EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 20.7.2017  23:17
    Sleight (2016)

Překvapivě mě to bavilo více než jsem čekal. Vcelku drsný a reálný pohled na mladého drogového dealera, který se dostane do problémů, což hrozí vždy při téhle riskantní "práci". Plusem je, že je pouličním kouzelníkem, tedy divák se dočká i zajímavých triků, funguje i chemie s krásnou přítelkyňí a finále krásně přitvrdí, kde dojde i k násilí, za což jsem ochoten přidat na hodnocení. Malý dobrý film. 75%

• 20.7.2017  16:49

Vcelku lákavý námět i slibný Charlie Hunham, který se po Artušovi slušně zviditelnil, ale na můj vkus prostě nuda. Ono kdyby se celý film odehrával v samotné Džungli s kanibaly, tak je to pro mne mnohem záživnější, ale jakmile se začne cestovat domů a zpátky, tak to výrazně ztratí tempo i můj zájem. Výprava slušná, vizuálně ok, ale pomalé tempo i nesmírně dlouhá stopáž filmu ublížila. 55%

• 15.7.2017  14:35

Celkem pěkný příběh, který poukazuje na problém dnešních důchodců. Herecky je to trefné, především Michael Caine je výborný, ale humor mi vyloženě nesedl a tempo je poměrně vlažnější. Není to ideální typ filmu, který vyhledávám, ale na jedno zhlédnutí to jde. 60%

• 11.7.2017  21:52
    Baby Driver (2017)

Edgar Wright se film od filmu zlepšuje a tímhle mi udělal neskutečnou radost. Baby driver je neskutečná stylovka,která má kultovní nádech a za 20 let by se z něj mohla stát klidně klasika. Film mi nabídl víceméně vše, co od filmu očekávám počínaje excelentního hereckého cástingu se sympatickým Ansel Elgortem, drsným Jamiem Foxem, nasraným Jon Hammem, strašně sexy Eiza Gonzáles, děsivým Kevinem Spacey a roztomilou Lily James. Soundtrack je naprosto chytlavý a dotváří skvělou atmosféru, vizuálně naprosto bezchybné, kamera nevídaně přehledná, akce prvotřídní ( Ozvučení přestřelek patří k nejlepšímu, co jsem kdy viděl), drajvové tempo, občasný humor, emocionální základ i nečekaná rozuzlení mi z filmu udělala mimořádný zážitek, kde především u konce jsem měl chuť si urvat koule a hodit je po plátně od radosti, z toho jaká to je pecka. Společně s Hacksaw Ridge a Johnem Wickem 2 řadím Baby Driver mezi nejlepší letošní kino zážitek. Tohle jednou projekcí nekončí. 95%

• 11.7.2017  21:42
    Okja (2017)

Od borce Joon-ho Bonba bych raději viděl pokračování Snowpiercera či jinak podobně laděný film, protože tahle rodinně dobrodružná pohádka mi až tak moc nesedla. Samotný nápad je sice zajímavý i dostatečně originální, nese to jisté poselství a zaměřuje se na globální problém dnešní doby, nestane se zde téměř nic, co by mohlo divákovy oči potěšit. Plus však přidávám alespoń za slušné finále, které je smutné i silné zároveň, přesto nemíním dát více než 3 hvězdy. 60%

• 11.7.2017  21:36
    Moosoodan (2016)

Tohle je tuším jeden z nejhorších filmů, co jsem z Koree za poslední rok viděl. Naprosto lacinný vizuál, který se dané zemi vůbec nepodobá, na 87 minut je film neskutečně pomalý a nenabídne vůbec nic zajímavého a ikdyž samotný námět měl potenciál režisér jej vyneužil vůbec. Já po dlouhé době opravdu trpěl a měl jsem problémy film dokoukat. Nelíbilo, nebavilo. 25%

• 11.7.2017  21:34

Vynikající mysteriózní Thriller s prvkami hororu. It comes at Night se odehrává ve světě, jež zamořila smrtelná infekce a soustředí se na rodinu, která je izolována od okolí uprostřed hustého lesa, kde vládne naprosto fantastický Joel Edgerton jehož přesvědčivý herecký výkon vyvolává mráz po zádech a jeho pravidla jsou dostatečně striktní, rodinná idylka se však naruší po příchodu jedné zoufalé rodinky. Nedojde zde sice k žádnému většímu násilí, lekačka je zde tuším jen jedna, ale atmosféra jak hustého lesa, tak obrovského dřevěného baráku je naprosto svěrač stahující, soundtrack se ryje divákovi pod kůži, herecké výkony špičkové a vizuálně se film povedl taktéž na jedničku. Intenzivní finále s huží kůží zahrnuto. Já se bavil, v kině zážitek. 80%

• 10.7.2017  22:15
    Pilgrimage (2017)

Zajímavý počin z atraktivního prostředí i období, ale nemá to šťávu. Akce je zde na můj vkus málo, ale zase je štavnaťě brutální a krví se nešetří, za což dávám plus a všemu vévodí nafučený Punisher, který má opět skvělou roli. Místy roztahané a nudnější, příběhově plochší, ale za pochmurný vizuál-atmosféru a brutalitu s třemi hvězdy šetřit nebudu. 55%

• 5.7.2017  22:27

Je to už třetí restart, takže jsem až tak moc zvědavý nebyl, raději mám novější postavy, ale přesto jsem se nenudil a pár věcí mě i překvapilo, tedy s lepším hodnocením nemám problém. Tom Holland mi nakonec po předsudcích sedl,Laura Harrier je neskutečná roštěnka, Michael Keaton po dlouhé době obstojný a slušně zahraný záporák a Downey si krade scény pro sebe. Co se týká akce, tak jí až tak moc není a je spíše průměrná, což je jedna z těch větších výtek, jinak humor celkem ušel, prostředí školy bylo fajn( pořád jsem však čekal více), došlo i na jeden zajímavý nečekaný zvrat, který dost možná rozhodl o výsledném hodnocení. Líbilo se mi to více než Doctor Strange a Strážci Galaxie, přesto bych Spideyho řadil spíš k lehce nadprůměrným Marvelovkám. 7/10.

• 29.6.2017  16:55
    Extortion (2017)

Film se na první dojem jeví docela málo atraktivní, po půl hodině však přibije diváka k židli a navnadí ho na hodně napínavou Survival kriminálku, při které jsem si vzpomenul na Uprchlíka s Harrisonem Fordem. Slušný scénář se stará o pěknou dávku zvratů,nechybí i přesvědčivé herecké výkony, reálný základ, spousta napětí a pocit beznaděje, kde se během jedné noci hlavnímu hrdinovi převrátí celéj život vzhůru nohama je až šokující. Hodně dobréj film 80%

• 28.6.2017  16:03
    Gongjo (2017)

Po dlouhé době Slušná akční jízda z Koree v čele doposud nepovšimnutou akční hvězdou Bin Hyeon!! Zápletka není příliš složitá, jedná se o revenge film a buddy komedii zároveň, což je příjemné zpestření. Vizuálně velmi slušné, akce je skvělá, především souboje dají zavzpomínat na to,proč jsem Jížní Koreu vůbec začal sledovat, líbila se mi i hudba a párkrát jsem se zasmál, tedy jsem příjemně překvapen, nečekal jsem to. Bin Hyeonovi více akčních filmů, jeho drsňácký pohled a talent v soubojích se mi velmi zamlouval! 75%

• 23.6.2017  22:20

Solidní soudní thriller z Číny. Hravě a poutavě natočený s inteligentním scénářem, šikovnou režií a neobvyklým způsobem vyprávění. Samotný případ se jeví zpočátku absolutně samozřejmý, ovšem díky zvratům divák až do poslední sekundy netuší kdo je opravdu vinen a věřte či ne, rozuzlení je víc než překvapivé, Napínavé, zábavné, svěží, inteligentní a skvěle zahrané. Doporučuji. 80%

• 23.6.2017  22:15

Na můj vkus docela nadhodnocený snímek, byť má jisté morální ponaučení mému vkusu se film vyloženě netrefil. Tvrdohlavý grumpy děda v hlavní roli znechucen životem a otráven lidmi byl sice skvělý a došlo i na vtipné situace,avšak celkově můj index zábavy se zastavil někde na 65%. Zajímavý počin každopádně.

• 23.6.2017  22:10

Tohle mě bolelo. Transformers jdou opravdu ke dnu a je to jeden z mála blockbusterů. který mi lezl krkem a přeji si, aby se další díl už nenatočil. Dvě a půl hodiny se táhnou jak chrchel na zdi, Hopkins je otravný, děti nezajímavé, příběhově velmi ploché, vlastně vůbec nemám páru oč tam šlo, neskutečný zmatek a chaos ve scénaři, jako by ve studii byli na šrot a plácali tam vše, co koho napadlo. Akce až tak moc není a finále divák sleduje s otrávenou pachuťí a bolavým zadkem. Jediným pozitivem je úvodní bitva s Králem Artušem, která měla sakra koule a pevně doufám, že si Bay dá od robotů pauzu a naservíruje nám raději pořádnou středověkou bitvu, tam věřím, že by urval koule všem. Bohužel jsem se ani příliš nebavil, alespoň na Isabelu Moner se dalo koukat. 45%

• 17.6.2017  21:46
    Ahsoora (2016)

Asura patřila mezi mé nejočekávanější kousky z Koree letošního roku, není divu tak hvězdné herecké obsazení se vidí málokdy a zahraniční recenze šeptající o nejdrsnějším příběhu roku 2017 byly více než lákavé, nakonec však docela rozpačité pocity. Režijně vysoká kvalita o tom bezpochyby, příběhově mě to až tak nevtáhlo, zápletka mi sama o sobě nepřišla natolik atraktivní,abych z ní šel do kolen a Akce je na můj vkus málo, ale jakmile na ní dojde, je to velmi lukrativní podívaná. Především finále graduje do slušných toček a jakmile týpci naběhnou se sekerama do baráku je o zábavu postarané, přesto bych nehlásal, že se jedná o nejbrutálnější film roku ( Headshot byl o level více). Woo-seong Jeong byl opět bezchybný. Dám slabší čtverec za jednotlivé segmenty, které se mi líbily, znova se však do filmu nepohrnu. 70 %

• 17.6.2017  21:07

Vynikající komedie, která mi potrhala bránice jak už dlouho nic. Vlastně jsem moc nečekal, ale Francouzský humor je bezchybný, upřímný i velmi sarkastický tedy mému vkusu velmi blízký. Film se odehrává v atraktivním prostředí, jsou zde šikovné slečny, situační humor je doslova k pos*ání a nejen, že jsem brečel smíchy, ale také řval přes celéj barák minimálně 5x. Kolik šílených situací dokážou Francouzi vymyslet během hodiny a půl je respektu hodné. Babča a kanibalové strop. 85%

• 17.6.2017  20:49

Byl jsem zvědav na tenhle vyhlášený Francouzský film, který jsem z nedbalosti přehlédl, ale nakonec se přikláním ke zklamání, poněvadž mi film nepřirostl k srdci. Rozhodně za zmínku stojí nápad a způsob vyprávění, bohužel humoru je zde minimum, emočně mě film nechal absolutně chladným, postavy mi přišly nezajímavé a na ploše dvou hodin se nestalo nic, co by stálo za zmínku. Vlastně docela ztráta času. Přehypované až běda. 55%

• 17.6.2017  20:44

Průměrná romantická komedie s průměrnými herci. Humor se zde prakticky nevyskytuje což je pro mne výrazným negativem. Sledovat se film dá, ale jsou lepší kusy. 60%

• 17.6.2017  20:41

4 páry, jedna divoká noc a spousta sexu po každé z jiného úhlu. No proč ne ? Originální nápad, pěkné ženské, obstojný humor a především kvalitní zábava. Bavil jsem se hezky. Je až překvapivé kolik má film s realitou společné. 75%

• 17.6.2017  20:35

Trailery na nového Krále Artuše byly spíše průměrné a málokdo se na něj vyloženě těšil, o to více jsem byl překvapen spokojenými recenzemi a pozitvním přijetím. Guy Ritchie má hodně osobitou režii a velmi vyčnívá nad ostatnímí, především střih je podán velmi efektivně a originálně. Charlie Hunnam je sympaťák a do role sedl jak prdel na hrnec, Jude Law jako záporák taktéž neobvyklá a zajímavě podaná role. Akce zde až tak moc není, ale když na ní příjde je vcelku schopná, především finále je slušně našlápnuté ( Obří had vede),potěší i soundtrack a špinavý vizuál skvěle dokresluje atmosféru. Žádná velká pecka, ale zábavná jednohubka a z Fantasy žánru rozhodně to lepší, co se za poslední dobu zrodilo. 75%

• 16.6.2017  22:41

První půlka filmu je víc než příjemná teen blbina, která je přirozená,upřímná a na nic si vyloženě nehraje, jenže jakmile na scénu příjde Akce spokojenost výrazně klesá. Efekty jsou průměrné a tenhle druh akce mě zkrátka příliš nebavil. Želvy, které jsou z podobného ranku ( Oživení dětské klasiky) mi příjdou mnohem atraktivnější i zábavnější. Na zhlédnutí to však jde. 60%

• 13.6.2017  20:05
    Mimi šéf (2017)

Fajn nápad a pěkná pohádka pro děcka, pro dospělého spíše průměr. Animace je průměrná, humoru není příliš a působilo to na mě dojmem, že je to celé spíše animák z druhé ruky. Na podívání v pohodě. 60%

• 13.6.2017  20:01
    CHiPs (2017)

Celkem Ok akční komedie s vtipným Peňou a podivným Shepardem, který mi příliš nesednul. Film utíká rychle, je zábavný, ale vtipů na můj vkus bylo poněkud málo. 55%

• 11.6.2017  23:00
    Mumie (2017)

Začátek nového Universa a jeden z nejzábavnějších Blockbusterů roku. Tom Cruise jede opět v Mission Impossible módu a lepší volbu pro hlavního hrdinu zde být snad ani nemohla. Potěší i skvělý Russel Crowe, překrásná Annabelle Wallis a nejvíc sexy Mumie Sofia Boutella. Film šlápne na plyn hned na začátku a nepoleví až do samotného konce. Akce je perfektní, vizuálně pestrá a nápaditá, na PG 13 se film jeví slušně drsně, dojde i na lekačky a mírnou hororovou atmošku. ( Scéna s krysami či pavouky Brrr) Nejsilnějším momentem pro mne byl zřejmě pád letadla, což patří mezi nejintenzivnější scény roku. Po dlouhé době jsem odcházel z kina nadšený,pobavený a relaxačně oddychnutý a víc od zábavného hloupého blockbusteru snad nikdo čekat ani nemůže. 85%

• 9.6.2017  17:28

Očekávaná novinka venku a ikdyž se z vynikajícího námětu dalo vytřískat mnohem více, přesto opatrný palec nahoru. První trailery na Belko Experiment byly velmi lákavé a film se tedy zařadil mezi nejočekávanější věci letošního roku. Co si budeme nalhávat uzavřená budova s 80 zaměstnanci, kteří mají za úkol se navzájem pozabíjet ( kamarád-nekamarád) je pro horor více než atraktivní látka, škoda, že tvůrci neměli odvahu více přiostřit. Ano vybouchne zde najednou asi nejvíce hlav v historii filmů, někteří zaměstnanci se ukážou jako správní hajzli ( Tony Goldwyn vládne a jeho selektivní výběr kdo má přežít a kdo ne patří k nejsilnějším momentům filmu). Trošku mě mrzelo, že se zde spíše střílelo sice docela nemilosrdné popravy, ale jakožto hororový fanoušek především násilí bych očekával více hrátky se sekerou,noži či jinými nástroji. Závěr sice očekávaný, přesto překvapil a pokud se někdy objeví sequel budu jej vyhlížet. 70%

• 6.6.2017  21:31

Příjemně oživující téma i slušná animace, ale na pohádku docela málo humoru tedy za mě spíš průměrná pohádka. Děti si to určitě užijí stoprocentně. 65%

• 6.6.2017  21:15

Gore Verbinsky se vrací zpátky k hororu( Žánr, který jej proslavil (Kruh), poté se už motal pouze kolem blockbusterú( pokračování Pirátů z Karibiku a Osamělý Jezdec) a jeho novinka je pro mne jedno z největších překvapení letošního roku. Lék na život má velice atraktivní téma z prostředí Sanatoria v krásných Švýcarských alpách, snaživého hlavního hrdinu Dana de Hána, který je mi sice spíš nesympatický, ale hrál solidně, inteligentní dialogy, vynikající kameru, jde vidět, že Verbinsky se víceméně vyžívá v netradičních kamerových záběrech ( Oko jelena, z poza vlaku) a taková bouračka s jelenem, patří k tomu nejlepšímu střetu auta se zvěří, co kdy bylo natočeno. Celkově jsou zde velmi solidně zrežírované hororové scény, které potěší každého fanouška ( Rozříznutí břicha krávy s následujícím vypadnutím všech vnitřností i telete, detailní vrtání zubů či úhoři v krku) Na nic se nekouká hezky, ale zároveň jsem měl husí kůži a byl fascinován. Pro někoho může být nevýhoda délka dvou a půl hodin, pro mne se však jednalo o velmi zábavnou věc, při které jsem byl v pozoru po celý film. Velká mysteriózní spokojenost, která letos bude patřit k tomu nejlepšímu. Co se týká vizuálu Cure for Wellness patří snad mezi nejlépe natočené mysteriózní hororové drámo, co jsem kdy měl možnost vidět. Doporučuji. 85%

• 1.6.2017  21:32

Zatímco Korea s Hongkongem letos docela stagnují, Číná válí jak svině. Tohle je už třetí akčňák v krátkém časovém úseku, který je parádní. Film se objevil z ničeho nic, ale scénarista Skryté identity a režisér Volávky zároveň dá naznačit, že o žádné levné béčko nepůjde. Jedná se o akčnák z prostředí pašeráků drog a dealerů, kde hlavní hrdina policista v utajení má za úkol zničit drogový syndikát. Je zde sympatický hlavní hrdina i velmi dobře zahraný záporák, dojde i na slušné zvraty, vizuální stránka solidní, příjemné tempo i slušná akce, především půl hodinové finále je tak nabušené, že jsem měl chuť jít na plnéj kotel. Je to rkové, přestřelky mají švih, působí to reálně. Jsem nadšen. 80%

• 1.6.2017  21:29
    Mi tu sha ji (2017)

Slušné překvápko.Čína nám letos servíruje už druhý akčnák v Oldschool stylu, který se mi líbil. Film mi příjde jako mix filmů Uprchlík s Harrisonem Fordem a Těžko ho zabít se Segalem. Film rychle odsýpá, akční scény jsou slušné ( Úvodní útok v nemocnici s nožem je parádní), i vizuálně velmi slušné. Nemám si na co stěžovat. Akční thriller na nudný večer jak vyšitý 75%

• 1.6.2017  21:02
    Nordwand (2008)

Solidní film z válečného období zaměřující se na horolezce, kteří se snaží dobýt doposud nepokořenou horu Eiger. První hodina je sice docela zívačka, ale jakmile se vyrazí na horu, je to slušně mrazivá podívaná, kde jde jasně vidět jakou moc má příroda, která rozhodně nemá žádné slitování. Slušný survival.75%

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66