• Thriller

Fool's Day (2013)

Geniální 19 minutový kraťas z prostředí základní školy, kde si žáci udělají z učitelky aprílový žert, ale vymkne se jim to kontrole. Vtipný, brutální, zábavný, originální, skvěle zahraný ( Postava Šerifa je výborná) a potěší i samotný konec. Já tady nemám, co vytknout, tohle je kvalitka. 10/10.

Sedlák (2019)

Výborný film s naprosto geniálním nápadem. Sedlák se zaměřuje na syna ruského boháče, který je tak trochu namyšlený frajer, který si myslí, že se na něj žádné zákony nevztahují a když už otci dochází trpělivost, rozhodne se dát synovi lekci v poměrně atraktivním trestu, je odeslán do umělě vytvořené vesnice z 19. století, kde si hlavní hrdina bude muset projít očistcem a zažít drsný život tehdejší doby. Díky skvělému nápadu je o zábavu víceméně postaráno, herci jsou sympatičtí, holky nádherné, romantická linie je nerušivá a velmi příjemná a ke konci jsem byl k slzám dojatý. Není to sice komedie, kde bych smíchy padal k zemi, nějaké zapamatovatelné hlášky zde chybí, ale moc dobře se film sleduje a věřte, že jej sledovat budete s úsměvem. Plusy: Skvělí herci. Geniální nápad. Dojemný konec. Zábavné a neokoukané prostředí. Mínusy- K absolutnímu spokojení zde rozhodně chyběl nějaký velký záchvat smíchu. 8/10

Kletba (2020)

Sledovatelný horor na téma Voodoo/Černá Magie. Muž s rodinou havaruje v Apalčském pohoří a probouzí se v posteli podivné komunity praktizující rituály s černou magií. Pěkně natočené, poměrně napínavé a hlavní hrdina je sympaťák, kterému se dá fandit. Škoda, že po stránce Gore film toho nenabídne tolik, kolik by si daná látka žádala, ale rozhodně film stojí za pozornost už jen kvůli né příliš časté tématice. Rozhodně lepší žánrový počin než podobně laděné Death of Me. Plusy: Sympatický hrdina i slušní záporáci. Černá magie, voodoo hrátky, rituály. Slušná kamera i fajn tempo. Mínusy: Nedostatek gore. Byť film neurazí, tak vyloženě ničím nestrhne. 6/10.

The Lady and the Reaper (2009)

Groteskní pohádka s fajn animací a zajímavým nápadem. Zábavných 8 minut. 8/10.

Pýcha národa (2009)

Tohle je super ! :D Call of Duty Daniel Brühl level Challenger proti Beginner náckům. Ani nevadí, že se jedná o černobílý formát. je to vtipný, nápaditý a svižný. V barevné verzi by to bylo na plný počet. 8/10.

Dobrodružství Hedi a Koksáka (2021)

Neskutečnéj Masakr!! Francie na vrcholu předvádí asi nejšílenější, nejzábavnější, nejulítlější, nejuřvanější Komedii řízlou Gangsterkou a za sebe musím říct, že jsem se smál nahlas a téměř nepřetržitě. Ano děj není příliš zajímavý, víceméně 2 hloupí dealeři drog chtějí prorazit a do toho dělají různé kraviny, ale jsou zde fakt šílený scény, ze kterých jsem šel do kolen. Hlášky tesat do kamene!! Není to ten hloupý americký humor poskládaný ze sprostých slov, ale bláznivý francouzský, kde padlo i plno narážek na filmy, postava Nassima Si Ahmeda je naprosto super, ani nevím zda to hrál nebo takový doopravdy je, ale každá jeho hláška/scéna mě zničila. Ve finále došlo i na celkem slušnou akci, zábavné souboje a zpomalovačky. Pro někoho trapné a né každému takový styl humoru voní, ale za mě velká paráda. Trochu mi to připomíná komedie staré 20 let ve stylu Zahulíme Uvidíme. Jízda, kterou si pustím vícekrát. 8/10

Służby specjalne (2014)

Na Vegu asi nejslabší počin. Chybí mi tu jeho klasické " Vegoviny" zde absolutně chybí humor, gore i nahota, což jsou jeho specifické rysy, je sice fakt, že se jedná o jeden z jeho prvních počinů a tehdy možná takový zvrhlík nebyl, ale proto jej mám rád. Samotný film jinak není špatný, vizuálně je v pohodě akce ušla, ale některé dějové linie mi zde přišly navíc a nic moc zajímavého nepřinesly. Tentokrát jen 6/10.

Já, Tonya (2017)

Celkem zajímavý příběh Tonye Hardingové a jediný důvod proč jsem si film pustil je fakt, že mám rád sportovní dramata, kde outsider všem vytře zrak, což z úvodu splnilo má očekávání a chtěl jsem pochválit výbornou Tildu Swinton v roli matky, kde jsem se nyní dozvěděl, že to byla Allison Janney, nuž nevadí byla perfektní a odstranit ji po půl hodině je trestuhodná chyba. To je jak by někdo odstranil JK. Simmonse z Whiplashe, bez něj by ten film rozhodně nedostal takové uznání jako teď. K samotné Tonyi, toho bruslení zde bohužel moc není, rivalita vesměs žádná a triky předvádí pořád stejné, spíš se film soustředí na její osobní život a vztah s manželem, který místy připomínal Valku Roseových, ale na to jsem moc nebyl zvědavý. 2 hodiny jsou moc a ke konci se to bohužel už táhne. Plusy- Margot Robbie i Allison Janney solidní, zajímavý příběh. Mínusy- Pomalé tempo. Humor jen v prvních 30 minutách potom absentuje. Nedostatek bruslení a chybí vypjaté intenzivní finále, které bylo například v Borg/Mcenroe. 6/10.

Keullojet (2020)

Solidní duchařina z Jížní Koree. Film má celkem zajímavý námět o tajemné skříňi, kde se skrývá cosi nadpřirozeného. Otec s dcerou se přestěhují do nového domu a brzy dcera záhadně zmizí. Otec s pomocí exorcisty udělá cokoliv, aby svou dceru dostal zpět. Vizuál je solidní, kamera je fajn, lekačky jsou povedené ( Jedna je naprosto infarktového rázu, myslel jsem, že se mi zastavilo srdce a málem jsem zhodil TV) a scéna s mrtvými dětmi bez oči je vyloženě hororovou lahůdkou. Zaujme i atmosférické finále. Je škoda, že se film nese ve velmi pomalém tempu a toho strašení byť je efektní zde až tak moc není. Fanoušek duchařin a divák bážící se po lekačkách zklamaný nebude. Plusy: Povedené lekačky. Solidní vizuál. Zajímavý námět. Mrtvé děti jsou samo o sobě poměrně nepříjemné. Mínusy: Pomalé tempo. Když se zrovna nestraší, je to trochu nuda. 6/10.