EvilPhoEniX

Asian/Horror FAN

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 23.1.2018  21:43

Tohle je takový nemastný, neslaný. George Clooney snad nikdy nenatočí dobrý film. Přišlo mi to hodně kostrbaté, nezábavné a zdlouhavé. Matt Damon se mi do role příliš nehodil, zápletka mi nesedla, vtipné jsem zde nenašel vůbec nic a ve finále dojde na menší krájení chyba, ale film to už nezachrání.Docela jsem se trápil. 35%

• 23.1.2018  17:33

Ale jo, nese se to na podobné vlně jako první díl. Mila Kunis je velmi roztomilá a Kathryn Hahn hraje Stiflera v ženském vydání a baví mě. Pár hlášek mě rozesmálo a vánoční atmoséra je fajn. Na jedno podívání fajn komedie ikdyž spíše chick flick. 65%

• 23.1.2018  15:38

Za měsíc Leden definitivně nejzajímavější přírůstek do žánru Horor, ale pořád nic, na co bych s radostí vzpomínal. Hlavní hrdinka s kamarády najde v podkroví hru, při které povolají démona s názvem Midnight Man, který údajně využívá Váš strach proti Vám, ale o tom se jen mluví bohužel. Úvodní scéna a vyvraždění dětí je odvážné a solidní, potom bohužel následuje 40 minut "nudy" jelikož běhání po domě se svíčkami, mě moc nerajcuje, ale potom se film docela slušně rozjede a není nouze o skvělé gore, temnou atmosféru a velmi děsivou Lin Shaye, která v jedné scéně mi vyvolala mráz v zádech. Objeví se zde i Robert Englund, ale nic moc důležitého filmu nepřinese. Herecky je to průměrné, hlavní dva hrdinové podle mě hráli ochotnicky, zachraňovala to krása hlavní hrdinky a Lin Shaye. Vizuálně taktéž spíše levnější záležitost, že bylo až s podivem jak dobře dopadly masky. Je to béčko jak hrom působící jako osmdesátka, ale snaživé a neurážející. 65%

• 21.1.2018  22:09
    Mom and Dad (2017)

Leden je klasicky na horory mrtvý a tahle novinka s Cagem a Selmou Blair, také příliš neuchvátí. Nápad je super, ale velmi nevyužitý. Rodiče z ničeho nic chtějí zabít své děti a vypukne tedy epidemie, ale pokud na nějakou vraždu dojde je bohužel mimo záběr, tedy horor opět bez krve, což je velký palec dolů. Humoru film také příliš nepobral a Cage přehrával tragicky, je až s podivem jak kdysi excelentní herec nyní spadl na absolutní herecké dno. Naštěstí film nějak výrazně nenudí a občas se objeví napínavá scéna, ale jinak pro mne docela zbytečný film. 55%

• 16.1.2018  20:34

Francouzům ty komedie jdou na jedničku v poslední době. Opět neobvyklý originální nápad se skvělým Christianem Clavierem, který žije spokojený přepychový život se svou krásnou manželkou, ale jejich idylku naruší romská rodina s karavanem, která se jim nastěhuje na zahradu. Jsou zde vtipné momenty a především je zábavné sledovat rozdíly a tradice Romů s těmi našimi. Fajn věc. 75%

• 16.1.2018  20:18

Spíše Chick movie, ale velmi zábavný na podívání. Manželka s milenkami se mstí nevěrnému Lannisterovi a některé naschvály jsou velmi povedené. Fajn zábava se sexy Cameron Diaz a Kate Upton. 65

• 16.1.2018  19:52
    Hostiles (2017)

První letošní kino zážitek. Scott Cooper servíruje drsný dobrodružný Western s Apačema! V hlavních rolích solidní Christian Bale, Rosamund Pike a Ben Foster. Film má sice pomalejší tempo, ale velmi vypjatou atmosféru, překrásnou krajinu, hodně nechutné maniakální Apače, kteří nemají problém vyvraždit celou rodinu i s dětmi ( Úvodní scéna hodně intenzivní) a povedl se i soundtrack. Akční scény jsou zde jen 4, ale autenticky natočené, skvěle ozvučené a velmi vypjaté, že se mi až zatajoval dech. Mrtvý žánr poslední dva roky pomalu oživuje a nabírá na síle a to je jen dobře. 75%

• 12.1.2018  20:52
    Konvert (2017)

Technicky sice fajn i námět je v pohodě, ale po hororové stránce slabota. Spíš jsem měl dojem, že sleduji kriminálku s mysteriózním nádechem. Dalo se to, ale mohlo to být lepší. 50%

• 11.1.2018  23:35
    Na doraz (2017)

Průměrný hloupoučký Thriller s naštvanou a odhodlanou Halle Berry. Film má naštěstí slušné tempo, slizské záporáky a na 90 minut hezky zabaví, takže jako nenáročná jednohubka v nudný večer v pohodě Kidnap obstojí, ale mohlo to být lepší. The Call bylo 2x výše.60%

• 10.1.2018  20:44
    Tvář vody (2017)

Guillermo Del Toro a jeho novinka Shape of Water mě bohužel nenadchla a Toro po delší době vyloženě zklamal. Shape of Water sice sklízí nadšené reakce i vyhrálo ocenění na Golden Globech za nejlepšího režiséra i hudbu a já zajisté nemohu popřít solidní režii, dobovou atmosféru a slušné herecké výkony, především Michael Shannon jako záporák je snad nejlepší na celém filmu, ale zbytek mě nechal chladným. Film má docela vlačné tempo, nesympatickou hlavní hrdinku, která je tak zoufalá, že si to rozdává s Fish manem a na můj vkus až moc romantiky, že napětí a těch pár brutálních scén zůstává spíš v pozadí. Překvapivě zde však funguje humor ( Never trust a man even if he is flat down there ). Jako romantická fairytale o němé dívce, která se zamiluje do příšery to zřejmě funguje, jako horor téměř vůbec. Své diváky si film však najde, předpokládám ženské publikum. 60%

• 7.1.2018  22:32

Martin McDonagh je zpátky a opět si přichystal originální,vtipný, drsný a zábavný příběh, který chytne za srdce. Herecky naprosto výborné- Woody Harrelson v roli šerifa, Sam Rockwell vedlejší policista a vynikající hlavní hrdinka Frances McDormand, která se vůbec s nikým nesere, hláškuje jak o život a ještě rozpoutá válku s policií. Film má příjemnou retro atmosféru z Amerického zapadákova,několik vtipných a zároveň silných scén a drží si slušné tempo, že se naštěstí divák nestihne nudit. Osobně bych uvítal více násilí obdobně jako v Sedmi psychopatech a možná vyhrocenější finále, ale jinak bezesporu kvalitní filmařina v každém ohledu, kterou by si letos nikdo neměl nechat ujít.80%

• 5.1.2018  19:49

The Room jsem neviděl a tenhle druh filmu není úplně mým šálkem kávy, ale James Franco dokáže zaujmout svým vyjímečným hereckým výkonem a párkrát jsem se i slušně zasmál. Potěší zákulisí při natáčení a pár známých tváří v kratších rolích. Zajímavý počin. 75%

• 5.1.2018  19:43

Čekal jsem to mnohem lepší dle traileru, ale přesto na jedno podívání mě film neurazil. Masky jsou podařené a gore chuťovka, vše ostatní nestojí moc za zmínku. Průměrné herecké výkony, obyčejný klišoidní příběh a ve středě filmu tempo výrazně poleví. Dlouho jsem však žádné zombie neviděl, takže budu k filmu štědřejší.60%

• 4.1.2018  21:22
    Coco (2017)

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80%

• 4.1.2018  21:15
    Saljut-7 (2017)

Ruská odpověď na Americkou Gravitaci. Rusové rozhodně nejsou na tom vůbec špatně. Z technického hlediska jsou na tom výborně, herecky také slušné a objeví se zde i pár vypjatých scén. Na vyšší hodnocení mi však něco chybělo. Solidních 65%

• 4.1.2018  14:33

Slušný režijní Debut.4 středoškoláci se jako obvykle poflakují venku v lese, ale dojde k strašné nehodě a jeden z nich zahyne. Od té chvíle to na všech zanechá psychické následky a začínají se ve městě dít čím dál divnější věci. Slušně natočené, moc hezky zahrané, místy i slušně napínavé a ke konci docela intenzivní podívaná zasahující do Slasheru. Žádná velká pecka, ale příjemné podívaní nepochybně.70%

• 2.1.2018  15:58

Rok očekávaný Cannibal Farm je venku a máme první letošní průser a zklamání na světě. Lacinná vykrádačka Texaského masakru, která dělá spíše ostudu než vzdává hold. Film je velmi lacinně natočený, herci jsou nesympatičtí, přehrávají, hysterčí, řvou ( Fake pláč trhá uši), motorovka není ani nastartovaná, výstřely z brokovnice zní jak z Airsoftky, gore velmi málo, většinou mimo záběr a krom jedné uřezané ruky nestojí snad nic za zmínku. A hlavně je to celé takové nudné, jednotvárné, nezajímavé, bez nápadu i atmosféry, nefunguje zde prakticky vůbec nic. Průser od zhora dolů. Zlatý Leatherface.30%

• 28.12.2017  15:47
    The Brink (2017)

Před koncem roku ještě jeden malý akčnáček s výborným Max Zhangem v hlavní roli proti skvělému záporákovi Shawn Yue. Na Debut slušná práce. Dějově sice klasická kriminálka, která ničím neohromí, ale určitě vynikají dynamické souboje, které mají šmrnc díky výborným protagonistům. Max Zhang je sympaťák a neskutečně rychlá mašina. Akce je celkem dost a hodně se zde používají nože, takže za mě spokojenost. Bavil jsem se. Jednohubka v oldschool kabátku se zajímavými lokacemi. 75%

• 27.12.2017  22:49
    Bright (2017)

Ayer mě někdy potěší někdy ne, zde je to tak na půl. Tenhle mix Fantasy v našem světě je určitě zajímavý, ovšem né dostatečně využitý. Příběhově je to velmi ploché, s napětím Ayer příliš pracovat neumí, alespoň má k dispozici Willa Smithe a k nepoznání Joela Edgertona. Akce je velmi slušná, elfí trojice předvádí hezké akrobatické kousky a je to i pěkně brutální, ale nemohl jsem si film užít na plno, nějaký element mě zde vyrušoval a nemohu přijít na to, který to byl. Každopádně na Netflix slušná práce. 65%

• 27.12.2017  22:42
    Verónica (2017)

Režisér Paco Plaza( Rec 1,2,3) si dal od Zombie pauzu a vrhl se na Exorcismus,což je snad ještě otřepanější téma než Zombie a nepřišel absolutně s ničím novým. Technicky je film na slušné úrovni, ale to se jako plus příliš brát nedá vzhledem k režisérovi to byla automatická věc, jinak se jede dle klasické šablony. Pro mě je tenhle druh hororu velmi nezáživný, jelikož divák viděl jeden, viděl všechny a jelikož zde chybí lekačky i gore, tak jsem si zde nenašel nic, co bych si mohl z filmu odnést. Vzhled démona ujde a závěr je docela akční, takže vyloženě utrpení to není. Pro fanoušky žánru snesitelná a koukatelná záležitost, pro mě spíš ztráta času. 55%

• 25.12.2017  19:37

Konec roku se blíží a brzy zde sdílím mé letošní topky kde rozhodně bude patřit i podivnost Zabití Posvátného Jelena. Film rozhodně není pro každého a je obdobně kontrovérzní jako nedávná Matka, ale tenhle řecký režisér Yorgos Lanthimos má rozhodně talent ( Jeho předešlé filmy Špičák a Humr se také řadí mezi podivnosti).Film je už od začátku velmi znepokojivý a divákovi dojde, že zde něco není v pořádku, už jen dialogy či podivně teatrální mluva herců je zvláštní, ale efektní a od hlavního zvratu film nabere slušné obrátky a místy se na film nekouká příjemně. Pokud máte děti budete s hlavním hrdinou soucitit ještě více. Úzkost, znepokojení, mráz v zádech, dech vyrážející momenty, působivé herecké výkony, odvážné dialogy a slušná technická stránka z Posvátného Jelena dělá unikátní záležitost, která mi přes svou artově nezvykle podanou formu překvapivě velmi sedla i mě bavila. Za mě velké doporučení, ale pochopím zde i negativní komentáře. Nahá Nicole Kidman je pořád k sežrání. 80%

• 21.12.2017  23:08
    Reset (2017)

Čínská Sci-Fi podivnost, která se snaží být Cool, ale je zbytečně přestřelená a přeplácaná. Líbila se mi brutalita i záporák, ale jakmile se hlavní hrdinka na scéně objeví 3x, začínal jsem se v tom klonování a cestování v čase docela ztrácet. Podivný mišmaš, který se schopnějším režisérem mohl vypadat daleko lépe. Levnější béčková záležitost. 40%

• 21.12.2017  23:05
    Tokyo Ghoul (2017)

Nejsem znalec předlohy, ale Japonské Mangy nikdy nebyly mým šálkem kávy a zde nejsem také velmi potěšen. Je to typicky přestřelené a japonsky podivné. Akce moc není a stejně se mi nelíbila, jsou zde divné zbraně, divné postavy, nic moc CGI, potěší aspon krev,ale je to hlavně spíš nuda s nezajímavým příběhem. Po hororové stránce také slabota.Nic pro mě tohle. 45%

• 21.12.2017  22:24

V letošním roce dost možná má poslední návštěva kina (Bylo jich 37) a rozhodně trefa do černého. Výtečná nostalgická zábava po 22 letech. Koncept hry se lehce drží stranou oproti originálu, což je snad největší výtka, ale jinak v každém ohledu film funguje jistě. O humor se stará opět výtečný Kevin Hart a vychází to i Jacku Blackovi, The Rock tradičně zábavný a lištička Karen Gillan má kouzlo. Humoru je dostatek a většinou je vydařený, zvířat dostane divák také spousta ( Hroch,nosorožci, krokodýli, jaguáři, černá mamba, slon) a dojde i na kontaktní souboje, takže z akce příjemná všehochuť, která zabaví celou rodinu. Občas sice přitažené za vlasy a pár scén je úsměvných, ale pokud divák přistoupí na to, že je to vlastně videohra, tak není důvod se rozčilovat nad logikou. 80%

• 20.12.2017  20:41
    Thelma (2017)

Ke konci roku znepokojivá záležitost z Norska.Hlavní hrdinka Thelma silně věřící doposud nepolíbena ničím, postupně začíná ochutnávat hříchy života na střední škole a zamiluje se do dívky, ale kolem ní se začínají dít divné a nevysvětlitelné věci. Zní to jako povídka od Kinga ( Carrie), ale film zasahuje spíš do psychologie než čistého hororu, ale pár scén rozhodně stojí za to ( Ty s dítětem či samovzplanutí na loďce). Trošku mě zklamal otevřený konec, což příliš nemusím, ale jinak bezesporu kvalitní záležitost se sociálním podtextem. Dobře natočené s inteligentními dialogy, atmosférické, ponuré a s lesbickým nádechem. Dobré, bavilo mě to. 80%

• 15.12.2017  22:04

Na Japonsko slušná akční řežba, která je příjemně stylizovaná a natočená především na jeden záběr. Film je více méně o válce 5 gangů, kde všichni bojují o město a řežou se v ulicích bez pravidel, tedy baseballky, nože, láhve a samozřejmě pěsti s kopačky. Je zde spousta zajímavých postav, všichni mají zajímavé účesy, dobré značkové hadry a téměř každý zde ovládá alespoň 3 bojová umění, proto je problém si vybrat vůbec hlavního hrdinu, což mi celkem vadilo. Trošku mě překvapilo, že první akce se objeví až ve 40. minutě, což výrazně ubírá na tempu, ale když na ní došlo je se opravdu na co koukat.Za Finální duel 3 vs 1 by se nestyděli ani tvůrci Berandalu. Mrzí mě, že akce nebylo trošku více jinak jasná pětka. Martial arts fanoušci zbystřit. Dobrá záležitost.80%

• 15.12.2017  21:52
    Paradox (2017)

Třetí pokračování úspěšné Hongkongské série SPL je za mnou, ale tentokrát nejsem až tak unešen. Druhý díl nepřekonaný, jelikož sestava Jacky Wu, Tony Jaa a Max Zhang je prostě někde jinde a příběhově mi přišel druhý díl zajímavější a zábavnější. Tony Jaa zde má málo prostoru vlastně si zde ukradne jen jednu akční scénu, což zamrzí, zbytek zůstává na Louis Koo, který sice překvapil, že vůbec něco ovládá,jelikož doposud nic moc nepředvedl, ale spíš mě zaujal Yue Wu v roli policisty, který kung-fu ovládá špičkově. Super je i záporák, který sice otřesně hraje, ale v souboji je slušné hovado. Akční scény jsou zde jen tři, z toho dvě velké, jedna uprostřed s Tonym, která je parádní a závěrečné 20 minutové finále se sekáčkama, které bylo taky perfektní, ale do historie se však zřejmě nezapíše. Vizuálně fajn, příběhově zbytečně roztahané, akce je skvělá, dynamická, drsná i přehledná, ale není ji bohužel tolik. Headshot a Wolf Warrior 2 se mi letos líbilo více, ale pořád slušná martial arts mlátička, která je daleko napřed před USA. 80%

• 15.12.2017  21:33
    V.I.P. (2017)

Slušný režisér Park Hoon-Jeong mě tentokrát příliš nepotěšil a to zamrzí když je k dispozici můj oblíbený Jang Dong- Gun z pecky Pláčícího muže. Za povšimnutí však stojí nový objev Lee Jong-Suk, který ztvárnil pěkně slizského metrosexuálního sériového vraha, ovšem jeho řádění skončí ve čtvrtině filmu a potom se jen dohaduje Jížní Korea, Severní Korea a Americký Interpol kdo si jej převezme, což mě příliš nebavilo. Ze začátku se film tvářil velmi špinavě a brutálně,scény vyvražděné rodiny v baráku a jedna slušná vražda uškrcením silonem nahé dívky, ale tím to končí. Žádná jiná akce se ve filmu už neukáže krom finální přestřelky v baráku, která ušla. Příběhově nedostatečně poutavé, napětí taktéž chybí a ke zvratu žádnému nedojde, není moc, co chválit. Očekával jsem mnohem víc,alespoň Peter Stormare potěšil v krátké roli. Zklamání.60%

• 15.12.2017  21:26

Film nenabízí nic inovativního a zajímavého, možná kdyby se jednalo o originál, tak budiž, ale takhle to příliš nezaujme. Sice jsem se nenudil a první hodina z hlediska medicíny a experimentů je zajímavá, ta druhá duchařská část už tak zajímavá není. Lekačky nefungují, atmosféra nula a postavy neumírají, takže po hororové stránce slabota. Průměrný film a zbytečný remake, na zhlédnutí to však jde.55%

• 14.12.2017  20:58
    Godless (TV seriál) (2017)

Společně s Punisherem jasná seriálová událost roku a pro žánr Western Hit století. Tohle má opravdu vše, co by daný žánr mít měl od sympatického hlavního hrdiny, skvělého záporáka s jeho 30 člennou bandu hrdlořezů, skvělou muziku, překrásné scénerie, našlapané přestřelky, úžasné herecké výkony, skvělou režii i scénař, si říkám kdyby seriály dostávaly oscary, tak Godless vysbírá sošky za každou kategorii. Finální napínavá a nervy drásající třicetiminutová přestřelka, kde 40 vdov brání salón s winchestrovkama a koltama proti záporákovi a jeho kumpánům patří dost možná k nejlepší řachandě, co jsem kdy viděl. Úžasné dílo, skvost, pocta mrtvému žánru a jasný kultovní potenciál. 100%

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71