EvilPhoEniX

EvilPhoEniX

Irsko
Asian/Horror FAN

homepage

336 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zátah 2 (2014)

  Uff.. Moderní klenot Asijské kinematografie. Raid 2 je bezkonkurenčně nejlepší, největší a nejbrutálnější martial/akční flick pod sluncem, Iko Uwais připomínajícího mladého Jet Li se stává martial art hvězdou současnosti alespoň pro mě, Gareth Evans je nejzručnější akční režisér na naší planetě, ten chlap je génius, má dokonalý vizuál, nejrealističtější akční scény, které kdy ve filmu byly natočeny a perfektní práci z kamerou. Násilí a brutalita ve filmu obsažena se jasně vysmívá veškerým PG-13 akčním filmům a rozpočet 4,5 milionu se ještě více vysmívá všem vysoce rozpočtovým Hollywoodským blockbusterům. Nejkrásnější byl však příval akčních sekvencí od zabláceného vězení (nekontrolovatelný chaos), fantastická automobilová honička, o které se bude mluvit ještě hodně dlouho, vynikající akční scéna s dvojčaty, při které míru brutality mohou rivalovat pouze horory a finální fight, který vám vyrazí dech od intenzity a šílenství. Člověk při sledování nadává a řve jako při hokejovém mistrovství světa, zpotí se a vyčerpá jako při maratonu 20 kilometrů a hlavně kouká s otevřenou pusou na něco, co v životě neviděl. Takový zážitek jsem si z filmu snad ještě neodnesl, mám chuť se na film koukat pořád dokola. Olala to byl, ale randál ! 10/5

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Že já Blázen, jsem si tuhle Pecku nechal UJÍÍT!!...Celý film nabíral od začátku neskutečné Grandiózní Bomby! Celé to krásně šlapalo, jako Švýcarské Watches! JÁ osobně uděluji Oskara Heath Ledgerovi.. Perfektní Herecký Výkon.. Super Akce, Triky, Vychytávky, Dialogy, Chválím ÁČkové herecké obsazení, Nemám co vytknout.. 150%!!!

 • poster

  V zajetí démonů (2013)

  Wane, jsi Nový Hitchcock !! Wan zde šel opravdu na maximum! The Conjuring je žánrově jeden z nejčistších a nejlepších hororů za posledních 13 let a konkurenci si stěží najde. Klady: Perfektní práce s kamerou, adrenalinové tempo, znepokojivý smyčcový hudební doprovod, skvělé instinktivní lekačky, hvězdicovité herecké výkony, vytříbený scénář a vražedná ATMOSFÉRA! Zápory: Povědomé teritorium, stopáž dvou hodin je zkratka nedostačující. Tohle je svěží závan čerstvého větru a autentická démonická jízda, která se okamžitě stala mou srdeční záležitostí! Conjuring si vyžaduje Respekt k žánru, jelikož Mámě, Sinistru i Insidiousu nakopal prdel v mnoha směrech ( vzhledem i formou).

 • poster

  Kingsman: Tajná služba (2014)

  Už od první minuty jsem tušil, že film bude pětihvězdičková záležitost, avšak netušil jsem, že po zhlédnutí se stane okamžitou srdeční záležitostí a zároveň nejlepším filmem vůbec, srovnatelný na úrovni filmů Temného rytíře a Berandalu. Geniální, precizní a vysoce kvalitní film po všech stránkách, ano každá jedna filmová partie zde šlape na 150 %. Highlighty: Atraktivní a neokoukaný vizuál, vynikající myšlenka, autenticky-originální kamera, která vtáhne diváka do děje, perfektní herecké výkony ( Colin Firth, Samuel L. Jackson, Mark Hammil a neodolatelná záporná kočka s Ultra razor high heels), vybroušené dialogy, vtipné, černo humorné, inteligentní obsahující také spousta zajímavých mouder, ponaučení a morálních zásad no a hlavně absolutně TOP NOTCH noblesní akce, která je dech vyrážející, zadek svírající, srdce skákající a erekci vyvolávájící! Je také potřeba vychválit velmi vhodně zvolený soundtrack do každé jednotlivé scény, který je perfektně sedící, úžasná postupná gradace napětí, doslova infarkt vyvolávající stavy ( Odpočítávání konce lidstva, skok s padáky, perfektní tréning) a hlavně originalita, ten film hýří jedním nápadem za druhým, což je až neuvěřitelné, že v dnešní době, dokáže natočit někdo film, kde každá scéna, každý vynález, každá jednotlivá akce je zbrusu nová, originální, osobitá uff a pro hororové fajnšmejkry potěší i dostatek krve a násilí, taková scéna v kostele je takový náser, že i otrlý divák, zůstane v němém úžasu. Povinně žádám všechny mé přátele, aby vyrazili do kina, pokud nejste mrzout, šprt, lůza, všemi nenáviděná entita a vesnická spodina budete spokojeni jako já Zábavnější film zde nebyl roky. Viděno už 2x a brzy potřetí. 1000%!!

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  Po resuscitaci srdce jsem zpátky a mohu napsat své pocity. Mad Max je zběsilý a adrenalinový tak moc, že všechny ostatní filmy vypadají staromódně a neskutečně pomale. Intenzivita, šílenství, extravagantní nápady, špinavost a kulervoucí tempo jsou superlativy, kterými se Mad Max dá jasně vyjádřit. Komplexnější příběh zde nebyl vůbec zapotřebí, film má čím překvapit, vyvolává emoce i nenávist, při akčních scénách nedýcháte a při menším klidu si pouze utřete čelo, napijete se coly a než se nadějete jste opět v napětí,stresu a uhýbáte skvělým 3D efektům. Lepší postapo Road movie zde nebylo roky ( Záměrně nezmiňuji žánr akční, protože Berandal je pouze jeden).98% bez pochyby. 2% ubírám, pač jsem doufal, že film bude daleko větší řezničina, jak slibovali, nestalo se.

 • poster

  Lesní duch (2013)

  GUILTY PLEASURE! Alvarézuv debut předčil mé očekávání! Jeho zručnost je děsivá! Režie je úhledná a ohromující s fenomenálními vizuálními efekty a perfektní prací kamery! Evil Dead je vyleštěný,precizní,ultimátní Gore-Fest, při kterém jsem se vrtěl slastí celých 91 minut Terroru! Srdeční záležitost!

 • poster

  Zelená kniha (2018)

  Kdyby mi někdo řekl na začátku roku, že nejlepším filmem bude Road movie Drama s oscarovými základy, tak se mu vysměju, ale klobouk dolů, tohle je filmová síla, vedle které Gump s Shawshankem působí jako studiové béčkové braky. Viggo Mortensen a Mahershala Ali předvádí nadlidské herecké výkony a jejich vzájemná chemie je bezchybná. Film hodně tahá nahoru vkusný a trefný humor, mafianský podtón, silný rasismus tehdejší doby, vypjaté scény a hlavně emoce, kde jsem se přistihl, že brečím snad celé dvě hodiny vkuse a to se mi životě nestalo. Po zhlédnutí jsem okamžitě nabyl pocitu, že film musím vidět ihned znova s každým, kdo je mi blízký a to se mi nestává často. Událost roku a pro mne i možná nejlepší příběhové Drama vůbec. 100%

 • poster

  Toc Toc (2017)

  Wow tleskám, klaním se a vzdávám hold. Toc Toc je bez debat nejlepší komedií roku a dost možná i posledních pár let. Film má naprosto vynikající a originální nápad, kde se střetne 6 náhodných postav, kde každý trpí jinou OCD poruchou v čekářně u doktora. Celý film se odehrává na jednom místě, ale když máte 6 zajímavých postav, kde každá jedna je zajímavá a vtipná, tak záchvaty smíchu jsou nepřetržité. Já se smál každou chvíli po celých 90 minut vkuse bez přestávek a to se mi tuším u žádné komedie ještě nestalo ( Možná tak legendární Drž Hubu). Místy jsem se cítil jako na divadelním představení, ale je to opravdu zážitek. Výborně zahrané s inteligentním a trefným humorem, oscarovými hereckými výkony i zajímavým zvratem. Podobné nadšení jsem měl u Italského Naprostí Cizinci. Tourettův syndrom, fóbie z mikrobů a bakterií, fóbie z čár a symetrie, diogenesův syndrom a astronomicko matematické kalkulace, pánbíčkářka a syndrom neustálého ověřování a syndrom opakování slov a vět. Tahle skupina lidí se opravdu parádně sešla. Chci okamžitě sequel, prequel a spin off a klidně si za něj zaplatím. Maximální doporučení všem mým přátelům! Příběh****, Akce>Ne, Humor*****, Násilí>Ne, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 10/10.

 • poster

  Nikdo (2021)

  Give me the god damn kitty KAT bracelet, Motherfucker!! Famózní akční masterpiece, který vztyčuje prostředníček všem brakovým akčním filmům a nenáviděným entitám, které u filmu budou trpět a vzdychat, jak málo je to dramatický, emocionální a filosofický. Já trpěl u těch nudných artových dramat něco přes rok, tak je ku*va konečně řada na mé uspokojení a vrcholů jsem dosáhl víc než, kterákoliv nadržená nymfomanka. Nobody si bere to nejlepší z 96 hodin, Equalizéra a Johna Wicka a byť si pár nápadů vypůjčí, tak všechny je upgraduje/evolvuje a obmění na daleko větší a intenzivnější level a je to naprostá pecka po všech směrech. Bob Odenkirk ve svých 58 letech jakožto Family Man ukázal, že má větší koule než celá ruská mafie. Intenzivně trénoval 2 roky, naučil se martial art, dřel jako blázen pro roli akčního hrdiny a jde to sakra vidět. Je to parádní a charismatický bad ass hrdina s mysteriózním backgroundem, ze kterého jde respekt a nikdo nechce mít s ním nic společného. Výborně hláškuje, v akci je velmi přesvědčivý, velmi vynalézavý, inteligentní a jde vidět, že je to pořád jen člověk, takže místy dostává pěkně na prdel i on, je cítit únava, zranitelnost i vyčerpanost. Precizní technická stránka, dokonale trefný soundtrack, poctivé old school akční řemeslo s dobře využitým Rkem, spousta skvělých a vtipných nápadů, vložení nadsázky do akčních scén zde funguje vyloženě dokonale a několik momentů mám chuť si okamžitě zopakovat. Vyloženě výborný je děda a jeho vy*ebávka s kohoutkem pistole a brokovnicí je boží. Fight v autobuse je správně drsný a nekompromisní, přestřelka v baráku je atmosféricky hutná a finále ve skladu doslova rve koule, vrněl jsem se blahem jak už dlouho ne. ( Položit sniperku na rameno, vystřelit a zpětným rázem dorazit druhého mě odrovnalo). Líbil se mi i Ruský Villain a na akční žánr i samotný příběh je rozhodně nadstandardní. Jestli fanoušek akce nedocení Nobody, může jít rovnou spáchat seppuku či si najít jiný koníček. Lepší akční film USA tvorba už nenatočí. Po zhlédnutí samozřejmě spocený jak Usain Bolt při běhu na 100 metrů a tak to mám rád! Sequel doufám už v kině a nejlépe aby s Najšullerem spolupracoval Evans a Stahelski. 10/10.

 • poster

  Rodina na baterky (2021)

  I loved every freakin' second of it... Film roku! Animák dekády! Nejlepší film z Netflixu! a Instantní klasika, KULT a Masterpiece! Po skončení mě málem odvezli na chirurgii spravit si čelist. Neskutečný zážitek. Film se zaměřuje na potrhlou, bláznivou a sympatickou rodinku, která uprostřed Robotí Apokalypsy je na rodinném výletě, zatímco unášejí lidi a pomalu končí svět. Výborný a originálně podaný nápad začínající apokalypsy o elektrických spotřebičích, které se zblázní. Celou show si pro sebe krade samozřejmě pes, pardon chtěl jsem říct chleba! ale výborný je i otec, jakožto správný kutil a správný chlap ( hodně 40cátníků se v něm uvidí) a samozřejmě potěší 2 porouchaní roboti jako přírůstci do party, kteří opět celou show ještě pozdvihli. Syn s dcerou jsou taky slušní, ale za ostatními trochu zaostávají a mamča, ta se na konci promění v regulérního Assassina, ze kterého jde až Respekt! Má to nádhernou až "komiksovou" stylizaci, skvělou hudbu, pořádnou nálož popkulturních odkazů, ale i odkazů na technologii, rodinu, americké společnosti a mnoho dalšího. Potěší i samotná akce ( Battle v obchodním středisku s oživlými elektrospotřebiči má skoro až hororovou atmošku!!) a velkolepé finále je samozřejmě úžasné. Největším plusem je však bezpochyby humor, který je zde servírován v takové míře, že si nepamatuji film, kdy bych se smál vyloženě nonstop bez přestávek. Ukrutná nálož, kde jsem byl zklamaný, že je už konec a chtěl jsem ještě víc. Hned bych chtěl sequel, prequel, spin off cokoliv! Více projekcí nutných, hodně humoru a detailů je zde v pozadí a je nemožné vše napoprvé vstřebat, je tu toho fakt hodně. Silné, dojemné, neskutečně vtipné, hravé, kreativní, inteligentní, poutavé, napínavé a dech vyrážející. Jo takoví jsou Mitchellovi! A já je doporučuji s naprostým nadšením úplně všem. 10/10.