EvilPhoEniX

Asian/Horror FAN

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 5.5.2021  18:44

Je fajn vidět Jima Carreyho po letech v té nejlepší formě. Lhář Lhář je i po letech perfektní komedií s výbornými gagy a skvělým Jimem, který tu fakt odvádí oscarový herecký výkon. Smál jsem se nahlas paráda. 8/10.

• 5.5.2021  15:47
    PROXiMITY (2013)

Výborná hudba! Jinak relativně levná, ale zábavná, intenzivní a dostatečně napínavá lesní naháněčka s ostrými fighty. Přidat na gore a bylo by to na 4. 6/10.

• 5.5.2021  15:45

Levnější, leč slušná mlátička. Slušné masky, ale 10 minut se zdá být na takový počin moc. 6/10:

• 3.5.2021  17:04
    Diner Dina (2019)

Slušný Japonský bizár a velká Stylovka! Tacuja Fudžiwara ( Death Note, Rurouni Kenshin) hraje barmana v exkluzivní restauraci, s velmi specifickou klientelou : Vrazi, magoři. Kde právě nedobrovolně nastupuje nová roztomilá servírka, která vůbec netuší, do čeho jde. Film má originální barevnou stylizaci ( vizuál fakt nádherný a prostředí baru je příjemně exotické), banda vrahů je vybrána zajímavě a každý má svou vlastní "místnost" v podniku. Nejlepší je bizární postava buldoga, který si většinu scén krade pro sebe a v akci je boží. Trochu jsem zklamaný ze samotné akce, má sice svůj vlastní xicht a jedna scéna je vyloženě pomrknutí na Matrix ( flying action shooting sequence) a trochu jsem doufal, že násilí bude explicitnější, ale i tak se mi na film dívalo dobře. Postavy jsou dobře zahrané, příběh je zajímavý a dokázal místy překvapit nečekaným směrem a námět je sám o sobě víc než atraktivní, takže jsem spokojen. Japonsko mi po delší době udělalo radost. 7/10.

• 1.5.2021  14:29

Doufal jsem, že Line Walker 2, mě bude šokovat podobně jako třeba Shock Wave 2, je to podobný případ, kde první díl mě příliš nebavil, tak jsem zde celkem dával naději, ale bohužel je to na podobné úrovni jako první díl. Herecky opět slušné ( Nick Cheung, Louis Koo a Francis Ng jsou známé Hongkongské hvězdy) děj mě příliš nebavil, akce se opět skládá z né příliš záživných přestřelek, ale došlo aspoň na dva slušné fighty ( v autobuse zdravím Nobody) a občas je tu viditelné slabší CGI ( bouračka). Jediné, co se mi vyloženě líbilo, tak byla 20 minutová finální auto naháněčka, kde do ulic byli vypuštění býci a ti občas pár lidí na rohy nabrali, tak to působilo poměrně svěžím a drsnějím dojmem. Jinak nic, z čeho bych padl na zadek. Hong kong umí lépe. 6/10.

• 1.5.2021  11:49

I loved every freakin' second of it... Film roku! Animák dekády! Nejlepší film z Netflixu! a Instantní klasika, KULT a Masterpiece! Po skončení mě málem odvezli na chirurgii spravit si čelist. Neskutečný zážitek. Film se zaměřuje na potrhlou, bláznivou a sympatickou rodinku, která uprostřed Robotí Apokalypsy je na rodinném výletě, zatímco unášejí lidi a pomalu končí svět. Výborný a originálně podaný nápad začínající apokalypsy o elektrických spotřebičích, které se zblázní. Celou show si pro sebe krade samozřejmě pes, pardon chtěl jsem říct chleba! ale výborný je i otec, jakožto správný kutil a správný chlap ( hodně 40cátníků se v něm uvidí) a samozřejmě potěší 2 porouchaní roboti jako přírůstci do party, kteří opět celou show ještě pozdvihli. Syn s dcerou jsou taky slušní, ale za ostatními trochu zaostávají a mamča, ta se na konci promění v regulérního Assassina, ze kterého jde až Respekt! Má to nádhernou až "komiksovou" stylizaci, skvělou hudbu, pořádnou nálož popkulturních odkazů, ale i odkazů na technologii, rodinu, americké společnosti a mnoho dalšího. Potěší i samotná akce ( Battle v obchodním středisku s oživlými elektrospotřebiči má skoro až hororovou atmošku!!) a velkolepé finále je samozřejmě úžasné. Největším plusem je však bezpochyby humor, který je zde servírován v takové míře, že si nepamatuji film, kdy bych se smál vyloženě nonstop bez přestávek. Ukrutná nálož, kde jsem byl zklamaný, že je už konec a chtěl jsem ještě víc. Hned bych chtěl sequel, prequel, spin off cokoliv! Více projekcí nutných, hodně humoru a detailů je zde v pozadí a je nemožné vše napoprvé vstřebat, je tu toho fakt hodně. Silné, dojemné, neskutečně vtipné, hravé, kreativní, inteligentní, poutavé, napínavé a dech vyrážející. Jo takoví jsou Mitchellovi! A já je doporučuji s naprostým nadšením úplně všem. 10/10.

• 30.4.2021  19:00

Stefano Sollima a Taylor Sheridan je osvědčená dvojka, ale očekávání byla rozhodně výše. Akční Dubnový Duel hravě vyhrává Nobody. Without Remorse je dle očekávání technicky precizně natočený Akční Spy Thriller, s výborným Jordanem, který je v parádní formě, skvělou kamerou, solidní hudbou, slušným tempem a poměrně temnou atmosférou, ale samotná akce bohužel nestrhne. Jednak jsem měl pocit, že to není Rko, takže na krvavé headshoty můžete zapomenout a slibované Stealth akce jsem se taky téměř nedočkal a trošku tomu chybí intenzita a fighty jsou většinou velmi krátké, ale na druhou stranu je té akce poměrně dost, takže nuda nehrozí a zábava je rozhodně nadprůměrná, každopádně vyloženě k zapamatování zde není nic. Jsem však rád, že jsem to viděl, byť jsem to čekal nabušenější a ostřejší, je to pořád slušný akční nadstandard, o který v následujících měsících bude velká nouze. Fugazi by si konečně mohl jít pustit Marriage story po 45x a neotravovat u chlapských filmů, kterým nerozumí. 7/10.

• 30.4.2021  14:20

Režisér Neil Burger po Všemocném nastavil laťku tak vysoko, že ji už nejspíš nikdy nepřekoná a Voyagers není příliš ambiciózní podívaná, ale rozhodně v pohodě koukatelná a strávitelná jednohubka, která určitě stojí za pozornost více než letošní Sci-Fi počiny z Netflixu. Film se odehrává v blízké budoucnosti na kosmické lodi kde je 30 členná posádka mladých lidí, aby nalezli nový domov. Ovšem jak to už bývá brzy se jejich vztahy začínají ničit, postavy se mění a dělí se na skupinky. Herecky slušné. Tye Sheridan je sympaťák a Lily-Rose Depp je rozkošná, potěší i Colin Farrell byť v menší roli. Natočeno hezky a místy je film i slušně napínavý. Chvílemi jsem doufal, že se to promění v pěkný masakr, ale to bych chtěl nejspíš moc. Neurazilo mě to, bavil jsem se, nemám s tím problém. Kdo nemá po čem skočit, a miluje Sci-Fi tak tímhle rozhodně čas neztratí. 6/10:

• 29.4.2021  20:51

Slušný, ale zatím slabší Pierre Richard. První půlka je super a našlo se zde 2 možná 3 záchvatové scény. ale od příchodu Turnaje šel Pierre stranou a už mě to tolik nebralo. Zábavný film pořád, ale Jsem Nesmělý, léčím se je pořád nepřekonán. Navíc mě naštval jiný dabér, ten se těžce nepovedl. 6/10.

• 29.4.2021  18:51

Dnešní Netflixovská "hororová" novinka s krásnou Amandou Seyfried je bohužel na Horor až příliš mdlá a na drama zas nedostatečně vyhrocená. Úplně špatný film to sice není, natočeno je to relativně hezky ( ale to je už záruka každého nového Netflix filmu, takže jako pozitivum to nevnímám), spíše je problémem stopáž 2 hodin a fakt, že se zde většinu času nic moc zajímavého neděje. Není to moc napínavé, ani zábavné, nestraší se zde vůbec a něco zajímavého se začne dít až ve finální 20 minutovce, ale opět nic extra. Trochu mi film stylem připomínal 3:15 zemřeš, ale je to málo snaživé a divácky nevděčné. Avšak typuji, že slečnám by se to líbit mohlo, takže ty si hvězdu a půl klidně mohou přidat, zbytek diváků vlastně o nic nepříjde. Kdyby těch pomalých a hororových dramat nevycházelo letos tak moc, tak bych se možná přiklonil i ke třem hvězdám, ale už toho mám plné zuby, tak budu nekompromisnější. 4/10.

• 29.4.2021  14:20

Milé animované Sci-Fi s robotama. Příběh zajímavý, animace průměrná akce se zde moc divák nedočká. Lepší průměr. 6/10:

• 28.4.2021  14:56

Anime psycho gore šílenství!! Parta studentů provede zaklínadlo, které je má sjednotit jako přátelé, avšak jeden z nich udělá chybu a jsou teleportování do jiné časové dimenze. Do staré temné školy, kde řádí duchové zavražděných studentů. Rozhodně je to temné, poměrně zvrácené, neskutečně brutální, gore je fakt výborné ( Střeva venku, vypíchnuté oči, uřezané hlavy, ruce!) divák celý film může hádat, kdo a v jakém pořadí umře a rozhodně je to nepředvídatelné. A co si budem nalhávat zabíjení dětí je samo o sobě intenzivní a nepříjemné téma, takže i v Anime podání to má docela "šťávu". Překvapí i finále s nečekaným překvapením. Rozhodně slušná žánrová věc po příběhové, atmosférické i brutální stránce. 7/10.

• 27.4.2021  16:47
    Podvodník (2012)

Výborný dokumentární detektivní True Crime, který je intenzivnější, inteligentější, mrazivější a celkově lepší než True Detective a Serpent dohromady. Příběh se zaměřuje na mladého 16 letého muže, který tvrdí truchlící rodině z Texasu, že je jejich syn, který před 3mi lety zmizel. Vypráví o únosu a mučení, které si po dobu 3 let vytrpěl. Velmi zajímavé a poutavé, kde poslední půl hodinu příjde na scénu taková nálož drtivých a šokujících zvratů, že jsem opravdu překvapený jak mě dokázali tvůrci několikrát po sobě šokovat. Takhle inteligentně vystavěný a mrazivý Thriller jsem už dlouhou dobu neviděl. Opravdu pozoruhodná záležitost. 8/10:

• 27.4.2021  14:10

Po Wande/Vision jsem byl skeptický, protože tam jsem se nudou doslova trápil, ale naštěstí Falcon a Winter Soldier už víc připomíná Marvel a konečně si tvůrci uvědomili, že Marvel má být akční a tím Falcon a WS bezpochyby je. Chvílemi jsem měl pocit jakobych sledoval sequel ke Captain Americovi, což po Avengers považuji za nejlepší Marvelovku, jelikož se drží "při zemi", takže místo kouzel a Sci-Fi světů dostává prostor můj oblíbený martial art a fighty na PG-13 tu jsou překvapivě solidní a místy i nečekaně drsné. Vývoj Falcona v ( Kdo viděl, tak ví) je satisfakční, potěší nový Captain America na scéně, Winter Soldier mi přišel trochu nevyužitý, přišlo mi, že svou ruku téměř vůbec nepoužívá a častěji kope, ale budiž a rozhodně potěšil Baron Zemo a návštěva z Wakandy. Každý díl je akční a těch konverzačních pasáží není tolik, abych se vyloženě začínal nudit, je to zábavné i hezky natočené a byť záporáci jsou opět slabší ( Největší slabina Marvelu se potvrzuje i zde), tak mi to až tak nevadilo. Po Wandě rozhodně krok vpřed a doufám, že Loki to natrhne všem! 7/10.

• 26.4.2021  20:44
    Uprchlíci (1986)

Pierre Richard a Gérard Depardieu je osvědčená dvojka a pod taktovkou Francise Vebera je to další solidní film. Zábavné dojemné s dobrým tempem. Humoru jsem sice očekával více ( Jsem nesmělý, ale léčím se je zatím nepřekonaný), ale kouká se na to hezky i po letech. 7.5/10.

• 26.4.2021  16:17
    Kopyto (1981)

Pierre Richard a Gérard Depardieu je osvědčená komediální dvojka a je to parádní. Výborný námět o nemotorném Pierrovi, který má za úkol vyhledat unesenou dívku, která je stejný nemotora jako on. Komické situace, dva výborní herci, celkově velmi fajn a zábavná podívaná. Smíchy jsem se sice neválel na zemi, ale je to skvělý film. 8/10:

• 26.4.2021  16:02
    Lung II (2016)

Šikovný Phil Stevens po depresivní Schíze Flowers servíruje svůj druhý počin, který dost možná zapadá do stejného Universa a je to opět nepříjemná, halucinogenní a snová noční můra, která je opět jen pro to nejokrajovější publikum s vytříbeným vkusem a zvrácenými chouťky. Film je černobilý a němý, takže má jistý artový přesah a děj je divákovi prezentován skrz symboly, detaily, obrazy, takže je nutná silná dávka pozornosti, představivosti a přemýšlení a musím uznat, že mě to bavilo. Je to jako hrát hru, kde si divák musí celé Puzzle poskládat sám. Na většinu otázek sice divák nedostane odpověď, ale základní rámcový příběh se dá pochopit. Hlavní hrdina chodí z bodu A do bodu A a zažívá temné, snové noční můry, které dost možná jsou spíš následky jeho temné minulosti. Je to jeden z těch filmů, o kterých se dá debatovat, protože každý to pochopí jinak a všimne si něčeho jiného. Náramek na ruce dává najevo, že je to pravděpodobně pacient, který utekl z blázince a bezpochyby je to magor s vražednými chouťky. Krom slušné kamery, temných obrazů, zaujmou i creepy výjevy ( prohnilé kostry, mrtvoly a ten "Frankensteinův výtvor" kde je obličej sešitý s penisem, zadkem, pochvou a kdo ví čím ještě je fakt extrémní výtvor, který nezná hranic). Je to zvláštní a rozhodně to nesedne každému, ale já si tam své našel. 7/10:

• 25.4.2021  17:56

Slušná parodie s náckama se sympatickým Val Kilmerem, kde první hodinu k žádným velkým záchvatům smíchu nedochází, ale finální 20 minutovka je slušný masakr, škoda, že nepřišlo dříve. 6.5/10:

• 25.4.2021  14:40
    Conviction (2019)

Blomkamp se nezapře. 4 minutová audiovizuální a akční nálož k hře Anthem a je to lepší než kdejaký generický akčňák z USA .7/10.

• 25.4.2021  14:37
    Save Ralph (2021)

Poselství, o kterém ví i děti na základce. Relativně zajímavé, ale nevidím důvod nadhodnocovat. 6/10.

• 25.4.2021  11:55
    Světlo a stíny (TV seriál) (2021)

Nový Fantasy seriál z Netflixu je nepochybně novým hitem, je adaptací od Grishaverse trilogie, takže fanoušci knih by mohli být spokojení, ale já jsem trochu přeci jen zklamaný. Byť hodně věcí je zde vpořádku, tak potenciál byl výše. Další Game of Thrones a Witcher se u mne nekoná. Plusem je celkem zajímavý a poutavý děj, který je sice místy trochu dezorientovaný, ale má poměrně spád a minimálně nálož zvratů v 5. díle je skvělá. Povedl se i cásting, kde hodně potěší Ben Barnes z Punishera, hlavní hrdinka mi trochu připomínala Katniss z Hunger Games a skvělé je trio vedlejších postav, kde vyniká pistolník Jesper, ten by si zasloužil klidně více prostoru, ale jeho vychytávky s kolty byly parádní. Vizuálně je seriál taktéž atraktivní, peníze jsou zde vidět a celých 8 dilů se dá v pohodě dosledovat. Avšak, to na co divák ve Fantasy žánru čeká se mi nedostalo v uspokojivé míře. Budu muset být přísnější, ale tvůrci by si mohli uvědomit, že točí Fantasy né Drama, takže akce zde byla očekávána a té jsem bohužel moc nedostal. Většina akčních scén má maximálně 3 minuty a většinou jsou natočeny parádně, takže zamrzí o to víc, že se jí tvůrci jaksi štitili. Ještě jsem byl ochotný to přehlédnout, pokud by nám tvůrci naservírovali alespoň epické finále. ( Jsou tu ghoulové, mágové, královská armáda), takže kde je slibovaná bitva po 7 hodinách? Není vydává se to komornější cestou a to vzhledem k potenciálu mě fakt mrzí. Vždy mě udivuje proč v každém Fantasy, kde jsou mágové, tak se zmůžou na základní spelly jako firebally a tady i schopnost léčení. Možností kouzel je nespočet a divím se, že zatím nikoho nenapadlo tomu přidat trochu šťávy. Celkově zhlédnutí nelituji, nenudil jsem se, postavy jsou dobře rozehrány a pokud v 2. sérii dojde na něco Epického, budu mile rád hodnější. Jsem trochu překvapený absencí erotických scén, to se v dnešní době vidí fakt málokdy. Mladí teenageri a fanoušci knih si hvězdu mohou přidat. 6.5/10.

• 24.4.2021  14:32
    Sweet River (2020)

Po Saint Maud a the Night jsem nečekal, že letos narazím ještě na pomalejší a nudnější film a HA máme vítěze. Australie po vzoru the Dry servíruje extrémně pomalý film ( Kdybych to měl přirovnat k autu, tak tady se to nerozjelo ani z parkoviště). Za 100 minut ani jedna zajímavá scéna, natočeno vetšinu času ve tmě s nezajimavými herci s žádným zajímavým plot twistem. Muka a utrpení film dosledovat bohužel. Drama jak Brno! 2/10.

• 23.4.2021  19:41

Martial arts and Gore fans Get over here! Všichni, co dali Fatherovi za 5* get the f*ck out of here! Solidní a očekávaný Reboot Mortal Kombatu je vydařený Debut a poctivou akční žánrovkou, která v pár ohledech lehce zklamává, ale pořád se jedná o solidní fan service, který bez debat patří k tomu lepšímu, co letos vyšlo. Po herecké stránce zaujme Joe Taslim v roli Sub-zera, který si všechny scény krade pro sebe a potěší Josh Lawson v roli Kana, což je největší borec snad za posledních 10 let, ten chlap si ukradl celou show pro sebe a svými hlášky mě několikrát dostal do kolen!! Co se týká samotných fightů, tak choreografie mohla být propracovanější, ale naštěstí si tvůrci vyhráli s pěknými fatality ( O tom MK přece je) s pořádně využitým Rkem ( Gore za 5 hvězd!). Zbytek postav příliš nezaujme a děj je samozřejmě hloupoučký ( Je to podle hry!!), ale fanoušci PG 13 ptákovin, muzikálů a pomalých nezáživných dramat budou samozřejmě trpět. Finále úplně nerve koule, ale duel Sub-Zera- Scorpiona ten byl vynikající. Celkově jsem se bavil skvěle, akci jsem si užíval, humor i vizuál taky, hudba je také slušná, takže se k filmu určitě vícekrát v budoucnu vrátím. Jednoduše řečeno, Gore za 5, Fighty za 4, děj i postavy za 3 hvězdy. Kdo má potřebu hledat chyby, tak si je najde. 8/10.

• 23.4.2021  12:54
    Death Ranch (2020)

Tak bohužel, nebavilo mě to. Blaxploitationů moc nevzniká a tenhle za moc nestál. Charlie Steeds je podprůměrný režisér, jeho Escape from Cannibal farm považuji za jeden z největších braků poslední doby a na Death Ranch si zítra už nevzpomenu. Je to levný, má to pomalejší rozjezd a ikdyž se to "rozjede", tak to za moc nestojí. Krev tu stříká, ale vyloženě k zajímavému Gore nedochází, doufal jsem, že to bude aspoň vtipné, ale je to spíš nuda. Vrcholem je přestřelka, kde lítají třísky a prach, ale mrtvoly nepadají :D Hodně levný béčko-céčko, kterému chybí nadhled jako Kulkám Spravedlnosti. 3/10.

• 22.4.2021  19:36

Ancient upír Abhartach začíná terorizovat malé Irské městečko. Sympatická upíří hororová komedie, která měla potencial rozhodně vyšší, ale i přes mírné zklamání jsem relativně spokojen. Líbíla se mi mytologie kolem starodávného upíra, staršího než Draculu, který má moc vysávat krev z lidí i na dálku, což je poměrně originální. Postavy jsou sympatické, humor funguje tak půl na půl, ale párkrát se zasmát dalo. (Did he tried to bite you like a V..? Like a Cunt?!) a s gore se poměrně šetřilo ( až na vytrhnuté srdce a utrhnutí nohy), byť krev občas vystříkne, tak vyloženě nic explicitního. Líbil se mi soundtrack a vzhled samotného upíra je taky fajn, byť se ukázal až v závěrečných minutách. Na zabití nudného večera se jedná o sympatickou žánrovku. 6/10.

• 21.4.2021  19:01

Konečně jsem si dohnal tenhle dvou dílný KULT, který je dle slavné anime předlohy a je to bezpochyby výborné Mysteriózní Krimi, které dokáže strhnout i po letech. Film má skvělý příběh o zápisníku smrti, který nalezne hlavní hrdina Light a díky tomu dostává moc zabít kohokoliv jen se znalostí jména a tváře. Hezky pročisťuje město od zločinu, ale jde mu po krku geniální detektiv L a tenhle vzájemný duel dvou inteligentních lidí mě opravdu bavil. Je to napínavé, zábavné, narvané nečekanými zvraty a nepředvídatelnost děje je rozhodně velkým pozitivem. Trochu zamrzí, že vetšina úmrtí je pouze infarkt, pokud zde byla možnost vymyslet způsob smrti, tak v tomhle ohledu si tvůrci mohli vyhrát lépe. Mohlo to mít náběh na japonskou verzi Nezvratného osudu, ale spíš to zůstalo jen u detektivní a mysteriózní linie, což mne jakožto hororového fanouška trochu mrzí, ale jsem spokojený přesto. Druhý díl mi přišel ještě zábavnější a intenzivnější. Karty jsou rozdány a děj se hýbe kupředu rychleji, krásná Erika Toda jakožto nová postava na scéně je velkým plusem a dějové zvraty mě nepřestaly překvapovat až do vygradovaného finále, které mne svou vychytralostí a precizností krásně odrovnalo. Fanoušci anime možná budou mít pár připomínek, ale já si to užil. 8/10.

• 21.4.2021  13:11

No dohnal jsem si na doporučení po delší době starší klasiku a ohromený nejsem. Je to černobílé, je to pomalé a je to především Drama, kde to do průměru tahá poměrně slušně vymyšlený závěrečný zvrat, ale upřímně nebýt toho zvratu, tak se v tom filmu vyloženě nic zajímavého nestalo. Příběh mi nepřišel moc zajímavý, napětí i hororové scény takřka absentují a z hereckých výkonů odvařený taky nejsem. Na tu dobu asi OK ( jelikož nic lepšího a zajímavějšího nejspíš nebylo), ale z dnešního pohledu je film pro mne docela neuspokojivý. Naštěstí to má jen 78 minut, dvě hodiny bych asi fyzicky nezvládl.

• 21.4.2021  11:13

Slušně brutální Kanadský Home invasion! První půlka je sice dost o ničem, staví to na třech postavách o zdravotní sestře, která se vrátí domů a tam je maniak, který zmlátil druhého chlapa do bezvědomí za znásilnění jeho dcery. Půl hodiny se to tam řeší a vyloženě zajímavé to není, ale! jakmile vtrhnou do baráku maskovaní útočníci začne solidní řežba, která až do konce nepoleví. Musím vyzdvihnout hudbu, ta pěkně přidává na intenzitě a taky slušné gore, krve se zde tvůrci rozhodně nebojí a má to docela říz. ( podříznuté krky a kladivo v oku vede). Naštěstí se tam řežou víc jak půl hodiny vkuse, tak film uteče jak voda. Akorát look je levnější a nesmí divák nad tím moc přemýšlet, ono těch otázek moc zodpovězených nebude. Na jedno podívání s tím však problém nemám. 6/10.

• 20.4.2021  15:28

Polský Opus Magnum! Aka Scarface po Polsku! Poláci servíruji gangsterku ryzí jak zlato a já mám po zhlédnutí vyloženě vyražený dech. Má to nádech Francie a rukopis Scorceseho a je to ukrutná jízda!! Pravdivý příběh začínající v 70.letech o mladém klukovi, který se rozhodne být gangsterem, postaví si vlastní armádu, vyšplhá se na vrchol a vyčistí ulice Polska od veškeré špíny. Film se žene kupředu šíleně rychlým tempem, jedna ikonická scéna střídá druhou, příběh se vyvíjí nepředvídatelným směrem, hraje zde královsky zvolená hudba ( zvukař na oscara!!), postavy jsou osudové, je zde několik výborných a vtipných hlášek, nádherné kobiety, velká dávka Sexu, Drog a Násilí a bodycount je tak vysoký, že bych to ani nespočítal. Užíval jsem si to neskutečně a už teď je jisté, že Poláci vytvořili jeden ze žánrových vrcholů roku. Zajebiste! Gangsterka jak BIČ! 9/10.

• 19.4.2021  18:23
    Carcinoma (2014)

Uff, tak tady jsem si sáhl na dno! Marian Dora představuje jeden z nejnechutnějších hororů, co jsem měl čest zhlédnout. Carcinoma má poměrně zajímavý příběh o muži, který má rakovinu střev a celý film proživáme jeho utrpení a bolest, která je nejspíš nepředstavitelná. Depresivní, melancholické, nechutné, ale zároveň umělecké, silné, zajímavé a v jistých scénách odzbrojující. Hlavní hrdina se tam doslova rozkládá za živa, vypadávají z něj kusy masa, vředy, výkaly a všelijaké různé tekutiny vytékají, doktoři odmítají pomoct a do toho všeho hraje intenzivní hudba, která celou atmosféruje umocňuje. Osud hlavního hrdiny je dopředu daný při téhle nemoci a divák má pocit, že pro tenhle film snad i doopravdy zemřel!!! Šokující fim, který rozhodně není pro slabé povahy, jen pro silně okrajové publikum a pro Otrlé! Cítím se poznamenaný a na fim rozhodně už nikdy nezapomenu.Intenzivnější zážitek než Thanatomorphose.8/10.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113