EvilPhoEniX

Asian/Horror FAN

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80
    • 21.1.2019  00:01

Herecky asi nejsilnější sestava, kterou na severu můžeme najít. Nikolaj Coster-Waldau z Game of Thrones je hodně velké lákadlo a k tomu si připočtěte Ulricha Thomsena z Banshee a Nikolaje Lie Kaas, který momentálně vévodí severskou kriminální quadralogii, jehož nejnovější počin Složka 64 startuje v kinech už za 4 dny. Druhá šance je dusný, nepříjemný, autentický Drama/Thriller, který především pro rodiče( matky) nebude velmi příjemně koukatelný. Film se soustředí na dvě rodiny ( jedna narkomanská sociálně slabší, druhá zajištěná, ale štěstí jim velmi nepřeje). Musím říct, že film má opravdu sílu a nebojí se ukázat scény, které běžně ve filmech nevídáme viz. scéna kdy batole leží na wc od výkalů a moči byla více než šokující. Režijně, scénaristicky i herecky bezchybné a s velmi bezútěšnou atmosférou podpořené. 80%

• 15.1.2019  21:11

Byl jsem trošku skeptický, ale je to film, který by se vidět měl a ve výsledku jsem mile překvapen. S Damien CHazelle je to má první filmová zkušenost jeho tvorba mě doposud příliš nezajímala, ale tímhle filmem si získává mou pozornost. First man je poutavá biografie Neila Armstronga a bylo velmi hezké sledovat jak vše v tomhle zákulisí funguje. Ryan Gosling hraje jako vždy výborně a výlet na měsíc je pěkně vygradovaný i napínavý. Vyloženě jsem se nenudil i přes pomalejší tempo, ale kdybych si měl vybrat z posledních velkých Sci-Fi, co si pustit znova, asi dám přednost Marťanovi a Interstellar. Slušné. 75%

• 15.1.2019  19:42
    Libenjyeo (2019)

Lee Seung-won je neznámý režisér, který nemá příliš zkušeností, ale natočil jeden z nejlepších akčních filmů, které Korea za poslední roky stvořila. Má to celkem slušný příběh o policistovi, který jde na izolovaný ostrov plný vězňů pomstít se vrahovi své rodiny, který tam vládne a loví ostatní přeživší. Bruce Khan je herec, o kterém jsem doteď neslyšel, ale jeho charisma a bojové schopnosti se dají srovnávat s těmi nejlepšími v oboru a záporák Park Hee-soon je celou dobu zakrytý odvazy od popálenin, takže toho až tak moc herecky nepředvede. Potěší i Yoon Jin-seo z Oldboye. K samotné akci mám jediné výhrady, že jí mohlo být víc, protože je absolutně skvostná. Jsou zde 4 větší akční sekvence, ale naštěstí hezky různorodé, takže si každý příjde na své. Slušné bylo vymlácení opuštěné věznice, geniální souboj s meči, neobvyklá přestřelka s luky a potom samotný final fight, který je samozřejmě vrcholem celého filmu. Tak náročnou choreografii jsem už dlouho neviděl a díky skvělé kameře si divák užívá každý úder,chvat,blok a já si opět pěkně zařval. Doufám, že Bruce Khana ještě uvidím, protože ten chlap je samuraj a Bruce Lee v jednom. Na plný počet mi chybělo rychlejší tempo a vadil mi občasný humor některých vězňů, jinak solidní událost a k soubojům se určitě budu vracet i v budoucnu. Netfixu děkuji za spolupráci s Asii a hlavně za titulky. 80%

• 15.1.2019  12:20
    Hyeobsang (2018)

Celkem slušný vyjednávací Thriller s dobrým hereckým obsazením, ale šlo poznat, že se jedná o debut, tedy jedná se převážně o komornější film odehrávající v málo lokacích. Bin Hyeon jako záporák solidní a Son Ye-jin jako vyjednavatelka schopná, zvraty ušly a z akce je tu jen krátká přestřelka v závěru, což celkem zamrzí. Jednohubka. 65%

• 15.1.2019  12:10
    Suspiria (2018)

Luca Guadagnino je nepochybně talentovaný Italský režisér, ale jeho předešlá tvorba se skládala především z romantických dramat, tedy natočit remake slavné Argentové Suspirie bylo velké sousto, ale celkem si s ní poradil. Originál byl fascinující svou údernou děsivou hudbou, působivým vizuálem, promyšlenými vraždami a hutnou atmosférou. Remake jde úplně v opačných kolejích a společného až tak moc nemají, i tahle cesta má něco do sebe. Je třeba hned uvést na pravou míru, že Suspiria rozhodně není pro mainstream diváky, načančané teenky a diváky prahnoucí po zábavě. Film potěší především Artové fanoušky bizzárních a obskurních podivností a také ty, kteří jsou odkojení na hororech ze 70. let, protože nová Suspiria jakoby vypadla z téhle doby. Retro jak svině. Má to sice mouchy, ale také výrazné klady. Mínusem je délka dvě a půl hodiny, kde nudnějších pasáží je více než je zdrávo ( Proč se ve filmu Italského režiséra mluví Německy a Anglicky to netuším), ale pokud tohle překousnete dostanete zasloužený reward. Plusy: Nádherná Dakota Johnson se konečně ukáže nahá, Tilda Swinton je zde opět vynikající, byť vzhledově je to zrůda, na kterou by normální chlap nikdy nevlezl, veškeré taneční scény jsou zajímavé a finální taneční vystoupení je solidní, Lámácí taneční gore scéna je už teď kultovní a nic drsnějšího a hrozivějšího jsem nikdy neviděl, potěší i znepokojivé snové vize no a potom samotné finále, kde příjde absolutní peklo s hektolitry krve a explodujícími hlavami , Argentovým rudým filtrem, Matka Suspiriorum a jedna silně rozkládající plesnivá nechutná babka, která mě bude děsit ve snech ještě hodně dlouho. Je těžké film hodnotit, protože hororové scény jsou výborné, ale ta výplň mezitím trošku pokulhává, přesto kvůli finále a lámácí taneční scéně se vyplatí film vidět. 70%

• 13.1.2019  21:18
    Pledge (2018)

Pledge je vcelku slušný průměr o třech nerdech, kteří by rádi zašli na college party, ale pro všechny místní jsou looseři, tak to s němi vypadá, že skončí doma u X-boxu když cestou domů potkají atraktivní slečnu s pozvánkou na párty, kde budou mít možnost se přidat i slavnému Bratrstvu. To však vyžaduje fyzicko-psychologickou disciplínu. Tváří se to jako Torture horory posledních let s výjímkou, že zde převažuje spíše psychický terror a násilí se straní,což lehce zamrzí, ale funguje naštěstí napětí, humor a má to i nečekaný zvrat v závěru. Mohlo to být více ambicióznější a intenzivnější o tom žádná, ale pořád je Pledge strávitelnou jednohubkou, která neurazí. 60%

• 11.1.2019  20:35

První díl byl hezky nostalgický, ale až tak moc mě nebavil, za to dvojka je našláplá audiovizuální jízda plná Easter Eggů ve stylu Ready Player One. Příběhově je to velmi poutavé, humor je inteligentní a podařený, všechny ty odkazy hřejí u srdce a povedla se i vynikající autonaháněčka. Myslím, že tvůrci měli kreativity více než dost a nezapomněli téměř na nic ( Chválím i Dark Web a virus).Skvělá zábava i pro dospělé s boží potitulkovou scénou. 85%

• 11.1.2019  20:27

Příjemné komediální drama s dobrým nápadem i fajn herci. Takový film, který vyloženě neurazí ani nenadchne. Je zde pár solidních hlášek, film pěkně odsýpá, herci sympatičtí a dojde i na troška napětí ( Pistole s dítětem). Bavilo. 65%

• 8.1.2019  20:21
    The Oath (2018)

Politická konverzační provokující satira s dobrými hereckými výkony a slušnou dávkou zábavnosti. Je to síce místy hodně uřvané a sprostými přestřelkami se nešetří, po příchodu dvou nečekaných hostů je to i příjemně drsné a napínavé. Překvapila mě účast Johna Cho a Billyho Mangussna. 60%

• 8.1.2019  20:12

Citlivé bezvýchodní sociální Drama zaměřující se na život Pakistánské rodiny žijící v Oslu včetně jejich striktních kulturních tradicí a náboženství. Hlavní hrdinka Nisha by ráda žila život jako každý dnešní teenejdžr, tedy párty, alkohohol a sex se svým přítelem, bohužel její rodina a kultura tohle neuznává a když jí otec přistihne v pokoji se svým přítelem začíná pro ní osudné nekončící peklo, které nezná hranic a nemá konec. Vzhledem k tomu, že Nisha je opravdu krásná slečna silně jsem s ní empatizoval a veškeré její problémy prožíval takřka s ní. Je to hodně silné i emotivní a můžeme být rádi za Česko, protože ženy v Pakistánu a celém Islámu vůbec to nemají absolutně lehké. Silný zážitek s psychologickým podtextem. 80%

• 8.1.2019  16:24

Slušná Kanadsko-Francouzská akční komedie s velmi sympatickým ústředním duem policistů, kteří se snaží rozlousknout případ organizované skupiny zaobírající se krádeží aut. První díl jsem neviděl, ale dvojka údajně moc nenavazuje, takže to až tak nevadí. Film je hezky natočený, dobře zahraný, je zde inteligentní humor i pár nečekaných zvratů a to vše v dobrém tempu. Příjemná zábavná oddychovka jak má být. 75%

• 8.1.2019  16:04
    Secret Santa (2018)

Neskutečná vánoční volovina, u které jsem se řezal smíchy jak už dlouho ne. Secret Santa je zvláštní film je levně natočený, herci jsou průměrní a krev je digitální a obvykle takové filmy vypínám po půl hodině, ale zde to tak nějak vše drží po kupě a vychází z toho skvělá zábava. Film se soustředí na vánoční večeři mnohočetné rodiny a ve vánočním punči je netestovaná droga, která ve všech vyvolá agresi chuť zabíjet. Asi 20 lidí se řeže hlava nehlava vším, co je po ruce a je to Splatter jak z 90. let, kde krev stříká v litrech a místy je to fakt masakr, ale co je největším plusem filmu je nečekaně humor. Místy zde padají tak brutální hlášky, že jsem se válel smíchy na zemi. Ten humor je místy tak triviální a trapný až je neskutečně vtipný včetně hrozných hereckých výkonů a podivných individuíí ( Teplý černoch, koktající mladík, striptérka, všemi nenáviděná ošklivá dcera a vyšinutá mamka) no sestava jak blázen. Ani nevím zda film mohu doporučit, záleží jak jste ochotni přistoupit na pravidla filmu a místní humor, ale za mne opatrný palec nahoru. 65%

• 7.1.2019  12:27

Režisér, který se podílel na seriálu Taboo nyní představuje svůj první celovečerní debut s Gerardem Butlerem a Peterem Mullanem. Tři chlapi jedou na 6 týdenní směnu na izolovaný ostrov strážit maják, kde však naleznou truhlu zlata a jak už to většinou tak bývá, někdo si pro ní bude chtít přijít. První hodina je výborná, skvěle tu funguje ponorková nemoc, je to i slušně napínavé a především dobře zahrané a je škoda, že ve druhé půli filmu dochází dech a nemá už čím vyloženě zaujmout. Přesto na debut slušná oldschool práce z neotřelého prostředí a vidět vyšinutého Butlera stojí za to. 60%

• 4.1.2019  21:50

Vůbec mi to nesedlo. Největším tahounem je drsňák Joaquin Phoenix. John C. Reilly se mi do westernu nehodí však vůbec a Jake Gyllenhaal mě poslední dobou baví čím dál méně. Příběhově je to docela neatraktivní, akce moc není a tempo se bohužel vleče. Vedle Hostiles a Ballad of Buster Scruggs tohle na mě udělalo nejmenší dojem.50%

• 4.1.2019  21:39

Trailer mě nezaujal a ponorky sice obdivuji, ale filmy na tohle téma vyloženě v lásce nemám, takže ve výsledku jsem velmi mile překvapen jak moc svižné a zábavné béčko Hunter Killer nakonec je. Gerard Butler v roli kapitána solidní a baví i podmořské útoky, které jsou velmi napínavé byť natočeny spíš průměrně. Povedla se i záchranná akce Ruského prezidenta. Bavil jsem se nadmíru dobře a víc jsem zde ani nečekal. Na zábavnější film s ponorkami si nevzpomínám, rád přilepším.70%

• 4.1.2019  21:28

Pěkná Redfordova rozlučka s kariérou o obdivuhodném kriminálnikovi, který nespočetněkrát utekl z vězení a vykradl přes 100 bank. Samotné loupeže jsou zábavné a usmívající se Redford gentleman je super. Baví i Casey Affleck v roli policisty, který se snaží Redforda dopadnout. Škoda, že útěky z vězení byly shrnuty jen v 5 minutách a žánr komedie je zde celkem nevyužitý. Přesto slušná retro podívaná, která má kouzlo i srdce. Mám to pomezí 3 a 4, ale vzhledem k tomu, že se jedná o poslední Redfordův zářez rád zvednu.70%

• 4.1.2019  20:08
    Dogman (2018)

Matteo Garrone, který natočil skvělou morbidně hororovou antologii Pohádku Pohádek přichází nyní s hutným syrovým Dramatem, z jehož autenticity a bezvýchodnosti Vám nebude příjemně. Hlavní hrdina Marcello Fonte ( perfektní herecký výkon) je typický dobrák od kosti, který miluje své psy a svou jedinou milovanou dceru, ovšem život mu terorizuje místní " Hulkie Beast" bývalý boxer závislý na kokainu, který šikanuje a terorizuje každého v okolí a každý ve městě mu přeje jen to nejhorší ( dokonce i sám divák) fakt človek jako vzteklý pes hodný utracení. Celý film se odehrává v pochmurném přímořském městečku špinavé Itálie a díky dvěma hlavním představitelům je film velmi záživný a vtahující. Finále je drsnější než jsem čekal a s hlavním hrdinou divák empatizuje maximálně, ikdyž některá rozhodnutí byla velmi nepromyšlená. Solidní Indie záležitos, která je smutná i mrazivá..80%

• 2.1.2019  20:45
    Lifechanger (2018)

První letošní novinka patří Kanadě a rozhodně nevšední a zajímavý úlovek. Jedná se o silně festivalový Indie levný počin, který je však velmi originální a v jistých momentech i dost znepokojivý. Hlavní hrdina je tzv. Shapeshifter, tedy rozkládá se a hnije zaživa, ale jediné, co ho zachrání je převtělení se do jiné osoby a tak je na neustálé vražedné misi, kdy téměř každých 6 hodin nabírá jinou identitu a zanechává za sebou shnilá vycuclá těla. Plyne to sice pomalejším tempem a vizuálem film neuchvátí,ale masky jsou poctivé a finální sekvence mi připomněla Vetřelce. Film určitě stojí za pozornost kvůli originálnímu námětu. 60%

• 31.12.2018  19:36
    Narcos: Mexico (TV seriál) (2018)

Solidní, ale zřejmě nejslabší Narcos. Prostředí Mexika je určitě lákavé, ovšem postavy nezajmou tak, jak předtím. Michael Peňa není Pedro Pascal a Diego Luna nemá charisma Escobara ani Kmotrů z Cali Cartelu a to je docela problém. Jediná šílená postava, která fakt baví je Rafa. Akce je spíše komorní než velkolepá a není ji bohužel moc, protože nikdo proti sobě pořádně neválčí jsou zde spíš osobité vraždy, které jsou sice detailně brutální, ale očekával jsem daleko víc. Mírné zklamání, ale na 4 to pořád je. 75%

• 31.12.2018  19:24
    Manyeo (2018)

Park Hoon-Jeong je solidní režisér, který natočil například New World, The Tiger, a V.I.P. psal také scénář k vynikajícímu I Saw the Devil, takže jasná záruka kvality a svým novým počinem mi udělal asi největší radost. The Witch je drsný,napínavý a vizuálně dechberoucí supernatural Thriller o malé holčičce, která zmasakruje celou laboratoř, která na ní prováděla od malička podivné experimenty a utíká do lesů, kde začne nový život, když si jí "adoptuje" nová rodina. Kim-Da mi ovšem není obyčejná holčička má nadpřirozené schopnosti a ovládá například Telekinezi, ale bohužel trpí také amnésii, takže si nepamatuje, co za hrůzu spáchala, Problém nastane když v televizní show předvede živě, co dokáže a toho si všimnou hodně špatní lidé, kteří dychtí po revenge a získat holčičku zpět. První hodina je trošku pomalejší a tváří se spíše jako Drama, od druhé půlky je to slušně zběsilá akční jízda s nebezpečnými záporáky, slušnou porcí násilí, vynikajícími akčními scénami ( Takhle svižně a inovativně natočenou akci jsem doposud nikde neviděl) a Finále patří k tomu nejlepšímu, co Asie letos stvořila.V příběhu se objeví i pár nečekaných solidních zvratů, takže je zde od všeho něco. Velká chvála i za hlavní mladou herečku,která hraje oscarově a ta proměna nevinné milé holčičky v nekompromisní stroj na zabíjení byl delikátní. Takhle teda jo a vzhledem k tomu, že se jedná o Part 1 čeká nás možná hodně divoká Trilogie. 80%

• 30.12.2018  21:24
    Changgowl (2018)

Producenti Train to Busan servírují historický horor, kde Čínská Dynastie bude čelit agresivním Zombie. Rozhodně velmi originální počin, jak je u Korejců zvykem, který je vizuálně propracovaný, herecky působivý ( Elita ve složení Bin- Hyeon a Jang Dong-Gun válí opět) a samotná akce je velmi fajn, zombie mají supr masky. je to slušně napínavé, lehce krvavé a hlav ulítne dostatek. Jediný problém je v tom, že film je především historický film, takže se zaměřuje i na problémy tehdejší doby, což né každého může bavit, ale mně to nevadilo, protože jsem v Asii už zběhlý. Finále je pěkně vygradováno a tuším lepší Zombie letos nebyly. 70%

• 30.12.2018  21:05

Pamatuji si, že Last Kingdom měl původně být výplňí než výjde řada Vikings, nyní je z Last Kingdom plnohodnotný konkurent, který Vikings ve všem vlastně i převyšuje. Vizuálně působivé, historicky věrné, akce brutální avšak spíš komorní než velkolepá a zvraty propracované a šokující. Nové postavy potěšili ( Skade a Bloodhead super) a Uthred je čím dál lepší a zajímavější hrdina. Jeden z nejlepších historických seriálů současnosti. Emocionální historický orgasmus. 100%

• 30.12.2018  19:14

K filmu jsem byl skeptický, ale nakonec příjemný dojemný film, kde si zaslouží velký obdiv Bradley Cooper za herectví, režisérství, scénář i zpěv. Lady Gaga už v American Horror story ukázala, že umí i hrát a zde to jen silně potvrzuje a doufám, že získá i zaslouženého oscara. Highlight pro mne byl první nástup Ally na pódium, která svým hlasem doslova zbořila celý stadión. Chválim i dobře zvolené písničky. Na daný žánr solidní film, ale cílovka nejsem. 75%

• 30.12.2018  18:30
    Trauma (2018)

Nejzvrácenější film letošního roku patří Chile a po všech letošních Exploitationech jasný král. Trauma je film, který některým divákům trauma doslova dokáže způsobit ( Především ženám) a lidem se slabším žaludkem. Hned úvodní scéna kdy syn je přinucen vojáky znásilnit svou vlastní matku patří k vrcholům na úrovni Srbského filmu a to je teprve začátek. 4 kamarádky dvě z nich lesbičky jedou navštívit vesnické městečko v Chile, ovšem první noc je poznamená do konce života. Jsou napadeni a znásilněni slizským vidlákem a jeho synem a musím říct, že pokud se někdo necítil dobře při znásilnění u I Spit on your Grave, tak zde to nerozdýchá. Scéna trvá asi 10 minut, je bez střihu a působí to velmi reálně a znepokojivě zároveň. Potom je to už víceméně klasická revenge vybíjená s parádním Gore ( páčidlem roztrhlá čelist a uřízlá hlava vede!) a byť rozpočet byl nižšší snaha diváky šokovat fungovala skvěle. Nepříjemný, zlý, bezvýchodní a traumatizující film, u kterého se nebudete bavit, ale budete zhnuseni a šokování a na mě to platilo. Dodatečně chválím i nejlepší lesbický sex, který kdy ve filmu byl natočen a moc hezké herečky.80%

• 26.12.2018  20:20

Neurážející ženský Thriller od snaživého Paula Feiga, ale za mne bohužel vykrádačka mnohem lepší Gone Girl. Anna Kendrick je takové roztomilé trdlo téměř v každém filmu a dá se říct, že mi nevadí, naopak Blake Lively tu hraje vypočítavou mrchu a opět je šíleně sexy. Film má dobré tempo, občas nabídne humornou vložku a místy je i napínavý. Film také nabídne několik twistů, které však nepřekvapí ty, kdo viděl Gone Girl. Škoda, že to bylo pro mne moc předvídatelné a film nenabídl nic násilného ani převratného, ale tuším, že film je směřován především pro ženské publikum, takže v pořádku.Jako Light Thriller jednohubka to funguje. 65%

• 26.12.2018  14:39

Lars Von Trier je kontrovérzní režisér podobně jako Lynch a jeho dosavadní tvorba mě zatím míjela, takže jsem mile překvapen s jeho novým filmem, který sice opět není pro běžné publikum, ale použil atraktivní námět a dává zavzpomínat především na klasiku Henry: Portrét masového vraha. Matt Dillon zahrál Jacka s gráciíí a zaslouží si za svůj výkon akademické odměny. Film popisuje 5 incidentů, kde Jack nemilosrdně vraždí a rozhodně má z něho divák znepokojivé pocity, protože, co kolikrát provádí s obětmi je k neuvěření. Brutální je to solidně, ale v pár scénách jsem doufal, že Trier zajde ještě dál viz. 5 incident a experiment s Full metal jacket byl trestuhodně nevyužit. Má to sice 2 a půl hodiny, ale nudit jsem se nestihl a bavilo mě i Jackovo inteligentní filosofování, ze kterého se člověk i něco zajímavého dozvěděl, byť Dantové peklo v závěru bylo možná už moc. Znepokojivý, syrový, inteligentní a psychologicky náročný film obsahující černý humor i sarkasmus a já si jej užil. 80%

• 25.12.2018  11:34

Průměrný slasher, který v kinech neměl, co dělat. ale doma u TV je vcelku sledovatelný a zábavný. Největším plusem je rozhodně strašidelný lunapark hrůzy, který má solidní atrakce, děsivé výjevy i dobré masky, tam bych se určitě leknul i já, ještě by se dalo pochválit sympatické ženské obsazení a originální maska vraha, tím plusy u mne končí. Největším záporem je trestuhodná absence gore, na krev se zde úplně zapomnělo a vraždy patří k nejobyčenějším, což je největší problém u Slasheru. Soundtrack po chvíli leze na nervy a holky nic neukážou, takže jediný důvod proč film vidět je skvělý Lunapark, který si dokáže udržet divákovou pozornost, ale jinak to za moc nestojí.50%

• 23.12.2018  20:35
    Creed II (2018)

Dvojka Creeda je příjemně nostalgická, emocionální a vizuálně solidní boxerské Drámo, kde Michael B. Jordan opět exceluje. Stallone a Lundgren jsou zde jen z nostalgie, jelikož jejich herecké dovednosti už za moc nestojí. Postavit proti sobě Apolla a Draga byl výtečný nápad a byť souboje jsou zde jen dva jsou výtečně natočené a dynamické,že se divák do arény vyloženě vžije. Chválím i skvělý trendy soundtrack a vizuální nástup obou hrdinů do ringu, s kterým si dal někdo dost práce. Škoda občas pomalejších pasáží, při kterých si divák zazívá, ale jinak spokojenost. 75%

• 23.12.2018  11:14
    Aquaman (2018)

Nečekané překvapení před koncem roku a James Wan potvrdil, že zvládne natočit úplně vše. Aquaman dle trailerů působil jako mořský digitální bordel, ve výsledku jsem dostal vizuální orgie a nebojím se napsat Avatara pod vodou. Jason Momoa sice není dobrý herec, ale dobře se na něj kouká a vlastně si ani nedovedu představit nikoho jiného v téhle roli, červená mokrá kolegyně Amber Heard se svým svůdným výstřihem nejednomu způsobí v kině erekci a určitě musím pochválit i vedlejší známé postavy ( Nicole Kidman, záporák Patrick Wilson, Willem Defoe či Lundgren s přelivem) Film neuvěřitelně šlape od začátku do konce, akce je naložená, velkolepá, dojde i na kontaktní souboje a samotné finále je tak monstrózní,že strčí do kapsy Godzillu s Pacific Rimem. V jedné scéně Wan servíruje i hutnou hororovou atmošku s mořskými kreaturami připomínající Vetřelce a to opravdu pohladí na srdci. Jediné, co na mne příliš nefungovalo byl Humor, ale to se dá odpustit. Vizuálně púsobivé podmořské dobrodrůžo, jaké zde snad ještě nebylo a je potřeba jej vidět v kině!90%

• 21.12.2018  23:26
    Tumbbad (2018)

Indická hororová pohádka, která v zahraničí atakuje neuvěřitelných 85%, u nás zatím hodně chvály nesklízí, ale rozhodně se jedná o originální počin, který si zaslouží pozornost. Příběh o Indické mytologii, zlatě a chamtivosti, kde hlavní hrdina chodí navštěvovat Chrám, kde se skrývá bůh Hastar, ze kterého padá zlato, ale né vždy to je jednoduché. Vizuálně velmi působivé, především maska boha, pro mne spíš démona Hastara je příjemně děsivá, příběhově rozhodně poutavé a dojde i na několik hezkých překvapení. Na lekačky a gore ( krom jedné scény) zde nedojde, ale atmosféra chrámu udělá své. Na Indii nadprůměrná záležitost a já se skvěle bavil.70%

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 60 80