obdoby. Závodníka Bleska zde nahrazuje Prášek, tedy ousider, který chce moc závodit ale neví jak a nemá zkušenosti. Nejlepšího kamaráda odtahovku Buráka nahrazuje cisterna jehož jméno si ani nepamatuju - oproti Burákovi ale musíte ještě odebrat vtipy a zábavnost. Luigiho zde nahradí vysokozdvižka. Samozřejmě někdo musí Práška naučit správnému chování a stylu závodění, takže namísto veterána závodáka Horneta zde máme veterána z války Skippera. Nabručeného, neférového povrchního šampióna závodů Chicka nahradí uplně stejně chovající se Ripslinger a aby se to nepletlo tak mu dáme i stejnou barvu zelenou atd. Film je prakticky totožnej a navíc ale osekanej oproti autům o trefný stylový vtip, dále si dejte pryč veškeré půvabné scény, věci pro zamyšlení a mravní ponaučení (které dělalo pixarovské filmy tím čím byly), vše zrychlete aby to rychleji odsejpalo no a máte výsledek. Jediná myšlenka filmu že člověk nemusí dělat vždy to k čemu byl určen a co ho nebaví je sice super ale když je vše ostatní o ničem a již viděno v lepší verzi tak k čemu to. Za mě 2* a kdybych neviděl auta tak bych dal 3* takže tak

Rebelka (2012)

Za mě teda zklamání... dle hodnocení jsem čekal opět pecku od pixaru ale ta se nedostavila. Byl to těžkej průměr a styl se mi ani moc nelíbil. Co se týče animace přírody tak dobrý, co se týče animace postav tak ty se mi nelíbily, ale nadruhou stranu animace zvířat byla naprostá špička. Starodávný styl se mi také nelíbil, ale vyrovnal to nakonec pohádkový příběh, který byl ale dle mě jaksi nevyrovnaný - chvíli dobrý, chvíli nuda, chvíli napínavý, chvíli vůbec nic. Vtipy a hůmor mě tedy vůbec nezaujal. Nevím čím to je ale prostě nic moc skoro bych dal i klidně 2*. Zakončení filmu s klasickým pixarovským ponaučením a výchovnou tečkou na konci, u mě film vždycky zvedne, což se stalo i zde, takže celkem průměrných 3* a Rebelka může být ráda.

Ledové království (2013)

Velmi dobrý animák po vzoru Na vlásku... Disney to dokázal a prostě přišel na to jak dělat kvalitní filmy a převálcovat i dreamworks a pixar (kteří dříve dělali jen kvalitní různorodé filmy ale nyní jen recyklují a chrlí jeden animák za druhým). Povedená animace a styl je stejný jako z filmu Na vlásku, kvalitní příběhy propůjčené z knižních předloh které jsou ale upravené aby více bavily, zajímavé a zábavné postavy, rozhodně kvalitní hůmor který nadchne jak děti tak dospělé!, a nadále také ale pokračuje i styl kdy postavy občas zpívají. Na to sem si už i zvykl avšak mohlo to být lepší, přišlo mi že zde se zpěv občas i přeřvával (nadruhou stranu nevím jak moc je v tom znát český překlad a efekt kina). Rozhodoval sem se mezi 4-5 ale nakonec proč ne, je to pecka a je to za 5 a bez debat

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Bohužel je to takovej průměr, ačkoliv to mělo na mnohem víc. Je to takové nové Men in black což je rozhodně zajímavé, komixovou předlohu neznám ale asi bude dobrá. Mary-Louise Parker hraje bohužel jen bokovku což je škoda. Kevin Bacon jako záporák mohl mít lepší scénář ale i takhle proč ne v jednoduchosti je někdy síla. Jeff Bridges jako ostřílený veterán co navíc sází jednu hlášku zadruhou je naprosto super. Ovšem proč sakra sem tahají Reynoldse to mi hlava nebere... vždyť kolik akčních filmů a komixovek už zkazil panebože to není normální. Tento herec si má hrát své komedie a rodinné filmy ve kterých mu to jde a ne kazit akční filmy. Role bažanta kterou v Men in black dokázal vytáhnout Smith a udělat celému filmu tak navíc reklamu zde zastává totálně mdlý, netalentovaný a občas až trapný Reynolds. Ach jo. Jinak film dobře odsejpá a pořád se něco děje. Konec je ukončen s otevřeností na možnost pokračování a komixové předlohy bude jistě dost... No mohla to být slušná nová série kdyby namísto Reynoldse hrál někdo jiný kdo by film nekazil a naopak vytáhl nahoru. Takhle těžkej průměr za 3

Lesní duch (2013)

Jedna hvězda za Jane Levy která mi strašně někoho připomíná... Film je zezačátku relativně vpohodě ale když se začnou dít věci stává se pro mě těžko vyjádřitelným průserem... Stupidita lidí, nudnost filmu, nevtáhnutí do děje a navíc horor kde jde jenom o potoky krve, uřezané končetiny, hnusně vypadající scény a sprostá slova prostě není horor. To teda sorry ale fakt není. Navíc stopáž kde čistej čas je 84minut! při kterých mě to ani nebaví... Ani jednou sem se nebál ani nelekl ani mě nebylo úzko a to jsem měl zateměno a sluchátka. Tento film je akorát zvrácená prasečina nic víc.

Muž z oceli (2013)

Pro mě je to snad i film roku! Od lidí jsem slyšel spíše zápornou kritiku a tak sem od toho nic moc nečekal a ani nešel do kina a čekal na BR. Výsledkem ale bylo překvapení a grandiózní epická podívaná, která mě nenechala ani na chvíli si oddechnout. Je to jiné ale z mého pohledu jen a jen v kladném smyslu slova. Vůbec sem nečekal takový nátřesk, akčnost, efekty, velkolepost a sci-fi styl ve kterém se tento superman vypráví. Není to tak naivní a dětské, tady de o jakéhosi křížence Supermana (příběh) - Den nezávislosti (ufo nad zemí) - Thor (velkolepost cizího světa a sci-fi styl) - Transformers3 (efekty, výbuchy, rozbíjení města, velkolepost) a když už zde máme něco takového tak samozřejmě s výbornou dechberoucí přesně odpovídající hudbou Hanse Zimmera. A tomu navíc i známé herce. Tady se někdo opravdu snažil něco se supermanem udělat. Rozporuplné hodnocení bude jistě tendencí klasicky zarytých fanoušků starého klidného supermana vs. noých fanoušků a lidí kteří viděli dříve v této postavě a filmech spíše neoriginálnost, opakovatelnost, nudnost atd. Tady je to zkátka jiné, novodobé, grandiózní, našlapané a rozhodně NEtrapné... A mě to neskutečně sedlo a jediná chyba byla že jsem na to nešel do kina. 5*

jOBS (2013)

Osobně jsem čekal sice více ale i tak to bylo celkem slušný... kdo má rád tyhle filmy o vizionářích tak ho to prostě bude bavit. Ale u mě vyhrávají stejně pořád Piráti ze Silicon Valley, který si nebral servítky s tím kdo je kdo a ukazoval více věcí. Kupříkladu dával najevo že i Jobs se někde inspiroval atd což zde vůbec není a prakticky je na něj nahlíženo jako na boha co je strůjcem všeho. Také zde firmy jako microsoft, ibm atd zazní jen prakticky v pozadí, zatímco v pirátech hrají důležitou roli. A hlavně jsem čekal že film bude rekapitulovat celý život Jobse (když už není mezi námi), ale příběh končí v době kdy se Jobs vrací do Applu čili v době před uvedením iPodu, iPhonu, iPadu, iOS atd atd a době kdy bojoval se zdravím a nakonec odešel. Také tam mohla být rozvedena například spojitost s pixarem a plno dalších věcí. Prakticky tento film nepřinesl oproti Pirátům z roku 1999 nic nového akorát byl udělán jako kinohit s tím že se snažil neurazit nijak Jobse a mazal med kolem huby. Četl jsem že i původní akladatelé s tímto filmem nesohlasí takže... Dle mě je to velká škoda, u Sociální síti jsem si například také říkal, že film končí moc brzo, ale nadruhou stranu je to film jen o sociální síti a tak třeba ještě v budoucnu příjde film o Zuckerbergovi, který bude vzpomínkou na celý podnikatelský i osobní život. Zde ale film vznikl až po skonání Jobse s tak jsem čekal, že zde bude vidět právě jeho celý život. Ale i tak to zabavilo po celý čas filmu a zaujalo... takže stejně nakonec 4*

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Ztímco u Lucky Louie jsem se bavil s každou vteřinou každého dílu a rád si jej pustím kdykoliv znovu (vpodstatě jej hodnotím jako jeden z nejlepších sitkomů s drsnější srandou), tak tady jsem se nebavil absolutně vůbec. Možná že jsem se za 13dílů dvakrát zasmál ale víckrát ne... Přišlo mě to nudné, prázdné a hůmor byl nechutný a furt se opakující. Ve standup když řekne něco rádoby směšného navíc ještě např s tématikou pedofilie, zoofilie nebo podobné nechutnosti tak to ještě třikrát zopakuje a má to být asi ještě směšnější nebo co. Po několika dílech jsem bojoval s tím jestli si vůbec pustím další díl ale když to mělo jen pár dílů řekl jsem si že to dám. Nicméně mě to přišlo nechutné a nudné. Po Lucky Louiem se se na toto těšil ale přišlo velké zklamání co si u mě nezaslouží víc než 2* a to jsem asi ještě dost hodnej... a vlastně proč bych měl být - dávám 1*

Captain America: První Avenger (2011)

Vždy když jsem jen viděl tohoto hrdinu tak jsem mávl rukou že toto ne. Myslel jsem si že jde o naducaného amerického megapatriota se šíleným americkým oblečkem co vlastně nic neumí a se štítem, který se mi nelíbil. Osobně jsem kapitána ani vlastně neznal. Z televizních kreslených seriálů, filmů a komixů zde byli propagováni snad vždy jen batman, superman a spiderman, kteří se pro mne stali už takovou jakousi klasikou a filmy, které se o nich točí v posledních letech jsou relativně dobré, avšak nikterak překvapující a ohromné (až na temného rytíře) - zkrátka popkornové kinohity... Z ostatních hrdinů mě hodně překvapil a ohromil akorát Ironman od kterého jsem tehdy nic nečekal a ani o něm nic nevěděl... Také jsem viděl i Avengers, u kterého jsem nepochopil takové hodnocení a davové šílenství. Nyní ale již vím proč. Sledovat Avengers, když jsem neviděl tento film byla chyba a vlastně to nedávalo vůbec smysl takže na avengers budu muset kouknout znovu. Od kapitána jsem tedy vůbec nic nečekal a podíval se na něj opravdu jen z nudy a že byl film po ruce. Výsledek? Pro mě velké překvapení a ikdyž se mi tomu pořád skoro nechce věřit, tak Kapitán Amerika se stává hned po Ironmanovi mým oblíbencem. Zrození kapitána mi otevřelo oči... Jako např. že je to o mladém malém rekrutovi kterého nikdo nechce, o druhé světové válce, o přátelství odhodlanosti a nebojácnosti, o tom stavět se k věcem čelem a neutíkat, o tom proč vlastně má takovou (na první pohled) nechutně propagandistickou kombinézu a jméno a jak to vzniklo atd. Příjemný byl také styl retro filmu kombinovaný s futuristickými prvky díky Hydře a Starkovi. Herecké obsazení velmi dobré, aby také ne, když zde vystupují jména jako Lee Jones a Weaving... Mimo to Evans a Atwell taky dobrý a mě osobně překvapili... Akce a nereálnost scén nemá cenu vůbec řešit u komixového filmu, a vůbec mi to nepřišlo oproti některým jiným komixovým adaptacím. Prostě nemám s tím vůbec problém, dobře jsem se bavil a hrozně se těším na dvojku.