• Thriller

Karbon (2017)

Olivier Marchal zkušený Francouzský režisér, který má na svědomí třeba Válku Policajtů, MR 73 a Gang Story, to letos zkouší znova a za mne opět uspěl. Vynikající drsná a temná gangsterka, kde se hlavní hrdina s partou přátel dopustí daňového podvodu a příjdou si na pěkný balík,což se nelíbí místnímu gangsterovi a žádá o podíl. Cesta za slávou je rychlá, ale ten pád dolů ještě rychlejší a zde se vše žene do takových problémů, že je divákovi až nepříjemně. Skvěle zahrané, napínavé, drsné a nekompromisní, navíc založeno dle pravdy a z toho mrazí. Skvělá Gangsterka a potěší i Gérard Depardieu ve vedlejší roli. 80%

Status Update (2018)

Mně ta střední škola chybí, takže pro tyhle teen blbiny mám slabost a tenhle film má navíc hezky originální zápletku, kde hlavní hrdina nastoupí do nové školy jako Outsider, ale díky nové aplikaci v mobilu má možnost si přát cokoliv, což je místy hodně zábavné a hlavně postupná cestička za slávou až k nejpopulárnějšímu frajerovi na celé škole byla hodně příjemná a sesazení předešlého "krále" potěšující. Milé, zábavné, vtipné s fajn postavami. ( Tanec jako Bruno Mars či hrát hokej jako Wayne Gretzky patří k nejlepším scénám filmu) .Já se bavil královsky.80%

Escobar (2017)

Čekal jsem to o něco lepší. Pro neznalce Narcos je film slušná volba, pro fanoušky seriálu vlastně nic nového. Javier Bardem hraje Escobara překvapivě solidně a Penelope Cruz v roli novinářky je svůdná, ale chybí tu tvůrčí charisma a kreativnost. Nevyužitý DEA agent, nedostatek akce a s brutalit zaujme jen scéna se psem či s motorovkou. Sice jsem se nenudil, ale nic nového film nepřinesl. Takže s trojkou si musí Escobar vystačit. 60%

Calibre (2018)

Nečekané překvapení od Netflixu! Dva kamarádi si vyrazí do Skotských lesů na lov, ovšem nic nejde podle plánu, ba stane se něco strašlivého, co má ještě fatalnější následky. Hlavním hrdinům jsem opravdu tuhle situaci nezáviděl a bylo mi z toho celkem nepříjemně, když jsem si představil, že by se to stalo mně. Drsný les, drsné prostředí, nekompromisní vidláci, hutná atmosféra, stísňující napětí, hodně realistična a šokující finále. Za mne naprostá spokojenost, tyhle vidlácké lesní Thrillery řádily v 80.letech a nyní jsou spiše v pozadí, takže tleskám, tohle se Netflixu povedlo. 80%

Mlha v srpnu (2016)

Slušný film z psychiatrického sanatoria, kde nacisti posílali pacienty na smrt . Sice zde neukážou tíživé a násilné scény, znepokojivost si film drží, kor když hlavním hrdinou je 13 letý chlapec. Dobrý film, ale Dánský Ten den příjde mi sednul o něco víc. 70%

Dejte mi pokoj! (2014)

Franouczská hvězda Christian Clavier opět předvádí vynikající herecký výkon a to v zajímavé roli odehrávajcí se v jednom bytě, kde si přeje pouze jedno oddechnout si a pustit si gramofonovou desku, kterou objevil na trhu, ovšem kvůli neustálým komplikacím, nečekaným překvapením a průserům se k tomu jen tak nedostane. Párkrát jsem se zasmál nahlas,ale jinak si myslím, že se z toho mohlo vytěžit o něco víc, ale přesto slušné. 65%

Sicario 2: Soldado (2018)

Nářez jak svině a byť dle kritiků dvojka zaostává za jedničkou já si ji užil více. Letošní rok rozhodně patří herci Josh Brolinovi, ten chlap letos září a nepamatuji se, kdy mě nějaký herec zaujal a potěšil hned 4x v jednom roce. Dvě hlavní role ( Only the Brave, Sicario Soldado) a dvě záporné role ( Deadpool 2, Avengers Infitiy War) velký potlesk. První díl měl sice silnější kombo ( Villeneuve,Sheridan,Deakins), zde přetrval pouze scénarista Sheridan, ale režisér Sollima a kameraman Wolski odvedli taktéž solidní práci a pořád se jedná o film, který nemá v kinech konkurenci. Mexické kartely, pašování lidí z Mexika do Usa, nekompromisní a intenzivní akce, nechutně realistické prostředí a atmosféra, Ďábelský Del Toro a vážný Brolin z toho filmu vytváří neskutečný zážitek a já v kině doslova lapal po dechu, navíc šokující závěrečný zvrat, který otvírá otázky a dává prostor pro třetí díl, nemohu si na nic stěžovat. Jednička měla pomalejší tempo a nedostatek akce, abych si ji s radostí pustil znova, tohle chci vidět znova definitivně. Doporučuji. Větší chlapácká jízda v kinech nebyla a nebude.

Kazišuci (2018)

Od počátku nikdo nedoufal v úspěch téhle komedie, ale první pozitivní reakce vzbudili dojem a je to vlastně hodně příjemná teen podívaná, kde místo kluků, si to chcou rozdat na poprvé holky a z toho jejich rodiče mít radost rozhodně nebudou. Největším kladem fimu je John Cena, který se velmi pomalu, ale přímě šplhá za slávou a nedivil bych se kdyby za pár let byl konkurencí The Rocka. Najde se zde celkem hodně vtipných situací ( Ass Beer) a to především v druhé půlce, ta první malinko pokulhává. Ale 4 hvězdy dám s radostí. 75%

Život je večírek (2018)

Melissa McCarthy je jedna z mála hereček, kterou mám rád kvůli tomu jak hraje nikoli kvůli tomu jak vypadá. Její humor mi sedí a zde jsem se párkrát slušně zasmál ( Prezentace, tanec). Má to i celkem originální námět, je to z prostředí školy, což mě nikdy neomrzí, takže fajn jednohubka za lepší 3. 65%

Nepříčetná (2018)

Původně se mi do filmu vůbec nechtělo, ale nakonec příjemné překvápko hodné doporučení. Režisér Steven Soderbergh není žádný amatér ( Dannyho Parťáci, Nákaza, Vedlejší účinky, Loganovi Parťáci) a rozhodl se natočit svůj první horor na Iphone za pouhých 10 dní a ve výsledku je z toho překvapivě velmi fajn podívaná. Hlavní hrdinka Claire Foy se nedobrovolně ocitne v psychiatrické léčebně, kde spatří muže, který ji pronásledoval v běžném životě. Má to velmi zvláštní formát a jasně film působí být levnější, ale kamera se netřese a je to natočeno čistě a koukatelně. Herecky je film vynikající jak hlavní hrdinka, tak ústřední psychopat. Scénaristicky také na úrovni a závěrečná půl hodina je slušná psychodepka, takže za mne spokojenost velmi mě to bavilo a na filmy z psychiatrických léčeben nedám dopustit .. Je jich málo! 70%