EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94
    • 29.5.2020  15:20
    Avanpost (2019)

Ruské World War Z s Emzáky! Trailer hodně klamal tělem, očekával jsem zombíky a ono je to nakonec mimozemská invaze, což je jen dobře, protože podobných filmů je velmi málo. Film má vcelku slušný příběh, který nám představuje emzáky v zajímavé podobě a má to i fajn myšlenku, takže za to velké plus. Postavy jsou v pohodě, akce je spousta, vizuál na úrovni a je zde také dost atmosférických a zapamatovatelných scén ( Medvědi!! Sebevražedné Kamikaze či půl hodinové finále s tanky anebo fight emzáků na střeše připomene to nejlepší z Matrixu). Epický Ruský blockbuster, který samozřejmě má mouchy a kdo je bude chtít hledat, tak je najde, ale není důvod je to fajn akční zábava. Rusové letos celkem válí. Příběh****, Akce****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10.

• 27.5.2020  14:26
    Uri dongne (2007)

Neskutečně brutální, nepříjemný a mrazivý Thriller se sériovými vrahy z Jížní Koree! Je škoda, že tenhle film poměrně zapadl a za 13 let jej nedokázal nikdo ani přeložit, přitom se svými kvalitami film v pohodě dokáže rovnat peckám jako Chaser a I Saw the Devil. Příběh se zaměřuje na malé městečko, kde jsou ženy brutálně ukřižovány po celém městě a to zásluhou dvěma chladnými vrahy, kteří si jdou i vzájemně po krku. Má to dobré tempo, velmi bezútěšnou atmosféru, skvělé záporáky a syrové autentické vraždy, ze kterých Vám nebude příjemně. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10.

• 27.5.2020  11:40
    Adiós (2019)

Mario Casas je s Tosarem největší hvězdou Španělska a každý jeho film mě rozhodně zajímá. Bye není úplně typickým Španělským filmem. Příběh se zaměřuje na Mária, který je propuštěn na svobodu a velmi krátko na to příjde o svou dceru při autonehodě zaviněnou naschvál. Vydává se vyhledat viníky a pomstít svou dceru. Film je spíš akční než napínavý, ale má dobré tempo, sympatické postavy i fajn vizuál. Od Španělů mám však raději zvratovité thrillery. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.

• 22.5.2020  15:33

Donato Carrisi servíruje Euro krimi únosový Thriller s Dustinem Hoffmanem a Toni Servillou. Samantha je mladá unesená dívka, která byla držena 15 let v podzemním labyrintu a nyní je v šoku a hospitalizována. Doktor (Dustin Hoffman) jakožto její psychiatr se snaží vynaložit s jejím trauma a zjistit, co se doopravdy stalo a mezitím Toni Servillo pátrá po vrahovi s maskou králíka. Režisérova prvotina Girl in the Fog se mi líbila více, ale i tohle mystérium má něco do sebe. Zpočátku jsem měl problém se do filmu dostat, pomalé tempo vyprávění mě spíše uspávalo, ale kdesi v půlce to začlo být čím dál zajímavější a intenzivní finále s nečekaným zvratem je velmi dobré. Místy se tam vyskytuje i zajímavý rudý filtr, jakoby pocta starým Italským Giallům. Čekal jsem od toho více, ale špatné to rozhodně není. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

• 22.5.2020  13:44

Jeden z těch filmů, kde si jdu pro 3 hvězdy a odcházím s plným kotlem. USA nenatočilo kloudnou komedii dobré dva roky ( naposledy Game Night), takže tady nekompromisně dávám pět hvězd, protože je to jízda jak sviňě. Kumail Nanjiani a svůdná Issa Rae jsou na pokraji rozchodu a nechtěnou náhodou jsou svědky vraždy a zároveň i hlavními podezřelými a začíná divoká hra s časem, která nešetří nečekanými a zábavnými zvraty, vypjatými situacemi a hlavně dobře dávkovaným humorem, kde hlášky se sypou ze všech stran a fungují ( Nice to meet you. How do you know its nice to meet me, what if am an asshole!!!!). Perfektní je i finální rozuzlení a hlavně je bezvadná chemie mezi hlavními představiteli, které táhle divoká noc pouze posílí. Highlightem je scéna u výslechu, to jsem musel odejít smíchy na hajzl. Guilty Pleasure roku a pokud film neuvidím v červených budu chrlit oheň. Příběh****, Akce***, Humor*****, Násilí*, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 9/10.

• 21.5.2020  19:32
    Sputnik (2020)

Solidní ruské Sci-Fi s pěkným ústředním monstrem. Kosmonaut po havárii orbitu si přinese v sobě z vesmíru cosi mimozemského a je vězněn, zkoumán a testován. Na první pohled se zdálo, že film bude vykrádačka Vetřelce, ale Rusové jdou vlastní cestou a je to fajn. Spíš než akční je film napínavý a atmosférický ( při třech scénách se mi hezky zatajoval dech) a došlo i na trochu gore, kde jedna scéna je vyloženě lahůdková a pustil jsem si ji okamžitě 3x. Film je samozřejmě i na skvělé technické úrovni, vynikající je dunivá hudba, která dokresluje stísněnou atmosféru a bavili mě i herci. Podobně laděná žánrovka výjde se štěstím jednou za rok, takže i přes malé nedostatky ( kreatura mohla udělat více neplechy) jsem s tímhle spokojen. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****.7.5/10.

• 21.5.2020  15:44

Neskutečně feel good komedie s romantickým nádechem, která oproti USA komediím působí velmi svěže. Hlavní hrdina dostane po 8 letech kopačky a jelikož vypadá hodně nerdovsky rozhodne se změnit a obrátí se na internetového Guru, aby se stal mužem 21. století a zaskóroval. Film má opravdu skvělou atmosféru a scéna, kde se popisuje jak získat 10 jednotlivých bodů, abys dostal ženskou do postele nemá chybu. Zábavné, vtipné, plné nápadů s fungující chemií a sympatickými herci. Španělé bodují letos nejen u Thrillerů, ale i na poli Komedií. Super! Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí>Ne. 8/10.

• 21.5.2020  15:12
    Body Cam (2020)

Slušný policejní thriller s prvky nadpřirozena. Je to sice levnější film, ale vizuál působí v pohodě a herci neurazí. Ve městě začnou záhadně umírat policisté a Mary J. Blige se tomu snaží přijít na kloub. Rozhodně mě překvapily povedené vraždy, kde se maskéři neflákali a scéna v obchodě má velmi solidní atmosféru a vlastně ten film má i celkem zajímavý zvrat i slušný motiv nadpřirozené entity, která policisty vybíjí. Je to hodně snaživé béčko, které rozhodně neurazilo. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6/10.

• 20.5.2020  18:07
    Odsouzení (2010)

Film táhne nahoru především duo skvělých, přesto hodně podceňovaných herců Hillary Swank a Sam Rockwell. Rockwell je neprávem odsouzen na doživotí a jeho sestra udělá vše proto, aby jej dostala ven. Námětově to sice není až tak originální a napínavé soudní bitvy zde chybí, spíše je film o hledání důkazů a sourozenecké lásce, ale ve finále na mě hodně fungovaly emoce a díky hercům se na film fajn kouká. Slušné. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10.

• 20.5.2020  14:39
    Sviňa (2020)

Nečekaná pecka ze Slovenska mě udeřila přímo mezi oči a dost možná nejlepší tuzemský film posledních pár let. Sviňa je regulérní Gangsterka, kde funguje přesně vše jak má. Jozef Vajda hraje mafiána absolutně přesvědčivě a divím se, že film je nakonec pouhou fikcí. Je zde prohnilý politický systém, obchod s bílým masem, nucený sex, drogy, vraždy, podrazy, žurnalisté. Absolutně mě film svými kvality vykolejil a Sviňa se dostává na Evropskou úroveň a má blízko k Italským či Francouzským gangsterkám. Pro našince a milovníky mafiánských filmů takřka povinnost. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost*****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10.

• 19.5.2020  17:22
    Gundala (2019)

Joko Anwar velký talent z Indonésie, jeho horory patří k tomu nejlepšímu, co se dá z Indonésie najít a jeho nadcházející Impetigore všichni netrpělivě očekáváme a tahle odbočka byl zajímavý experiment. Gundala je tak trochu Marvelovka na indonéský způsob. Film je založen dle slavného komiksu a v Indonésii film získává úspěch u diváků i kritiků (72% rating). Našincům to však moc neřekne, ale já si film celkem užil. Film jede dle klasické šablony, hlavní hrdina dostane nadlidskou moc po udeření blesku a rozhodne se chránit ulice Jakarty, kde kriminalita roste každým dnem. Zajímavý je záporák Pengkor, který má skvělý vzhled, ale spíš je to diplomat než bojovník. Film dostane zajímavou gradaci, kdy záporák povolá svou armádu sirotků ( nájemní zabijáci), kde se mimochodem objeví i Cecep a ten tu má i solidní fight. Film je hezky natočený, postavy jsou zajímavé, příběh je slušný, hudba je fajn, akce je poměrně dost a souboje ujdou ( bez těch blesků bych se však obešel) a není to taková ta klasická akční divočina, na kterou jsme zvyklí z Indonésie, což je škoda, protože to mohl být akční nářez roku, takhle jen fajn akční a zábavná oddechovka. Vypichl bych však solidní souboj dětí, ten malý frajer tam předváděl moc hezké chvaty, fight s Cecepem a nový objev Asmara Abigail, která mě hodně zaujala. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.

• 19.5.2020  15:37

Seveřané a jejich klasické drama z chlapeckých dětských ústavů, jenže oproti konkurenci mi tohle přišlo nejslabší. Král z Ostrova Bastøy je rozhodně nepřekonaný. Víceméně bych se podepsal pod Morholtův komentář, zdejší ústav není až tak děsivé místo, ze kterého by chtěl každý utéct a se šikanou se zde taky hodně šetřilo. Tyhle filmy mají být drsné, nepříjemné a atmosféricky hutné a to jsem zde hodně postrádal. Na jedno zhlédnutí to jde, ale Seveřané se už několikrát vytasili s žánrově podobnými a drsnějšími filmy. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.

• 18.5.2020  16:31
    Konec školy (2018)

Dusné francouzské Drama s dětmi. Film začíná poměrně šokující formou, kdy učitel spáchá sebevraždu před celou třídou a přichází nový nahradní učitel, který dostane na starost elitní třídu nadprůměrně inteligentních žáků s chladnými myšlenky, šířícím strachem a nebezpečnými rituály provádějící mimo školu. Hodně zvláštní film, který má svůj vlastní xicht, dobré herce, filosofický nádech, mrazivou atmosféru a vyhrocené finále, ale na vyšší hodnocení mi přece jen něco chybělo. Za vidění film však stojí. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

• 14.5.2020  18:03

Solidní sociální thriller z Velké Británie! Smutný příběh čerstvé vdovy s dvěma dětmi, která to nemá v životě lehké. Nemá moc peněz, nemá práci, vraždu jejího manžela nikdo nevyšetřuje a ještě k tomu jí vlítne do bytu chlap s balíkem plný drog, který ukradl místnímu bossovi. Sarah Bolger hraje skvěle a velmi jsem s ní empatizoval a v jednotlivých sekvencích ukáže, že má "koule". Je to menší film, ale bavilo mě to a dojde i na jednu porcovačku pilou. Příběh***, Akce**, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

• 13.5.2020  15:43
    Go (1999)

Tohle byl poměrně velký rest. GO je skvělý povídkový krimi film, kde 3 příběhy jsou vzájemně propletené a točí se kolem zábavných postav mladých lidí a drog. Velmi zábavné a ulítlé .Kdo by jen v roce 1999 řekl, že Liman natočí pecku Edge of Tomorrow :) Příběh****, Akce***, Humor***, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10.

• 13.5.2020  15:37

Sympatická hororová pohádka z dětmi z Ruska. Ve městě mizí děti a s nimi i jejich vzpomínky, takže rodiče si nic nepamatují, což je poměrně slušný a neotřelý námět. Děti jsou sympatické, teda až na toho hajzla s náušnicí a nožem, ten mě štval, atmosféra je místy velmi fajn a vizuálně je film na solidní úrovni. Finále bych zařadil do Hororového Fantasy, což je opět docela nevšední téma. Na Rusko určitě přijatelný počin, jehož zhlédnutí litovat nebudete. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

• 12.5.2020  13:35

Philippe Lacheau a Tarek Boudali po čtvrté spolu a opět výborná podívaná na plný počet. Tihle dva točí nejlepší komedie posledních let a vztyčují obrovský prostředníček USA. Příběh je tak trochu parodie na Bondovky, ale plná kreativních a originálních nápadů. Hlavní hrdina je agent posedlý sexem a ženami, což je výborný námět pro fajn komedii. a místo bomby zde záporák vymyslí parfém lásky, který když spadne do špatných rukou, tak je problém na světě. Překvapila mě také akce, Phillipe Lacheau tu má fajn souboje samozřejmě v rámci komediálního žánru jsou podány efektně a vtipně něco na styl Jackie Chan a humor je přesně dle mého gusta. Už ve 30. minutě jsem měl asi 5 záchvatů smíchu a úvodní scéna z nemocnice má kultovní potenciál jako prase. Perfektní svižná a vtipná Francie, kde krom skvělých herců stojí za zmínku i trefně zvolený soundtrack.Příběh****, Akce****, Humor*****, Násilí**, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra**, Napětí***. 9/10.

• 10.5.2020  22:46
    Malasaña 32 (2020)

Perfektní španělská duchařina na styl Insidious! Předem bych zdůraznil, že duchařiny mám rád z hororů asi nejméně, takže šance, že mě nějaká zaujme je snad 1 z 20 a zrovna tohle mě velmi potěšilo. Příběhově film sice nepřináší nic nového. Rodina se nastěhuje do bytu, kde se jim zjevují duchové, což je snad nejzákladnější zápletka, avšak nevadí důležité jsou pocity při sledování a dojmy po zhlédnutí a ty jsou velice pozitivní. Řemeslná stránka je vynikající, atmosféra je hodně působivá, lekačky efektní, hlavní hrdinka je sympatická a hlavně se zde straší snad každých 5 minut a zjevují se ošklivé a nepříjemné přízraky, takže je to docela infarktová jízda s takřka dokonalým soundtrackem na úrovni Saw. Nečekané překvápko a Španělé u mě opět letos bodují. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba*****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 8/10.

• 9.5.2020  16:05
    Awoken (2019)

Australské démonické překvápko, které se objevilo odnikud! Film mě bavil především díky tématu, jelikož démonické horory posledních pár let jsou generické, teen, plné CGI a příběhově vesměs všechny stejné. Awoken se však zaměřuje na pacienty s Fatal Familial Insomnia, což jsou lidé, kteří nespí tak dlouho až vlastně zemřou. Líbila se mi věta z filmu " Pokud někdo nespí déle jak 18 dní, tak nepotřebuje doktora, ale kněze". Film má skvělou atmosféru, dostatek creepy momentů, fungující lekačky, dobré tempo, slušné herce a dokonce se zde i brutálně umírá. Funguje zde vlastně vše, co by v démonickém hororu fungovat mělo a hlavně si nevybavuji dobrý horor s démony dobrých pár let. Takže všichni zbystřit! Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10.

• 8.5.2020  14:50

Brazilská prasárna, která Serbian movie wanna be, ale ani zdaleka mu nesahá po paty. Má to sice zvrácený příběh o dědovi, který svou vnučku prodává na benzínce a místní zvrhlé prasata se mohou na ní koukat za peníze, ale toť vše. Kdo má nakoukáno, tak film nedokáže šokovat a explicitnímu násilí se vyhýbá. Je to spíš atmosférické a beznadějné odkazující na brazilské ponižování žen. Pár erotických scén je však natočeno efektně. Fanoušci podobných témat si však možná příjdou na své. Příběh*, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost**, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra****, Napětí**. 5 /10..

• 8.5.2020  14:39

Jako předešlé série opět pětihvězdičková záležitost a nejlepší Historický seriál vůbec. Bitva ve 4. díle byla taková emocionální nálož, že jsem nevěděl jestli mám brečet nad nekompromisností postav nebo řvát nadšením z drsné a špinavé bitvy. Potěšil i nový mladý vůdce Vikingů, který je překvapivě fér a sympaťák. Ať už je zde 5. série! 100%

• 8.5.2020  14:33

V JK velký hit a nedivím se, protože je to přesně ten typ vlasteneckého filmu, který Korejčany potěší a ještě k tomu tu hraje jejich největší hvězda Lee Byung-hun, který je opět výborný. Upřímně čekal jsem nudu jako blázen, jelikož politika kor z Jížní Koree jde mimo mě, ale je to poměrně poutavě natočené. Film se odehrává v roce 1970, kdy Korea je pod absolutní nadvládou prezidenta Parka, který kontroluje také organizaci KCIA a to se samozřejmě nelíbí všem a už se planuje atentát. Potěšila mě finální krvavá přestřelka a došlo i na pár napínavých momentů, takže ve výsledku slušný politický Thriller, kde si příznivci subžánru mohou přidat hvězdu navíc. Příběh****, Akce**, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí**. 6/10.

• 7.5.2020  18:46
    Ég Man Þig (2017)

Chladný mysteriózní detektivní thriller s nádechem hororu z Islandu. Film má dvě dějové linie a ta druhá mě zaujala více. Manželský pár a kamarádka se nastěhují do nového domu, kde však straší. V té druhé Starší žena je nalezená mrtvá v kostele s vyřezanými kříži na těle a hlavní hrdina je povolán, aby případ vyšetřil a brzy se dozvídá o temné historii místní komunity spojenou s více vražd především dětí. Pomalé, atmosférické, hezky natočené, dobře zahrané a s pěknou hudbou. Kdo rád chladný sever a pátrací thrillery, tak by vyloženě zklamaný být neměl. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

• 6.5.2020  20:40

Krásná, dojemná a originální Francie. Daniel Auteuil dostane dárkový poukaz od agentury, která dokáže klienta přenést do jakéhokoliv historického období a umožní mu setkat se s jakoukolvi osobností. Hlavní hrdina si řekne, že by rád prožil znova své první rande se svou ženou v 70. letech. Francouzi opět velmi originální a kreativní, humor byl sice krotší, ale za to skvělé herecké výkony (Doria Tillier vynikající!!), kouzelná atmosféra a slušná dávka emocí. Hezky se na film kouká. Příběh****, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí>Ne. 7/10.

• 6.5.2020  13:17
    Inheritance (2020)

Fajnový komorní Thriller s nádhernou Lily Colins a ďábelským Simonem Peggem! Patriarcha velmi zámožné rodiny náhle zemře a zanechá své dceři nepěkné dědictví, kde děsivá tajemství z minulosti začnou vyplouvat napovrch. Filmu trošku škodí delší stopáž, ale jinak staví na tajemnostech, hereckých výkonech a poměrně slušnou dávkou zvratů, které dokážou i překvapit. Simon Pegg si svou roli neskutečně užívá a táhne film do lehce nadprůměrných výšin. Škoda, že násilí je poskrovnu. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.

• 4.5.2020  20:06
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Gareth Evans servíruje v 9 hodinách gangsterský Opus Magnum a je to událost roku možná i století. Evans se režijně evolvoval snad o 2 úrovně a natočil nám silný osudový příběh s hutnými charaktery, poutavým příběhem, úžasnou akcí, kde násilí dostává absolutně jiný a nový rozměr. Boss britské mafianké rodiny je zastřelen a syn pozastavuje všechen obchod a vydává se do války za pachatelem a pomáhat mu bude Sope Dirisu, což je policista v utajení i hlavní hrdina. Evans opravdu natočil nejlepší gangsterku od Scarface, kde každá postava vypadá jako opravdový Gangster nikoli herec a sešla se zde velká skupina rodin. Britští gangsteři, Britští cikáni, Irové s flintama, Nigerijci s mačetama, vycvičení Turci, Dánská speciální jednotka a další. Osudovost z toho stříká na všechny světové strany a Evans baví i zajímavými zvraty a podrazy. Raidovská Akce je opět absolutní skvost. Soubojů je sice méně, než by se čekalo, ale když na ně došlo, tak patří k tomu nejlepšímu v žánru a vynikající jsou i přestřelky, které svou reálností vyrážejí dech. Řekl bych, že každá jedna akční scéna už teď nese kultovní nádech. Krom klasické akce zde dojde i na mučení ( trhání nehtů a zubů včetně) a hodně nepříjemných způsobů jak zabít člověka ( zabetonování zaživa či poprava střelnou zbraní používaná na jatkách k zabíjení kráv byla síla). Vrcholem je pro mne 5 díl, což je 35 minutový Home Invasion a je to takový masakr, že jsem si nadšením málem urval hlavu. Nádherných infarktově strávených 9 hodin, kde jsem se potil, řval, fandil a nemálokrát koukal s otevřenou bránicí. K seriálu mám výtku pouze jedinou a to, že od 5. dílu Evans předává režisérské křeslo Xavieru Gensovi a ten se soustředí spíše na příběh a vývoj postav. Doufám, že se seriál dočká 2.série. Příběh*****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí*****. 10/10:

• 4.5.2020  15:27

Zábavný a krvavý slasher ve stylu Jumanji, ale nic navrch. Parta teenagerů začne hrát podivnou hru Game of Death, která jim rozkáže zabít 24 lidí a pokud tak neučiní začnou jim explodovat hlavy. Film má výhodu, že má jen nějakých 73 minut a rozbíhá se celkem rychle, takže nuda nehrozí a krve je celkem dost, ale zamrzelo mne, že posledních 25 minut se jen střílí, což by mi nevadilo v akčním filmu, ale tady se měly používat nože, sekery, motorovky a různá jiná náčiní, vzhledem k tomu, že se nabízel velký bodycount, tak mohly být smrti daleko vynalezávější. Z 24 potenciálních úmrtí si pamatuji ve výsledku jen jednu a trošku mi vadilo, že všichni policisté jsou zde ženy, kor šerifová ( důchodkyně s demencí to byl vtip). Herci hrají průměrně, dialogy za moc nestojí ( mohli zabrousit občas alespoň nějakou hlášku a holky se mohly svléknout, toho jsem se nedočkal). Chválu si však zaslouží trefná a výborná hudba, která zazněla už v traileru. Celkově vzato fajn krvavá jednohubka, ale mohli si s tím pohrát lépe. Příběh**, Akce***, Humor**, Násilí****, Zábavnost***, Hudba****, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 6/10.

• 3.5.2020  20:15

Francie se letos nefláká, ale od Překladatelů jsem čekal více. Film má celkem zajímavý příběh o partě překladatelů z různých zemí, kteří jsou zavření v podzemním bunkru a mají za úkol přeložit knihu na kterou čeká celý svět. Ovšem problémy nastanou když někdo začne vyhrožovat zveřejněním stránek na internet a požaduje za to velkou sumu peněz. Mohl z toho být solidní Thriller ve stylu Exam apod. a ikdyž to není úplně špatně vymyšlené ( finální zvrat je hodně fajn) a hrají zde známější tváře, tak to vyloženě nedokáže strhnout a k násilí zde nedojde vůbec, což je škoda, protože náběh tam párkrát byl. Jako oddechovka jsou Překladatelé v pohodě, ale vychází mi ve všech aspektech maximálně na lepší průměr. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí***. 6/10.

• 2.5.2020  18:55
    Žaluji! (2019)

Bohužel nudnější film jsem letos snad ještě neviděl. Polanski mě krom Pianisty ani jednou nepotěšil a tímhle si u mne definitivně podepsal režisérský ortel. Spojení Francie, Polanski a aféra Dreyfuse zněla přitom slibně, ale je to neskutečně nezáživný film, kde není ani jedna zajímavá postava, dialogy mě vůbec nebavily, k napětí nedojde a někde v půlce jsem přemýšlel, že to dokonce vypnu, žel jsem měl jelikož jsem o nic nepřišel. Asi nejnudnější film roku. Hvězda za kostýmy a druhá k režisérskému řemeslu. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne,Zábavnost*, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí>Ne. 3/10.

• 2.5.2020  12:44
    Furie (2019)

Drsná, bezútěšná a mrazivá Francie! Olivier Abbou je známý díky exploitationu Territories z roku 2010 a teď naservíroval hodně slušný Thriller, který se posledních 20 minut přehoupne v regulérní horor. Film má slušný příběh o páru, kteří odejdou na 2 měsíce pryč z domu na dovolenou a jakmile se vrátí jejich barák obývá párek squatterů, kteří nehodlají barák opustit a zákon jim hraje ve prospěch. Hlavní dvojice pomalu propadá zoufalství. Představa, že musí platit hypotéku, ale musí spát v autě není příliš žádoucí a ještě k tomu se seznámí se špatnými lidmi. Tohle je přesně ta Francie, která mi chyběla. Scéna na discotéce je správně halucinogení a finální Home Invasion je neskutečně syrový, nepříjemný, autentický, že se mi zatajoval dech jak už dlouho ne.Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10.

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94