EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77
    • 20.9.2018  15:54
    Mile 22 (2018)

Petr Berg po Lone Survivor, Patriots Day a Deepwater Horizon si vybral slabší chvilku, což se odráží na průměrnějších recenzích, já se ovšem bavil. Rkových akčních filmů v kině není nikdy dost a zde je i slušná herecká sestava ( Mark Wahlberg sice hraje agnorantního hajzla a poprvé mi lezl na nervy, ale potěší po delší době John Malkovich, Ronda Rousey a opět vynikající Iko Uwais, který zde američany školí ve velkém). Příběhově je film lehce chladnější a příliš nezaujme, co však zaujme jsou akční scény, které jsou velmi intenzivní, drsné, kontaktní a pěkně krvavé. Je zde sice chaotičtější střih ( podobně jako v Taken), což při Uwaisovi není vůbec potřeba, přesto jsem si jeho souboje užil a zlámaných končetin je zde opět víc než dost. Poslední půl hodina je napětím nabitá a finální zvrat poměrně překvapil. Mohlo to dopadnout určitě líp, ale z kina jsem odcházel spokojen. 75%

• 19.9.2018  13:34

Příjde mi, že je film hodně podhodnocený a je to možná způsobeno tím, že ve filmu je více černých než bílých, což mně osobně nevadí. Purge sérii mám rád a udělat prequel byl slušný nápad, líbilo se mi jak vše vlastně začalo, byť se schopnějšími tvůrci to mohlo být určitě nápaditější a inteligentnější, ale tady jde především o akci a zábavu a v téhle sféře film podmínky splňuje. Chaos v ulicích je možná ještě šílenější než předtím, krví se moc nešetří, masky opět paráda, hlavní hrdinka se svým bratrem jsou sympaťáci a udělat z drogového dealera hrdinu, kterému divák ve finále fandí zvládne natočit málokdo. Finální akční čistka v paneláku je jak z Terminátora, ale mně se to líbilo velice. Milé překvápko. 75%

• 16.9.2018  19:56
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Depresivní podívaná jako křen a nejzvrácenější totalita od Hitlera. Opravdu zvrácený fundamentalistický režim vyprávějící život v dystopickém Gileádu na území Spojených Států, kde z žen se stávají sexuální otrokyně jejichž jediným úkolem je zplodit potomka. Seriál má sice pomalejší tempo, přesto si skvěle drží divákovou pozornost, jelikož tenhle režim má, co nabídnout a postupné objevování a zjišťování je dostatečně poutavé. Hlavní hrdinka je vynikající a to platí i o zbytku ( Tetu Lýdii budete nenávidět). Je zde hodně sexu a najde se zde prostor i na násilí ( Hodně oběšenců, kruté tresty) a v průběhu se objeví i několik zajímavých překvapení. Emocionální, psychologické, sexuální a velmi mrazivé. 80%

• 16.9.2018  00:25

Tak tohle fakt ne. Opět jeden z těch filmů, kteří kritici vychvalují do nebes, ale pro běžného diváka doslova bolestná záležitost. Nicolas Cage je pro mne už mrtvým hercem, ten chlap už v dobrém filmu hrát nebude a hrát rozhodně neumí. Podivný růžovo-červený filtr zastíňující finanční nedostatky mi lezl krkem, hodinu se v tom filmu nestane absolutně nic a jestli zázrakem divák po hodině ještě nespí a není úplně znechucen, tak v té druhé velké uspokojení také nenalezne. Trpěl jsem, ošíval jsem se, tohle není pro mne. 35%

• 16.9.2018  00:22

Na to, že Star Wars nemusím a nelíbil se mi žádný díl, tak tomuhle zvedám palec nahoru. Překvapivě solidní a svižná heist vesmírná žánrovka, kde to táhne Woody Harrelson, Emilia Clarke a neznámý sympaťák Solo. Je to hezky zábavné, slušně natočené, dostatečně napínavé i akční a podivných kreatur oproti Star Wars je zde minimum, což mi prostě sedí. Mile překvápko a konečně mohu říct nejlepší Star Wars ?? ! :) 80%

• 16.9.2018  00:20

Skvělý nápad, bohužel jde poznat, že se jedná o tvorbu Netflixu, protože Francouzi by s takhle hloupou,naivní a nevtipnou komedií nepřišli. Ženy převzali moc nad muži, mužská povolání dělají ženy a naopak a z toho se dalo vymyslet tolik komických situací, ale dost filmu škodí i to, že se ženy jako muži oblékají a totéž se děje i s muži, což mi přišlo kolikrát až trapné, nevkusné a nevhodné. Nelíbilo a nezasmál se ani jednou. 30%

• 16.9.2018  00:19
    Final Score (2018)

Tohle nemá vůbec, co v kinech dělat. Obyčejné a naivní akční béčko, kde hlavním hrdinou je Dave Bautista, kterého za dobrého herce nepovažuji a rozhodně sám film neutáhne. Je naštěstí vazoun, takže při soubojích se je na co koukat, má proti sobě i slušné Ruské protivníky, takže na jedno podívání se to dá snést, ale žádná sláva. 50%

• 16.9.2018  00:18

Není to tak zlé jak praví hodnocení a recenze, ale od jednoho z nejočekávanějších filmů roku a od chlapa, který nám natočil Posledního Skauta poměrně zabolí nevyužitý potenciál. Jako akční béčko film funguje spolehlivě. Akce je poměrně dost, krví se nešetří hlavně v závěru to jsou celkem slušná jatka a postavy jsou celkem fajn. Převahuje trojkombo sympaťák Boyd Holbrook, překrásná Olivia Munn a vtipný Keegan-Michael Key, který má konečně roli ušitou na míru i poměrně dost prostoru. Zamrzí, že atmosféra se téměř nekoná, napětí taktéž chybí a nenašel jsem zde žádný Wow efekt či scénu, kvůli které bych chtěl vidět film znova. Že příběh je nezajímavý a naivní kritizovat nebudu, protože starý Predátor také nemá sofistikovaný scénář, že ano. Podle mě filmu dost uškodilo, že místo džungle se odehrává ve městě. Účel zabavit film tedy splnil, ale nic víc si z něj divák tentokrát bohužel neodnese.65%

• 11.9.2018  23:31
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

Solidní politický Thriller, kde vládne sympaťák John Krasinski. Toho chlapa mám film od filmu raději, ale více mi sedí s vousy, zde byl až moc uhlazený, přesto celou sérii odvádí mimořádný výkon a strhává na sebe plnou pozornost. Povedl se i záporák Sulejman a hodně se mi líbilo aktuální válčení s Islámem.Vizuálně to působí spíš na filmovou produkci než seriálovou a za to velké plus. Akce zde sice moc není a ta nejlepší přestřelka příjde hned v prvním díle, přesto mi to až tak nevadilo, jelikož se zde neustále řeší zajímavé záležitosti viz. závěrečné díly s ebolou a hezky zde šlape napětí i tempo. 8 Dílů jsem sjel na dva zátahy a určitě nelituji stráveného času. Druhou sérii si dám s radostí. 80%

• 11.9.2018  22:50
    Revizoři (2003)

Zábavný bizzární úlet z prostředí metra v Budapešti a ukázkový náhled na práci místních revizorů. Ten film mi přišel místy velmi vtipný, jsou zde fajn hlášky, ústřední banda se povedla a občas je film i nečekaně drsný. Rozhodně se jedná o nevděčnou práci. Zajímavé, divné a netradiční, ale líbilo se mi to. 75%

• 11.9.2018  22:49

Tohle mě moc nebavilo. Adrien Brody je herec, po kterém se už slehla zem a Mark Ruffalo si vydělává jen díky Hulkovi v Avengers. Zdejší duo mi tedy nepříjde příliš vtipné a je to spíš krimi příběh o dvou bratrech podvodnících.Nic moc zajímavého se ve filmu nestane, není to inteligentní ani moc zábavné natož vtipné. Jediné, co stálo za zmínku byla podivná samotářská Rachel Weisz, která byla skvělá. 45%

• 11.9.2018  22:48

Fajn zábavná komedie, kde mě překvapivě bavil i trouba Paul Rudd, který hraje beznadějného budiž k ničemu, který vychází z vězení a přespává u svých tří sester, které všechny rozhádá a rozhází jim osobní životy. Pár krát jsem se i zasmál, ale spíš se jedná o pohodovou komedii, na kterou se dobře kouká a spraví náladu.70%

• 11.9.2018  22:47
    Saulův syn (2015)

Hodně autenticky zpracované peklo z koncentračního tábora, které se zaměřuje na tzv. Sonderkomanda,což jsou pomocní židi, kteří posílají ostatní židy do plynových komor a zároveň do pecí. Co mě štvalo byl hlavní hrdina, protože kamera zabírala jeho tvář zblízka poměrně často a moc pěkný pohled na něj zrovna nebyl, což se dá ještě překousnout, kdyby mě neštval i svým chováním, jelikož celý film hledá rabína a chce pohřbít svého syna a to mi jako ústřední zápletka vyloženě nevyhovovalo. Kdyby se film více soustředil na vzpouru či ukázali záběry z plynové komory či pece, tak by i Srbský film měl konkurenci. Pořád se však jedná o znepokojivý film z děsivého prostředí a nezávidím nikomu, kdo si to tam musel vytrpět.Zaujme u netradiční kamera.Slušné, ale dokázal bych si to představit lepší.70%

• 11.9.2018  22:46

Christian Clavier a Jean Reno opět spolu a opět je to francouzská komediální krasojízda. Poměrně vtipná premisa, kde dvě lesbičky by si rády adoptovali holčičku z Thajska,ovšem k tomu je potřeba i muže a tak jedna z nich požádá svého bratra, jestli by nemohl dělat dočasného manžela její přítelkyňi. Clavier je opět vynikající a stará se o humor, skvělý je i Jean Reno, který má na starost posoudit, zda je pár vhodný k adopci. Je zde dost komických situací, kouká se na film příjemně a občas dokáže i dojmout. Francie mě v tomhle snad nezklame. 80%

• 11.9.2018  22:46

Kultovní Western s Clintem Eastwoodem a Morganem Freemanem. Rozhodně se jedná o solidní kus filmařiny, ale že bych z filmu spadl na zadek to nejspíš ne. O akci tenhle Western není, protože je zde jen jedna přestřelka v závěru a stejně za moc nestojí. Spíš to stojí na hereckých výkonech a výpravě, které se sice nedá nic vytknout, ale od vyhlášeného Westernu jsem přeci jen čekal něco víc. Určitě bych uvítal slizského záporáka s hrdlořezy ( Né Šerif nestačí), minimálně jedno přepadení vlaku, velkolepější přestřelku či naháněčku na koních a to vše zde bohužel chybí.Přesto těch 70% filmu dám, jelikož jsem se nenudil a kouká se na to poměrně dobře, mírnému zklamání se však ubránit nemohu.

• 11.9.2018  22:32

Dvě lesbičky jedou oslavit své roční výročí manželství na chatu uprostřed ničeho, ovšem jedné z nich začne brzy solidně hrabat, hříchy z minulosti pomalu vycházejí najevo a manželka je nyní v ohrožení života, jelikož její polovička dostává psychotic break a jde přes mrtvoly. Poměrně svižná survival thriller jednohubka, která sice ničím vyloženě nestrhne, ale zároveň vůbec neurazí. Líbila se mi hudba, občas šlape hezky napětí a finále je vcelku fajn, takže jako jednohubka strávitelná záležitost. 60%

• 8.9.2018  23:55
    Sestra (2018)

Do Nun se letos vkládaly velké naděje ( nejen, že letos jsou horory výjimečně komerčně i divácky úspěšné) Nun však divácky lehce pohořela. Aktuálních 65% sice není vyloženě průšvih, ve srovnání s Conjuringem je to však propad dolů, ale pořád úspěšnější než Annabelle. Kino však bylo narvané, takže alespoň komerčně doufám film uspěje. Byť jsem byl lehce skeptický, pořádná trailerová kampaň se vůbec nekonala, vlastně jsem zhlédl jen ten minutový teaser, ve výsledku jsem příjemně překvapen i potěšen. Nun má tu výhodu, že oproti konkurenci se odehrává v nádherném Rumunském hradu, kde figurují jeptišky, což je pro mne mnohem víc atraktivnější než obyčejný barák s rodinou a démonem. Film nabere tempo poměrně rychle a na strašící atrakce se dlouho nečeká,což je hodně dobře. Nun je oproti jiným Mainstream duchařinám i nečekaně drsnější a temnější než jsem doufal. Lekaček je zde poměrně dost, no zafungovala na mne pouza jedna, ale samotná atmosféra mě strhla slušně a finále je vygradováno perfektně. Taissa Farmina je kouzelná obdobně jako její máma a hezky film v závěru propojili s Conjuringem. Co trošku zamrzí, že démon Valak strhne na sebe větší pozornost až v závěru,v průběhu nejde buď vidět anebo zde působí jiné zlo,což beru jako mínus, jelikož Valak je skvělá démonická postava. Příběhově to sice mohlo být výživnější,ale to mi až tak nevadí, jelikož lepší horor s Jeptiškami jsem doposud neviděl. Za mě slušná práce. 80%

• 6.9.2018  23:50
    Trench 11 (2017)

Před Overlordem další vojenský horor o bunkru, kde probíhaly německé experimenty a nadále zde přežívají zmutovaní Němci. Film je chválený jak na IMDB tak na Rottenech, ale já osobně nemohu jásat velkým nadšením, protože na můj vkus toho film nenabídl dostatek. Chválit se dá určitě pochmurná atmosféra a celkem sympatická jednotka, mínusem jest poměrně málo akce a téměř žádné gore, trošku krve tu sice je, ale většinou to vyzní do prázdna. Na podívaní je to však o něco lepší, než jsem očekával. Věřím, že Ovelord bude větší jízda.50%

• 6.9.2018  23:45
    Synkhole (2017)

Hodně snaživé a inteligentní malé Sci-Fi.Jde vidět, že rozpočet nebyl příliš velký, ale za to scénaristicky poměrně dost bohaté. Skupina přátel se vydá do jeskyně hledat zmizelého profesora, bohužel z téhle jeskyně už není jen tak cesty zpět. Je zde časová smyčka, čas zde plyne několikanásobně rychleji než na povrchu a ještě k tomu zde přebývají násilní divoši. Film nabídne hned několik nečekaných překvapení, hezky pracuje s napětím a finále je velmi neočekávané. Tohle se dá určitě doporučit. 75%

• 4.9.2018  22:40

Tohle mi absolutně plulo pod radarem, ale ve výsledku se jedná o hodně povedenou žánrovku, která mi udělala radost. Příběh se zaměřuje na speciální školu, kde je 7 studentů, každý je něčím zvláštní a zároveň nemocný. Brzy se však na škole začnou dít podivné věci a mrtví začnou přibývat. Skvělá atmosféra, hodně neočekávaný vývoj děje, byl jsem překvapen kolik překvapení si režisér pro diváka přichystal a nečekaně dost ostře vygradované finále.Tohle se povedlo. 75%

• 4.9.2018  22:39
    The Package (2018)

: Průměrná Teen Comedy, která má originální a zároveň pěkně střelený koncept. Skupina Teenejdžrů jdou do lesů stanovat, opijí se a jeden z nich si neštastnou nehodou ufikne přirození, čímž vznikne 12 hodinová honba za penisem a jeho záchranou. Má to slušné tempo, herci jsou celkem sympatičtí, ale poměrně málo vtipu, abych šel s hodnocením výše. Na jedno podívání, to však jde. 60%

• 3.9.2018  23:47
    Pevnost (2017)

Vynikající historický epos z JK, kde opět vládne neskutečně emotivní herecký výkon Byeong-heon Leea.Obrovský rozpočet jde na filmu sakra vidět, působivá kamera, skvělá příroda, kostýmy, kulisy, propracovaný vizuál no kouká se na film opravdu nádherně. Film se zaměřuje spíše na Politickou vložku, která mě překvapivě velmi bavila, jelikož se probírají zajímavé témata a rozhodně to v 17. Století nikdo neměl lehké a nemálo mě udivovalo jak často volili o něčí popravě ze svých kolegů. Samozrejmě dojde i na Akci, která je absolutně velkolepá, brutální a nekompromisní ( kuchání,porcování a následné vaření koňí patří asi k nejbrutálnější scéně, co jsem tento rok viděl) a samotné finále mě absolutně strhlo. Zaujala mě i postava kováře byť si myslím, že si určitě zasloužil více prostoru. Škoda posledních pomalejších 20 minut, jinak by to bylo za 5*. Solidní práce obsahující kus historie, kus politiky a kus velkolepé akce.80%

• 3.9.2018  23:45
    Lynč (2011)

Poláci jsou jinde. Je škoda, že Češi se zmůžou maximálně na komedie či pohádky ( Uvidíme co nastávající Jan Žižka,který se zatím jeví solidně). Poláci však servírují dusný Drama/Thriller vyprávěný retrospektivně o starém muži, který terorizuje svou rodinu a musí za to krutě zaplatit. Jsou zde scény z vězení, ze soudu i trochu fyzického násilí, takže téměř od každého něco. Plusem jest i krátká 85 minutová stopáž,takže diváka film takřka nenechá vydechnout. Slušný počin. 75%

• 3.9.2018  23:44
    Errementari (2017)

Španělé trošku jinak,ale pořád neokoukané a poutavé téma. Zaujme dobová atmosféra, herecké výkony malé holčičky a kováře, vynikající masky a kulisy a skvělé ztvárnění pekla v závěrečné třetině. Ono je to tak trošku historická pekelná báchorka, kde jeden démon má za úkol donést do pekla kovářovou duši, ovšem se to zkomplikuje a kovář si z démona udělá vězně, kterého následně mučí a to patří k velmi zábavné a informativní scéně. Kouká se na to hezky, atmosféra je fajn, ale zřejmě mi tam chybělo něco ostřejšího či údernějšího. 65%

• 3.9.2018  23:43

Francouzi opět září. Už vím kde film Fack ju Pane Učiteli bral inspiraci.Místní škola má problémy a hrozí ji zavření, proto se rozhodnou místo nejlepších profesorů najmout ty nejhorší a tomu já říkám nápad pro Komedii jak stvořený. Všechny profesorské Invividua jsou skvěle zvoleni a o zábavu je ihned postaráno. Bavil mě oprsklý tělocvikář, svůdná učitelka Francouzštiny, Profesor Dějepisu, který se zajímal pouze o Napoleona či Profesor Filosofie, komu nikdo nerozuměl se taktéž povedl. Nasmál jsem se neskutečně. 80%

• 3.9.2018  23:42
    Uncle Drew (2018)

Tohle je velmi milé překvápko a jedna z nejlepších Black komedií a vlastně i o Basketballu, co jsem snad viděl. Uncle Drew je neskutečný borec, který hraje basketbal s láskou a místy tam předvádí opravdu nevídané věci, ale bavil mě i zbytek týmu s farářem, slepcem, staříkem na vozíčku či obrem, to je opravdu nevídaná sestava. Líbila se mi i zdejší Angličtina s ostrými slangy. První hodinu jsem se opravdu nasmál a druhou si užíval skvělé zápasy Basketballu a na to, že mě ten sport vůbec nebere, zde jsem nestačil zírat. Pobavilo, dojalo,překvapilo. 80%

• 3.9.2018  23:41

Za mě slabší než jednička a také slabší kino návštěva letos. Tohle je vyloženě Marvelovka určená pro děti. Málo Akce, dětinský humor( Občas pobavil alespoň Peňa, ale Paul Rudd mi vtipný vůbec nepříjde). Slabý záporák, který vlastně nic moc nepředvedl, občas se to bohužel táhlo a místy bych dal přednost i spaní.Oproti Avengers a Deadpoolovi je to velký propad dolů, ale ten standartní průměr si to pořád jakžtakž drží. 55%

• 3.9.2018  23:39
    Kristen (2015)

Příjemný malý nezávislý horor, který pro běžné uživatele není zatím dostupný. Celý film se odehrává v kavárně, kde hlavní hrdinka končí svou denní pracovní rutinu uklízením, ale v tom ji vyruší neznámý volající, který ví o ní vše a z večera ji udělá hotové peklo. Film má slušné dialogy, obstojnou herečku, dvě skoro až infarktové lekačky a pěkně diváka napíná celý film. V závěru je to trošku přitaženější za vlasy až do Fantasy, což mi úplně nesedlo, ale i přesto slušná velmi snaživá jednohubka. 70%

• 3.9.2018  23:39

Zřejmě můj největší filmový rest, který jsem měl a jsem velmi rád, že jsem si na něj po dlouhé době udělal čas, poněvadž Scarface nezestárnul po 40 letech ani o den. Jedná se o vynikající Gangsterku, která celé 2 a půl hodiny diváka baví, šokuje, napíná a fascinuje. Al Pacino je vynikající, ale občas mi svým chováním lezl na nervy, jeho sestra je k nakousnutí a Elvíra taktéž. Akční scény mají koule i dnes a krví se zde nešetří. Nejlepší na tom je snad ten vzestup Al Pacina z ničeho na absolutní vrchol. Skvělý filmový zážitek a vlastně i klenot mezi gangsterkami. 95%

• 30.8.2018  23:37

Tohle je zřejmě překvapení roku. Od prvních trailerů jsem čekal obyčejnou blbinu, kterou si pustím při nudném večeru a tipl bych ji kolem 55% max, ale jakmile jsem viděl, že se film drží týden po premiéře v červených barvách, tak jsem zbystřil a vyrazil do kina, kde mě zneklidňovalo, že jsem byl jediný chlap, ale už úvodní akční sekvence mi dala najevo, že jsem ve správném sále. Byl jsem opravdu překvapen jaké solidní akční scény režisér servíruje, kamera je perfektní, je to solidní Rko, souboje jsou velmi tvrdé a dynamické a o přestřelkách ani nemluvě. Mila Kunis je k sežrání a její trhlá kolegyně se stará o zábavu a překvapivě jsem se zasmál víc než dost. Chvála patří i záporákovi, ten female vymodelovanéj assasin mi naháněl husí kůži a kdyby měl být ženský Joker, tak tam chci vidět právě ji. Finální scénu si doslova ukradla pro sebe. Film je hodně podobný nedávnému Spy se Stathamem a já se opět bavil královsky. 85%:

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 58 77