EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 16.11.2017  22:47
    Beomjoidosi (2017)

Vynikající akční jízda a jeden z nejlepších filmů zabývající se válkou gangů, který jsem z Jížní Koree viděl. Do JK příjde z Číny gang Black Dragon vybírát prachy od lidí, kteří neplatí a ti, co nezaplatí příjdou o ruce či nohy a to se nelíbí místnímu gangu a samozřejmě policii, kde vládne naprosto fantastický řízek Ma Dong-Seok( ten chlap je s Beongem Lee dost možná největší aktuální JK hvězda, jeho připravovaných 9 filmů je paráda) a zde sundává každého téměř na KO. Yoon Kye-sang si zase střihnul hodně dobrého záporáka, který jako jediný se umí technicky mlátit byť často používá svou sekerku a nůž. Já měl pocit, že akce střídá akci, téměř každou chvíli je zde nějaká rvačka či se někdo porcuje na kousky. Tempo je tedy velmi dynamické, skvělý vizuál je samozřejmostí, bitek je zde dostatek, ale jsou to spíš takové pouliční rvačky s nožema, sekerou, baseballkama, ale velmi dobré a slušně brutální. Líbí se mi, že se film tváří velmi reálně, není přehnaný, nehraje na efekt,každá rána bolela i mne a při závěrečném zlomení ruky má divák pocit, že jí měl zlomenou doopravdy. Highlightem je určitě velký střet gangu v hotelu či finální fight na WC ( Technika vs Síla) který vyloženě škemrá o pátou hvězdu. Nakonec dám velmi silných 4*, protože mi chyběl nějaký zvrat či zajímavější příběh, ale jinak naprostá spokojenost. Asie má letos hodně úspěšný rok. 85%

• 16.11.2017  19:39

Steven Soderberg mě svou režií nikdy nepřesvědčil, ale jeho Dannyho parťáci v Redneck stylu beru všemi deseti. Velmi zábavný a sympatický film s příjemnými herci( Tatum, Craig, Swank excelují) a dost možná jeden z nejpromyšlenějších a nejoriginálnějších Heist filmů, co jsem kdy měl možnost vidět. Občas se vydaří i vtipná scéna, není nouze o napětí, skvěle funguje chemie mezi postavami a závěrečných 40 minut jsem opravdu zíral s nadšením. Velmi milé překvápko, v takovou spokojenost jsem ani nedoufal. Skoro 5. 85%

• 16.11.2017  18:56

Slušný film z exotického prostředí s mladým McAvoyem v roli doktora a Whitakerem v roli diktatóra v Kampale. Očekával jsem film sice drsnějším a intenzivnějším vzhledem k tématu a drsném prostředí,ale k nudě jsem naštěstí nesklouzl. Přesto mě film nechal poněkud chladným. 65%

• 16.11.2017  18:49

Divím se, že jsem film do dnes neviděl, jedná se o skvělou komedii v době kdy Sandler točil ještě vtipné a slušné filmy. Film zaujme především nápadem, na kterém celý film stojí a od něj se odvíjí také humor. Nasmál jsem se slušně. 80%

• 14.11.2017  22:43

Korejci přichází opět s originálním námětem, ale dle mého jej nedokázali naplno využít. Oběti ožívájí, aby se mohly pomstít svým vrahům,jelikož nebyli dostatečně potrestáni rozhodně zní atraktivně, ale zamrzí, že se film věnuje pouze jednomu případu, který navíc není příliš zajímavý. Objeví se zde pár známějších tváří, ale žádné velké hvězdy, akce zde prakticky není, násilí také ne a i při nezvykle krátké stopáži 91 minut se film hlavně uprostřed docela táhne. Závěrečné rozuzlení ujde, ale nic převratného. Na jedno zhlédnutí to jde, ale žádná sláva. 60%

• 14.11.2017  17:51

Takaši Mike je režisér, který mi občas sedne a někdy vůbec, ale jeho STÝ film patří dost možná k jeho nejlepší tvorbě vůbec a natočil nejlepší samurajskou řežbu, kterou jsem kdy viděl. Hlavní velmi charismatický hrdina je jednookým, zjizveným a nesmrtelným samurajem, který přežívá o samotě v lese, ale jeho život okoření malá holčička, která jej vyhledá, aby jí pomohl pomstít smrt jejího otce, kterého zabil klan nemilosrdných samurajů vedoucím bezcitným samurajem Anotsu. Tenhle film mísí mé dva oblíbené prvky Revenge žánru a Road movie zároveň a zhlédl jsem film na jeden dech. Během cesty za samurajem Anotsu, se hlavní hrdina musí probojovat skrz jeho kumpány, který se jeden po jednom staví jemu do cesty. Každý záporák je vynikající, má perfektní image,úžasný kostým a skvělé dovednosti( Ještě jsem nikdy neviděl tolik zajímavých záporáků v jednom filmu). Akce je samozřejmě spousta a je to slušný masakr, krev stříká pomalu z televize a končetiny lítají po obýváku, vizuálně je to nádherné, příběhově poutavé, tempo je dynamické, kostýmy a všelijaký výběr všemožných samurajských zbraní je zkrátka radost pohledět. Nikdo jiný na světě nedokáže natočit lepší samurajský film než Japonci, což ostatně ukázali už v Rurouni Kenshin. Parádní zážitek. 90%

• 14.11.2017  17:33
    Replace (2017)

Replace je další povedený Body Horor nesoucí se v podobné vlně( Contracted, Starry Eyes, Thanatomorphose, Bite, Let Her Out) líbily se mi všechny a Replace opět přináší do malého subžánru něco nového. Hlavní hrdinka začne trpět kožními problémy. Její kůže začne rychle stárnout a odlupovat se ( Nic pěkného na pohled) a jelikož si doktoři nevědí rady, musí experimentovat sama a zjistí, že může svou kůži nahradit jinou, ale to má svou daň- musí zabít a stáhnout z kůže jinou pohlednou slečnu. Hodně zajímavá a neokoukaná podívaná z Kanady, která má prvky lesbické dramy, vizuál v neónových barvách místy mi připomínající Argentové Gialla a také zajímavou zápletku se solidním zvratem, který se v hororech jen tak nevidí. Dojde i na nějaké gore a spousta odhalených koz, takže rozhodně spokojenost. 75%

• 13.11.2017  11:43

Tak tohle mi absolutně nesedlo. Do filmu jsem šel bez poznání předlohy, ale ani slušný herecký cásting a pohádkový vizuál mě nevytrhl z ultimátní nudy, kde jsem snad poprvé v kině na 20 minut usnul. Hercule Poirot mi příjde jako hodně nezajímavý detektiv a Kenneth Branagh s otřesným přízvukem tomu příliš nepřidal. Jeho detektivní práce mi nepřišla vůbec ničím zajímavá a jediným plusem tedy zůstává finální rozuzlení, které jsem nečekal a určitě překvapilo. Film není vůbec napínavý, temný, dialogy nejsou příliš zajímavé a k vraždě dojde jen jedné, tohle zkrátka není film pro mě. 45%

• 10.11.2017  23:54
    Mayhem (2017)

Do konce roku už moc očekávaných hororů nezbývá, ani si nejsem jistý zda nám ještě něco zajímavého výjde, ale Mayhem určitě stojí za pozornost, byť jsem dle našláplého traileru očekával více. Mayhem se určitě nevyhne srovnání s nedávným Belko Experiment( Pomalu se nám zde vytváří nový subžánr kancelářských krys, ale podobně jako u Belka, Mayhem nesplňuje potenciál slibovaného masakru, což při 300 zaměstnancích je absence gore neodpustitelná). Film má i docela pomalejší rozjezd a je hodně ukecaný, sice zde jsou vtipné i inteligentní dialogy zároveň( což možná vysvětluje 80% na rottenech), ale nesmírnou zábavou a vzrůšem jsem vyloženě neoplýval. Potěší svůdná Samara Weaving, kterou jsme naposled viděli v sexy Babysitter( že by nová hororová herečka na scéně?), zajímavé a dobře zvolené hlavní postavy- sympatický hlavní hrdina, drsný šéf i jeho bodyguard. Akce je slušně natočená, dynamická a souboje jsou docela drsné, ale chybí zde scéna, kterou bych si rád pustil znova či něco z čeho bych vyloženě padl na zadek, to zde bohužel není. Zábava však slušná a podobných snímků moc nenajdete, jen důvod k velké nadšenosti zde není, byť být měl. 65%

• 8.11.2017  21:45

Slušná válečná střílečka s Talibancema se sympatickou Dianou Kruger a frajerem Djimonem Honsou. Francie ukázala, že zvládá i tenhle žánr a od Americké produkce se to příliš neliší. Střílí se zde docela dost, vadilo mi, že film není Rko a přestřelky nejsou až tak vzrušující, ale druhá půle se přepne spíš do survivalu a ta také rozhodla o výsledné čtyřhvězde. 70%

• 8.11.2017  19:50
    Fontána (2006)

Tak ve srovnání s Matkou se mi Fontána až tak moc nelíbila, ale přesto jde o zajímavý a netradiční film, který zaujme, ale koule vyloženě neurve. Skvělý Hugh Jackman a krásná Rachel Weisz, biblické odkazy, skvělé scény s Mayemi, hezké obrazy i slušná výtvarná stránka, ale přišlo mi to trošku roztahané i na 90 minut, Není to můj žánr, takže neutrální 3 vyzařují spíše spokojenost. 65%

• 8.11.2017  19:05
    Gunpowder (TV seriál) (2017)

Slušná historická tří dílná nálož s Johnem Snowem v hlavní roli, který se opět ohání mečem a parádně mu to sedne. Anglie 17. století, nahánění katolíků včetně s brutálními popravami a mučením a plánovaný atentát na krále Jakuba I. Skvělá dávka historie, temné atmosféry, násilí a hereckých výkonů. Dost dobré, chci vidět víc! 80%

• 7.11.2017  15:10

Trailer se mi celkem líbil, zahraniční ohlasy dost odrazovaly a nyní vím proč. Film má hodně hloupoučké dialogy, až jsem se místy styděl, herecké výkony hrozné, především Philip Ng hraje arogantního Bruce Leeho, který je až slizsce nesympatický( přitom v Once Upon Time in Shanghai byl vynikající) a samotné souboje také příliš nevyniknou. Choreograficky jsou sice pestré a zajímavé, ale přišly mi hodně bezkontaktní, postrádají drsnost a rozhodně nevyvolávají v divákovi vzrůšo. Kdo má už hodně nakoukáno může mávnout rukou, zbytek možná uražený nebude. 45%

• 6.11.2017  20:29
    Dobrý časy (2017)

Nejdivnější film letošního roku, kde pětihvězdy kolem okolo mi jsou záhadou. Film má hodně odpudivý až lacinný vizuál, všudypřítomný Pattinson mi přišel hodně nesympatický až slizský, příběh mi nepříjde vůbec zajímavý a byť scénař je nepředvídatelný zdaleka není inteligentním. V půlce jsem uvažoval o vypnutí, nakonec jsem film s problémy dokoukal. Nesedlo mi to. Takový film, kde se zásadního nestane vůbec nic ať to je zvrat, akce či násilí, vše zde absentuje. 40%

• 6.11.2017  19:59
    Samba (2014)

První větší zklamání od dvojice Omar Sy a režiséra Toledano ( Nedotknutelní). Film sice hezky zobrazuje fakt, jak těžké to mají imigranti ve Francii a Omar Sy může být dobrák jak chce, ale bez papíru nikdo nemá slitování. Humoru je zde hodně málo, ale k nudě nedochází. Kdo má chuť na aktuální sociální drama, které je skvěle zahrané a natočené, tak ke zhlédnutí v pohodě. 65%

• 6.11.2017  19:20
    Bůh masakru (2011)

Slušná krátká konverzačka s výbornými herci a dusnou atmosférou, která rozhádá oba páry. Mohlo to být vtipnější, ale neurazilo. Waltz opět exceluje. 65%

• 4.11.2017  23:52

Tohle se opravdu povedlo. Ethan Hawke má jednu z nejzajímavějších rolí v kariéře a nenapadlo by mě, že se do akční role bude tak hezky hodit. Film má originální zápletku, velmi dobré tempo, Rkovou akci, byť na nějaký velký fight zde nedojde, přestřelky jsou perfektní, napínavé, skvěle natočené a je jich dostatek. Za mě skvělá adrenalinová zábava. Podobné béčka by mohly vycházet častěji. 80%

• 2.11.2017  19:54

Málokdy se stane, že druhá sezóna má úplně totožné hodnocení jako první a při 91% to už je sakra, co říct. Je fajn vidět znova všechny sympatické dětské postavy pohromadě a tentokrát rozšiřuje partu mladá zrzka Max, která si zde místo nepochybně zaslouží. Určitě potěší nové postavy ( Nová slečna ovládající nadpřirozenou sílu, brácha od Max, který byl pěkný hajzl, či Bob nový přítel Joyce), co mě však příliš nepotěšilo byla Eleven, která je víc než půl seriálu v ústraní a to je chyba, jelikož ona je tahouhem seriálu, ale poslední dva díly naštěstí vše vynahrazují. Tentokrát mi příjde, že je seriál akčnější i hororovější, Lovecraftské stínové monstrum, či malí "ještěři" a hodně tajemné jsou i Willovy výpadky. Seriál opět uteče jako voda, jsou zde scény při kterých má divák husí kůži a retro atmoška opět bezvadná. Dobrodružnou výpravu s dětma jsem si opět užil, ale emocionálně mě to nezasáhlo jako před rokem.. 85%

• 2.11.2017  19:16

Neskutečně silný film, kde opět Francie potrvrzuje své nesmírné filmové kvality. Miluji filmy ze soudní síně a zde byla atmosféra hodně dusná a znepokojivá. Hlavní hrdina je nespravedlivě odsouzen z velmi nepříjemného činu ( pohlavní zneužívání dětí) a dostává těžký psychický nátlak z každé strany. Při finálním rozuzlení drží divák ruce v pěst a má chuť spáchat něco nekalého. Hodně dobré 85%

• 2.11.2017  16:30
    Bojovnice (2007)

Slušný film o muslimské dívce, která chce trénovat kung-fu, ale rozhodně to nemá v životě lehké. Finální souboj je slušně natočen díky působivým slow motionům a divák si hezky vychutná chvaty, jinak spíše sportovní drama, které mi nepřišlo až tak vyjímečné od jiných podobně laděných snímků. Zhlédnutí však nelituji. 65%

• 2.11.2017  16:27

Příliš se mi to nelíbilo. Na mě až moc zdlouhavé, pomalé, málo atraktivní a nedostatečně poutavé. Objevilo se zde pár zajímavých atmosférických pasáží, ale nic mi ve výsledku neřekly. Tyhle historické ukecané horory s náboženskou tématikou, kde se pořádně nic nestane mi nic neříkají. 50%

• 1.11.2017  21:26

Opět vynikající francouzská komedie od režiséra Drž Hubu, což dodnes patří ke klenotu kinematografie. Je mi záhadou proč tenhle film není tolik populární, jelikož námětem je Drž Hubu hodně podobný. Jeden hotel, propojený pokoj a v něm nájemný vrah a ukecaný sebevrah-tahle dvojka táhla celý film. Hodně vtipné a komické situace, místy i slušně napínavé. Dobrý film. 80%

• 30.10.2017  22:29

Velmi příjemná komedie s parádním námětem. Ženy začnou používat rady populární knihy,která odhalí mužské tajemství a začnou toho zneužívat se svými partnery. Občas vtipné, až jsem brečel( Kevin Hart opět vládne) a byť zde převládají převážně herci tmavší pleťi vůbec to filmu neškodí naopak ( Ženy jsou svůdné a atraktivní všechny). První hodina na 5*. druhá, kde chlapi vracejí revenge je o něco méně vtipnější. Přesto super komedie.80%

• 30.10.2017  22:21

Dohnal jsem si starší rest a nebylo to špatné. Trošku trhlý nápad s báječným Willisem, jo to byla doba, kdy ještě uměl hrát a patřil ke špičce. Překvapila mě účast krásných žen a ta nejhezčí se ukáže dokonce nahá za kterou i přihodím tu hvězdu navíc. Slušná oddechovka. 70%

• 30.10.2017  21:39
    Zhan Lang 2 (2017)

Masáž jako prase!! Finančně nejúspěšnější akční film posledních let, těch 870 mega je naprosto fascinujících při 30 miliońovém rozpočtu a klobouk dolů před Jacky Wu, který film režíroval, napsal scénář i si zahrál v hlavní roli a je to pro mě jeden z největších a nejcharismatičtějších frajerů na akční scéně. První díl bylo slušné akční béčko v atraktivním prostředí a lákadlem byl i Adkins, druhý díl má větší ambice a jsem z toho strašně nadšený. Je to nabušenéj testosteronovéj akčňák jak z 90. let, kde se nesešlápne z plynu a akce střídá akci,což mi opravdu chybělo( Korea poslední dobou točí akční filmy stylem, dáme tam dva krátké souboje a jednu naháněčku, zbytek bude dvou hodinové drama) Čína se s tím očividně nesere. Navíc má film atraktivní téma Afrických revolucionářů, kteří mají mít údajně s Číňany spojenectví, Frank Grillo si však jede podle svých pravidel a začne nemilosrdně popravovat všechny( Grillo si dost možná zahrál nejlepšího záporáka roku a má jednu z nejvýraznějších rolí v jeho kariéře) a potom je zde samozřejmě Jacky Wu, vysloužilý voják( Wolf Warrior), který si odsedí 3 roky za vraždu, ale rozhodne se sloužit vlasti na vlastní pěst a jde absolutně sám po celé organizaci a jde vidět, že to sám režíroval, protože po Akční stránce je zde absolutně vše, co by v každém akčním filmu mělo být. Jacky Wu tu řádí s M4, s nožem, s kuší a samozřejmě i pěstma a je to pohlazení na srdci vidět toho chlapa v akci. Dojde samozřejmě i na naháněčky s jeepy a motorkou, jeden úžasný fight pod vodou uprostřed oceánu,což jsem v životě neviděl a musel jsem se projít ven a rozdýchat se, jedna velká přestřelka ve městě, kde není nouze o utržené ruce a nohy ( Rko je to opravdu tvrdé), Akce je tu spousta a je hodně rozmanitá. Potěší i Grilloví kumpáni v podobě steroidového hromotluka či nemilosrdné blondýny. Finále s tanky na mě takový dojem neudělalo, ale očekávaný finální fight Jacky vs Grillo byl solidní ( sice nic převratného), ale Grillo překvapil svou výdrží. Jediným mínusem je pro mne občas slabší CGI při výbuchu a je zde i jistá přepálenost ( kterou pesimisté, introverti a intoušové nepřekousnou a budou kroutit hlavou) já si to zkrátka velmi užil. Po titulková scéna láká na třetí díl a vzhledem k výdělku očekávám velké věci. 90%

• 30.10.2017  20:32

Před pár lety jsem Marvel miloval, poslední dobou mě už přestává bavit a začínám být alergický na infantilní, barevný CGI mess pro děti základní školy. Ať se jedná o Doctora Stange či druhé Strážce Galaxie, Thor se od nich příliš neliší a je to vlastně pořád dokola jen s jinými hrdiny. Pochválit mohu úvodní akční sekvenci a závěrečnou hodně krátkou řežbu na mostě za doprovodu Zeppelina, což se zde náramně hodilo, ale zbytek šel mimo mě. Nezasmál jsem se ani jednou, chybí hlášky a humor se skládá spíše ze scén, kde někdo spadne na zem, či něco rozbije na tohle jsem asi už starý, navíc je zde spousta otravných hrdinů. Loki mi lezl na nervy, Karl Urban naprosto zbytečný, Jeff Goldblum nejhorší herecký výkon v kariéře,Hela nedostatek prostoru a vlastně ani postava samotného Thora mě už nebavila. Akce je většinou v pohodě, ale nebylo jí tolik, aby mě dostatečně film zabavil. Nevyhnul jsem se ani hluchým pasážím, takže za mě jedna z nejslabších,nejukecanějších a nejinfantilnějších Marvelovek. Mix Star Wars a Power Rangers. Doufám, že Avengers bude temnější, jinak to už nerozdýchám. 60%

• 27.10.2017  23:58
    Jigsaw (2017)

Jigsaw je zpátky a je to opět solidni, brutální, skvěle natočená krimi jízda, která po celých 90 minut napíná jak tanga pornoherečky. Po 7 letech slyšet opět skvělou hlavní znělku vyvolává husí kůži už jen z nostalgie a jako velký fanoušek Saw jsem si to celé opravdu užíval. Pasti mi sice tentokrát nepřišly tak vynalézavé a brutální jako v předešlých dílech, pořád se na to skvěle kouká a jde vidět, že fantazii a inovaci mají tvůrci pořád v kapse. Návrat Tobina Bella je perfektní, zaujmou i nové tváře detektivů i patologů a největší satisfakci přináší jako vždy samotný twist within twist závěr, který je opět velmi nepředvídatelný, šokující a dech beroucí. Bál jsem se, že to nepříjde, ale v posledních sekundách Saw nadělil opět nejbrutálnější Gore scénu roku, bez které bych se neobešel. Pro mě skvělý návrat a pevně věřím, že série bude pokračovat, jelikož se otevřely nové možnosti. Jediným záporem je, že JigSaw nezodpoví otázky z předešlého dílu, ale na to dost možná nezbyl čas. Spokojenost.80%

• 26.10.2017  16:37

Originální zápletka, na které celý film stojí a v podání Vince Vaugna se jedná o velmi příjemný a pozitivně naladěný zážitek. Nasmál jsem se sice všehovšudy jen 3x, ale zábavné je to dostatečně. Spíš pěkný dojemný příběh, než roztrhaná bránice 75%

• 26.10.2017  16:31

Film jsem si pustil spíše ze zvědavosti vzhledem k oblíbenosti, ale upřímně neviděl jsem na filmu vůbec nic zvláštního. Film není téměř vůbec vtipný, není dostatečně inteligentní ani zábavný, aby strhnull pozornost. Levitt je sympaťák, ale Zoeey Deschanel byla ošklivá mrcha, která mi byla velmi nesympatická, tudiž jsem jejich podivnému vztahu ani příliš neholdoval. Nesedlo mi to moc. Běžné ničím vyjímečné romantické drama jako každé jiné. 55%

• 26.10.2017  16:28
    OUTsideři (2014)

Zajímavý film, kde tři outsideři prchnou z ústavu a především jejich "nemoc" dodává filmu šmrnc i vtip. Hlavní hrdina s Tourettovým syndromem, který dostává pravidelně tiky a do toho sprostě nadává mi přišlo smutný a vtipný zároveň, druhý má fobii ze špíny a bakteríí, což byl dobrý magor a třetí je slečna anorektička, která mi tam přišla nejnormálnější, vlastně i šikovná holka. Pěkný film, ale nepřišlo mi to až tak vtipné, abych šel s hodnocením výše. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70