EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 12.11.2018  18:40
    Outlaw King (2018)

David Mackenzie je borec a po Hell or High Water servíruje nejlepší historický film dekády s excelentním Chrisem Pinem, který se zlepšuje film od filmu. Funguje zde absolutně vše od věrné historie, velkolepé výpravy, působivé kostýmy a kulisy ( Hrady, zámky nádhera), nechybí i naked královna, působivé dojení emocí počas celého filmu a hlavně velkolepé bitvy, kde se krví a mrtvolama rozhodně nešetří. Scéna s koněma absolutní vrchol žánru a koníčkáří si nejspíš popláčou. Velká chvála také patří Douglasovi! který si krade většinu scén pro sebe a je v nich hrozivě brutální. Nádherný takřka dokonalý film i zážitek, kde zamrzí jen, že jsem jej nemohl vidět na velkém plátně. Jeden z nejlepších filmů roku. 100%

• 12.11.2018  18:15
    Overlord (2018)

Ultimátní Guilty Pleasure a nejlepší válečný horor vůbec. Hereditary je nejzásadnější horor roku, Ghostland nejintenzivnější,Quiet Place nejoriginálnější a Overlord nejakčnější a nejbrutálnější. Overlord už od 5 minuty servíruje smršť Eye-Candy atrakcí, které nepovolí a nenechají diváka vydechnout až do závěrečných titulků. Technicky precizně dokonalé naleštěné akční řádění s dechberoucí kamerou, atmosférou řízlou nostalgickým Wolfensteinem, sympatickou bandou vojáků na jejichž osudu Vám záleží a velkolepou akcí podpořenou šťavnatým Gore, kde se maskéři neskutečně vyřádili a servírují moc pěkné záběry. ( Při scéně s páteří mi vyletělo srdce z krku!). Filmu se daří několikrát budovat solidně napětí, nechybí i šokantní jump scares a zabíjení nácků nikdy ve filmu nebylo efektivnější a zábavnější než zde. ( Zombie je méně, ale o to větší nezastavitelné sviňě to jsou). Příběhově film sice nenadchne, ale kdo od hororu z druhé světové očekával nominace na oscary je mimo. Zde jasně forma vítězí nad obsahem, což né každý zkousne, ale kdo přistoupí na pravidla filmu, ten bude nadšením a vzrušením doslova stříkat. Škoda, že do českých kin se nejspíš Overlord nepodívá, doma u TV ztratí kouzlo. Takhle nadšený z kina jsem letos odcházel naposled při Deadpoolovi 2. 90%

• 8.11.2018  15:44

Švédové natočili solidní směsici žánrů a nebýt první pomalé půlky, je to pecka jak sviň. Prvních čtyřicet minut je opravdu úmorně pomalých a myslím si, že pár diváků film i vzdají, jsou zde i dost nesympatické postavy, takže se na to kouká trošku zvláštně, ale potom jako by se změnil režisér a dějí se hodně šokující a oku lahodící věci míchající Katastrofický žánr s Thrillerem a Mysterióznem. Švédové natočili opravdu odvážný kousek, kde se dějí nepříjemné věci, ale příčinu hrozby neprozrazují,čímž jsou originální, ale posledním záběrem imho riskují globální světovou válku. Každopádně vizuálně je film natočen velmi schopně, hudba připomíná Hanse Zimmera, Akce je podána velmi realisticky a je jí nečekaně dost ( Mrtví ptáci padající z oblohy, četné bouračky, padající vrtulníky, likvidace v elektrárně s jedním velmi solidním fightem a drsné velkolepé finále) je to i hezky napínavé a funguje atmosféra, která těží z divákovy nejistoty, takže prvků na chválení je zde opravdu mnoho, jen škoda té první půlky, která lehce kazí dojem. Přesto obdivuhodný počin. 75%

• 6.11.2018  18:00

Solidní debutová Dánská One Man Show v podání Jakoba Cedergrena. Hlavním hrdinou je bývalý policista s problémovou minulostí, který pracuje na Tísňové lince 112 a těsně před skončením jeho směny dostane hovor, který změní jeho noc v stresující,vyčerpávající a náročnou. Film se odehrává pouze v kanceláři a kamera z hlavního hrdiny nesejde ani na minutu. Podává realistický herecký výkon podpořen slušnými dialogy i fajn zápletkou a režisér si přichystal i solidní zvrat v závěru. Film je opravdu místy hezky napínavý i emocionální, ale zase mě to nestrhlo tak moc, jak jsem doufal, přesto dávám palec nahoru a rozhodně se film vyplatí vidět. 75%

• 6.11.2018  14:20
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Očekávaná třetí série je odlišná než ty dvě předtím, ale pořád vynikající. Spíš než typický Marvel, má seriál blízko k temným 90-tkovým Thrillerům, kde vládnou záporáci ( Kingpin má všechny pod palcem neskutečně) a potěší i nový záporák Bullseye. Matt Murdock je opravdu zničený v téhle sérii, přišel o vše, učí se znova bojovat, trénovat a získává zpět své schopnosti. Svůj oblek za celý seriál ani nenavlékne a po akční stránce nejsem až tak spokojen ( Krom scény z vězení mě nic moc nenadchlo), ale dávka zvratů, emocí, hutné atmosféry a působivých dialogů je zde dostatek, abych byl se třetí řadou nadmíru spokojen. 85%

• 6.11.2018  13:38

Spike Lee natočil rozhodně zajímavý film o prvním černém policistovi a jeho infiltraci ke Ku Klux Klanu,což je nevídaná a zároveň atraktivní látka, ale chyběly tomu koule. Mladý Washington hraje nečekaně dobře a pokud se z něj stane hvězda vůbec se zlobit nebudu, Adam Driver překvapil taktéž a Jasper Pääkkönen byl slizoun řádný. Film je na můj vkus až moc dlouhý a nenabízí žádné eye candy sekvence, emočně chladné, akčně prázdné, humor mě minul, ale přesto jsem se nenudil a se zvědavostí film bez problémů dokoukal. Cílovka však nejsem.60%

• 31.10.2018  20:20

Škoda, že až po zhlédnutí jsem se dozvěděl, že jsem zhlédl sestříhanou verzi, nu což i tak to byl zážitek. John Woo servíruje historický Epos se vším, co k tomu patří a rozhodně se jedná o kultovní film. Akční scény a technická stránka sice už nestrhne tak moc jako v roce 2009, ale plánování strategie a herecké výkony to naštěstí vynahrazují. Bavil jsem se. 80%

• 31.10.2018  20:03

Milá pohádka a nejspíš i zasloužený oscar. Je zde sice na můj vkus až moc písniček, ale ta ústřední je hodně super, vizuálně je film povedený, nechybí i typický zvrat a vcelku dost emocionální finále, takže rozhodně nadprůměr, byť cílovka nejsem a mohlo zde být určitě více humoru.. 75%

• 31.10.2018  19:46
    Inrang (2018)

Kim Jee-Woon jeden z nejlepších režisérů z Jížní Koree současnosti si tentokrát střihl remake Japonského Anime Jin-Rō z 99. Režisér sice své starší kousky už nepřekoná I Saw the Devil, BitterSweet Life, The Good,The Bad,The Weird patří k jeho nejlepší tvorbě, poté si střihl v Usa Konečnou a špionážní Age of Shadows a víceméně vše se mi líbilo, ale jednalo se spíš o zábavu než-li klenot. Wolf Brigade je film, který jsem měl v PC půl roku a díky Netflixu, který koupil práva i s Anglickými titulky jsem jej konečně mohl zhlédnout. Film je kulturně-sociální antropologiíí a odehrává se v blízké budoucnosti, kdy se sjednotí Severní a Jížní Korea v jednotnou vládu a to se samozřejmě né všem líbí a dochází k četným odbojům a povstáním. Rozhodně je potřeba pochválit prvotřídní technickou stránku, vizuálně je film našlapaný a jdou na něm peníze sakra vidět, herecky taktéž perfektní je zde spousta korejských hvězd, kde exceluje tradičně Jeong Woo-Seong a Kang Dong-Won. Atmosféra futuristické budoucnosti je skvělá a především policie Wolf Brigade se svými obleky dávají zavzpomínat na mix Wolfensteina a Killzone. Po akční stránce je film taktéž výborný, na to, že má film 2 hodiny 20, tak šlape poměrně dobře, je to svěží Rko a není nouze o přestřelky či souboje. Problém jsem měl však s příběhem, který toho mohl nabídnout mnohem více a vzhledem k dané látce režisér k filmu přistupuje poměrně chladně, je zde až moc postav a kolikrát jsem se ztrácel v tom kdo je zlý a hodný, takže mě to místy dezorientovalo. Jako temný blockbuster z Koree film určitě obstál, ale vícekrát si jej nejspíš nepustím. 75%

• 31.10.2018  16:28

Nejlepší animák roku. Úžasňákovi 2 se vrací po 14 letech a kouká se na to báječně. Animace je prvotřídní, akce je fenomenální, postavy zábavné a jack-jack je příjemně vtipný. Měl jsem pocit, jako bych sledoval Marvelovku pouze v Anime módu. Nečekané překvapení s dobrým záporákem i fajn zvratem. 80%

• 28.10.2018  20:15

Nejsem velký fanoušek série, ale ze zvědavosti jsem do kina vyrazil, jelikož se Špiony je teď Boom, ale Johnny English díru do světa neudělá. Po akční stránce zde není oč stát, záporák je otřesný ( jeden z nejhorších, co jsem letos viděl) a humor je střídavě vtipný a trapný. Rowan Atkinson v Bean módu je pořád fajn a Olga Kurylenko je zde víc sexy než kdy jindy, ale na kino podívanou to není ani zdaleka. 55%

• 23.10.2018  17:22

Drew Goddard režisér skvělé Chaty v Horách mě tentokrát vůbec nepotěšil a po delší době jsem odcházel z kina zcela znuděn. (Zbylí 4 lidé v kině tuším usnuli a mé kamarádky odvětili po hodině jestli někdo neumře a to brzy, tak odcházíme) Do filmu jsem vkládal velké naděje, slibné trailery, slušní herci, atraktivní námět a také podobnost s filmy Identita i 8 Hrozných, které se mi líbily, tak tenhle bohužel u mne neuspěl. Film má stopáž 142 minut a nenabízí dostatek lákavého materiálu, aby diváka dokázal plně pobavit i uspokojit. Hotel se skrytým tajemstvím byl fajn, hezké interiéry,super muzika a zpočátku mě neznámé mystérium i bavilo, ale pořádně to nikam nevedlo. Největší čas je věnován Jeffu Bridgesovi a Cynthii Erivo, což jsou asi nejméně zajímavé postavy ve filmu, jediná Dakota Johnson to překvapivě herecky táhne a potom Chris Hemsworth, který se však ukáže poslední půl hodinu před koncem a to mi přišlo jako podraz. Zvraty jsou sice neočekávané, ale nikterak šokující ( Lewis Pullman lehce překvapil v závěru) dialogy jalové a mínusem je pro mne i absence krve a akčních scén. Je zde jen jedna finální přestřelka v závěru a skončí dřív než řeknu švec. Škoda, že režisér nevytasil něco ve stylu Chaty v Horách, hezky by se to zde hodilo. Zdlouhavý a né příliš zábavný film, ale svou tvář má. 60%

• 23.10.2018  17:05

První půlka hodně fajn, jelikož heist filmy většinou hodně můžu, bohužel druhá půlka se zvrtla v politickou nudnou vyjednávací hru a já absolutně ztratil zájem o to, jak to celé ve výsledku dopadne. Potěšil klasicky dobrý Luis Tosar, ale na Španěly i nečekaně málo zvratů. Nelíbilo. 40%

• 22.10.2018  21:47
    Arizona (2018)

Temný černohumorný Thriller s vynikajícím magorem Danny McBridem odehrávající se počas bytové krize v roce 2009. Danny McBride si jde stěžovat realitnímu agentu, kvůli prodeji svého bytu ovšem dojde k nehodě a vraždě zároveň a roztočí se kolotoč plný mrtvol, kde všichni zemřou neštastnou náhodou. Je to nečekaně příjemně krvavé i hezky vtipné, McBride hraje šílence na jedničku, takže jako oddechovka na zabití nudného večera film posloužil dostatečně, o víc se ani nesnaží. 65%

• 21.10.2018  20:56

Moc příjemné feel good retro drama o introvertovi, který se spřátelí s největším frajerem z celé školy a začnou dealovat trávu. Z plachého chlapce se postupně stává jiný člověk toužící po více penězích, začne randit s největší kočkou města a získává sebevědomí, ovšem jedná se o byznys, kdy štěstí kvete pouhou chvíli. Skvělý výběr herců, solidní Thomas Jane v roli šerifa, cool hlášky a narážky na filmy ( Terminátor!!), příjemná retro atmoška a osudové finále. Překvapení obrovské. 80%

• 21.10.2018  20:40

Velká škoda, že poměrně netradiční a lákavý námět je pouhým dramatem, protože tam celý film ve vzduchu visí něco nepříjemného a divák doufá, že se to v závěru promění v Thriller, ale bohužel. Nemůžu říct, že bych se nudil, bylo zajímavé sledovat stupňující se konflit dvou rodičů, ovšem nemohl jsem fandit nikomu, protože otec byl hajzl a ženská mrcha a mrzelo mě, že se Francouzi neupustili z řetězů, ten konec si vyloženě o šokující finále říkal. Dobrý film, ale nechal mě emočně chladným. 65%

• 21.10.2018  20:33
    Delirium (2018)

Dennis Iliadis je břídil a vypadá to, že Poslední dům nalevo byl jeho vrchol a od té doby spíše stagnuje. Zpočátku poměrně zajímavý nápad po půl hodině vyšumí do prázdna a následuje tuctová vata, která mě nezaujala absolutně ničím. Jediná Genesis Rodriguez přitahuje pozornost svou krásou, zbytek jsem musel protrpět. Nezaujalo bohužel. 40%

• 21.10.2018  20:25
    22 July (2018)

Paul Greengrass servíruje hutné psychologické drama o teroristickém útoku v Norsku v roce 2011 22. července, kde zemřelo 77 lidí a skvěle zachycuje hrůzu, kterou tam všichni prožili. Letos zde byl ještě jeden pokus z Norska Utøya 22. juli, ale ten z mého pohledu se příliš nepovedl, je podaný až příliš dokumentární a nudnou formou, nikdo tam neumře a samotného Breivika ani neukážou, zatímco Greengrass popisuje detailně jak vše probíhalo a diváka doslova do filmu vtáhne. Excelentní je úvodní výbuch bomby a následné nemilosrdné vraždění studentů na ostrově ( Zde sice režisér mohl strávit více času než 15 minut, ale emocionálně a psychicky mě to zasáhlo stejně. Chválím i představitele jednoho z přeživších Viljara, který přežil 5 střelných zranění a doteď musí žít s doživotními následky. Film vrcholí hutným soudním procesem, kde se emocemi nešetří a nenávist vůči Breivikovi je na místě. Solidní.75%

• 20.10.2018  23:47

Timo Tjahjanto poprvé bez svého bratra a natočil další akční zlatou perlu, která definitivně vykouzlí úsměv na tváři a jako náhrada za zrušený Raid 3 to funguje bezvadně. Je třeba podotknout, že Timo se proslavil především hororem Macabre ( pořád jeden z nejbrutálnějších exploitationů vůbec), takže primární housle hraje především Gore a násilí, kterého je zde požehnaně a velmi se mi líbí jeho přístup k žánru, protože on jako jeden z mála posouvá hranice, ukazuje věci, které jsou Tabu a neštití se absolutně ničeho a to mne fascinuje, protože Američané tiše mohou závidět. Herecky je film prvotřídní, sejde se zde známá herecká sestava, trochu jsem si však musel zvyknout na to, že Iko Uwais je záporná postava, ale Joe Taslim má naštěstí charismatu až až, ale překvapivě nejvíce září Julie Estelle, která okamžitě potřebuje vlastní sólovku. Akce téměř nesešlápne z plynu je to jeden ultra brutální masakr, kde se všichni řežou vším, co je po ruce, lámou se končetiny na všechny možné způsoby a využívá se vícero bojových stylů. Tjahjanto se vyloženě vyžívá v smrtelných likvidacích a já šílím společně s ním. Největší highlight je definitivně Julie Estelle proti dvoum lesbičkám a myslím, že lepší female fight tu ještě nebyl a taky samozřejmě celé finále, které si bere to nejlepší z Berandalu a Joe Taslim proti Uwaisovi jakožto souboj bratrů byl docela emotivní a choreografii se samozřejmě nedá nic vytknout. Abych jen nechválil, mouchy se zde samozřejmě najdou. Vizuál mi příjde průměrnější, občas jsem měl pocit, že postavy přežívají nemožné a trošku mě mrzelo, že se zde neukázal nový akční objev, ale to jsou pro mne irelevantní drobnosti, které mi zážitek nezkazili. Kdo rád sebevědomé akční nekompromisní a brutální filmy bude spokojen. Kdo zaspal dobu při Segalovi, Lundgrenovi a Van Dammovi bude nejspíš brblat. Tady fanoušek akce pod 3* jít nemůže. Už se těším na May the Devil Take You a doufám, že v příštích letech mě Mo Brothers bude uspokojovat nadále, protože tolik šikovných tvůrců v současnosti není.90%

• 19.10.2018  23:45
    Halloween (2018)

David Gordon Green režisér skvělé komedie Travičky Zelené a Prince a Pruďase vzdává poctu a navazuje na Halloweenskou klasiku ze 78 a John Carpenter si myslím nemůže být uražen. Musím sice podotknout, že původní Halloween nepatří mezi mé oblíbené filmy a víceméně se stal kultovní záležitostí jen proto, že v té době byl první a tedy pro lidi šokující, jako slasher kvůli absenci krve a málo mordů u mne neustál, ale s verzí 2018 jsem nadmíru spokojen. Michael Myers řádí více než kdykoliv jindy a jeho práci je rozhodně příjemné sledovat. Oběťí padne poměrně dost, krví se nešetří a objeví se i velmi hezké explicitní scény( Rozšláplá hlava nejspíš vede), ale zase se nejedná o nic, co by běžný divák nestrávil. Na nostalgii hezky brnká původní soundtrack a velmi se mi líbil i ten nový,což se vzájemně skvěle doplňuje. Atmosféra je povedená, především finále v baráku je vygradováno tak, že jsem chvílemi nedýchal a ticho v sále při napráskaném kině bylo k neuvěření. Herecky také velmi slušné v čele s Jamie Lee Curtis, která na své staré kolena je poměrně fyzicky zdatná a ve zbraňích se vyzná. Potěší i role mladého černouška, který na pár minut uvolní temnou atmosféru humorem. Mínusem pro mne byl pomalejší rozjezd ( Než Michael uteče z blázince je to trošku nezáživné) a také absence Tities, kterých bylo v původním požehnaně žel zde se mihnou jednou v sekundovém záběru. Ve výsledku tedy spokojenost a určitě nejlepší Halloween ( Sorry Zombie i Carpentere) a samozřejmě další zlatá letošní trefa vedle Hereditary a Quiet Place. 80%

• 18.10.2018  23:07

Dennis Iliadis režisér Posledního Domu na Levo si střihnul malý Home invasion/Slasher a natočil ho pod pseudonymem Quinn Lasher, proč to fakt netuším. Jedná se o vcelku svižnou žánrovku, která sice nepřinese nic nového, ale fanoušky žánru rozhodně neurazí. Matka s dvěma dcerami jede na chatu uprostřed ničeho, kde na ně bude číhat vypočítavý psychopat v masce, který rozhodně nemá s nikým slitování. Film hezky šlape, disponuje fajn atmosférou, funguje napětí a dojde i na tři solidní Gore scény, takže zklamaný rozhodně nejsem, jen zamrzí, že ambice nebyly vyšší. 60%

• 16.10.2018  21:13
    Searching (2018)

Překvapení roku a jeden z nejlepších kriminálních média-sociálních thrillerů vůbec. Celý film se odehrává pouze na ploše PC a občas za pomocí kamery či mobilu, což velmi přidává na autentičnosti a věrohodnosti a vypráví příběh o holčičce, která záhadně zmizne a její otec se pokouší vypátrat, co se jí přihodilo. Dozví se informace, které o své dceři absolutně netušil a místy je film opravdu emocionálně zdrcující a chvála patří i scénaristovi, který si pro diváka připravil pěknou dávku brutálních zvratů ( Všechny neočekávané a šokující zároveň) a největší potlesk patří samotnému finálnímu rozuzlení alá „Saw“, při kterém jsem téměř nedýchal a nepamatuji se, kdy jsem naposled viděl tak neskutečně promyšlený, překombinovaný autentický thriller. Velmi napínavé, neskutečně strhující, poutavé a nekompromisně pohrávající se s divákem.John Cho to zahrál s grácií. Bravo nářez jak svině! 90%

• 16.10.2018  16:19
    Look Away (2018)

Příběh se soustředí na rozkošnou teen Mariu, která to nemá ve škole lehké, je šikanována místním hokejistou, nemá kamarády ani sebedůvěru, ale vše se změní jakmile v zrcadle objeví svou identitckou Evil Twin sestru, která je velmi sexuchtivá a nedělá ji problém ublížit blízkým. Nápad je rozhodně super a proměna nevinné Marie v bezcitnou drzou mrchu je zvládnutý na jedničku. Celkem mě zaujalo, že Maria se ve filmu ukáže úplně nahá, což v Teen filmech není úplně obvyklé a odvahy si cením. Co zamrzí, že film není děsivý, napínavý jen místy a s násilím se poměrně také šetřilo, ale předpokládám, že tenhle film je určený především pro ženské publikum, které si klidně 10-15% navíc mohou přidat. Já se nenudil, ale úplně cílovka nejsem. 60%

• 15.10.2018  21:41
    Knuckleball (2018)

Sám Doma doslova v Thrillerovém vydání. Rodiče jedou pryč a nechají svého syna u dědy na venkově, jehož mladý soused je psychopat. Příběhově ten film rozhodně nic nového nenabízí a těží pouze z nápadu ukradnutého ze slavného hitu, ale proč ne, byť šlo vidět, že rozpočet byl nižší, přesto jistá snaha šla cítit a to se cení. Mladý klučina je poměrně inteligentní a dává záporákovi celkem pěkné kapky, takže kdo tyhle napínavé Thrillery ve stylu kočka a myš má v oblibě film by urazit vyloženě neměl. Přesto to šlo udělat určitě lépe a drsněji. Pouhý průměr. 60%

• 15.10.2018  18:26

Hodně bizzární podivnost, která je místy vtipná i zábavná, ale na můj vkus v závěru až moc přitažená za vlasy.Nedá se rozhodně upřít kreativnost, barvičky i detaily s kterými tvůrce moc hezky pracuje a Lakeith Stanfeild je velký sympaťák, ale pořád mi tam něco na vyšší hodnocení chybělo. Originální film však bezpochyby Sorry To Bother You je. 60%.

• 15.10.2018  17:53
    Apostle (2018)

Gareth Evans režisér ( Raidu 1 a 2) servíruje nekompromisní dobový horor na izolovaném ostrově s náboženským kultem. Hlavní hrdina Dan Stevens( The Guest) se vydává na ostrov osvobodit svou unesenou sestru, ovšem zdejší náboženští fanatici se neštítí ničeho a čeká ho spousta nebezpečí. Jediným mínusem je délka 2 hodin a 10 minut, kdy první hodinka je výrazně pomalejší, ale ta druhá je plná strhujících scén, že se z Apostle stává definitivně žánrový klenot a poctou starého Wicker Mana. Bezútěšná atmosféra, solidní gore( Lobotomie, drtička či kopí v xichtu mazec) je to neskutečně syrově natočené s vynikajícím záporákem, kde vedle Sheena dle mého zářil více jeho kumpán Mark Lewis Jones( Z toho chlapa jsem měl respekt) a skvělá je i hudba či samotné prostředí. Nejděsivější scénou je podle mě babka, která se zjeví v tunelu plném sr*ček. Příjemná dávka mysteriózna a mystičnosti v závěru hodně potěšila. Evans ukázal, že né jen akce patří k jeho triufmům, ale i natočit atmosférický historický horor mu nedělá problém. Nebýt první slabší půlky jasná pětka. 85%

• 14.10.2018  19:42

Nečekaně solidní paranoidní/mysteriózní Sci-Fi horor. Příběh se soustředí na Britskou rodinu, která slaví vánoce rodinnou večeří, ale brzy jsou uvěznění ve svém vlastním domě neznámou silou a jediné informace poskytuje TV v místnosti " Await further instructions". Jedná se o mimozemskou invazi či teroristický útok, to neví divák ani hlavní hrdinové a to je na tom to nejlepší. Atmosféra houstne, rodina propadá paranoii a bylo překvapivé jak rychle se obracejí proti sobě. Místy nečekaně drsné a atmosféricky dusné, v závěru příjemně Carpenterovsky osmdesátkové. Za mě spokojenost. Tyhle malé levnější snaživé a originální horory občas překvapí. 70%

• 9.10.2018  15:27

Německo servíruje Evropského Revenanta z Ötztal Alp 5300 let zpátky z doby Neolitů a vypráví příběh muže, jehož mumie je jedna z nejstarších a nejznámějších na světě. Jedná se o dobový historický revenge survival, kde hlavní hrdina se vydá na lov a mezitím je celý jeho kmen včetně jeho rodiny brutálně zavražděn, vypálen a ženy znásilněny ( mimochodem hodně drsná a silná scéna). Přišel tedy téměř o vše a jedinou možností je krutá odplata vyhledat viníky a popravit je. Rozhodně zaujme krásná chladná příroda, neobvyklé ztvárnění pravěké doby, původní germánský dialekt, kterému divák nerozumí a žádné titulky nejsou a nejspíš nikdy nebudou dostupné, ale k příběhu nejsou potřeba, což upozorňují i tvůrci na začátku filmu. Film má sice pomalejší tempo vyprávění, ale pokud se vžijete do tehdejší doby, tak Vás čeká hodně nevšední zážitek s drsným začátkem i koncem. 70%

• 9.10.2018  12:38
    Temné síly (2018)

Čekal jsem to upřímně horší a ve výsledku jsem se celkem příjemně bavil. Na Hunger Games, Maze Runner či Divergenci to nemá, ale rozhodně lepší než Hostitel či Mortal Instruments. Samotný námět je velmi dobrý a je škoda, že se jej ujali tihle tvůrci, protože s někým šikovnějším to mohla být pecka. Alespoň Amandla Stenberg hezky poutá divákovou pozornost svou roztomilostí a poměrně velkýma ceckama a zajímalo mě, jak to celé nakonec dopadne, což se cení. Mínusem jest né příliš povedené efekty a nezajímavá akce. Na jedno podívání to však jde. 60%

• 7.10.2018  22:39

Tady půjdu proti proudu, ale pro mne od Mad Maxe tu lepší postapo nebylo. Post-apokalyptické snímky patří k mým nejoblíbenějším hned za Exploitation, tedy dokážu odpustit ledacos, ale zde v mém ohledu mohu jen chválit. Hlavní hrdinové jsou manželé, kteří se právě chtějí rozvést, ale kvůli podmínkám, které nastaly jsou nuceni být opět spolu a bojovat o přežití a jejich chemie mě velmi bavila. Příběhově film nenabízí nic nového a vlastně se jedná jen o dostání z místa A do B, ale co se děje venku je přesně identická anarchie, která by doufám nastala, kdyby se něco takového přihodilo i nám. Svět doslova zešílel, všude samé gangy, vraždící maniaci v šílených maskách, nekompromisní sniperka, která ochraňuje jen ženy, kolo smrti, zabíjení pro zábavu no úplně snad vše, na co si člověk jen vzpomene. Hlavní postavy cestují a v průběhu své cesty se dostávají do čím dál většího průseru a hlavně se nedá nikomu věřit a tohle mě sakra baví. Finální přestřelka v předměstí byl absolutní nářez, kde ženy opět vzaly vše do svých rukou. Za mne hodně velká spokojenost a jde vidět, že jsi to bere z vícero snímků ledacos, já se bavil neskutečně a ustřelená palice v závěru je top. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79